UILENKROOST Een Hand Verleden CHRIST. NATIONALE SCHOOL PANDA EN DE VERDWIJN-MACHINE 91ste Jaargang LEIDSCH DAGBLAD Zaterdag 7 Juni 1952 Derde Blad No. 27627 Kijkjes in de natuur Er kwal gevallen." Zo zo, dat is erg. Voor nen zijn. Het is zo'n grote tchien telefoontje: „We hebben een jonge uil gevonden. Uit de boom e jonge uil dan. „Of het soms een oehoe zou kun- r staan van die oorveertjes op zUn kop. En als De bijzonderheden worden genoteerd; MIJNARBEIDERS GESTIKT DOOR zaakt zijn. De bewuste put is meter en ik verwerk ze In mijn artikelen, zo- GEBREK AAN ZUURSTOF diep. zij werd sinds drie jaar niet meer dat anderen er ook wat aan hebbem De Hn onderzoek naar de van gebruikt voor de waterwinning, doch vragen beantwoord ik soms in een^arti- het ongcluk dat Kch heeft voorgedaan dcet thans alleen als pedput oienst. bfi 1™ n"tuu^!ika\"tljdeg^"ne 'gebruik j? een Put b'J het pompstation van maak van de postzegel, die vrager of Hendrik ui het Schuttersveld vraagster heeft ingesloten. te Brun.-sum, heeft uitgewezen dat de .„„rmr nnrrtml i twee om het leven gekomen arbeiders EEN WITTE SPREEUW. getikt zlJn tengevolge van een tekort Wacht, laat ik nu meteen even nog I aan zuurstof. Hoe dit. tekort In de put een vraag beantwoorden van iemand is ontstaan, heeft men nog niet kunnen die wilde weten of bonte lijsters veel achterhalen. Iets dergelijks werd nooit voorkomen. Zeker, het verschijnsel eerder geconstateerd in het bronnenveld bonte mussen, lijsters, spreeuwen is vrij van de Staatsmijn Het kan alleen door algemeen Kort geleden werd mij echter zeer toevallige omstandigheden veroor- een geheel witte spreeuw thuis gebracht. maar dat is wel wat bijzonders Daar- over echter later. jilneej. >1 DOOR DE BLIKSEM GEDOOD De 50-jarige tuinarbeider P de Man, uit de Kortlandstraat te Nieuwerkerk aan de IJssel, die gistermiddag werkte in een broeikas aan de Kra'.mgse weg te Rotterdam. Is tijdens een onweersbui door de bliksem getroffen en op slag gedood. Het stoffelnk overschot is naar het ziekenhuis Coolsingel overgebracht Dus togen wij op de Zondagmiddag naar de jonge uil. die Ik bij mezelf al met de naam ransuil had bestempeld. Vanwege de oorveertjes. Ik heb menigmaal Jonge uilen gezien en dus w as ik voorbereid op hetgeen ons te wachten stond Wat we te zien kre gen. overtrof echter onze verwachtin gen. Vandaar het verrukte: „Ooo! wat is dat prachtig!1' toen de ronde doos openging, waarin het wonder was ge borgen. een doos. zo omvangrijk, dat er wel een strulsvogelkuiken in had kunnen zitten. Als u de tekening bekijkt, vindt U waarschijnlijk, dat er weinig moois ls, aan zo'n vormloze donsbal met dat vreemde» kattengezicht. Van een Jonge ransuil moet U echter de kleur zien! Nu kan ik me levendig voorstellen, dat iemand op het eerste gezicht van een uil schrikt en dat hü niet de minste lust heeft aai-poes met hem te doen. Dat is ook niet nodig. Wie evenwel ge noodzaakt ls zich met zo'n knaapje te bemoeien, die moet er op rekenen, dat hü dit katje zonder handschoen niet moet aanpakken. Deze jonge uil tenmin ste deed zich voor als een baarlijke dui vel. volkomen beheerst als hij was door maar één drift, namelijk het vreemde, gevaarlijke in zijn nabijheid op een af stand te houden, waarvoor hij wel zeer effectieve middelen gebruikte. Een Jon- aan het Verlengde der Roodenburgeratraat (Professorentvyk) Aanvang Leerjaar 1 Sept. a.s. Opleiding voor H.B.S., Gymnasium, U.L.O., Ambacht- en Huish. School Alle Inlichtingen bij het Hoofd, de heer A. LAMAIN, De Sltterlaan 88. Telefoon 30451 of 21421 De nieuwste leermiddelen en meubilair. Gelegenheid tot overblijven. Reeds nu gelegenheid tot aanmelding voor alle klassen. zo goed te zijn terecht gekomen bij een i meters verder nog een zit en warempel lamilie bestaande uit louter natuur- nummer drie ook nog. Grappig is het, vrienden, dat kon hem allemaal niks dat Jonge uilen met je meedraaien, zo- schclen. Hij wou los, alleen maar los dat je, waar Je ook omhoog staat te - en dus draaide hij met zon vuurogen kijken, altijd in hun verbaasde uilen- ge ransuil beschikt allereerst over een en blies en knapte. i gezicht ziet. IN VRIJHEID paar fel oranje ogen. waarin zwarte jjupillen staan. Om die vurige karbon- i krans van donkere En of! Dadelijk, vanmiddag nog! Maar een oehoe? nee. dat kon niet. Die komt in ons land niet meer voor. ook (juet in Duitsland, al is die grote uil daar de laatste jaren in enkele bosryke stre ken ingevoeld. En wat die oorveertjes «betreft. we hebben in Nederland ook Jioe de ransuil, een echte bosvogel. „Wat zegt U, zün de oude vogels nog in de buurt? Dan moeten er Jongen zün! Ja, Jk kom vast en zeker!" Ziezo, dat was dus de afspraak voor "de Zondagmiddag. Voor ik echter verder -vertel, moet me eerst iets van het hart. ;In mijn artikelen in de krant ben ik nog wel eens van leer getrokken tegen dc .gedragingen van mensen, volwassenen zowel als kinderen, tegenover de natuur sluier die aan het hele uilenmasker I Dat duurd« «et zo lang. tot ik. staan- rondvliegen, prachtige forse vol- ?och wel zo iets vreemds ëe eT Zlin de op een ladder- hem voorzichtig op «assen ransuilen, die hun verspreide toen wei zo iets vreemds geven. £ijn een dennetak kon *>ttenmethet vnen- delijke verzoek, er niet dadelijk weer af te duiken. Ik was nog nauwelijks be neden of dat uilskuiken duikelde er prompt wel af. maarkijk kijk, wat een handige vent, met klauwen en vleugels, ja zelfs met z'n snavel, dus geven. Zijn prachtige vleugels, waarin de hoofd kleur wit is overschemerd met een mengeling van okergeel, bruin tot sepiazwart toe, houdt hij uitgespreid, zodat hu tweemaal zo gioot lijkt als hij is. Voegt men hier nog bij een blazen knappen met de blauw-groene en tegenover de dieren in het buzonder. i «eer «'egt. wel.. j beeld van niet zeer BRIEVEN UIT GEHELE LAND. I op™S;1=;r .«M: Met des te r veel moeite omhoog te werken en daar zat hij dan. het zelfstandige kereltje, op een zelfgekozen tak en knipoogde en veerde op z'n uils op en neer. genoegen vermeld ik j Wil ik hem uit zijn veilige schuilplaats. op deze plaats daarom ook eens de de doos halen dan springt hij omhoog I grote belangstelling van vele lezers 0m me te pikken en als dat ook geen Het was daar een heerlijk stukje bos. en lezeressen voor diezelfde natuur, effect heeft, rest hem niets meer dan Een bos met vele geheimenissen voor welke belangstelling blijkt uit brieven zich achterover te gooien en met snel de natuurliefhebber. Een bos om weinig uit verschillende streken van ons land. klauwende nagels van zich af te slaan. mensen in los te laten, want men moet Brieven met vragen, brieven met Roofvogelmanier! j daar weinig en vooral niet luid spre- aardigc of soms heel belangwekkende Zo moest ik hem juist hebben en hup! I ken. Er zongen fitisjes overal in het bijzonderheden, brieven met een op- 1 daar ging Mooie Karei protesterend en j rond, ondanks de Meimaand. Er waren wekkend woord als stimulans bedoeld, nijdig hakkend in de handschoen, die roodborstjes, mezen, houtduiven en kroost scherp in het oog houden? Hun hongerige kroost, die naar de schijn zeer manhaftige indrukwekkende vogels, in wezen echter nog maar hulpbehoe vende dreumesen, die de bescherming en de zorg van hun sterke weerbare ouders vooreerst nog niet kunnen ontberen. Hoe zullen ze er over twee weken uit zien? S. VAN DER ZEE. Voorschriften inzake gemeenteleningen GEEN RENTEVOET HOGER DAN 4 1/4 Het ministerie van Binnenlandse Za ken heeft ter verduidelijking van eerder uitgevaardigde voorschriften uiteengezet, dat de regering een af wijzend standpunt Inneemt tegenover alle leningsovereenkomsten van ge meenten. die zodanige voorwaarden inhouden, dat de geldgever econo misch gezien een hogere rente geniet dan volgens de rentenormen mogelijk I is. Dit afwijzende standpunt geldt even- zeer voor voorwaarden welke tot een hogere rentevergoeding lelden langs de weg van dlsagio's in welke vorm en on- der welke versluiering ook bedwongen. I Zo zal het slechts toegestaan zUn. dat een provisie voor het overnemen van een lening door banken wordt bedongen indien inderdaad overneming van de lening plaats vindt en indien voorts de lening bij openbare emissie wordt ge plaatst en de officiële notering ter I beurze wordt aangevraagd Een derge- lijke provisie of combinatie van provi sies zal in geen geval hoger mogen zijn dan 2 waarnaast dan de emissie- en zegelkosten voor rekening van de ge meente komen. I Het ministerie acht het voorts van groot belang, dat er door overheids bedrijven In NV - vorm geen leningen meer worden uitgegeven, die van het I rentegamma afwijken. Het verzoekt I de gemeenten met klem in voorko mende gevallen van hun zeggenschap In dergelijke NV's gebruik te maken om het plaatsen van leningen met een rentevoet van meer dan 41/4 te voorkomen. S' NAA EN ALKMAAR VrUdag 20 Juni as. zal Koningin Ju liana een officieel bezoek brengen aan West-Friesland en Alkmaar. (Ingez. Med.-adv.) KOLEN voor all* dooUindoo CRETCHTON Hooiqr 46 Tel 20114 tegenover pessimisme, dat je wel e zijn polen onverbiddelijk vasthield. Radio-programma OOR ZONDAG 8 JUNI waar treft men het. dat er in een den- FEUILLETON r' Door Andrew Mackenzie UIT HET (Uit het Engel* vertaald) perspectief te bieden. Drew en de man, i „Wel. wel, mijnheer Kent. wat voert waarmee hU daar in dat café in Brewer- U naar Londen?" vroeg Mary, terwijl zij street heeft gepraat toen Turnbull daar elkaar begroetten. ook was. Toen Turbull die knaap zag. I „Dat zal ik je later vertellen, Jonge- heeft hij zijn vriend gebeld dat hU iets .dame". Kent was iemand die de indruk belangrijks had ontdekt. Hij werd ver—(maakte even in de veertig te zijn. Mary moord, voor hij dat belangrijke verder kende hem reeds uit haar vroege Jeugd, kon vertellen. Maar buitendien is er nog Miles Kent was een kleine zelfstandige, een soort meester-misdadiger in het spel. zowel boer als firmant in een kleine zo gevaarluk individu, dat de klcuie garage waar hü allerlei proeven nam. »n in rip7« »oir >mn mnnrf niot 'dip nooit tot enig resultaat schenen te -J 21) „Zo. Van welk station ben je met de trem vertrokken?" Malleson glimlachte voor de eerste maal tüdens het verhoor. .Paddington. om kwart voor twee". „Je hebt je antwoorden goed voorbe reid, is het niet, Malleson? Wat heb Je in Oxford uitgevoerd?" „Och, ik houd van een wandelingetje buiten, zo nu en dan", repliceerde Mal leson luchtig. „Ik houd van architecto nische studies". „Na je liefde Voor safes dan tenminste, veronderstel ik," interrumpeerde Bran- nigan. „Wanneer de politie in Oxford geweten had, dat je in aantocht was, was er allicht een comité van ontvangst in uniform geweest, want die kerels hebben tegenwoordig vervelend wantrouwige denkbeelden, Malleson. Maar afgezien daarvan, stel Je nu eens voor, dat ik kon bewüzen dat je die middag op Grosvenor Square was gezien? Weet je ook iemand die bevestigen kan, dot je toen in Ox ford was". „O. dat komt nog wel. Hoe kende je Brooke?" „Op een keer ontmoet ln een bar op Piccadilly". „Heb Je de laatste tüd Drew of Pul- lir.ger ook ontmoet?" „Nee". „Dus je kent ze wel?" „Ik weet wie het zijn; heb ze ook op die partij van Brooke gezien". Na nog een paar van die schijnbaar niets zeggende vragen en nog minder betekenende antwoorden maakte Bran- nigan een einde aan het onderhoud. Malleson nam zo snel mogelük afscheid, alsof hy niet gauw genoeg kon weg komen. nog sneller zelfs dan zün entree. Enkele ogenblikken later kwam inspecteur Dale binnen. „Ik had het genoegen van een praatje met onze drie schoonheden" merkte Brannigan op, terwül hü met een vaag gebaar Dale naar een stoel verwees. „Ik heb zo'n idee, dat we van alle duistere types, die we op die avond ont moetten alleen maar deze drie in de gaten hoeven te houden. Overigens ge loof ik wel, dat ik wat wüzer geworden ben". Inspecteur Dale keek enigszins teleur gesteld. ,.Ik heb m'n best gedaan toen ik in eerste instantie hun verklaringen opnam, maar ben er toen niets wüzer van geworden". „Dat was jouw fout niet,. Dale, want je hebt nog niet genoeg ervaring om tussen de regels door te lezen en boven dien kon ik nu met meer aplomb aller lei dingen suggereren, waar we toen nog geen notie van hadden. Malleson kwam met een pracht alibi te voor schijn, dat we nooit kunnen kraken en dus ook niet controleren, zodat het me wel zeker lijkt, dat hij die safe 1500 pond lichter heeft gemaakt Maar het ls mo gelijk. dat hij eigenlijk naar iets anders op zoek was dan geld. Ik begrijp nog altüd niet goed, waar Brooke eigenlijk in mün schema past. Het ls best moge lük, dat Malleson naar iets zocht, dat het eigenlijke leven van Brooke en zün „werk'" zou kunnen bewyzen". „Hebt U het gevoel, dat er buiten de figuren, waar we nu achterheen zitten nog een soort „dirigent" zit?" „Daar ben ik van overtuigd". „Dat kan natuurlijk Brooke zelf zün". „Die mogelykheid moeten we zeker aldoor in aanmerking nemen. Probeer via de politie in Oxford het alibi van Malleson te controleren Pullinger heeft ook iets met deze kwestie ie maken naar mün vaste overtuiging. Zyn alibi was ook een beetje te moo:. Probeer bij zün de ergste verdenkingen bloot „Ls dat de man, die de moorden be ging?" „Dat denk ik niet. De moordenaar was als het ware de beul, die het werk deed dat zyn „rechters" hem opdroegen. We moeten de .opperrechter" te pakken krijgen. En gauw ook. anders komen er nog meer ongelukken. HOOFDSTUK VIII. Mary Waring zat besluiteloos in de hal van het hotel. Ze had niets te doen die middag maar hoewel de zon scheen en Hyde Park slechts een paar honderd meter van de deur was. kon ze er niet toe komen, de buitenlucht op te zoeken. Ze was in een stemming van afwachting Dat er wel iets gebeuren zou in de zaak. die haar geest zo volledig bezig hield. Terwijl ze de gebeurtenissen van de laatste dagen zat te overwegen, viel haar oog op een kleine donkere man met een enigszins verdwaalde" uitdrukking op 1 zij een foto van Brooke, die samen met zün gezicht die temidden van een serie haar ener Grosvenor Square wandelde, koffers bü het kantoortje van de portier Het onderschrift vertelde, dat dit Jere- stond te wachten. Zün kleding gaf hem my Brooke was. die zijn kamers deelde het uiterlijk van iemand uit de provincie, met de vermoorde Trunbull. terwül hü kamers te weten te komen, of hij w ei - Toen hij toevallig in haar richting keek. een wandelingetje maakte met een kelijk het eerste deel van de avond thuis maakte hg een verheugd gebaar van j vriendin. was. Drew lijkt me echter het meeste I herkenning (Wordt vervolgd .Mün ouders hebben me helemaal niet verteld, dat U ook in Londen zou ko men. Ook niet in een brief, die ik van ochtend kreeg". „Doet er niet toe. Praten we nog wel over, als we straks thee drinken,' ant woordde Kent geheimzinnig. En dat was tien minuten later. Kent scheen een gezonde honger te hebben, hetgeen begrüpeluk was. gezien de reis die hü achter de rug had. Pas na de thee en alles verorberd te hebben wat hij daarbü aan eten besteld had. en na dat hü de sporen daarvan weggevaagd had met een rood met witte zakdoek, vertelde hü Mary de aanleiding voor zün Londense reis. „Je ouders maken zich bezorgd. Mary", verklaarde hü plechtig. „He, waarom, wat is er dan?" Kent toverde uit een of andere bin nenzak een omvangrijke krant te voor- schün, die hij aan Maiy gaf. Verrast zag 51„Ja ja", zei Professor Kalkcr. nadat hij Panda hartelijk begroet had. „ja ja. daar hebt u groot gelijl in! Ecn goede dag! Maar laat eens kijken - ik herinner me dat ik n ken! juist janatuurlijk! Jij heet Panza! Hahaliazo zie je. ventjejij had me zeker niet herkend, hè? Maar ik jou wel. wanl ik bezit een merkwaardig scherp geheugen! Niets ontgaat me. Nu - heel aardig je getroffen te hebben. Dan ga ik maar weer!" En de aardige ge leerde richtte zich naar de deur. „Wacht u even!' riep Panda hem na. „U kwam hier om met de regering te spreken!" „O ja?" vroeg de geleerde verbaasd. „Hóé! Goed dat je het zegt. Kwam ik hierwat heb ik met de regering te maken?" Het ging over ecn Plan voor Atoom Energie", zei Panda, „tenminste - dat zei u tegen de portier. Het is wel merkwaardig dat wij elkaar hier moeten treffen, want ik kwam mi toe vallig hier om te spreken over de Verdwijn-Machine van Professor Goedbloed". „Hè? Wat? O juist", knikte Professor Kalker. en hij knikte goedig. Maar een ogenblik later drong het plotseling tot dc hooggeleerde door wat Panda had gezegd, en nu voer hij onverwacht uit: ..Wat? Een vcrdwijn-machine? Dat is onmogelijk! Het is klink klaar en wetenschappelijk bewezen dat een derge lijke machine niet kan beslaan! Vast staat, dat hel verdwijnen, het volledig verdwijnen, onmogelijk is Hier werd de boze spreker in de rede gevallen door ecn van dc heel hoge ambtenaren, die met een ver heugde glimlach uit een deur kwam en riep: „Aha Professor Kalkcr! Onze grote deskundige op het gebied van dc Atoom Energie! Komt u binnen!" „Stoor me niet!" riep de professor boos. „Ik spreek over wetenschap! Ik leg deze Pampa uit. dat ver dwijnen onmogelijk is! Houd dus je mond en ver dwijn!" Over deze opmerking moest dc hoge ambtenaar enige tijd nadenken. „De Open iieur.". Kerkdienst. NCRV 12 00 Koorzang KRO 12.15 Apologie: 12 35 Gram muziek; 12 40 Lichte muziek; 12.55 Zonnewijzer: 13 00 Nieuws, weerber. en katholiek nieuws: 13.10 Lunchconcert; 13.45 „Uit het Boek der Boeken": 14 00 Planoconcert: 14 25 .De dag nadert... causerie. 14 35 Zang in plano; 15.00 Holland Festival: Concert gebouworkest en soliste: 16 10 Katholiek thuisfront overal' 16 15 Sport: 16 30 Ves pers. NCRV: 17 00 Vrije Evangelische kerk dienst; 18.30 Gewijde muziek: 19.15 „Het gebed des Heren", causerie: 19.30 Nieuws, sportuitslagen en weerber.; KRO. 19 45 Actualiteiten: 19 52 Boekbespreking; 20 05 De gewone man zegt er 't zijne van; 20 12 Gevar. progr 22.45 Avondgebed en litur gische kalender. 23 00 Nieuws; 23.15— 24 00 Gram.muzlek. )8 m.) VARA: 8 00 Nieuws en weerber. Daarna: postdulvcn- chten; 8.18 Gram muziek. 8 30 Voor platte land; 8.40 Orgelspel; 8 57 Post- dulvenberlchten en sportmededellngen; 9 00 Vacantletips; 9 10 Gram muziek; 9 45 „Geestelijk leven", causerie. 10 00 Gevar. izlek, 10.30 „Met en zonder omslag"; 00 Promenade-orkest. AVRO: 12.C0 Po- lltle-kapel; 12 30 ..Even afrekenen. Heren" 12 40 Zang en orgel; 13 00 Nieuws en 13.05 Mededelingen en gram mu ziek. 13.20 Metropole-orkest en solisten. 13 55 Boekbespreking; 14 10 Kamerorkest -- soliste; 15 10 Fllmpraatje; 15.25 Orkest- leert: 15.55 Amusementsmuziek. 16.30 Sportrevue. VARA: 17 00 Accordeonmu- zlek; 17.20 Mannenkoor; 17.35 Voor de kinderen; 17.50 Sportjournaal. 1815 Nieuws en sportuitslagen. VPRO: 18.30 Korte kerkdienst. IKOR: 19.00 Voor ae Jeugd; 19.35 „Pastoraal bezoek", causerie; AVRO: 20.00 Nieuws; 20,05 Gevar muziek 20 35 „Vlucht ln het geluk", hoorspel; Gram.muzlek; 22.5 Vocaal dubbel- ;t; 22.25 Strijkorkest; 23.00 Nieuws; 23.15 Weekoverzicht; 23.25—24 00 Gram. muzlek. Engeland. BBC llnnie Service. 330 in.: 12.10 Crltleken; 12.55 Weerber 13.00 Nieuws. 13.10 ..Country Magazine": 13.40 Gram muziek; 14 00 Wenken voor de tuin, 14.30 Hoorspel; 15.45 ..Werther", opera; 16 45 Boekbespreking; 17.00 Voor de kin deren; 17.50 Causerie. 17.55 Weerber 18 00 Nieuws; 18 15 Causerie: 18 30 Sym- phonle-orkest; 19 45 Avonddienst: 20 25 Llefdadlgheldsoproep; 20 30 Hoorspel; 2100 Nieuws; 21.15 Klankbeeld; 21.50 Causerie. 22.20 Gram.muzlek; 22.52 Epiloog; 23 00 23.03 Nieuws. Engeland. BBC Eight Programme. 1500 en 247 m.: 12 00 Verzoekprogr.13 00 Ge var. progr: 13.30 Varleté-orkest en solis ten 13 45 Gevar. progr.: 14 30 Gram mu ziek: 15 30 Voor de vrouw. 16.00 Gevar. progr 16 30 Filmprogramma: 17.30 Gra- mof muziek: 18 00 Hoorspel met muziek. 18 30 Gevar piogr 19 00 Nieuws en ra diojournaal; 19.30 Gevar. muziek; 20 30 Community singing: 21.00 Gevar. progr 22.00 Nieuws: 22.15 Pianoduo; 22 30 Muzi kale causerie; 22 45 Orgelspel: 23.15 Ge var. muziek. 23 56—24 00 Nieuws. Nnrdwestdeufscher Rundfunk. 309 ni. 12.00 Omroeporkest en solisten; 13 00 Nieuws; 13 20 Gevar. muziek; 15.00 Ver zoekprogr.: 16.30 Rhythmlsche muziek; 18 00 Phllharmonlsch Orkest en solist; 19 00 Nieuws; 20.45 Operettemuziek: 21 45 Nieuws 22 15 Dansmuziek. 22.45 Cabaret; 23 15 Amus muziek; 24.00 Nieuws; 0.10 1 00 SymphonteorJcest. Frnnkrilk. Nationaal Programma. 347 en 349 m.: 12.00 Gram muziek: 13 00 Nieuws; 13.20 Hoorspel; 15 30 „La petite Marlée". 17.15 Gram.muzlek; 18 00 Svm- phonle-orkest; 19 30 Gram muziek: 19 52 Idem; 20 15 Lichte muziek. 2120 Klank beeld: 22 35 Sopraan, fluit, viola dj gamba en claveclmbel; 23.35 Gram.muzlek 23 45—24.00 Nieuws. Belglé. 484 en 374 m. 484 m.: 12 08 Orkestconcert: 13.00 Nieuws. 13 15 Ver zoekprogr: 14.30 Gram muziek. 15.00 „Si J'etals Rol", opera; 16.50 Gram muziek; 17 00 Nieuws: 17.10 Gram muziek; 19 00 Godsdienstig halfuur; 19 45 Nieuws: 20 00 Orkestconcert; 2100 Gram muziek; 22 00 Nieuws: 22.10 Gram.muzlek: 22 50 Nieuws 23 00 Gram muziek; 23.55 Nieuws. 324 ni.: 12.00 Radiojournaal; 12 30 Weer berichten 12 34 Lichte muziek. 13.00 Nieuws; 13 15 Gram muziek; 13 30 Voor de soldaten: 14 00 Gram muziek; 16.00 Ka mermuziek; 16 45 Reportage; 17.45 Sport uitslagen: 17 50 Gram.muzlek: 18 00 Bas en plano; 18 30 Godsdienstig halfuur; 19 00 Nieuws en persoverzicht: 19 30 Ge var. progr.: 21.30 Gram muziek. 22.00 Nieuws: 22 15 Verzoeko'ogr 23 00 Nieuws 23 0524.00 Dansmuziek. VOOR MAANDAG 9 JUNI. Hilversum I. 402 m. NCRV. Nieuws: 7 18 Gewilde muziek: 7.45 Een woord voor de dag; 8 00 Nieuws en weer berichten: 8 10 Sportuitslagen. 8 20 Gra- mofoonmuz 8 45 Idem: 8 55 Voor de vrouw. 9.00 Voor de zieken: 9.30 Water standen. 935 Gr.muz; 10 00 Orgelspel: 10 30 Morgendienst; 1100 Sopraan en plano: 11.30 Promenade orkest en soliste: 12 20 Gr muziek. 12 25 Voor boer en tuin- 12.30 Land- en tuinbouwmededelln- 12 33 Orgelconcert: 12 59 Klokgelui; 13 00 Nieuws: 13.15 Mandoüne-muzlek; 13 45 Hammond orgelspel; 14 00 School radio: 14 35 Gr.muz: 14,45 Voor de vrouw: 15.15 Vlooi en cello; 15 40 Piano recital: 16 00 Bllbellezlng; 16 30 Cembalo Gezelschap en solisten: 17 00 Voor de Jeucd: 17.45 Regerlnesultzendlne- K. den Hartoe: ..Tournee door de Boven-Waro- pen ln Noord Nleuw-Gulnea18.00 Nieuws: 18 15 Sport; 18.25 ..Voor de man- In grlls. Woen en blauw": 18.30 uz 19.00 Verklezlnestoespraal:: 19 15 Engelse les; 19 30 Gr.muz: 19 40 Rad'lokrant: 20 00 Nieuws en weerber.; 20.10 Gevar. mus.; 20.40 Omroeporkest en solist: 21 10 ,.De grenzen staan open", nkbeeld: 21 45 Orgelconcert: 2215 ..In Arabische wereld", causerie; 22.25 Ka- 22.45 Avondoverdenking: 23 00 Nieuws en SOS-berichten: 23.1524 00 Grmuzlek. II. 798 m. VARA: 7 00 Nieuws: 7 15 Ochtendgymnastiek: 7 33 8 00 Nieuws en weerber.: 8.18 8 50 Kookpraatje: 9 00 „Denk om de bocht": 9.15 Gr.muz.. VPRO: 10.00 Voor de oude dag", causerie: 10 05 Morgenwllding. VARA: 10.20 Voor de kleuters. 1040 Gr.muz.: 10.65 Voor d» zieken: 11 40 Sopraan en plano: 12.00 Orgelspel: 12 30 I.and- cn tulnbouwme- dedellngen: 12 33 Voor het plaltelandv 12.38 Grmuz: 13 00 Nieuws. 13.15 Voor de Middenstand: 13 20 Dansmuziek: 13 50 14 00 Voor de vrouw: 14.15 Cello en plano: 14 45 Grmuz.: 15 20 ..De Nncht van Merllln". hoorspel: 16 00 ..Der FrelschUtz" opera: 17 00 Voor de Jeugd: 17.30 Roemeens orkest: 17.50 Militair 1800 Nieuws: 18.15 Piano duo: 1830 Parlementair overzicht: 18.40 Strltkkwartet: 19 15 Verkiezingstoespraak: 19 30 Gr.muz.: 19 45 Recerlngsultzendlng: Landbouwrubrlek: 20.00 Nieuws: 20.05 Actualiteiten: 20 15 Gevar. prozr.: 20 55 Aetherforum. 2135 Dansmuz22 00 Ver- klezingstoesprnok; 22.15 Holland Festival: Concertgebouw-orkest: 23,00 Nieuws: 23.15 Socialistisch nieuws ln Esperanto: 23 20 Gr muz 23 4524 00 Idem. Engeland. BBC Home Service. 330 ni. - 12 00 Hoorspel: 12.30 Gevarieerd progr: 1255 Weerberichten: 13 00 Nieuws: 13.10 Gevar. progr 13.55 Crlcketultslaeen: 14 00 Schoolradio: 15.20 Discussie over actuele vraagstukken: 16 05 Gr muziek: 1630 Interviews: 17.00 Voor de kinde ren: 17 55 Weerber 18 00 Nieuws; 18 15 Sport: 1820 Causerie: 1830 BBC Nort hern Orchestra en soliste; 19 30 Cause rie: 19.45 Planoduo: 20.00 Gevar. procr.: 20.45 Canadees commentaar: 21.00 Nieuws 21.15 Hoorspel; 22 45 Viool en plano: 23.00 Nieuws: 23.03 Schaken Engeland. BBC Eight Programme. 1500 en 247 m. 12.00 Sport: 12.15 Plano- spel: 12 30 Sport; 13 00 Idem: 13.35 Gr muzlek: 13 4S Voor de kinderen- 14 00 Voor de vrouw: 15 00 Sport: 15.30 Voor de soldaten: 15 45 Sport: 16 15 Mrs Dale s Dagboek. 1630 Hoorspel: 17.45 Orgel spel: 18 00 Soort. 18.35 Grmuz 18.45 Hoorspel: 19 00 Nieuws en radiojournaal: 1925 Sport: 19 30 Gevar progr.: 20.00 Hoorspel: 20 3o Idem: 2100 Gevar. progr: 22.00 Nieuws; 22 15 Sport; 22.20 Dansmu ziek: 23.00 Voordracht: 23 15 Gevarieerde muziek: 23.5624.00 Nieuws. Nordwestdeiitaeher Rundfunk. 309 m. - 12.00 Orkestconcert: 13 00 Nieuws: 13 25 Omroeporkest: 15.50 Strilkkwartet; 16 10 Amusementsmuziek: 16 40 Rhvthmlsche muziek: 17 00 Nieuws: 17.45 Lichte mu ziek: 19.00 Nieuws: 19 30 Amusements muziek: 20 30 Symphonle-concert: 21.45 Nieuws: 22 06 Gevar muziek: 23.15 Muzi kale causerie: 24.00 Nieuws; 0 30—100 Dansmuziek. Frankrllk. Nat. Progr.. 347 en 249 m. - 1200 Gr muz.; 12.30 Gr.muz.; 12.30 ..La Resurrection de Lazare". cantate; 13.00 Nieuws; 13 18 ..Ln Poupée de Nuremberg" i opera; 13.58 Grmuz.. 14.00 Nieuws; 14 05 C.rmuz; 14 30 Gewilde muziek: 15.00' Orkestconc 16 00 Kamermuziek; 17 00 Gr.muz.; 17 30 Dansmuziek: 18.30 Ame rikaanse uitzending; 19 01 Gr.muz: 19 58 Idem; 20 02 Nationaal orkest en solisten: 23 20 Gr.muz: 23 4524.00 Nieuws Belgle. 484 en 324 m. 484 m.: 12 05 Orkestconc. 13 00 Nieuws: 13 10. 14 15 en 15.00 Gr.muz 16 00 Lichte mu ziek: 17.00 Nieuws: 17.15. 17.45 en 18 30 Gr.muz.: 19 00 Planorecital: 19.20 Gr muzlek; 19.45 Nieuws: 20.30 en 20 45 Grmuzlek: 21.15 Orkestconcert: 2>Cl Nieuws: 22.10 Grmuz.; 22.50 Nieuws 324 m. 12 00 Omroeporkest: 12" Weerberichten: 1234 Voor de landh wen: 12.42 Gr.muz.: 13.00 Nieuws 1' Gr.muz.: 14 00. 15 00 en 16 Oo Gr.nv 17 00 Nieuws: 17.10 Orkestconc: 11 Franse les: 18 15 Gr.muz 18 25 Krom 18 30 Voor de soldaten: 19 00 Nieuws peisoverzlcht; 19 30 Actualiteiten. ]•- Gr.muz 19.50 Radtofeullleton: 20.00 O roepkoor. Instrumentaal ensemble en listen: 2115 Grmuz.: 2130 Omroepor 22 00 Nieuws 22.15 Lichte mut: 22.55- 23.00 Nieuws.

Leidsch Dagblad | 1952 | | pagina 7