Een Hand Verleden Vandaag inzet behandeling Engels-Iraanse oliegesehil Opzienbarend Duits bericht over grenscorrecties tegengesproken PANDA EN DE YERDWIJN-MACHINE Agenda MAANDAG 9 JUNI Heeft Internationaal Gerechtshof bevoegdheid tot uitspraak? Sterke Iraanse delegatie Het Internationaal Gerechtshof komt gelijk bekend vandaag oonieuv bijeen voor de mondelinge behande line van het Dolttielc lanezamerhand op de achtererond eeraakte. maar ju ridisch noe steeds even interessante eeschil tussen Eneeland en Iran os- de nationalisatie san de olievelden. De rechters in het Vredespaleis zullen hierbij In de eerste plaats moetei vaststellen, of zij inderdaad bevoegd heid hebben, om een uitspraak in deze zaak te doen. Zii zullen pas daarna het antwoord kunnen geven op de vraagd. of de Iraanse regering ee- rechtied was in 1951 het concessie- contract met de Anglo-Iranian Oil Company eenzijdig te verbreken. De Engelse regering heeft het Hof in 1951. vooruitiODende od de eigenliike zaak de nationalisatie van de Anelo- Iranian gevraagd voorloDize maatre gelen aan te eeven ter bescherming van d? Engelse rechten in Iran. Het Hof beoaalde toen in zijn decisie, dat de industriële en commerciële exploitatie van de maatschappii in veen geval mocht worden verhinderd. De regering in Teheran trok zich echter bitter wei- cle aan van de uitspraak. Zii weigerde net arrest te erkennen en ziette de na tionalisatie van de olie-industrie, met omverwerping van alle bezwaren stug door. Het Hof heeft in ziin uitspraak van 5 Juli 1951 duidelijk naar voren geschoven dat het aangeven van tussentijdse maat regelen in geen enkel opzicht vooruit liep op de vraag of het Hof competent ls. De rechters zullen zich thans nu zii de hoofdzaak in behandellne hebben genomen bezighouden met deze kwestie die geheel zal draalen om de uitleeeine van de indertijd door Iran in de facultatieve clausule op zich geno men verplichtingen. In deze clausule aanvaardt Iran. op voorwaarde van we derkerigheid. de rechtsmacht van het Hof als verplicht, met uitzondering ech ter van oa. geschillen, die. volkenrech- terliik gezien, binnen de uitsluitende bevoegdheid van Iran vallen. De Iraanse regering heeft van het begin af de bevoegdheid van het Hof om een uitspraak te doen in dit ge schil. met grote heftigheid bestreden. De Iraanse iournalisten. die Mossadeq vereezellen hebben dit standpunt op een persconferentie in Schevenlngen nog eens duidelijk onderliind. Hoewel was aangekondigd dat de leden van de Iraanse delezatie een uitzetting van het Iraanse standpunt zouden geven, bleek op de conferentie zelf. dat alleen de Iraanse journalisten aanwezig waren. Gezegd werd dat de leden van de mis sie het te druk hadden met de voorbe reidingen om de Nederlandse Pers te ontvangen. Een van de gastheren las een „verklaring" van de Iraanse pers voor. waarin de Engelse politiek met erote heftigheid wordt aangevallen, en waarin zelfs de Intregiteit van het In ternationaal Gerechtshof in twijfel werd getrokken. Het Hof. aldus de verkla ring staat onder politieke druk van de agenten van de Anglo-Iranlan. De reeerine van Iran heeft een grote belangstelling aan de dag ge leed voor de behandeling van het ge schil. In tegenstelling tot vorig jaar toen zii zich niet on de zitting liet vertegenwoordigen. Zij heeft thans een zeer sterke delegatie naar het Hof gezonden die onder leiding staat van dr Mossadeq. Agent voor Iran is de heer Hossein Navab. Iraans gezant te Den Haag. Mossadea zal bovendien worden bijge staan door Nasrollah Entezam. de Iraanse gedelegeerde bii de Ver Na ties. door de Belgische hooeleraar prof. Henri Rolün en enkele Iraanse parle mentsleden en rechtskundigen. Prof. Rollin. die op het ogenblik de Griekse belangen verdedigt in de lo pende Brits-Griekse zaak Ambatielos. zal optreden als verdediger. Agent voor Engeland Ls wederom sir Erich Beckett, adviseur van het Fo reign Office die o.m. wordt biieestaan door Prof. C. H. M. Waldock hoogleraar in het internationaal recht aan de uni versiteit van Oxford. ENGELS STANDPUNT. Volgens de Britse woordvoerder In deze zaak. sir Eric Beckett, heeft Iran, door Jiet nationaliseren van de olie industrie. gehandeld in striid met zlin internationale verplichtingen. Z.i. valt het geschil zeker onder de jurisdictie van het Hof omdat de olieconcessie van 1933. een contractuele verplich ting volgens internationaal recht was. De concessie van 1933 zo verklaarde sir Eric op een in Den Haag gehouden persconferentie, bevatte een clausule volgens welke de olie-industrie niet ge nationaliseerd zou worden. Engeland wiist dan ook het standpunt, dat de nationalisatie een Iraanse binnenlandse aangelegenheid zou ziin. van de hand. Voor het Hof zullen namens Engeland het woord voeren sir Eric Beckett, sir Lionel Heald en prof. C. H. M. Waldock van de universiteit van Oxford. LANGDURIGE BEHANDELING Hoe lane de behandeling zal duren is noe niet te zeggen. Men meent dat belde partijen ten minste twee weken nodig zullen hebben. Een uitspraak van Het Hof kan niet eerder verwacht wor den dan enige weken na de sluiting de zer mondelinge behandeling. Mocht het Hof beslissen dat het wel bevoegd ls. dan zal het vermoede- De Amerikaanse nationale productie- raad heeft Zondag een order uitgevaar digd teneinde te verzekeren, dat het staal, dat in de niet door de staking ge troffen bedrijven wordt geproduceerd, ten goede komt aan de defensiepro ductie. In deze order wordt gezegd, dat spe ciale voorrang zal worden gegeven aan bestellingen voor defensiedoeleinden De Amerikaanse staalproductie is door de staking tot ongeveer 124 "o terugge lopen. (Ingez. Med.-Adv.) Dat opstijgend brandend zuur, van Uw maag tot boog in de keel kunt U blussen in een paar minuten, met één of twee Rennies. Deze smake lijke tabletten werken onfeilbaar, ook bij U. Koop een pak bij Uw apotheker of drogist en zorg er voor altijd een paar bij de hand te hebben. Ze zijn hygiënisch verpakt, één voor één; zo practisch. En opopvallend in te nemen - zonder water of wat ook. Kroning van Koningin Elizabeth officiéél 2 Juni 1953 In steden in geheel Groot-Brittannië en het Bntse Gemenebest is Zaterdag een proclamatie voorgelezen, waarin be kend werd gemaakt, dat Koningin Eliza beth op 2 Juni van het volgend jaar zal worden gekroond. Te Londen werd de proclamatie aller eerst afgekondigd van een balkon van het paleis van st James De plechtig heid werd o.m. bijgewoond door leden der Britse regering en buitenlandse di plomatieke vertegenwoordigers. Vervol gens trok een kleurige stoet van herau ten en trompetters, begeleid door fan farekorpsen. door Londen om ook elders de proclamatie bekend te maken. De plechtigheid werd ook per televisie uitgezonden. HET DUEL TAFT—EISENHOWER. Blijkens de officiële telling in 68 kies districten heeft senator Taft van Ohio 613 stemmen meer behaald dan gene raal Eisenhower bij de voorverkiezin gen in Zuid-Dakota. Taft heeft 64.617 stemmen tegen Eisenhower 64.004 stem men gekregen. Geen sprake van teruggave van bepaalde gebieden Volgens berichten in de Westduitse pers, zijn Nederlandse en Westduitse autoriteiten onofficiële onderhandelin gen begonnen over een uitwisseling van grensgebieden. Naar de „Frankfurter Rundschau" meldt, zou Nederland het recht krijgen land aan te winnen in de Dollard. ter wijl West-Duitsland de grensgebieden zou terugkrijgen, die op grond van een verordening van het Britse militaire bestuur d.d. 29 April bij Nederland zijn gevoegd. Deze grensgebieden omvatten m de eerste plaats het 135 kilometer grote „zelfkant"-gebied vroeger be horend tot het district Aken waar onder zich een kolenvoorraad van meer dan 100 millioen ton bevindt, en verder kleinere landbouwgebieden langs de grens tussen Nederland en Neder-Sak- sen. De „Frankfurter Rundschau" baseert haar bericht op verklaringen van rege ringsfunctionarissen van Neder-Saksen. Naar aanleiding van het bovenstaande wordt van officiële zijde ontkend dat liik Iran verzoeken een verweerschrift tegen de oorspronkelijke Britse klacht betreffende de nationalisatie van de olie-industrie In te dienen. Voordat dan het eigenlijke oliegesehil voor het hof behandeld wordt kan er nog wel bijna een jaar voorbijgaan, zo menen deskundigen. er tussen Nederland en Duitsland onderhandelingen gaande zijn over de grenscorrecties. Er is geen sprake van dat er door Nederland enigerlei aan bod zou zijn gedaan om de gecorri geerde gebieden terug te geven en evenmin heeft men van Duitse zijde aangeboden om Nederland de vrije hand te laten in de Dollard. Uiteraard, zo werd meegedeeld, is er een geregelde diplomatieke gedachten- wisseling over de nog tussen Nederland en de Bondsrepubliek hangende proble men. Dat daarbij ook grensproblemen aan de orde komen spreekt vanzelf, vooral wanneer men bedenkt dat er met betrekking tot de Nederlands-Duitse grens nog ettelijke onopgeloste vraag stukken bestaan, doch dit biedt geen grond voor de verstrekkende conclusies waarvan in bovengenoemd bericht sprake is. (Ingez. Med.-Adv.) FEUILLETON r~ Door Andrew Mackenzie UIT HET (Uit het Engel* vertaald) 22) „Ze maakten zich zorgen, dat Je In ongewenst gezelschap zou verkeren", verklaarde Kent zich nader. „Die Brooke leek Je moeder geen prettige figuur". „O. het ls een heel aardige man", protesteerde Mary verontwaardigd, waarna ze de foto beter bekeek. Een goede foto was het zeker niet. Jeremy staarde naar het trottoir met een ern stige. maar ook cynische uitdrukking, het traditionele gangstertype van slechte Amerikaanse films. „Het ls een ver schrikkelijk onflatteuze foto van ons allebei, moest ze toegeven. „Maar dan begrijp Ik nog niet, waarom moeder mij niet schreef, maar U stuurde". „Ik was Juist bij je ouders op bezoek, toen de krant kwam, en ik zei dat ik toch naar Londen ging, zodat ze vroe gen om dan meteen een oogje in het zeil te houden. Toen ik ging drongen ze er bij me op aan. Je te bewegen naar huis te komen". „Wat lk zeker niet doe", was de prompte en verontwaardigde reactie. Mary's ogen schoten vuur. „Alleen om dat die idiote fotograaf zo'n slecht plaatje in de krant liet zetten? Waarom zou ik terug moeten komen, omdat ik toevallig Iemand ken. wiens vriend ver moord wordt? Ik ben met vacantie en ik amuseer me best. Daar ga ik mee door". „Nog altijd precies hetzelfde heetge bakerde meisje", smaalde Kent. „Ik ver moedde deze reactie wel. Maar nu zon der grapjes, wat weet Je eigenlijk van die Brooke?" „Niets", moest zij toegeven. „Ik heb hem ontmoet op een feestavondje. Hij heeft prachtige kamers, hoewel ik he lemaal niet geïmponeerd ben door het feit. dat hij veel geld heeft. Dat is geen maatstaf. Het enige, dat er gebeurd is, en dat zoveel rumoer heeft veroorzaakt, was, dat ik in zyn gezelschap was, toen de moord op zijn vriend werd ontdekt." „Je geeft dus toe. dat Je eigenlijk niet weet wat en hoe die Brooke nu eigen lijk is?" „Inderdaad". „Nou, ik heb wel heel wat over die knaap gehoord Geen fraai figuur. Daar heb ik Je ouders niets van verteld, want dan zouden ze zich nog meer zor gen hebben gemaakt. Vandaar eigenlijk het hoolcinori' f van miin reis naar Lon den. Ik wou je hier zelf over spreken." Mary vroeg zich verwonderd af. waar om hii zich zo voor deze zaak interes seerde. Hii had haat altijd een vrü in zichzelf gekeerde, alleen voor zichzelf geïnteresseerde man toegeschenen, die zich zeker niet zou opwinden voor een mak ais deze. „Ik heb hem eens ontmoet, vorige zo mer in Hunstanton. We logeerien in hetzelfde hotel. Hij was ln gezelschap van een rijke Amerikaanse Men was al gemeen van oordeel, dat hij daar op haar kosten logeerde, en mijn eigen on derzoekingen bevestigden dat. Boven dien ben lk er sindsdien van overtuigd, dat het een afperser is". ..Maar, ehMary kon niet ineens de oonsequenties hiervan verwerken. Deze onthullingen hadden haar vertrou wen geschokt. Toen zil zich enigszins had hersteld, vroeg zij met een benopen stem: „Had U daar enig bewijs voor?'1 Miles Kent knikte plechtig. .Ja. maar lk heb beloofd die bewijzen voor mijzelf te houden". Hü keek op zijn horloge en vervolgde, terwü' hij opstond „Ik moet er nu vandoor. Ik ben maar een paar dagen in Londen, en lk moet nog een heleboel afspraken nakomen Denk er nog eens over na. misschien zien we elkaar nog dezer dagen." Toen Mary alleen gelaten was stak ze in gedachten een sigaret op Ze moest zichzelf bekennen, dat dit gesprek haar had verontrust en geschokt. De laatste dagen waren haar gedachten steeds bij Jeremy Brooke geweest. Het was iemand zoals zij tot dusverre nog niet had ont moet. Hij had iets beslists en krachtigs over zich. dat haar aantrok. Wat kon het haar sohelen. wat hij tijdens zijn vacan tie deed? Maar toch. het denkbeeld dat hij met een rijke Amerikaanse optrok, zat. haar dwars. „Doe niet zo dwaas en wees niet Ja loers." zat ze zichzelf te vertellen. „Iemand als hij heeft natuurlijk veel kennissen en vooral onder de vrouwen. Waarom zou Je je daar druk over ma ken?" Maar tezelfdertijd realiseerde zij zich, dat ze iets anders hoopte Toen Mary opkeek, stond er een ste vige figuur naast haar. die zo stil op haar toe was gekomen, dat ze hem niet had horen naderen. „Schrik niet" haastte Brannigan te zeggen „Ik kwam even aanlopen om eens te zien, hoe het er mee ging". Brannigan stopte zijn pijp. toen zij ge zeten waren. „Je vraagt je zeker af. wat ik hier kom doen?" „Om me te waarschuwen voor Jeremy Brooke, veronderstel ik. Dat schijnt zo de geliefkoosde bezigheid van vandaag te zijn." „Wie heeft Je dan nog meer gewaar schuwd?" „Iemand in Norfolk, die wij kennen, een zekere Miles Kent. Mjjn ouders wa ren blijkbaar geschrokken van een foto, die van mij en Brooke in de krant ge staan had en stuurden hem om een oog- Je op me te houden. Hij schynt die Brooke bovendien te kennen." .Zo. hoe dan?" Mary bemerkte uit de toon van Bran nigan, dat hü ineens hevig was geïnte- resseeird „O. niet goed. Het sohijnt dat ze de vorige zomer in hetzelfde hotel hebben gelogeerd in Hunstanton. Kent denkt, dat Brooke een afperser ls." Brannigan floot zaohtjes voor zloh heen en een nadenkende blik lag in zijn peinzende ogen. „De mogelijkheid hebik al onder ogen gezien." ..Maar het is toch niet zo?" Zü sprak op heftiger toon dan nor maal. en Brannigan keek haar Ineens aandachtig aan. toen hii voorzichtig ant woordde. „Ik denk er natuurlijk niet aan. om iemand zwart te maken, die misschien volmaakt onschuldig is. en ik kan je dus heus niet zeggen of hü het al of niet is, maar mijn advies is toch, om voorzich tig te zün. jouw vriendschap met Brooke kan je in allerlei gevaren brengen!" „Onmogelijk". Mary zei het met na druk maar voelde tezelfdertyd, dat Bran nigan het heel goed bü het rechte eind kon hebben. Voor zichzelf overwoog zij, of ze hem voortaan zou moeten ontlo pen. Op een of andere manier voelde ze zich opgenomen in dezelfde mysterieuze sfeer die hem omringde Zy wist zeker dat ze. als ze terug naar Norfolk, steeds zich zou afvragen wat er in Londen gebeurde, wie, wat en hoe Brooke nu eigeniyk was. en of de dood nog eens een stap zou doen ln dit mysterieuze „Ik blüf" besloot Mary. „U zult wel gelük hebben met die gevaren, maar „Ik weet zeker dat lk gelük heb. De moordenaars van Turnbull zullen ook Brooke wel te pakken kunnen krijgen. En raak je daardoor niet meer ln deze zaak betrokkken. welde rést kun je jc wel voorstellen". „Dus U kwam hier alleen om me te waarschuwen?" (Wordt vervolgd 52) Professor Kalker wilde juist weer tegen Panda gaan schelden, toen de hoge ambtenaar voldoende van zijn verbazing bekomen was om op te merken: ..Waarde Professor! Mag ik u er op attent maken, dat de Minister-raad zit te wachten? De heren wilden graag kennis nemen van uw rapport over de atoom energie!" „Ach kom! sprak Professor Kalker geprikkeld. „Wie is de Minister-raad? Ziet u niet dat ik sta te spreken met deze jongen van Panka?" De ambtenaar keek Panda nieuwsgierig aan. en onze vriend besloot daar snel gebruik van te maken (inplaats van op zijn beurt te wachten, zoals de portier hem gezegd had te doen), „fa. mijnheerzei hij dus haastig. toevallig kwam ik hier om eens te praten over de Verdwijn-Machine van Professor Goedbloed. waar een paar belangstellenden in ver dwenen zijn. zodat we nu graag een bijdrage van de regering zouden willen hebben om een Verschijn- Machine uit te vinden, cn die bijdrage hoeft niet hoger te zijn dan 738964 ducatcn„Haha!" lachte de ambtenaar. ..Een bijdrage! juist, ja! Laat ik zeggen, dat ik met belangstelling kennis neem van uw plannen! Wij zijn bereid u aan le moedigen en wij slaan de ontwikkeling met interesse gade! Maar een bijdrage kunnen wc u niet geven, wanneer u niet beschikt over een verklaring van een deskundige. Professor Kalker zou bijvoorbeeld een uitstekend deskundige zijn! Wanneer die „Ach wat!" riep Professor Kalker uit. „Alle bijdra gen zijn onzinneeehik bedoel belangstelling is onzinneeatoom energie is onzinofehde regering is onz wat ik zeggen wil is. dat een Verdwijn-Machine onzin is!" Om kort te gaan: Panda vond. dat zijn kansen er niet al te best voor stonden. (Ingez. Med.-Adv.) RHoort, zegt het voort.... ORANJEBOOM BIER Spanning in Berlijn neemt af De burgemeester van West-Berlijn. Reuter, heeft Zondag voor de radio ver klaard van mening te zijn. dat de Britse „blokkade" van het Oostberlijnse om- roepgebouw in de Britse sector er toe bij heeft gedragen, de Russen „een wei nig meer tot nadenken te stemmen". Naar zijn mening wensen de Russen niet. dat de spanning in en rondom Berlijn zich tot een openlijke strijd ontwikkelt Intussen melden de Westberlijnse politie en westelijk geallieerde functionarissen, dat de toestand in Berlijn rustig is Rus sische militairen en leden der Oostduitse volkspolitie hebben zich uit alle omstre den enclaves nabij De Westberlijnse grens teruggetrokken, zo berichtte de Westberlijnse politie. De Westberlijners uit deze vier enclaves konden weer zon der moeilijkheden naar West-Berlijn gaan Vorige week kregen zij speciale Oostduitse passen, waarin gezegd werd, dat zij „binnen de Oostduitse democra tische republiek" wonen. Burgemeester Reuter verklaarde vorige week in het Westberlijnse parlement, de mededeling te hebben ontvangen, dat de Britten de „blokkade" van het Oostber lijnse omroepgebouw zouden opheffen, indien een bevredigende overeenkomst zou worden bereikt over de Westber lijnse enclaves Ook Zondag werden militaire patrouil les der westelijke mogendheden niet op de autoweg tussen West-Berlijn en Helm- stedt toegelaten. Het overige verkeer ondervond echter geen moeilijkheden. Westelijk geallieerde functionarissen hebben laten doorschemeren, dat de komende week belangrijke besprekingen zullen worden gehouden tussen Weste lijke eji Sovjet-autoriteiten om de on langs gerezen geschillen uit de weg te ruimen. Onder voorzitterschap van onze land genoot. de heer J. van de Kieft, is in de afgelopen week in Brussel het vijfde congres van het Wereldverbond van Dagbladdirecteuren gehouden. O.m. werd besloten de Japanse directeuren als leden toe te laten, terwijl voorts een aantal moties en resoluties werd aange nomen. In een daarvan werd betreurd, dat op grond van de thans geldende internationale conventie betreffende het televerkeer regeringsinstanties volmacht hebben censuur uit te oefenen. Deze aangelegenheid zal in de internationale conferentie voor televerkeer aan de orde worden gesteld. De heer Van de Kieft is herkozen als voorzitter van het dagelijks bestuur, ter wijl de heer J. W. Henny (Leiden) werd aangewezen als lid van de raad van het Internationaal Verbond van Dagblad uitgevers. Oost-Europese militaire samenwerking Volgens het semi-offlciële Joegosla- vische nieuwsbureau heeft de Oosteuro- I K?se militaire unie het antwoord op et Atlantische Pact kortelings een reeks militaire besprekingen gevoeri onder voorzitterschap van de Sovjet- maarschalk Boelganin. Onder meer zouden besproken zijn; het verenigen van de Oosteuropey legers tot één geheel, strategisch? plannen, de toestand van de gewapen de strijdkrachten der landen van het Oosteuropese blok en kwesties betref, fende oefening en bewapening. Behalve de landen van het Oosteuro pese blok zouden leden van de Griekse opstandelingen en anti-Titoïsten aan de besprekingen deelgenomen hebben Hoewel maarschalk Boelganin aan het hoofd van genoemde unie staat, meent men, dat de gezamenlijke strüdkrachten onder leiding van maarschalk Zjoekol of maarschalk Konief staan. Volgens gewooniyk betrouwbare krin gen te Belgrado is Tsjecho-Slowakjje het voornaamste Sovjet-arsenaal naast Rusland geworden. De gehele wapenin dustrie van dit land zou uitsluitend voor Sovjetorders werken. De productie van wapens in de grote fabrieken, zoals „Skoda" thans naar Lenin genoemd en Zbrojofka, is in het eerste kwar taal van dit Jaar met 30 tot 40 procent toegenomen in vergelüking met de cij fers van een jaar geleden. De Russen zouden arbeidskrachten uit China en Mongolië in de mijnen en fa brieken in Tsjecho-Slowakye te werk stellen, op welke wijze China tevens zijn rekening met de Sovjet-Unie voor ont vangen oorlogsmateriaal zou vereffenen. BARETTEN VOOR BELGISCHE LEGER. De petten- en confectielndustrie Theo de Hoogen te Tilburg heeft een order voor 34.000 baretten toegewezen gekre gen van het Belgische ministerie van landsverdediging. Verscheidene Belgische en Nederlandse firma's hadden voor deze order Ingeschreven. De firma De Hoogen was de laagste inschrijver. NIET VOLGENS PLAN De Tsjechische premier Antonin Za- potocky heeft volgens Radio-Praag ver klaard. dat het economische leven in het land wordt geremd door gebrek aan ar beidsdiscipline. ongerechtvaardigde loon eisen. absenteïsme, het ontbreken van ploegverband en het herhaaldelijk ver anderen van betrekking. Een volledige reorganisatie en activering van de vak beweging was noodzakelijk. (Reuter) Radio-programma VOOK DINSDAG 10 JUNI Hilversum 1. (402 m.) KRO: 7.00 Nieuws; 7.15 Gram.muzlek; 7.45 Morgen gebed en liturgische kalender; 8.00 Nieuws en weerber.; 8.15 Gram.muzlek; 9.00 Voor de hulsvrouw; 9.30 Waterstanden: 9.35 Gram.muzlek; 9.40 „Lichtbaken", cause rie; 10.00 Voor de kleuter*.; 10.15 Gram. muzlek. 10.40 Schoolradio; 11.00 Voor de vrouw; 11.30 Schoolradio; 12.00 Angelus; 12.03 Gram.muzlek: (12.3012.33 Land en tuinbouwmededellngen); 12.55 Verkie zingstoespraak; 13.00 Nieuws en Katho liek nieuws; 13.20 Militaire causerie; 13.25 Metropole orkest en sollst;14.00Kamer- orkest en solist; 14.45 Gram.muzlek; 15.00 Voor dez leken; 16.30 Voor de Jeugd; 17.15 Felicitaties Jeugd; 17.45 Regeringsuitzending: Dr C. A. O. van Nleuwenhuyze„De openbaring van de Koran"; 18.00 Nieuws: 18.15 Ac tualiteiten; 18.20 SportpraatJe18.30 Pro menade orkest en solist; 19.00 Vaudeville- programma; 19.30 Verklezingstoespraak; 19.45 Gram.muzlek; 19.50 „Dit Is leven", causerie: 20.00 Nieuws en weerber.; 20.08 De gewone man zegt er 't zijne van; 20.15 Omroeporkest en solisten. (In de pauze i 20.50 Vraaggesprek); 21.25 Pianorecital; 21.55 De Radiodokter: 22 05 Gram.muzlek 22.40 Idem; 22.45 Avondgebed en liturg! - Hilversum II. (298 m.) AVRO: 7.00 Nieuws; 7.15 Ochtendgymnastiek; 7.30 Gram.muzlek; VPRO: 7.50 Dagopening AVRO 8 00 Nieuws; 8.15 Gram.muzlek; 8.45 Idem: 9 00 Morgenwijding; 9.15 Gra- mof.muzlek; 9 25 Voor de hulsvrouw; 9.30 Gram muziek: 10.50 Voor de kleuters 11.00 Voor de zieken; 11.30 Claveclmbel- recltal; 12 00 Orgelspel; 12.30 Land- en tuinbcruwmededelingen: 12.33 Voor het platteland: 12.40 Planoduo: 13.00 Nieuws: 13.15 Mededelingen of gram.muzlek: 13.20 Dansmuziek: 14 00 Voor de vrouw; 14.30 Gram.muzlek; 14.40 Schoolradio; 15 00 Gram.muzlek: 15.30 Onze Amerikaanse Buren; 16.00 „Dit ls mijn lievelingsmelo die". enquête: 16 30 Voor de Jeugd; 16.50 Kinderkoor: 17.15 Pianorecital: 17.45 Gra- mof muziek; 18.00 Nieuws; 18.15 Lichte muziek: 18 55 „Paris vous parle": 19 00 Pianospel; 19.15 Jazzmuziek: 19.45 Ver kiezingstoespraak: 20.00 Nieuws; 20 05 Amus muziek; 21.05 „Ik weet. Ik weet. wat u niet weet"; 21.20 Rode-Kruis-prljs- vraag; 21.40 Disco-causerie: 22 15 Disco- gram: 22 45 Buitenlands overzicht; 23 00 Nieuws: 23.15 „New York calling". 23.20- 24.00 Gram muziek. 20.1521.45: 1. Dertigduizend; 2. Pad vindersprogramma. Pauze. 3. „In de uit dragerij": 4. Dagsluiting. Engeland. BBC lloine Service. 330 in.: 12.00 Strijkensemble en solist; 12.30 Voor de arbeiders, 12 55 Weerber.; 13 00 Nieuws 13.10 Gram.muzlek; 13.55 Cricketultslagen 14.00 Schoolradio; 15.00 Vespers: 15.45 Hoorspel: 16.10 Idem; 16.30 Recital; 17.00 Voor de kinderen. 17.55 Weerber.; 18 00 Nieuws: 18 15 Sport; 18^0 Gram.muzlek; 19 00 Gevar. progr.; 19.30 Reportage: 20.00 Klankbeeld; 20 45 Planorecital; 21.00 Nieuws; 21.15 Wereldbeschouwing; 21.30 Gevar. progr.; 22.00 Voordracht; 22.15 Ka mermuziek; 23.00 Nieuws: 23.03 Schaken. Engeland. BBC l.lght Programme. 1500 en 247 in.: 12.00 Opera-orkest. 12 30 Sport; 13.35 Gram muziek. 13 45 Voor de kinderen; 14.00 Voor de vrouw; 15.00 Sport: 15.30 Voor de soldaten; 15 45 Ge var. muziek; 16.15 Mrs. Dale's Dagboek: 16.30 Gevar muziek; 17 00 Variété-orkest en solist; 17 30 Sport: 18 35 Gram muziek; 18.45 Hoorspel; 19.00 Nieuws en radiojour naal: 19.25 Sport: 19.30 Gevar. progr. 20.15 Reportnge: 20 45 Verzoekprogr.22 00 Nieuws: 22.15 Sport: 22.20 Lichte muziek: 23 00 Voordracht: 23.15 Rhythmlsche mu ziek; 23 56—24.00 Nieuws. Nordwestdentscher Rundfunk. 309 m.: 12.00 Gevar muziek; 13.00 Nieuws; 13.25 Omroeporkest en solisten; 15.50 Pianospel 16.10 Koorzang; 17.00 Nieuws; 17.45 Amu sementsmuziek: 19 00 Nieuws: 19 45 Amu sementsmuziek: 21.15 Gram.muzlek; 21.45 Nieuws: 23.30 Symphonleorkest; 24.00 Nieuws; 0.30—1 00 Dansmuziek. Frankrijk. Nationaal Programma. 347 en 219 m.: 12.00 Gramjnuzlek: 12.30 Orkest- concert; 13.00 Nieuws; 13.45 Altvioolrecital 14.05 Planorecital; 18.30 Amerikaanse uit zending; 19.01 Orkestconcert; 19.58 Gra- mof. muziek: 20.02 Kamermuziek; 22.00 Klankbeeld: 22.45 Kamermuziek; 23.15 Gram.muzlek; 23.4524.00 Nieuw. België. 484 en 324 m. 484 m.: 12.05 Gram.muzlek: 13.00 Nieuws; 13.10. 14.30. 15.00 en 16.00 Gram.muzlek; 17.00 Nieuws 17.15 Lichte muziek: 18.30 Koorzang: 19.00 en 19 35 Gram.muzlek; 19.45 Nieuws 20.00 en 21.40 Gram.muzlek: 22.00 Nieuws 22.10 Gram.muzlek; 22.50 Nieuws. 324 m.: 11.45 Gr.zlek; 12.30 Weerber 12.33 Gram.muzlek; 13.00 Nieuws; 13.15 Tulnbouwkronlek; 13.20 Gram.muzlek. 14.00 Schoolradio; 15.30 Gram.muzlek. 16.15 Idem; 17.00 Nieuws; 17.10 Gram. muzlek; 17.15 Voor de kleuters; 17.30 So praan en plano; 17.50 Boekbespreking: 18.00 Jeugd en muziek; 18.30 Voor de sol daten; 19.00 Nieuws en persoverzicht; 19 40 Gram.muzlek; 19.50 Kroniek; 20.00 Hoorspel: 21.30 Gram.muzlek: 21.45 Idem 22 00 Nieuws; 22.15 Amus.muzlek; 22.45 Gram.muzlek; 22.5523.00 Nieuws. Hooglandse Kerk: Orgelbespeling Adrl- aan Blankensteln (Avondmuzlek) 8.30 u. Royal: Vergadering van Kanarlellefheb- bers, 8 uur nam. Stadhuis: Gemeenteraad. 2 uur nam. DINSDAG. Middelweg 38: Opening Leldse Groene Kruiscentrum 3.30 uur. In den Vertrulden Turk: Ledenvergade ring .De Leldsche Kunstkring voor allen" 8 uur. WOENSDAG: Oosterkerk: 90-jarig bestaan Zondags school ..Laat de klnderkens tot MU ko men".. 8 uur nam. DONDERDAG. Gulden Vlies: Ledenvergadering afd. Lelden. Kon Ned Mil voor Tuinbouw en Plantkunde. 8 uur nam. Oezstceest (Huize Blldorp): Con cert Maada Lavanohy en Cath. Gris. Rlt- sema. 8 uur nam. VRIJDAG: Rehoböth (Rapenburg 10) Receptie 25- Jarig bestaan Herv. Wljkverenlglng „Rehoböth". 79 uur. DAGELIJKS: Museum voor Volkenkunde: Tentoon stelling „Vertrouwd bezit van vreemde herkomst". Tot 1 October, dagelijks van 105 uur ('s Zondags van 1—5 uurj. DE BIOSCOPEN. Rcx „Trans Continent Express" 114 Jaar) Zondag: 2.30, 4.45. 7.15 en 9 15 uur. Werkdagen: 2.30, 7.15 en 9.15 uur. Donderdag: „De kleine man". Trianon „Een Amerikaan ln Parijs" (alle leeft.) Zondag: 2.15. 4.30. 7 cn J 15 uur. Werkdagen: 2.30. 7 en 9.15 uur. Casino „Sous le Clel de Paris" (14 Jaar) Zondag: 2 30. 4 45. 7 en 9.15 uur Weik- dagen: 2.30. 7 en 9.15 uur. Lldo „Tarzan ln gevaar" (14 Jaar) Zondag: 2 30. 4.45, 7 en 9 15 uur. Werk dagen: 2 30. 7 en 9.15 uur dagen: 2.30. I en'9.15 t De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken te Lelden wordt van Za terdag 7 Juni 13 uur tot Zaterdag 14 Juni 8 uur waargenomen door Apo theek Kok. Rapenburg 9. tel 24807 en ..Tot Hulp der Mensheid" Hooigracht 48. tel 21060 Te Oegstgeest door de Oogst- geester Apotheek, Wllhelmlnapark 8. tel. 26274.

Leidsch Dagblad | 1952 | | pagina 6