Een Hand Verleden Plannen tot zandwinning uit Brasem bedreigen Veense tuinderij Uitdieping tot 30 meter over 17V2 hectare UIT HET PANDA EN DE YERDWIJN-MACHINE Agenda 91ste Jaargang LEIDSCH DAGBLAD Donderdag 5 Juni 1952 Tweede Blad No. 27625 Ook recreatie-waarde loopt ernstig gevaar Rondom het centrum van het Hollandse Merendistrict heerst ernstige ongerustheid tengevolge van plannen van de zijde van provincie en Rijk tot zandwinning uit de bodem van het Braassemermeer. Deze plannen omvatten het winnen van 1.200.000 kubieke meter zand, waardoor de plas over een oppervlakte van niet minder dan l7'/2 hectare, hoofdzakelijk in het Noord oostelijke deel, zou worden uitgediept tot 30 meter. Door bijzondere omstan digheden zou een dergelijk project de doodsteek worden voor de tuinderij van Roelofarendsveen en omgeving, terwijl tevens ongunstige gevolgen te duchten zijn voor de recreatie-waarde van het meer. Reeds is toestemming verleend voor deze zandwinning, waartegen echter zowel het gemeentebestuur van Alkemade als de Coöp. Groenten- en Fruit veiling „Eendracht maakt Macht" protest hebben aangetekend. Inmiddels is echter bij het gemeentebestuur de verwerping van dit beroep door de Kroon ontvangen. Thans beraadt men zich op andere pogingen, om dit dreigend gevaar voor de Veense tuinderij af te wenden. Humuswinning ruggegraat van tuinderij Naar aanleiding van de verwerping van het beroep tegen de beslissing van Ged. Staten om toestemming tot deze I zandwinning te verlenen hebben wij ons gewend tot de burgemeester van Alke made, de heer Hoynck van Papendrecht, de gemeente-secretaris de heer W. A. Harteveld en de directeur van de ge noemde veiling in Roelofarendsveen, de heer N. Turk, die ons een inzicht gaven van de voor de tuinderij wel zeer ge- vaarlijke consequenties van dit project. Jaarlyks wordt door de ongeveer 350 Veense tuinders een hoeveelheid van circa 35.000 kubieke meter bagger van de bodem van het Braassemermeer gewonnen om gedurende de winter en het voorjaar over de tuinen en in de kassen verwerkt te worden als een 60ort humus. Dit is een jaarlijks terugkerende noodzaak om de bodem, die door het watergehalte van het veen snel krimpt, boven het water peil te houden, terwül het gebruik van deze humus tevens nodig is om de vruchtbaarheid van het land te behouden. De practijk van de crisisjaren voor de oorlog heeft de dringende noodzaak van deze grondverversing onomstotelijk aan getoond. De winning en verwerking van de bagger is een vrij kostbare affaire, en vele tuinders zagen er in de magere jaren van af, met het gevolg dat hun productie, naar de opbrengst gemeten, met ruim 25 procent achteruit liep! Het wegvallen van de mogelijkheid tot het winnen van humus uit het meer bete kent een minstens zo sterke productie daling voor de ongeveer 200 hectare tuingrond van Roelofarendsveen, die thans jaarlijks zo om en nabij de drie en een half mlllioen gulden opbrengt. VERZILTING EN WEGSLIBBING De plannen tot zandwinning bedrei gen inderdaad de mogelijkheden tot humuswinning in zeer sterke mate. Men kan eerst tot de zandwinning overgaan nadat de bodem over de ge projecteerde 17% hectare ontdaan is van de deklaag van humus en klei. Daaronder bevindt zich het zand dat tot een diepte van 30 meter zou worden weggezogen. Momenteel bedraagt de diepte van de Brasem gemiddeld twee tot drie meter. Wordt tot een diepte van 30 meter zand weggezogen, dan bestaat het ge vaar, dat het zoute water, dat zich op verschillende plaatsen onder de bodem van het meer bevindt, naar boven ge zogen zal worden of in verbinding zal komen te staan met het water van het meer, dat daardoor een aanzienlijk hoger zoutgehalte zou krijgen. Bagger is zeer gevoelig voor chloor verbindingen, en de nog resterende bagger zou tengevolge van een sterk verhoogd zoutgehalte onbruikbaar voor de tuinders worden. Voorts bestaat het zeer grote risico, dat de lichte bagger, die van grote waarde is voor de tuinder, van de tegenwoordige oppervlakte van de bodem wegspoelt naar het diepe gat ten gevolge van de onderstroom in het water, die ook thans reeds de lichte bagger naar de diepste plaat sen voert. Dank zij de protesten van het gemeen tebestuur en de veiling zijn thans aan de vergunning tot zandwinning bepa lingen verbonden die beogen dit weg- slibben van de resterende bagger naar het diepe gat te voorkomen, maar de omwonenden kennen de „nukken" van de plas maar al te goed om in die „waarborgen" niet veel vertrouwen te hebben. Bepaald is namelijk, dat de eerst weg te graven klei boven de zand laag als een dijk rondom het gat ge stort moet worden, waardoor wegslib- ben van de bagger onmogelijk zou wor den. Ged. Staten hebben echter zelf onzekerheid uitgesproken over de doel treffendheid van die maatregel, waar door het geheel een experimenteel ka rakter krijgt, dat een extra risico mee brengt voor het toch al door de natuur en de economische omstandigheden zo zwaar met risico's belaste tuinders- bedrijf. Burgemeester Hoynck van Papen drecht noemde een dergelijk experi ment onverantwoord, aangezien het kwaad bij een eventuele ongunstige wending nimmer meer goed te maken zou zijn en de definitieve doodsteek zou betekenen voor de gehele tuin derij in de Veenslreek. Het bestaan van een njjvere bevolking wordt door dit experiment onverantwoordelijk in de waagschaal gesteld. Dit alles heeft zowel het gemeente bestuur als de tuindersorganisaties er toe gebracht, niet te berusten in de af wijzing van het beroep bij de Kroon, maar alsnog nieuwe wegen te zoeken voor het afwentelen van een dreigende calamiteit voor de tuinderij. Water-, hengel- en schaatssport in het nauw Niet alleen de tuinderij echter dreigt ernstig benadeeld te worden door deze gang van zaken. Ook de waarde van het Braassemermeer als schaars dus kostbaar recreatieoord kan er een I belangrijke terugslag van ondervinden Door de uitdieping van een belangrijk deel van het meer tot 30 meter dreigt I het gevaar van een sterke deining op dit toch al niet erg rustige water. Voor i vee! plezierjachten wordt het meer i daardoor een zeer onaantrekkelijk oord. i Ervaringen met het uitdiepen van meren I m Friesland spreken in dat opzicht zeer duidelijke taal. en het gevaar is niet denkbeeldig, dat de Brasem als inten- sicl watersportcentrum verloren zal gaan. Dit brengt repercussies in brede kring mee De Jachthavens van Oude Wetering, Woubrugge. Leimuiden en I Rijnsaterwoude hebben hun ontstaan I en bloei aan de Brasem te danken en buitendien zijn er veel nijvere handen. die werk vinden in de uitrusting van de Brasem als recreatieoord. Sterkere verzilting van het water zou tevens een zeer grote schade voor de visstand betekenen, waardoor de hen gelsport ernstig zou worden benadeeld. De heer Van Zwieten, voorman van de befaamde „merentochten" in het schaatsseizoen, sprak er zijn vrees over uit. dat een Brasem waarvan een groot I deel tot 30 meter was uitgediept, prac- tlsch geen enkele Hollandse winter meer i afdoende dichtvriest om deze ijsbaan bij uitnemendheid in te kunnen scha kelen by de tochten, die jaarlijks tien I duizenden sport en ontspanning bieden. «P-i» r LD'Van Vliet) POLDERBESTUREN BEZORGD Ook andere dan tuinders- en sport kringen tonen zich bezorgd over de drei gende plannen De besturen van de aan grenzende polders hebben de vrees uit gesproken, dat de dijken zullen moeten worden verzwaard om de sterkere druk te weerstaan, terwijl het niet denk beeldig is, dat door het zandzuigen ook de zandlaag onder de dijken in beweging komt waardoor deze na verloop van jaren zouden gaan verzakken en moeten worden verhoogd. ONTBREKEND OVERLEG. Gezien al deze gegronde bezwaren tegen de plannen is het wel zeer on bevredigend, dat zij eerst door het simpel aanplakken van een medede ling in Oude-Wetering aan het ge meentebestuur en de betrokken in woners bekend zijn geworden. Het raadplegen van de besturen der om liggende gemeenten en van de organi saties der zozeer belanghebbenden had toch zeker op de weg van de overheid gelegen, alvorens tot deze zeer belangrijke beslissing te komen. Toen het gemeentebestuur van Alke made kennis kreeg van deze plannen, was er nog slechts enkele dagen tijd om bezwaren kenbaar te maken! Nu het kennisgeven van die bezwaren gezien de afwijzing door de Kroon geen effect heeft opgeleverd, zoekt men naarstig naar andere wegen, en de tuinders van Roelofarendsveen, dat wil zeggen heel de Veense gemeenschap wacht met angst en vreze af. of deze zeer ernstige dreiging alsnog kan worden afgewenteld. Goud en deviezen overschreden 2V2 milliard Steeds verder groeit het deviezen- bezit aan. Ook in de afgelopen week is, blijkens de verkorte balans van de Nederiandsche Bank, de netto devie zenreserve weer toegenomen. De stij ging bedroeg ditmaal ruim f.38 mil- iioen. waardoor de netto reserve ge komen is op ruim f. 1231 millioen. Goud en deviezen tezamen hebben de f. 2.5 milliard overschreden, op een bedrag van f. 2534.3 millioen. Prins Bernhard bij legeroefening te Harlingen Gisteravond arriveerde Z£.H. Prins Bernhard in Harlingen voor een bezoek aan de intergeallieerde legeroefening „Blue Bird". De troepen-onderdelen, die aan deze oefening deelnemen, Belgische commando-troepen en paraohutisten en het Nederlands korps mariniers, ston den aan de havenwal opgesteld, terwijl de officieren en manschappen van het Engelse landingsvaartuig .Reggio', een Engelse torpedoboot en een snelboot, aan boord van de scheipen stonden op gesteld. Deze troepen werden door Prins Bern hard en de commandanten van de En gelse. Belgische en Nederlandse onder delen geïnspecteerd, waarna ZKH. per auto vertrok. FEUILLETON r~ Door Andrew Mackenzie (Uit het Engela vertaald) 19J Burgess was alleen nog maar een vraagteken voor Brannigan, evenais trou- weus ook Brooke een vraagteken was. Brannigan moest toegeven, dat hij ook over de laatste erg weinig wist. By de marine, waar hy gediend had in de oor logsjaren. had men hem niet meer kan nen vertellen dan over zyn militaire loopbaan en wie toen zyn naaste bloed verwant was. namelfjk een tante, die sindsdien was overleden. Het zag er naar uit, dat Brooke de afperser was. Waar om deponeerde hi) anders belangTyke bedragen op zyn rekening in éen-ponds- b ïl] et te n? De voor de hand liggende con clusie was, dat dit gebeurde om het on mogelijk te maken, hun herkomst te achterhalen. Brannigan kon zich niet voorstellen, dat Brooke om een andere reden op een dergelijke wijze geld van Burgess kreeg, dan om te zwijgen. Brannigan ruimde de talloze rapporten op zijn bureau op en drukte op een bel. Drew, die ruim een uur in de hal had gewacht, kwam binnen, en ging aarze lend voorop een stoel zitten, die Branni gan hem aanwees. „Je kostbaas vertelde ons, dat je de laatste zes maanden geen regelmatig werk hebt gehad, Drew" merkte Bran nigan terloops op. „Geluk gehad met de rennen". „Dan heb je ook heel wat vrije tyd om door de stad te dwalen". „Hoe bedoelt U?" „Nou, byvoorbeeld die avond van de moord op die Amerikaanse detective Marshall. Voor de tijd dat het gebeurde kun je geen alibi opgeven. Dat praatje over een wandeling door half Londen maakt niet veel indruk op me, zie Je?" „Toch is het werkelijk waar. Mag iemand tegenwoordig zelfs niet een wan delingetje maken zonder gevaar te lo per. te worden beschuldigd van ernstige dingen?" „Kalm maar, wandelen mag nog al tijd Maar ik vertrouw Je niet, en dat maakt in dit geval een heel verschil uit. Ik ben er van overtuigd, dat ik dezer dagen ontdek waar Je die avond tussen tien en elf was. En dan kon het wel eens akelig met je aflopen ,.U kunt me nergens op grijpen", ant woordde Drew een beetje onzeker. „Inderdaad, nog niet. maar dat komt nog wel Ik begin al aardig door te krygen wat er eigeniyk gaande is. Speel Je nu open kaart, dan zal Je dat 'ater ten goede worden aangerekend" Drew aarzelde en zat wat op HJn stoel te draaien. „Ik heb nJets anders te ver tellen. dan ik ai gedaan heb" „Dan zal ik je geheugen eens prooeren op te frissen. Gisteravond was je in een café in Brewerstreet Wat deed je daar?" ..Beetje zitten en uitrusten. Mag dat ook al niet?" „Je hebt er zowat de hele avond ge zeten. Had Je niets beters te doen?" „Neen, hoezo?" .Misschien vond je het wel prettig om op die manier een alibi te hebben?" „Wat bedoelt U, een alibi waarvoor?" „Weet je dat niet? Peter Turabull kwam in dat café, ongeveer half zeven denk ik. We hebben gehoord, dat hij nog even met je heeft gesproken". „Ja. inderdaad", steunde Drew, die moeite met spreken soheen te krygen. „Turnbull belde op kort nadat hij dat café had verlaten. Niet lang nadat hij thuis kwam, werd hy vermoord. Enig idee, wie de moordenaar wel mag zyn?" „Neen". „Toen Turnbull het café binnen kwam praatte je met iemand, die daar overi gens niet bekend was. Hy verliet het café onmiddellijk na Turnbull. Wie was dat. Drew?" De vraag kwam als een schot. Had Brannigan Drew in zyn gezicht gesla gen, de reactie zou niet heviger geweest kunnen zyn. Hij opende een paar keer zyn mond alsof hy wat wilde zeggen en gleed bewusteloos van zyn stoel. Brannigan belde en vroeg om water. Een paar minuten later hielp hy Drew weer in zyn stoel. „Ik voel me niet goed. kan lk naar „Ja. stuur Johnny Pullinger maar naar binnen". Pullinger kwam nonchalant binnen in een donker pak van goede snit. achte loos met een paar helgele handschoenen een groet naar Brannigan wuivend. Toen hy op verzoek plaats nam, ging hij voor zichtig zo zitten, dat de plooi van zyn broek niet in gedrang kwam. Er was nau- weiyks een scherper contrast denkbaar dan tussen deze welgebouwde blonde die de gestalte had van een officier huls gaan?" van de Guards, en het kleine zwarte „Zou je me voor die tyd niet nog lets j misdadigerstype, dat juist de kamer was willen vertellen?' „Nee", antwoordde Drew zwak. „Je blijft er by. dat jy die man ook niet kende?" „Ik had hem nooit tevoren gezien". De leugen lag zo dik op het gezicht ultgestumperd. .Roe gaat het met mevrouw Parker?" opende Brannigan de conversatie. „Uitstekend, kerel, uitstekend, sorry, ik bedoel uitstekend, hoofdinspecteur". Pullinger was het type, dat iedereen van Drew, dat Brannigan geen moeite i met een vriendelijk .kerel" of „ouwe deed om een ander antwoord te krygen. j Jongen" placht aan te spreken maar by „Okee, Drew. Ga maar. Maar denk deze gelegenheid achtte hy het blijkbaar toch nog eens goed na. Als je op een i wenselyk, die gewoonte maar te laten j gegeven moment behoefte mocht krygen i varen. „Alles rozegeur en maneschijn, j om me iets te vertellen, dan bel je me Maar U hebt me toch niet laten komen, hier maar op". om naar de gezondheid van mevrouw Het mannetje strompelde de kamer Parker te kunnen informeren?" uit en Brannigan grynsde kwaadaardig, i „Allerminst". Brannigan keek even Drews optreden was nog vruchtbaarder naar een kaart, die voor hem op tafel geweest, dan hy had durven hojsen. Hy lag. „Ik heb je strafregister eens opge- was in een geestestoestand, waarin er zocht. Het is al weer een paar jaar ge- maar heel weinig voor nodig zou zyn leden, dat je gezeten hebt en sindsdien om zyn koppigheid te breken. Brannigan j schijn je de goede weg te hebben kunnen "n naar de telefoon. houden. Het deed me genoegen, dat te Drew gaat nu weg. Laat hem door bemerken. Maar wat deed je eigeniyk een paar mannetjes volgen en my rap- I dezer dagen op dat avondje van Brooke?" port uitbrengen, ook over de kennissen waar hy contact mee opneemt. De agent, die kortgeleden het glas water had binnengebracht, vroeg om de hoek van de deur: „Klaar voor de vol gende?" „Mevrouw Parker wilde er heen", ver klaarde Pullinger achteloos, maar Bran nigan1 merkte een paar kleine zweetdrup peltjes op zijn voorhoofd op. (Wordt vervolgd 49Neen - met de neven van de burgemeester viel niet te praten! ..Kom. kom - ach. ach", zeiden zij. „wilt u nu alwéér iets uit gaan vinden? Kom nu toch! Nee. dat zou ik maar niet doen! Wij vinden het welletjes zo. hoor! Wetenschap is een heel aardig iets. maar het moet niet overdreven worden!" „Nu. goed dan", zei Panda, terwijl hij kwaad weg liep. „Dan ga ik het hoger-op zoeken!" En hij richtte zijn schreden naar het gebouw, waarin de regering des lands huisde. Tenslottedacht Panda", is de uitvinding van een Verdwijn-Machine een niet alle daags verschijnsel. Wanneer de regering daar geen belangstelling voor heeft, dan heeft niemand het! En het uitvinden van een Verschijn-Machine wordt nog veel merkwaardiger! Daar kunnen ze best een beetje geld voor geven! Wie weet hoe opgewonden al die regeerders al zijn door het nieuws, dat ze in de krant hebben kunnen lezen Maar neen. opgewonden waren de regeerders niet. Men begrijpe goed. dat opwinding een hoogst onge wenste gemoedsbeweging is voor een ambtenaar, die tenslotte betaald wordt om het land in rust en be zadigdheid naar een schone toekomst te leiden! „Tjonge, tjonge", sprak een der ambtenaren, toen hij in de krant ccn bericht zag over de uilvinding van Joris Gocdbloed. „Dat vindt maar uit! Dat doet maar! Dat verwekt maar onrust! Moeten wij nog maatregelen nemen voor die zogenaamde Verdwijn- Machine?" „jazeker", zei een tweede ambtenaar dof- peinzend. „WE moeten dat bericht bewaren, want je kunt nooit weten. Als regering moet men op de hoogte zijn! Berg die krant maar op in de Map D.Ó.M." (In de Map D.O.M. zitten, zoals ieder kan begrijpen. Diverse Ongeregelde Mededelingen). Rad i o-programma VOOR VRIJDAG 6 JUNI Hilversum I. (402 m.) KRO: 7.00 Nieuws; 7.15 Hollandse liederen; 7 45 Mor gengebed en Liturgische kalender; 8.00 Nieuws en weerber.; 8.15 Gram muziek. 9.00 Voor de huisvrouw; 9 30 Waterstan den; 9.35 Schoolradio; 10.05 Gram.muzlek 11.00 Voor de zieken. 11.40 Kamerorkest; 12 00 Angelus; 12.03 Lunchconcert; 12.30 Land- en tulnbouwmededellngen: 12.33 Planoduo; 12.55 „Ik zie 't zó13.00 Nieuws en Katholiek nieuws; 13.20 Ac tualiteiten: 13.25 Gram.muzlek. (Inter mezzo: Ronde van Nederland); 13.45 Voor de vrouw; 14.00 Schoolradio; 14 20 Kamer orkest en solist; 15.15 „Der Graf von Lu- xemburg". operette (gr.pl.); 16.00 Voor de zieken; 17.00 Voor de Jeugd; 17.15 Kin- i derkoor; 17.35 Ronde van Nederland: 17.45 Gram.muzlek; 18 00 Nieuws. 18.15 Actua- I Utelten; 18.22 Dansmuziek; 18.40 „De uit kijkpost"; 18.50 Lichte muziek; 19.05 Mi litaire causerie; 19 15 Regeringsuitzending I „Verklaring en toelichting"; 19.35 Gram - I muziek; 19 50 De Ronde van Nederland; 20.00 Nieuws en weerber.; 20.08 De ge wone man zegt er "t zijne van; 20.15 Re sidentie orkest; 20.50 Voordracht; 21.02 Metropole orkest en soliste: 21.35 ..De we reld. waaraan wij bouwen", klankbeeld: 22.20 Lichte muziek; 22.45 „Het Christe lijk Oosten", causerie; 23 00 Nieuws; 23.15 24 00 Gram.muzlek. Hilversum II. (298 m.) VARA: 7 00 Nieuws; 7.15 Ochtendgymnastiek; 7.33 Grammuzlek; 8 00 Nieuws; 8.18 Gra- mof.muziek; 8.50 Voor de hulsvrouw; 9.05 Gram muziek: VPRO: 10.00 „Thuis", cau serie; 10.05 Morgenwijding; VARA: 10.20 Schoolradio; 10,50 Gram.muzlek; 11.20 Radlofeullleton; 11,40 Plult en plano. AVRO- 12.00 Dansmuziek, 12.30 Land- en tulnbouwmededellngen; 12.33 Sport en prognose: 12,48 Gram.muz.; 13.00 Nieuws 13 15 Mededelingen of gram.muzlek; 13.20 Orkestconcert; 14.00 Voor de vrouw; 14.20 Gram.muzlek; (Om 14.45 Voordracht); VARA: 16.00 Gevnr. progT.; 16.35 Voor de Jeugd; 17.05 Gram.muzlek; 17.20 Muzikale causerie; 18.00 Nieuws; 18.15 Felicitaties; 18.45 „Denk om de bocht", 19.00 Meisjes koor; 19.15 Verkiezingstoespraak; VPRO: 19.30 „Gezag en vrjjheld", causerie: 19.50 Berichten; 20.00 Nieuws. 20.05 „Kunst- maand Amsterdam"; 20.30 „Benelux", causerie: 20.40 „Leven op de aarde", cau serie. VARA: 21.00 Lichte muziek; 21.30 Twintig-vragen-spel; 21.55 Buitenlands overzicht; 22.10 Gram.muzlek. VPRO: 22.40 „Vandaag", causerie; 22.45 Avond wijding. VARA: 23.00 Nieuws; 23.15— 24.00 Gram.muzlek. Experimenteel televisie-programma van de V.A.R.A. 20.1521 45: 1. .ia Serva Padrona", zangspel; 2 Telenews; 3. Weeroverzlcht. Pauze. 4 „Een lang Kerstdiner", kijkspel. Engeland. BBC Home Service. 330 m.: 12.00 Dansmuziek; 12.30 Voor de arbei ders; 12.55 Weerber.; 13 00 Nieuws; 13.10 Gram.muzlek met anecdotes; 13.55 Crlc- ketultslagen. 14.00 Lichte muziek- 14.30 Causerie, 15.00 Crltleken; 15.45 Opera- orkest; 16.40 Vogelgezang; 17.00 Voor de kinderen; 17.55 Weerber 18.00 N,euws- 18.15 Sport. 18.20 Gram muziek; 18.30 Ge varieerd progr 19.00 Idem, 19 40 Cause rie; 20.00 Klankbeeld: 21 00 Nieuws; 21.15 Nieuwsbrief uit Amerika; 21.30 Gevar. 22.00 Bariton en plano; 23.00 23.03 Schaken. Engeland. BBC l.lght Programme. 1300 en 247 m.: 12 00 Orkestconcert; 12 30 Testmatch; 13 35 Grammuzlek: 13.45 Voor de kleuters; 14.00 Voor de vrouw: 14.55 Sport; 15 10 Testmatch; 15.30 Voor de soldaten; 15 45 Amus.muziek; 16.15 Mrs. Dale's Dagboek; 16.30 Orgelspel; 17.00 Uitwisselingsprogramma met het vaste land; 17.30 Testmatch: 18 35 Gram mu ziek: 18.45 Hoorspel; 19 00 Nieuws en ra- dlolouruaal; 19 25 Sport; 19 30 Gevar. progr.; 20.00 Verzoekprogr.: 20.45 „These radio times"; 21 15 Discussie over actuele vraagstukken; 22 00 Nieuws; 22.15 Test match; 22 20 Amusementsmuziek: 23 00 Voordracht: 23.15 Lichte muziek 23.56 24.00 Nieuws. Nordtvestdeutscher Rundfunk. 309 m.: 12 00 Orkestconcert; 1300 Nieuws; 13.25 Pragm. ..Friederlke". operette; 14.15 Amu sementsmuziek; 15.50 Omroeporkest en soUst; 17.00 Nieuws; 17.45 Lichte muziek; .19 00 Nieuws: 20.00 Operamuziek; 21.45 Nieuws; 22.06 Klankbeeld; 23.30 Muziek en voordracht; 24.00 Nieuws; 0.301.00 Dans- Frankrijk. Nationaal Programma. 347 en 24") m.: 12.30 Orkestconcert: 13.00 Nieuws 13.50 Idem; 18.30 Amerikaanse uitzending 19.10 Zangrecital; 19.58 Grammuzlek; 20 02 Lyrisch Omroeporkest en koren; 2120 Idem; 23.01 Grammuzlek: 23.45— 24.00 Nieuws. België. 484 en 324 m. 484 m.: 12.05 Gram.muzlek; 13.00 Nieuws; 13.10. 14 30. 15.00 en 16.00 Gram.muzlek: 17 00 Nieuws 17.15. 18.30, 19.00 en 19.40 Gram.muzlek; 19.45 Nieuws; 20.00 Hoorspel: 22.00 Nieuws 22.10 Vioolkwartet; 22.50 Nieuws. 324 m.: 12.00 Omroeporkest: 12.30 Weer ber 12.34 Gram.muzlek; 13.00 Nieuws; 13.15 Hammondorgelspel; 14.00 Schoolra dio: 15.30 Gram.muzlek; 16.15 Idem; 17.00 Nieuws; 17.10 Gram muzlek; 18.10 Voor dracht; 18 20 Volksliederen; 18.30 Voor de soldaten: 19.00 Nieuws; 19.30 Commen taar: 19.45 Gram.muzlek: 19.50 Kroniek; 20 15 Spmphonle-orkest en soliste; (Om 20 50 Kunstoverzicht22.00 Nieuws; 22.15 Causerieën: 22.45 Gram.muzlek; 22.55 23 00 NleuwB. Stadszaal (foyer)Bazar t. b. v. nieuw Dlerenasyl. Oegstgeest (Witte Huls); Mej. A. B. Landberg spreek over Nieuw Guinea, ZATERDAG: Den Burcht: Receptie Gymnastiek- en Schermver. „Excelsior". 3.305 uur n.m. Bazar t. b. v. nieuw MAANDAG. Stadhuis: Gemeenteraad. 2 uur nam. DINSDAG. Middelweg 38; Opening Leldse Groene Kruiscentrum 3.30 uur. In den Vergulden Turk: Ledenvergade ring De Leldsche Kunstkring voor allen". 8 uur. DAGELIJKS: Boerhaavezaai (Lange Vrouwenkerkat.) Voorjaarstentoonstelling Leldse Kunst centrum. Werkdagen 25 en 70 uur nam (t/m 7 JunL). Museum voor Volkenkunde: Tentoon stelling „Vertrouwd bezit van vreemde herkomst". Tot 1 October, dageiyks van 105 uur ('s Zondags van 1—5 uur). DE 8IOSCOPEN. Trianon „Een Amerikaan ln Parijs*} (alle leeft.) Werkdagen 2.30, 7 en 0.1a uur; Pinksterdagen 2.15. 4.30, 7 en 9.15» uur. Rex „TarzaD de aapmens" (14 laar) Werkdagen 2.30, 7.15 en 9.15 uur; Pinksterdag 2.30. 4.45. 7.15 en 9.16 uur. Casino „Onder de hemel van Parns" (14 Jaar) Werkdagen 2.30. 7 en 0.15 uur. Pinksterdagen 2.30. 4.45, 7 en 9.16 uur Lldo „Mtlllonnalrs gevraagd" 14 laar). Werkdagen 2 30. 7 en 9.15 uu Pinksterdagen 2.30. 4.45. 7 en 9.15 uu l.uxor „Zoetwatennatrozen" (alle lee tuden). Werkdagen 2.30. 7 en 9.15 u> Pinksterdagen 2.30. 4.45. 7 en 9 15 ui De avond-, nacht- en Zondagsdienst a Apotheken te Lelden wordt van Maan -.: 2 Juni 8 uur tot Zaterdag 7 Juni 8 u waargenomen door Apotheek Duvs'r Nieuwe Rijn 18, tel 20.->23 en de Doe/n Apotheek. Doezastraat 31. tel. 20313

Leidsch Dagblad | 1952 | | pagina 3