Een Aprilmorgen tussen de ontluikende lenteboden Overzicht competitie Leidse Schaakbond LUCHT VOOR rlARION" PANDA EN DE VERD WIJN-MACHINE Agenda 91ste Jaargang LEIDSCH DAGBLAD Woensdag 9 April 1952 Tweede Blad No. 27580 Voorjaar op de Keukenhof Staartje van de winter kon nieuw leven niet schaden De Keukenhof heeft twee gezichten. Het ene ziet men in het hoogseizoen, wanneer de tulpen bloeien, honderden wagens op het parkeerterrein staan opgesteld, wanneer duizenden mensen langs de paden lopen of in het restaurant en het theehuis speuren naar een onbezet plaatsje. Het andere aanschouwt men op een Aprilmorgen, wanneer er nog iets winterigs zit in het blauw van de lucht en de zon telkens wordt onderschept door witte wolken die snel voorbijzeilen, wanneer men maar weinig mensen tegenkomt en het rustig is op Keukenhof. Od zo'n Aprilmorgen staan de bomen daar nog. roerloos, donker en kaal. Maar daaronder, op het gras. plekt het hel dere wit en het stralend goud geel van crocussen en narcissen. Statige zwanen laten zich nieuwsgierig naderbij drijven wanneer een paar Amerikaanse onder officieren hun filmapparaten laten snor ren Op het terras zitten een paar kleine groepjes, ondanks het prille zonnetje nog behaaglijk in hun winterjassen ge doken. Men hoort er rad Frans en na saal Engels, en de ober staat ln de deur met zijn servet over de schouder en kijkt naar de lucht Vlaggen van alle naties wapperen in de wind en onbewogen staat het glanzend-witte ruiterbeeld by de brug. De Keukenhof lijkt vrijwel verlaten, maar het constant geflikker van de zon op het chroom van tientallen geparkeer de wagens wijst er op. dat er op deze ■voorjaarsdag toch nog aardig wat be zoekers zijn. Bloemenpracht onder glas De meesten vindt men in het grote warenhuis, waar achthonderd tulpenva riëteiten zijn opgeplant, waarvan de meeste reeds in bloei staan. Want hier Is men de natuur al een slordige maand vooruit. En zoals men de tulpen in het warenhuis ziet. zal men ze buiten nooit aantreffen. De bloemen worden hier uit zonderlijk groot en menigeen staat ver baasd over de pracht die men hier aan schouwt. Hier ook wordt druk gefilmd en gefotografeerd en men hoort in vele ta len de lof van Flora zingen Bollenex- porteurs lelden er hun buitenlandse gas ten rond. groepen Engelsen. Zwitsers en Scandinaviers luisteren er geïnteresseerd naar wat hun deskundige gids vertelt, en een k'jein bulletje van koud acht jaar schrijft gewichtig ln een zakboekje.... de liefde tot .het Vak" zit er bij hem al jong in! Het Is a-onderlijk, wat dit warenhuis nu. begin April, reeds te zien geeft. Daar zijn allereerst de exotische tulipa's. af komstig uit Iran en Afghanistan, bollen met een ..winterjas" die tegen een stoot je kunnen. Daar zijn de spitse, geelrode vlammen van de Stenopetala. het felle rood van Madame Lefeber. Rood ziet men hier in alle schakeringen, zo fel dat het voor de ogen blijft dansen wan neer men verder gaat. De Breeders herkent men door hun doffe glans en wonderlijk-diepe tinten. De diep-donkerrode Cadillac, met een spoortje zwart op het bloemblad, heel hoog en rank op de stengel, de goudgele met donkerrood als overstoven Cher bourg. de bronsgcuden Cunera. die her innert aan een flauw met kaarsen ver lichte. gotische kathedraal. De trotse Darwlns ziin ook al van de partude heel teer-rose Magneto door- vlamd met romige tinten. La France als roslg parelmoer De zwaar-donkerrood- en-gouden Mahogany Yellow, en de ..zwarte" met nauwelijks een toets van paars, de nieuwe Ace of Spades. En niet te vergeten de geweldige kelken van de Darwin-Hybrides de laaiende gloed van Hollands Glory stralen van optimisme voor de toekomst, en het diepe rood van lefeber's Favorite. Daar kan men genieten van het vro lijke dottergeel van de grote enkele vroege Bellona. de kolossale witte bloe men van de enkele White Imperator, de nobele Ivory Gem. als een aristocratisch Chinezenvrouwtje. de riike oranje-gou den Triumph Bruono Walter en de ko ninklijk rood-en-gouden Queen of She- ba. Daar zyn de exouis-gevormde lelie- bloemigen. Cher Ami in een mixtuur van brons, eoud en lila .de parkieten, de zwartrode Allard Pierson. a's een wui vende struisveer od de onder de last ge bogen stengel en de brillante rood-zwart gouden Rococo. De hyacinthen kleuren Maar ook daarbuiten is het voorjaar ontwaakt. Scilla's. hemelsblauw tussen het groen, crocussen in wit. oranje en paars, blauwe druifjes en viooltjes staan tussen de felle gele narcissen, die nog niet eens alle him bloemknoppen ontslo ten hebben. De tulipa's pronken in exo tische kleurenpracht, als waterlelies om zomen ze de rotsparty van een klaterend watervalletje. In een verrassend kronkelend laantje, op een beschut plekje, staat de rose hya cint Annemarle reeds ln volle bloei, maar ook verderop kleuren reeds de hyacinten, de witte Innocence, altijd een van de eersten, met de blauwe Bismarck en Delfts Blauw en de zachtrose Pink Pearl, ze zijn al van de partij Duidelijk is wel. dat Keukenhof heel weinig te lijden heeft gehad van dc felle kou, de een week geleden van ons land een tweede Siberie maakte. En kele tulipa's hebben last van de vorst gehad, hier en daar vertoont het hya cintenblad een geel puntje en zit er een bruinig bloempje tussen, VOETBAL Geen vrouwelijke scheidsrechter De aardige mevrouw Jean Tizard, een 30-jarige schooljuf, krijgt geen vergun ning als voetbalscheidsrechter, omdat de spelers niet willen dat een vrouw hen op het veld commanderen kan. Mevrouw Tizard. de enige vrouw die te Durham (Eng.) op een scheidsrech- terscursus had ingeschreven, volgt de lessen nu drie weken. Maar J. B. Blenkinsopp, secretaris van de voetbal bond in Durham heeft gisteren ver klaard, dat zy geen vergunning krijgt. ..Voetbal is een spel voor mannen", zeide hy, ..en wij willen niet dat een vrouw midden op het veld staat en 22 man commandeert. Thuis commande ren ze ons al genoeg". (United Press). Promotieprogramma voor Wassenaar en BI. Zwart Naar wij vernemen is het programma van de promotiewedstryden voor een plaats in de tweede klasse voor Blauw Zwart en Wassenaar als volgt vastge steld: 27 April op HBS-terrein te Den Haag Wassenaar—BI Zwart; 11 Mei op BI. Zwart-terrein: BI. Zwarte Wasse naar. Zaterdagavond wordt op het LFC- verder ls op deze voorjaarsdag aan terrein bi) kunstlicht de competitiewed- niets te zien. dat het hier ruim week geleden hartje winter was. Opvallend staan, tussen deze zich ho rizontaal langs het aardoppervlak uit spreidende schoonheid, de beelden, die hier uitstekend passen. Het doel. te wij zen op de decoratieve waarde van beeld houwwerk in de tuin. is hier zeer zeker bereikt. Ze verlevendigen het geheel en zyn hier. behoudens wellicht een enkel werk waaromtrent de waarderingen sterk zullen uiteenlopen, zeer wel op hun plaats. Op zo'n vToege Aprilmorgen kan men dat allemaal rustig bekijken Dat ls een morgen voor liefhebbers, die rustig wil len genieten, die niet komen om mensen maar om b'oemen te zien. Voor hen zijn er. reeds nu. juist nu, vreugden te be leven op de Keukenhof! ROEIEN Phocas organiseert jubileumwedstrijden De Nijmeegse studenten roeivereni ging ..Phocas" organiseert, ter gele genheid van haar vijf-jarig bestaan, lustrum-wedstrijden op 3 en 4 Mei a.s. op het Maas-Waalkanaal nabij Nij megen. De binnengekomen voorlopige toezeg gingen tot deelneming van Aegir, Argo. het Spaarne, R.I.C., Skadi. Viking, Pro teus. D.D.S.. Njord. Dudok van Heel. de Hunze en Nereus beloven aan deze wed strijden een werkelijk nationaal karak- Einde van het seizoen Nu de competitie van de Leidse Schaakbond in het seizoen 1951/52 weer tot het verleden behoort, geven wij hieronder de volledige eindstan den van de verschillende klassen n groepen. De automatische promotie en degra datie heeft tengevolge, dat in de pro motie- en eerste klasse Noordwyk 1 en LSG III van plaats verwisselen. Het tweede tiental van LSG. dat kam pioen van de hoogste klasse werd. kan mogelijk Noordwük I nog van degra datie vrijwaren, n.l. voor het geval het de promotiewedstrijden naar de 2e klasse competitie der K.N.S.B. zou winnen, waardoor dan een plaats vrij komt in de L.S.B.-eompetitie en een algehele opschuiving kan plaats vin den. Hazerswoude eri Zwarte Pion I ver dwijnen uit de le klasse ten gunste van LSG IV en Sassenheim I Voor Hazers woude is de teruggang wel snel gegaan, want vorig )aar degradeerde deze club van de promotie- naar de le klasse Uit de 2e klasse degraderen SCL. SPW II. Katwijk II en Leithen I. waarvoor in de stryd LFCWassenaar gespeeld. HOCKEY Belgisch dameselftal in Haags Paastournooi Het staat thans vast dat aan het internationaal Paashockey-tournooi voor dames, dat van 11 tot 14 April op Klein Zwitserland te Den Haag wordt gehouden, het Belgische natio nale elftal zal deelnemen. De ploeg van onze Zuiderburen zal in de sterkste opstelling ln het veld ver- I schynen, daar de Belgische dames dit tournool willen benutten als laatste J training voor de interlandwedstrüd, die zü op Zaterdag 19 April a.s. te Brussel j tegen Engeland moeten spelen. Daarom hebben de organisatoren gemeend het Belgische team, dat onder de naam „Coquelicots" uitkomt, tegenover de sterkst geachte ploegen te plaatsen, n.l. j HHYC. en het Schotse tourmg-team. Verder zullen aan het tournooï. zoals bekend. Villa Primrose uit Bordeaux, de Hibernians uit Ierland, het Engelse Ro- therham. HGC. de Kieviten. Togo en een Gooi-combmatie deelnemen. TENNIS FENNY TEN BOSCH WON TWEEMAAL TE MONTE CARLO. Nadat onze landgenote Fenny ten Bosch in de eerste ronde van het dames enkelspel van de internationale kam pioenschappen van Monte Carlo met 61. 6—1 mevr. Speranza (Fr.) had gewonnen. Dfe toen gepromoveerde tien tallen zijn er slechter afgekomen, want SCL. SPW II en Katwijk II moeten weer terug naar de 3e klasse. Geruch ten lopen dat SPW. dat met ernstig ledenverlies heeft te kampen, als afzon derlijke club wordt opgeheven en gaat fusionneren met Caissa Daar deze club nu slechts met één tiental uitkomt, zal zulks dan wel ten gevolge hebben, dat SPW I in de vorm van Caissa II weder terugkomt. De eindstanden zijn: (Initez. Med.-adv.) FEUILLETON DOOR Jos Lodewijks 12) .3Hjf je er by, Claartje, dat de heer Franeker je in de gang. vlak by de ka mer van de overleden heer Vandearn, heeft proberen te kussen toen je het glas met zoutoplossing in die kamer wilde binnenbrengen?" Clara keek schichtig naar mevrouw Franeker, die een kleur had als een pioen, en zei aarzelend: ..Nou jaHy pakte me beet, ziet uIk dacht dattie me wat wilde vragen, maar hy sloeg z'n armen om me heen, en ik schrok echtEn toen deed ie alsof ie me wilde zoenen, en toen hoorden we stappen op de trap, ziet u. Nou. en toen was ie weg". Vonk ging voor haar staan en keek haar scherp aan. „En waar bleef dat glas Intussen?" „Op het tafeltje m de gangnis, myn heer de Inspecteur. Ik was bang dat het anders naar de haaien zou gaan". „En heb je gemerkt dat mynheer Fra neker lets met dat glas deed, terwyi hy je omarmde?" „Gossie, nee. waarachtig niet! Hy had allebei z'n handen hard nodig!" Mevrouw Franeker schuifelde nerveus heen en weer op haar stoel. Het was ook wel bijzonder pynlyk voor het arme mens. „Waar was u op dat moment, me vrouw Franeker?" Ze schrok van de plotselinge vraag en keek onthutst naar de inspecteur. „Ze was in het bad", flapte Clara er uit. ..Dat zeidie". Mevrouw Franeker knikte. „Ja, ik was in het bad", zei ze toonloos. „Ik was erg moe en stoffig van de reis. ziet u. We hadden gelift met een vrachtwagen. La ter zijn we met een taxi naar het hotel gereden". Inspecteur Vonk dacht een ogenblik na. ..U was in het bad", zei hij toen zake lijk. „Hoelang?" „Een uur of zo. Ik weet het niet pre cies". „Waar was uw man toen u terug kwam?" „Op onze kamer". „Wat gebeurde er daarna?" „Wat er gebeurde? Niets. We praatten wat later gingen we slapen". „Slapen? Naar bed. bedoelt u waar schijnlijk. Waarover praatte u met uw man?" „Dat weet ik niet meer". Het was even stil. Toen vuurde Vonk een scherpe vraag af, •Wat kwam u in dit hotel doen?" Mevrouw Franeker kleurde en boog het hoofd. Ze bleef het antwoord schul dig. ..Nu?" Vonk was op dit moment op- end'op de politieman, zonder een spoor van vriendelijkheid. „WeDat moet u aan mijn man vragen. Ik heb er niets mee te maken. Ikga alleen maar met hem mee als hy het verlangt". Er lag een wanhopige verzuchting in die woorden. Ik meende te moeten vast stellen dat de Franekers een merkwaar dig soort huweiyksleven leidden. Inspecteur Vonk richtte zich plotse ling tot Clara, die hevig schrok. „Had jy nog iets te vertellen?" vroeg hy streng. Clara aarzelde en beet zenuwaohtig op haar zakdoek. „IkikJanee, ik geloof niet. Nee mijnheer inspecteur". ..Dan kun je gaan. U ook. mevrouw Franeker. U kunt binnen het hotel uw gewone gang gaan. Voorlopig hebt u hier onderdak. Mevrouw Marter zal U uw slaapgelegenheid wyzen. Als ik u nier. In zijn drinkglas was een dosis weer nodig heb. zal ik u laten waar- vergif, die voldoende was om 10 mensen schpwen". Inspecteur Vonk opende de uit de wereld te helpen. Er is dus iemand deur en liet de beide vrouwen uit. i cue zyn dood wenste. Maar, voordat we Op de gang stond mijnheer Franeker vragen: Wie? moeten we de kwestie met een rood gezicht tegen een van de stellen: Waarom? En dat is het raadsel, agenten ruzie te maken. De politieman Vandearn zou waarschynlijk binnenkort bleef er nog al kalm onder, ofschoon de aan narigheid en liohamelyke ellende onvriendelijkheden, die de heer Franc- toch wel gestorven zijn. Dat brengt me ker ten beste gaf. ieder ander mens be- er toe voorlopig de dader niet te zoeken hoorlijk kwaad zouden hebben gemaakt lender degenen, die op langere termijn „Hou mijnheer nog even bezig. Wil- belang bij zijn dood zouden hebben ge- berts", zei Vonk met een lachje. „Ik zal 1 had, door een erfenis of zo. Trouwens, je meteen aflossent er is geen enkele aanwijzing, dat er fa- De inspecteur sloot de deur weer en milieleden van de dode in het spel zyn. ging tegenover mij zitten. Hij zuchtte 1 Hij was hier practisch alleen en incog - en begon een spelletje met zUn horloge- I nito. Het kan dus een doodgewone moord ketting. met roof zyn. van binnenuit of van bui- „Het is een raar zaakje, juffrouwtenaf. Er zijn sporen van braak in zyn ehI kamer, al w eten we nog niet of er iets „Lotgering" hielp ik. vei mist wordt. Er zijn bovendien sporen „Juist" Hy glimlachte. ..Ik herinner 1 «n inklimming. We hebben beneden mij uw naam heel goed. Maar het is een b|J de muu,r efn voetafdruk gevonden en gewoonte van me geworden om op die er zat";n deeltjes van vermorzeld gras SCHAKEN Om de nationale schaaktitel Te Enschede werd het tournooi om het Nederlands schaakkampioenschap voortgezet met de partijen van de tweede ronde. Alle partijen; Bouwmees ter—Cortlever. Van den BergVan Scheltinga. ïr Van Steenisdr Stumpers. Kramer—Donner en Vinken-Barendregt, weiden afgebroken. Dr Euwe was vrij. De afgebroken party tussen Vinken en Van den Berg uit de eerste ronde, ls door Van den Berg gewonnen. IIIIIIIIIIIIIUIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII Sportieve inbreker Een inbreker, die de gouden Lonsdale gordel van de Britse halfzwaargewicht-kampioen Don Cockell gestoti i had, kreeg berouw toen hy er achter kwam wie hij benadeeld had. Hij was 's avonds het huis van de bokser in Surrey binnengedrongen en had de gordel, de hoogste Britse boksonderscheiding welke aan titel houders wordt uitgereikt, meegeno- De volgende dag werd het be stuur van de Britse Boksbond op gebeld en een stem zeide: „Zeg de kampioen dat ik de gordel zal te rugsturen. Ik wist niet dat het de zyne was". 'llllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllilllllllllllllllllllllllllllllllllll In de eerste ronde van het nationale tournooi om de ..Happee-beker" speelde de Leidse Bridgeclub „D.D.S." gister avond in „Zomerzorg" tegen „Spel en Vriendschap", uit Haarlem. Het Leidse zestiental was over het algemeen iets sterker dan de gasten, en deze wisten dan slechts éen van de acht ronden op hun naam te brengen. „D.D.S." won deze wedstrijd, die voortreffelijk geleid werd door de heer Kriek, met 47 punten. Promotieklasse gw M- v.l. m.pt. b.p. LSG II 5 1 10 43 Philidor II 3 2 7 31 Bodegraven I 3 1 2 7 29*4 Alphen I 3 3 6 30 '4 Vriendenschaar I 2 1 3 6 22 Katwijk I 4 2 4 27',5 Noordwijk I 1 1 4 3 «5% Eerste klasse LSG III 4 1 1 9 36 Caissa 4 1 1 9 35',4 Boskoop I 2 2 6 31 Zoeterwoude 2 1 3 5 29'i Voorschoten 2 1 3 5 23'i Hazerswoude 2 4 4 27 Zwarte Pion I 2 - 4 4 26'4 Tweede klasse A LSG IV 6 12 36',4 Philidor III 5 - 1 10 3514 Bodegraven II 4 2 8 31 Leiderdorp I 3 3 6 SIM Alphen II 2 4 4 32 SCL 1 5 29 SPW II - - 6 - 14'4 Tweede klasse B Sassenheim I 6 12 40'4 VTL I 4 1 1 9 36'4 Schaakgenoegen I 3 1 2 7 32 SPW I 2 1 3 5 25 '4 NZH I Katwijk II 1 Leithen I Derde klasse A Boskoop II 4 Aarlanderveen 4 LSG V 3 Roelofarendsv. II 1 Leiderdorp II 1 Alphen IV 1 Derde klasse B Derde klasse C Lisse I 5 Philidor IV 4 Zwarte Pion II 4 Warmond 3 Leithen II 3 Noordwijk II 2 Vriendenschaar II - Derde klasse D Sassenheim II 5 PTT 4 NZH II 3 Schaakgenoegen II 3 Lisse II 2 Philidor V 1 Katwijk III - 1 10 41 Het ligt in de bedoeling, dat de Prinsessen Beatrix en Irene zullen deel nemen aan de jeugd-ruiterwedstrijd, welke op Zaterdag 19 April door de Grebbeberg zal worden gehouden. manier tijd te winnen voor mijn ge dachte-ordening. begrijpt u? Onaange name gewoonte, niet? De mensen den- en stukjes aarde op de buitenkozynen an de kamer. Het was heel duidelijk, iemand langs de brandladder is om- ken altijd dat ik geen namen onthouden I hooggeklommen tot de verdieping kan". Hij ging snel verder: „Ziet u, ik heb u straks gevraagd mU te helpen. Niet als verklikster, wees niet bang. Neen. ik heb geen spionnen nodig en als ik ze nodig zou hebben zou ik ze ree ruteren uit de mannen, die er voor betaald worden. Neen. ik wou uw me ning hebben. En nog meer. Uw oordeel, uw kijk op de mensen hier en de din gen. Ik sta voor een raadsel. Ik zal u zeggen waarom. Kijk eensDe oude Van- Dearn is gestorven op een vreemde ma de kamer van Vandearn is en daarna op het kozijn is gekropen. Maar het raam bleek later van binnen gesloten. De in dringer moet dus de kamer door de bin nendeur hebben verlaten. Die deur was op slot, de sleutel lag onder het hoofd kussen van de dode. Daar hebben wy hem gevonden De andere sleutel was in het bezit van de secretaris. (Wordt vervolgd) Radio-programma IOOR DONDERDAG 10 APRIL. Hilversum I (402 M.) KRO 7 00 nieuws; 7.15 gewijde muziek. 7.45 over denking; 8 00 nieuws en weerberichten; 8.15 gram.muzlek, 8 25 hoogmis; 9.45 gram muziek; 9.55 waterstanden; NCRV 10 00 gram muziek; 10 30 morgendienst; KRO 1100 voor de zieken; 1145 gram - muzlek; 12.00 idem. (12.30—12 33 land en tulnbouwmededellngen i13 30 viool en plano- NCRV 14.00 Promenade-orkest en solist. 14.45 voor de vrouw; 15 15 gram.- muzlek 16 00 bijbellezing. 16 30 vocaal kwartet; 17 00 voor de Jeugd. 17 30 gram.- muzlek. 1740 ..Een praatje van Aerle Bombaerle causerie; 18 00 nieuws; 18.15 gemengd koor en soliste. 18.40 Op de stelling 18.50 gram muziek. 19.05 „Le vensvragen van allerlei aard en een pasto raal antwoord19.20 Radio Phllharmo- nlsch Orkest en solisten; 19 40 radiokrant: 20 00 nieuws en weerberichten, 20.10 „Passie en Pasen", cantate (le deel); 20 40 gram.muziek; 21.10 buitenlands overzicht; 21.30 ..Passlonsberlcht des Matthaus", ora torium; 22 45 avondoverdenking; 23 00 nieuws en S O.S.-berichten; 23.15—24.00 gram muziek. mi II (298 M.) AVRO 7.00 7 15 ochtendgymnastiek; 7 30 gram.muziek VPRO 7.50 dagopening: AVRO 8 00 nieuws. 8 15 gTam muziek; 8 45 llllvn I 23 20 dansmuziek, 24 00 voordracht; 0.20 orgelspel; .0561.00 nieuws. Nordwestdeutsclier Rundfunk (309 M.) 12.00 omroeporkest en solist; 18.00 nieuws; I 13.30 plano en viool; 14 15 amusements muziek 15.00 gevarieerde muziek; 15 50 klassieke muziek; 17.00 nieuws; 1745 „Goeden Avond"; 19.00 nieuws; 19.30 hoor spel. 20.55 klankbeeld. 21.45 nieuws; 22 05 kamerorkest; 22 30 „Passlonsberlcht des Matthüua", oratorium; 24.00 nieuws. 0.30 gevarieerde muziek. Erankryk. Nationaal Programma (347 en 249 M.) 12.30 orkestconcert; 13 00 nleuwsj 13 20 orkestconcert. 14.00 nieuws; 14.06 zangrecital. 14.25 hoorspel; 17 10 orgelcon cert; 17.55 gram muziek. 18 30 Amerikaan se uitzending. 19 00 kamermuziek. 20.00 Nationaal orkest; 22 00 pianorecital: 23 15 zangrecltal. 23.30 gram.muziek. 23.45— 00 nleuw6. Bruxel. 484 en 32» M. 484 M.: 12 05 omroeporkest en solisten. 13.00 nieuws; 13.10. 14.00. 15.00 en 16 00 gram.muzlek: 17 00 nieuws; 17.15 omroeporkest en solis ten; 18.30 gram.muzlek; 19.00 godsdien stig halfuur; 19 30 gram.muzlek; 19 45 nieuws. 20 00 hoorspel; 22.00 nieuws; 22 10 gram. muziek; 22.50 nieuws. 324 M.; 11'.45 gram muziek. 12 30 weer berichten: 12 34 voor de boeren; 12 43 gram muziek; 12 50 koersen; 12.55 gram - muziek: 13 00 nieuws; 13.15 plano en zang; 14 00 Engelse les; 14.15 gram.muz.; 14 30 Franse les; 14.45 gram muziek. 15 00 2) Toen Panda dc winkel binnen stapte, zat juwelier I. A. Klaterglans aan zijn bureau, waar hij bezig was de inhoud van zijn geldkist te tellen. Zoals een ieder weet. beschikken juweliers over geweldige geldkisten met een grote inhoud, anders zouden ze geen ju we' lier zijn. ..Driehonderd-achtenveertig, drichondcrvijftig. drie honderd-tweeënvijftigzo telde de heer Klater glans. terwijl hij dc bankjes van honderd soepel door de vingers liet glijden. ,.]a ventje - driehonderd-vier envijftigzeg eens wat er van je dienst is driehonderd-zesenvijftig ..Ik kwam vragen ofchbegon Panda. ..Dat wil zeggen, ik wildechik zou graag een betrekking hebben, meneer! Tenminsteals uw zaak goed genoeg gaat om een flink iemand aan te nemen ..Of de zaken goed gaan? Driehonderd-achtenvijftig? Zeker, zeker, baasje! Driehonderd-zestig! Uitstekend zelfs! Er is maar één moeilijkheiddat wil ik je in vertrouwen zeggen! Driehonderd-tweeënzestig..." ..Een moeilijkheid? Misschien kan ik u daarmee helpen!" zei Panda hoopvol. ..Jazeker! Die moeilijkheid zit namelijk in het eeuwige gezeur van allerlei onbruikbare jongens die me om baantjes komen zeuren, en als je me wilt helpen hoepel je onmiddellijk op! Driehonderd-vierenzes tig!" aldus riep de heer Klaterglans op krachtige toon. Panda's eerste poging om werk te krijgen had dus geen succes 10.50 v HH muziek; 12.00 voordracht; 12.10 pianospel: 12.25 „In 't spionnetje"; 12.30 land- en tulnbouwmededellngen. 12.33 gramjmtz.; 12.50 financieel weekoverzicht; 13.00 nieuws; 13.15 mededelingen en gram muz.: 1330 Musette orkest; 14.00 „De Familie Mallnden". hoorspel: 14 45 gram muziek: 15.00 voor de zieken. 16 00 „Van vier tot vijf"; 17 00 voor de Jeugd. 17.30 gram - Suriname"; 18 00 nieuws. 18.15 sport- problemen: 18 30 dansmuziek; 18 55 voor de kinderen 19.00 gesproken brief uit Londen; 19 05 AVRO-allerlel; 19.10 nieuws van de Konlnkiyke Marine; 19 20 gram. muzlek; 19 40 Rubriek van Kunst en Cultuur; 20.00 nieuws; 20.05 orkestconcert; 20.35 ,De vrouw ln Gezin, Maatschappij en Staat", causerie. 20.45 „Mntthiius Passion", oratorium (2e deel); 22.30 „Dit ls mijn lievelingsmelodie", enquête; 23 00 nieuws: 23.15 sportactualltelten23.3024 00 gram muziek. Engeland. BBC Iloine Service (330 M 12 0o amusementsmuziek; 1230 piano recital; 12 55 kerkdienst; 13.45 intermezzo; 13 55 weerberichten; 14 00 nieuws; 14.10 mededelingen; 14.20 filmprogramma: 15 00 rhythmlsche muziek; 15.30 gram.muzlek; 16 00 hoorspel. 16 30 BBC Midland Light Orchestra; 17 45 causerie; 18.00 voor de kinderen; 18 55 weerberichten; 19 00 nieuws; 19 15 sport; 19.20 voor de boeren; 19.35 militaire muziek; 20.00 hoorspel: 20.30 Strijkkwartet en cello; 21,30 geva rieerd programma 22 00 nieuws; 22.15 el: 23.C hoorspel schappellj overzicht; 24 00 reportage. Engeland. Bnc Light Programme (1500 en 247 M 12 00 Mrs Dale's Dagboek" 12.15 Orkestconcert; 12 45 voordracht: 13 00 Parlementsoverzlcht; 13 15 Lichte muziek: 13.45 orkest concert; 14 45 voor de kinde ren; 15.00 voor de vrouw. 16.00 gevarieerde muziek; 16.30 voor de soldaten; 16.45 lichte muziek: 17.15 Mrs Dale's dagboek; 17.30 causerie; 17.45 variété orkest cn so list; 18.30 militair orkest en soliste; 19.15 orgelspel; 19.45 hoorspel. 20 00 nieuws en .Johannespasslon". oratorium (gT.nl. nieuws; 17.10 gram.muzlek; 17.1 de _kinderen. 18 00 godsdienstig half- 15 18 30 voor de soldaten: 19.00 nle 19.30 en 19.40 gram.muzlek; 19.50 klank beeld; 20.20 gram.muzlek. 21.00 voor de vrouw; 22.00 nieuws; 22.15 Gambenkcor; 22.55—23.00 nieuws. WOENSDAG: Clubgebouw Oosterkwartier (Borneo- straat): Filmavond Leidse Bond van Volks» tuinders 8 uur nam. Gerecht 10; Splrltlsch Genootschap. 8 uur nam. Marekerk: Opvoerlnc Paasspel: „De daC des Heren" 8 uur. Pleterskerkgracht 11: Jaarverg. Ver. voor Schoolklndcrvoedlng en -kleding. 4.30 uur. lacht drieledige mens 8.15 uur nam. DE BIOSCOPEN. Trianon „The doctor and the girl" (14 Jaar) Zondag 2.15. 4.30, 7 en 9.15 uur; overige dagen 2.30. 7 en 9.15 uur. Casino „Verstoten vrouwen" (14 Jaar) Zondag 2 30, 4.45. 7 en 9.15 uur; overige dagen 230. 7 en 9.16 uur. Lltlo .Misdaad op bestelling" (18 Jaar) Zondag 2.30. 4.45. 7 en 9.15 uur; overige dagen 2.30. 7 en 9.15 uur. I.u\nr ..Okinawa" (18 Jaar) Zondag 2.30. 4.45. 7 en 9.15 uur; overige dagen 230. Donderdag: „Waterloo Bridge". dag 5 April 13 uur tot Zaterdag 12 April 8 uur waargenomen door Apotheek van Drlesum. Mare 110. tel. 20406 en de Zul- Apotheek, Wllhelmlnapark 8. tel. 26274.

Leidsch Dagblad | 1952 | | pagina 3