Jonge Acht van Njord won hoofdnummer Boksers voor Helsinki aangewezen ir edstrijden van Nereus op Bosbaan Dramatische race in Ongestuurde Vieren llllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll Roeiers voor O.S. De Nederlandse Roeibond heeft besloten het NOC voor te stellen de volgende ploegen naar de Olympi sche Spelen af te vaardigen: Twee zonder Stuurman: Triton (B. Binnendijk, boeg, Ch. F. Kunze, slag). Vier met Stuurman: Nereus (J. W. Pennink, boeg, J. L. Beye, A. C. Fontani. J. W. Heyenbrock, slag en J. H. Caro, stuurman). Skif: R. H. van Mesdag (Corne lls Tromp). Ten aanzien van de Vier zonder Stuurman is besloten, dat de ploe gen van Willem 3 en Laga op een nog nader te bepalen datum tegen elkaar zullen roeien om de tech nische commissie een oordeel te laten vormen over de kansen voor uitzending. Vier records zijn er gesneuveld tijdens de Zaterdag en Zondag op de Bos baan georganiseerde invitatiewedstrijden van Nereus. De abominabel slechte weersomstandigheden werkten aan die recordverbeteringen zeer mede, want de harde wind stond bijna in het verlengde van de baan. Eén internationaal record werd er om zeep gebracht. Dit laatste werd gepresteerd door de uitste kende Oude Vier van Nereus, die met een tijd van 6 min. 42 sec. bijna 2 sec. onder de tijd bleef, die de Duitse ploeg in 1937 op de Europese kampioen schappen (6.43.7), maakte. Nereus bleef voorts aanzienlijk onder de tijd van 6.50, die in eerste instantie als minimum-eis voor kans op uitzending naar de 0. S. was gesteld. De ploeg welke ons land te Helsinki in de Ongestuurde Vier zal vertegen- i- t i i tempo van de Amsterdammers niet bu woordigen, kon echter nog niet worden aangewezen, want de belangrijke race houden. Op 1500 meter was de voor- de Ongestuurde Vieren heeft een dramatisch verloop gehad. De kamprechter stopte in eerste instantie op 500 meter de race, omdat Laga zich verstuurde en in de baan van Willem 3 kwam. Willem 3 zou daarna reglementair winnaar zijn geworden als de ploeg de baan had uitgeroeid. Op verzoek van de technische commissie van de NRB werd echter opnieuw gestart, met als resultaat dat nummer twee van Willem 3 op 1250 meter, toen zijn ploeg een lengte voor lag, wegens uitputting op moest geven. Laga roeide alleen door en liet een tijd noteren van 6 min. 49 sec. Bijzonder fraai is deze tijd niet, doch hij werd ongetwijfeld beïnvloed door de 500 meter van de eerste start en door het feit, dat er na 1250 meter geen strijd meer moest worden geleverd. Wat de candidatuur voor het skif- I wedstrijden op 5 en 6 Juli op de nimmer betreft, hier toonde Van Mes- iag zich wederom gedecideerd de meer- iere over Neumeier en Goudberg. De Willem 3 roeier nam direct na de start leiding en behield die tot op 1000 net er. Goudberg was in de start door ilukheden met zijn sliding achter eraakt, doch bleef toch goed bij. Van ifesdag roeide in een rustig tempo en ?on na 750 meter op Neumeier in te lopen. Even na de 1000 meter nam de lichte 73 kg) Cornells Trompman de leiding over en toen was Neumeier een blagen man. Ook Goudberg. de 20- larige comingman van De Hoop. begon jp hem in te lopen, doch Neumeier wist ieze aanval af te slaan. Van Mesdag •ide rustig door en vergrootte geleide lijk zijn voorsprong, die niet meer in ge- aar is gekomen. Op 1500 begon Gaud 's nogmaals een aanval op de twee plaats. Langzaam liep hü in. doch •n snoek, 250 meter voor de finish be tte hem bij Neumeier te komen. Met een tijd van 7 min. 30 sec. ging Van Mesdag door de finish. Een derde candidaat voor Helsinki is mogelijk de Oude Twee van Triton, die hard en fel Broeiend de Zaanlandse geen schijn van kans gaf. De 'Zaankanters maakten geen al te beste indruk. De boeg trapte door zijn bankje heen en de slag was onrustig. Gunstig stak daarbij het werk van de Tritonploeg af. Een keiharde haal. goede balans en redelijk water werk. HOOFDNUMMER. Het hoofdnummer, de Jonge Acht B, gaf een uitermate boeiende strijd te zien, die in het voordeel van de lichte Njord-ploeg is geëindigd. De Leide- naren zetten daarmee hun successen van de Koninklijke en de Tclegraaf- beker voort. Njord was in de finale, waarin zich verder Nereus. Aegir. Triton en Nereus geplaatst hadden, het snelst weg. doch de andere ploegen bleven prachtig bij. Op 500 meter nam Njord een defini tieve voorsprong en Nereus zakte iets af. De Amsterdammers kwamen prac- tisch geljjk met Aegir en de goed roei ende Tritonploeg, terwijl Njord een halve lengte voorlag. Aegir raakte op 1000 meter achter en speelde geen rol meer. Nereus en Triton trachtten om beurten met een spurt de nu met een lengte leidende Leidenaren in te lopen, doch verder dan driekwart lengte kwa men zij niet. Een spurt van Njord bracht daarna het verschil weer op ruim een lengte, wat te veel was om op de laatste 500 meter nog in te lopen. Wel sloegen Nereus en Triton nog een eindspurt, waarbij de Utrechtenaren wat kort werden, doch Njord won met •K lengte. Bij de dames waren Zaterdagmiddag twee wedstrijden belangrijk in verband met de komende internationale dames. baan. In de Oude Skif versloeg de zwaar roeiende mej. Reuter (Nautilus) ditmaal haar technisch betere concurrente mej. Van der Burg van De Maas. Bij het snelroeien dames Oude Vier versloeg de stevige Hunzeploeg De Vliet met een lengte. WEDSTRIJDEN VAN ZONDAG. De Nereus-wedstrijden werden giste ren voortgezet met het nummer Oude Vier, waarin Nereus zoals reeds gemeld, internationale baanrecord verbe terde. De start voor dit nummer bracht Laga een kleine voorsprong, doch al spoedig deden Willem 3 en Nereus deze teniet. Op 500 meter begon Nereus iets uit te lopen. De Amsterdammers roeiden fel en beheerst en gaven, ondanks het woe lige water, fraai waterwerk te zien. Dit tegenstelling met Laga. dat na 1000 meter het rhythme verloor en dit door sleuren tevergeefs trachtte te compen seren. De Delftenaren zakten hierdoor na 1250 meter zover af, dat ze toen reeds uitgeschakeld waren. Nereus. roeiend op de gunstige baan, vergrootte geleidelijk de voorsprong. De boot liep uitstekend door en de ploeg zat prachtig bij elkaar. Willem 3 bleef aanvankelijk nog bij Nereus in de buurt, doch kon toch het Zo gaat Amerika naar Helsinki Door mee te werken aan een ..Telethon" ofwel „Televisie Mara thon" van kust tot kust, hebben Bing Crosby, Bob Hope, Dorothy Lamour en nog een aantal andere kopstukken uit de wereld van thea ter cn sport er voor gezorgd dat de Kas van het Amerikaanse Olympi sche Comité gestijfd zal worden met ruim een millioen dollar, twee maal het bedrag dat nog ontbrak aan de som, welke nodig is voor de uitzending van de Amerikaanse ploeg naar Helsinki. De voorstel ling duurde 14',i uur en werd uit gezonden door 68 televisiestations in 48 steden. Met tussenpozen werd het publiek aangemaand om tele grafisch of per post in te schrijven voor het Olympisch fonds, hetzij bij hel plaatselijke televisiestation, hetzij bij die te Los Angeles of New York. Toen de voorstelling eindigde waren toezeggingen ontvangen tot een bedrag van meer dan een mil lioen, en nog andere inschrijvingen, in de duizenden dollars lopend, waren onderweg. Ruim duizend personen hebben technisch en ar tistiek aan de voorstelling meege werkt. Illllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllliillli I sprong van Nereus op de goed roeiende Willem 3-ploeg tot twee lengten opge- «cerd en toen het finishschot klonk was et verschil vier lengten. In de Twee zonder Stuurman 'was Triton het minst goed weg. Doch op duizend meter hepen de Utrechtenaren weg van De Hoop en wonnen met ruim elf seconden verschil. Willem 3 speelde geen rol. De tijd van Triton 7.20.2be tekende een nieuw baan- en nationaal record. Het oude record stond sedert 1926 met 7.25.2 op naam van Van Wan- kum en Van Suylekom (Nautilus). Zij vestigden het in Groningen. Het derde record kwam op naam van de dames Jonge Acht van De Vliet, die met 3.26.4 haar record van 3.28.4 verbeterde. En ten slotte had mej. Reuter Za terdag reeds in de Oude Skif een tot dusverre op deze baan nog niet ge roeide tijd laten noteren. WEER NJORD. Een zeer fraaie strijd was het slot nummer, de Oude Acht, waarin de tot dusverre Jonge Acht B roeiende Njordploeg in goede stijl als eerste de finish passeerde. Nereus en Njord oude nummers de meeste punten be-1 Op de Boshaan liceft Nereus haar I Foto: De strijd van de Oude Vier: haalde, is gewonnen door Triton. De Utrechtenaren wonnen de Oude jubileumwedstrijden gehouden, die j Nereus won met grote voorsprong Twee en de Twee-zonder-stuurman. tevens als selectie voor de Olym- j cn vestigde een nieuw baanrecord. uitslagenpiade golden. I Rechts Willem III en Laga. 1. Laga 6.49.2; 2. Oude Tv.ee":~l °TTlton 7.55.6: 2. ZW 8 17. es^.'Toe f!'fp<lame£: 1 de vllet Nederlandse kampioenschappen op de baan Suj'lroelenJonge vier dames: 1. Spaarne Daan de Groot winnaar van race namen na de start de leiding. Laga 7.5T2. lag al direct iets achter en zou geen rol meer spelen. Op 1000 meter had Njord een lengte voorsprong en tot 1500 bleef deze voorsprong op Nereus bewaard. Laga lag toen al lengten achter. Nereus liep met een goede spurt iets in. doch niet genoeg om Njord ernstig, te bedreigen. En toen op 1750 de Nc- reusboeg een snoek ving, was Njord definitief winnaar. Laga lag een straat achter. Bij de dames leverde de Jonge Acht van De Vliet een felle strijd tegen Het Spaarne, dat echter tegen de kracht van De Vliet niet opgewassen bleek. De Dr Meurer-beker. die beschikbaar was gesteld voor de ploeg, die in de Snelroeien dames oude skif: 1. Mej. Reu ter (Nautilus), 2. Mej. Van der Burg (De Maas). Jonge acht B: 1. Njord 6.10.8; 2. Nereus 6.13 6. 3. Triton 6.15.6. Oude skif: 1. Van Mesdag (C. Tromp) 730. 2 Neumeier (Willem 3) 7.34; 3. Goudberg (De Hoop) 7.39 Overnaadse twee: 1. Amstel 8.33; 2. Die Leythe 8 34 4: 3. Triton 8.36.2. Snelroeien dames oude vier; 1. De Hunze 3.38; 2. De Vllet 3.51.4. Snelroeien dames Jonge vier: 1. Die Leythe; 2. De Hunze. jonge twee B: 1. Spaarne 8.14.4: 2. Tri ton 8 17.8; 3. Nereus 8.22 8. Jonge skif A: 1. DDS 7.47.2; 2. Laga 57.2. Jonge vier A; 1 Willem 3 7.05; 2. Aegir 7.10.4: 3 Nereus 7.30. Twee zonder stuurman: 1. Triton 7.20.2; 2. De Hoop 7.31.4; 3- Willem 3 7.55.8. Overnaadse skif' 1. Aegir 8.02.6,2. De Laak 8 09.2 3. Njord 8.17 4 Oude Vier: 1. Nereus 6 42; 2. Willem 3 6.52.6. 3. Laga. Lichte vier: 1. Proteus 7.17.8; 2. Triton 7.18 8; 3. Viking. Jonge vier B: 1. Spaarne 7.026; 2. Nereus 7.11 4; 3. Antwerp SC 7.35.4. Jonge acht A: 1. Laga 6.13.4, 2. Aegir 6.18.6: 3. Nereus 6,23. Dubbel twee: 1. AegirSpaarne 7.05.2; 2. Viking—Triton 7 21 6, 3. De Hoop Jonge twee A: 1. Njord 8.00.4; 2. Nereus 8.15.8: 3, Spaarne 8 16. Dames Jonge acht: 1. De Vllet 3.26.4; 2. Spaarne 3 28; 3 RIC 3.33.6 Oude acht 1. Njord 6.07.2; 2. Nereus 6.11.4; 3. Laga 6.23.2. over 50 k. m. voor amateurs Conflict in boksiverehl Maar Huizenaar en Groothuis zeggen: „Onze jongens gaan niet als... Nadat het bestuur van het NOC besloten had, dat vijf Nederlandse boksers onze kleuren te Helsinki zouden verdedigen, heeft het hoofdbestuur van de Nederlandse Boksbond zich Zaterdagmiddag, vóór de te Breda gehouden ontmoeting tussen een Nederlandse ploeg en een team van de Mittelrheinischer Amateur Boxverband, beraden over de samenstelling van de Olympische équipe. Na langdurig overleg werd besloten, dat de ploeg uit de volgende boksers zal bestaan: H. v. d. Zee (vlieggewicht), P. van Klaveren (lichtwelter- gewicht), M. Linneman (weltergewicht), L. Jansen (middengewicht) en A. Pastor (halfzwaargewicht). Als verzorger zal de heer B. Bergstroem, voorzitter van de nationaal technische commissie, de ploeg vergezellen. Onmiddellijk na het bekend maken van de ploeg verklaarden de heren Huizenaar en Groothuis aan een verslaggever van het ANP, dat de tot hun scholen behorende aangewezen boksers, resp. Piet van Klaveren en Leen Jansen, en de Amsterdammer Moos Linneman, niet naar Helsinki gaan indien de aanwijzing van de heer B. Bergstroem als verzorger wordt gehandhaafd. Zij trekken de kwaliteiten van de heer Bergstroem als mens en als technicus allerminst in twijfel, maar menen dat zijn verdiensten op een ander terrein liggen dan dat van de verzorging, waarvoor huns inziens een specialist behoort te worden aangewezen. De heer Van der Braak, de voorzitter van de N.B.B., weigerde desgevraagd hier commentaar op te geven aangezien de heren Groothuis en Huizenaar hem nog niet op de hoogte hadden gesteld van hun besluit. I zich nogal eens aan vasthouden schul dig waarvoor hij een openbare waar schuwing kreeg, en over 't algemeen trof I hij in Linneman toch een tegenstander vy I die te geroutineerd, te slim. te „uitge- 1 kookt" voor hem was De beslissing ten gunste van de Amsterdammer kon geen ogenblik twijfelachtig zijn. Leen Jansen maakte korte metten met Hof. die hij overweldigde met onstui mige roffels wanneer hij eenmaal op korte afstand was gekomen. Hof, die in de eerste ronde al veel had moeten nemen, ging na zo'n trommelvuur voor acht tellen neer in de tweede ronde. Door veel hangen en vasthouden, wat ook hem een waarschuwing opleverde, kon hij zich nog even op de been hou- den. totdat bij een nieuwe stormioop van Jansen een linkse hoek tegen de I ?- daarbu Vier van de boksers hebbe*. wij Zn terdag te Breda tegen de Duitsers in actie gezien; Henk van der Zee, Piet van Klaveren, Moos Linneman en Leen Jansen. De vijfde man, Pastor, was niet opgesteld wegens verblijf in het buiten land. Ze wonnen alle vier hun partijen, maar alhoewel dit op ondubbelzinnige wijze geschiedde, kan men toch niet zeggen, dat ze man voor man de wed strijd van hun leven hebben gebokst. Dit was trouwens ook niet nodig voor een succes, want de Duitsers mochten zonder uitzondering moedige knaoen zijn, in technisch opzicht kwamen ze op een enkele na nauwelijks boven de middelmaat. Henk van der Zee kreeg tot tegenstan der Koch uit Bonn. een kwiek en vinnig maar piepjong en onervaren boksertje, dat geen twee ronden lang op de been zou zijn gebleven tegen de Van der Zee van twee jaar geleden. Maar de Van der Zee van nu is niet dezelfde als die van 1950, hij lijdt aan tijdelijke inzinking of hij is over len die hem vroeger kenmerkte en hü moet zelf ook meer incasseren. Maar hij beschikt nog altijd over een veel zijdige bokskunde, een harde stoot (waarmee hü Koch in de tweede ron de voor „8" neerhaalde) en een groot zelfvertrouwen, drie troeven die vol doende waren voor een ruime pun- tenzege. Piet van Klaveren, snel en agressief als altijd maar ietwat voorzichtig met zijn rechtse die hij destijds heeft ge blesseerd, had aanvankelijk nogal moeite met Kremer, kampioen van de Midden Rijn 1952 en een koel, stijlvol werkend bokser, die zich uitstekend dekte. Na een gelijk opgaande eerste ronde kwam Van Klaveren in de tweede iets in de meerderheid, welk voordeel hij in de derde nog accentueerde. Dit was een goede en verdiende zege voor de Rotter dammer. Linneman vocht tegen EickelbecK in de trant welke men van hem kent: fel als een terrier en volhardend als een bulldog, steeds op zijn man af gaand Van de drie kampioenstruien, die de Koninklijke Nederlandse Wielren Unie van plan was dit week-einde uit te reiken, zijn er twee voor een dikke maand weer in de kast geborgen. In verband met de hevige regen konden gisteren de halve finales en de eindstrijd van het achtervolgingskampioenschap voor profs en het kampioenschap over 50 k.m. voor beroepsrenners niet worden verwerkt en daar de Nederlandse ploeg voor de Ronde van Frankrijk gister- ivond naar Brest is vertrokken, heeft men het sportieve besluit genomen beide kampioenschappen uit te stellen tot t Est c.s. De trui. die overbleef, kon Zaterdag avond over de schouders worden getrok ken van Daan de Groot, de winnaar van de 50 km. zonder gangmaking voor amateurs. Het heeft overigens nogal wat voeten in de aarde gehad voordat de bijna 70 liefhebbers voor deze titel aan de start konden verschijnen. Zaterdagmiddag werd deze wedstrijd wegens regen uitgesteld en des avonds om acht uur regende het nog steeds. Toen het eohter een half uur later droog werd. toog men met man en macht aan het werk om de baan droog te maken. Pas e\en over half tien gingen de amateurs van start Toen na 55 van de ronden een vrij ernstige valpartij ontstond, maakte een zevental renners zich los en wist enige voorsprong te verkrijgen. Elf ronden later kregen zij aansluiting met het peloton. Intussen was echter nog een zevental wegge sprongen. dat 6 lom. voor het einde het peloton dubbelde en zodoende de kop groep op veertien renners bracht. Zij gingen de laatste vijf kilometer alleen over de baan. want de anderen hadden de baan moeten verlaten. In de laatste ronde werd eerst Plan- taz en later Vreeswijk uit de baan ge duwd. zodat zij in de eindsprint geen invloed meer konden uitoefenen. Daan de Groot uit Amsterdam ging als eer ste over de eindstreep, maar kreeg de kampioenstrui - zijn eerste - pas na dat 'n protest van Piet. Peters tegen de Amsterdammer, die in de laatste bocht gehinderd zou hebben, was afgewezen. Tijdens deze wedstrijd zijn nogal wat ernstige en minder ernstige valpartijen oorgekomen. De renner Ouwerkerk an Jansen een linkse hoek tegen de i ÏLrak daarl>iJ_een sleutelbeen Van der kaak een einde maakte aan de strijd. u^_mer. en Co°Per ''epen vermoedelijk lichte hersenschuddingen op. Zij wer- ïs-SEtóf avond zeker niet teleurgesteld hebben, I zonder daarom de indruk te vestigen, I De uitslag luidde: ;'a'ze he,1, le nelsinki erg v" zu,Ien 1 Daan de Groot. Amsterdam brengen. Hun aanwijzing is echter ge- 6 min 14 2 p L Willekes Am- baseerd op hun prestaties in een hele terdam: 3 Koéh. Ut^ht; 4 Va^'t mf serie partijen en men mag uiteraard Sassenheim. 5 Sieveking. Amsterdam niet afgaan op een verrichting in een c Kooiiman Den Wooo- 7 r>n,. d!,. enkele wedstrijd. Potentieel zijn ze 1 J Plet. Peters, goed voor de Spelen, cn i datum na de terugkomst van Van II Kwantes. Wormerveer; 12 Adri Voor tuig. Haarlem; 13 Vreeswijk. Alphen a. d. Run: 14 Plantaz. Eindhoven. Het kampioenschap achtervolging voor profs was Zaterdag tot en met de kwart finales afgewerkt De uitslagen van die kwart eindstrijden luiden: eerste rit: 1 Peters 7 min. 4 sec.; 2 Dielissen 7 min. 9 sec. tweede rit: 1 Derksen 6 min. 49.6 sec; 2 Dekkers 7 min. 7.8 sec. derde rit: 1 Van der Kamp 6 min 52.4 sec.; 2 Voortlng 7 min. 12.6 sec. vierde rit: 1 Van Est 6 min 52 sec.: 2 Lakeman 7 min 8.8 sec. Zaterdag werd ook begonnen met de series en herkansingsritten sprint voor amateurs en profs. De kwart-finales sprint worden Zondag as. verreden. Hierin hebben zich geplaatst: bij de profs: Van Vliet, Derksen. Bijster, Van Gent. Peters. Faanhof, Vinken, v. d. Vijver, Tolen, Van As, Lakeman en Van Oers; by de amateurs: Hijzelendoorn, Schotman. Mahn, Rijnders. M. Willekes Kleefstra. Cantmeau. P. Willekes. Wier stra. Koch. v. d. Kamer en Wils. (Ineez. Med.-Adv.) Kltt. mtk- f de rnetA verkoelt té- Ammkaavw 4igarëtl reiken zal behalvt ook afhangen v ogenblik). De volledige uitslag van deze wedstrijd, die Nederland met grote voorsprong (144) won. luidt: Vlieggewiqjit: Van der Zee (Ned.) w.o.p. van Koch (Did). Bantamgewicht: De Rooy (Ned.) w.o.p. van Genelauskus (Did). Lichtgewicht: Marx (Did) w.o.p. van De Jong (Ned.). Lichtweltergewicht: Piet van Klaveren (Ned.) w.o.p. van Kremer (Did). Weltergewicht: Linne man (Ned.) w.o.p. van Eickelbeck (Did). Zwaarweitergewicht: Den Haan (Ned.) wint van Husch (Did) door technische k.o. in de 2e ronde. Middengewicht: Jansen (Ned.) wint van Hof (Did) door k.o. in de 2e ronde. Halfzwaargewicht: Lucas (Ned.) verl. o.p. van Roesgen (Did). Zwaargewicht: De Voogd (Ned wint van Rau (Did) door technische k.o in de 3e ronde. Haarlem: 8 Donker. Amsterdam: Kunst. Amsterdam: 10 Jun, Amsterdam De landenwedstrijd voetbal Zwit serlandOostenrijk. In tegenwoordig heid van 22.000 toeschouwers te Genève gespeeld, is in een gelijk spel 1—1 ge ëindigd. De interland waterpolowedstrijd FrankrijkBelgië, welke in het zwem- stadion van Tourelles te Parijs werd ge en met beide vuisten" scorend" bSTtiët I speeld, is geëindigd in een 5—3 overwin- zijn hoogtepunt heen. Hij mist de fel- I lijf-aan-luf werk. De Duitser ontweck j ning voor de Franse ploeg. De ruststand beid in de afwerking van de aanval- I de slagwisselingen niet, maar hij maakte luidde 3—2 voor Frankrijk. ROEIEN. Ploegen voor infernorionole dameswedstrijden De Nederlandse Roeibond heeft de volgende ploegen aangewezen voor deel neming aan de internationale dames wedstrijden. die op 5 en 6 Juli te Am sterdam worden gehouden: Skif: mej. Reuter (Nautilus). Vier met stuurvrouw: De Hunze (mej E. A. Veenstra boeg, mej. R. T. Brou wer, mej. C. M. S. van Waning, mej. G. Benninga, slag en mevr. F. F. d Vries— Evenhuls, stuurvrouw). Acht: De Vllet (mej. E. van der Harst boeg, mej. E. Tersteeg. mej. W E dé Boer. mej. I. van den Berge. mej. M. C van Stuyvesant Meyer, mej. J M. Ocke- doen, men. E. van Steenbergen, mej. A. J. Scheltema, slag en mej. I. van der Steur, stuurvrouw) De De Hoop-Nereus-combinatie in de ouble scull zal uitgenodigd worden een Mjdbaan te roeien om haar gelegenheid te geven zich voor deze wedstrijden te klasseren. VOETBAL. SPAKENBURG KAMPIOEN VAN ZATERDAGVOETBAL. De uitslagen van de wedstrijden, ge speeld in de Zaterdagcompetitie van de K.N.V.B.. lulden: Om het kampioenschap van de Zater dagcompetitie: N.S.V.V.—Spakenburg 2—3 (Spaken burg kampioen van Ned.): Sparta En schedeZwaluwen 3—2. B.V.V. WON VAN ANTILLEN. De te Den Bosch gespeelde voetbal wedstrijd tussen B.V.V. en de Olympi sche ploeg van de Nederlandse Antillen werd door B.V.V. met 51 gewonnen. Met rust was de stand 30. LDWS SERIEWEDSTRIJDEN. Voor het tournooi van LDWS speelde ASC tegen VUC een vinnige wedstrijd die met een gelijk spel (1—1 eindigde. VUC plaatste zich door het beter benut ten van de strafschoppen in de volgende ronde. DHC—Roodenburg gaf fraai spel van de Delftenaren te zien. Voor de rust wist Roodenburg de score tot 2—1 te beper ken, maar daarna was DHC over alle linies beter en voerde geleidelijk de stand tot 6—1 op. Zaterdag om 7 uur wordt gespeeld Rijnsb. BoysVIOS.

Leidsch Dagblad | 1952 | | pagina 19