Uit de Rijnstreek „Verloren grenzen" Van bulten de gemeente wordt zoveel belangstelling verwacht, dat de zaal van I Sneeboer alleen maar ruimte zal bieden aan de genodigden en afgevaardigden In de bovenzaal van hotel Centraal heeft het bestuur van de R.K. Gymn. Ver. „Wilskracht" voor de leden en hun dames een gezellige avond georganiseerd. De voorzitter van de vereniging, de heer G. Ponsloen sprak een kort wel komstwoord. waarna hij de avond ALPHEN I PROGRAMMA ORANJEVERENIGING ,Q. van de diverse verenigingen en organi- Onder jelding van haar voorzitter, de saties Voor de burgerij zal er gelegen- heer J. Kootf kwam de Oranjeverenl- heid zljn om in de gaYage van Maarsc ging in vergadering bueen. en Kroon, het gesprokene ln de zaal te In zijn openingswoord deelde de voor- horen via luidsprekers, zitter mede, dat de Burgemeester, mr dr Hierna zal de overledene naar zijn önri pporeanispprd I Verkerk de benoeming tot ere- laatste rustplaats worden gebiacht. i» I voorzitter heeft aanvaard. Op de begraafplaats zal. nadat het Vervolgens was het punt „contributie" j woord door een der familieleden is ge- aan de orde. Besloten werd dat een voerd, aan de burgerij gelegenheid ge- dezer dagen oen aanvang zal worden geven worden om langs het graf te de fileren en bloemen strooien. droeg aan de gevormde feestcommissie h inninJ wiXrna onder leidine van de heer N de Heii 0emaakt met de, inning. Hierna werd SL eS luerëetst era kortl uSeén- M voorlopige programma samengesteld «S van 5,t projamm, d"? =1 sevens, die door verhalende be ult Korte schetsjes, voordrachten en 1 -duursteden verstrekt waren, en o.m. otn; zangstukjes. Ook het 1 x 1 Is 1 deed het muzkale rondgang, kransleggtng o uitstekend alsmede de raadwedstrijd MeJ- concerten, kinderoptocht voor ge- naar de titels van te spelen muziekstuk- costumeerde groepen en versierde rijwie- jes. De band van Gerrit van Mild zorgde 'en ed„ film. puzzlerit voor rijwielen. voor een prima stemming, zodat toen het j ronde van Boskoop op tourfietsen voor middernachtelijk uur aangebroken was amateurs, en een motorrace met vaar- allen in een wel zeer voldane stemming digheidsrit huiswaarts trokken. MEVR. V. D. BRINK IN PARIJS GEWOND. Mevr. v. d. Brink, de echtgenote van de directeur van het internationaal Vogelpark Avifauna, is vanuit Parijs met een ernstig gekneusde schouder thuis gebracht. Mevr. v. d Brink, die voor zaken in de lichtstad was. is op een ^„.,U08 ffrnl[ M1 us |-Iir stenen trap uitgegleden en daarbij op Duinkcr te Amsterdam beroepen pre- haar schouder terecht gekomen In dlkant bij de Rem Geref. gemeenten Parijs is de schouder in gipsverband van Boskoop en Waddinxveen alhier gelegd. zijn intrede doen na te zijn bevestigd door ds J Laforet' van Rotterdam. Alphense Atletiekvereniging offert NOC-dubbeltje In hotel Toor heeft de A.A.V. '36 Comb, haar jaarvergadering gehouden onder leiding van voorzitter C. P. Mulder. Deze sprak er zijn voldoening over uit. dat de prestatie's weer in stijgende lijn zijn. Vooral het enthousiasme van de jeugd stelde hij zeer op prijs. Door het voorstel aan te nemen, dat elk lid van de A.A.V. een minimum- bijdrage zal storten voor het NOC. is de Alphense vereniging de eerste Athletiekclub die een dubbeltje per lid gaat offeren, welk dubbeltje, zoals bekend, bestemd is voor de uitzending van een Nederlandse ploeg naar de Olympische spelen in Helsinki. De Jos Jansen-wisselbeker weid uit gereikt aan de meisjes-estafetteploeg, bestaande uit H. Verbeek, T. Couvee, J. v. d. Berg en B. Lam, welk viertal kam pioen van Zuid-Holland is geworden op de 4 x 80 M., en ook alle GAC- en club records heeft verbeterd. De Kampman-beker kwam in bezit van mej. Rie van Arkel, die kampioene hoogspringen meisjes van Zuid-Holland geworden is met 1.48 M. Promoveerde zodoende naar de A-klasse. Eigenaars van de twee Mulder-beker tjes werden resp. J. Ram en mej. B. Lam. De eerste voor zijn prestatie Pols stokhoogspringen. Met 3.20 staat hij bij de junioren als eerste op de ranglijst in Nederland, terwijl hij tevens deelnam aan de landenwedstrijd tegen België. Mej. Lam werd bij de meisjes 80 M. tweede op de Zuid-Hollandse kampioen schappen. met een tijd van 10.7 sec. Het bestuur ziet er thans als volgt uit: Voorzitter: C. P. Mulder; L. Zoetemeijer, 2de voorzitter; F. van Harskamp, secr.; H P. Hoogendljk, wedstrijdsecr.; J. Ver kerk. 1ste penningm.; A. Verhoef, 2de penningm T. Mooij, comm. Ten aanzien van het wedstrijdpro gramma voor de a.s. zomer heeft de AAV grote plannen. O.m. zal getracht worden enkele Olympische deelnemers en deel neemsters in Alphen te laten starten. Ook zal op 24 Maart a s. een propa- ganda-avond worden gehouden. In zijn slotwoord bracht de voorzitter dank aan trainer Kampman, waarna deze zeer geanimeerde vergadering werd gesloten. „Oudshoorn Vooruit" In de grote zaal van het Nutsgebouw was gisteravond omstreeks acht uur geen enkele stoel meer onbezet toen de voorzitter van de buurtvereniging ..Ouds hoorn Vooruit", de heer W. A. Lam. ter gelegenheid van de door deze actieve vereniging georganiseerde feestavond een welkomstwoord sprak tot de aanwezigen. De heer Lam sprak zijn vreugde uit over de grote belang stelling, terwijl hij tevens van de gele genheid gebruik maakte zijn mede be stuursleden dank te brengen voor hun activiteit. Het feestelijke gedeelte van de avond werd verzorgd door de Amusementsver eniging „Mandelica" uit Den Haag. welk gezelschap geen onbekende is in Alphen. „Mandelica" slaagde er ook nu weer ln voor elk uit te voeren nummer de volle aandacht te trekken. Met zang, krontjong-, cowboy-muziek en schetsjes werd het zeer vlot ten tonele gebrachte programma afgewerkt, dat zeer veel De Kon. Vereniging voor Lucht vaart heeft brevet A en Brevet B Zweef vliegen uitgereikt aan de heer R. de Ruyter, Leldseweg 95. alhier. BODEGRAVEN Bevestiging en intrede Op Zondag 9 Maart zal ds G. Chr. Op uitnodiging van de Reeuwijkse Muziekvereniging „Crescendo", die in hotel „Zomerzorg" te Reeuwijk een uit voering gaf, en waarin een drietal leden van de Boskoopse Harmonie „Excelsior" meewerkte, hebben leden van de Bos koopse toneelverenigingen „De Zwakke tot Steun" en „Tavënu" het blijspel in drie bedrijven „O, Bella Donna Lucia" opgevoerd, waarmede zij de Reeuwij kers tot onbedaarlijke vrolijkheid brachten. Het verwekte dan ook geen verwonde ring dat de voorzitter van Crescendo na afloop de spelers en speelsters lof toe zwaaide voor het gebodene. Voor een geheel gevulde zaal van het R.K. Verenigingsgebouw gaf het Bos- koops Strijkorkest onder leiding van zijn dirigent, de heer J. J. H. Grégoire uit Weesp, een concert, waarbij mede werking werd verleend door leden der Kralingse Orkestvereniging te Rotter dam. Hel programma vermeldde werken van Beethoven, Bruch en Sibelius. Begonnen werd met de Ouverture „Egmont" van Beethoven, waarna de dirigent Grégoire optrad als vioolsolist in 2 gedeelten uit het vioolconcert van Max Bruch, waarbij de begeleiding ver zorgd werd door het Boskoops Strijk orkest. thans onder leiding van de vader van de solist, de heer F. A. Gré goire Verder werden uitgevoerd de Valse triste van Sibelius en twee delen uit de eerste symphonie van Beethoven. Het talrijke publiek toonde zijn waar dering door een herhaald hartelijk applaus Na de pauze werd vertoond de muzi kale film „Song of my heart", welke handelt over het leven van de grote Russische componist Peter Tschai- kowsky. Het geheel werd besloten met een gezellig bal. BENTHUIZEN Onze plaatsgenoot, de landbouwer H. J. R.. kwam tengevolge van de glad heid zo ongelukkig te vallen, dat medi sche hulp noodzakelijk bleek. Een ge broken pols werd geconstateerd. HAZERSWOUDE Burgerlilke Stand Geboren: Hugo Arte. z. van G. de Wilde en J. Matzc. Ondertrouwd: N. M. Blonk. 30 Jaar - - - - jjyu De heer H. J. A Bouwman, hoofd van de Technische Dienst, is met in gang van heden tot Commandant van de Vrijwillige Brandweer benoemd. TER AAR Jaarvergadering K.V.P. In het parochiehuis te Langeraar hield de K.V.P. afd Ter Aar haar jaar vergadering. waarvoor de opkomst ina- tig was. In zijn inleidend woord heette de voorzitter, de heer H A. Volgering. spe ciaal de pastoor en de leden der Katho lieke Raadsfractie van harte welkom. Hij wees op de belangrijkheid van dit jaar i.vm. de verkiezingen voor de Tweede Kamer der Staten Generaal. Van de Kamerfractie was een schrij ven ontvangen, waarin werd toegezegd dat men aandacht zal besteden aan net verzoek om ook op de Tuinbouwschool een 7e leerjaar in te voeren. De secretaris, de heer J. Zwirs. las daarna zijn jaarverslag. De grondbasis van dit verslag was een klacht over zo weinig belangstelling voor de politieke organisatie. Van de Katholieke kiezers is slechts de helft lid van de K.V.P. De penningmeester, de heer Fr. Sassen, gaf een financieel overzicht over 1951. De rekening sloot met een batig saldo. De heren A. Poelwijk. H. Kroft en L. Rekelhof hebben de rekening gecontro leerd en in orde bevonden. Over het voorstel van het bestuur om de contributie te verhogen tot f. 1.75 ontstond een korte gedachtenwisseling. Doch aangezien er aan de verhoging niet valt te ontkomen, werd deze door de vergadering aanvaard. Tot afgevaardigden voor de Kamer kieskring Leiden en de Staten kieskring tewet 1947 van de gemeente Waddinx veen. Dc woningnood in Waddinxveen blijkt nog steeds groot te zijn, zelfs is in het afgelopen jaar de woningbehoefte nog sterk gestegen. Het aantal samenwo ningen nam onrustbarend toe. Blukens het verslag woonden op 1 Januari JJ. 185 gezinnen ten gevolge van de woningnood bij anderen in. De commissie stond weer voor een moeilijke taak. Volkswoningen werden niet gebouwd, zodat alleen te verdelen waren de huizen die door overliiden of door vertrek naar elders zonder woning - ruil terbeschikking kwamen Door ver trek naar elders en emigratie kwamen 22 woningen beschikbaar. Door overlij den en andere omstandigheden kwamen nog 8 huizen vrij. Van deze 30 woningen waren er evenwel 10 die als dienstwo ningen moesten worden aangemerkt, terwnl 1 perceel wegens bouwvalligheid aan de bestemming moest worden ont trokken. Uiteindelijk kreeg de commis sie dus slechts 19 woningen vrij die ver deeld moesten worden onder de woning zoekenden. Daaraan was geen gebrek, want op 31 !n ons land wordt, in navolging van Zweden en Denemarken, meer en meer de kunstmatige inseminatie toegepast voor de bevruchting van liet vee. In Januari zijn alleen in Noord-Holland twee nieuwe K.l. Instituten in gebruik genomen, ócn te Stompetoren en een te Ouden dijk bij Hoorn. Het nieuwe station te Stompetoren bezit een zeer bij zondere outillage, namelijk een z.g. tredmolen, waar de stieren hun dagelijkse ..morgenwandeling" ken. De kostbare stamboekditr,'K die de gehele dag in hun bom I staan, hebben om fit te blijven. dagelijkse wandeling beslist nob In Stompetoren heeft men deze tl lossing gevonden. De dieren lo.m in stalen jukken op rollen en hn met een ketting aan liet juk 1 bonden, zodat het uitgesloten h da ze bij elkaar komen. (Ingez. Med.-Adv.) NEDERL. ROODE KRUIS - Film-avond Afdeling Alphen aan den Rij op WOENSDAG 13 en DONDERDAG 14 FEBRUARI des avonds om 7 en 9.15 uur in het NUTSGEBOUW. Vertoond zal worden de film Het verhaal van een blanke neger-dokter. Gratis toegangsbewijzen kunnen afgehaald worden op Zaterdag 9 Februari a.s. Ln hotel Centraal, van 35 en 78.30 n.m., op vertoon van lidmaatschapskaart '51. Verplichte plaatsbespreking 15 et. Gouda werden herbenoemd de heren J. Zwirs. C. Hoogervorst en W. Touw en tot hun plaatsvervangers de heren A. W. v. d. Hoorn. P. C. van Rijn en G. Versluis Als voorlopige candidaten voor de Tweede Kamer worden aangewezen de heren M P. v. d. Weyden. Th. Hooy. v. d. Ploeg. Duiven steyn. E. Clijnck. mr Steenberg en Jac. Groen. Ten slotte gaf de heer H. A. Volgering als voorzitter der Kath. fractie naar aanleiding van een vraag over het ver antwoord zijn van de bouw van een ambtswoning voor de burgemeester, een uiteenzetting over het financiële beleid der Katholieke fractie, die zeer verhel derend werkte. KLOKKEN VOOR AMERIKA. Op uitnodiging van burgemeester Ho- genboom werd gisteravond een bijeen komst gehouden ten gemeentehuize met het doel te komen tot de oprichting van Boting. 28 Jaar. P. E van Dijk. 34 i een comité „Klokken voor Amerika jaar en A M M Spierenburg. 28 Jaar: I Wethouder Den Hollander presideerde A. J. Vrijburg, 24 jaar en M. C Th van deze vergadering, schetste het doel van ^.rV)£.r: 97 ia»r' a va* r^nt 9« I samenkomen en gaf een overzicht van ia»? en ^4 van "zwieten 27 ??ar het reeds verrichte voorbereidende werk Getrouwd: W. Buitenhuis en G. Gom- merse Overleden: B. P. Boers. 46 Jaar. LEIMUIDEN De uitvaart van dokter Stapensea De begrafenis van het stoffelijk over schot van wijlen dr D. Stapensea, ln le ven geneesheer alhier, zal morgen te één uur plaatsvinden. Men zal bijeenkomen ln de grote zaal van mevr. Sneeboer. waar het stoffelijk overschot zal zijn opgebaard. In deze Als secretaris werd aangewezen de heer P. W. Vroonhof, terwijl de heer C van Dijkhuizen de verantwoording der gelden werd opgedragen. Het is de bedoeling dat ook in d« ze gemeente de kerkklokken deze klokkcn- collecte zullen luiden. WADDINXVEEN Woningprobleem baart nog steeds grote zorgen JAARVERSLAG WONING COMMISSIE op een zeer geslaagde avond tenig zien. In de Ned. Herv. Kerk aan de Juliana- Btraat is onder leiding van de praeses ds C. J. Lambour een gemeentevergade ring gehouden, met als hoofdpunt de verkiezing van een tweetal ouderlingen. Na het laten zingen van Ps. 150 vers 1 en het lezen van een gedeelte uit Ex. 18 ging ds Lambour voor in gebed. Direct hierna werd tot stemming van een twee tal ouderlingen voor de wijk ds Lefeber overgegaan. Voor deze functie's werden gekozen de heren J. H. v. d. Berg. Em- malaan en de heer A. Volbeda. De laat ste eindigde met gelijk aantal stemmen met de heer H. Schimmel, maar door leeftijdsverschil is de heer Volbeda ge kozen. Nadat nog enkele vragen waren be antwoord werd de vergadering besloten met het zingen van Gez. 132 3 en ging ds Lambour voor in dankgebed. De WIENER SANGERKNABEN Het koor van de Wiener Sangerknaben eal op Woensdag 13 Februari a.s. in Alphen een concert geven. Ingevolge het besluit van de onlangs gehouden vergadering teneinde te ko- j men tot het aanbieden van een passend huldeblijk aan de afd. Alphen van het Groene Kruis in verband met het 50- jarig bestaan dezer afdeling op 1 Juli a s. heeft het gevormde comité zich tot de burgerij gericht om een bijdrage. Penningmeester is de heer N. van Vliet, Oranjestraat 19. BOSKOOP HOND OP DE RIJWEG. Gistermiddag slipte een kleine perso nen-auto op de Goudseweg, tengevolge van plotseling remmen \oor een hond, en botste in volle vaart tegen een boom op. De auto werd aan de voorzijde zwaar beschadigd, de chauffeur kwam er met lichte verwondingen af. Gistermiddag is met een minuut \enigde Naties. Trygve Lie. geeft stilte van alle gedelegeerden een aan het einde van de zitting de einde gekomen aan de zesde zitting •an dc Algemene Vergadering van de Uno te Parijs De Secretaris-generaal van de Ver- oorzittersliamer aan de Mexicaan se president van dc Algemene Vergadering. Padilla Ncrvo (links). (Tele-foto) December 1951 stonden 304 woningzoe kenden ingeschreven. Hoewel in het af gelopen jaar 58 candidaten van de lijst konden worden afgevoerd door het ver strekken van betere woonruimte en te vens nog 22 candidaten waarvan de aan vraag als vervallen moest worden be schouwd, steeg het aantal woningzoe kenden nog met 59. Door particuliere bouw kwam dit jaar een 16-ta.l woningen gereed. Voor de candidaten van de wachtlijst had dit evenwel weinig te betekenen. De commissie behoefde het afgelopen jaar slechts ln 22 vergaderingen bijeen te komen. Er werden 250 adviezen sa mengesteld. In totaal zijn met toepas sing "van het Vorderingsbesluit Woon ruimte en de Woonruimtewet 1947 34 percelen voor woonruimte gevorderd. Ook degenen met trouwplannen moes ten dit iaar vergeefs wachten, slechts 10 candidaten van deze categorie konden van de lijst worden afgevoerd. 64 ande ren moesten wachten op betere tijden. Van de 185 gezinnen die genoegen moe ten nemen met een gedeelte van een wo ning staan er slechts 71 op de wachtlijst Ingeschreven. Hopelijk zal 1952 enige verruiming brengen. Een 33-tal woningen wordt spoedig aanbesteed. ZWAMMERDAM Minder voorstellen inzake grenswijzigingsplan? Naar wij vernemen hebben B. en W. in een gisteren gehouden bijeenkomst besloten het aantal ontwerp-kennisge- vingen aan G. S. inzake de grenswijzi gingsplannen, die vanavond door de Raad zullen moeten worden beoordeeld, teruggebracht van acht tot vier. In dis cussie zullen alleen komen het ontwerp waarin aangedrongen wordt op hand having van de zelfstandigheid (waar schijnlijk steun van gehele raad) het ontwerp dat aansluiting bij Alphen beoogt met de Dobbenbrug als grens iDammebuurt bij Bodegraven, meerder- heidsvoorstel B en W het ontwerp dat accoord gaat met de verdelings plannen van G S. (kom bij Alphen. dat ook deel Bodegraven zou annexeren: voorstel minderheid van B en W.» en het voorstel van een der raadsleden, dat aansluiting van de gehele kom bij Bode graven bepleit. Een prognose over de uitspraak van de Raad over deze voorstellen is na de besprekingen binnenskamers uiterst moeilijk, doch het ziet er naar uit. dat geen der verdelingsvoorstellen een meerderheid zal kunnen verwerven. NUTTIGE SPORTAVOND Z.V.V. De voetbalvereniging Z.V.V. had voor haar leden een sportavond belegd. De heer W. Dijkman uit Alphen hield een inleiding over voetbal. Uitvoerig behan delde spr. de training, haar vele moge lijkheden en de gevaren. Ook de tech niek en tactiek kregen een beurt. Tot slot werd een aantal spelmomenten be handeld en een uiteenzetting gegeven over de moderne opvattingen van voet bal. Tijdens deze avond werd meegedeeld dat Z.VV er financieel slecht voorstaat en het dringend noodzakelijk is. dat naar middelen omgezien wordt de kas te ver sterken. Getracht zal worden 2000 loten te verkopen met als hoofdprijs een da mes- of herenrijwiel. MARKTBERICHTEN WOERDEN. 6 Febr. Kaasmarkt Aange- \oerd 42 partijen. Prijzen: le soort 2.36 2 42; 2e soort 2 302.35; zware tot 2."" Handel goed. Zeven paarlen: Nieuw vacantieplan in zuidelijke Veluwezoom „Holland-Ideaal" (Speciale berichtgeving). Zeven dorpen, als paarlen gestoken in de gordel van natuurschoon, die ge vormd wordt door de zuidelijke Velu wezoom, hebben inzake de vacantiebe- steding een plan ontworpen, dat waar schijnlijk uniek is in Nederland. Met het stijgen van de kosten voor levensonderhoud Is het probleem van een efficiente besteding van het vacan- tiebudget voor eon groot deel van ons volk buitengewoon urgent geworden. Het is voor de brede massa in deze moeilijke tijden noodzakelijk vooraf on geveer te kunnen berekenen hoeveel geld men voor een vacantie zal hebben uit te leggen, zonder door bijkomende, on voorziene. maar onvermijdelijke onkos ten op pijnlijke wijze te worden verrast. Om daaraan tegemoet te komen, heeft men in Velp (Rozendaal), Rheden, de Steeg. Ellecom. Dieren. Laag Soeren en Spankeren, tezamen vormende de gemeente Rheden. de koppen bij elkaar gestoken. Het Zwitserse hotelplan heeft bij die besprekingen als voobeeld gediend. En in een gisteren in het gemeentehuis te de Steeg gehouden bijeenkomst heeft burgemeester de Bruin bekend gemaakt dat de gezamenlijke V.V.V.'s. in overleg met de hotel- en pensionhouders het eens geworden over het vacantieplan „Holland-Ideaal", dat naar men hoopt de vacantiegangers straks in dichte drommen zal doen trekken naar deze aan natuurschoon zo verwende streek met haar enorme bossen (Imbos, Onzalige bossen), haar golvende heide velden en zandverstuivingen en haar tot ruim 100 meter reikende heuvels, van welke de Zijpenberg en de Posbank (waar nu een fraai paviljoen is verre zen) wel de meest bekende zijn. De „Breezand" bij Zuid-lerland in nood Blijkens een door Seaforth Radio ont vangen bericht van de loodsboot van Liverpool heeft de loodsboot seinen opge vangen van het Nederlandse schip „Bree" zand" volgens welke het schip bii de ha ven van Sligo i graafschap Connaught Zuid-lerland) Is gestrand. Het verkeert in nood en behoeft onmiddellijk hulp. MIJNENVEGER „MARSDIEP" OP ZANDPLAAT. De mijnenveger „Marsdiep" is van ochtend even buitengaats Delfzijl op een zandplaat gelopen. De „Marsdiep" was op weg van Den Helder naar Delfzijl, om de mijn te vegen, die daar ln de vaargeul ligt. Zesduizend hectare ongerepte niton met bijkans overal vrije wandtUii staan hier voor de recreatie ter u'. schikking. En de hotel- en pensite- houders garanderen de bezoeken daarbij in hun tehuizen een goed nr. blijf en een welverzorgde dis tegen en prijs, die in ele eerste plaats ieu scherp is gesteld (voor de hotels t.3, resp. f. 85, voor de pensions t. 65 p« Als extra-attractie krijgt de vacantie- ganger, die zelf kan bepalen in «ei hotel hij wil vertoeven, daarnevens: i vergoeding der reiskosten 3e klas ts» zfjn woonplaats tot aan het hotel, b eta dag een gratis abonnement op de Ge'.- serse bussen, c. eenmaal gratis toegatg tot het Openlucht museum en Burgen Dierenpark te Arnhem, d. reductie q de toegangsprijzen voor tennispark manége en zwembaden. Al vanouds heeft de zuidelijke Veluv- zoom op de vacantiegangers een grt'i aantrekkingkracht uitgeoefend, niet leen om zijn natuurschoon, maar etc- zeer om zijn rijke flora en fauni. riviergezichten langs de IJssel en landgoederen van dikwijls historisch betekenis. Men verwacht thans echter dat .Be land Ideaal" dit bezoek nog in lis- zienlijke mate stimuleren zal en dit e onder de gasten ditmaal ook tal tu Belgen zullen zijn! BEURSOVERZICHT AANMERKELIJK Rl'STIG. Amsterdam. 5 Febnai Van de gisteren ter beurze «aargaz- men grotere activiteit was vandaag rit veel meer te bespeuren; de stemnzj was lusteloos. Later trad een lichte re actie op. Vooral was dit te merken bij Kct-ct- lijke. waarvan de opmars naar dt 9 werd gestuit en de koers van gitóis ongeveer behouden bleef. Voor Tatah aandelen was de tendens prijshoudei tot zwak. Overige cultures bleven sfr wel op prijs: HVA kon de parikoers-'t handhaven. Het begin der productie vu nylon in de nieuwe fabriek van de AB te Emmen liet de koers der aateds volkomen onberoerd. Unilever hep tu 189 tot 1874 achteruit. Phüipsaar.dez: waren 2% in herstel van het giswe geleden verlies. De Scheepvaartmarkt was aan a vaste kant. Indonesische banken niw- lijks prijshoudend, evenals de raw bankaandelen. Staatsfondsen waNii®' wel voor de guldens als voor'de tow- leningen weinig veranderd. Van de Oj-j nenlandse industrieën waren aanaeo van Wijk Leiden 14 punt lager onw invloed van het bericht der sluiting™ een deel van het bedrijf. Amer'tsia fondsen traden nauwelijks op de grond. Het doUar-ogiopercentage droeg 814%. Beurs van Amsterdam Woensdag 6 Februari ACTIEVE OBLIGATIES Staatsleningen ad f. 1000- Vorige O.K. koers v. heden Ned. '51 34 93'i Ned. '48 34 86% Ned. '47 3 4 3 83% Dollarlng. '47 3 95 iV Investeringscert. 3 89% Ned. 1962-4 m.b. 3 89 Indië '37 A 3 90% Grootboek '46 3 86% ACTIEVE AANDELEN Cult. Hand. en Ind. B 434 Nat. Handelsbank 88% Ned. Handelmü 142 A.K.U 156% Lever Br 1874 Philips 1604 Wilton Feyenoord 152 Kon. Olie 296 4 Amst. Rubber 924 Deli-Bat Rubber 96 Holl. Amer. lijn 179 Kon. Ned. Stoomboot 138% Ned. Scheepv. Unie 144 HV-A 98% Java Cult. 44 Deli Bat. Mij 105 Deli Mij 79% 73% 155% N1ET-ACTIEVE OBLIGATIES Prov.- en Gem. Leningen Den Haag 1937 I 3 99 R'dam '37 I III 3% 93 Industr. Obligaties Lever Brothers 34.95 Philips Dollarlng. 100% Voorlopig genot.obl. A'dam 1937 (34 3 914 Kon. Petr. Mij 34 1033i NIET-ACTIEVE AANDELEN Bank- en Credietinstcllingen Amsterd. Bank 16314 Rotterd. Bank163 Twentsche Bank 161A Industriële Ondernemingen Ned. G. en Spir. fabr. 2194 Rott. Droogd. Mij 309B Zwanenb. Organon.. 1" Handelsondernemingen Born. Sum. H. Mij1214 Internatio 1494 Diversen Albert Heyn161J; Ned. Mij. Walv. Vrt. 944 Spoorwegen Deli Spoorw. Mij. 424 Amerik. fondsen Anaconda 5® Shell Union'6*1 Fondsen uit Leiden en omi Aandelen V.K. Holl. Constructie 241 Int. Kunststoff. Ind. 96 Kon. Ned. Edelmet. 66 Pref. w.a. idem Kon. Nederl. Grofsm. Textiel Gebr v. Wijk Leidsche Wolspinn. Tieleman en Dros - Ver. Touwfabrieken Pref. idem Lahad Datu Cul Mij Werninks Betonmij. 1174 1144 1324 704 108

Leidsch Dagblad | 1952 | | pagina 4