T.V „Nationalisme is zaak van geloof"' Ernstige beschuldigingen en scherpe critiek van de heer Reijers YÉlP?? (J LUCHT VOOR MARION Mi PANDA EN DE VERDWIJN-MACHINE Agenda 91ste Jaargang LEIDSCH DAGBLAD Donderdag 17 April 1952 Tweede Blad No. 27585 Friese kwestie en zaak Menten in Eerste Kamer Gerretson Geestelijke verzorging der gevangenen {Van onze parlementaire redacteur). De behandeling van de Justitiebegroting in de Eerste Kamer heeft zich in hoofdzaak bewogen om drie vraagstukken, waarvan er twee wel zeer prin cipieel zijn gesteld. Enige afgevaardigden hebben zich bezig gehouden met de zaak Menten, waaromtrent wanneer men het zo wil noemen nieuwe onthullingen werden gedaan. Belangrijk waren vooral de opmerkingen, welke werden gemaakt over de Friese kwestie en over de geestelijke verzorging in de gevangenissen. Allereerst de Friese kwestie. Na het bezoek van minister Mulderlje, imen met zijn ambtgenoten van Bin- enlandse Zaken en Onderwijs, aan riesland, waar zij zich over de vraag- ukken nader op de hoogte hebben la- i stellen, heeft de kwestie in de minis- -iële beoordeling wel een wat r.nder rent gekregen. Daaruit mag dan wel- ht de conclusie worden getrokken dat n Haag het antwoord, dat minister ulderije in de Tweede Kamer heeft ge en. niet als het laatste- en afsluiten- 'oord beschouwt. Vandaar dat de Eer- Kamer een poging heeft ondenrmen on het ministeriële standpunt nog wat eer om te bulgen in de richting van in erkenning vap het goede recht der jiese zaak. Maar niet ten onrechte her- ïnerde mej Tjeenk Willink (P vd A) fzeer zij overtuigd was van het grote neipiële belang dezer zaak. aan het oord van de Koningin in haar congres- rde. dat een offer In een lager ressort il strekken tot het welzijn in een hoger ssort Met andere woorden, dat de star- id. waarmede Friesland voor zijn taak Dkomt. er niet toe moet leiden, dat men iet meer boven de belangen van het gen volk vermag uit te zien. Maar aan e andere kant: indien het Friese stre- •n erkenning verdient en verkrijgt, dan dat strekken tot heil van het gehele nd. Prof Gerretson (CH) wees op het ult- snderlijke belang, dat is gelegen in het tcht, de eed in zijn eigen taal te mo rn uitspreken. In de beschouwing van ?ze materie openbaart zich het con- ict tussen staatsrecht en natuurrecht n de regering staat in deze voor de ■uze tussen een oplossing van dit con- ict en een latent slepend conflict. Het loeken van een uitweg is geen oplossing. De consequentie is. dat de wet wordt eranderd en op die weg moet men een leeuwen zien. Zij zijn er niet. De minister begrüpt het niet, zo heeft men mü uit Friesland geschre ven. vertelde de heer Gerretson en hij voegde er aan toe: „Nationalisme is geen zaak van begrip, maar van ge loof". En hjj zei tot de minister: er ken het Friese taalrecht en gij hebt het spel gewonnen. Wat nu als een weldaad zal worden aanvaard, zal de regering, zo zij deze kans ongebruikt laat. over 20 jaar als een ernstig ver zuim worden aangerekend. De CH-af- gevaardigde bepleitte de instelling van een commissie Ier voorbereiding van een oplossing. Het Fries heeft ook ln de vergader zaal van de Eerste Kamer geklonken. Ditmaal niet, zoals ln de Tweede Ka- nier, in poëzie, waarmede prof. Gerbran- dy zijn betoog onderstreepte, maar in het zwaar-gebeeldhouwde Proza van Sipke Huismans. de bekende Friese voor vechter uit de twintiger jaren. Het Proza dat de heer Algra <ARt voorlas, was van Huisman's grote zeggingsgaven een in drukwekkend specimen. Èn hem ver der citerende gewaagde ook de heer Al gra van het ..kleine imperialisme", waarmede de gerechtvaardigde verlan gens der Friezen worden veronacht zaamd en teruggedrongen. Deze karak teristiek achtte hij ook van toepassing voor de argumentatie, waarvan de mi nister zich in de Tweede Kamer heeft bediend. De Friezen zijn niet blind voor het belang der nationale eenheid, maar het Friese nationalisme en deszelfs er kenning behoeft die gemeenschap niet te verscheuren. Integendeel! Het gaat hier niet om meerdere of mindere soepelheid, maar om recht en vrijheid. Het is geen gunst aan onge- letterden. Meent de regering dat. dan maakt zy een groteske en gevaarlyke vergissing, zo riep de heer Algra uit. Een betoog, dat mej. Tjeenk Willink onderstreepte, door er op te wyzen, dat wat in Friesland leeft een bolwerk vormt tegen de massaficatie. ZIJ oefende daar naast echter critiek uit op de opge schroefde en buiten de werkelijkheid staande wijze, waarop sommigen ln Friesland menen, hun zaak te moeten bepleiten, als zouden de Friezen de hand moeten kussen van hem, die hen slaat. Minis: 'jerije heeft zich in de Tweede Kamer laten ontvallen, dat de geestelijke verzorging der gevangenen, welke het Humanistisch Verbond biedt, „stenen voor brood" is. Op dit punt heeft de Eerste Kamer gisteravond de minister onderhanden genomen. Dat zulks gebeurde door de heer Van Walsum (PvdA), die als be lijdend christen het goede recht van het Humanistisch Verbond verdedigde, maakte de zaak te meer belangwekkend. Wij moeten erkennen, dat ons volk in geestelijk opzicht een zeer gemengde samenstelling heeft en op die grond moet aan het Humanistisch Verbond gegeven worden, nat het vraagt, aldus de heer Van Walsum. Bovendien, er schuilt een gevaar ln, dat het recht van de kerken ten deze zou moeten worden gehandhaafd met behulp van de staats macht. Mr Van Walsum vroeg van de minister de instelling van een brede studiecommissie te bevorderen. Het gaat hier om een kwestie van grote staat kundige betekenis. Over de zaak Menten beeft vooral de heer Revers (CH) een nogal ont hullend betoog gehouden. Hij vertelde vele bijzonderheden over de achter gronden van deze geruchtmakende af faire en betoogde, dat wie de vernie tiger (s) vindt van de inventaris-lijs ten der B.S., ook de dader (s) vindt. Maar naar hen wordt niet gezocht. Van de B.S.-wacht Is een onwaar schijnlijk groot deel geëmigreerd, i Waarom? Waar zijn de tapijten geble ven en waar de schilderijen? Men weet. wie deze gestolen heeft en de daders laat men lopen. Stelen en vals heid in geschrifte zijn in Nederland verboden. Dat geldt, zo vervolgde de heer Reyers ook voor de Bloemendaal- sc politie. Scherpe critiek oefende de afgevaardigde op de Rechter-Commis- saris te Haarlem en de Procureur-Ge neraal te Amsterdam. Hij zeide, dat erkend is, dat de door een journalist gedane onthullingen waar zijn, en dat de rechtstaat op het spel staat. Mag men hem geloven, dan is de zaak- Menten een zeer troebele affaire, waar in de hoogste autoriteiten hnu duistere rol meespelen. Deze beschuldiging, zo rauwelings de Kamer ingeslingerd, is ernstig, maar zij is ook gevaarlijk. De heer Witteman (KVP) heeft het dan ook nuttig geoordeeld namens zijn De gezwollen Mississippi dondert met toenemende kracht over de dam beneden de St. Anthony waterval. Steeds grotere oppervlakten komen onder water te staan. In de afgelopen week verdrievou digde de hoeveelheid water, welke de Mississippi hier afvoert, in drie dagen en nog steeds houdt de was aan. De bovenste foto toont het bruisen de water van de Mississippi over de dam van de St. Anthony water val. Op het beeld daaronder staat een van de vete groepen boerderijen, welke nabij Minnesota geheel in het water staan. De huizen zijn geheel verlaten en de verbindingen ver broken. Toen deze opname gemaakt werd stond het water in de huizen ander halve meter hoog en nog steeds bleef het stijgen. Omgekeerde bewijslast voor j bromfietsers Verschenen is de Memorie van Ant woord van de Minister van Verkeer en Waterstaat on het voorlopige verslag van de commissie van ranoorteurs uit de Tweede Kamer over het ontwerp van wet tot wiizieing van de weeenver- kerswet. Hieraan ontlenen wii dat het de minister gebleken is. dat bii zoveel ver keersongevallen bromfietsen betrokken ziln dat het gevaar, dat de bromfiets on de wee oplevert, inderdaad groter Is te achten dan dat. hetwelk wordt ver oorzaakt door het berijden van een ge woon rijwiel, ln verband waarmede het juist voorkomt voor de bestuurders van bromfietsen welke voertuigen tot de categorie motorrijtuigen blijven beho ren de voor de bestuurders van mo- torriltuigen bestaande zogenaamde om gekeerde bewijslast van kracht te doen blijven. fractie te verklaren, dat de methode om nu weer andere hoge ambtenaren der rechterlijke macht in een ongunstig dag licht te plaatsen hem allerminst zinde. De afgevaardigde heeft geput uit bron nen, welke voor de andere Kamerleden ontoegankelijk zijn, aldus de heer Wit teman, die er op aandrong, dat de mi nister hen door een afdoende verkla ring zou rehabiliteren. Mej. Tjeenk Willink vroeg de minis ter ook aan de leden van de Eerste Kamer opening van zaken te geven over vele veelbesproken aangelegenheden, waaromtrent in brede kring nog onze kerheid bestaat. (Inecz. Med.-Adv.j t Au.cs FEUILLETON r DOOR Jos Lodewijks VIJFDE HOOFDSTUK Stella Marter is een beklagenswaardi- vrouw. Ik vraag my af hoeveel mensen weten lat zy een minnaar heeft. Zü vertelde nij dat onder Qe grootste geheimhou- ling en nadat zy meer dan een uur (dracht had zich te verzetten tegen aar verlangen om my ln vertrouwen te n.en en haar beslommeringen met my delen. liet was niet gemakkeiyk haar zo ver te krijgen. Ze begon met een koele on- genaakbaarheid. maar langzamerhand verlooi zy de macht over haar gevoelens en tenslotte was zy niet anders dan een vinhopige, tobbende vrouw, die haar evensgeluk oedreigd zag en geen uitweg Kist. Steils Marter, de goed-verzorgde. n-iendeiyve en bedryvige zakenvrouw, de hele dag Ju de weer en bij alles gracieus :n charmant. Is een masker. Daarachter leeft een vrouw, die grote zorgen en ïrote liefdes heeft, dagelijks ontzaglijke Tr.oeilijkheden het hoofd moet bieden en sier leven een aaneenschakeling van kort geluk en grote droefenissen is ge weest. Zy moet een sterke persoonlyk- tield zyn. om desondanks haar spel te ■•.linnen spelen en Iedere morgen op nieuw weer met 'n ontwapenende glim lach haar gasten te kunnen begroeten, om dan uur na uur de zorgen voor haar grote gezin van personeel en gas- len te dragen en leiding te geven ln duizend-en-één kleine en grote proble men. Een sterke vrouw, maar zwak ln stille ogenblikken van eenzaamheid, als het werk gedaan is en de gasten slapen. Hoe groot moet ln die uren de behoefte zijn voor haar om iemand naast zich te weten, Iemand die haar steunen en bemoedigen kan. Een man, die met een "efderijke glimlach haar zorgen kan wegvagen en met een zachte hand de rimpels kan wegstryken van haar voor hoofd en haar in zyn stevige armen kan nemen waai- ze de wereld kan ver geten om naar het kloppen van zyn hart te luisteren. ..En dan alleen maar te denken: Dat h.-rt klopt voor mU". Deze laatste zin is letteriyk van Stella. Ik heb die woorden onthouden alsof ze in mijn geheugen waren gebrand. Zij waren ongeveer de laatste van een ge schiedenis die zij my vertelde met hor ten en stoten: de geschiedenis van haar leven. Het is niet eenvoudig Iemands woorden te herhalen op schrift zo. dat de sfeer van die uitgesproken cedachten hen blijft omgeven Maar Ik zal proberen met behulp van mijn geheugen en van dc onuitwisbare indruk, die Stella's ver haal op my gemaakt heeft, haar woor den weer te geven. Het was helemaal geen uitgebalanceerd, weloverwogen ver telling. Het waren zinnen, woorden, ge dachten. komende uit het overvolle hart van een vrouw die dankbaar was dat ze zich uiten kon woorden als tranen, die verlichtten. Dit was, wat Stella Marter my ver telde: .Ik was vijfentwintig toen ik trouwde met de man. die ik zonder een spoor van twyfel had liefgehad sinds ik hem had leren kennen dat was drie jaar daarvoor. Tweeëntwintig mijn ken nissen lieten my helemaal niet in twy fel over myn uiterlijk en er waren man nen die er alles voor zouden hebben over gehad als ze zich in myn gunst hadden kunnen dringen. Maar ik maakte myn keus zonder een ogenblik te aarzelen en ik bleef er bij. Misschien was ik r.og teveel een kind om de dingen te overwegen en mij zelf af te vragen of mun keus verstandig was gelukkig maar. Want het was een onverstandige keus. tenminste uit het oogpunt van zakelijkheid gezien. Dick was een lieve, harteiyke jongen, die ontzaglyk veel van me hield en alles zou hebben wil len doen om me gelukkig te maken. Maar hy was een dromer, een kunste naar misschien, zonder overigens de moed en de kracht te hebben om zich ln welke tak van kunst ook uit te leven en er lets in te presteren. Hij hield van me maar dat was ook de enige steun, die hij me gaf en ik was gedwongen van de eerste dag af de leiding te nemen en alles te bedisselen Een bepaald vak ken de hy niet. Hij had zijn vader na zijn HBS-tyd wat geholpen in de wijnhandel, zonder veel succes trouwens, en toen ik hem leerde kennen, vertelde hy my op een avond met een dood-ongelukkig ge zicht dat hy gedoemd was later de lei ding van die wynhandel op zich te ne men. Ik maakte me in die eerste jaren erg ongerust over onze toekomst, maar ik hield teveel van hem om hem ook maar in het minst ergens toe te dwingen. Dick j praatte ook nooit over trouwen. Ik wist j dat hij mij dolgraag hebben zou. maar I de gedachte aan een gezin en de nood- zakeiykheid om de kost te verdienen en verder alle beslommeringen en verant woordelijkheden t« dragen, die daarmee verbonden zyn, schrikte hem af. Eindelyk nam ik het heft in handen en na ontzettende scènes met zyn ouders, die my ongeveer als een Kenau zagen, omdat lk voor Dick sprak en alles probeerde te organiseren, bracht ik het zo ver dat zij er van afzagen Dick in de wijnhandel te laten opvolgen en hem een flink bedrag gaven om dit hotel te kopen. Dat wil zeggen, hij kreeg het geld dat hem als een van de twee zonen toe kwam er was namelijk nog een oude re broer die een •tandarts-practijk had en de rest werd hem door zijn vader onder bepaalde condities geleend. Ik was geweldig enthousiast voor dit werk en ik was er zeker van dat ons hotel een succes zou worden Samen met wn vriendin van mijn moeder moeder stierf al toen ik dertien was bestuurde ik deze onderneming, terwijl Dick zijn best deed om te helpen. Het ging prach. tig in het begin. Maar Dick was er totaal ongeschikt voor. Hij bedierf een boel dingen door zyn overgevoelige na tuur en zijn driftbuien en ik werd er I soms wanhopig onder als ik zag hoe het werk. dat lk moeizaam opbouwde, door hem zonder opzet werd ondermijnd. Zon der opzet dat was het ergste. Ik leed het meest onder myn medelijden met hem. en lk hield van hem Be bleef van hem houden en dat maakte alles dub bel moeiiyk (Wordt vervolgd) 7) Het leven was moeilijk voor Panda. Nu had hij al van alles geprobeerd, maar een betrekking kon hij niet vinden! ..Ach", dacht hij. „wat moet er van mij terecht komen?" En mei deze en dergelijke mis troostige gedachten drentelde hij verder en verder, tot hij tenslotte aan de rand van de stad kwam. waar een vuilnisbelt was en verder niets - dan alleen een landloper, die het er zich gemakkelijk had gemaakt. „Ha. ventje!" zei die landloper. Heb jij soms nog een kwartje voor een nette werkman met een hui lende vrouw en zeven bloedjes van kinderen?" „Nee", zei Panda droevig. Ik heb niets! tJct spijt me! Wat erg. dat uw vrouw zo huilt, en dat uw kinderen bloedjes zijn!" „O - trek! het je niet aan", antwoordde de landloper. „Ik zei dat zo-maar. maar het is niet waar. hoor. Ik ben helemaal niet getrouwd. Ik ben wel wijzer! Trouwen cn werken zijn de twee dingen, waar ik nooit aan begin". „Nou - maar wérken wil ik wel!" sprak Panda. „Anders kom ik hier op de vuilnisbelt te zitten. De moeilijkheid is alleen, dat ik geen werk kan vinden". „Die vuilnisbelt zit anders heel gemakkelijk, vriend - daar hoef je niet op neer te kijken!" sprak de land loper verontwaardigd. „En werken is goed voor de dommen. maar niet voor mij. Ik dénk er niet aan. Nog geen uur geleden bood iemand mij een betrek king aandaar bij die oude vuurtoren. Het was een heel heerschap, en hij beloofde me schitterende vooruitzichten, maar ik dénk er eenvoudig niet over Panda dacht er wél over! De landloper was nog niet uitgesproken, of Panda was al op weg naar de aanoewezen vuurtoren, waar een heerschap een be trekking met schitterende vooruitzichten aanbood. Radio-programma VOOR VRIJDAG 18 APRIL Hilversum I. (402 m.) NCRV: 7.00 Nieuws; 7.18 Gewijde muziek; 7.45 Een woord voor de dag. 8.00 Nieuws en weer ber.; 8.15 Gram.muzlek; 8.45 Idem, 9 00 Voor de zieken. 9.30 Waterstanden: 9.35 Gram.muziek. 10.30 Morgendienst: 11.00 Planoduo; 1130 Gram.muzlek; 12.00 Amu- semntsmuz.; 12.30 Land- en tuinbouw- mededelingen; 12.33 Lichte muziek; 12.59 Klokgelui; 13.00 Nieuws. 13.15 Marlniers- kapel; 14 00 Tulnbouwpraotje; 14.15 Utrechts Stedelijk Orkest; 15 10 Viola d'amore, contrabas en plano; 15 40 Voor dracht; 16.00 Kamermuziek; 16.30 Voor dracht; 16 50 Gram.muzlek; 17.00 Voor de ieugd; 17.30 Op bezoek bij de Mariniers kapel der Koninklijke Marine; 17.40 Gra- mof.muzlek. 17.45 Fries programma; 18.00 Nieuws. 18 15 Amus.muziek; 18.45 Gram.- muziek; 18.50 Muzikale causerie; 19.15 Re- krant; 20.00 Nieuws en weerber.; 20.10 Vl|f minuten: 20.15 Lichte muziek; 20 40 „Zaken doen ln de Verenigde Staten", causerie: 21 00 Radio Phllharmonlsch or kest en soliste; 22.05 Gram.muzlek; 22 15 Vocaal ensemble, 22.30 Orgelconcert; 22.45 Avondoverdenking; 23.00 Nieuws en SOS- berlchten; 23 15 Nederlandse schaakkam pioenschappen; 23.20 Amus.muz!ek; 23.50- 24.00 Gram.muzlek. Hilversum II. (298 m.) VARA 7 00 Nieuws: 7 15 Ochtendgymnastiek; 7.33 Gram muziek: 8 00 Nieuws en weerber.; 8.18 Gram muziek; 8 50 Voor de huisvrouw 9 00 Gram muziek. VPRO; 10 00 ..Kinderen en Mensen", causerie: 10 05 Morgenwy- dlng; VARA: 10.20 Orgelspel. 10.50 Gram. muzlek; 11.15 Radlofeullleton: 11.35 Hon gaarse volksliederen. AVRO: 12.00 Llchti muziek; 12.30 Land- en tulnbouwmerte- delingen; 12.33 Sport en prognose; 12.48 Gram.muzlek; 13.00 Nieuws; 13 15 Mede delingen of gram.muzlek; 13.20 Metropole orkest; 14 00 Kookpraatje; 14.20 Gram mu ziek; le en 2e acte ..Alda". opera: VARA: 16.00 Gam.muziek: 16 30 Voor de Jeugd; 17.00 Planoduo; 17.20 Muzikale causerie: 18 00 Nieuws: 18 15 Felicitaties: 18 45 Denk om de bocht"; 19 00 Gram.muzlek 19.10 „Wat doet uw man?", klankbeeld. VPRO 19 30 „Op Huisbezoek", cursus; 19 50 Berichten: 20 00 Nieuws. 20 05 Boek bespreking: 20 10 Gram muziek: 20 30 „Benelux"- 20 40 Leven op de aarde", causerie VARA21.00 Cabaret: 21.30 „De Ducdalf": 21 50 Buitenlands overzicht; 22.05 Lichte muziek; 22.30 Gram.muzlek; VPRO: 22.40 .Vandaag", causerie; 22.45 Avondwijding. VARA' 23.00 Nieuws; 23 15 „In huwelijk en gezin", causerie: 23.30 24.00 Kamerorkest. Experimenteel televisieprogramma van de AVRO. 20 1521 45: 1. Opening: 2 Televlzler; 3 ..Stillen ln lijnen1"; Pauze. 4. ..Ending It", televisiespel. Engeland. BBC Home Service. 330 m.: 12 30 Bariton, vlooi en plano; 13.00 Dans muziek: 13.25 Voor de arbeiders; 13.55 Weerber 14.00 Nieuws. 14.10 Gram muz.; 15 00 Hoorspel. 16 00 Crltleken; 16 45 Or kestconcert. 17 30 Discussie. 18 00 Voor de kinderen; 18 55 Weerber.; 19 00 Nieuws. 19 15 Sport. 19 20 Operamuziek: 20 00 Revue-orkest en solisten; 20 40 Causerie: 2100 Klankbeeld: 22 00 Nieuws; 22.15 Amerikaanse nieuwsbrief 22.30 Gevar. propr 23 00 Pianorecital; 23.45 Voor dracht; 24 00 Nieuws; 0 03 Sport. Engeland. BBC Light Programme. 1.700 en 247 in.: 12.00 Mrs. Dale's Dagboek; 12 15 Lichte muziek; 12.45 Voordracht; 13 00 Pianorecital; 13.15 Orgelspel; 13.45 Orkestconcert; 14 45 Voor de kinderen; 15.00 Voor de vrouw; 16 00 Lichte muziek; 16.30 Voor de soldaten; 16.45 Lichte mu ziek; 17.15 Mrs. Dale s Dagboek; 17.30 Or gelspel; 18 00 Salonorkest en soliste. 18.70 variété orkest en solisten: 19.15 Gram. muzlek. 19 45 Hoorspel: 20.00 Nieuws en radiojournaal; 20 25 Sport; 20 30 Gevar. prozr 2100 Verzoekprogr 21.45 ..These Radio Times"; 22 15 Discussie: 23 00 Nieuws: 23 15 Actualiteiten. 23.20 Dans muziek; 24 00 Voordracht; 0 20 Lichte mu ziek. 0 561 00 Nieuws. Nordwestdentscher Rundfunk. 309 m.: 12 00 Amus muz.; 13 00 Nieuws; 13.30 Gc- vnr. muziek; 14.15 Weense muziek; 15.50 I Omroeporkest cn solist; 10.15 Kamermu ziek; 17.00 Nieuws; 17.45 Gevar. progr.; 19.00 Nieuws; 19 30 Omroeporkest en solist 20 45 Symphonle-orkest. omroepkoor en solisten: 21.45 Nieuws: 22.35 Jazzmuziek- 23.00 Gevar. muziek: 23 30 Claveclmbel. plano en hammondorgel: 24 00 Nieuws; 0.301.00 Rhythmlsche muziek. 13 50 Idem: 13.55 Israëlische uitzending; 18 30 Amerikaanse uitzending; 20.00 „Werther". opera: 21.35 Idem; 23.31 Gra- mof.muziek: 23 45—24.00 Nieuws. Brussel. 481 en 324 m. 484 n».: 12.05 Orkestconcert. 13.00 Nieuws; 13.10 en 14.00 Gram.muzlek; 14 30 Orgelconcert; 15 00 en 16.00 Gram.muzlek: 17.00 Nieuws; 17 15 Gram muziek: 18 30 Filmmuziek; 19.00 en 19 40 Gram.muzlek; 19 45 Nieuws, 20 00 Orkestconcert. 21 00 en 21 30 Gram muziek 22 00 Nieuws; 22 10 Gram.muzlek 22 15 Kamermuziek, 22.45 Gram.muzlek; 22 50 Nieuws. 324 m.: 11.45 Gram.muzlek; 12 30 Weer berichten; 12.34 Gram.muzlek; 12.50 Koersen; 12.55 Gram muziek; 13.00 Nieuws 13.15 Hammond-orgelrecltal; 14.00. 14 4.5, 15.00 en 16.00 Gram.muzlek: 17.00 Nieuws 17.10 Amusmuzlek; 18.00 Gram.muzlek; 18 10 Voordracht; 18.20 Gram.muz.; 18.30 Voor de soldaten: 19 00 Nieuws; 19.30 Ac tualiteiten: 19 50 Radlofeullleton: 20.00 Gram.muzlek: 20.15 Symphonle-orkest en solisten; (Om 20.55 Kunstoverzicht): 22 00 Nieuws: 22.15 Causerieën; 22.45 Gram mu ziek; 22.5523.00 Nieuws. Den Burcht: Uitvoering Chr. Tambour- en Pllpercoros JK. en G.". 8 uur nam. Het Gulden Vlies: Jaarvercaderlne district Lelden Ned. Ver van Ex-polltle- ke gevangenen uit de bezettinsstlld. 7.30 uur. Schuttershof: Ver. van oud-leerlingen der ambachtsschool; lezing over moderne houtconstructies. 8 uur nam. Stadszaal: K en O. Residentie-orkest. Pianist Shura Cherkaeskv. 8 uur nam. ..Zomerzo re": Kynoloeen-verenlelne ..Rltnland". Vertonlne van Kynoloelsche films. 8 uur. VRIJDAG. Kleine Burcht: Prooacanda-avond van de N.A.T.U. 8 uur nam. Schouwburg: Ned. Volkstoneel „Het Woord". 8 uur nam. ZATERDAG. Oeesteeest (Huize Blldoro): Mu ziek en Franse gedichten. 8 uur nam. Den Burcht: Feestavond Volkstulnver. .Tuinlust 8 uur nam. Het Gulden Vlies: Receptie 75-larlg bestaan Scheepsbouw- en reparatlewerf „De Hoop" 35 uur. Stadszaal: Jubileumavond Eerste Leldse Klucht- en Revuegezelschap. 7.45 uur n.m. Volkshuls: Lezing dr A F. J. Portlelje over „Omgang met dieren". 4 uur nam. MAANDAG: In den Vergulden Turk: RJC. Midden stand. Spr. dr L. Egeraat: „Kan de hui dige middenstand zich handhaven?". 8 uur DINSDAG: Stadsgehoorzaal: Lustrumconcert R.K, Alma Materkoor. 8 uur nam. In den Vergulden Turk: Jongeren bijeen komst. Spr lr S. A. Posthumus. 8 uur n.m. WOENSDAG: Gulden Vlies; Aandeelhoudersvergade ring N V. Leldsche Bouwverccnlglng, 4 30 "•ir nam. DAGELIJKS. Prentenkabinet (Kloksteee 25): Ten toonstelling van lithografieën van Alfred Kubln Geopend od werkdagen van 25 uur nam. (tot 14 MeJ). LakenhalVerster-tentoonstelllng. Werkdagen 104 u.: Zondneen 1—4 uur; nè 1 Mei resp. 105 en 15 uur. (Tot 2 Juni). Universiteitsbibliotheek: Avloennn-ten- toonstelllne. Werkdagen 9 1/25 1/2 uur nam. (t/m. 26 April). DE BIOSCOPEN. „Cas'np Dolle Woensdag" (allelecf- tydi. Werkdagen: 2.30. 7 en 9.15 uur. dagen: 2.30. 7 en 9.15 uur. F*,*, ~Z. Hyena's van het rotsgebergte" (14 Werkdagen: 2.30. 7.15 en 9.15 uur. ion"!1!"0/'? «lens In New Orleans" (alle leeft.) Werkdagen: 2.30. 7 en 9.15 u. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken te Lelden wordt van Maandag 14 April 8 uur tot Zaterdag 18 April 8 uur waargenomen door Apotheek Kok Rapen- ,v" 'J !p' '4"9.7 en Apotheek ..Tot Hulp der Menschheld Hooigracht 48. tel 2106(5. .Je Oegstgeest door de Oegstgeester Apotheek, WUhelmlnapark 8, tel. 26274.

Leidsch Dagblad | 1952 | | pagina 19