C ikker verontrust over défaitisme van een verbitterde Gerretson l)0k scherp antwoord van dr Beaufort Tweede Kamer aanvaardt de Nederlandse Orde van Advoeaten eschiedenis van een wraak KALODERMA PANDA'S HEREN-LEVEN Jaargang LEIDSCH DAGBLAD Donderdag 13 Maart 1952 Tweede Blad No. 27557 (KdinT keurt Buit. Zaken goed „iet onder ban van obsederend Russisch gevaar' Veel hulde 0 minister Staf Kamer behandelde Kiste- EbHW» vail Oorlos cn van t«r «wa (AR» richtte waarde- Ven tot minister Staf er Ver de zaak-Van der Putten. V-e'; ke beleid van de mi- 'Ve betreft, verklaarde de se tevreden te zijn Er zyn •iuler.de fouten gemaakt, de oordeelvelling over - ier Patten, zoals het rap- *e gaf. te publiceren. V'zich vervolgens tegen de tn het stres en dier bewe- uato-banden door te snij' »r ons land in een weerloos M geraken. Daardoor speelt taart van bepaalde politieke in Amerika, die de neiging rc.pa aan zi.in lot over te la te het tenslotte noodzakelijk, Viasis Den Helder ook van ercfdigd kunnen worden. (je Beerenbrouck K VP i Staf de beste minis- :e, die ons land na de gehad. Spr liet uitko- „eer vertrouwen in de (èan in de Europese Defen- feeerde. dat de EDG de eer- ij niets anders dan een stoot- 5 oost en West zal zijn. i bet Russische gevaar es- - geen enkele beperking aan Voezapening. De EDG is -er.;!, dat echter geenszins 'dit het doei wordt bereikt: - West-Duïtsland zonder een Dc.t5 nnlltairisme. Wie kan dat er in het geheim geen staf aan het werk is? 00 inlnving van Spanje in de Na to mite hu zim tevredenheid rceringen by het vlootbouw- rxeboxe 'CHU» uitte zijn kaaeld over de wijze waar- fo.f-commi--ie door de mi- ri: voorgelicht ..Als lid van p:«l ik een zekere trots, dat Ker die de moeilijke porte- t Oorlog en Marine zo voor- febtert, uit onze rijen voort fcDreu (Arb.) zei van harte met het beleid van mi- met de wijze waarop de r. hun taak vervullen. dat de enorme militaire die ons land zich moet hun oorzaak vinden in de Russische dreiging Er is geen andere keus. De kosten voor de defensie-op bouw mogen evenwel de sociale voorzie ningen niet in gevaar brengen. Ook mr Wendelaar iVVDi had niets dan lof voor de minister, zowel voor diens optreden in ons land als in het buitenland en uitte zijn waardering voor de gang van zaken bij de Kon Marine. De luchtmacht achtte spr. te klein; het materiaal is niet goed. Hii toonde zich zeer teleurgesteld door het feit. dat geen enkele liberaal is gevraagd voor de Nationale R3ad Welzijn Militairen. Er ligt een taak braak voor de buiten-kerkelijken. zo meende spr.. maar hij betwijfelde of deze taak door de humanisten zou kun nen worden vervuld. Hii besloot met oe hoop uit te spreken, dat minister Stef in het volgende kabinet a'.s minister van Oorlog en Marine zal terugkeren. De heer Reyers vroeg de aandacht van de minister voor de claim tot scna- de vergoeding van de heer Menten De eer van de KL gebiedt, dat het optre den der BS in doe wordt onderzocht. Hoe staat het met dit onderzoek? Minister Stikker begon znn rede met :n woord van dank aan die afgevaar digden. die zijn be'eid hadden goedga- keur. ..Men zegt dat ik dikwijls afwezig ben. Ik heb het doen nagaan en het bleek, dal ik in het afgelopen jaar 137 dagen afwezig ben geweest. Dit is niet schadelijk geweest voor de uit oefening van mijn ambt aangezien ik in mijn ambtsperiode geen vacan- tic heb genomen en steeds op Zater dag en Zondag heb doorgewerkt" Spreker zeide dat hij er niet voor ge voelde verandering te brengen in znn representatie toelagen gedurmae z.jn ambtsperiode Vervolgens ste'de minister Stikker de vraag of de uitlatingen van de histori cus prof Gerretson beschouwd kunnen worden, als het standpunt van de CHU. Stylistische vorm en woordenkeus van zijn rede waren opmerkelijk, maar de kern van zijn betoog was defaitistisch. Zjjn verbitterd standpunt is verontrus tend. Minister Stikker nam aan. dat de leden van de CHl'-fractic zich niet verenigen met de uitlatingen van prof. Gerretson inzake wijlen minister Van Maarseveen. Gelooft de heer Gerret son dat hjj met zijn woorden heeft meegewerkt aan de betere leiding, die hij voorstaat?" Mijn antwoord luidt ontl^nnend". De minister wees er op. dat prof. Gerretson's uiteenzetting over de In donesische kwestie gebaseerd is op aanvechtbare historische gronden. „Het oordeel van de geschiedenis in i gerust hart af deze durf ik met tc wachten". De opmerkingen van prof Gerretson inzake de vredesconferentie van San Francisco achtte de minister vervat in een vorm. die een ernstige beantwoor ding nauwelijks mogelijk maakt. „De geachte afgevaardigde heeft daarbij een vorm van humor ten toon gespreid, die wellicht aan de stamtafel van een kof fiehuis waardering zou vinden". Minister Stikker ging hieina in op de wereldsituatie en zeide te verwachten, dat de spanning tussen Oost en West zal voortduren. De samenwerking tussen de Nato-Ianden noemde hij beslissend voor ihet voortbestaan van de Westerse lan- I den. Men klaagt wel eens over de ge ringe invloed van de kleine mogend heden in de Nato, maar welke drang zouden zij zonder Nato op de groten kunnen uitoefenen. Het is een vorm van defaitisme, wanneer men aanneemt, dat alles in de wereld buiten ons om wordt beslist. De minister kondigde aan. dat de regering op korte termijn een per manente vertegenwoordiger bij de Raad van Europa te Straatsburg zal benoe men. De OEES houdt zich op het ogen blik intensief bezig met de productie verhoging, Spr. was van oordeel, dat Engeland steeds loyaal met West-Europa zal samenwerken. Teleurstelling over het nog niet tot stand komen van een volledige Econo mische Unie. mag ons niet doen verge ten. aldus de minister, dat er met de Benelux veel is bereikt. De drie rege ringen zijn overtuigd van het belang "an de economische unie. Nu de positie an ons land in de EBU zo belangrijk s verbeterd bestaan er hoopvolle ver wachtingen voor het totstandkomen van de Economische Unie. Over de hoofden van de Kamerleden heen deed de Minister een beroep op het Nederlandse volk om niet toe tc geven aan een overdreven pessimisme. Hel zou beter zijn, wanneer velen zich wat minder onder de ban zouden voe- Het fiscale noodrecht 1945 'Van onze parlementaire redacteur). Het fiscale noodreoht wordt vervangen door een aantal nieuwe bepalingen. Met de behandeling van dit wetsontwerp heeft de Kamer zich in de late middag uren nog enige tijd bezig gehouden. Wild enthousiast Is de Kamer daar over niet, maar om geen vacuum te doen ontstaan, zal zij deze nieuwe rege ling voor lief nemen. Vandaag zal minister Lieftinck er nog wel het nodige over zeggen. Naar aan leiding daarvan zal er nog gelegenheid zyn. op de gemaakte opmerkingen terug I bewindsman te komen. 1 tuchtrecht. len van het hen obsederende Russische 1 de de president. „Hoe is het mogelijk, gevaar of hun angst voor de toekomst zo iets laags uit mijn woorden te distil- omzetten in eritiek op Amerika. Er is 1 leren^ Ze welden recht uit mijn hart. Ik zoveel, zo besloot de minister, dat ons heb alleen willen zeggen dat ik de rust kan bemoedigen om voort te gaan met nijd, die deze minister is gegeven ter ons werk met hoop op de toekomst. I wijl mij is opgelegd de sloping van hel Koninkrijk te moeten aanschouwen", n. R. IMf„,i ,ir\ri>, Deze explicatie schenen de aanwezige de renfieïen h"'' b'J Kamerleden en de min,ster. gezien hun £™r V Ire.clic. acceptabel Ie aeblen Spr a.nh C1' te, in het algemeer, namens rijn fractie ïccc™ i rï t' a hebben geïproken; i„ enkele gevallen ll£ h£iri. l,.H.. n.i£ï, namens zich iili Hel verwijt va' defai- ,e.D""">°,r "y»« d' tisme dat minuter Stikker hem had verstoord. Dal gij hét ofrbaar lub" gr- acl"" pr°' G«"lso" oordeeld de overleden minister Vsn Ik b(m a,,„„ maar nuchter". Hr, P lc geven kan verkiaar(je als „historicus" aan zijn op vatting van de gang van zaken in Indo nesië te zullen vasthouden, zolang de Prof. Gerretson betuigde zijn teleur- kernstukken, o m. de correspondentie stelling" en verontwaardiging dat zijn tussen de regering en de Landvoogd niet „sobere" woord over minister Van Maar- zijn gepubliceerd. seveen als een trap na door de pers is Tenslotte werd de begroting met de gekenschetst". aantekening dat de communisten tegen Beperk u tot hetgeen in de Kamer 1 waren, aangenomen. De vergadering hierover tot u is gezegd", interrumpeer- i werd daarop tot heden verdaagd. Advocaat beter dan zijn reputatie "Van onze parlementaire redacteur) Minister Muldcrije citeerde gisteren in de Tweede Kamer een ondeugend puntdichtje van Huygens: „Een boer temidden van twee advo caten is als een visje, waaraan twee katers vraten". Zulks om duidelijk te maken, hoezeer er ook vroeger aan de reputatie van de advocaat werd getornd. Maar de minister kon er bij zeggen .dat de ad vocaat beter is, dan zjjn reputatie. Het ontwerp tot het instellen van een Nederlandse Orde van Advocaten verde digend bracht de minister in herinne ring. dat het Initiatief van de advoca tuur zelf is uitgegaan. Hij bestreed dan ook. dat er sprake zou zijn van een zucht tot overorganlsatle. Veeleer is er sprake van een verklaarbare groei naar samenbinding. Op het terrein van de bedrijfsorganisatie is deze ontwikkeling normaal, zy is ook hier wenselijk. Men moet ook hier de ontwikkeling echter De belangen van rechtzoekenden en advocaten gaan hand in hand Het ho ge goed der rechtshandhaving is een voortdurende zorg van de overheid. AMENDEMENTEN Tegen de ingediende amendementen ontwikkelde de minister bezwaren. Dat van de heer Stokvis om een geldboete als straf in te voeren behoort niet In het tuchtrecht thuis. Een zodanige straf zou bovendien strijdig zyn met de tra dities van het beroep. De heer Stokvis trok daarna zijn amendement in. Het amendement om de zittingsduur van de leden van het Hof van discipli ne. wat de advocatenleden betreft tot 5 jaar te beperken, ontmoette bij de mi nister geen bezwaar. De leden door de Kroon benoemd uit de rechterlijke macht dienden naar 's ministers oor deel echter voor het leven zitting to hebben. Bij de discussie bleek echter, dat de heer Stokvis zijn oorspronkelijk amendement had doen herleven, dat de zittingsduur van alle leden tot 5 jaar wilde beperken Hoewel minister Mul- derije tegen dit amendement ernstige bezwaren aanvoerde, kon hii de Kamer niet overtuigen. Het werd bij zitten en opstaan aangenomen Een amendement-Stokvis, mede on dertekend door vertegenwoordigers van WD CPN en KNP. strekkende tot uit sluiting van publicatie van de beris ping onderging een merkwaardig lot Of de mede-ondertekenaars er de draag wijdte niet van hebben overzien, feit is, dat na de bestrijding door de minister alleen de OPN er nog voor stemde. De heer Verkerk "AR) diende een amendement in. om ten aanzien van de straf-publicatie een zelfde procedure te volgen als bii het medisch tuchtrecht, kon ook geen genade vinden bij de Ka mer Tegen het amendement-Burger om jonee advocaten vrii te ste'len van contributie had minister Mu'derije over wegend bezwaar, maar de Kamer dacht er anders over en nam het amendement z. h. s. aan. Het wetsontewerp werd z.h-s, aange nomen. "CPN tegen). Oneer. Med.-advert.) niet forceren. De uitslag van het referendum achtte de minister bepaald niet representatief en onvoldoende om daaraan een argu ment te ontlenen tegen dit wetsont werp. De minister gaf een opsomming van voordelen van het wetsontwerp en betoogde dat er een waarborg in ligt ■oor de handhaving van de vrijheid van het beroep. De balie krijgt zelf de be voegdheid om verordeningen vast te tellen. Als bijzonder voordeel zag de hantering van het LETON door John Henry Mackay bewerking G I. E. DCtAUX eftarat. die zich nooit erger- in hoge mate geprikkeld Adolf Braun die hem te fewest en hem op geen en- EKnUoord had zoals hij 37er deze Sierlin. die hier itoze stond te lachen, te en niet tot bedaren kon o niet voortgaan. Eberhardt dan genoeg van. Waar zich dan ook mee! pit. Sierlin, beheers Je, zei manier bereik je niets. En ie hier op de openbare heb Je dat gehoord? Hij ï'f-lijk. hahahaha het spijt me. ik kan je in ad meer geven Ik begrijp aak niets! Absoluut niets! £11 heb haast, ik moet nog brieven afdoen. Je juet kwalijk? Adieu.... ^plotseling verstomde Sier- "-'tie zich huiswaarts. On- acht hij ■niet goed af met je. m'n &n beetje abnormaal ben zo doorgaat, zie ik het Je in- En wat die ander Jie voor gek houdt, zou en Die wéét wat hij ■at h(j wil ik weet het N. die Adolf Braun voor :'J 'n een dwaling verkenen, __-§een die meenle dat zijn '\r- ajn werk nóémde en "'•o.zbaar ten uitvoer o'jdig en gemakkelijk was. «t *as zou alleen door kunen worden, die r?.1n kon zien. Maar dat 1 "oen, van de te- ■•'fantle tot nu, had een .w,(beheersing en geduld ken alle inspan- daaraan voorafgegane 5»s Schermutselineen" «ad genoemd kinder- ",2L!?n ontmoetingen was aan bepaalde f -.and al naar de '"Wte-^ed, kostte één ve,e uren wach- "in de onvermltdelijke «en consumptie soms meer dan een gpzien- vertonen en weer ver- En hoeveel van deze uren bleven zon der enig resultaat: Sierlin verscheen niet of ontsnapte aan de achtervolging, wat zelfs de scherpste waakzaamheid niet kon voorkomen. Het gemakkelijkst ver- I liep alles, als hij van zyn vriend Eduard I aanwijzingen had ontvangen. Zo gebeurde het. dat Marie naar de schouwburg was gestuurd om plaatsen te bespreken, van welke gelegenheid zy natuurlijk georuik maakte haar Eddy te ontmoeten, die voor hóar in de rij ging staan, om „de twee parketjes" te halen. „Hier heb je ze je parkietjes", had hij gezegd, „heb ik die effe fijn gevangen? Rij 16. nummers 22 en 24. schoonzicht uit de hanebalken" Dat bewéérde hij tenminste gezegd te hebben. „Hèb je daar wat aan. Braun? Dacht ik wel. Kan je 'em van achteren in z'n boord ie kriebelen, of je voet op het klappte zet ten. net als-ie wil gaan zitten. Of leg jij het anders aan als Je peste wil? Mij trouwens een kouwe zorg, als je maar weet dat ik daar minstens een uur heb staan blauwbekken. Wat zeg ik? Ander half bijna. En net In de tijd dat ik anders nog wel eens een wagentje par keer op eigen gelegenheid. Dat gaat best, jó, ik zet dan een schipperspet op, zoek een plekkie, en als er één z'n wa gen komt halen zeg ik: morge menéér. daar was-ie dan wéér, u ziet, het rijmen wil d'er nog altijd niet uit. Nou. en dan denkt-ie dat ik de vaste autowacht ben die z'n klanten kent, Hy ziet er altijd nog fijn uit meneer, die wagen. Volgen de kéér geef ik 'em nog es een sméér. Waarmee ik maar gezegd wil hebben, dat ik minstens een gulden of twee ver speel als ik voor jouw plezier in de rij ga staan. Kjrap gerekend dan". De aan wijzing was Braun het dubbele waard. Dergelijke tips waren echter zeldzaam. Meestal moest Adolf Braun uren lang posteren of slenteren, in kou en regen. Versteend tot in zijn botten kwam hij dan thuis, dodelyk vermoeid. Wat hem deed volhouden waren de vorderingen die hy maakte. Het was hem niet ont gaan. dat Sierlin zyn gedragslijn had gewijzigd. Hy deed zijn uiterste best. Braun niet te zien. Voldaan stelde Adolf vast. hoeveel Inspanning hem dat kostte. Met moeite lukte het Sierlin telkens een andere kant uit te kijken. En elke keer ging er. bijna onmerkbaar, een schok door hem heen. Dat. was het tijdstip geweest, eveneens van methode te veranderen. Braun zou zijn ogen strak op hem richten, hem als het ware dwingend, op te kijken. Een nieuw stadium leek hem bereikt, toen Sierlin aanstalten maakte op hem top te lopen. Het was zeker zijn bedoe ling hem aan te spreken! Braun had zijn houding, voor het geval het zover mocht komen, zorgvuldig bepaald. Vaak bleef hij 's avonds thuis, indien hii tenminste in de loop van de dag enig succes had geboekt en niet drin- I gend op zyn post moest zyn. Eduard zag hij daardoor zelden. Bij de kachel gezeten, dankbaar voor deze behaaglijke warmte en dit kleine hoekje dat de wereld hem had gelaten, liet hij dan I zijn gedachten de vrije loop, overzag de bereikte resultaten, wikte en woog wat hem verder te deen stond, bouwde zyn plannen op. kortom hij wérkte. Voor dat werk leefde hij als een kunstenaar voor het zijne, hy zwoegde er aan. En het groeide Hoe was hij op deze gedachte geko men? Hoe was het mogelijk dat. wat htm aanvankelijk onzinnig en onuit voerbaar had geleken, vollediger ge slaagd was dan hij ooit had kunnen dromen? Jaren geileden, nog vóór de catastrofe in zijn leven, had een vriend, die zich veel bezig hield met wat hij noemde „oc culte wetenschappen", hem verteld van de krachten van hypnose en suggestie. Hij had daar toen ongelovig om gela chen. Een onbekiende door concentratie van eigen wil te dwingen iets bepaalds te doen of te laten, leek hem een on mogelijkheid. Zijn vriend, geprikkeld door zijn schampere lachje, had toen de proef op de som willen geven. Niet ver van hen zat het was in een restau rant een heer verdiept, in zijn krant. Brauns vriend, die hem uitsluitend op de rug kon zien. had toen zijn blik strak gericht op het achterhoofd van de on bekende lezer, zonder een woord te zeg gen. Minuten verstreken. Er gebeurde niets. Na ruim een kwartier vertoonde de onbekiende tekenen van onrust. Hij keek enkele malen op. las verder, keek om zich heen. Enkele minuten later leg de hij de krant neer. keek opnieuw om zich heen. stond eindelijk op en haastte zich door de draaideur naar buiten. (Wordt vervolgd.) Gelee: tubes -.85, 1.25 en 1.85 Actiefcrème: tube 1.65 en pot 3.50 Dagcrème:tube1.65enpot3.50 Scheercreme: grote tube 1.95 Ongeëvenaard in kwaliteit/ goedgekeurd Hardlopende Kamerleden (Van onze parlementaire redacteur) Minister Mansholl heeft zich giste ren in de Kamer weer een beetje boos gemaakt. Wanneer men hem er zo'n beetje een verwyt van maakt, dat zyn departement niet vlot genoeg werkt, dan raakt men een gevoelige plek. Na tuurlijk wordt het niet zo kwaad be doeld, maar bepaalde landbouwspecia- listen in de Kamer willen wel eens harder lopen, dan de minister kan bij benen. De heren C. v. d. Heuvel <AR> en Droesen <KVP» wilden bij de behande ling van het partiële herzieningsontwerp Pachtregeling 1945 die kant wel uit en vanuit die Kamerhoek ook danig dwars heeft gezeten. 1 De heer v. d. Heuvel kwam met een hele verlanglijst voor de dag en de heer Droesen kon zich daarmede best vereni gen. Maar noch minister Mulderije, noch minister Mansholt wilden van tussen tijdse voorzieningen iets weten. Wel kon den zij zich de aandrang uit de Kamer voorstellen, om met de grote herziening van de Pachtwet spoed te betrachten. „Hoezeer het ons spijt", zo gaf de mi nister van Justitie de Kamer hoffelijk te verstaan, „wij zullen aan de wens van de Kamer, om in afwachting van de grote herziening enkele urgente zaken maar vast te regelen niet voldoen Mi nister Mansholt deed er nog een schepje bovenop en even was er „een korzelige stemming" in de Kamer. De heer v. d. Heuvel repliceerde: „Het mocht wat. het gaat om dingen, die men op een achter middag kan regelen". Maar daar trapte minister Mansholt niet in. Integendeel. En de Kamer keurde daarna de wijziging goed. 61). Het geluid van het geweerschot, dat on Graaf Gaston van Gaep tot Gaep gericht was. deed ook de enigszins afge dwaalde Jolüepop weer toesnellen „Hoor ik het goed?" riep de bediende uit. .Worden hier vuurwapenen tegen ons gebruikt' Ik geef uitdrukking aan de hoop. dat wy ongedeerd zijn!" „Nee.... ja.... dat wil zeggen...." zei Panda, terwijl hil overeind krabbelde maar toen viel zijn oog op een wolkje kruitdamp, dat van achter de houten heining op kronkelde „Daar is hij!" riep hii uit. .Daar houdt de Vleermuis zich verborgen! Vlug! Nu vangen we hem! En Panda en Jolliepop renden naar de doorgang, die zich in deze schutting be vond Graaf Gaston daarentegen haast te zich in het geheel niet. „Komaan," sprak hii nader kuierend. „Wedden, dat we hem daer niet vinden, hah?" Ik be gin waarachtig aerdigheid te krilsen in de boef zag! Hij is een slimmerd! Wed den dat hij daer niet is, hah? Duizend ducaeten?" Het vreemde was. dat de Graaf ook deze weddenschap zou winnen Achter die schutting was een vieze, maar kleine .vuilnisbelt. In de beperkte ruimte was ■geen er.kele uitgang te bekennen: het pas-afgeschoten geweer rustte nog ro kend tesen de houten heining Maar de Vleermuis-rover was er niet meer! Panda en Jolliejoop begrepen er niets van Wii ook niet: maar misschien zul len wij spoedig zyn spoor weer vinden. Radio-programma VOOR VRIJDAG 14 MAART Hilversum I. (402 M.) VARA: 7.00 Nieuws; 7.18 Gram.muzlek: 7.30 Idem; 8.00 Nieuws en weerber.; 8.18 Gram.muzlek; 8.50 Voor de hulsvrouw: 9.00 Gram.muzlek: 9 3(>0.35 WaterstandenI. VPRO: 10.00 „Thuis", causerie; 1005 Morgenwijding. VARA: 10 20 Schoolradio: 10.50 Orgelspel; 11.20 Voordracht; 11.35 Piano en (lult. AVRO 12.00 Dansmuziek; 12 30 Land- en tuinbouwmededellngen: 12.33 Sport en prognose; 13.00 Nieuws: 13.15 Mededelin gen of gram muziek; 13.20 Orkestconcert. 14 00 Kookpraatje: 14.20 C.ram muflek: (Om - 15.15 Voordracht). VARA. 16.00 Gram muziek: 16 30 Voor de Jeugd; 17.00 Roemeens orkest; 17-20 ?fuolutatfèi" serie; 18.00 Nieuws 18.15 Felicitaties. 18 45 Denk om de bocht; 19.00 Meisjeskoor 19.15 Prljzenpraatje VPRO: 19.30 Berich ten- 19 40 „Wat dunkt u van den Chris tus". causerie :20.00 Nieuws: 20 05 Boek bespreking: 2015 Voordracht met mu ziek; 20.30 „Benelux", causerie: 2040 Le ven op de aarde", causerie VARA 2100 Gram.muzlek; 21125 „Het hangt aan de muur en het tikt...."; 2145 Buitenlands overzicht; 22 00 Theaterorkest en -koor en zangsollsten; 22.30 Reportage Jeugdcon- fres. VPRO 22.40 „Vandaag", causerie: 2 45 Avondwijding. VARA 23.00 Nieuws; 23.15 „In huwelijk an gezin", causerie; 23.3024.00 Gram.muzlek. Hilversum II. (298 M. KRO: 7 00 Nieuws; 7.15 Ochtendgymnastiek; 7.30 Gram muziek; 7 45 Morgengebed en li turgische kalender: 8.00 Nieuws en weer berichten: 8 15 Gram muziek. 8 45 Idem, 9 00 Voor de hulsvrouw; 9.35 Schoolradio; 10 05 Gram.muzlek: 10 30 Promenade or kest: 11.00 Voor de zieken; 11.40 Klein koor; 12.00 Angelus: 12.03 Gram.muzlek; 1230 Land- en tuinbouwmededellngen; 12 33 Salonorkest en solist; 12.55 Zonne wijzer: 13.00 Nieuws en katholiek nieuws; 13.20 Actualiteiten: 13 25 Pianospel 13 45 Voor de hulsvrouw; 14.00 Schoolradio; 14.20 .De Oorlog", oratorium: 16.00 Voor de zieken; 17.00 Voor de Jeugd; 17 15 Kinderkoor; 17 35 Symphonette orkest en solisten; 18.00 Nieuws; 18 15 Actualiteiten 1822 Planoduo: 18.40 „De Uitkijkpost", causerie; 18 50 Amus.muziek; 19.05 „Tac tische Luchtstrijdkrachten". causerie; Sport; 20 Nieuws en weerber 20 08 De gewone man zegt er 't zijne van: 20.15 Metropole orkest: 20 50 Brabants halfuur; 2120 Lichte muziek: 21.50 „Om de toe komst van Nederland", klankbeeld; 22.10 Vierhandig pianospel; 22.45 „Ik geloof In ene. heilige, katholieke kerk", causerie; 23.00 Nieuws: 23.15 Sport; 23.22 Lichte muziek; 23.40—24.00 Amusementsmuziek. Experimenteel televisie-program ma van de N.C.R.V. 20.1521.45: 1. Dertigduizend. 2 „300 Jaar Zuld-Afrlka". documentaire. Pauze. 3. „Zeven stoelen". 4. Dagsluiting. Engeland. BBC Ilome Service. 330 m.: 12 00 Schoolradio: 13.00 Dansmuziek: 13 30 Voor de arbeiders; 13.55 Weerber.; 14.00 Nieuws. 14.10 „Thanks for the Memory". 15 00 Schoolradio: 16 00 Crltieken; 16 45 Opera-orkest; 17.30 Discussie; 18.00 Voor de kinderen; 18 55 Weerber.; 19 00 Nieuws 19 15 Sport: 19.20 Operamuziek; 20.00 „Me lody from the Stars"; 20 40 Causerie; 21.00 Klankbeeld; 22 00 Nieuws; 22 15 Nieuws brief uit Amerika; 22.30 Gevarieerd pro gramma. 23 00 Sport: 23.15 Pianorecital; 23 45 Parlementsoverzlcht; 24 000.03 Nieuws. Engeland. BBC Light Programme. 1500 en 247 ni.: 12.00 Mrs Dale's Dagboek; 12 15 Arbeldersorkest. 12 45 Voordracht; 13 00 Parlementsoverzlcht: 13 15 Orgelspel; 13 45 Orkestconcert: 14 45 Voor de kinderen- 15.00 Voor de vrouw; 16.00 Lichte muziek; 16.30 Voor de soldaten; 16.45 Lichte mu ziek; 17.15 Mrs. Dale's Dagboek, 17.30 Or gelspel; 18.00 Lichte muziek; 18.30 Varié té-orkest en solisten; 19 15 Voor de Jeugd 21.00 Gevar. progr.; 21.30 Variété: 22.15 Discussie: 23 00 Nieuws; 23.15 Actualitei ten; 23.20 Dansmuziek; 24.00 Voordracht; 0.15 Lichte muziek; 0 561.00 Nieuws. Nordwestrieutsclicr Rundfunk. 30!) m.: 12 00 Gevar. muziek; 13 00 Nieuws; 13.30 Klein amus.orkest; 15.50 Omroeporkest, amus.orkest en solisten: 16.15 Italiaanse renaissance muziek: 17 00 Nieuws: 1745 „Guten Abend"; 19.00 Nieuws: 20 00 „II maestro dl muslca". opera: 21.45 Nieuws: 22.35 Jazzmuziek: 23.15 Lichte muziek; 24 00 Nieuws; 0.30—1.00 Dansmuziek. Frankrijk. Natlohaal Programma. 317 en 249 m.: 13.00 Nieuws. 13.55 Israëlische uitzending: 18.30 Amerikaanse uitzending: 19.00 Seml-klassleke muziek; 20.00 „Ver- clngétorlx", opera; 23 03 Seml-klassleke muziek: 23 45—24.00 Nieuws. Brussel. 324 cn 484 m. 324 m.: 11.45 12.00 en 12.15 Gram.muzlek; 12.30 Weer ber.: 12.34 Gram.muzlek; 12 50 Koersen; 12.55 Gram.muzlek; 13.00 Nieuws: 13.15 Hammondorgelspel. 14 0015.30 School radio; 17 00 Nieuws; 17.10 Muzlekkrontek: 18.10 Voordracht; 18 20 Gram.muzlek; 18 30 Voor de soldaten. 19 00 Nieuws en persoverzicht; 19 30 Actualiteit; 19 50 Voordracht; 20 00 Gram muziek; 2015 Idem: 21.00 Kunstoverzicht: 21.15 Gram. muzlek: 22 00 Nieuws: 22 15 Internationale Radio Universiteit; 22.45 Gram muziek; 22.55—23.00 Neuws. 484 m.: 12 05 Omroeporkest: 13.00 Nieuws 13.10 en 14.30—15.00 Gram.muzlek, 17 00 Nieuws: 17.15 en 18 30 Gram.muzlek. 19.15 en 19.40 Idem; 19.45 Nieuws; 20.00 Omroeporkest en koren; 21.00 Gram.mu zlek; 22.00 Nieuws; 22 10 Grab.muzlek: 22.15 Kamermuziek; 22.45 Gram.muzlek; 22 50 Nieuws. Agenda DONDERDAG: Gulden Vlies- Banketbakkers-show 15 en 7—11 uur nam. Stadszaal: L.K.K. „Voor Allen". Plano- sollst Cor de Groot, 8 uur nam. VRIJDAG: ZATERDAG: Volkshuls: Spreker A. L. C. A. van Zwitserse bergreuzen. DAGELIJKS Prentenkabinet (Kloksteeg 25): Ten toonstelling van houtsneden. Bela Gy Szabo (Werkdagen 26 uur nam.; tot 17 Maart). DE BIOSCOPEN. Casino „De Raad der Goden" (18 Jaar). Zondag: 2.30. 4.45. 7.- en 9.15 uur; ove rige dagen: 2.30. 7 en 9.15 uur. Lldo „De biecht van een ongehuwde moeder" (18 Jaar). Zondag: 2 30. 4.45, 7 en 9.15; overige dagen: 2.30, 7 en 9.15. Luxor „Frühllng auf dem Els" (alle leeftijden). Zondag: 2.30. 4.45, 7 en 9.15; overige dagen: 2.30, 7 en 9.16. Rex dagen: 2.30. 7.15 en 9.15. Donderdag: „De witte klippen van Dover". Trianon „Myn man la verloofd" (alle leeftijden). Zondag: 2.15. 4 30. 7 en 9.15; overige dagen: 2.30. 7 en 9.16. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken te Lelden wordt van Zaterdag 8 Maart 13 uur tot Zaterdag 15 Maart 8 uur waargenomen door Aoptheek Duvster Nieuwe Rtjn 18. tel. 20523 en de Doeza- Apotheek, Doezastraat 31. tel. 20313. waargenomen door Aopi re Rijn 18. tel. 20523 leek, Doezastraat 31. tel Te Oegstgeest door de Oegstgeeeter Apotheek, Wlllielmlnapark 8, tel. 26274,

Leidsch Dagblad | 1952 | | pagina 19