Een Hand Verleden Alle fracties pleiten voor opruiming onbewoonbaar verklaarde woningen I W ethouder Jongeleen Agenda 91ste Jaargang LEIDSCH DAGBLAD Dinsdag 10 Juni 1952 Tweede Blad No. 27629 Leidse Raad 4 uur bijeen „Wii doen al wat mogelijk is om aan deze ellende een einde te maken" 375 woningen komen in aanmerking voor „onbewoonbaar" Ruim anderhalf uur heeft de Leidse Raad gistermiddag volgemaakt met de bespreking van het voorstel van het College van B. en W. om de termijn Svan ontruiming van een aantal onbewoonbaar verklaarde woningen, t.w. 4e jBinnenvestgracht 45 en Ie Gortestraat 13, 31, 35 en 37, met één jaar te ver lengen. Volgens B. en W. bestaat tegen deze verlenging geen bezwaar, aange zien er nog wel enige tijd mede zal zijn gemoeid, alvorens met de uitvoering van het saneringsplan ter plaatse een aanvang kan worden gemaakt. Zonder uitzondering hebben alle fracties zich in het debat gemengd. Bovendien had den zowel mevr. Braggaar—De Does (P. v. d. A.) als de heer Frohwein (V.V.D.) dit voorstel van een amendement voorzien. een opgave vroegen van alle ln feite on bewoonbare woningen, zag de heer Van Dijk zich gaarne Ingelicht over alle z.g.n. „crepeer-gevallen". Mevr. Vijlbrief kwam ten slotte met de „onthulling", dat by één der bewoners van deze percelen iemand was geweest met de mededeling: „Neem nu maar het je aangeboden huis anders kom Je nog in het bestedelingen- huis terecht". Gemeentepersoneel krijgt vacantie-gratificatie TWEE AMENDEMENTEN Terwijl mevr. Braggaar-De Does voor- itelde de uiterste termijn van ontrui- mng op 1 October 1952 te stellen (B. en iV. dachten aan 3 Juli 1953), wenste de ïeer Frohwein het perceel le Gortestraat 13 uiterlijk op 1 September 1952 te zien intruimd, de woningen in de le Gorte- itraat 31, 35 en 37 op 1 December 1952 ;n het perceel 4e Binnenvestgracht 35 literlijk op 3 Juli 1953. Zowel mevr. BraggaarDe Does als de heren Geert- sema (de heer Frohwein was verhin derd aanwezig te zijn), Van Dijk (KVP), Van Iterson (Prot. Chr.), Lombert iKVP), Van Weizen (CPN). Knetsch (Prot. Chr.) en mevr. Vijlbrief (CPN) n het er over eens. dat de woning toestand in deze percelen zeer veel te wensen overlaat, hetgeen met tal van voorbeelden werd aangetoond. De heer Van Iterson deed het voorstel aan de tand om alvast maar te beginnen om eder jaar 10 daarvoor in aanmerking komende woningen (krotwoningen) te 6lopen. Maak er thans een begin mee. aldus spreker, dan zien wij eens het einde. De heer Van Weizen was van oor deel. dat. misschien met uitzondering van enkele percelen, de gehele oneven zijde van de le Gortestraat maar moest worden ontruimd. Terwijl mevr. Brag gaar—De Does en de heer Knetsch om WETHOUDER JONGELEEN: WIJ DOEN WAT MOGELIJK IS. Alvorens wethouder Jongeleen tot de beantwoording van de gemaakte op merkingen overging, vroeg hij aan mevr. Vijlbrief haar „onthulling" waar te ma ken. Schriftelijk zou hij gaarne verne men. welke ambtenaar zich zo heeft uit gelaten. De heer Jongeleen, die met de leden van de Gem. Huisvestingscommissie wekelijks „met zijn neus zit op de er barmelijke woningtoestanden, welke helaas nog in onze stad bestaan" zegt, dat ook hem deze problemen zeer ter harte gaan. Zowel het College van B. en W. als de Huisvestingscommissie doen echter al wat mogelijk is om aan al deze ellende een einde te maken. Noodgedwongen wordt door het Col lege dan ook dit voorstel gedaan. Meen niet, aldus spreker, dat wij van mening zijn, dat deze huizen nog lang mede kunnen, doch op dit moment blijft ons geen andere weg. Wij heb ben gebouwd en bouwen nog steeds en hierin ziet spreker de enige oplossing. Het is echter momenteel niet mogelijk om een bouwvolume te verkrijgen voor krotopruiming. Komt er een onbe- woonbaarverklaarde woning leeg. dan is in het verleden steeds zijn advies aan het College van B. en W. geweest: ruim de boel op. Ook in de toekomst zal spreker hier niet van afwijken. Naar aanleiding van de onlangs ge houden interpellatie-Van Weizen stelt de Dienst van Bouw- en Woningtoezicht momenteel een rapport op waarin een overzicht zal worden gegeven over de woningtoestanden in de binnenstad. T z.t. zal de Raad hierover worden ingelicht. Op vragen van mevr. BraggaarDe Does en de heer Knetsch deelt wethou der Jongeleen mede. dat er momenteel in onze stad 5 onbewoonbaarverklaarde woningen zijn, terwijl een aantal van plm. 375 hiervoor in aanmerking komt. Een probleem, dat bij de huisvesting van de bewoners van bovengenoemde percelen eveneens een rol speelt is de huur. Thans varieert deze van f.1.25 tot f. 2.25 per week. Zullen deze bewoners straks in staat zijn een hogere huur op te brengen? B. en W. WILLEN DATUM VAN ONTRUIMING TERUGBRENGEN OP 1 JANUARI 1953. Nu de kans groot is. dat de eerste nieuwe woningen in het Haagwegkwar- tier in November worden opgeleverd, behoort het volgens wethouder Jonge leen niet tot de onmogelijkheden, dat hier voor de bewoners van de le Gorte straat een mogelijkheid tot huisvesting ligt. In verband hiermede is het Col lege bereid de uiterste datum van ont ruiming niet te stellen op 3 Juli 1953, doch op 1 Januari 1953. In aansluiting op deze uiteenzetting brengt de burgemeester de Raad onder het oog. dat de Gem. Huisvestingscom missie alle gevallen eerlijk en met een grote mate van billijkheid behandelt. Het zou onjuist zijn indien de Raad hier op de stoel van de Huisvestingscommissie ging zitten. flntez. Med.-adv.) Nu nog maar 'o scheut of steek... Maar straks weet D zich geen raad meer van de slopende Rheumatische pijnen. Begin daarom vandaag de beproefde Kruschen kuur. De zes minerale zouten van Kruschen geven Uw bloedzuiveren de organen nieuwe kracht en energie. Onzuiverheden in Uw bloed worden verdreven en daarmede de oorzaak van die ondraaglijke rheumatiek. Bij de replieken merkt mevr. Brag gaar—De Does op, dat zjj verschillende bewoners heeft gesproken, die bereid zijn een huur van f.6— k f.7— per week te betalen. Onder voorwaarde, dat niet tot de uiterste termijn van ontrui ming wordt gewacht, is haar fractie be reid met het voorstel van B. en W. un gewijzigde vorm: 1 Januari 1953) mede te gaan. Zij trekt haar amendement ln. Gehoord de uiteenzetting van de wet houder en de in het voorstel aange brachte wijziging volgt ook de heer Geertsema dit voorbeeld. De heer Knol (Prot. Chr.) ziet als basisfout van ge heel het woningprobleem het door de regering aangehouden bouwvolume. Na dat ook wethouder Jongeleen in tweede instantie het woord had gevoerd, wordt het voorstel z.h.st. aangenomen. Bij het voorstel om het reeds beschik baar gestelde bedrag ad f. 192.000 voor de revisie van acht roltrommel-hulsvuil- auto's met f. 22.610 te verhogen, aange zien in verband met de inwerkingtre ding van een nieuw wegenverkeersregle ment voor drie auto's, welke nog gerevi deerd moeten worden, een nieuwe chas sis moet worden aangeschaft, ontwik kelt de heer Schüller (P. v. d. A.) zijn bezwaren tegen deze gang van zaken. Het technisch rapport van de directeur van deze dienst acht spreker onvol doende, terwijl z.i. ook de financiële be sprekingen niet op een reële basis zijn gevoerd. Het heeft er veel van weg. dat de ene firma tegen de andere is uitge speeld. Voorts kan spreker niet aan de indruk ontkomen, dat de directeur zich niet tijdig op de hoogte heeft gesteld met de wijzigingen in het wegenver keersreglement. Nu men tot dieseltractie wenst over te gaan, zit de Gemeente straks met drie overcomplete benzine motoren. Nadat ook de heer Aalders en de heer Knetsch nog enkele opmerkingen hebben gemaakt, geeft wethouder Jon geleen een uitvoerige uiteenzetting van de gang van zaken. Voorzover hij In de besprekingen is betrokken, meent hij dat de Gemeente het meest gebaat is met het voor de auto's aan te wen den chassis. De directeur heeft alles in het werk gesteld om ontheffing van het wegenverkeersreglement te ver krijgen. Dit is echter niet gelukt. Of schoon het wethouder Jongeleen niet bekend is, dat enkele firma's tegen elkaar zijn uitgespeeld, blijft het mo gelijk. dat de directeur tegen een fir ma. die ongevraagd een offerte maakte gezegd heeft: als je eventueel voor de levering van chassis In aanmerking wilt komen, zal je onder een bepaald bedrag moeten blijven. Zo nodig kan de gemeente de benzine motoren zonder prysverlies weer van de hand doen Na nog wat heen en weer gepraat tus sen de heren Schüller en Jongeleen werd het voorstel z. h.st. aangenomen. De heren Schüller en Knol wensten geacht te worden als tegengestemd te hebben. f181.000 VOOR VERWARMING JELGERSMAKLINIEK De behandeling van het voorstel om f181.000 beschikbaar te stellen voor een grondige vernieuwing van de verwar mingsinstallaties van de Jelgersmakli- niek. ontlokte bij de heer De Kier (Prot. Chr.) de vraag of de specificatie van Het Parijse jongetje heejt voor de schilderachtige kledij van de muzikanten blijkbaar minder be langstelling dan voor de imposante trom. waarop hij mag slaan. De mannen behoren tot de ..Glas gow's city police pipers" een van de beroemdste bands ter wereld, die in Parijs een aantal doedelzak concerten geeft. dat men in hem stelde, niet be schaamd. Met leedwezen ziet de Raad hem uit zijn midden vertrekken. Met een hartelijk applaus onderstreepte de Raad dit woord van waardering en hoogachting. De heer Van Oyen. die slechts node uit Leiden vertrekt en de beste herinne ringen aan zijn raadslidmaatschap be waart, wees er in zijn dankwoord op. dat hij reeds onder de ambtsperiode van wij len burgemeester De Gijselaar vanaf de publieke tribune de raadsvergaderingen volgde cn dat hij één van de acht raads leden i$. die reeds in 1939 in de Raad zitting hadden en daarvan thans nog deel uitmaken. Met zijn vertrek blijven er nu nog zeven over. t.w. de heren Jongeleen Van Dijk, Lombert. Piena, Van Weizen en Schüller en mevr. Brag- gaar-De Does. Dank bracht spreker aan oe ambtenaren, die steeds voor hem klaar stonden, en aan de stenografen en de pers. die steeds weer naar hem moes ten luisteren Met het uitspreken van de beste wensen voor de stad Leiden besloot spreker zijn woord van dank en afscheid. Bij de rondvraag, welke ditmaal slechts korte tijd in beslag nam. vroeg de heer De Kier of er .al schot zat in de pro moties van het Gemeentepersoneel". Wethouder Menken volstond met de op merking. dat er inderdaad „schot" ln zit. Hierna volgde tegen zes uur sluiting der •ergaderlng. sommige bedragen, met name het breek werk. niet wat aan de hoge kant is. Ook de heren van Iterson en Ten Broek had den gaarne wat uitvoeriger ingelicht ge worden. Wethouder Jongeleen. die van enkele posten nog een nadere omschrij ving geeft, wenst om bepaalde redenen voorzichtig te zijn met het geven van een uitvoerige uiteenzetting van de kos tenberekening. Deze kan zo spoedig in verkeerde handen vallen, waardoor de Gemeente gedupeerd zou kunnen wor den. Zowel de heer De Kier als de heren Van Iterson en Ten Broek zouden het in het vervolg op prijs stellen om dan maar meerdere geheime stukken te ont vangen. ZJi.st. wordt het voorstel dan aangenomen. Ook de andere door ons reeds gepubliceerde voorstellen worden dan zonder op- of aanmerkingen aan genomen. w.o. het voorstel inzake het verlenen van een uitkering (vacantie- gratificatie) aan het Gemeenteeperso- neel. AFSCHEID J. A. M. v. OYEN Namens de Raad neemt burgemees ter Van Kinschot hierna afscheid van de heer J. A. M. van Oyen, die met een onderbreking tijdens de bezetting sinds 5 September 1939 onafgebroken in de Leidse Raad zitting heeft gehad. De burgemeester schetste de heer Van Oyen als Iemand wiens hart steeds warm voor de Sleutelstad heeft ge klopt en die met grote kennis van za ken aan dc besprekingen deelnam. De heer Van Oyen heeft het vertrouwen FEUILLETON Door Andrew Mackenzie UIT HET (Uit het Engel* vertaald) 23) „Inderdaad. Je hebt er waarschijnlijk helemaal geen notie van, wat er zich hier afspeelt^" „U dan wel?" Niet volledig, maar ik begin er iets van te begrijpen. En voorzover ik het snap, staat het me niets aan. Het ver standigste zou zijn. er zo snel mogelijk tussen uit te trekken". Branmgan grin- h-kte. .Maar ja, haar van die kleur van jou veronderstelt een soort overmoed. Enfm. Ik heb je gewaarschuwd. Die zaak is dus ook afgedaan. Had je verder nog wat te bespreken?" Mary besloot op dat moment wat te doen. „Ik ga met Brooke praten en hem vragen, open kaart met me te spelen". bloosde, toen ze de cynische glimlach Van Branmgan zag. „Als hy het gevoel heeft, dat ik hem helpen wil, zal hij tr.e misschien vertrouwen". Branmgan schudae het hoofd. „Dat doet hy zeker niet. Hy kan nie mand ui vei trouwen nemen. Maar als je htm beslist wilt helpen, vertel me dan, wanneer dan ook, wat Je over hem te weten bent kunnen komen". „Wat zou ik te weten kunnen komen? Ik ben geen detective!" „Goed. maar in een normaal gesprek liggen vaak allerlei gegevens ojïgesloten. die de mensen niet meteen zien en als ze ze zien. niet meteen doorgeven aan de politie. Ik moet per slot van rekening overal myn inlichtingen vandaan kry- gen. Myn werk is. die inlichtingen als een legkaart in elkaar te passen. Van daag heb je me al iets belangryks ver teld. misschien de belangrykste inlich tingen, die we tot dusver gekregen heb ben". „Wat was dat dan?" De hoofdinspecteur glimlachte gemoe delijk. „Je kunt niet verwachten, dat ik je alle fijne kneepjes van het vak ver tel". Toen Brannigan zyn hand uitstak ten afscheid, viel zyn oog op een kleine ge stalte. die juist uit de lift kwam en Mary aankeek alsof hy haar kende terwyi hy naar de uitgang liep. „Wie is dat?" „Dat is Miles Kent. waarover ik zo even sprak. Hy is op weg naar een of andere byeenkomst. Als U er prys op stelt, zal ik U later wel eens met hem in contact brengen". .Doe daar geen moeite voor. ik denk niet dat ik daar veel wyzer van zou worden". Mary had die dag niet vo'doende in nerlijke rust om verdere stippen te on dernemen. Ze besloot, een finke wande ling te maken en pas tegen de avond naar Jeremy te gaan om eens uit te pra ten. Toen de zon heel laag stond, richtte zy haar schreden door park Lane naar Grosvenor Square, maar ze vertraagde haar pas, toen ze haar doel naderde. Nu ze op het punt stond, Jeremy te spre ken, voelde ze weer twyfel aan de juist heid van deze ontmoeting. Het kon zyn, dat hij haar bemoeiziek vond. Bij de gana van h t gebojw had de moed nair begeven. Ze dacht, er beter aan te doen, de zaak nog eens rustig te overdenken en haar bezoek tot later uit te stellen: op haar schreden terugkerend door het park, nam ze het zichzelf kwalyk, dat ze zo onstandvastig was. Maar toen ze zich met een resoluut ge baar omkeerde, om tooh Jeremy te gaan opzoeken, zag ze hem uit de deur komen, op straat voorzichtig en nauwlettend naar beide kanten kykend. en in stevige pas weglopen in de richting van Oxford houden. Mary was aan zyn oog onttrok ken geweest door een majestueuze boom stam. Zij wist niet direct, wat haar nu te doen stond. Volgen betekende zo goed als ze ker ontdekking en dat wüde ze. ook al om geen verkeerde indruk te maken, be slist voorkomen. Een langzaam voorby- rydende taxi gaf haar het antwoord. „Hou die man in het oog, ik wil zien waar hy heen gaat Een pond extra, als we hem niet kwyt raken." De ohauffeur grinnikte. „Goed zo. En s hij ergens een andere jongedame ontmoet, zullen we haar overrijden." Mary probeerde niet, een steekhou dend antwoord terug te geven. Haar enige zorg was, Jeremy in het oog te houden. Voor de taxi de volgende bus halte had bereikt, was Brooke al op een juist vertrekkende bus gesprongen en weggereden in de richting van Oxford Circus, steeds od korte afstand gevolgd door de taxi. Miry wrong zich in aller lei bochten bil iedere halte om de uit gang van de bus goed in de gaten te kunnen houden, hetgeen aahtêraf een volkomen overbodige moeite bleek, want ze kon hem ook zonder dat met alle ge mak tenslotte zien uitstappen op de hoek van Tottenham Court Road. Zón- fier aarzeling en zonder om zich heen te zien liep hy die straat in De taxi moest wachten voor stepuchlen. Maar Brooke was nog in zicht, toen Mary eindelyk de straat inreed. Na korte tyd later een smalle zijstraat ingeslagen te zyn de taxi een goede honderd meter achter hem aan zonder dat 'hy er zich van be wust was te worden gevolgd stapte hy een café binnen. „Hy heeft blykbaar dorst, dat hy Fitzjames Tavern binnengaat. Zal ik op U blyven wachten, juffrouw?" .Nee, laat maar, verder knap ik het zelf wel op." Mary betaalde de chauffeur de ryprys een biljet van een pond, stootte, ang stig dat zy direct zou op vallen, voor zichtig de deur open. en ontdekte tot haar geruststelling, dat het binnen over vol was, zodat ze zich voorlopig zonder moeite verborgen zou kunnen houden voor Jeremy. Ze zag hem overigens ner gens in de bar. en de sfeer beviel haar ook niet, maar ze verwierp toch het denkbeeld, dat zy even voelde opkomen, om maar weer weg te gaan. Na iets te drinken besteld te hebben, werkte ze zich door de drukte heen naar een uitstekend gedeelte ran de zaal. aan het eind waarvan zy Jeremy ontdekte, met zyn rug naar haar toe. zy wist zich ongemerkt naar zyn omgeving te drin gen. waar ze hem een minuut of tien kon gadeslaan, doch niets anders op merkte. dan dat hy rustig een glas bier zat te drinken. Jeremy wisselde geen enkel woord met de nieuw binnengekomen gast. die aan zyn tafeltje kwam zitten, kennelijk een Amerikaan, te oordelen naar zyn kleding en houding. De nieuweling bestelde een glas bier. terwyl Mary nog dicher naar het tafeltje drong zy was er zo goed als zeker van. dat de beide mannen, hoe wel zy geen woord spraken, een blik van verstandhouding hadden gewisseld. (Wordt vervolgd PANDA EN DE VERDWIJN-MACHINE BOERDERIJ EN SCHUREN TE GARDEREN AFGEBBAND Alweer spelen met lucifers Gisteravond ontstond een felle brand in de buurtschap Houtdorp. te Garderen, waar by een boerdery. een schuur en een veldschuur in vlammen zyn opgegaan. Het vee kon met moeite worden gered. De inboedel ging evenwel geheel ver loren Toen de brandweer uit Garderen arriveerde, viel aan blussen niet meer te denken. Later werd assistentie verleend door de brandweren van Barneveld. Kootwij kerb roek en Ermelo. De brand is vermoedelyk ontstaan doordat kinderen met lucifers speelden. De boerderij werd door twee gezinnen, bestaande uit 7 personen, bewoond Boer dery en inboedel waren laag verzekerd. Hoe is het ontstaan? Dit woord: SANTEKRAAM. De hele santekraam wil zeggen: alle rommel by elkaar. Maar eigeniyk is het: de kermiskraam, vaar hei ligenbeeldjes verkocht worden. Sant is het Franse Saint. Latyn sanctus. Zijn de beeldjes klein, dan is het een santepetlekraam of kort weg santepeüe. De algemene bete kenis is dus: koopwaar van weinig waarde, boeit je, rammel. Te vergeiy- ken ls de uitdrukking: de hele keet. Keet is: bergplaats, schuur en ook: wat in de schuur is opgeborgen, waardeloze spullen. In een geschrift uit de Hervormingstyd, waarin te lezen staat, dat een pastoor met zijn gehele San te-kraam op straat gezet werd. is nog iets van de oor spronkelijke betekenis van het woord bewaard. 53Natuurlijk werd het Panda te bar toen Professor Kalker daar zo luidkeels uitriep (waar de hoge regerings-ambtenaar bij stond) dat een Verdwijn- Machine niet kon bestaan, en hij begon dan ook vurig te protesteren. ..Ik heb het met mijn eigen ogen gezien!" riep hij. ..Verschillende personen ver dwenen in de Verdwijn-Machine waar ik bij was!" „Ah. wat een onzin!" kreet Professor Kalker. „Breng mij er heen! Vlug! Onmiddellijk! Breng mij er heen en ik zal die zwendel even ontmaskeren!" Meteen drukte hij zich de hoed over de oren cn vervolgens duwde hij Panda voor zich aan de deur uit. ..Maar Professor! Dat gaat zo maar niet!" beoogde de geschrokken ambtenaar. „De Minister-raad zit op u te wachten!" Acht wat - die Ministerraad! Zeg maar dat ik even weg ben om de wetenschap te redden", sprak de geleerde. „Misschien kan de Minister-raad intussen iets anders doen. Of heeft die soms niets meer te redden?" En zo sprekend begaf hij zich met Panda de straat op. teneinde een bezoek te gaan brengen aan de Verdwijn-Machine van Joris Goedbloed. Het wachten viel inmiddels Joris zeer lang. „Acli - zo vliedt de tijd daarhenenmijmerde hij. „En inmiddels had ik toch reeds zo fraai aan de Verschijn- Machinc kunnen werken! Wat kost het Panda, dat onnozel halsje, toch veel schone uren om het nog onnozeler bedrag van 738964 ducaten bijeen te brengen. Ach - dat geld! Verachtelijk slijk der aarde! En droefgeestig wachtte hij voort. Radio-programma VOOR WOENSDAG 11 JUNI Hilversum I. (402 m.) NCRV: 7.00 Nieuws; 7.18 Gewijde muziek: 7.45 Een woord voor de dag; 8.00 Nieuws cn weer berichten; 8.15 Gr&m.muzlek; 6.55 Voor de vrouw; 9.00 Voor de zieken; 9.30 Wa terstanden; 9 35 Grammuziek; 10 30 Mor gendienst. 11.00 Grammuziek; 12.00 Alt en plano; 12.30 Land- en tulnbouwmede- dellngen. 12.33 Lichte muziek; 12.59 Klok gelui; 13.00 Nieuws; 13.15 Protestants In- terkerkelyk Thuisfront; 13.20 bunjo-mu- zlek; 13.50 Gram.muzlek. 14.00 Dertigste Jaarvergadering van de Bond van Geref. Mannenverenlglngen ln Nederland; 14.45 Gram.muzlek; 15.00 Voor de meisjes; 15 15 Gram.muzlek; 15.40 Claveclmbelrecltal; 16.00 Voor de Jeugd; 17.20 Orgelspel; 17.50 Militaire reportage; 18.00 Nieuws; 18 15 Planoduo. 18 30 RVU: Prof. R. N. Broek man: ..Religie en wetenschap": 19.00 Ver kiezingstoespraak: 19.15 Boekbespreking: 19.30 Gram.muzlek: 19 40 Radiokrant: 20.00 Nieuws en weerber.; 20 10 Kamer orkest en soliste; 20.50 Rode Kruis prijs vraag; 21.05 Salonorkest; 21.35 „Massa- Jeugdwerk: opdracht en taak", causerie: 21.50 Vierhandig pianospel; 22.23 Inter nationaal Evangelisch commentaar: 22 35 Gram.muzlek: 22.45 Avondoverdenking; 23.00 Nieuws en SOS-berlchten; 23.15— 24.00 Gram.muzlek. Hilversum II. (298 m.) VARA: 7.00 Nieuws; 7.15 Ochtendgymnastiek. 7.33 Gram.muzlek; 8.00 Nieuws en weerber.: 8.18 Gram.muzlek: 8.50 Voor de hulsvrouw 9.00 Gram.muzlek: VPRO: 10.00 School radio. VARA10.20 Voor de vrouw; 11 00 Gram.muzlek; 12 00 Accordeon muziek; 12.30 Land- en tulnbouwmededelingen; 12.33 Voor het platteland; 12 38 Gram. muzlek; 12 55 Kalender; 13.00 Nieuws; 13.15 Omroeporkest; 14.00 Gesproken por tret; 14 15 Kamermuziek; 15.00 Kinder koor; 15.20 Plano k quatre mains, 15.30 Voor de zieken; 16.05 Voor de Jeugd; 17.20 Nederlandse muziek. 17.50 Rege- ringsuitz Bernard IJzerdraad: „Kunst leven op Java en Sumatra"; 18 00 Nieuws; 18.15 VARA-Varla; 18.20 Grammuziek; 18 30 Amusementsmuziek; 19.00 ..Gelijk heid van kansen", klankbeeld: 19.15 Ver kiezingstoespraak: 19 20 Gram muziek. VPRO 19 30 Voor de Jeugd VARA: 20 00 Nieuws: 20.05 Actualiteiten: 20.15 Amus- muzlek. 20.45 ,De Heer van de Grote Berg", hoorspel: 21 50 Lichte muziek: 22.10 .Anti- vitaminencauserie: 22.25 Planotrio: 23.00 Nieuws; 23.15—24.00 Gram muziek. Engeland, BBC Home Service. 330 m.: 12.00 Grammuziek: 12.25 Gevar. progr.; 12.55 Weerber.; 13 00 Nieuws; 13.10 Repor tages; 13.30 Rhythmlsche muziek; 13.55 Crlcketultslagen: 14.00 Schoolradio; 15.00 Hoorspel; 16.00 Gram muziek; 16 45 Voor dracht: 17.00 Voor de kinderen; 17.55 Weerber 18.00 Nieuws: 18.15 Sport: 18 20 Amus.muzlek: 19.00 Gevar. progr.; 19 45 Causerie; 20 00 Symphonleorkest en soliste 2100 Nieuws; 21.15 Sympbonle-orkest en soliste; 22.05 Klankbeeld: 22.50 Vreemde geluiden. 23 00 Nieuws; 23.03 Schaken. Engeland, BBC Light Programme. 1500 en 247 in.: 12 00 Pianospel; 12.15 Orkest- concert, 12.45 Idem; 13.45 Voor de kin deren; 14.00 Voor de vrouw; 15.00 Amus. muzlek; 15 30 Voor de soldaten: 15.45 Sport; 16 15 Mrs. Dale's Dagboek: 16.30 Orkestconcert; 17.30 Lichte muziek; 18 00 Orgelspel; 18.15 Voor de jeugd: 1845 Hoorspel; 19.00 Nieuws en radlojcrurnaal; 19.25 Sport; 19.30 Revueorkest en solis ten; 20 00 Hoorspel: 21.30 Gevar progr.; I 22 00 Nieuws; 22 15 Lichte muziek; 23 00 I Voordracht: 23.15 Tangomuzlek; 23." 24 00 Nieuws. Nordwestdeutscher Rundfunk. 309 12.00 Or*e6tconcert; 13.00 Nieuws. 13 26 Amus.muzlek. 15.50 Dansmuziek; 16 30 Filmmuziek: 17.00 Nieuws; 17.45 Sopraan tenor cn piano; 19.00 Nieuws; 19.30 Amu sementsmuziek: 21.45 Nieuws; 22.35 Dans muziek; 23.00 Lichte muziek; 23.20 Gevar. I muziek; 24.00 Nieuws: 0.301.00 Koor- zang. I Frankrijk. Nationaal Programma. 34 1 249 m.: 12 00 Orkestconcert; 13.00 Nieuws 14 10 Planorecital; 18.30 Amerikaanse uit- j zending; 19 01 Orkestconcert. 19.58 Gra- mof muziek; 20.02 Vocaal ensemble: 20.30 Planorecital; 20.50 Gram.muzlek: 2100 Symphonle-orkest en solist; 22.00 Vervolg- 123.15 Gram.muzlek; 23.4524.00 Nieuws. België. 484 en 324 m. 484 m.: 12.08 Lichte muziek; 13.00 Nieuws; 13.10 Gra- mof.muziek; 15.00 Jazzmuziek; 16.00 Gram.muzlek: 17.00 Nieuws; 17.15, 17.45, 18.30. 19.00, 19.20 en 19.40 Gram.muzlek; 19 45 Nieuws; 20.00 Gramjnuzlek; 20.15 Orkestconcert; 21.16 Gramjnuzlek: 22.00 Nieuws; 22.10 Gramjnuzlek; 22.50 Nieuws. 4 m.: 11.45 Gramjnuzlek; 12.15 Lichte lek; 12.30 Weerber 12.34 Lichte mu ziek; 12.50 Koersen: 12.55 Gram.muzlek; 13 00 Nieuws: 13.15 Gramjnuzlek; 14.00 Schoolradio; 15.30 en 16.15 Gram.muzlek; 17.00 Nieuws; 17.10 Gram.muzlek; 17.30 Causerie; 17.40 Gramjnuzlek; 17.50 Boek bespreking; 18.00 Vlaamse gedichten en liederen; 18.30 Voor de soldaten; 19.00 Nieuws en pereoverzicht; 19.40 Gramjnu zlek; 19.50 Radlofeullleton; 20.00 Omroep orkest: 20.45 Gram.muzlek: 21.15 Ethnl- sche muziek: 22.00 Nieuws: 22.16 Plano recital; 22.55—23.00 Nieuws. WOENSDAG: Oosterkerk: 90-iarlg bestaan Zondags school „Laat de klnderkens tot My ko en",, 8 uur nam. StadszaalJ Cabaretavond P. v. <L A. uur nam. Voorschoten (Oude Vink)P. v. d. A. Sprekers O. R. I. Vlveen en dr P. S. Pela 8 uur nam. DONDERDAG. Gulden Vlies: Leden vergadert rut afd. Lelden. Kon. Ned. Mil voor Tuinbouw en Plantkunde. 8 uur nam. .Oud-Poelgeest: Streekdag Centrale Chr. Hlst. Vrouwengroepen. 10 uur ^oorm. Oeestgeest (Huize Bitdorp): Con cert Maeda Lavanohy en Cath. Gris. Rlt- sema. 8 uur nam. uur nam. VRIJDAG: Het Centrum (Hoocrl. Kerkgracht 44). Chr. Hlst. Unie. Spr. mr dr J. J. R» Schmal. 8 uur. Rehoböth (Rapenburg 10) Receptie 35- Jarlg bestaan Herv. Wljkverenlglng „RehobOth", 7—0 uur. ZATERDAG. DAGELIJKS: Museum voor Volkenkunde: Tentoon stelling „Vertrouwd bezit van vreemde herkomst". Tot 1 October, dageiyks van 10—6 uur ('aZondaga van 1—5 uur). DE BIOSCOPEN. Trianon „Een Amerikaan ln Parijs" (alle leeft.) Zondag: 2.16. 4 30. 7 en 9.15 uur. Werkdagen: 2J0. 7 en 9.16 uur. Casino „Sous le Clel de Paria" (14 Jaar) Zondag: 2.30. 4.45, 7 en 9.15 uur. Werk dagen: 2.30. 7 en 9.15 uur. Lldo „Tarzan ln gevaar" (14 laar) Zondag: 2.30. 4.45, 7 en 9.15 uur. Werk dagen: 2.30, 7 en 9.16 uur. Luxor „Vrouwen ln de OertUd" (18 1.) Zondag: 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Wer- dagen: 2.30, 7 en 9.16 uur. De avond-, nacht- en Zondagsdlcnsi der apotheken te Lelden wordt van Za terdag 7 Juni 13 uur tot Zaterdag 14 Juni 8 uur waargenomen door Apo theek Kok. Rapenburg 9. tel. 24807 en „Tot Hulp der Mensheid", Hooigracht 48 tel. 21060. Te Oegstgeest door de Oegst- geester Apotheek. Wilhelmlnapark 8.

Leidsch Dagblad | 1952 | | pagina 3