Tweede Kamer aanvaardde rond wets wijziging et 72-10 stemmen geschiedenis van een wraak PANDA'S HEREN-LEVEN 14e Jaargang LEIDSCH DAGBLAD Donderdag 20 Maart 1952 Tweede Blad No. 27563 oetsingsrecht van de rechter vastgelegd (Van onze parlementaire redacteur) Tweede Kamer heeft gistermiddag met 72 tegen 10 stemmen haar goed- j gehecht aan het ontwerp Grondwetsherziening betreffende de buiten- betrekkingen. Tegen stemden de Staatkundig Gereformeerden, de com- i en de heer Welter (K.N.P.). ende het gehele debat, vier dagen lang, hebben de Staatkundig Gere- len cr het zwijgen toe gedaan. Ds Zandt volstond met het afleggen van lof|f verklaring voor de eindstemming, waarin hij zijn tegenstemmen Éreerde met er op te wijzen, dat deze wijziging Nederland ondergeschikt an internationale organen als de Uno, waartegen de SGP-ers over- principiële bezwaren hebben. het tot de eindstemming kwam heeft de Kamer nog een hele middag jgehad om zich door een ware stortvloed van amendementen heen te belangrijkste amendement was jade heer Serrarens iKVP). Hij een nieuw artikel 60 e voor: „in jvan strijd met binnen het Konink- %e!cende wettelijke voorschriften de bepalingen van de overeen- ..a de voorrang". ait amendement had de heer d A.) een sub-amendement „de wet kan hieromtrent regelen stellen", heer Serrarens wijzigde hierop riln amendement: „binnen het nknjk geldende wettelijke voor dien vinden geen toepassing, wan- Èere mef Verenigbaar zouden zijn jTereenkomsten, die hetzij voor na de tot standkoming der voor dien zijn bekend gemaakt". 7is de heer Burger, zij' het niet Ivan harte, door deze wijziging wat bezwaard geworden, bij de heer id het een averechtse werking. Hij rich fel tegen deze wijze van iering. Het is een te gewichtige im haar zo met een rauwelings in imer neergeworpen motie te force- achtte de formulering te ge- bovendien, dan dat men er uit kunnen worden. Ik voorzie ernstige moeilijkheden, aldus de Oud, en wanneer dit amendement aangenomen, zal de Kamer nog os spilt krijgen. Ook de heer Beel r-;ce de Kamer nog tot andere ten te brengen. ig heeft wel aan het licht cht, hoezeer de meningen ver ren. Met slechts een meerder- 7.es stemmen sleepte de heer s zijn amendement uit het 40 tegen 40 stemmen. Tegen de Cn, CPN. SGP en een groot deel v. d. A. Bovendien waren rs tegen het amendement, df heren Dassen, Roolvinck en de mtler. Voor stemden de rest van K\P, de AR en de P. v. d. A.-ers rihart, Posthumus, Van der Goes Nalers, Hofstra, Nederhorst, Bur in mevr. Ploeg. de heer Weiter schaarde zich in [(lederen der voorstemmers. fceer Oud heeft nog een hardnek poging 'gedaan om het woord 6" alsnog in de Grondwet terug te brengen. Van regeringszijde is be toogd, dat de voorgestelde wijziging een uitbreiding van de goedkeuringsplicht inhoudt. Het is bij alle Grondwetsher zieningen met betrekking tot deze materie een strijdpunt geweest. Reeds bij de grondwetsherziening van 1887 heeft men uitbreiding van de goedkeu ringsplicht tot alle verdragen bepleit. Het denkbeeld werd toen afgewezen. Nu de regering het onderscheid tussen verdragen en overeenkomsten met de schrapping van het begrip verdrag wil wegnemen, heeft de heer Oud op meer dan louter academische gronden daar tegen stelling genopien. Het mocht niet baten. Het amendement werd met 26 tegen 57 stemmen verworpen. Voor: VVD, AR. CH en CPN. tegen: KVP, P. v. d. ASGP en de heer Weiter. Aan de stilzwijgende goedkeuring van overeenkomsten is door de Kamer ook nog een weinig getornd. De heer Oud verdedigde een amendement om de ter mijn van dertig dagen te schorsen ge durende de tijd, dat de zitting der Staten Generaal gesloten is. Dat moge dan het geval zjjn gedurende drie dagen voor de derde Dinsdag in September, maar de heer Oud stelde de mogelijkheid van Kamerontbinding. Het amendement werd tenslotte z. h. st. aanvaard. Ook het amendement van de heer Bruins Slot om de stilzwijgende goed keuring krachtens art. 60 a te aan vaarden. voor zover een vijfde van het grondwettelijk aantal leden geen voor behoud heeft gemoakt (in plaats van zijn oorspronkelijk voorgestelde een tiende) werd z.h.st. aangenomen. Tenslotte werden amendementen van de heren Serrarens, Bruins Slot en Burger samengevat in een nieuw amendement, waarbij speciaal het oog was gericht op buitengew<«.ic gevallen van dringende aard. Dit amendement een van de knelpunten van hel gehele wijzigingsontwerp is na veel overleg binnenskamers tot stand ge komen, nadat de minister de oorspron kelijke lezing onaanvaardbaar had verklaard. Het compromis-amendement luidde: „Een overeenkomst wordt niet aange gaan dan onder voorbehoud van haar beëindiging bij de onthouding van de goedkeuring van de Staten Generaal. Van het aangaan van de overeenkomst wordt onverwijld mededeling gedaan aan de Staten Generaal. De overeen komst wordt alsnog aan de goedkeu ring van de Staten Generaal onder worpen. indien binnen 30 dagen na de mededeling door of namens een der Kamers der Staten Generaal of door tenminste een vijfde van het grond wettelijk aantal leden van een der Kamers de wens daartoe te kennen wordt gegeven. Het bepaalde in het vorige lid is niet van toepassing, indien het belang van het Koninkrijk zich daartegen bepaal delijk verzet. In zodanig geval wordt de overeenkomst zo spoedig mogelijk aan de Staten Generaal overgelegd en indien deze hun goedkeuring daaraan onthouden, zo spoedig zulks met de bepalingen van de overeenkomst ver enigbaar is, beëindigd. Tweeledig biedt dit amendement de Kamer en de regering voldoende hou vast, terwijl het waarborgen geeft tegen passering van het Parlement, Met zitten en opstaan heeft de Kamer deze aan vulling van het ontwerp aanvaard. Na vier dagen moeizaam werken is de Kamer tot een goed slot gekomen, zij het dan. dat de regering op het stuk van het toetsingsrecht in de minderheid is gebleven. Met een forse hamertik heeft dr Kor- tenhorst de behandeling van dit belang rijke wetsontwerp beëindigd. Op dat zelfde moment doofden de luchters aan de wand. Buitenlandse Zaken was afgedaan. Minister Mansholt antwoordt Eerste Kamer Door structuurwijziging steeds minder veevoeder Minister Mansholt heeft gisteren in de dat door een goede voorlichting de vee- Eerste Kamer geantwoord op de op- houderij beschermd zou kunnen worden merkingen der leden over de begroting 1 tegen het tegen elkaar opbieden op de van Landbouw, Visserij en Voedsel- binnenlandse veevoermarkt. voorziening. De export van landbouw- Het streven naar zoveel mogelijk be- (Ingez. Mcd.-adv.) producten is van groot belang welstand van de boer maar ook voor het gehele welvaartsniveau van ons volk. aldus spr. „Ik durf te zeggen, dat het welvaartspeil zonder deze ex port 10 lager zou liggen". De mi nister wees er op. dat cr door een structuurwijziging in de wereld steeds minder veevoeder aan de markt wordt gebracht. De Nederlandse boeren zullen zich moeten aanpassen aan deze situatie. Spr. verklaarde niet van plan te zijn het aan passingsproces door dwangmaatregelen zijnerzijds te bespoedigen. Het hoogte punt van de voergraanprijzen achtte de heer Mansholt voorbij. Hij verwachtte, (Ingez. Med.-adv.) drijfsvrijheid moet verzoend worden met het streven naar gewenste bestaansze kerheid, zo oordeelde de minister. De restricties opgelegd aan de bedrfjfsvrij- heid, zijn géén doel. Hier komt niet het .staatssocialisme om de hoek kijken. Deze beperking van vrijheid is slechts een middel. De minister verklaarde zelf een groot voorstander te zijn van eigen ver antwoordelijkheid in de landbouw en zeide bereid te zyn met de Minister van Financiën overleg te plegen over de fiscale maatregelen ten aanzien van de boerenbedrijven, zoalj de heer Louwes had gevraagd. Tevens zei hij de heer Hoogland toe na te zullen gaan of de boeren door bepaalde maatregelen uit hun investeringsmoellijkheden geholpen zouden kunnen worden, Een Europese landbouwintegratie is een vereiste voor het voortbestaan van onze landbouw. Ook is zij noodzakelijk voor de opvoering van de productie in West-Europa. De minister verklaarde in principe een voorstander te zijn van een Landbouwwet. Spiekende over het overleg tussen overheid en de organisaties, deed hij een beroep op die groepen van organisatie, die onverzoenlijk tegen over elkaar blij ken te staan, om de standpunten te overbruggen. De minister voelde niet voor een wet telijke verplichting tot verwerking van afvalproducten. Hij verklaarde zich in principe te kunnen verenigen met het standpunt van mr Rip, dat op den duur de subsidies op de melk moeten verval len. De importbeperking als middel tot be scherming van jonge industrietakken achtte de minister noodzakelijk mits deze maatregel verstandig wordt toegepast. Dat is tot dusverre gebeurd. De minister van Economische Zaken heeft niet het plan grotere impor^beperkingen uit te vaardigen. Tussen Engeland en Duitsland worden thans onderhandelingen gevoerd over de export van landbouwproducten. Han gende deze besprekingen verklaarde de minister geen mededelingen te kunnen WLLETON door John Henry Mackay 'rfertandso C- i. E. DI.NACJX 2 het zo noemen wilt, ja: bi heeft de meneex, die daax- d» kamer verliet, op straat aan- Waarom deed U dat? b stem was volkomen onbewo- i hij op een bijna hoffelijke toon ?;i! komt mij voor, dat de zaak -draaien. Deze meneer heeft mij ik heb mets anders gedaan - verweerd deren zwollen op het voorhoofd "e brigadier. 5 ilt hier toch niet staan te be- iflatmeneer de Offdat die het éérst heeft aangevallen. feiten verplichten mij zulks wèl -in. ogenblik kwam de oude heer puntbaardje tussenbeiden. Hij zich bekend als dr Hesekiel. _*wr in de geschiedenis, sinds ruim •3ar aldaar woonachtig en in A" besliste, ietwat docerende H°I hij op de katheder stond, zei Jeb dit incident zien plaats Ab zodanig ben ik getuige en ;'l)n verklaring, zo nodig onder westlgen. Wilt U dit schrifte- I i"Bn alvorens ik vervolg. L^adler maakte notities zonder op ie zien Blijkbaar voelde hij Wn met het geval. (Lu°ver? Dan kan ik voort- a wj van begin af waarge- ton n lnc,dcnt ach heeft toe- Ue7-o longeman stond rustig -;orndathem, zoals mij, de door- ïini-i rsperd door een oploop, die 5 ."4: ,was door een aanrijding jJ* taxi's, althans tussen twee kw"? V mUxi tempo van spre- b Juistik vervolg dus: dle bier voor U staat, werd ingegrepen door een heer fcjL; re leeftijdlaten we aannemen, dat het een heer de aanvaller en op grond van de kreetbureau wordt gebracht en zich dan e ik dien dit een „kreet" te noemen waarmee hij zich op deze jongeman wierp De jongeman heeft deze aanval in geen enkel opzicht uitgelokt De brigadier keek van de één naar de ander. En welke reden zou die heer er voor gehad hebben U aan te vallen, me neer(hij keek met een steelse blik op zijn papier) meneer Braun? Braun aarzelde niet. Dat zou ik U met geen mogelijk heid kunnen zeggen De brigadier, die zich steeds minder op zijn gemak voelde, besloot eerst de Officier van Justitie Sierlin om een ver klaring van het voorgevallene te vragen. Hij verzocht de beide heren in de wacht kamer te willen plaatsnemen, sloot de deur achter hen en gelastte de agent de buiten wachtende heer binnen te laten. Binnen enkele tellen was de agent terug. Die meneer is er niet meer Wat? De brigadier sprong op van zyn stoel. Is er niet meer? Onzin! Je kijkt met je neus en haastig opende links en verklaring nog niet had beëindigd, zo dat Uw interruptie prematuur genoemd mag worden,' zo niet in strijd met de goede omgangsvormen, op de inachtne ming waaxvan ik pleeg prijs te stellen. Ik vervolg dus mijn verklaring, in de hoop en de verwachting, deze onge stoord te kunnen afleggen. Ik herhaal: De jongeman, die hier naast mij staat, werd door een heer van middelbare leef- j hij de deur, keek op straat, tijd aangegrepen, duidelijker omsohre- i rechts, ven bij de keel gegrepen. Deze heer was I Onmogelijk, bromde hij, binnenko- de mannelijke persoon, die U zoeven mend. Dat is een verduiveld beroerde heeft toegestaan dit vertrek te verlaten- boel. Als ik daar maar geen last mee Ik kan er nog aan toevoegen, dat de krijg? Een duistere geschiedenis! Een aanvaller de indruk maakte buiten zich- I Officier van Justitie, die op de openbare zelf van woede te zijn. Ik kon dat vast- weg zó maar een jonge kerel aanvalt stellen door de gezichtsuitdrukking van!— wat ik nog niet aanneem! naar een verhoor onttrekt! Als daar niet het een of ander achter zit. Het is beter het zaakje door te geven aan het hoofdbureau. Moeten ze het daar maar uitzoeken. Ik brand mijn handen liever niet. Ofschoonik had hem natuurlijk niet buiten de deur moeten laten gaan. Maar jaen dan, tot de agent: Zeg eens, je doet er dunkt me niet kwaad aan, geen ruchtbaarheid te geven aanaan deze waarschijnlijk onbelangrijke zaak. Je begrijpt, dat Begrepen, brigadier. En wat heb jij nou eigenlijk gezien? Dat die oudere meneer, de Officier laat ik maar zeggen, die jonge kerel beetpakte en bij zijn keel greep Ik stond op een pas of tien. twaalf afstand. De jongen sloeg hem van zich af en toen tuimelde die man.... die Officier Laat dat nu maar bulten beschou wing. daar hebben we hier niets mee te maken Nou. die man dan wankelde een beetje en sprong toen opnieuw op die jonge vent af. maar op het ogenblik was ik net achter hem en ik heb hem dat belet Telefonische informatie wees uit, dat de beide getuigen inderdaad op de door hen opgegeven adressen woonden De brigadier liet hen weer binnen, sloot zijn proces-verbaal af en liet hen vertrek ken. (Wordt vervolgd.) Eerste Kamer over Bouw- en Huurproblemen Moet Departement van Wederopbouw opgeheven worden? Gistermiddag begon de Eerste Kamer met de behandeling van de begroting van het Departement van Wederopbouw en Volkshuisvesting voor 1952. De heer Nijkamp (KVPi meende, dat minister In 't Veld een gelukwens toe komt. omdat voor dit.jaar weer de bouw van 50.000 woningen is verzekerd. Hij wees er op, dat het bouwsparen meer bevorderd moet worden. Ook de heer Reyers (CH) bracht de minister hulde voor diens werk. Ook hij bepleitte huurverhoging en betreurde het, dat de minister steeds een „rede lijke oplossing" van het probleem-huur prijs-kostprijs uit de weg is gegaan. Evenals de heer Reyers was ook de heer Tjalma (AR) een voorstander van grotere bijstand aan particuliere bou wers. De overheid moet eerst gaan bou wen, indien het particuliere initiatief in gebreke blijft. Men moet de mogelijkheid openen, de door de overheid gebouwde huizen aan particulieren te verkopen, want de overheid moet niet als huis eigenaar optreden. Ir Kraay vanger (KVP) verklaarde, dat de regering te veel vast is blijven houden aan gekunstelde regelingen bij de woningbouw Had het beleid niet zo moeten worden gericht, dat het Depar tement binnenkort «ou kunnen worden opgeheven? Na de verkiezingen zal ge streefd moeten worden naar een ge leidelijke liquidatie van liet Departement van Wederopbouw en Volkshuisvesting. Spr. beschouwde het als een leemte in het beleid van de minister dat er prac- tisch geen middenstandswoningen met Rijkssteun kunnen worden gebouwd. Het huurpeil zal zoveel moeten worden ver hoogd dat een huurpeil bereikt wordt, dat gehandhaafd kan blijven. Ook de eigenaars van andere woningen hebben recht op een compensatie. Zonder afbreuk te willen doen aan zijn waardering voor minister In 't Veld, zei de heer Woudenberg (Arb.) toch niet geheel tevreden te zijn over alle details van diens beleid. Hij had o.m. een zeker gebrek aan stabiliteit ten aan zien van het woningbouwbeleid gecon stateerd. Woningbouw moet. zo meende hij, meer en meer een overheidstaak worden. Hij maakte er ernstig bezwaar tegen, dat het aantal nieuwe arbeiders woningen (woningwetbouw) steeds klei- der wordt, terwijl de duurdere woningen van de particuliere bouw in steeds gro tere aantallen verrijzen De huurverho ging moet aan een looncompensatie worden verbonden. Mr baron De Vos van Steenwijk (WD) achtte het verstandig niet al te snel te besluiten tot opheffing van het Depar tement van Wederopbouw en Volkshuis vesting. Dan is er nog wel een ander ministerie, dat eerder voor opheffing in aanmerking komt. Spr. achtte het niet juist de huurver hoging uit te stellen tot na de verkie zingen. „De minister moet zijn werk af maken Hij wilde niets weten van een vermindering van premiebouw, integen deel, hij drong aan op een extra-pre mieregeling voor kleine bouwers. De vergadering werd hierna verdaagd tot vanochtend. Dan is het woord aan de minister. doen. De Amerikaanse invloed in de landbouw, waar de heer Van Santen (CPN) met afschuw op had gewezen, achtte de minister een grote zegen voor de boeren. Bij de replieken wijdde de heer Louwes nog aandacht aan enige vis serijproblemen. De landbouworganisa ties kunnen de visserij met hun erva ringen helpen bij de verwezenlijking van een zekere ordening, oordeelde hij. De begroting werd hierna zonder hoofdelijke stemming goedgekeurd (CPN tegen) hetzelfde gebeurde met de begroting van het Landbouw-egali- satiefonds voor 1952. Vrijwilligers voor mijnenuitkijkdienst Bij de Kon. Marine zijn plannen in voorbereiding voor het instellen van een mijnenuitkijkdienst langs zeegaten en haventoegangen, zoals IJmuiden, Hoek van Holland, de Schelde enz. De taak van het personeel van deze dienst zal zijn in tijd van oorlog of oorlogsgevaar deze watergebieden voort durend te observeren, teneinde de plaats van afgeworpen of gelegde mijnen te kunnen vaststellen en melden. Het ligt in de bedoeling hiervan vrij willigers aan te trekken, wonend binnen 10 km. van de plaats waar de dienst moet worden verricht. Zij zullen buiten de diensturen in hun eigen woning kunnen verblijven. Deze vrijwilligers kunnen een verbintenis bij de Kon. Marine sluiten, waarna zij door de Marine voor hun taak worden opgeleid. Zowel voor de opleidingstijd als voor de dienst verricht in tijd van oorlog of oorlogsgevaar, is een bezoldiging inge steld. In aanmerking zullen komen, voor lopig. mannen van 18 tot 50 jaar, die kunnen dienen tot hun 60ste jaar. Zij dienen echter de eerste militaire oefening bij een der krijgsmachten onderdelen te hebben volbracht en geen militaire mobilisatiebestemming te hebben. Zij die zich reeds hebben verbonden bij de Nationale Reserve, de Reservepolitie, de Reservegrensbewa king of soortgelijke instellingen komen niet in aanmerking. Aanstelling van vrijwilligers zal ge schieden volgens het oordeel der marine autoriteiten en na lichamelijke keuring. Mededelingen omtrent openstelling van de gelegenheid tot aanmelding, en de wijze waarop dit kan geschieden, zullea t.z.t. worden gedaan. Met de twee automatische knipper lichtinstallaties meegerekend die 28 Maart te Hpendam en te Horst Sevenum in dienst worden gesteld, zal het aantal dezer installaties bij overwegen geste gen zijn tot 76. 67) Tot wijl Panda, Jolliepop en Graaf Gaston onwrikbaar vast gehouden werden door de ijzeren klemmen, was het een eenvoudig werkje voor de Vleermuis-rover om hen een voor een met grote hoeveelheden touw vast te binden. Eerst toen hij er zeker van was dat zij geen vin meer konden verroeren, maakte hij de klemmen los Intussen liet Panda natuurlijk niet na, de schurk de huid vol te schelden, en ook dreige menten spaarde hij niet. „Je zult er spijt van krijgen! riep hij ..Je bent een lage bandiet, en op een keer zul je tegen de lamp lopen! Je bent laf! Je bent gemeen! Je bent een dief!Het enige antwoord dat hij kreeg was een ruwe lach. en de Vleermuis begon in middels zijn hulpeloze gevangenen naar de zetels te slepen, die aan het andere einde van het hol klaar stonden op de vaatjes buskruit. In zijn wanhoop deed Panda tenslotte nog een beroep op de betere gevoelens van de bandiet: „Laat ons toch alstjeblieft gaan!" riep hij uit. ,-Jae." viel Graaf van Gaep tot Gaep bij. „Maer dan op een aerdige, opwin dende maenier! Ik verveel me ontzet tend, zag!" „Hohohohoho!" bulkte de Vleermuis terwijl hij hen op de vaten buskruit smeet. „.Jullie krijgen beiden je zin] Ha ha! Ik zal je laten gaan - op een opwindende wijze! Je gaat namelijk de lucht in! En terwijl hij sprak stak hij lachend de lonten aan. die naar de drie kruit vaten leidden. Panda's haren rezen overeind bij het aanschouwen van zo veel laagheid, maar de graaf sprak verveeld: „Ach toe nu. zag! Dat is al een heel oud grapje! Iedereen kent het uit de beeldromans! Je toont een groot gebrek aan fantaesie. heur!" Wij moeten toegeven, dat de metho de van de Vleermuis-rover ouderwets is; maar zij is ook afdoende. Radio-programma VOOR VRIJDAG 21 MAART Hilversum I. (402 M.) VARA: 7.00 Nieuws; 7.18 Gram.muziek; 8.00 Nieuws en weerber.; 8 18 Gram.muziek: 8.50 Voor de hulsvrouw; 9 00 Gram muziek; (9-30 9 35 Waterstanden); VPRO 10.00 „Kinde ren en mensen", causerie; 10 05 Morgen wijding .VARA: 10 20 Schoolradio; 10.50 Gram.muziek; 11.20 Radloieulileton; 11.35 Planorecital; AVRO 12.00 Dansmuziek: 12 30 Land- en tulnbouwmededellngen; 12.33 Sport en prognose; 13.00 Nieuws; 13 15 Mededelingen of gram.muzlek. 13.20 Metropole orkest; 14 00 Kookpraatje: 14.20 „Die WalkUre". Ie acte opera (gr.pl.); (i: 15 25 Voordracht); 15.45 Pianore cital); VARA. 16.00 Joodse liederen; 16.30 Voor de jeugd, 17.00 Gram.muziet; 17 20 Muzikale causerie; 18.00 Nieuws; 18.15 Felicitaties; 18.45 Denk om de bocht; 19 00 Pianospel; 19 10 „Wat doet uw man?", klankbeeld. VPRO: 19.30 „Wat dunkt u van den Christus?", causerie; 19.50 Be richten; 20.00 Nieuws; 20.05 Boekbespre king; 20.10 Gram.muzlek. 20.30 „Benelux' causerie; 20.40 „Leven op de aarde", cau serie VARA: 21 00 Gevar progr.; 21 30 Gram.muzlek: VPRO: 22.40 .Vandaag", causerie; 22.45 Avondwijding. VARA' 23.00 Nieuws; 23.15 „In huwelijk en gezin"., cau serie; 23.3024.00 Omroeporkest. Hilversum II. (298 M) NCRV: 7.00 Nieuws: 7.15 Ochtendgymnastiek: 7.30 Gram muziek; 7.45 Een woord voor de dag 8 00 Nieuws en weerber 8 15 Gewijde mu ziek; 8.45 Gram.muzlek; 9.00 Voor de zie ken; 9.30 Gram muziek; 10.30 Morgen dienst; 11.00 Hobo en plano: 11.30 Gram. muzlek; 12.00 Gevar. muziek; 12.30 Land- en tulnbouwmededellngen; 12,33 Amus.muziek; 12.59 Klokgelui; 13 00 Nieuws; 13.15 Vocaal ensemble; 13 45 Gram muziek; 14.00 „Welke een-Jarige bloemplanten zaaien we onder glas?"', causerie; 14 15 Gram.muzlek; 14.30 Harp- ensemble; 15.00 Vocaal kwartet; 15.25 Gram.muzlek; 15 40 Voordracht; 16.00 Viool en plano: 16.30 Voordracht; 16 50 Gram.muzlek; 17 00 Verzoekprogr. voor de Jeugd; 17.30 ,.In dienst van het vader land": 17.40 Gram.muzlek: 17 45 Fries programma; 18 00 Nieuws; 18.15 Orgelcon cert; 18 35 Gram.muzlek; 18.40 Radio krant; 19 00 „Die Melsterslnger vcm Nürn- berg", opera (gr.pl 23.30 Nieuws; 23.45 —24.00 Avondoverdenking. zending 20.15—21 45: 1 Televlzler 2 „De instru menten van het orkest", film. 3. „Tele- mlmlek". Pauze. 4. Dans met plano- en accordeonbegeleldlng. Engeland. BBC llome Service. 330 m.: 12 00 Schoolradio: 13.00 Dansmuziek; 13.30 Voor de arbeiders: 13.55 Weerber.; 14 00 Nieuws: 14.10 Gevar muziek. 15.00 Voor de scholen: 16.00 Crltleken; 16 45 Opera orkest; 17.30 Discussie, 18.00 Voor de kin deren; 18.55 Weerber.; 19.00 Nieuws; 19.15 Sport; 19.20 Operamuziek; 20.00 Gevnr. muziek; 20.45 Causerie; 21.15 Klankbeeld; 22.00 Nieuws: 22.15 Amerikaanse nieuws brief; 22.30 Gevnr progr 23.00 Sopraan, cello en piano; 23.45 ParJementsoverzlcht; 24.00—0.03 Nieuws. Engeland. BBC Light Programme. 1500 en 247 ni.: 12.00 Mrs. Dale's Dagboek; 12.15 Leger des Hells orkest; 12.45 Voor dracht. 13.00 Parlcmcntsoverzlcht; 13.15 Orgelspel: 13.45 Orkestconcert. 14 45 Voor de kinderen; 15.00 Voor de vrouw; 16.00 Lichte muziek; 16.30 Voor de soldaten; 16.45 Lichte muziek; 17 15 Mrs. Dale's Dag boek; 19.30 Orgelspel; 18 00 Gevar. muziek 19.30 Lente liederen; 19 15 Voor de Jeugd; 19 45 Hoorspel; 20.00 Nieuws en radio journaal; 2025 Sport: 20.30 Gevar. pro gramma; 21,00 Idem; 21.30 Variété; 22.15 Discussie; 23.00 Nieuws: 23.15 Actualitei ten: 23.20 Dansmuziek; 24.00 Voordracht; 0.15 Lichte muziek, 0.561.00 Nieuws. Xordwcstdeutscher Rundfunk. 309 in.: 12.00 Lunchconcert; 13.00 Nieuws; 13 30 Symphonle-orkest en solisten; 15.50 Ope retteconcert; 16.15 Pianorecital; 17.00 Nieuws; 17.45 Gevar. progr.; 19.00 Nieuws; 19.30 „Der Barbier voli Bagdad opera; 21.25 Planoduo; 21.45 Nieuws; 22.35 Jazz muziek; 23.00 Amus.muzlek; 24.00 Nieuws; 0.301 00 Dansmuziek. Frankrijk. Nationaal Programma. 317 cn 249 in.; 12.30 Orkestconcert; 13 00 Nieuws; 13.55 Israëlische uitzending: 18.30 Ameri kaanse uitzending; 19.10 Recital; 20 00 „Manon". opera; 23.13 Gramofoonmuzlek; 23.4524.00 Nieuws. Brussel. 324 en 484 in. 324 m.: 1145 Gram muz; 12.30 Weerber.; 12 34 Gram. muzlek: 12 50 Koersen; 12.55 Gram muz 13.00 Nieuws; 13.15 Hammondorgelspel; 14 00—15.30 Schoolradio; 17.00 Nieuws; 17.10 Amus.orkest. 18.00 Gram.muzlek; 18 30 Voor de soldaten; 19 00 Nieuws: 19.30 Actualiteit; 19.50 Causerie; 20.00 Gram. muzlek; 20.15 Symphonle-orkest en solist; 22.00 Nieuws; 22.15 Causerie; 22.45 Gram. muzlek: 22.5523.00 Nieuw6. 484 m.: 12.05 Omroeporkest: 13 00 Nieuws; 13.10 Gram.muzlek; 14.3015.00 Idem; 17.00 Nieuws; 17.15 Gram.muzlek; 18.30. 19 00 en 19.40 Idem; 19.45 Nieuws: 20.00 Omroeporkest: 21.00 Gram muziek; 22 00 Nieuws; 22.10 Planotrio; 22.50 Nieuws. Agenda DONDERDAG. Uitvoering Chr. Turnkring Schouwburg: Hoofdstad Operetta „Wenn der weisse Flleder wieder blüht". 8 uur nam. ZATERDAG. Stadszaal: Uitvoering „Concordia". 8 uur nam. Volkshuls: Films over Italië door H. CS, Verkruysen. 4 en 8 uur nam. ZONDAG. Ons Centrum (Hooigracht 84): Huma nistisch Verbond. Spr. Ir E. Hilmans. 10 uur voorm. DE BIOSCOPEN Lldo .Hotel Sahara" (14 Jaar). Zondag: Luxor „Geen Uitweg" (14 Jaar). Zon dag: 2.30, 4.45, 7 en 9.15; overige da gen: 2.30. 7 en 9.15. Rex „De vallei vap de haat" (18 Jaar). Zondag: 2.30, 4.45. 7.15 en 9.15; overige dagen: 2.30, 7.15 en 9.15. Donderdag: „De zevende sluier". Trianon „Hoffmanns Vertellingen" Casino 2.30. 4.45, 7 e 7 en 9.15. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken te Lelden wordt van Zaterdag 15 Maart 13 uur tot Zaterdag 22 Maart 8 uur waargenomen door Apotheek Kok. Rapenburg 9, tel. 24807 en Apotheek „Tot Hulp der Menschheld", *-*• 21060. Hooigracht 48, tel. Te Oegstgeest door de Oegstgeester Apotheek, Wllhelmlnapark 8, tel. 26274,

Leidsch Dagblad | 1952 | | pagina 19