Van Roessel: vier treffers Benauwde zege van Hennes Moordend Slijkhuis gevecht tussen en Reiff had merkwaardig slot Jury riep Voorting uit tot winnaar van Ronde om IJsselmeer Van Est zegeviert voor tweede maal in monsterrace Bordeaux - Par ij s Zaterdagelftal greep zege na rust Drie doelpunten van Heinen 91ste Jaargang LEIDSCH DAGBLAD Maandag 26 Mei 1952 Tweede Blad No. 27617 Om de Vaderlandse voetbaltitel In een wedstrijd, welke grotendeels zeer weinig met kampioensvoetbal te i maken heeft gehad, behaalde HDVS haar tweede zege m successie, nl. met 2-1 op Haarlem. Deze overwinning was uiteindelijk te danken aan een beter moreel, niet aan superieur voetbal. HDVS startte liet meest onbevangen, met vrij goed veldspel drong het Haarlem al direct in de verdediging en het was puur ongeluk, dat Jack Heyster uit een voorzet van zijn broer niet het gewenste resultaat kon bereiken. Zijn schot be landde regelrecht tegen keeper Snijders. Met HDVS als de betere ploeg scheen na 16 minuten een beslissend ogenblik aan te breken. De Haarlem-verdediging, eens te meer door Cock v. d. Tuyn in moeilijk heden gebracht, maakte vrij onnodig „hands" door linksback Kuys. Van Buitenen zag echter voor de zoveelste maal in dit seizoen kans. de toe gewezen strafschop hoog over te schieten. iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiliiiiiiiiiiiiliiiiiiiiliiiiiiiiiiiliiiliiliiiiiiin. Voetbal-uitslagen Kampioenschap van Nederland Willem 2—Ajax 5—2 Hermes DVS— Haarlem 21 Promotie naar le klasse A: VolendamEBOH 4—2 B: InternosExcelsior 2—3 C: Sportclub Emma—WH 16 1—0 D: HoogezandHeracles 16 het Van Roessel weer die een zuivere pass aan Becx terug zag komen precies op zijn hoofd. Dat hij 20 meter van het Ajax-doel afstond was voor hem geen beletsel om Visser met een werkelijk kopschot hoog in de rechter bovenhoek te passeren (52). A.S.C.-TOURNOOI. Sparta komt niet In verband met het feit, dat Sparta voor de op Woensdag a.s. te spelen wedstrijd Rotterdams elftal-^Sturm Graz (Oostenrijk) vijf prominente spe lers moet afstaan, heeft het bestuur van A.S.C. besloten de Rotterdamse eerste klasser van de lyst van deelne mers aan het jubileumtournooi om de .Zilveren Peueraar" te schrappen. A.S.C. wil Leiden eerste klasse soet- bal laten zien en het zou geen zin hebben indien de Spartanen met een onvolledig elftal naar de Sleutelstad zouden komen. Het Amsterdamse Blauw Wit zal nu de plaats innemen van Sparta en zo zal Ween-dagavond op het terrein aan de De Kempenaerstraat. (aanvang 7 uur> de wedstrijd Blauw Wit^-'t Gooi worden gespeeld De ontmoeting zal worden geleid door de heer J. G. de Bruin (1ste klasse KNVB), terwijl als neutrale grensrech ters de heren Dool en Van der Nat zul len optreden. Sportief gebaar strijden is het tot een spannend duel gekomen lussen Wim Slijkhuis en Gaston Reiff op de 3000 meter, een scherp gevecht, dat wel een zeer merkwaardig einde had. Gaston Reiff nam onmiddellijk de leiding en Slijk huis, die dezelfde tactiek toepaste als Mat en soms vrij onbenullig voetbal volgde hierop en de strijd bepaalde zich in hoofdzaak tot het middenveld. Tot dat in de 24-ste minuut een dekkings- fout in de Schiedamse verdediging noodlottig werd. Keeper Van Diest ver liet onnodig zijn doel en Van Osch be nutte de onverwachte, maar moeilijke kans prima. De tweede helft was het eerste half uur nauwelijks het aanzien waard. Dc ÏIDVS-aanval strandde herhaaldelijk op de Haarlem-defensie, waarin spil Laan. die zwak begonnen was, de voor naamste rol speelde, terwijl de gasten niet van de kansen profiteerden, welke de nu rechtsbinnen spelende Groene- veld regelmatig schiep. Aan beide kanten bleef het vertoon de spel vrij pover, maar na 31 minuten paf bij een HDVS-aanval midvoor Lex Jansen een listig hakje naar Cock van der Tuyn, die met een hard schot Snij ders kansloos passeerde. Met deze ge lijkmaker was de aanvankelijke rust in ae Haarlem-defensie verloren. Een hal ve misser van Odenthal deed de bal precies op de voet van Joop Heyster terechtkomen,maar diens boogballetje over Snijders ging juist naast de paal. Toch bleef het gezwoeg van de Schie dammers in het laatste kwartier niet onbeloond, want 11= minuut voor het einde omspeelde Van der Tuyn spil Laan op een keurige wijze en Snijders had niets anders te doen dan de hierop volgende schuiver uit het net te halen. Twee strafschoppen Hoewel de verwachtingen zeer hoog gespannen waren heeft de wedstrijd Willem IIAjax hieraan niet voldaan. Technisch was Willem 2 superieur «an Ajax, dat echter terdege gebruik waakte van het feit dat nagenoeg het hele elftal uit „reuzen" beslaan en iedere hoog gespeelde bal voor de Tilburgers moeilijk te bereiken was. Toch ontstond reeds na korte tijd een Willem 2-overwicht op het midden veld van waaruit de voorhoede uit stekend gevoed werd door de kant- halvcs Mommers en Formanoy. Hoewel Willem 2 door het benutten van twee toegekende strafschoppen voor rust vrij gemakkelijk aan een 3—1 voor sprong kwam was deze stand allerminst geflatteerd. Twee uitstekende goals van Van Roessel brachten na de hervatting Ajax op de knieën, ondanks een her leving van de hoop, toen de stand op 4—2 was teruggebracht. Even nam toen Ajax het spel in handen, even was er paniek in de Tilburgse defensie, maar het betere ploegverband der thuisclub Heracles terug in voetbalwalhalia Heracles is weer eerste klasser. Door een 61 overwinning op Hoogezand is de Almelose ploeg na een éénjarig verblijf in dc tweede klasse, in het voetbalwalhalia terug. De stand in de promotlegroepen luidt na de wedstrijden van gisteren: Groep A Stormvogels 3 2 1 - 5 10—7 Volendam 3 1 2 4 7—5 EBOH 4 - 1 3 1 10—15 Groep B Excelsior 3 3 - 6 9-4 Helmondia 2 1 1 2 4—2 Internos 3 - 3 - 3—10 Groep C Sp.cl. Emma 2 1 1 3 3—2 TEC 2 1 1 3 4—3 VVH '16 2 - - 2 - 1—3 Groep D üeracles 3 3 6 12—3 PEC 3 1 1 1 3 7—8 Hoogeaand 4 - 1 3 1 7—15 HUTSPOTTOURNOOI UVS In het jaarlijks terugkerende Huts- pottournooi, dat op 2e Pinksterdag zal worden gehouden, is voor wat de deel nemende verenigingen betreft enige wij ziging gekomen. Het oorspronkelijk deel namen van Emma gaat niet door. Hier door in de plaats komt de Zuidelijke le klasser LONGA. zod3t nu wordt deelge nomen door: Elinkwijk, Z.F.C. (winnaar 1951). LONGA en UVS. De wedstrijden •ringen aan om elf uur. Hermes DVS heeft in het Feyen- oord-stadion op het nippertje van Haarlem gewonnen. Van der Tuyn scoorde het winnende doelpunt in de' laatste minuut: op de foto ziet men doelman Snijders van Haarlem in geslagen positie. doorslaggevend voor de verdiende Nadat Willem 2 in het eerste kwar tier een viertal kansen onbenut had ge laten volgde in de 18e minuut de eerste treffer, toen Saarloos Becx vloerde en de uit de door deze Willem 2-er zelf genomen vrije trap de bal voor de voeten van De Jong kwam, die inschoot (1—0). In de 33e minuut brak De Jong op rechts vrij door. doch Van Mourik wierp zich voor de voeten van de tot schieten gereed zijnde Tilburger. Hy trok daarbij de bal met zijn hand onder zijn lichaam, hetgeen scheidsrechter Nijs niet ontging. De toegestane straf schop werd door Van Roessel laag en hard ingeschoten 120). Het was rechtshalf Bauwens die uit een door Leeser genomen vrije trap. nadat de bal de paal had geraakt, Ajax' achterstand verkleinde. Twee minuten voor rust werd het echter 3—1 toen Elzer in plaats van voetbal handbal ging spelen en Van Roessel de tweede strafschop nu hoog langs Visser knalde. De rust was nauwelijks 3 minuten verstreken toen bij een fraaie combina tie De JongFormanoy Van Roessel de bal laag maar geweldig hard onder de vallende Visser inschoot (4—2). Wel kon de zeer actieve Michels met een uitste kende kopbal uit een voorzet van Leeser doelman Botermans kansloos slaan, in de 17e minuut, maar na 32 minuten was Snijders huilde dikke tranen Dikke tranen biggelden Zondagavond de amateur wegrenner Wim Snijders uit Halfweg over de wangen, toen hij in de koffiekamer van het Olympisch Stadion hoorde, dat niet hij, maar de Haarlemmer Adri Voorting door de jury was uitgeroepen tot winnaar van de vijfde Ronde om het IJsselmeer. Deze uit spraak van de jury ontlokte aan de vele wielrencnthousiasten, die zich daar verzameld hadden, luide protesten, want iedereen had het als vanzelfsprekend aangenomen, dat Snijders eerste in het algemeen klassement zou worden. Wat was er namelijk gebeurd Zater- een opgelopen achterstand te niet te dagavond was de man uit Halfweg in doen en zo zijn kans op de eerste plaats Meppel met miniem verschil voor de 1 Hagenaar Kooiman in de eindsprint winnaar geworden van de eerste étappe. Met Snijders werden nog acht renners ex aequo in dezelfde tijd geplaatst. Adri Voorting werd vierde, maar zat aan het wiel van de winnaar. Toen Snijders Zondagmiddag na ruim 200 kilometer rijden met Voorting, Van 't Hof en de kansloze Wim Verhoeven het stadion binnenkwam, was zijn ge dachte in de eindsprint te rijden voor minstens de derde plaats, wat hem in derdaad gelukte. Met een eerste en een derde plaats zou hij zo dacht hU zeker eerste in het totaal klassement worden, want Voorting was Zaterdag immers vierde geworden Maar niet zo dacht de jury er over. Zij besliste na ruggespraak met de sportcommissic van de KNWU dat Voorting winnaar van de ronde werd. omdat de Sassenheimer Arend van 't Hof tweede in de sprint en Snij ders ongeveer 10 meter achterstand hadden. Dat de jury het verschil int 10 58 01; 3. Van 't Hof. 10.58.01: 4 Kooi- tijd uitdrukte met 2 seconden lijkt ons """Mj 1 '""1" n overdreven, want in een dergelijke be langrijke eindsprint maakt een ver schil van 10 meter nog geen seconde verschil uit. Snijders protesteerde nog, omdat Za terdag in Meppel dit systeem niet was toegepast en hij het ook nu ongedaan gemaakt wilde zien, maar het protest werd afgewezen. Dit was het minder prettige slot van deze Ronde, die overigens uitstekend geslaagd is en op beide dagen een zeer spannende strijd te zien heeft gegeven. De grote mannen in belde étappe's waren de renners, die door de KNWU in de selectieploeg voor de Olympische Spelen zijn gekozen en de grootste van hen was wel Snijders. Vooral in de laat ste étappe heeft hij alles gegeven om te behouden. Hij was voor velen morele winnaar van deze Ronde, al moet worden toegegeven, dat ook Adri Voor ting uitstekend heeft gereden. De uitslag van de eerste étappe over een afstand van 217 km van Amsterdam vla de Afsluitdijk naar Meppel luidde: 1. Snijders, Halfweg, 5 uur 53 min 43 sec., 2. Koolman, Den Haag, z.t.; 3. Van 't Hof, Sassenliclm, z.t.; 4. Adri Voorting, Haarlem', z.t.; 5. Van Roon, Haarlem, z.t.; 0. Mchagnoul. Amsterdam, z.t.; 7. Donker. Amsterdam, z.t.; 8. Plet Haan, Mechelen (Llmb z.t.: 9. De Bruin. Roosendaal, z t. De uitslag van de tweede étappe, van Meppel vla Zwolle naar Amsterdam, over een afstand van ongeveer 200 km luidt; 1. Adri Voorting. 5 uur 4 min. 16 sec.; 2. Van t' Hof, 5 uur 4 min 18 sec.: 3. Snliders zt 4. Verhoeven. Overschle, z.t 5. Koolman, 5 uur 4 min. 32 sec.; 6 Hof land. Beverwijk, z.t.; 7. Meijer. Laren. 5 uur 5 min. 56 scc 8. RIJnders. Amsterdam. 5 uur 5 min. 58 sec.; 9 Koeman. Krom menie. 5 uur 6 min. 25 sec.; 10. Mchag- noul] z. De uitslag van het totaalklassement ls: Adri Voorting. 10 57.59; 2. Snijders. ;«m. 1 Von Hnf Kir" Met bijna drie minuten voorsprong Voor de tweede maal in zijn wielerloopbaan heeft Wim van Est de monsterrit Bordeaux-Parijs gewonnen. In 1950 werd hij, tot grote verrassing van de Franse wielerdeskundigen, eerste, het vorig seizoen kwam hij als tweede aan ondanks het feit, dat hij als favoriet was gestart en gisteren is hij wederom als eerste de baan van het Pare des Princes opgereden, na de reusachtige rit van bijna 600 k.m. Op het tweede gedeelte van de route had hij een voortdurende strijd te voeren met de Franse deelnemers, maar ondanks verwoede pogingen van Maurice Diot, Jean Queguen en Robert Varnajo bleef de Brabander meester van het terrein. Onder vrij gunstige weersomstandig heden werd in de nacht van Zaterdag op Zondag het startsein gegeven voor de 52ste Bordeaux-Parijs Dertien renners 'Robic was geblesseerd en moest verstek laten gaan" verschenen aan de start bij de Quatre Pavilions, even bulten Bor deaux. Om even over 9 uur Zondagmorgen kwamen de deelnemers te Chattelerault aan waar men achter de gangmakers ging zitten Er waren toen 270 km van de 586 km afgelegd. De speciale premie te Chattelerault werd gewonnen door de Italiaan Sforachi voor Van Est en Var- Eerst na Amboise, op 352 km nam de strijd ernstige vormen aan. Sforacchi de marreerde het eerst. Eerst haalde Var najo hem in. vervolgens kwam Diot bij er. tenslotte slaazden ook Van E;t. Que guen en De Riicke er in op de vluchte ling in te lopen. Voorbij Blois (396 km) had dit zestal een voorsprong van 2 mi nuten 10 seconden op Forlinl. Sciarais en Dolhats. 3 min 40 sec op Breuer en 4 mm 15 sec op Buyl. Op de lange rechte wegen vóór en na Orleans (453 km» vonden talrijke uitlooppogingen plaats, maar direct re sultaat leverden deze pogingen niet op In de omg°vinc van Stampes '519 km' trachtte Van Est opnieuw er tuw*n uit te komen en Inderdaad gelukte hem dit bij het uitkomen van het stadje. Alleen beklom hij de heuvel, gevolgd door Queguen, Varnajo en vervolgens Diot. Op liet hoogste punt kwam Van Est alleen door, terwijl achter hem de Franse concurrenten gezamenlijk trachtten hem weer in le halen. Op dat moment was de course echter be slist. Van Est liep steeds verder uit en op de hoogte van Dourdan (536 km) had hy een voorsprong van 1 min op Varnajo en van 1 min. 10 sec. op Que guen en Diot. Zeer regelmatig bleef Van Est rijden en het gevolg was dan ook. dat zijn voorsprong met seconden kon worden ver groot. Te Limours (551 km» leidde Van Est met 1 mm 45 sec voorsprong op tegen Ilans Harting op de 1500 meter tijdens de Olympische Dag, volgde de Belg als een schaduw. In vol tempo liep Reiff ronde na ronde, maar Slijkhuis kon hem gemak kelijk volgen. Ook bij het Ingaan van de laatste ronde lag de Belg nog steeds op kop. Toen Reiff de laatste bocht was genaderd viel Slijkhuis plotseling aan. Hoe het gebeurde was niet precies dui delijk, maar men zag Reiff struikelen. Slijkhuis hield onmiddellijk ln. hielp zijn tegenstander weer op de been en te zamen gingen beide athleten door de finish, in de ondanks het oponthoud goede tijd van 8 min. 27.4. 100 meter: A. Saat (Nederland) 10.9 sec.: 2. Lammers (Nederland) 11.1 sec.; 3. Cappoen (België) 11.3 sec 4. Ham mer (Luxemburg) zelfde tijd. 200 meter: 1. Saat 21.9 sec.; 2 Lam mers 22.2 sec.; 3. Ebnoether (België) 22.7 sec. 400 meter: 1. Soetewey (Belgie) 503 sec 2. De Jong (Nederland) 50.6 sec.; 3. Verwey (Nederland) 52 sec. 1500 meter: 1. Barthel (Luxemburg) 3,56,6, 2. Herman (België) 3,57,2; 3. Harting (Nederland) 3,59. 3000 meter: 1. Slijkhuis (Nederland) en Reiff (Belgie) 8,27,4; 3. Theys (Bel gië) 8,35,6; 4. Van de Wattyne (België) 8,43,6. 800 meter: 1. Moens (België) 1,54,1; 2. Desmedt (Belgie) 1,54,4. 3. De Kroon (Nederland) 1,54,9; 4. Van Kreuningen (Nederland) 1,56. Kogelslingeren: 1. Lessire (België) 45 80 meter; 2. Druyts (Belgie) 42 18 m.; j 3. Van Wissem (Nederland) 40 08 meter. Speerwerpen: L. Lutkeveld (Neder land) 56 84 meter: 2. Dayer (België) 155.74 meter; 3. Van Eyck (België) 51 94 meter. R.C.L.-tournooi In het RCL-tournooi hebben een hardwerkend „Leiden" en een volledig Lugdunum elkaar het vuur na aan cie schenen gelegd. Leiden nam de leiding uit een strafschop en vergrootte spoedig daarop haar voorsprong tot 20. Ver hoeven kon voor de rust het doel niet vinden, wel de paal. maar na de her vatting schoot hy toch snel raak. Met nog tien minuten te spelen, bracht hij de partijen op gelijke voet en even voor het scheiden van de markt bracht hy met een kopbal uit een door Mizee ge nomen corner de stand op 32 voor Lugdunum. Voor hetzelfde toumooi speelde een UVS-combinatie tegen Archipel. De Ha genaars. die geregeld in de meerderheid waren, hadden het kennelijk te kwaad met de stugge verdediging van de blauw-witten. Drie minuten voor de rust namen zij de leiding, maar Ver- kuylen maakte na de hervatting uit een strafschop gelyk. Met deze stand kwam het einde en moest verlengd worden. Toen maakte Cornelisse van Archipel twee doelpunten. NICE FRANS KAMPIOEN. Nice is door een 2—0 overwinning op Marseille met een totaal van 46 pun ten kampioen van Frankrijk geworden. Bordeaux, de club van Bertus de Harder en De Kubber. bezet in het eindklasse ment de tweede plaats met 45 punten. Overwinning op België te Mechelen: 5-2 (Van onze sportredacteur) Een minuut of wat voor de aanvang van de wedstrijd tussen de officiële Zaterdagelftallen van Nederland en België reed er een Mechelaar op zijn fiets over een der treden van de flink uit de kluiten gewassen betonnen staantribune van de Royal Football Club Malinois. Dat kon hij rustig doen, want zijn stadgeno ten. verwend als zij zijn met hun twee clubs in de eredivisie, waren nu niet bepaald warm gelopen voor dit jaarlijkse internationale tref fen en de officials, journalisten en leden van het muziekcorps bij elkaar opgeteld overtrof fen in aantal de betalende toeschouwers dan ook ver. Ja, Albert, een in de Lusthoflaan te Leiden geboren Nederlander- die in Torke Lemberechts' café op de Grote Markt vlijtig de pilsjes rondbrengt - de beroemde linksbuiten zelf was aan het kaarten en op zo'n luidruch tige wijze, dat de niet-ingewijde verwachtte hem elk ogenblik met zijn partners „op de vuist" te zien gaan - had het ons al met een vooruitziende blik verzekerd: „De kosten van het banket halen ze er niet uit En degenen die toch waren gekomen, had- SCHAAP ^en 'n rust rec*en le over om sappige Vlaamse krachttermen hun kostbare francskes te betreuren, want het voetbal in de eerste helft was nog slechter geweest dan de wijze waarop de Mechelse Spoorwegharmonie, ove rigens een kranig .corps, vóór de wedstrijd meende dat het Wilhelmus (nauwelijks te herkennen) gespeeld moest worden. Ja. wat zullen wij U van de eerste helft vertellen? .Vergeet die maar", lachte leider Queguen en le Toussus-le-Noble bedroeg Roos na afloop in de kleedkamer en het verschil reeds 2 min 15 sec. Intussen 1 zou inderdaad de beste oplossing zijn. werd Queguen weer gepasseerd door Want de Oranjebroeken, die in de Diot die zich schitterend had hersteld celenwedstrijd te Leiden zulk veelbeio- van een Inzinking Te Versailles op 573 And voetbal hadden laten zien, liepen km. op het hoogste punt van de heuvel 11 °P het Malinols-veld uiterst zenuw van Picardie had Van Est een voor- sJhtig naar hun vorm te zoeken. Het sprong van 3 min 5 sec op Diot. Toen leuterige, slecht geplaatste spel van ae onze landgenoot de baan van het Pare Nederlander-, werd steeds door de Bel- des Princess te Parijs op reed bleek h(j I gische verdedigers onderbroken en het een voorsprong te hebben van 2 min 57 ouurde precies een half uur vóór doel- sec op Diot. Van Est noteerde een to- man Burton (Luik) eindelijk eens een taaltijd van 17 uur 36 min 14 sec I Hollands schot (van Loosman) kreeg te stoppen. Doordat de halfspeleis Keur en De uitslag luidt. Jansen faalden, kon het achtertrio 1 Wim van Est 586 km in 17 uur 36 min Wilhelm—SchaapVerdoes de Belgische 14 sec: 2 Maurice Diot (Frankrijk) 17 1 aanvallers niet voldoende onder con- •ur 39 min 1 sec 3 Jean Queguen (Fr) iróle krijgen en het was maar goed dat 17 uur 40 min 33 sec: 4 Robert Varnajo /i. doelman Woudstra in zo'n prima (Fr) 17 uur 41 min 8 sec: 5 Berton (Fr) vorm stak en B. de Antwerpse midvoor 17 uur 42 min 53 sec ;6 Sciardis (Fr); i ThUs de ene levensgrote kans na de an- 7Sforacohi (Italië); SDeRycke (België). I derc om zeep hielp, want anders hadden de Rode Duivels bij de rust op fluweel gezeten. De Belgen brachten het nu ln de eerste helft niet verder dan tot acht hoekschoppen en één doelpunt, in de 31ste minuut door Thijs gescoord na een verschrikkelyke knoeipartij in het Ne derlandse doelgebied En die dik ver- ciende Belgische voorsprong ging een minuut voor de thee nog verloren ook, toen Heinen een goede voorzet van rechtsbuiten Lagendyk met een zeer fraaie, onhoudbare kopbal afwerkte: 1-1. BETER SPEL. In dc tweede helft kwam het Ne derlandse Zaterdagelflal heel wat be ter voor de dag, al rees het spel nim mer lot de hoogte, zoals in de l.eidse Hout getoond. Wel waren de Belgen ook na de rust meer aanvallend, maar hun binnentrio had hel vizier weer slecht gesteld terwijl het Oranje-ach tertrio de situatie nu ook beter in dc hand had. Vooral Schaap, die in jaren niet zo'n lastige wedstrijd he(?ft ge had. speelde een prima party, ook al kon hij niet verhinderen dat het aan tal ongerieflijke situaties voor de Ne derlandse doelmond legio was. De Oranje-aanvallen waren nu ge vaarlijker en reeds vijf minuten na de hervatting kon Van der Weyden, na een listig hakje van Heinen, de stand met een strak schot op 12 brengen. Vyf minuten na deze treffer stopte coelman Burton een hard schot van Heinen on voldoende en Loosman kon rustig doel punten: 1—3. De Belgen lieten het er niet bij zitten en nadat Woudstra twee maal achtereen een schot van rechts binnen 1sta (Luik) op secure wyze on schadelijk had gemaakt, kon Thijs, doorbrekend op een lange pass door het midden, de Belgische achterstand terug brengen tot 23. Moeilijke momenten voor de Neder landse veste volgden en bij een van de gevaarlijke corners liet linksbinnen Van Elzen (Antwerpen )een fraaie kans op de gelijkmaker glippen. Tien minuten voor tijd bracht Heinen de stand op 24. een goed doelpunt, want ae Spa kenburger werd bij het lossen van zyn schot hardhandig bewerkt door de backs Sohet (Luik) en Lamberechts (Lim burg). Woudsma kon in het hevige slot- offensief der Rode Duivels een haid schot van Thijs nog net met één hand stoppen linksbuiten Van Wlngen Mechelen) kreeg daaruit een vriie kans, maar deze zwakke speler, die alleen met de rechtervoet kon schieten, schoot het leer in het zijnet Kort daarop kon Hei nen door blunderen van linksback Sohet en doelman Burton de stand op 25 brengen, waarmee het pleit beslecht was. Resumerend: na een zwakke eerste helft in de tweede behoorlijk spel vai, de Nederlandse ploeg. De uitslag is echter zeer geflatteerd, want de ftel- gen. die een hoger tempo opbrachten, verloren slechts door onproductiviteit van hun binnentrio. dat vrij ongeluk kig was met schieten. De leider van het elftal ,de heer Roos, was content. Hij vond het een moeilijke wedstrijd. Vooral over Schaap, die Thijs in de tweede helft uitstekend ln be dwang hield, was hij tevreden. De heer D Prlesterbach, voorzitter van de keuzecommissie van het Zater dagvoetbal, zei: „Jongens, het was uit stekend". Het elftal van het Belgisch Handels verbond, dat ongeveer een maand gele den met 2—1 van Frankrijk won, was als volgt samengesteld: Burton (Luik), Sohet (Luik), Lambe- echts (Limburg), Boeynaens (Antwer pen), Franc (Antwerpen), De Borgen Mechelen); Van Wlngen (Mecneien), Van Elzen (Antwerpen". Thijs (Antwer pen), Ista (Luik) en Pltot (Henegou wen).

Leidsch Dagblad | 1952 | | pagina 3