Een Hand Verleden Amateur-astronomep vervaardigen eigen spiegeltelescopen Mist speelt rol bij „Castanets"-oefeniiig Behandel wol als een troetelkind UIT HET PANDA EN DE YERDWIJN-MACHINE Agenda Iste Jaargang LEIDSCH DAGBLAD Vrijdag 20 Juni 1952 Tweede Blad No. 27635 (Foto L.D./Van Vliet) Werkgroep Ned. Ver. voor Weer- en Sterrenkunde De Haagse afdeling van de Ned. Ver. voor Weer- en Sterrenkunde kent drie onderafdelingen onder de naam „werk groep". n.l. die voor astrophysica, die voor meteorologie en de jongste die voor bouw astronomische instrumenten en waarneming. Laatstgenoemde afdeling werd in 1949 opgericht door het initia- lillillllililllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll Hoe is het ontstaan? Dit woord: BORREL. Dat het woord borrel samen hangt imet borrelen, zult u wel niet als een verrassende mededeling be schouwen. Toch is dit wèl het ge val; u moet namelijk denken aan borrelen in de betekenis vanbrui sen. luchtbellen vormen, zoals ko kend water doet. Een ter zake kundige schreef eens lang geleden: .De proef van brandewijn bestaat daarin dat hij in een fles gedaan en sterk omgeschud eijnde, de blaasen of borrels die er als dan op koomen. niet schielijk verdwij nen. Hoe langer dezelve blijven, hoe beter de brandewijn is." Het aardige is, dat het nu meteen dui delijk wordt, waarom wij van een „bel" jenever spreken. Illlllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllli De heer Soetcman bij een der kijkers-in-aanbouw. Op de achter- grond is een der leden bezig met slijpen van een spiegel. tief van de heren G. v. d. Kley, J. G. M. Outhuis en D. Soeteman. Deze werkgroep bouw astronomische instrumenten is sinds enige tijd bezig, zich die naam waardig te tonen. Tien van de twaalf leden bouwen gezamenlijk tien (voor ieder der leden een) spiegel telescopen. waarvan het eerst klaarge komen exemplaar vorig jaar veel belang stelling trok op een tentoonstelling in Utrecht ter gelegenheid van het gouden jubileum der vereniging. De werkgroep komt iedere Vrijdag avond bijeen in de kelders van de Dal ton HBS te Den Haag om daar de on derdelen van de tien kijkers te vervaar digen Deze eenheidstelescopen" bevat ten een spiegel van 15 cm diameter met een brandpuntsafstand van 120 cm. De meeste nauwgezetheid en geduldvragen- de arbeid wordt vereist voor het slijpen van de spiegels, waarvan de insider weet, dat er een monnikenarbeid aan ten grondslag ligt. Voor het werk van deze groep bestaat grote, zowel nationale als internationale belangstelling van amateur-astronomen. Dank zij die belangstelling werd ook veel steun ondervonden. Zo ontving de groep van de Beaver County Astronomical Club In Amerika een aantal goede pris- Na het verbiyfsvisum voor Spanje dat - geljjk gemeld - van I. 23.40 op f. 32 50 is gebracht, zijn thans de door reis visa voor Spanje aanzienlijk in prijs verhoogd. Het doorrcisvioum met een geldigheid van 3 dagen is van f. 3.90 thans tot f 13 - verhoogd, terwijl het vi urn met een geldigheid i jur van 7 dagen van f. 7AO cp f. 26 - is gebracht. Zoa's reeds medegedeeld, is een en ander het gevolg van de hoge prijs, welke ons land de Spanjaarden voer een Nederlands visum berekent. De Britse snelle mijnenlegger „Apol lo". een van de Atlantische Oceaan te rugkerende ..raider" van de „Rode" partij voorste lend, heeft krachtig een aanvallend smaldeel, dat was uitgezon den om het schip op te sporen en te vernietigen. ontweken. Shackleton- vliegtulgen van het .HAF bombercom- manl" spoorden de ..Apo'lo" uiteinde lijk Woensdagavond om 19.40 uur op 150 mijl Oosten van Dundee cp. De vliegtuigen hie'Jen de ..Apollo" in het waar plaatselijke comité s werden opge- oog Het sma'deel, bestaande uit het richt, gelden binnen bij het secretariaat Britse vlaggeschip ..Vanguard", het Ne- aan de Weteringschans te Amsterdam. derlanise vliegkampschip ..Karei Door- De verpleegsters die m goede doen zijn man", de Britse kruiser ..Swiftsure Ten b3te van het ..Erefonüs voor oud verpleegsters" komen u:t allerlei steden. Aanslag van Kikvorsmensen op de „Vanguard" laten zich ook niet onbetuigd Naar ruwe schatting hebben zij gezamenlijk reeds een bedrag van f 25.000,bijeenge- braoht. Het totaal bedrag der binnengekomen gelden is thans tot bijna f 100.000,— ge stegen. ma's. die uitstekend bruikbaar waren voor montage in de kijkers. Het is het plan. de kijkers deze zomer te voltooien, maar het moet nog worden afgewacht of men daarin inderdaad slaagt. Vooral in amateurkringen moet met ..productietegenslagen" worden ge rekend. Daarna staat nog op het programma het aanbrengen van fijnregelingen, mo torische aandrijving en bijbouw van precisie klokken. Ieder die maar enigs zins op de hoogte is van de nauwkeurig heid. die gevergd wordt voor astronomi sche waarnemingen, weet hoezeer de tijdsmeting een belangrijke rol daarbij speelt. De tien kijkers zullen worden ge bruikt voor de waarnemingen op een bepaald terrein, n 1 de zo nauwkeurig mogelijke vaststelling van de maan baan. dr.e tarpedobootjagérs w. o. Hr Ms ..Evertsen", was reeds eerder van Ro- syth uitgevaren, met het doel de „rai der" op te vangen. Toen de „Apollo" waargenomen werd. waren de schepen nabij genoeg voor acties, doch mist banken beletten de „Karei Doorman" haar vliegtuigen op te zenden. De Shackletons bleven gedurende de nacht de „Apollo" schaduwen, doch tot gis terochtend heeft het schip het smaldeel ontweken. Kikvorsmannen pleegden een aans'ag op het Britse vlaggeschip „Vanguard e?r het Rosvth verliet De aanvallers drongen in de haven tot aan het schip door, doch werden toen ontdekt en ver dreven eer zij schade konden aanrich ten. Verschillende kust- en oceaancon- vooien van de „blauwe" partij werden aangevallen door vliegtuigen en onder zeeboten van de „rode" partij, die op hun beurt weer werden aangevallen door begeleidingsschepen. Een geslaag de aanval werd verricht door een on derzeeboot op een convool voor de Oost kust van Engeland, doch deze werd daarna door een esoortevaartuig aan- (Inger. Med.-adv.) Ook zijden stoffen vereisen grote zorg Wetenschappelijke vinding staat ons ten dienste Talloze wetenschappelijke wasproeven zijn genomen met wollen en zijden stof fen van de meest uiteenlopende kleuren en samenstelling. Onomstotelijk is daar door bewezen, dat alleen een alkalivrij wasmiddel, dat bovendien vermengd is met „Kleur Actief", in staat is wol voor krimpen en vervilten te bejioeden. glan zende zijde van een doffe aanslag te vrijwaren en de kleuren fris en gloed nieuw te houden. Dit wasmiddel.is liet alkalivrije Castella Wolwas met „Kleur Actief", waarvan duizenden en nog eens duizenden vrouwen reeds enthou siaste verbruiksters zijn. omdat het prachtige resultaat hen telkenmale ver steld doet staan en met dankbaarheid vervult. Bezorgde de „fijne" was de huis vrouwen niet iedere keer hoofdbrekens? Was er niet altijd angst voor verkleu ren, krimpen of vervilten als de baby kleertjes. of mooie jumpertjes en zijden japonnen aan een wasbeurt toe waren? De komst van het alkalivrije Castella Wolwas met „Kleur Actief" maakte in één slag een eind aan deze huisvrouwe- lijke zorgen en iedere vrouw heeft met blijdschap kunnen constateren, dat al deze tere kledingstukken nu viermaal zo lang mee gaan. Bovendien 13 Castella Wolwas ideaal voor speciale wasjes «gordijnen, etc.). Het alkalivrije Castella Wolwas met „Kleur Actief" (rose pak) is voor een huisvrouw een even grote hulp op wasdag als de vlekken-verwij- derende Castella voor de Gezinswas met „Actief Wit" (blauwe pak). gevallen Hetzelfde convooi werd twee maal aangevallen door vliegtuigen van het Britse vliegkampschip Illustrious", dat tot de „rode" partii behoort. De kortgeleden tot anti-onderzeeboot fregat verbouwde Britse jager „Rocket" deed een geslaagde aanval op de on derzeeboot „Zwa-'-dV- Verschillende op:poringen van- en aanvallen op onderzeeboten door vlieg tuigen werden uitgevoerd. Nabij Hoek van Holland werd een convooi aange vallen door straaljagers van bases in Centraal West-Europa en Mitche'l- bommenwerpers van het Marinevlieg kamp Valkenburg. Een schip werd „beschadigd" en door een s'eepboot naar een Nederlandse ha ven gesleept. Voor de eerste maal werd een hefschroefvliegtuig van het ..coas tal command' operationeel gebruikt Een er van spoorde een onderzeeboot op periscoopdiepte op en waarschuwde bovenwaterschepen, die de onderzeeboot „onschade'ijk" maakten. Da Britse torpedobootjager „Oppor tune". fungerend als mijnenlegger van de „rode" partij, trachtte mijnen te leg gen in de Theemsmondinz en wist. hoe wel door vliegtuigen ontdekt, de sche pen van de blauwe party te ontlopen. Verzoek in Friese taal niet ontvankelijk De heer P. Wybenga, chef-redacteur van het Fries Dagblad te Leeuwarden, heeft onlangs bij het Gerechtshof te Leeuwarden een bezwaarschrift inge diend tegen het feit. dat de Officier van Justitie mr dr F Hollander niet kon ingaan op zijn klacht tegen het op treden ran de Leeuwarder gemeentepo litie. oa. tegen enke'.e journalisten op 16 November jl. Het Hof heeft thans uitgesproken van oordeel te zijn dat adressant, hoewel terecht door hem be klag is gedaan tegen het feit dat seen vervolging ter zake van mishandeling is ingesteld, niet in zitn verzoek kan worden ontvangen, omdat dit in de Friese taal is ingesteld, terwijl art. 12 van het Wetboek van Strafvervolging in het kader van dit wetboek er ken- neiyk van uitgaat dat het verzoek schrift in de Nederlandse taal behoort te worden gesteld. MR OUD WEER HERSTELD. Gisteravond heeft de oud-burgemees ter van Rotterdam, mr P. J. Oud, zloh na zyn ziekte voor het eerst weer in het openbaar vertoond. Hij was met zijn echtgenote in het gemeente-archief, waar een tentoonstellmg wordt gehou den gewijd aan mr Oud. Ilij tuurde naar de haringschepen Te Vlaardingen is - 76 jaar oud on verwacht overleden de heer Storm, in leven torenwachter en omroeper. Jaren lang heeft hij de oude Stadstoren be klemmen om vandaar uit de Waterweg af te turen naar de schepen, die van ce haringvangst terugkeerden. Kreeg hij een schip in het vizier, dan wist hij ook onmiddellijk wie de opvarenden waren. Hli hees dan een bal of kegel aan de viaggestok. welke geplaatst was op de trans van de toren. De mensen schaarden zich aan de voet van de to ren, om te horen, wie de terugkeren- den waren. De heer Storm ging dan naar beneden „Om den volke kond te doen" en ook om aan de familieleden persoonlijk het heuglijke nieuws te gaan melden. Ook wandelde hil vele jaren met het koperen bekken door de stad wanneer er van gemeentewege iels bnzonders te melden was. Thans zijn beide beroejoeo uitgestorven .dat wil zeggen, de toren wachter wordt nu van Hoek van Hol land uit telefonisch van de binnenko mende schepen op de hoogte gesteld en behoeft dius de tocht naar de toren trans niet meer te maken. De afslag wordt nog alleen bij bekkenslag bekend gemaakt, maar ook bekendmakingen van de gemeente door middel van bek kenslag z|jn uit de tijd. FEUILLETON Andrew Mackenzie (Uit het Engeh vertaald) 32) ..Waarom nu dan niet. Jeremy?" vroeg Mary zacht. „Nee. niet nu. dat kan niet." Mary pakte haar tas op. „Ik vind niet, dat je fair tegenover me bent. Jeremy. Wanneer ik je met in Fitzjames Tavern gezien had. zou ik ge noegen genomen kunnen hebben niet wachten op een verklaring Maar als je op zo'n manier geld ontvangt, betekent dat, dat er iets niet door de beugel kan. 11: ben eeriyk tegenover je geweest; ik kwam uitleg wagen. Daar heb ik recht op. Verklaar alleen dit ene, Jeremy". Hij schudde het hoofd. „Om er ook maar iets van te begrijpen, moet je een verklaring van alles hebben, met van een ding. En dat kan met. Mary". Dan kan ik niet anders dan weg gaan." AVaar ga je heen, Mary?" vroeg Je remy toen zij opstond en naar de deur ging. ..Terug naar King's Lynn. Ik heb be sloten om de raad van Kent op te vol gen. Hij vertrekt om 12.28 uit Liverpool Street Station. Hij vroeg me. hem daar te ontmoeten om naar huis terug te ko men. Vaarwel, Jeremy." Mary stak hem haar hand toe, maar Jeremy keek hem alleen met een ver schrikte blik aan. „Maar, eh.je kunt niet zomaar weg gaan, Ik houd van jehet is non sens, om zo maar weg te gaan Maar zy was al weg. De tranen in haar ogen beletten haar duideiyk te zien. Tastend bereikte ze de lift en meer strui kelend dan lopend kwam ze de straat op. Ze riep een taxi aan. reed naar haar hctel en pakte. Na de rekening te heb ben betaald, ging zy met de ondergrond se naar Liverpool Street Station. Daar bemerkte zy, dat ze nog een uur de tyd had, voor haar trein vertrekken zou. In de restauratie zag ze Kent tussen de menigte naar zich toekomen, dacht ze maar het bleek dat hy Iemand ont moette die haar vageiyk bekend voor kwam. De twee mannen liepen samen weg, zonder dat Kent haar had opge merkt. tot hij zich op het laatste mo ment by de uitgang omkeerde en haar zag staan. Hy aarzelde alsof hy naar haar wilde terugkeren, maar op dat mo ment voelde Mary een tikje op haar schouder. Enigszins verstoord keek ze om. in de verwachting Jeremy achter zich te vinden. Het was de machtige ge stalte van Brannigan ..Is er hier eigens een rustig plekje, waar we even spreken kunnen?" vroeg hij rustig. Mary besloot open kaart te spelen. ..Ja. want ik moet U iets vertellen", verklaarde ze kordaat. HOOFDSTUK XII Mary verliet de hoofdinspecteur even later om Kent te zoeken, zy vond hem wachten bij de toegang tot het perron, alleen. „O, mijnheer Kent. ik kan niet mee, zoals ik eerst had willen doen. Hoofdin specteur Brannigan wil me spreken." „Wat een peoh." Zyn gezioht verduis terde. „Je ouders zullen wel erg teleur gesteld zijn. Kan ik ze vertellen, dat je later op de dag nog komt?" .Doe dat maar niet. Ik weet niet zeker, hoe lang Brannigan mij nodig heeft." ..Het. is wel een beetje vreemd, is het niet. dat een detective je nodig heeft?" „Och. misschien wel. Denk niet dat ik i dit alles zo nauwkeurig wist. ondankbaar ben voor Uw zorgen. U hebt gedaan wat U kon. en dat heeft me erg getroffen. Maar ik moet nu werkelijk gaan". Toen Mary zich weer bij BrannLgan voegde kon zy niet nalaten, haar mede lijden met Kent uit te spreken. „Het is werkeiyk een goeie kerel. Ik ben erg be nieuwd, wat hij aan mijn ouders zal ver tellen." Brannigan bracht het meisje naar een lunchroom in de buurt van het station, waar zij een plaatsje vonden aan het einde van een lange tafel, waaraan slechts een paar mensen gezeten waren. Nadat zij koffie hadden gekregen, open de Brannigan het gesprek. „Ik heb gehoord, dat U er min of meer verstoord en opgewonden uitzag, toen U bij Brooke vandaan kwam. Het leek me daarom goed. eens te komen horen, of U misschien iets te vertellen had". ..Hoe wist U. dat ïkby Brooke was en later op het station zou zyn?" vroeg ze verwonderd om direct daarop haar eigen vraag te beantwoorden: ..O, U zult het wel gehoord hebben van die man. die ik bij de lift tegenkwam, en die me zeker later gevolgd is". „Ik veronderstel", zo vervolgde Bran nigan. zonder op die vraag of het ant woord in te gaan. ..dat U onenigheid met hem hebt gehad, omdat hy U niet in vertrouwen nam?" „Gedeeltelijk, „ja", antwoordde Mary nerveus, terwijl ze met haar handschoe nen speelde en zich afvroeg hoe het ge sprek verder zou verlopen met een vaag gevoel van verwondering, hoe Brannigan „U moet wetenik heb iets ontdekt over hem.' „O", was het enige commentaar var Brannigan, die heel goei begreep, dat bij verder zou komen door niet te veel aan te dringen. Hy zweeg tot zy verder ging. „Ik wil helemaal niet Jeremy veroor delen of hem dwars zitten, maar wan neer je iets ontdekt, dat niet door de beugel kan. dan heb je toch zeker het recht, om een verklaring te verlangen? En wanneer je dan geen eerlijk ant woord krygt O ik heb hier zo gron dig het land aan. Ik stond op het punt. weg te lopen en naar huis te gaan!" barstte ze uit. ..U hebt ook een zekere mate van ver. plichtlng" wees Brannigan haar terecht. Er werd daar in die woning een moord gepleegd een paar dagen geleden. Is Jeremy onschuldig, dan heeft hy niets te vrezen Vindt U niet. dat het het beste is. my maar te vertellen wat U weet?" Mary vertelde, rustiger nu. over haar ervaringen in Fitzjames Tavern, w; naar Brannigan belangstellend luisterde, u en dan met een goedkeurend knikje. ..Prima. Wij hebben Brooke voortdu rend in de gaten gehouden, maar wat U mij nu vertelde. Ï6 de ontbrekende schakel, waar we al op zoek naar wa ren." Kunt U mij vertellen, waar dit alle maal om gaat?" vroeg zij gretig. „Het is beter en veiliger voor U. om dat niet te weten. Bovendien weet ik ook niet alles". Mary begon spijt te krygen van haar eerlykheid. (Wordt vervolgd 62De verdwijning van Professor Kalker bracht de Minister in grote verlegenheid, want deze goede geleerde was de knapste atoom-geleerde die men op dat ogenblik bij dc hand had. en met atoom-gclcei- den wordt zoals men weet) bijzonder zuinig om gesprongen. Alen ziet lien in het algemeen slechts ongaarne spoorloos verdwijnen. Er werden dan ook krachtige maatregelen genomen. Leger, vloot en luchtmacht werden opgecommandeerden zo kon het dan gebeuren dat Panda, uit een vuurtoren- venster starend, plotseling een grote strijdmacht door dc duinen zag naderen. ..O - wat erg!" riep hij. ..Daar heb je het! Nu zijn ze boos op ons!" En daar leek het ook wel op. want van alle zijden naderden tanks, pantserwagens en gewapende soldaten, ter wijl dc vloot voor de kust verscheen en vliegtuigen kostbare rondjes boven de vuurtoren beschreven. Uit ccn der eerste auto's stapte dc minister-zelf. die onmiddellijk bevelen uitdeelde: ..Omsingel dc toren! Graaf loopgraven! Werp versterkingen op! Zet alle wegen af! En laat die Professor Gocdbloed weten, dat ik hem onmiddellijk moet spreken!" Panda was degene, die Joris van de gebeurtenissen op de hoogte stelde. ..Joris!" riep hij. ..Het hele leger is buiten! Ze willen je zien!" ..O ja?" vroeg Joris welwillend, opkijkend uit zijn lectuur. ..Zo zo! Laat de heren dan maar even plaats nemen in de wachtkamer! Ik ben nu nog aan het studeren en kan niemand ontvangen, maar als ze er over ccn uurtje nog zijn. mag je me er nog eens aan herinneren". En zo sprekend verdiepte hij zich weet j in zijn bock dat getiteld was: ..Leuke spelletjes met kaarten voor dc lange winteravonden Radio-programma VOOR ZATERDAG 21 JUN'L Hilversum I (402 M KRO 7 00 nieuws. 7.15 gewijde muziek: 7.45 morgen gebed en liturgische kalender; 8 00 nieuws en weerberichten. 815 gram.muzlek: 9 00 voor de hulsvrouw: 9 30 waterstanden: 9.35 kamermuziekgezelschap: 10.00 voor de kleuters: 10 15 gram muziek; 11 00 voor de zieken; 11.45 eram.muzlek; 12 00 angelus; 12 03 gTam.muziek. 12 30 land- en tuln- bouwmeticdellngen; 12.33 pianospel: 12.55 zonnewijzer- 13.00 nieuws en katholiek nieuws. 13 20 lunchconcert- 14 00 boekbe spreking; 14.10 gram muziek; 14 40 ama- teursprogramma; 15 15 kroniek van lette ren en kunsten; 15.53 gram.muzlek; 16 30 de schoonheid van het Gregoriaans, 17.00 voor de Jeugd: 18 00 nieuws; 18.15 Jour nalistiek weekot erzlcht, 18 25 Instrumen taal septet; 18.45 buitenlandse correspon denties: 19 00 gram muziek; 19.45 terkle- zlngstoespraak. 20.00 nieuws en weerbe richten. 20 08 de gewone man zegt er 't zijne van: 2015 ..Lichtbaken", causerie: 2035 gram muziek, 2100 cabaret. 2130 gram.muzlek; 21.37 idem; 22.30 wrtj lulden de Zondag ln; 23 00 nieuws; 23.15 nieuws ln Esperanto: 23.2224 00 Manstrlchts Stedelijk Orkest. Hilversum II (298 M.) VARA 7 00 nieuws; 7.15 ochtendgymnastiek; 7.33 gram muziek: 8.00 nieuws en weerberich ten; 8.18 gram.muzlek; 8 40 Idem; 8.55 voor de hulsvrouw, 9.00 gram muziek; VPRO 10 00 „Tijdeliik uitgeschakeld", cau serie; 10 05 morgenwijding: VARA 10 20 voor de arbeiders ln de continubedrijven. 11.35 volksliederen en -dansen- 12 00 gram.muzlek, 12.30 land- en tuinbouw- mededelingen; 12 33 lichte muziek. 13 00 nieuws: 13 15 dansmuziek. 13 45 gram- muziek; 14 00 Idem; 14 25 kinderkoor. 14 45 plannen.... en herinneringen"; causerie; 16 30 kamerorkest en solist, 17 15 sportpraatje; 17 30 voor de Jeugd; 18.00 nieuws; 18 15 VARA-varla; 18 20 Roemeens orkest; 18.40 Regerlngsultzending„Zoek licht op de Westerse Defensie"; 19 00 ar tistieke staalkaart; VPRO 19 30 verkie- gram muziek; 19.58 Idenr 20.02 orkestcon cert; 2030 idem. "22 15 pianorecital; 22.50 gram.muzlek: 23 25 idem; 23.4524.00 nieuws. Brussel. 484 en 324 DL 484 M. 12.05 omroeporkest; 13.00 nieuws; 13.10 en 14.05 verzoekprogramma, 15 00 gram muziek; 1630 amusementsmuziek; 17.00 nieuws; 17.15 amusementsmuziek: 17.40 gram - muziek; 18 30 accordeonmuzlek: 19 00 vlooi en plano; 19 25 en 19.40 gram.muz.: 19 45 nieuws; 20 00 gram.muzlek, 2115 'omroeporkest; 22 00 nieuws: 22.10 gram- muziek- 22 50 nieuws; 23.00 gram.muzlek; 23.55 nieuws. 324 M. 1145 gram muziek: 12 00 salon orkest. 12 30 weerberichten: 12.34 omroep orkest; 13 00 nieuws; 13.15 gram.muzlek: 14 00 verzoekprogramma; 15 00 gram muz. 15 15 ethnlsone muziek; 16.00 gram.muz: 16 45 Engelse les 17 00 nieuws. 17 10 gram muziek; 17 30 orgelconcert: 18 30 voor de soldaten; 19 00 nieuws: 19 40 radlofeullleton; 19.50 Hammondorgelspel; 2000 Internationaal muziekfestival 22 00 nieuws; 22 15 Jazzmuziek: 22 45 ballet muziek; 23 00 nieuws; 23 05 en 23.20 gram muziek. 20 00 nieuws: 20 05 actualiteiten: 20 arleerd programma; 2100 socialistisch ommentaar. 2115 Weenae muziek 2145 Onder de pannen", causerie; 22 05 Pro menade orkest, 22.40 ..Rond het Kamp vuur": 23.00 nieuws; 23 1524.00 gram. muzlek. Engelanil. BBC Hoine Service (330 M 12.10 gevarieerd programma, 12 55 weer berichten; 13 00 nieuws; 13 10 gevarieerd programma; 14 10 sport; 14 15 Idem: 15 00 hoorspelen: 15.45 sport- 16.15 Schots or kest- 1700 voor de kinderen: 17.55 weer berichten; 18.00 nieuws, 18.15 sport 18 30 gevarieerde muziek: 19 15 Interviews; 19 45 parlementf overzicht. 20 00 gevarieerd pro gramma; 2100 nieuws 2115 hoorspel: 22 25 gevarieerde muziek: 22 45 avond gebeden. 23 00 nieuws. 23 03 schaken. Engeland. BBC Light Programme (1500 i 247 M l 12.00 lichte muziek: 12 30 sport, 13 35 gram muziek; 13 45 voor de kinderen- 14 00 gevarieerde muziek. 14 20 sport: 14.31 gram muziek; 14 45 SDort 1525 Idem: 15.35 militair orkest; 16 00 sport; 16 15 orgelspel- 16 45 sport: 17 00 Jazz muziek; 17 30 sport: 17.15 ldent; 18 35 gram muziek: 18.45 vragenbeantwoording; 19.00 nieuws en radiojournaal: 19 25 sport 19 30 hoorspel. 20 30 klankbeeld; 2100 svmphonle-orkest en solist; 22.00 nieuws. 22.15 sport: 22.20 gram muziek; 22 30 ge varieerd programma. 23 00 gram.muzlek;! 23.30 lichte muziek; 23.5624.00 nieuws. N'ordwestdeutscher Rundfunk (309 M 1 12.00 amusementsmuziek: 13 00 nieuws; 13.25 lichte muztek; 14 00 gevarieerde mu- ziek" 15 00 koorzang: 16 00 amusements- I muziek; 19 00 nieuws; 2145 nieuws. 22 10 svmphonle-orkest- 22.35 dansmuziek 23 30 Idem 24 00 nieuws: 0 10 dansmuziek. 00 tOo rhvthmlsche muziek. Krankrllk. Nationaal Programma (347 en 249 M) 12 10 gram.muzlek 12.30 orkest concert; 13 00 nieuws, 13.20 zangrccltnl, 14.00 nieuws; 14 12 gram muziek: 16 30 kamermuziek 17 55 gram muziek; 18 10 Idem, 18.30 Amerikaanse uitzending; 19.02 ZATERDAG: luzlek ln de opvoeding". 8.15 uur nam. StadsgehoorzaalVerkiezingsvergadering A R. Spreker dr J. Schouten. 8 1/2 u. sm. ZONDAG: Rapenburg 50: Anthrophosophlsche Ver. Lezing Anny von Lange over „Het 12- toonsystcem", 3.30 uur nam. Stadsgehoorzaal; Verkiezingsvergadering K V.P. Spreker prof. C. P. M. Romm», 3 uur nam. MAANDAG: DAGELIJKS: Museum voor Volkenkunde: Tentoon stelling „Vertrouwd bezit van vTeemde herkomst". Tot 1 October, dageiyks van 105 uur ('s Zondags van t-5 uur). DE BIOSCOPEN'. Trianon „De vrolijke avonturen van Lady Godlva" (18 Jaar). Werkdagen 2.30. 7 en 9 15 uur; Zondags 2.15. 4 30. 7 en 9.15 uur. K<-\ „Noodlottige vriendschap" (14 laar) Werkdagen 2.30, 7.15 cn 9 15 uur Zon dags 2 30. 4.45, 7 15 cn 9 15 uur. Donder dag „Een zaak van leven of dood". 15. 7 en 9.15 Lldo „Dreigende trommen" (14 Jaar) Werkdagen 230. 7 en 9.15 uur; Zondags 2.30. 4.45. 7 en 9.15 uur. I.uxor „Met vliegende vaandels" (14 jaari Werkdagen 2 30. 7 en 9 15 uur. Zondags 2.30. 4.45, 7 en 9.15 uur. lie avond-, nacnt- en ZonuagsJienst der apotheken te Lelden wordt van Zaterdag 14 Juni 13 uur tot Zaterdag 21 Juni 8 uur waargenomen door Apotheek Borkwnt, Bi eest raat 74. tel. 20552 en de Haven- Ipotheek. Haven 18. tel. 20085. Te Oegstgeest door de Ocgstgeester Apotheek. Wllhelmlnapark 8, tel. 26274.

Leidsch Dagblad | 1952 | | pagina 23