Jonge Acht van won hoofdnummer Njord Dramatische race in Ongestuurde Vieren Daan de Groot winnaar van race over 50 k.m. voor amateurs Boksers voor Helsinki aangewezen „Onze jongens gaan niet als...." 91ste Jaargang LEIDSCH DAGBLAD Maandag 23 Juni 1952 Tweede Blad No. 2/640 IT edstrijden van Nereus op Bosbaan I Vier records zijn er gesneuveld tijdens de Zaterdag en Zondag op de Bos baan georganiseerde invitatiewedstrijden van Nereus. De abominabel slechte weersomstandigheden werkten aan die recordverbeteringen zeer mede, want de harde wind stond bijna in het verlengde van de baan. Eén internationaal record werd er om zeep gebracht. Dit laatste werd gepresteerd door de uitste kende Oude Vier van Nereus, die met een tijd van 6 min. 42 sec. bijna 2 sec. onder de tijd bleef, die de Duitse ploeg in 1937 op de Europese kampioen- \$chappen (6.43.7), maakte. Nereus bleef voorts aanzienlijk onder de tijd van i.SO, die in eerste instantie als minimum-eis voor kans op uitzending naar de t). S. was gesteld. De ploeg welke ons land te Helsinki in de Ongestuurde Vier zal vertegen- i woordigen, kon echter nog niet worden aangewezen, want de belangrijke race in de Ongestuurde Vieren heeft een dramatisch verloop gehad. De kamprechter stopte in eerste instantie op S00 meter de race, omdat Laga zich verstuurde en in de baan van Willem 3 kwam. Willem 3 zou daarna reglementair winnaar zijn geworden als de ploeg de baan had uitgeroeid. Op verzoek van de technische commissie van de NRB werd echter opnieuw i gestort, met als resultaat dat nummer twee van Willem 3 op 1250 meter, toen zi/n ploeg een lengte voor lag, wegens uitputting op moest geven. Laga roeide alleen door en liet een tijd noteren van 6 min. 49 sec. Bijzonder fraai is deze tijd niet, doch hij werd ongetwijfeld beïnvloed door de 500 meter van de terste start en door het feit, dat er na 1250 meter geen strijd meer moest worden geleverd. Wat de candidatuur voor het skif- immer betreft, hier toonde Van Mes- zioh wederom gedecideerd de meer- ■re over Neumeier en Goudberg. De 'illem 3 roeier nam direct na de start leiding en behield die tot op 1000 :er. Goudberg was in de start door toeiHjkheden met zijn sliding achter raakt, doch bleef toch goed bij. Van g roeide in een rustig tempo en na 750 meter op Neumeier in te ipen. Even na de 1000 meter nam de chte (73 kg» Cornells Trompman de tiding over en toen was Neumeier een [Vier, waarin Nereus z wedstrijden op 5 en 6 Juli op de Bos baan. In de Oude Skif versloeg de zwaar roeiende mej. Reuter (Nautilus» ditmaal haar technisch betere concurrente mej. Van der Burg van De Maas. Bij het snelroeien dames Oude Vier versloeg de stevige Hunzeploeg De Vliet met een lengte. WEDSTRIJDEN VAN ZONDAG. lagen man. Ook Goudberg, de 20- .ge comingman van De Hoop. begon hem in te lopen, doch Neumeier wist deze aanval af te slaan. Van Mesdag loeide rustig door en vergrootte geleide- Ui1: zijn voorsprong. die niet meer in ge vaar is gekomen. Op 1500 begon Goud- Aerg nogmaals een aanval op de twee de plaats. Langzaam liep hij in. doch «en snoek. 250 meter voor de finish be- le'te hem bij Neumeier te komen. Met een tijd van 7 min. 30 sec. ging Van Mesdag door de finish. Een derde carididaat voor Helsinki is mogelijk de Oude Twee van Triton, die hard en fel roeiend de Zaanlandse geen schijn van kans gaf. De Zaankanters maakten K^en al te beste indruk. De boeg trapte or zijn bankje heen en de slag was «rustig. Gunstig stak daarbij het werk an de Tritonploeg af. Een keiharde laai. goede balans en redelijk water kerk. HOOFDNUMMER. Het hoofdnummer, de Jonge Acht B, gaf een uitermate boeiende strijd te zien. die in het voordcel van de lichte Njord-ploeg is geëindigd. De Leide- naren zetten daarmee hun successen van de Koninklijke en de Telegraaf- beker voort. Njord was in de finale, waarin zich verder Nereus. Aegir, Triton en Nereus geplaatst hadden, het snelst weg. doch de andere ploegen bleven prachtig bij. Op 500 meter nam Njord een defini tieve voorsprong en Nereus zakte iets af. De Amsterdammers kwamen prac tisch gelijk met Aegir en de goed roei- ende Tritonploeg. terwijl Njord eei halve lengte voorlag. Aegir raakte op 1000 meter achter en speelde geen rol meer. Nereus en Triton trachtten om beurten met een spurt de nu met een lengte leidende Leidenaren in te lopen, doch verder dan driekwart lengte kwa men zij niet. Een spurt van Njord bracht daarna het verschil weer op ruim een lengte, wat te veel was om op de laatste 500 meter nog in tc lopen. Wel sloegen Nereus en Triton nog een eindspurt, waarbij de Utrechtenaren wat kort werden, doch Njord won met ?4 lengte. Bij de dames waren Zaterdagmiddag twee wedstrijden belangrijk in verband met de komende Internationale dames- lllllllllllllllllllllllllllilllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll Zo gaat Amerika naar Helsinki Door mee te werken aan een ..Telethon" ofwel „Televisie Mara thon" van kust tot kust, hebben Bing Crosby, Bob Hope, Dorothy Lamour en nog een aantal andere kopstukken uit de wereld van thea ter en sport er voor gezorgd dat de kas van het Amerikaanse Olympi sche Comité gestijfd zal worden met ruim een millioen dollar, twee maal het bedrag dat nog ontbrak aan de som, welke nodig is voor de uitzending van de Amerikaanse ploeg naar Helsinki. De voorstel ling duurde 14',a uur en werd uit gezonden door 68 televisiestations in 48 steden. Met tussenpozen werd het publiek aangemaand om tele grafisch of per post in te schrijven voor het Olympisch fonds, hetzij bü het plaatselijke televisiestation, hetzij bij die te Los Angeles of New York. Toen de voorstelling eindigde naren toezeggingen ontvangen tot een bedrag van meer dan een mil lioen. en nog andere inschrijvingen, in de duizenden dollars lopend, naren onderweg Ruim duizend personen hebben technisch en ar tistiek aan de voorstelling meege werkt. ^Illlllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll s reeds gemeld, net internationale baanrecord verbe terde. De start voor dit nummer bracht Laga een kleine voorsprong, doch al spoedig deden Willem 3 en Nereus deze teniet. Op 500 meter begon Nereus iets uit te lopen. De Amsterdammers roeiden fel beheerst en gaven, ondanks het woe lige water, fraai waterwerk te zien. Dit ln tegenstelling met Laga, dat na 1000 meter het rhythme verloor en dit door sleuren tevergeefs trachtte te compen seren. De Delftenaren zakten hierdoor na 1250 meter zover af. dat ze toen reeds uitgeschakeld waren. Nereus. roeiend op de gunstige baan, vergrootte geleidelijk de voorsprong. De boot liep uitstekend door en de ploeg zat prachtig bij elkaar. Willem 3 bleef aanvankelijk nog bij Nereus in de buurt, doch kon toch het IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIH Roeiers voor O.S. De Nederlandse Rocibond heeft besloten het NOC voor te stellen de volgende ploegen naar de Olympi sche Spelen af te vaardige*»: Twee zonder Stuurman: Triton (B. Binnendijk, boeg, Ch. F. Kunze, slag). Vier met Stuurman: Nereus (J. W. Pennink, boeg, J. L. Beye. A. C. Fontani. J. W. Heyenbrock, slag en J. H. Caro. stuurman!. Skif: R. H. van Mesdag (Corne lls Tromp). Ten aanzien van de Vier zonder Stuurman is besloten, dat de ploe gen van Willem 3 en Laga op een nog nader te bepalen datum tegen elkaar zullen roeien om de tech nische commissie een oordeel te laten vormen over de kansen voor uitzending. Illlllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll tempo van de Amsterdammers niet bij houden. Op 1500 meter was de voor sprong van Nereus op de goed roeiende Willem 3-ploeg tot twee lengten opge veerd en toen het finishschot klonk was het verschil vier lengten. In de Twee zonder Stuurman was Triton het minst goed weg. Doch op duizend meter hepen de Utrechtenaren weg van De Hoop en wonnen met ruim elf seconden ver solui. Willem 3 speelde geen rol. De tgd van Triton 7.20.2be tekende een nieuw baan- en nationaal record. Het oude record stond sedert 1926 met 7.252 op naam van Van Wan- kum en Van Suylekom (Nautilus). Zij vestigden het in Groningen. Het derde record kwam op naam van de dames Jonge Acht van De Vliet, die met 3.26.4 haar record van 3.28.4 verbeterde. En ten slotte had mej. Reuter Za terdag reeds ln de Oude Skif een tot dusverre op deze baan nog niet ge roeide tijd laten noteren. WEER NJORD. Een zeer fraaie strijd was het slot nummer. de Oude Acht, waarin de tot dusveiTe Jonge Acht B roeiende Njordploeg in goede stijl als eerste de finish passeerde- Nereus en Njord namen na de start de leiding. Laga lag al direct iets achter en zou geen rol meer spelen. Op 1000 meter had Njord een lengte voorsprong en tot 1500 bleef deze voorsprong op Nereus bewaard. Laga lag toen al lengten achter. Nereus liep met een goede spurt iets in. doch niet genoeg om Njord ernstig tc bedreigen. En toen op 1750 de Ne- reusbocg een snoek ving, was Njord definitief winnaar. Laga lag een straat achter. Bij de dames leverde de Jonge Acht van De Vliet een felle strijd tegen Het Spaarne, dat echter tegen de kracht van De Vliet niet opgewassen bleek. De Dr Meur er-beker, die beschikbaar was gesteld voor de ploeg, die in de oude nummers de meeste punten be haalde. is gewonnen door Triton. De Utrechtenaren wonnen de Oude Twee en de Twee-zonder-stuurman. Uitslagen Vier zonder stuurman: 1. Laga 6 49 2; 2. Willem 3 (opgegeven). Oude Twee: 1. Triton 7.55.6; 2 ZW 8 17 Stljlroelen jonge skif dames: 1. de Vliet 86 p.. 2. De Laak 74 p. Stljlroelen Jonge vier dames: 1. Spaarne lp; 2. DDS 85 p. Snelroeien dames oude skif: 1 Mej. Reu ter (Nautilus); 2. Mej. Van der Burg (De Maas Jonge acht B: 1 Njord 6.10.8, 2. Nereus 6.13.6, 3. Triton 6.156. Oude skif: 1. Van Mesdag (C. Tromp) 7.30: 2. Neumeier (Willem 3) 7.34; 3. Goudberg (De Hoop) 7.39. Overnaadse twee: 1. Amstel 8.33; 2. Die Leythe 8 34.4: 3. Triton 8.36.2 Snelroeien dames oude vier: 1. De Hunze 3.38; 2. De Vliet 3 514. Snelroeien dames Jonge vier: 1. Die Leythe; 2. De Hunze. Jonge twee B 1. Spaarne 8.14.4; 2. Tri ton 8 17.3; 3. Nereus 8.22.8. Jonge skif A: 1. DDS 7 47.2; 2. Laga 7.572. Jonge vier A: 1. Willem 3 7.05; 2. Aegir 7.10.4: 3. Nereus 7.30. Twee zonder stuurman: 1. Triton 7.20.2; 2. De Hoop 7.314; 3. Willem 3 7.55.8. Overnaadse skif: 1 Aegir 8.02.6.2. De Laak 8.09.2: 3. Njord 8.17 4 Oude Vier; 1. Nereus 6.42; 2. Willem 3 6.52.6; 3. Laga. Lichte vier. 1. Proteus 7.17.8; 2. Triton 7 18.8; 3. Viking. Jonge vier B: 1. Spaarne 7.026 2. Nereus 7.11.4, 3. Antwerp SC 7.35.4. Jonge acht A: 1. Laga 6.13.4; 2. Aegir 6.18 6; 3. Nereus 6,23. Dubbel twee: 1. Aegir—Spaarne 7.05.2; 2. Viking—Triton 7.216; 3. De Hoop Jonge twee A' 1. Njord 8.00.4; 2. Nereus 8.15 8; 3. Spaarne 8 16. Dames Jonge acht- 1. De Vliet 3 26.4: 2. Spaarne 3.28: 3. RIC 3 33.6. Oude acht- 1 Njord 6.07.2; 2. Nereus 6.11.4; 3. Laga 6.23.2. Op de Bosbaan heeft Nereus haar Foto: De strijd van de Oude Vier: jubileumwedstrijdcn gehouden, die Nereus won met grote voorsprong tevens als selectie voor de Olym- en vestigde een nieuw baanrecord, piade golden. 1 Rechts Willem III en Laga. Nederlandse kampioenschappen op de baan Van de drie kampioenstruien, die de Koninklijke Nederlandse Wielren Unie van plan was dit week-einde uit te reiken, lijn er twee voor een dikke maand weer in de kast geborgen. In verband met de hevige regen konden gisteren de halve finales en de eindstrijd van het achtervolgingskampioenschap voor profs en het kampioenschap over 50 k.m. voor beroepsrenners niet worden verwerkt en daar de Nederlandse ploeg voor de Ronde van Frankrijk gister avond naar Brest is vertrokken, heeft men het sportieve besluit genomen beide kampioenschappen uit te stellen tot een datum na de terugkomst van Van Est c.s. Conflict in bohsivereld Maar Huizenaar en Groothuis zeggen: Nadat het bestuur van het NOC besloten had. dat vijf Nederlandse boksers onze kleuren te Helsinki zouden verdedigen, heeft het hoofdbestuur van de Nederlandse Boksbond zich Zaterdagmiddag, vóór de te Breda gehouden ontmoeting tussen een Nederlandse ploeg en een team van de Mittelrheinischer Amateur Boxverband, beraden over de samenstelling van de Olympische équipe. No langdurig overleg werd besloten, dat de ploeg uit de volgende boksers zal bestaan: H. v. d. Zee (vlieggewicht), P. van Klaveren (lichtwelter- gewicht), M. Linneman (weltergewicht), L. Jansen (middengewicht) en A. Pastor (halfzwaargewicht). Als verzorger zal de heer B. Bergstroem, voorzitter van de nationaal technische commissie, de ploeg vergezellen. Onmiddellijk na het bekend maken van de ploeg verklaarden de heren Huizenaar en Groothuis aan een verslaggever van het ANP, dat de tot hun scholen behorende aangewezen boksers, resp. Piet van Klaveren en Leen Jansen, en de Amsterdammer Moos Linneman, niet naar Helsinki gaan indien de aanwijzing van de heer B. Bergstroem als verzorger wordt gehandhaafd. Zij trekken de kwaliteiten van de heer Bergstroem als mens en als technicus allerminst in twijfel, maar menen dat zijn verdiensten op een ander terrein liggen dan dat van de verzorging, waarvoor huns inziens een specialist behoort te worden aangewezen. De heer Van der Braak, de voorzitter van de N.B.B., weigerde desgevraagd hier cpmmentaar op te geven aangezien de heren Groothuis en Huizenaar hei nog niet op de hoogte hadden gesteld van hun besluit. Vier van de boksers hebbe-. wij Za terdag te Breda tegen de Duitsers in actie gezien: Henk van der Zee, Piet van Klaveren, Moos Linneman en Leen Jansen. De vijfde man. Pastor, was niet opgesteld wegens verblijf in het buiten- Ze wonnen alle vier hun partijen, maar alhoewel dit op ondubbelzinnige wijze geschiedde, kan men toch niet zeggen, dat ze man voor man de wed strijd van hun leven hebben gebokst. Dit was trouwens ook niet nodig voor een succes, want de Duitsers mochten zonder uitzondering moedige knaoen zün, in technisch opzicht kwamen ze op een enkele na nauwelijks boven de middelmaat. Henk van der Zee kreeg tot tegenstan der Koch uit Bonn. een kwiek en vinnig maar piepjong en onervaren boksertje. dat geen twee ronden lang op de been zou zijn gebleven tegen de Van der Zee van twee jaar geleden. Maar de Van der Zee van nu is niet dezelfde als die van 1950. hij lijdt aan een tijdelijke inzinking of hij is over zijn hoogtepunt heen. Hü mist de fel heid in de afwerking van de aanval len die nem vroeger kenmerkte ert hij moet zelf ook meer incasseren. Maar hy beschikt nog altüd over een veel zijdige bokskunde, een harde stoot (waarmee hü Koch in de tweede ron de voor „8" neerhaalde) en een groot zelfvertrouwen, drie troeven die vol doende waren voor een ruime puo- tenzege. Piet van Klaveren, snel en agressief als altijd maar ietwat voorzichtig met zijn rechtse die hij destijds heeft ge blesseerd, had aanvankelijk nogal moeite met Kremer, kampioen van de Midden Rijn 1952 en een koel. stijlvol werkend bokser, die zich uitstekend dekte. Na een gelijk opgaande eerste ronde kwam Van Klaveren in de tweede iets ln de meerderheid, welk voordeel hü in de derde nog accentueerde. Dit was een goede en verdiende zege voor de Rotter dammer. Linneman vocht tegen Eickelbeck in de trant welke men van hem kent: fel als een terrier en volhardend als een bulldog, steeds op zijn man af gaand en met beide vuisten scorend bij het lijf-aan-lijf werk. De Duitser ontweek de siagwlssellngen niet, maar hü maakte zich nogal eens aan vasthouden schul dig waarvoor hü een openbare waar schuwing kreeg, en over 't algemeen trof hij in Linneman toch een tegenstander die te geroutineerd, te slim, te „uitge kookt" voor hem was De beslissing ten gunste van de Amsterdammer kon geen ogenblik twgfelachtlg zün. Leen Jansen maakte korte metten met Hof. die hij overweldigde met onstui- mlge roffels wanneer hij eenmaal op korte afstand was gekomen. Hof. die in de eerste ronde al veel had moeten nemen, ging na zo'n trommelvuur voor acht tellen neer m de tweede ronde. Door veel hangen en vasthouden, wat ook hem een waarschuwing opleverde, kon hü zich nog even op de been hou den. totdat bü een nieuwe stormloop van Jansen een linkse hoek tegen de kaak een einde maakte aan de strijd. Resumerend mag men zeggen, d. onze Olympische boksers Zaterdag avond zeker niet teleurgesteld hebben, zonder daarom de indruk te vestigen, dat ze het te Helsinki erg ver zullen brengen. Hun aanwijzing is echter ge baseerd op hun prestaties in een hele serie partijen en men mag uiteraard niet afgaan op een verrichting in eer enkele wedstrijd. Potentieel zgn n goed voor de Spelen, en wat ze er be reiken zal behalve van de tegenpartij ook afhangen van hun vorm van het ogenblik). De volledige uitslag van deze wedstrüd, die Nederland met grote voorsprong (144) won, luidt: Vlieggewicht: Van der Zee (Ned1 wop. van Koch (Did). Bantamgewicht: De Rooy (Ned.) w o p. van Genelauskus (Did). Lichtgewicht: Marx (Did) wop. van De Jong (Ned Lichtweltergewicht: Piet van Klaveren (Ned.) wop. van Kremer (Did). Weltergewicht: Linne man (Ned.) w.o.p. van Eickelbeck (Did). Zwaarweltergewicht: Den Haan (Ned.) wint van Husch (Did) door technische k.o. in de 2e ronde. Middengewicht: Jansen (Ned.) wint van Hof (Did) door k.o. in de 2e ronde. Halfzwaargewicht: Lucas (Ned.) verl. o p. van Roesgen (Did). Zwaargewicht: De Voogd (Ned) wint van Rau (Did) door technische k.o in de 3e ronde. De landenwedstrijd voetbal Zwit serland—Oostenrük. ln tegenwoordig heid van 22.000 toeschouwers te Genève gespeeld, is in een gelük spel 11 ge ëindigd. De interland waterpolowedstrüd Frankrük—België, welke in het zwem- stadion van Tourelles te Parüs werd ge- -peeld, is geëindigd in een 53 overwin ning voor de Franse ploeg. De ruststand luidde 3—2 voor Frankrijk. De trui. die overbleef, kon Zaterdag avond over de schouders a orden getrok ken van Daan de Groot, de winnaar van de 50 km. zonder gangmaking voor amateurs. Het heeft overigens nogal wat voeten in de aarde gehad voordat de büna 70 liefhebbers voor deze titel in de start konden verschenen. Zaterdagmiddag werd deze wedstrüd wegens regen uitgesteld en des avonds om acht uur regende het nog steeds. Toen het echter een half uur later droog werd. toog men met man en macht aan het werk om de baan droog te maken. Pas even over half tien gingen de amateurs van start Toen na 55 van de ronden een vrü ernstige valpartij ontstond, maakte een zevental renners zich los en wist enige voorsprong te verkrijgen. Elf ronden later kregen zü aansluiting met het peloton. Intussen was echter nog een zevental wegge sprongen. dat 6 kim. voor het einde het peloton dubbelde en zodoende de kop groep op veertien renners bracht. Zü gingen de laatste vüf kilometer alleen over de baan, want de anderen hadden de baan moeten verlaten. In de laatste ronde werd eerst Plan- taz en later Yreeswük uit de baan ge duwd. zodat zü in de eindsprint geen Invloed meer konden uitoefenen. Daan de Groot uit Amsterdam ging als eer ste over de eindstreep, maar kreeg de kampioenstrui - znn eerste - pas na dat "n protest van Piet Peters tegen de Amsterdammer, die in de laatste bocht gehinderd zou hebben, was afgewezen. Tijdens deze wedstriid zijn nogal wat ernstige en minder ernstige valpartijen voorgekomen. De renner Ouwerkerk brak daarbij een sleutelbeen. Van der Kamer en Cooper liepen vermoedelijk lichte hersenschuddingen op. Zü wer den naar Ziekenhuizen in Amsterdam vervoerd. De uitslag luidde: 1 Daan de Groot, Amsterdam, 1 uur 6 min. 14 sec.; 2 Patsy Willekes. Am sterdam: 3 Koch. Utrecht; 4 Van "t Hof Sassenheim; 5 Sieveking. Amsterdam; 6 Kooüman. Den Haag: 7 Piet Peters, Haarlem; 8 Donker. Amsterdam; 9 Kunst. Amsterdam; 10 Jun. Amsterdam Ploegen voor internationale dameswedstrijden De Nederlandse Roelbond heeft de volgende ploegen aangewezen voor deel neming aan de internationale dames- wedstrüden. die op 5 en 6 Juli te Am sterdam worden gehouden: Skif: mej. Reuter (Nautilus). Vier met stuurvrouw: De Hunze (mej. E A. Veenstra boeg. mej. R. T Brou wer. mej. C. M. S van Waning, mej. G. Benninga, slag en mevr. F. F.'d Vries— Evenhuis, stuurvrouw). Acht: De Vliet (mej. E. van der Harst boeg. mej. E. Tersteeg. mej. W. E. de Boer. mej. I. van den Berge, mej. M. C. van Stuyvesant Meyer, mej. J. M Ocke- doen. mevn. E. van Steenbergen, mej. A. J. Scheltema, slag en mej. I. van der Steur, stuurvrouw). De De Hoop-Nereus-combinatie in de couto'.e scull zal uitgenodigd worden een 'Udbaan te roeien om haar gelegenheid tc geven zich voor deze wedstrüden te klasseren. 11 Kwantes. Wormerveer; 12 Adri Voor- ting, Haarlem: 13 Vreeswük, Alphen d. Rijn; 14 Plantaz, Eindhoven. Het kampioenschap achtervolging voor profs was Zaterdag tot en met de kwart finales afgewerkt. De uitslagen van die kwart eindstrijden luiden: eerste rit: 1 Peters 7 min. 4 sec.; 2 Dielissen 7 min. 9 sec. tweede rit: 1 Derksen 6 min. 49.6 sec; 2 Dekkers 7 min. 7.8 sec. derde rit: 1 Van der Kamp 6 min 52.4 sec.; 2 Voorting 7 mm. 12.6 sec. vierde rit: 1 Van Est 6 min 52 sec.; 2 Lakeman 7 min 88 sec. Zaterdag werd ook begonnen met de series en herkansingsritten sprint voor amateurs en profs. De kwart-finales sprint worden Zondag as. verreden. Hierin hebben zich geplaatst: bij de profs: Van Vliet. Derksen. Büster, Van Gent, Peters, Paanhof. Vinken, v. d. Vijver, Tolen. Van As. Lakeman en Van Oers: bü de amateurs: Hüzelendoorn, Schotman. Mahn, Rynders. M. Willekes Kleefstra, Cantineau, P. Willekes. Wier stra, Koch. v. d. Kamer en Wils. (Incez. Med.-Adv.) ftu, mkr Je meed verkochte- /Wrikaawe- -alkaren De uitslagen van de wedstrijden, ge speeld in de Zaterdagcompetitie van de KJ4 VE.. luiden: Om het kampioenschap van de Zater dagcompetitie: N.S.V.V.—Spakenburg 2—3 (Spaken burg kampioen van Ned.); Sparta En schedeZwaluwen 32. B.V.V. WON VAN ANTILLEN, De te Den Bosch gespeelde voetbal wedstrijd tussen B.V.V. en de Olympi sche ploeg van de Nederlandse Antillen werd door B.V.V. met 5—1 gewonnen. Met rust was de stand 3—0. LDWS SERIEWEDSTRIJDEN. Voor het tournooi van LDWS speelde ASC tegen VUC een vinnige wedstrijd die met een gelijk spel (1—1 eindigde. VUC plaatste zich door het beter benut ten van de strafschoppen in de volgende ronde. DHCRoodenburg gaf fraai spel van de Delftenaren te zien. Voor de rust wist Roodenburg de score tot 2—1 te beper ken. maar daarna was DHC over alle linies beter en voerde geleidelijk de stand tot 61 op. Zaterdag om 7 uur wordt gespeeld Rijnsb. BoysVIOS.

Leidsch Dagblad | 1952 | | pagina 11