I VOORUITGANG? Een Hand Verleden k; L UIT HET PANDA EN DE VERDWIJN-MACHINE 91ste Jaargang LEIDSCH DAGBLAD Zaterdag 28 Juni 1952 Derde Blad No. 27646 Kijkjes in de natuur Ilit een brief van een lezer:en wat jammer, dat er op de scholen niri meer liefde voor de natuur wordt bijgebracht. Dit zou vele jongeren weer houden van strooptochten door duin en bos". De aanleiding tot deze ontboc- ctniing. was een uitgehaald uilenncst ergens in de duinen van Noordwijk aan Zee. I Ziezo, daar zitten we meteen weer midden in het probleem, waarmee we fgilelijk ieder voorjaar en Iedere zomer te maken hebben. Een probleem, dat al zo oud is als neen, niet zo oud als de mensheid, want voor onze foorouders was de dierenbescherming vast en zeker geen probleem! KlU kent waarschijnlijk wel het over- jjUcnde, ik mag wel zeggen beroem de boek van Hildebrand, de Camera qb-cura? Lang geleden, dat U het las? ja. zo was het met mij ook het ge- va! Maar onlangs vond ik het thuis Been oo de tafel, waaraan ik na au,;, werk even was neergestreken. Mcr uit oude herinnering dan omdat ik niets te doen had. ging ik er weer eei in bladeren en lezen Tik kan het U aanbevelen! Ondanks de ..Gij"s en de „UEdele"s. die er rü- kelnk in uitgestrooid zijn. Dan moet U veer eens lezen van ..die zalige tijd. al' de jongenskiel over de schouders Bidt" en nog veel meer. Maar ver- Kimt U dan niet te lezen, wat er. <$l:cns Hildebrand oftewel Nicolaas Beets, al zo uit een jongensbroekzak te oorschijn komt en waarmee een echte Hollandse jongen zich moet bezig Buden. Een hele waslijst, maar een va :i zijn Hollandse bezigheden be hoort te zijn in bomen klimmen en ne-'en uithalen, om van de eieren een loer te maken. Zo stond dan ons voorgeslacht tegen- de natuur! In een tijd. dat iemand dominee Nicolaas Beets, toch zeker de eerste de beste, een verheerlij- uit zjjn pen liet vloeien, een lof- op een van de verfoeilijkste lief-" bberijen. waarmee een kind zich ■n bezighouden. Ligt hier misschien een verklaring lo r de hardnekkigheid, waarmee dit BBtionale kwaad blijft doorzieken? Is het die onverschilligheid en die on- 'voeligheid van de volwassenen van irige generaties, die tot in onze da- bi.i nog zoveel mensen voortleeft? IJ denkt dat ik mij vergis en dat ik moet schrijven:die bij zovele kinderen nog voortleeft?" Nee, ik schrijf „mensen" en ik bedoel ook werkelijk volwassenen, want ik ben er van overtuigd, dat wij steeds weer de volwassenen mogen aanrekenen, wat de kinderen verkeerd doen wat betreft het vernielen van vogelnesten. Sinds de Camera Obscura werd ge- ■hreven, is de mensheid alweer een eeuw verder gekomen op haar moeiza me weg naar de beschaving. Wat is een eeuw wanneer het gaat om het over winnen van oude standpunten, het doorbreken van vooroordelen en wan begrip? Ondertussen zoekt ieder naar een «tok om de hond te slaan. Men ver wijt bijvoorbeeld het onderwijs, dat het niet meer eerbied kweekt voor de na tuur. Want. zegt men, het is. vooral de ligere-schooljeugd die op de vrije mid- En die scholen dan. waar men met een juist begrip voor wat speciaal de oudere jeugd vraagt, de jonge mens iets tracht bij te brengen van de wonder baarlijke samenhang tussen de veie verschijnselen in de natuur en van de boeiende problemen, die zich aan d( zoekende mens openbaien? Generalise ren is een gevaarlijk iets. Ik ben er van overtuigd, dat onder de oudere, studerende jeugd geen nest- vernielers behoeven te worden ge zocht! De boerenjongens dan! zegt drie Zie ze schuimen langs de heggen en over de weilanden! Geen kleine Is h geve VCr li gen dagen de parken intrekt en de randen van de stad afstroopt. Is dit zo? Maar ik ken ook onder wijzers. die in hun vrije tijd en ook op Zondagen met groepjes kinderen de na tuur intrekken. Een ander klaagt over het ULO en het Middelbare- en Gymnasiale onder wijs. waar men op het gebied van de levende natuur de opgroeiende jeugd stenen voor brood geeft. nl. te weinig leven en te veel botten, botjes, blad standen en meeldraden. Is dat zo? kinderen, maar jongens tot 17, 18 jaar! Niets laten ze ongemoeid, de zeldzaam ste vogelnesten halen ze uit. En tochwaren het boeren zoons. die week in. week uit. met de grootste toewijding mun aquariums ver zorgden en die met grote zorgvuldig heid de broedende vogels op hun erf in het oog hielden. Bij deze jongens wa ren de broedsels in de beste handen! Vergeet anders de hengelaars niet! schreef me iemand, die enige mannen had gadegeslagen, toen ze de bosjes en Rond de Veemarkt Dieptepunt „Komkommertijd" achter de rug We kregen deze weck de indruk dat het dieptepunt van de „Komkommer tijd" op de veemarkten weer achter de rug ligt. Een beetje meer aanvoer van struiken langs het viswater maar eens gingen afzoeken, omdat de visjes niet wilden bijten. Tjazo heb ik indertijd eens een heel jonge torenvalk in handen gekre gen. de enig overblijvende van een leeg gehaald valkennest. Tja vissers!'t is echt waar... Maar een algemene regel hieruit dis tilleren ten ongunste van de Neder landse hengelaars? Ik denk er niet aan! Ik ken warempel wel andere vissers ook! „Goed!" zegt de laatste aanklager, .jwat zegt u dan van de Nederlandse Helde Maatschappij, die uitgerekend in de zomertijd, terwijl alle vogels broe den of jongen hebben te verzorgen, be groeide landwegen egaliseert, greppe-s uitdiept, bermen kaalscheert en strui ken omhakt roetsj! naar beneden met nesten en al Daar zit ik. lezers! Want inderdaad, ik heb het resultaat van zon werkobject ergens gezien. Ik heb in arren moede een nest met el- eren meegenomen, dat op de grond was gevallen cn verloren gegaan. Goed. het was een ongeluk, en als je wallekanten moet schoonmaken midden in het broedseizoen. dan kun je met je schep niet onr eik nestje heenwerken. Maar ik heb een grasmusnestje ge zien. dat nu ongeveer voor het grijpen ligt in de struik, waar rondom alles :s weggeslagen. Wat erger is. ik weet. dat onder de mannen, die in werkverschaf fing hun arbeid verrichten, er ver scheidene zijn, die niet het minste be grip hebben van en geen greintje ge- '1 voor de natuur, waar ze midden staan. Zn kunnen toch maar naar goeddunken handelen met wat ze aan dieren en planten vinden Waar is het winterkoningnest gebleven, dat voor twaalven nog volkomen Intact was maar dat 3 uren later spoorloos was verdwenen? Hier ben ik toch weer aangeland bij mijn uitgangspunt: Nioolaas Beets ver heerlijkte als volwassene het eierver- zamelen en 100 jaar laterik geef nog een voorbeeld.... trekt een vol wassene gedachteloos midden in de zomer alle klimop van zijn muren met alle gevolgen van dien voor de neste lende vogels. Twee gevallen, die niets met elkaar te maken hebben? In we zen toch wel en in allen gevalle voor de dieren even funest. Honderd Jaar! Is er iets veranderd? Niet veel! Daarom lijkt mijn tekening van vandaag veel op die van verle den jaar en vrees ik. dat ik ze nog menig jaar zal moeten gebruiken. S. VAN DER ZEE melkkoeien, maar vooral van najaars- kalfdragende dieren, terwijl ook nog al wat 7,g. naweiders aan de lijn stonden De beesten zijn meest alle in beste con ditie. zodat er van erge naweeen van het Mond- en Klauwzeer zeer weinig te bespeuren is. De dieren die hiervan ern stig te lijden hebben gehad cn uit de melkproductie zijn geraakt, worden thans óf voor de naweiderij bestemd, óf zij inden nogal gretig afzet voor de slach terijen. Voor de v leesconserven is vrij :eel nódig voor exportdoeleinden. Voor al Engeland en de V. S. van Amerika nemen geregeld flink wat af en hierdoor is het magere vlees duur. Dit is ook de reden dat de ..naweiders" nog goede prijzen opbrengen. De kalf- en melkkoeien werden deze week ook weer iets gemakkelijker ver kocht en de prijzen waren vrij vast Zeker de goedsoortige kwaliteiten lagen in prijs wel zo hoog dan de voorgaande week. Het zg. vijfjarenplan ter bestrijding •an de tuberculose onder het rundvee erloopt zeer naar wens van de gezond heidsdiensten. We verwachten dan ook dat de belangstelling voor het TBC-vrije gedeelte hier op de Leidse markt, dat naar we vernamen begin September as. in gebruik zal worden genomen goed zal zijn. Te Utrecht is men daar nu al ruim een jaar mee bezig en het aantal TBC- vrije dieren neemt steeds toe op deze af gescheiden plaats. Ook te Rotterdam heeft men besloten om op de Dinsdag een aparte markt voor dieren met witte gezondheidsverklaringen te gaan houden Nu reeds vele bedrijven .vrij" zijn. wordt de noodzakelijkheid van deze markten steeds meer gevoeld. Wat de noteringen deze week betreft, werd voor het Kalf- en Melkvee f 700 f 1150 besteed. Alleen mindere kwaliteit daar wat beneden Vaarzen f650f900; pinken f375f600; Graskalveren f200 f350; Guste Koeien f 550—f 850 jierstuk. De slachtveemarkt was tamelijk sta biel maar de handel was niet vlot Voor extra beste kwaliteit ging men iets boven de f 3 tot f 3.10 en overigens van f 2.60f 250; stieren f2.70—f2.90 per kg geslacht gewicht. Magere vlees koeien gemiddeld f 2.50. Vette kalveren werden nog al ruim aangevoerd, maar desondanks was de ver koop nogal bevredigend en de prijzen vielen niet of slechts weinig terug. Goe de kwaliteiten f2.40—f2 65 en de prima wel 2025 cent meer Lichte soorten en mindere klasse f 2f 2 25 per kg levend gewicht. Nuchtere iets vlugger en wel even duurder, f 1,30— f 1,50 per kg le vend gewicht. FEUILLETON Door Andrew Mackenzie (Uit het Engel» vertaald) HOOFDSTUK XV Toen Jeremy besloot, om weer eens een dansavondje te organiseren, werd Brannigan daar onmiddellijk van op de hoogte gesteld. Brooke maakte trouwens helemaal geen geheim van zijn plannen. Integendeel, hij praatte er een paar da gen tevoren over en inviteerde een on noemelijk aantal mensen. Oorspronkelijk leek hij weinig kennissen te hebben in Tarijs. maar geleidelijk aan vonden heel wat mensen de weg naar zijn kamers, ■waar hij een onmetelijke gastvrijheid ten toon spreidde. Brooke werd voort durend door detectives in de gaten ge houden, maar die bemerkten niets van benig contact tussen hem en dr Stahl of een ander lid van de staf van Burgess. „We gaan vanavond samen dansen", kondigde Brannigan aan. toen hij die middag Mary ontmoette. Mary was enthousiast, maar haar vreugde kreeg een zware domper, toen ze hoorde dat ze naar Jeremy gingen .Kunnen we niet ergens anders heen gaan?" „Ik heb een speciale reden, om juist naar Jeremy te gaan" legde Brannigan uit. Zij accepteerde dit zonder meer en legde zich bij het onvermijdelijke neer. Haar stemming vrolijkte weer wat op, toen Brannigan haar vertelde over Mont- martre, het uitgaanscentrum van Parijs, waar zij heen zouden gaan. Aan een tafeltje bij de dansvloer van een restaurant aan de Place Pigalle. waar Brooke zijn gasten zou ontvangen, bestelde Brannigan een fles champagne, tegen de protesten van Mary in. Zo genoot en was zozeer in beslag genomen om de sfeer van deze gelegenheid in zich op te nemen, dat zij eerst geruime tijd later bemerkte, dat de grote hoofd tafel van de zaal inmiddels door een groot gezelschap bezet was. Jeremy Brooke zat aan het hoofdein de. met de elegante Johnny Pullinger aan zijn rechterhand, en daarnaast de forse figuur van mevrouw Parker, over dadig glinsterend van de juwelen. Bran nigan had inmiddels een strakke blik gevestigd op Malleson. wiens kale hoofd duidelijk opviel in het gezelschap. Toen hij de ogen van de detective ontmoette, sloeg hij zijn blikken neer. Mat Drew zat aan het andere uiteinde van de tafel, een klein miezerig mannetje met een vaste grijns op zijn onaantrekkelijk ge laat. Brannigan noch Mary kende een van de vele andere gasten, waaronder zich enkele types bevonden, die kenne lijk Engelsen waren, maar veel in Parijse bars worden gevonden. Een paar heel elegante Parlsiennes behoorden eveneens tot 't gezelschap. De band begon w-eer dansmuziek te spelen en Pullinger, die met enthousias te gebaren een blijkbaar grappig ver haal zat te vertellen, merkte plotseling Brannigan op. Zijn verhaal ebde weg en ging uit als een nachtkaars, terwijl hij zijn gastheer aanstootte. Ook diens lach verdween, toen hij Brannigan zag. En kele seconden later pas kwam er een on aangenaam verraste trek op zijn gelaat, toen hij Mary gewaar werd. Hij stond op en kwam naar hun tafel. „Wat voer je hier uit?" vroeg hij haar op bevelende toon. Mary keek hem vinnig aan. „Ik zou iou hetzelfde kunnen vragen Ik ben met vacantie." „Samen met een politieagent „Waarom niet?" viel Brannigan luch tig in de rede. Brooke keerde zich met een snel ge baar naar de detective. „Bemoeit U zich er niet mee. U bent hier niet in Engeland. U moest U scha men. dit meisje als spionne te gebruiken, want anders kan ik het niet opvatten." „Doe niet zo dwaas", viel Mary heftig uit. „Ik heb geprobeerd, je tegen jezelf te beschermen en tegen dat stel misda digers dat aldoor om je heen draalt „O, dus je hebt nog steeds belangstel ling voor me?" „Nu zeker niet meer." „Waarom ben je hier dan? Vorige keer dat ik je zag ben je weggelopen en zou je naar huis gaan." Mary stond op het punt. een scherp antwoord te geven, toen Brannigan sus send tussen beide kwam. ..Kunnen jullie niet een beetje rustiger van gedachten wisselen? Jullie schijnen de Franse geest al danig te pakken te krijgen. Waarom ga je niet dansen en ondertussen eens kalm praten?" Mary keek hem met verbazing aan. „Met hem dansen?" „Waarom niet? Je kwam hier toch om te dansen en de rest van zijn gezelschap Is daar nu ook mee bezig." Inderdaad, de tafel van Jeremy's ge zelschap was leeg. Pullinger draaide op de dansvloer rond, terwijl mevrouw Par ker hem vasthield alsof ze bang was. hem kwijt te raken. Zelfs Mat Drew danste, maar zover mogelijk van het tafeltje met Brannigan en haar af. „Ik ben niet vergiftig", merkte Jeremy droog op. toen hy haar vijandige blik ken zag. Mary stond zonder commentaar op en toen zü even gedanst hadden, herhaalde Jeremy zijn vraag. „Wat kom je hier in Parijs in 's hemelsnaam doen?" „Ik zei je al. dat ik je hetzelfde zou kunnen vragen." .Dat zou je natuurlijk kunnen doen. maar ik zou geen neiging voelen je dat te vertellen." „Je bent niet van plan. me ook maar iets te vertellen, nietwaar Jeremy? Dat is nu juist, waarom ik in Londen bij je weg liep." Ze keek belangstellend naar zijn boze gezicht. „Je stuurt alles in de war. door tekst en uitleg te vragen. Je betekende iets voor me. en ik hoopte, dat Je me ver trouwen zou. Ik kan me momenteel niet veroorloven, iemand in vertrouwen te nemen." „Ik kon niet blindelings vertrouwen, in dit geval. Jeremy", antwoordde Mary zo vriendelijk mogelijk. „Ik kan me geen enkele redelijke verklaring voorstellen voor wat ik gezien heb in Fitzjames Tavem." „Ik blijf er bij. dat je me had moeten vertrouwen" mompelde Mary obsti naat. .Je had laatst een enorme haast om weg te komen en naar huis terug te gaan. En nu vind ik je terug in Paiijs. samen met die politieman, in hetzelfde restaurant waar ik mijn vrienden ont moet. Ik geloof wel, dat ik een vet' ring mag eisen." ,Dat is sterk, ik jou verklaringen ge ven zeker? Kijk eens naar die lui waar je mee optrekt. Te laag bij de grond om aan te raken voor het grootste deel. Al het gepeupel van Londen schijnt je naar Parijs te zijn gevolgd, en dat vind jij allemaal heel natuurlijk, maar ik moet uitleggen waarom ik met iemand van de politie in Parijs ben Wordt vervolgd. Internationaal muziekconcours te Gouda Onder het ere-presidium van de mi nister van OK. en W.. van de Com missaris van de Koningin in de pro vincie Zuid-Holland, mr L H. Kesper. en van de burgemeester van Gouda, mr dr K F. B James, zal op 25 Juli a s. in Gouda een internationaal muziek concours worden gehouden, waarvoor tot nu toe 18 buitenlandse en 7 Nederlandse korpsen hebben ingeschreven. Vier van deze korpsen komen uit Engeland. 7 uit Duitsland. 3 uit Oostenrijk. 1 uit Frankrijk. 1 uit België. 1 uit Denemar ken en 1 uit Noorwegen. Dit internationale muziekconcours wordt gehouden in verband met de Gouda-wcek, een festiviteit voor de be woners van Gouda gedurende de va- cantiedagen. waarbij sterritten worden gehouden, openluchttoneel- cn cabaret voorstellingen worden gegeven, de Goud se middenstand een braderie houdt en slagers- en bakkersjongens om het hardst op hun bemande transportfiet sen racen. Deze Gouda-week wordt ge houden van 25 Juli tot 5 Augustus. Modeshow geen overtreding van Winkelsluitingswet Een Rotterdams kledingbedrijf werd gistermiddag door de economische straf kamer v njgesproken Het bedrijf, dat 's avonds in zijn sousterrain modeshows had gehouden, zou de winkelsluitings wet hebben overtreden. De eis was een boete van f 200—, Volgens de rechtbank was de winkel in het donker gehuld, de daar aanwezige kledingstukken bedekt en van een nog vale relatie tussen winkelier en klant was geen sprake. Volgens de uitspraak is het houden van een modeshow niet het bedienen van publiek in de zin der wet. De wolveehandel ging vrij kalm maar in doorsnee wel prijshoudend. Zuiglam- meren meest voor exjjort naar de Bene- luxpartners. tegen prijzen van f 80f 90 per stuk en weidelammeren f60f75; Schapen (uit de wol» f90f125 p st. De prjjzen van slachtvarkens trokken iets aan Prima kwaliteiten f2,20f2.24 levend gewicht, of f2,60f2,64 geslacht gewicht. Lichte soorten of zware spek- varkens f2,15f2.18 levend gewicht. Biggen en lopers slepende handel, maar mooi gezond goed toch duur. Het risico van ziekte houdt echter de markt traag. De paardenmarkt was echter in zijn geheel vrij kalm. met even stijvere prij zen voor de slachters, f2.20f2.35 voor de goede en beste kwaliteit per kg ge slacht gewicht. 69) Dc aanblik van het omvangrijke legerkamp, dat om dc vuurtoren liecn verrezen was. scheen Joris Goedblocd lot vertwijfeling te brengen; maar de Minister sprak, met een tevreden blik op enkele do zijnen rondcirkelende straaljagers: ..Dit is zo dan wel aardig georganiseerd! Leger, luchtmacht en vloot werken op onopvallende wijze samen om te zorgen, dat het volkomen geheim blijft dat er in deze vuur toren iets bijzonders aan de hand is!" ..Maar mijn waarde Excellentie!" kreet Joris ont daan' Vermeent gij waartijk. dat een vergeestelijkt «elccrdc zoals ik zal kunnen werken in deze om geving? Kunt gij u wellicht herinneren, dat onze schitterende leermeesters in dc Oudheid ooit plach ten te krijten; indien gij kalm wilt denken, moet ge dc soldaten roepen? Neen immers.' Ik tref hier niet langer die kalme cn bezadigde atmosfeer aan. die voor 'ons. uitvinders, zo weldadig isAls om zijn woorden kracht bij te zetten botsten er juist enkele tanks tegen elkaar; maar aangezien de schade niet meer bedroeg dan een slordige zevenentwintig- duizend ducaten. behoeven we van dit ongeval niet meer te vertellen dan dat het een hinderlijk rumoer veroorzaakte. Panda echter was het niet geheel met Joris eens. „Zeg", zei hij zachtjes. ..zou je ze hier niet laten? zon heel leger voor dc deur geeft een prachtige reclame! Ik durf wedden, dat we nu weer in alle kranten komen!'' ..Ach jongskc". siste Joris onge duldig. ..begrijpt ge dan met dat ik alle reclame cn kranten begin te schuwen, nu ik dit eenmaal in mijn zak heb? Waartoe zou ik nu nog openbaarheid zoe ken?" En hij wees driftig op de cheque voor 738964 ducaten. die de Minister hem gegeven had. Radio-programma VOOR ZONDAG 29 Jl'NI. Hilversum I. 402 m. NCRV: 8 00 Nieuws en weerber.: 8.15 Omroeporkest; 8.30 Moreen wild Ine; 9 15 Vocaal kwartet; KRO: 9.30 Nieuws en waterstanden. 9 45 Kamerorkest en solist; 9.55 Slavlsch-Bv- zantilnse Hooemls: 11.30 Gr.muz12.15 Aooloele: 12 35 Gr.muz12.55 Zonnewll- zer: 13.00 Nieuws, weerberichten cn Ka tholiek nieuws: 13.10 Lunchconcert. 13.35 „Uit het Boek der Boeken 13 50 Kamer orkest en solist; 14.45 „Melodie der ber gen". causerie: 15.00 Gr.muz.: 16 10 .Ka tholiek Thuisfront Overall": 16 15 Sport; 16 30 Vespers: IKOR: 17.00 Ned. Herv Kerkdienst: 18.15 PadMndersdicnst. NCRV 19 00 Gr.muz 19.15 „Het Gebed des He ren". causerie: 19.30 Nieuws, sportuitsla gen en weerberichten. KRO 19.45 Actua liteiten. 19.52 Boekbespreking: 20.05 De eewone man eest er 't ziine van: 20 12 Gevarieerd programma: 22.45 Avondgebed en liturgische kalender; 23.00 Nieuws; 23.15—24 00 Gr.muz. Hilversum II. 298 lil. VARA: 8 00 Nieuws en weerber. Daarna: Postduiven- berichten: 8 18 Gr.muz.. 8.30 „Wat er croelt en bloeit", causerie: 8 40 Orgel, harp. riool en zane: 9 02 Sportmededelln- cen en postdulvenberlchten: 9 05 Gr- muziek: 9 45 „Geesteltik leven", causerie VPRO: 10 00 Voor de Jeugd. IKOR: 10 30 Ned Herv Kerkdienst AVRO 12 00 Postdulvenber. en gr.muz12.30 „Even afrekenen. Heren": 12 40 Gr muz 13 00 Nieuws en weerberlohten; 13 05 Medede lingen en er muz.: 13.20 Orkestconcert: 13.55 Boekbespreking; 14 15 Gr muziek; 14 30 Omroeporkest en solist. (Om 15 00 Filmpraatje l: 16 00 Dansmuziek: 16 30 Sportrevue VPRO: 17 00 .Tussen Kerk en Wereld", causerie: 17 20 „Van het Kerkelltk Erf", causerie. VARA" 17.30 Ar- beldersmuziek vereniging. 17 d0 Sport journaal: 18.30 Cabaret: 19 00 Metropole orkest en klein koor: 19 30 Radlolympus AVRO: 20.00 Nieuws: 20 05 Geiar. mu ziek: 20 55 .De onverschillige", hoorspel 2125 Gr.muz: 22.00 Vocaal kwartet; 22.30 Séml-klassleke muziek: 23 00 Nieuws 23 15 Weekoverzicht; 23.25—24 00 Gr.- nn-zlek. Engeland. BBC llome Hervlce. 330 i 12.10 Crltleken: 12 55 Weerbericht 13 00 Nieuws: 13.10 Country Questions; 13.40 Operamuz: 1400 Wenken voor de tuin: 14 30 Gevarieerde muz.: 15 00 Hoorspel; 16 00 Opera-orkest en soliste. 16 45 Boek bespreking; 17 00 Voor de kinderen; 17.50 Causerie- 17 55 Weerberichten: 18.00 Nieuws: 18.15 Causerie: 18 30 Schots kest: 19.45 Kerkdienst: 20.25 Liefdadlg- heldsoproep: 20 30 Hoorspel: 21.00 Nieuws: 21.15 Hoorspel: 21.45 Gr.muz.: 22 35 Voor dracht: 22.52 Epiloog; 23.00—23.03 Nieuws Engeland. BBC Light Programme. 1500 en 'M7 in. 12 00 Verzoekprogramma; 13 00 Gevar. proer 13.30 Idem: 14 15 ld.. 14 45 Interviews en gr muz 15 45 Voor de vrouw; 16.15 Orkestconcert: 17 00 Quiz: 17 30 Gr.muz.: 18.00 Hoorspel met mu ziek: 18.30 Gevar. programma: 19 00 Nieuws en radiojournaal: 19 30 Gevar muziek: 20 30 Community Hymn singing; 21.00 Gevar. programma 22.00 Nieuws: 22.15 Planoduo: 22.30 Orgelspel: 23.00 Gevar. muz.: 23 30 Lichte muz.: 23.56— 24 00 Nieuws. N ord west den tsclier Rundfunk. 309 m. - 12 00 Omroeporkest, koor en solisten; 13 00 Nieuws: 13.20 Omroeporkest en so listen: 15 00 Verzoekprocr 16 30 Dans muziek: 18 00 Orkestconcert: 19 00 Nieuws 20 00 Gevar. muziek: 2145 Nieuws: 22.15 Dansmuz: 23.15 Lichte muziek: 24 00 Nieuws: 010 Kamerorkest en solisten: 1.15 Gevar. muziek. Brussel, 324 en 484 m. 324 m.: 13.00 Nieuws; 13.15 Gr.muz.: 13 30 Voor de soldaten; 14.00 Operaeoncert (Tussen 16 00 en 17.30 Sport 1; 16 00 Pianorecital: 16.35 Gr.muz 17.00 Sport; 17 05 Verzock- proiramma: 17 40 Gr.muz.: 17 45 Sport uitslagen: 17 50 Gr.muz.: 18 On Verzoek- procramma: 17 40 Gr.muz: 17 45 Sport uitslagen: 17 50 Gr.muz: 18 00 Verzoefc- proernmma; 18 30 Godsdienstig halfuur: 19 00 Nieuws: 19 30 Omroeporkest en so listen: 20 00 Gr.muz. 20 30 Svmphonlc- orkest: 21 45 Sopraan en plano: 22 00 Nieuws- 22 15 Omroeporkest; 23.C0 Nieuws 23.0524.00 Dansmuziek. 484 m. 12 08 Omroeporkest; 13.00 Nieuws: 13.15 Verzoekproeramma: 14.30. 15.00. 15 45 en 16.30 Gr.muz.: 17.00 Nieuws 17 10 Gr.muz: 19.45 Nieuws: 20.00 Gr- muziek: 2100 Hoorspel: 22 00 Nieuws: 22 lo Gr muz.. 22.50 Nieuws: 23 00 Gr- muzlek: 23 55 Nieuws Frankrijk. Nationaal Programma. 347 en 219 m. 1200 Gr.muz.; 13.00 Nieuws; 13 20 Hoorspel: 15.30 .Lo Petit Due", ope ra. 16 45 Hoorspel: 17.45 Gr muz.' 18 00 Svmphonle-orkest en solist 19 30 Gram - muziek: 19 58 Idem: 20.02 Gevarieerde muziek: 21 07 Hoorspel. 22.47 Kamermuz.; 23.45—24.00 Nieuws. IVOOR MAANDAG 90 JTJNL Hilversum I. 40": m. NCRV: 7 00 Nieuws: 7.18 Gewilde muziek: 7.45 Een woord voor de dag: 8.00 Nieuws en weerber.; 8 10 Sportuitslagen; 8.20 Gr - muziek: 8 55 Voor de hulsvrouw: 9.00 Voor de zieken; 9.30 Waterstanden: 9.35 Gr.muz.: 10 00 Orgelspel; 10 30 Morgen dienst: 11.00 Alt en plano: 11.30 Zo meravondconcert: 12.10 Gr.muz; 1225 Voor boer en tuinder: 12.30 Land- en tulnbouwmededellngen: 12.33 Orgelcon cert: 12.58 Klokgelui: 13 00 Nieuws; 13 15 Mandolinemuz13 45 Gr.muz.: 14.00 Schoolradio: 14 35 Gr.muz.: 14.45 Voor de vrouw: 15.15 Gr.muz 15.20 Twee plano s en altviool: 16 00 Bllbellezlng; 16.30 Viool en piano: 17.00 Voor de kleuters: 17 15 Pianoduo; 17-30 Voor de Jeugd; 17.45 Re- eerlnssultzendlng: Dr G. J Kruyer „Su- rlname's buurlanden": 18.00 Nieuws. 18 15 Sport: 18 25 „Voor de mannen In grils. eroen en blauw": 18 30 Gr muziek: 19 15 „Fotokunst uit vilf werelddelen op de 12e Internationale focus salon. Am sterdam". causerie: 19 30 Gr.muz.: 19 40 Radiokrant. Nationaal programma: 20 00 Nieuws en weerber.: 20.08 „Geeft acht!", sportieve strijd tussen Zeemacht. Land macht en Luchtmacht: 31.10 Lichte muz 21.35 „El Principe Bernardo": 22 05 Ont moetingen met Prins Bernhard: 22.15 Gevar. programma: 23.00 Nieuws: 23.15 Promenade orkest: 23.4524.00 Gr.muz. AVRO: 7 00 llllversu i II. 2'(H Nieuws: 7.15 Ochtendgymnastiek: Gr muz 8 00 Nieuws: 8 15 Gr muz.: 8.43 Idem- 9 00 Morgenwildlnc: 9 15 Gr.muz 9 25 Voor de huls vrouw: 9 30 Gr muziek: 11.00 Voordracht: 11.15 Kamerork.- 12.00 Gevar. muziek; 12 30 Land- en tulnbouw mededellngen: 12 33 „In 't spionnetje": 12 38 Dansmuz.: 13.00 Nieuws: 13.15 Me dedelingen en gt.muziek: 13.30 Orgel cn viool. 14.00 Wat gaat er om ln de we reld?". causerie: 14.20 Gr.muz.: 14 50 Voordracht met harpspel: 15 05 Strilk- kwartet: 15.35 „Een Nachtmerrie" hoor spel. 16 1o Strllkorkest: 16.50 Musicalen der: 17.30 Voor de padvinders: 17.45 Gr - muziek: 17.50 Militair commentaar: 18 00 Nieuws; 18.15 Lichte muziek: 18 50 Ten niskampioenschappen Wimbledon: 19 00 Gr.muz; 19.20 Causerie over de Stichting .Bevordering Bescherming Bevolking 19 30 Gr.muz.: 19 45 Regerlngsultzendinc Dr Ir P. C. Labouchere: „De betekenis van de kwal iteltstoeslag voor de bacon- 20 0024.00 Nationaal pro- ;Zie Hilversum II. Engeland. BBC Home Service. 330 m. - 12.30 Gevar. procr 12 55 Weerberichten; 13 00 Nieuws: 13 10 Lichte muziek: 13 55 Sport; 14 00 Voor de scholen: 15.20 Sport 16.00 Llohte muziek: 16.30 Sport: 17.00 Voor de kinderen: 17.55 Weerberichten: 18.00 Nieuws: 18.15 Sport: 18.25 Cause rie: 18.35 Symphonle-orkest: 19 30 Cause rie: 19 45 Planoduo: 20.00 Gevar. pro gramma: 20 45 Amerikaans commentaar: 21.00 Nieuws: 21.15 Hoorspel: 22.45 Par- lementsovcrzlcht; 23.00—23.03 Nieuws. Engeland. BBC Light Programme. 1500 en 247 ni. 12.00 Orgelspel: 12 30 Dans muziek. 13.15 Fanfare-orkest: 13.45 Voor de kleuters; 14 00 Orkestconcert; 15 10 Gevar muziek: 15.30 Voor de soldaten; 1545 Amusementsmuz.; 16.15 Mrs Dale's dagboek: 16 30 Hoorspel: 18 00 Sport: 18 20 Amusementsmuziek: 18 45 Hoorspel: 19.00 Nieuws en radiojournaal: 19.25 Soort: 19 30 Gevar. programma: 20 00 Hoorspel: 20.30 Woordenspel: 21.00 Geva rieerd programma: 22.00 Nieuws: 22.15 Amusementsmuziek: 23.00 Voordracht: 23.15 Amusementsmuziek; 23.5624 00 Nieuws. Nordwestdeutscher Rundfunk. 309 m. - 12 00 Gevar muziek: 13 00 Nieuws: 13 25 Orkestconcert: 15 50 Recital: 16.10 Amu sementsmuziek: 16 40 Rhythmlsche mu ziek: 17 00 Nieuws. 17.45 Gevarieerde mu ziek: 19 00 Nieuws. 19 40 Gevarieerde mu ziek: 20 00 Svmphonleconcert: 21.45 Nieuws: 24 00 Nieuws; 0.40 Dansmuziek: I.15 Gevnrleerde muziek. Brussel. 324 en 484 m. 321 m.: II.45 Gr.muz.: 12.30 Weerber.; 12.34 Voor de lnndbouwers; 12 42 Gr.muz.: 13.00 Nieuws. 13.15 Gr muz 14.00 Kamermuz; 15 00 en 16 00 Gr.muz.: 17 Oo Nieuws (Tussen 16 00 cn 17.30 Sport): 17.10 Lichte muziek: 18 00 Franse !e=: 18 15 Gr muz 18.25 Financiële kroniek; 18.30 Voor de soldaten: 19 00 Nleuw-s- 19.40 Gr muz 19 50 Radlofeulllleton. 20.00 Kamerorkest: 21 15 Gr.muz.; 22.00 Nieuws 22.15 Orgelspel: 22.55—23 00 Nieuws. 484 m.: 12.05 Orkestconeert: 13.00 Nieuws; 13.10 en 14.15 Gr.muz.; 15.00 Operettemuziek: 16.00 Gr.muzlek: 17.00 Nieuws: 17.45. 18 30 en 19.30 Gr.muzlek: 19.45 Nieuws: 20.30 en 20.45 Gr.muzlek: 21 15 Orkestconcert: 22.00 Nieuws: 22 10 Gr.muzlek: 22.50 Nieuws. l'rankrlik. Nationaal Programma, 317 cn 219 in. 12 00 Gr muz. 12 30 .On ne s'avlee Jamnis de tout", opera- 1300 Nieuws: 13.18 ..On ne s'avlsc Jamals de tout", opera- 13 58 Gr.muz: 14.00 Nieuw-. 14 05 Gr.muz: 14 30 Gewild concert: 15.00 Orkestconcert: 16.00 Kamermuziek: 17.00 Gr muz 17 30 Pianorecital: 18 30 Ame rikaanse uitzending; 19 58 Gr.muz.: 20 02 Orkestconeert: 23.20 Gr.muzlek: 23.45— 24.00 Nleuws.

Leidsch Dagblad | 1952 | | pagina 17