s.y. „Wassenaar"-prijs voor O Marijke Een Hand Verleden PANDA EN DE YERDWIJN-MACHINE Agenda MAANDAG 16 JUNI Courses Duindigt Het bestuur van stichting Duindigt had voor de gisteren gehouden courses de aardige gedachte gehad daaraan de namen te verbinden van hen, die in de kampioensclub „Wassenaar" een bekende klank hebben. Tevens waren de leden en supporters van deze club uitgenodigd, waarvan velen gebruik hadden gemaakt. Hel Haagse muziekcorps „Paul Kruger" luisterde het geheel op; jammer was het dat de gestaag vallende regen de pret grotendeels bedierf cn het verblijf op de baan verre van aangenaam maakte. Prince Albert verrast in de Grote Sprintershandicap De courses hadden een spannend ver loop. Een mooi succes boekte J. Kny- nenburg met O Maryke. Hy won de Remmerswaal-prys ln de goede K.M.- tyd van 1.252, waarbij Oostlng's Oog appel (Leeuwenkamp) op de laatste meters werd geklopt. Geersen werd met Petsrhof wegens fouten uitgeschakeld. De tweede serie, de Groen-Wit-prys, leverde een zege op voor de door Wage- r.aar gereden Notre Dame, waarbij Kriemhilde J,. Hagen) op verrassende wijze de tweede plaats bezette. De laat ste bracht op de plaats f.8.50, covercal f 46 60 en het koppel f. 29.30 voor f.1—. De finale, de S.V. „Wassenaar"-prijs, waarvoor de 10 beste paarden van de beide series startgerechtigd waren, was weer voor O Marijke, die daarmede to taal f. 1400.— in de waoht sleepte. J. Zuyderduin was met Prince Bond een uitstekende tweede. Geersen had het openingsnummer, de Houps-prijs, met Qui Hollandia G, vol komen in handen en finishte in een toor een driejarige beste 1.29.7 K.M.tijd. Omessa <A. C Groenewegen) werd weer eens tweede, dooh deze zal zyn course nog wel winnen. Kalida (Leeuwenkamp) toonde in de Promotie-prijs weer eens haar kunnen. Deze nuttige The Saint-dochter liep een prima course. Toen zij in het laatste rechte eind de steeds leidende Keesje Axkit (Jo v. d. Berg), die 40 meter kreeg, te pakken had, was de zaak be keken. Geersen, die met de Duitse Im port StUermann zijn grote achterstand geleidelijk Inliep, werd, zij het met zeer gering verschil met Keesje, derde. Op verrassende wijze won de Belgi sche jockey Faes met Prince Albert de Grote Sprintershandicap, over 1250 me ter. door het topgewlcht Etoile du Nord (v. d. Kraats) ln het laatste rechte eind gedecideerd te kloppen. Rivallté viel geheel bulten de prijzen. De win ner bracht f. 11.50, het koppel f. 18.—. De favoriet Boekanier (Delbrassinne) stelde zijn aanhang niet teleur. Hij werd echter zeer sterk bedreigd door de Belgische jockey Lepere met Dollard- prins, maar de vinnige Delbrassinne bleef meester van het terrein. Slechts 5 paarden werden gezadeld voor de leerlingen-ren. De favoriet Cleone kwam het laatste binnen. Groos zegevierde met Corrida, gevolgd door Brioso (v d. Mey). De uitslagen lulden: Houp6-prijs. Afstand 1900 M. 1. Qui Hollandia O (W. H. Geersen) tijd: 2.50.3. km-tljd: 1 29 7. 2. Omessa: 3 Our Bonnl. Toto. w. f.2 90; pl f 1.50, f. 1.40, f 150; gek.: f. 3.20; cov f. 3.30. Reramcrswaal-priJs. Afstand 1560 M 1 O MarUke (J J. Knynenburg) tijd: 2.14.5. km-tlja 1.252' 2. Oostlng's Oogappel; 3. Paullentje. Toto: w.; f. 2.40; pl.: f. 1.20. f. 1.50, f. 2.00; gek.: f. 6.30; cov.: f.3.50. .Groen-wlt-prljs. Afstand 1560M. 1- Dame (J. Wagenaar) tijd216.9. krn-tljd - I 1.25.6; 2. KrlemhUde; 3. Lily the Great. Toto: Wf 2.50; pl. f 1 50, f 8.50, f 3.j0, gek.: f.20 30; cov.: f. 46.60. Promotle-prlJs. Afstand 2520 M. 1. Kadlla (W. Leeuwenkamp) tijd: 2 44 km-tlja 1 27.5 2. Keesje Axklt: 3. s"i®rma"vn: Toto:' w.: f 2.80: pl.: f 2 00, f.2.60; gek., f. 11.70; cov.: f. 6.00. SV. Wassenaar-prijs. Afstand 2000 M 1. O Marijke (J. J. Knljnenbure) ti)d. 2.59.3 km-tljd: 1 28 8; 2 Prince _Bond,^J Prinses Julia B. Toto: f. 1 50. f. 8 70. f 1-70; gek. f 12.10. Rennen - Nagtegaal-prljs Afstand 2000 M_ 1 boe kanier (F Delbrassinne) tijd 2.16^ zeker gewonnen; 2 Dollardprlns; 3. La Carloca. Toto: w.: f. 2.00: pl f 130, f 1.00; gek. f. 4.50. cov.: f.3 70. Grote sprtntershandlcap-prtjs. Afstand 1350 M 1. Prince Albert (E. Faesi tijd 1.27 4 na strijd: 2. Etoile du Nord, 3. Taxlol. Toto- w - f 11.50; pl.: r. 2.60, f. 1.70. f.100; gek.: f 18.00: cov f.4 20. Klevlt-orljs. Afstand 1700 M. 1. Corrida (G. W. Groo-s) 1.55.7 zeker gewonnen; Brioso. 3. Manola. Toto: gek.: f. w.: f.3.50 pl. 1.70; Totale omzet: f. 61.543. f-3.8 (Ineez. Mcd.-Adv. Op straten en wegen gj komt U Englebert tegen. KORFBAL Christelijke Korfbalbond De laatste competitiewedstrijd van Pernix was van Leidse zijde lang niet de beste en hel scheelde maar heel weinig of THOR had na rust voor een verrassing gezorgd. Bij de rust had Pernix een veilig lijkende 40 voor sprong, die door redelijk spel op nor male wijze was verkregen. Ria Smid, Wim v. Zwiclcn, Niek v. d. Meij en Jet de Neef hadden de doelpunten ge scoord en er leek geen vuiltje aan de lucht. In de tweede helft kwam THOR veel beter voor de dag. Al heel gauw was het door een blunder 4—1 en even later op gelukkige wijze 42. Pernix raakte er toen nog meer uit en kreeg bovendien nog pech met schieten. Het werd 43 en het zag er even uit of het gelijk zou worden. Het verlossende schot kwam eindelijk uit een vrije kans van v. Zwie- ten '53) en het laatste kwartier sloeg de balans over naar Pernix, dat zich herstelde en door Niek v. d. Meij ver diend aan 63 kwam. In de le klasse Zuid-Holland Noord eindigde de slotwedstrijd Ijsvogels VEO in een verwachte zege van de be zoekers <25). Pernix 3 is 2e klasse kampioen van Zuid-Holland Noord geworden door een duidelijke zege op Tonego. Waren de dames gelijkwaardig, het Leidse heren zestal was de tegenstanders vér de baas en was behoorlijk op schot. Een 7—3 zege was het resultaat. Nu zal met Rot terdam Zuid 2 worden uitgemaakt wie zich 2e kl. kampioen van Zuid-Holland mag noemen Wat Ons Eiland I niet lukte, schijnt Ons Eiland 2 wel te lukken, want de eerste promotie-wedstrijd werd van de 2e klasser TOP gewonnen met 41. De thuiswedstrijd hoeft dus slechts een ge lijk spel op te leveren. De uitslagen lulden; le kl. C.K.B.: Pernix—THOR 6—3. le kl. Z.-H. N.: Ijsvogels—VEO 2—5- Kamp.schap 2e kl. Z.-.H.N.: Pernix 3— Tonego 7—3. Prom.-degr. 2e kl. Z.-H. N.: TOP— Ons Eiland 2, 1—4. Door een 62 zege op Het Zuiden veroverde het Amsterdamse Wester kwartier opnieuw het kampioenschap van Nederland. Verder won AKC nog met 42 van Deto. een resultaat dat slechts van ondergeschikt belang is. PROPAGANDA-AVOND K.N.S. Zaterdag organiseerde K.N.S. (korfbal r.a schooltijd) een propaganda-avond ln het St. Antoniusclubhuls aan de Mare, die. gezien de grote opkomst en het ge- bodene. uitstekend is geslaagd. De heer A. Schouten, de voorzitter van K.NBaprak een kort welkomst woord en zette het doel van deze avond, n.l. gelden verzamelen voor uitzending van Nederlandse korfballers naar Dene marken, kort en zakelijk uiteen, waarna de heer D. Vijlbrief. voorzitter van de L.K.B K.N.S. hulde bracht voor dit initiatief. Na dit min of meer officiële gedeelte volgde een uitstekend pro gramma. geheel door eigen krachten verzorgd. Al met al een zeer geslaagde propaganda-avond. 's middags vooraf gegaan door een feestje voor de jeugd. GOLF HANDICAP-COMPETITIE Noordwijk I speelde gisteren op de Kennemer Golfclub tegen Amsterdam I ln de halve finale van de handicap-com petitie en wist met 5 tegen 4 te winn-n. Daar in de andere halve eindstrijd Eind hoven van de Pan (Utrecht) won. moet Noordwijk 29 Juni a.s op een nader te bepalen terrein tegen Eindhoven om de kampioenstitel kampen. SCHERMEN. Vier Nederlandse schermers in finale te Huy Te Huy (België) werden Interna tionale degenwedstrijden gehouden om de Challenge Vierset. waaraan behalve Belgen ook Zweden. Engelsen, Zwit sers. Luxemburgers en Nederlanders deelnamen. Ongeveer 50 schermers onder wie 5 Nederlanders, tw. ir Van der Hoeve. Van de Hoeve Jr. E. L. Kuvpers Van Kreg- ten en Hordiik verschenen op de lo pers. Van deze vijf Nederlanders plaat sten zich 4 in de finale, hetgeen een zeer goede prestatie is. gezien het zeer sterk bezette tournool. De einduitslag luidt: 1. Rehbinder t Zweden) 10 gew. nart2. Valota iZwits.) 8 gew part3. Buck (Luxemb.) 7 gew. part 4. ir Van der Hoeve <Ned 6 gew. Dart.: 5. Harrison (G.B.) 6 gew. part.: 6 Bernard (B.5 gew. part.: 7 Cools B.5 gew. part8. Van Kreg- tcn (Ned.) 3 gew. part,; 9. El Kuvners (Ned.) 3 gew. part10. Radoux (B.) 3 gew. part.: 11. Hordiik (Ned.) 3 gew. part. flngez. Med.-advert.) FEUILLETON r~ Door Andrew Mackenzie UIT HET Cült het Engel» vertaald) .J 28). Tot zover heb ik mijn theorie uitge werkt, nadat ik gehoord heb, wat Bur gess in zyn jonge jaren had beleefd. Verder moet ik er nog eens over den ken." „Ik zie nog niet, hoe die theorie een verklaring geeft voor de moord op Peter Turnbull", repliceerde Taske, terwijl hij nog een sigaret rolde. „Dat geef ik toe. Ook Brooke blyft een mysterieuze figuur in deze affaire. Gor don moet nu zoiets als veertig jaar zyn, dus die kan niet identiek zyn met Broo ke." „Nee, maar Brooke kan wel een soort venegenwoordiger van Gordon zyn", veronderstelde Taske. „Dat ïykt me inderdaad de meest aan vaardbare verklaring. De luxueuze om standigheden waarin hy leeft kunnen natuurlyk een fictie zyn. of een aflei ding van een nog grotere welstand van een ander. Garrett kan Inderdaad zyn baas zyn. Weet hij zoveel van Burgess los te krygen als ik vermoed, dan kan hij zonder bezwaar Brooke een luxe le ventje geven en hem bovendien hoofd verdachte maken, zelfs als de zaak uit mocht komen. Maar dat alles is nog geen verklaring voor de moord op Peter Turnbull, behalve wanneer iemand die moord beging in opdracht van Burgess." „En hoe moet onze afperser zyn werk gedaan hebben in Amerika, want daar heeft Brooke niet als vertegenwoordiger kunnen optreden. „Goed. dat weet ik allemaal wel, maar toch verklaart myn theorie veel van wat er gebeurd is." Taske sloeg een borrel af en merkte terloops op, aat hij twee dagen niet te bereiken zou zijn. zonder Brannlgan te vertellen dat een geheime opdracht hem twee dagen in Italië zou bezig houden. Die nacht zou hy in het' geheim ver trekken. „Succes met je jaoht, Brannigan. Als ik je een advies mag geven, ga dan die Ontario-affaire maar eens goed uitplui zen. Ik zou er maar eens direct tegen over Burgess mee voor de dag komen. Het Is heel best mogeiyk, dat hy dan wat meer wil vertellen, waardoor enig houvast krygen." „Ik hoop dat je gelyk hebt", ant woordde Brannigan kort. In elk gevai kostte het hem die avond weinig moeite, om toegang te krygen tot de vertrekken van de millionnair. Bur gess had kennelyk orders gegeven, hem ogenblikkeiyk toe te laten, wanneer hy mocht verschynen. ,.U werkt nog laat, hoofdinspecteur begroette Burgess hem op zyn droge, krakerige manier. Brannigan opende de aanval onmid- deliyk. Myn secretaris wist niet, dat die naam iets voor me betekende, maar ik sprak met hem en zei, dat hy loog, Maar hy hield vol en zei, dat hy na zoveel jaar waohten wel eens wat zien voor zyn zwy-gzaamheid.. die mij en tenslotte is het ons bekend, waarom die chantage gepleegd wordt Wat we van U willen weten zyn cle details, waarvan we er ook een heleboel ken nen" Burgess knikte langzaam. „Ik heb me aJtyd afgevraagd, of dit voor de electrische stoel behoedde. Hij moment nog eens zou komenDe oude I zei, dat lk zyn vader met een paddie man lachte bitter .Henry B. Burgess, j overboord had geslagen." 130 milhoen dollar ryk, maar tien jaar Burgess zweeg en staarde langs de achtereen opgejaagd door iemand, die i detective heen, als of hy in een ver ver hij reeds lang dood had gewaand. Nou leden keek. ja. het was te venvachten. Indien U „Maar U hebt toch niet zonder enig denkt, dat ik Robert Garrett Heb ver- bewijs aangenomen, dat hij inderdaad moord doe dan Uw plicht en arresteer was wie hy beweerde?" my." ..Denkt U dat ik gek ben? Ik vertelde „Zover wil ik nu niet gaan. Ik ben hem, dat hy naar de pomp kon lopen, met een andere dubbele moord bezig. I Zijn enige reactie was de mededeling, Het is uw plicht, ons alle gegevens te dat ik de volgende dag een brief zou verstrekken die van nut zouden kunnen i krijgen, waarna hij de telefoon ophing, zijn by de oplossing van die moorden, De brief -kwam Inderdaad. Hy beschreef dus alle gegevens over degene, die chan- daarin, hoe hij als jongen na het on- bage op U pleegt. Ik vermoed, dat dit geval zyn weg had gevonden naar To- pagnon Garrett en diens zoon Gordon Gordon Garrett zelf is." ronto, hoe hij zyn naam had veranderd het leven verloren" „Het is Inderdaad Gordon Garret, I m Coulston en door de politie naar een Burgess antwoordde niet dadeiyk Hij maar ik heb hem nooit persoonlyk ont- tehuis voor onverzorgde kinderen was haalde een klein flesje uit zyn vestzak, moet. Als U hem vinden kunt, bent U gestuurd. Hij sloot bovendien een paar VOETBAL ROTTERDAMS ELFTAL WON VAN ZWALUWEN. Te Rotterdam werd Zaterdagavond een voetbalwedstryd gespeeld tussen het Rotterdams elftal en de Zwaluwen De uitslag werd 3—1 voor de Rotterdamse ploeg, nadat deze bij rust reeds een 20 voorsprong had weten te behalen. De ontmoeting was het aankyken nauwe- lijks waard. ALPHEN II NAAR AFD. LEIDEN. Op het LFC-terrein speelde het tweede elftal van Alphen tegen het tweede van Cromvliet uit Den Haag een beslissings wedstrijd voor de onderste plaats in de reserve derde klasse. Hoewel de rust met blanke stand in ging, bleek Alphen in de tweede helft toch te kort te schieten. Op regelmatige wijze wisten de Haagse reserves de stand te brengen op 30, waardoor de degra datie van Alphen II naar de reserve afdeling van de Afd. Leiden een feit is geworden. RCL-TOURNOOI Voor het RCL-tournooi won Meerburg met 40 van de organiserende vereni ging en Lugdunum met 30 van Ar chipel. Morgenavond om 7 uur wordt de wedstryd Noordwijk—LDWS gespeeld. TOURNOOl LDWS Na een korte onderbreking in ver band met de feestelijkheden worden de wedstrijden as. Woensdag voortgezet met de ontmoeting ASCVUC. Zaterdag wordt gespeeld DHC-Roo- denburg. Aanvang van deze wedstryden 7 uur. ZATERDAGVOETBAL De uitslagen van de Zaterdag ge speelde wedstrijden luiden Om het kampioenschap van de Zater dagcompetitie: Zwaluwen—NSW 40; SpakenburgSparta Enschede 43. Halve eindstrijd bekercompetitie: Quick BoysIJsselmeervogels 2—0. HANDBAL Duitsland wereldkampioen handbal Door een 198 overwinning op Zwe den is Duitsland wereldkampioen hand bal geworden. De Duitsers leidden met de rust met 103. De wedstrijd om de derde en vierde plaats ging tussen Oostenrijk en Zwit serland. De Zwitsers wonnen met 1210, nadat zy de rust met een 74 voor sprong waren ingegaan. Nederland ver loor van Denemarken met 20—8. De eindstand van het eindtournooi om de wereldtitel is dus: en wereldkampioen Duitsland; 2. Zweden; 3. Zwitserland; 4. Oostenrijk; 5. Denemarken; 6. Nederland. HVL WON VAN CWP. HVL behaalde gisteren een 97 zege op CWP uit Voorburg. HVL 3 besloot de competitie met een 81 overwinning op het Haagse WIK 2. WIELRENNEN SWIFT-COMBINATIE Uitslag 80 km-rit Junl-competitie A- klas: 1. J. Duivenvoorde; 2. J. de Groot; i-klas; 1. J. Plasmeyer; 2. G. Mokken- storm; C-klas 40 km; 1. A. Prangers; 2. J. Riethoven. Dinsdagavond wordt de eerste team training gehouden. Start 7 uur. Donderdag ryden A-, B- en C-klassers 40 km op tyd voor de avond-competitie. Start 7 uur. TENNIS NEDERLANDSE I.C. VERLOOR VAN CAMBRIDGE. Nederlandse I.C. heeft de_ dit ontkurkte het en rook er aan, om daar- gelukkiger geweest dan ik geweest ben. na achterover in zyn stoel te gaan zit ten. met gesloten ogen. Brannigan begon te vrezen, dat hy was flauw gevallen, maar tenslotte kwam er toch weer leven in de figuur tegenover hem. ,Dat was lang geleden", merkte Bur gess vaag op. „Maar iemand steekt uit het verre verleden wel eens de hand uit Burgess keek met een verwilderde blik naar zyn ondervrager. „Zeg me. hoeveel U weet." „Daar voel ik geen behoefte toe", ant woordde Brannigan. „Wy weten in leder geval wel, dat Gordon Garret het onge val overleefde" en we weten evenzeer, chantage op U gepleegd wordt ,,U bedoelt, dat U kapitalen zo maar uit handen gegeven hebt aan lem-amd, die U nooit hebt gezien?" vroeg de hoofdinspecteur in verbazing. „Inderdaad."' „Maar hoe weet U dan, dat Gordon Garrett in leven is, en dat hy het is die U afperst?" „O, lk weet zeker, dat hy ln leven is Voor het eerst hoorde ik iets van hem, tien Jaar geleden in New York. Ik neem nooit telefoongsprekken aan. behalve wanneer een van myn secretaressen kan vertellen van wie het is en waar het over gaat. Ze kwamen me alleen zeggen, dat Gordon Garrett aan de te lefoon was. zyn schoolschriften in. Ik kan me nog heel goed herinneren, hoe het Joch bij dat meer dagelijks voor de hut ln die schriften zat te werken. Het was het zelfde handschrift. Hij vertelde enige bijzonderheden over zyn vader die alleen Garrett en ik konden weten. Hy vroeg me. deze gegevens eens te verifiëren. Dat deed ik natuurlyk. Ze klopten." „En toen begon het spelletje van beta len?" „Zeker. Hij vroeg honderdduizend dol lar. Ik betaalde." „Dat was het stomste wat U kon doen. U had de politie moeten waarschuwen, zodat hi! in de val was gelopen." (Wordt vervolgd i 58) Toen Joris Goedbloed vernam, dal Professor Kalker een atoom-deskundige was, veranderde zijn houding als bij toverslag. ..Ha ha!" riep hij blij tot de geleerde. ..Dat is aardig dat ge eens langs komt. mijn beste! Kom. ga toch mee naar binnen, wat ik u bidden mag! Treedt binnen, mijn waarde. Hoe vermakelijk is het. u hier te treffen!" ..faeliik herinner me ietsik had een afspraakministerraadmompelde de pro fessor. maar Joris wuifde zijn bezwaren weg en troonde de geleerde mee. de vuurtoren in. ..Het is veel te aardig u hier eens te zien", zo zei hij ..en bovendien moeten wij tweeën eens gezellig keuvelen over die belachelijke VerdwijnmachineNu ontstak de professor opnieuw in toorn. Verdwijn- „My is verzocht het onderzoek te tier- mach[nes gunnen niet bestaan!" verklaarde hij heftig. openen inzake het verdnnkingsongeval op het Ontario-meer, waarby Uw com-1 ..De Anmlulator ca4m9 per vaccuum sigma 73 y- cfficient oneindig wordt hyperbolisch as8o7! Dat weet zelfs een kind!" Wij vrezen, dat Joris hier niet veel van begreep (wij begrijpen het ook niet) - maar niettemin riep hij opgewekt: ..Maar natuurlijk, collega! Kathode 9 Ampère xyz maal radar in de zoveelste macht is een zevenvoetige jambe! Dat hoeft u mij niet te vertellen! Wij geleerden begrijpen elkaar, nietwaar!" ..En dus kan een Verdwijn machine niet bestaan!" sprak Professor Kalker. ..Dot is dus uitgemaaktmaar waar brengt u mij naar toe? Wat is er achter die deur? !s daar de minister raad waar ik verwacht wordt?" ..Iets dergelijksantwoordde Joris achteloos. ..Daar achter die deur bevindt zich een Verdwijn machine, anders niets Hierop slaakte de professor een wilde kreet. week-einde te Bussum tegen de Cam bridge University gespeelde wedstryd met 6—8 verloren. Een deel van het pro gramma kon gisteren wegens het weer geen doorgang vinden. L.T.C. „DE MUNNIK" Het tweede heeft zU-n kans op het kam pioenschap niet verloren laten gaan. Met 5—0 werd Zaterdag gewonnen van BBM. De Munnik 1 heeft ook haar laatste wedstryd gewonnen Met 32 werd Sobri 1 in Den Haag verslagen. Zaterdag a.s. speelt De Munnik 1 om het Algemeen' District-Kampioenschap tegen de kampioen van afd 6 Vreden- burch 1. De wedstryd van De Munnik 3 tegen het Delftse Ring Pass 2 is nog steeds n:et gespeeld, gewacht wordt op de be slissing van de competltielelder. COMPETITIE KNATB. De wedstryd DDV 3—Leidse LTC voor de promotie overgangsklasse A werd bij de stand 3—0 gestaakt Voor de promotie overgangsklasse B verloren de Leidse Studenten met 5—3 van Groen Wit 2. De ontmoeting Brederode Leidse Hout werd afgelast. Philharmonle werd door een 7—3 zege op Het Spleghel kampioen van de hoofdklasse B. OM DE DAVIS CUP Voor de kwart finale van het Davis- cup-tournooi i Europese zone) werden de voleende wedstrijden gespeeld: Frankrijk-Argentinië 3-2: Italië-Groot Brittannlë 4—1; Denemarken-Duits land 41 en BelgiëZweden 30. België komt in de halve eindstrijd tegen Frankryk en Italië tegen Dene marken. ZEILEN. Nationale wedstrijden os» de Westeinder plassen Gisteren zlln de vierdaagse nationale zeilwedstrijden op de Westelndcrplassen, die het weekeinde tevoren waren begon nen. beëindigd. Hier volgen de uitslagen van de laatste dac met daarachter de aan de hand van de resultaten over de diverse wedstrilden uitgereikte hoofdorllzen Valkenklasse A: 1 „Marjoliin" strm J. C. van Tienhoven. 2. .Anneke" strm. G. A. S. Joneeneel <De Kaag) (hoofdprlls) 3 Barrv 3" strm. J. M. Snijder». Drakenklasse: 1. „Puzzle 2" strm. G. v. Wtlk thoofdprlls): 2 ..Ran" strm. W. de - .Kortenaer" strm. H. Vries Lentsch: Verduyn Recenboogklasse 1. ..Hollandia" strm. (Braasemermeer): 2. „Duke" strm J. C. v. d. Velde (Kaag): 3. „B°neventum" strm. J. Hofland (hoofd- Dritc) Plnjollenklasse: 1. J. T H. J. de Jong: 2. Verkuylen: 3 Dllkeis; 4. Jac. Stap. 16 M2 klasse- 1. ..Betty" strm. S. v. d. Steeg (hoofdprijs): 2 ..Swallow 2" strm. J. Bakker: 3. ..Symon den Danser 2" strm. J. P van Diik (De Kaag) 12 M2 klasse A: 1. ..Mustang' strm. SI. Kraan (Braasemermeerl (hoofdprijs2. „Rakker" J C van Staveren. 3. „Plasja- eer" strm. B. Verhagen. Olympla.lollenklnsse A: 1 „Plne-uln 3 strm. B. Markus (hoofdprijs): 2. „Flossie strm H. besage: 3. „Magneet" strm. B. W. Wlllems, Vritlieidsklasse1. „Oppertje strm. J. N. v. d. Stadt; 2. „Marjan" strm. J. Sten huls: 3. „Dwarskop" strm. Joh. van Die man (hoofdprlls). Pampusklasse1. „Brulnvlsch" strm. K. Soaargaren: 2. „Alk" strm. A. Volker Jr (De Kaag) (hoofdprlls); 3. ..Donderkop- Je" strm. J. P. Damme. Jeugdklasse1. „Bllly 2" strm. Jac. Al- bers (hoofdprlls)'. 2. „Alpha" strm. N. J. Jonker (Kaag): 3. ..De Ruljter" strm. B. Mos. Radio-programma VOOR DINSDAG 17 JUNI Hilversum I. (402 m.) KRO: 7.00 Nieuws; 7.15 Gram.muziek; 7.45 Morgen gebed en liturgische kalender; 8.00 Nieuws en weerber.; 8.15 Gram.muziek. 9.00 Voor de hulsvrouw; 9.30 Waterstanden; 9.35 Gram muziek; 9 40 „Lichtbaken causerie 10.00 Voor de kleuters; 10.15 Gram.muziek 10.40 Schoolradio; 11.00 Voor de vrouw. 11.30 Schoolradio; 12.00 Angelus; 12.03 Gram.muziek. (12.3012.33 Land- en tulnbouwmededellngen)12.55 Zonnewij zer; 13.00 Nieuws en Katholiek nieuws; 13.20 Actualiteiten; 13 25 Amus.muziek; 14.00 Gram.muziek; 14.55 Idem, 15.00 Voor de Jeugd; 17.15 Felicitaties voor de Jeugd; 17 45 Regeringsuitzending: mr H. J. Wijnmalen. „De ontwikkeling van de Vakbeweging ln Indonesië"; 18.00 Nieuws; 18.15 Actualiteiten; 18.20 Sportpraatje; 18.30 Mctropole orkest; 19.00 „Kamp op de Goudsberg", Klankbeeld; 19.20 Lichte muziek, 19.30 Verkiezingstoespraak; 19 45 Gram.muziek; 19 50 „Dit ls leven", cau serie; 20.00 Nieuws en weerber 20.08 De gewone man zegt er 't zijne van; 20.15 Radio Phllharmonsch orkest; 21 10 Actua liteiten; 21.20 Koorzang. (Intermezzo: Gram.muziek); 21.50 De Radiodokter; 22.00 Bariton en plano: 22 30 Gram.muziek; 22.45 Avondgebed en liturgische kalender; Gram.muziek; AVRO 8.00 Nieuws; 8 15 Gram.muziek, 8.45 Idem: 9.00 Morgenwijding; 9.15 Gra- mof.muzlek; 9.25 Voor de hulsvrouw; 9.30 Gram.muziek: 10.50 Voor de kleuters; 11.00 Voor de zieken; 11.30 Sopraan en plano; 12.00 Gram.muziek; 12.30 Land en tulnbouwmededellngen; 12 33 VOor ons platteland; 12.40 Plano en orgel; 13.00 Nieuws; 13 15 Mededelingen of gram.mu ziek; 13.20 Dansmuziek; 14.00 Voor de vrouw; 14.30 Gram.muziek; 14.40 School radio. 15.00 Gram.muziek: 15.30 Onze Amerikaanse Buren; 16.00 Strijk orkest: 16.30 Voor de Jeugd: 16.50 Kinderkoor; 17.15 Pianorecital; 17.45 Gram.muziek; 17.50 Militaire causerie; 18.00 Nieuws; 18 15 Gevar muziek; 19.00 Pianospel; 19.15 „Paris vous parle"; 19 20 Fanfare-orkest; 19.45 Verkiezingstoespraak: 20.00 Nieuws; 20.05 Mededelingen N.O.C.; 20.10 Gevar. muziek; 21.15 „Ik weet. lk weet. wat u niet weet"; 2130 Lichte muziek: 22.05 „Terwijl een sigaret brandde", hoorspel; 22.25 Gram.muziek: 22.45 Buitenlands overzicht; 23 00 Nieuws. 23 15 „New York calling"; 23.2024.00 Gram.muziek. Experimenteel televisie-programma van de AVRO. 20 1521 45: 1. Opening; 2. Televlzler; 3 Discussie, Pauze; 4. Vacantie-autorels. Engeland, BBC Home Service. 330 m.: 12.00 Orkestconcert; 12.30 Voor de arbei ders. 12.55 Weerber 13.00 Nieuws; 13.10 Gram.muziek; 13.55 Sport, 14.00 School radio; 15.00 Vespers; 15.40 Sport; 15.55 Causerie, 16.40 Recital; 17.00 Voor de kin deren; 17.55 Weerber.; 18.00 Nieuws; 18.15 Sport; 18 20 Gram.muziek; 19.00 Gevar. Srogr.; 19 30 Zangrecltnl; 20.00 Klankbeeld 1.00 Nieuws; 21.15 Wereldbeschouwing; 21,30 Gevar. progr.: 22.00 Voordracht; 22 15 Zangrccltal; 22.45 Parlementsoverzlcht; 23.00 Nieuws; 23.03 Schaken. Engeland. BBC Light Programme. 1500 en 247 m.: 12.00 Parlementsoverzlcht; 12.15 Lichte muziek; 12.45 Opero orkest; 13.45 Voor de kinderen; 14.00 Voor de vrouw; 15.00 Muzikale causerie; 15 30 Voor des oldaten; 15.45 Lichte muziek; 16.15 Mrs. Dale's Dagboek; 16.30 Casino-orkest en solisten: 17.15 Pianospel; 17.30 Orgel spel; 18.00 Variété-orkest en solist; 18.45 Hoorspel; 19.00 Nieuws en radiojournaal; 19.25 Sport; 19.30 Reportage; 20 00 Ge var. muziek; 21.00 Gevar. progr.; 21.30 reportage; 20 00 Nieuws; 22.15 Dansmuziek 23.00 Voordracht; 23.15 Rhythmlsche mu ziek; 23 56—24.00 Nieuws. Nnrdwestdeutscher Rundfunk. 309 m.; 12 00 Amus muziek; 13 00 Nieuws; 13.25 Omroeporkest, koor en solisten: 15.50 Kin derkoor. zang en plano; 16.10 Kamermu ziek: 17.00 Nieuws; 17.45 Amus.muziek: 19.00 Nieuws; 21.45 Idem; 22.05 Dansmu ziek; 23.30 Muziek en voordracht; 24.00 Nieuws; 0.301.00 Dansmuziek. rankrUk. Nat maal Programma. 317 en *„.30 Gram muziek; 12.30 Orkest concert; 13.00 Nieuws; 13.45 Zangrecital; 14.05 Pianorecital; 18.30 Amerikaanse uit zending; 19 01 Orkestconcert; 19.58 Gram - muziek; 20.02 Festival van Clamart: 22.C0 Klankbeeld 2.45 Pianorecital. 23 15 Gra- mof.muziek: 23.4524.00 Nieuws. Brussel, -184 en 324 m. 484 m.: 12.05 Omroeporkest, 13.00 Nieuws; 13.10, 14.00 14.30. 15.00 en 16.00 Gram.muziek; 17.00 Nieuws; 17.10 Amus.muziek; 18.30 Om roepkoren; 19.00 Gram.muziek; 19.45 Nieuws. 20.00 Militair orkest; 21.10 „Le Tableau Parlant", opera; 22.00 Nieuws; 22.10 Gram.nfUzlek; 22.50 Nieuws. 374 m.: 11.45 Gram muziek. 12.30 Weer berichten; 12.34 Gram.muziek; 12.50 Koersen: 12.55 Gram.muziek: 13 00 Nieuws 13.15 Gram muziek; 14.00 Schoolradio; 15,30 16.00 en 16.15 Gram.muziek; 17.00 Nieuws; 17 10 Gram.muziek; 17.15 Voor de kleuters; 17.30 Gram.muziek; 17.50 Boekbespreking, 18.00 Voor de Jeugd; 18.30 Voor de soldaten; 19.00 Nieuws; 19.40 Gram.muziek; 19.50 Causerie: 20.00 Hoor spel; 20.55 Balletmuziek; 21.15 Omroep orkest; 21.45 Gram.muziek; 22.00 Nieuws; 22.15 Lichte muziek; 22.45 Gram.muziek; 22.5523.00 Nieuws. WOENSDAG Den Haag (Gebouw K. cn W Ned. Opera „Don Giovanni". 8 uur nam. Pieterskerk; Orgelconcert Marthe Brac- quemond. m. m. v. Jlswalda van Ittcr- sum. 8 uur nam. Den Burcht; Jubileum Hcrv. Wilkver- enlglng „Rchobfith". 8 uur. DONDERDAG. Oegstgeest (Irene): Vergadering Chr. Hlst. Unie. Spr. minister M. H. Mul- derlic. 8 uur nam. Stadszaal (foyer): V.V.D. Sprekers dra H A Korthals. J. G. H. Cornellssen en mevr. A. H. Niemeyer—Van Nahuy6. 8 „Den Burcht". Verkiezingsvergadering P. v. d. A. Sprekers mr G. E. van Walsum. minister In 't Velt en Geert Ruygcrs. 8 uur. Plantage 16: Lezlne pater J. A. Roeh- mans O.P. voor nlet-Katholleken. 8 uur DAGELIJKS: 10—5 uur ('sZondaa DE BIOSCOPEN Trlnnon „Het zevende kruis" (14 Jaar) Zondag: '2.15. 4.30. 7 en 9.15 uur. Werkdagen: 2.30, 7 en 9.15 uur. Casino „Trlomph der liefde" (14 Jaar) Zondag: 2 30, 4.45. 7 en 9.15 uur. Werkdagen: 2.30. 7 en 9.15 uur. LI do „Hoogverraad" (14 Jaar) Zondag: 2.30, 4.45. 7 en 9.15 uur. Werkdagen: 2.30, 7 en 9.15 uur. Lu.vor „Duel met de dood" (18 laar). Zondag- 2 30. 4 45, 7 en 9 15 uur. Werk dagen: 2.30. 7 en 9.15 uur. Ilex „De avonturen van Casanova" (14 Jaar). Zondag: 2.30, 4.45. 7.15 en 9 15 uur. Werkdagen: 2.30, 7.15 en 9.15 uur. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken te Lelden wordt van Zaterdag 14 Juni 13 uur tot Zaterdag 21 Juni 8 uur waargenomen door Apotheek Boekwijt, Breestraat 74, tel. 20552 en de Haven- Apotheek. Haven 18. tel. 20085. Te Oegstgeest door de Oegstveester Apotheek. Wllhelmlnapark 8. tel. 26274.

Leidsch Dagblad | 1952 | | pagina 5