De nieuwe Prot. Clir. School aan de Lage Zijde te Alplien AetMk&ie éveifiuwH/utotbid; 1 KALODERMA 1 1 0 LYNNE THORN'S DILEMMA Gezagvoerder Groen steeds op de „Cumulus*' PANDA'S HEREN-LEVEN 90ste Jaargang LEIDSCH DAGBLAD Donderdag 10 Januari 1952 Tweede Blad No. 27503 Kon dank zij offervaardigheid burgerij gebouwd worden Zee van licht Zoals wii reeds eerder vermeldden is niet de bouw van de nieuwe Prot. Chr. School aan de Da Costastraat te Al phen. welke straat noz aanzelezd moet worden wat betreft het gedeelte waar deze nieuwe school komt te staan, een aanvane eemaakt en is de eerste sDade hiertoe reeds weer enkele weken terug in de erond eezaan. Het. is met de bouw van deze school wel een beetle eizenaardiz eelopen evenals met de plannen daartoe. Im mers de zaak is zo dat aanvankeliik ln AlDhen voor het V.GX.O.-onderwiis *en nieuw»» school moest komen terwiil uit eindelijk het Prot. Chr. Lazeronderwijs er nu een nieuwe school bii krlizt. Gezien de belangstelling van de vier plaatselijke Christeliike scholen voor het VGl.O werd enkele iaren geleden in gezien. dat hieraan Iets eedaan moest worden en derhalve werd na onderling overleg besloten, dat het V.G.L.O. in de bestaande school van de heer P Smits onder gebracht zou worden en getracht zou worden ter vervanging van de school van de heer Smits een nieuwe school gebouwd te kriigen. maar dan aan de Lage Zijde. Ongetwijfeld is het kiezen van de Laee Zijde voor deze nieuwe school een zeer goede beslissing geweest, daar onder de Prot. Christe liike inwoners onzer gemeente er reeds lane behoefte gevoeld werd om aan de Lage kant van de Run ook een Chr. Lagere school te hebben, daar er aan de Hoze Ziide inmiddels reeds vier stonden. BURGERIJ WAS GUL. De plannen voor de bouw van deze school die gemaakt ziin door het archi tectenbureau van de heer W. Brouwer alhier voorzagen aanvankeliik ook in de bouw van een ruim evmnastieklokaal. maar door de bezuinigingspolitlek van het Riik kon een dergelijk lokaal er niet meer bij. De benodigde gelden voor deze school zelf konden toen echter ook niet meer worden verstrekt, zodat naar andere middelen moesten worden uitgezien, te meer daar een dergeliike school zeer wel od ziin plaats was in het plan „Nabij" en de verschillende klas sen van de heer Smits niet nog veel langer overal in Alphen konden blij ven ondergebracht. Besloten werd toen een lening uit te schrijven on der de Christeliike bevolking onzer gemeente, welke lening in zeer korte tiid tot het benodigde bedrag van f. 115.000.was volgetekend. zodat hiermede de bouw van de school ver zekerd was. De school die eeheel wordt opgetrok ken uit eele steen zal worden voorzien van blauwe pannen en is een éénver- dleplncs hooi. De ingang is midden in het gebouw- Deze school zal zoals de heer W. Brouwer ons mededeelde de eerste school in Alphen ziin die gebouwd wordt volgens de nieuwe voorschrif ten voor Scholenbouw, nl. naar de afmetingen van 56 M2 oer lokaal. Doordat het lichtoppervlakte een vier de gedeelte van de vloeroppervlakte beslaat is er in de gehele school als het ware een zee van licht. Boven de ineanz liggen een bestuurs kamer. een leermiddelenkamer alsmede een lokaal voor handenarbeid. De verwarming is ook al iets nieuws, daar deze zal geschieden door eedecen- het nieuwe Wükgebouw van de Ned. Hcrv. Gemeente gebouwd mits daar voor gelden beschikbaar komen ter wijl daarnaast de nieuwe Chr. Land bouwschool voor Jongens gebouwd zal verrijzen. Het zal dus binnen enkele jaren in deze omgeving niet aan open bare gebouwen ontbreken. Tevens zul len hier zeer ruime plantsoenen en pleinen worden aangelegd, waardoor er dus ook veel licht en lucht tussen de gebouwen zal zijn. De nog aan te leggen Da Costastraat zal gereed wor den gemaakt als de school vrijwel ge reed is. waarmede men in de zomer van dit jaar klaar hoopt te komen zodat in ieder geval met de aanvang van het nieuwe cursusjaar in Sep tember as. de heer Smits met ziin leerlingen de school kan betrekken. Oost-Duitsland en de Duitse eenheid Het Oostduitse parlement heeft het wetsvoorstel betreffende verkiezingen in geheel Duitsland aangenomen Dit voorstel voorziet in het instellen van een gemengd Oost-Westduitse commissie ter voorbereiding en uitvoering der verkie zingen Hierbij wordt de mogelijkheid van internationale controle opengelaten. West-Duitsland wenst toezicht der Verenigde Naties. Oost-Duitsland ver werpt dit standpunt en wil daarentegen controle door de grote vier. Volgens het Oostduitse plan moet bij voorbesprekin gen tussen vertegenwoordigers van de beide delen van Duitsland het vraag stuk inzake internationale controle worden geregeld. Het parlement benoemde vijf leden van de delegatie, die Oost-Duitsland zou moeten vertegenwoordigen op de voor gestelde besprekingen met Westduitse afgevaardigden. Ingez. Med.-adv.) Foto Lux-Alphen traliseerde gasverwarming. Hierdoor kon een belancrhk bedrag od de aanlezkos- ten van de verwarming worden be snaard. terwiil ook het gebruik hiervan voordeliger is dan kolen of olie waarbij I evenwel de plaatselijke easornzen een rol van betekenis snelen. Een der grote j voordelen is. dat bil plotseling zonnig I weer men de lokalen afzonderink kan uit- of inschakelen. Ook behoeft er niet zoveel geïnves teerd te worden, daar geen kelder, geen ketel en eeen dure leidingen nodie ziin. Het hoogste punt van de school wordt neeen meter terwiil aan de Oostkant ruimte beschikbaar bliift voor de bouw va neen evmnastieklokaal. VERDERE PLANNEN VOOR DEZE WIJK. In deze omgeving zullen binnen niet al te lange tiid meerdere grote gebou wen verrijzen. In het verlengde van de nu ln aanbouw zijnde schooi wordt Wat de afmetingen van de lokalen betreft kan nog worden vermeld, dat deze geschikt ziin voor het aanbrengen van het moderne meubilair, dat wil zeg gen met tafels en stoelen voor de leer lingen. De ruime speelplaats aan de achterznde van de school gaat grenzen aan de aan te leggen Van Lennepstraat, die weer parallel loopt met de v. Boet- selaerstraat. Aan de ingang van de school wordt een zwaar eiken hekwerk aangebracht met stenen pilasters, ter- \Een maquette van de fraaie school. I die aan de Da Costastraat verrijst. will het gehele terrein wordt afgeba kend met een ligusterhaag. Zoals bekend wordt de school ge bouwd door de aannemers de Gebr. Boer uit Hazerswoude en staat het ge heel onder architectuur van de archi tect W. Brouwer alhier. (Ingez. Med.-advert.) Gelee: tubes -.35,1.25 en 1.85 Actiefcrème: tube 1.65 en pot 3.50 Oagcrème: tube 1.65 en pot 3.50 Scheercreme: grote tube 1.95 k Ongeëvenaard in kwaliteit! A FEUILLETON door Anne Loraine Vertaald uit het Engels 48) Hij liet haar handen met een abrupt gebaar los en wreef even langs zijn ge zicht. „Ik schijn 't maar niet te kunnen leren", mompelde hi). „De waarheid bleke kleur van z(jn gezicht, wordt me telkens weer in 't gezicht ge smeten en toch probeer ik 't steeds op nieuwHet spijt me. Lynne, ik heb me dwaas gedragen". HU keek haar met een trieste glimlach aan. „Jij voelt je helemaal safe, hè? Er kan jou niets overkomen met Je werken je góoof in je zelf. Je bent als een pa tiënt. die nog in verdoving is en er zit even weinig leven in je. Ik herinner me. dat Je ééns werkelijk geleefd hebt. Lyn ne. Dat ïs nu al diverse maanden ge leden, nietwaar? Er voltrok zich toen een wonder, ik zag de grote knappe dr Lynne Thorn veranderen in een zachte, warme jonge vrouw. Je was verliefd voor de eerste en misschien voor de laatste keer in je leven „Schei uit, Preston", fluisterde ze. ter wijl ze een afwerend gebaar maakte. „Waarom moet je me opzettelijk pijn doen?" „Waarom zou ik je sparen, Lynne? Waarom zou ik medelijden met je heb ben? Je bent te benijden. Éénmaal heb je al was het dan misschien maar kort het wonder van de liefde beleefd. Je bent te benijden boven al die men sen. die zo iets nooit meegemaakt heb ben. Hield je erg veel van hem, Lynne? Als hy je gevraagd had. Je werk op te gevenzou je 't dan ook dwaas ge vonden hebben?" Ze voelde zich ongelukkig en keek hem smekend aan. „Dat was natuurlijk iets geheel anders nietwaar Lynne". vervolgde hij meedo genloos Je hield toen van iemand en zo"n offer zou verrukkelijk zijn geweest Als hij je ten huwelijk gevraagd had. je j kinderen had gegeven, en jij je werk had moeten opgeven, zou Je dan ook tegengestribbeld hebben, dr. Lynne Thom" Ze verborg haar gezicht ln haar han den. .Je hebt het recht niet. dergelijke din gen tegen mij te zeggen", fluisterde ze hulpeloo: ..je hebt 't recht niet „Ik heb 't recht niet", herhaalde hU spottend, „dat is inderdaad waar. Hoe amusant eigenlijk! Hier staat dr Man- nerley tegenover zijn vrouw dr Lynne Thom en hij heeft geen enkel recht. Hij mae je zelfs niet vragen naar je grote liefde „Nu is *t genoeg" onderbrak ze hem tenslotte haar emoties beheersend „Moet lk Jou zeggen wat ik van ie denk? Zal ik Je zeggen wat ik vind van de manier, waarop -ij mij tot ons huweliik hebt gebrarh'" Wil ie. dat ik ie vertel, waar- oudere vrouw haar iets prettigs te zeg- gekomen zou zijn en haar mening ge- gen had.^Toen ze tenslotte alleen naar vTaagd zou hebben. Tegenwoordig weik- boven gingen, kwam Millicent met haar ten ze echter volkomen apart, en alleen verrassing voor de dag over onbelangrijke dingen wisselden ze „Ik geloof, dat je 'twat Jessica be- nog wel eens van gedachten, zoals dok- treft. volkomen aan het rechte eind ters. die elkaar nauwelijks kenden, zou- hebt. Lynne". zei ze. „Ik zal Preston den doen. zeggen, dat ik ook vind. dat ze naar de Toen er echter in de buurt van de St. Helena's school moet. zoals JU voor- kliniek een ernstige mazelen-epidemie stelt. Ik geloof inderdaad, dat het beter u.tbrak. bleef er voor Lynne niet veel voor het kind is. als er niet constant tiid over om hierover te piekeren. Alle zoveel speciale aandacht aan haar wordt dokters maakten overuren en Lynne's besteed". dagen waren bezetter dan ooit. Ze kwam Lynne hoorde haar rustig aan. hoewel zeiden voor 's avonds acht uur thuis en z° stom verbaasd was over deze plotse- Millicent liet haar dan in haar eigen ling veranderde houding van Millicent. kamer een heerlijk middagmaaü opdie- In haar eigen kamer trachtte ze zichzelf nen. omdat dat de gewone gang van voor te houden, dat ze eigenlijk nooit zaken vergemakkelijkte. „Het is niet helemaal fair tegenover MilUcent had goed. als Jessica later eet en daardoor de man. die jij ,.m'n grote liefde" gestaan Als ze werkelijk eens trachtten ook later naar bed gaat", excuseerde noemt? Wil je precies weten, waarom samen te werken, zouden ze misschien ze zich met een glimlach lk eigenlijk met Jou getrouwd ben. Pres- getweeen de taak van het huishouden Lynne. die meestal doodmoe was. ton Mannerley?" en de opvoeding van het kind op bevre- vond deze regeling uitstekend, alleen be- Ze hield op. onthutst over de doods- digende wijze kunnen volbrengen. tekende het. dat ze Preston nu nog „.eke kleur van zijn gezicht. Hij keek Ik begrijp niets van haar", zei ze tot minder zag dan anders. Slechts bij het haar aan en op dat moment deed hij zichzelf, terwijl ze in bed kroop, „ik kan gebruikelijke kopje thee in de kliniek haar aan Jessica denken hij scheen de dingen niet volgen. Op het moment, en in de morgen, als ze samen naar hun even zwak en hulpeloos te zijmZe dat lk definitief het gevoel heb, dat ze werk reden, spraken ze elkaar even. had spijt van haar scherpe woorden. mVn tegenstandster is. verandert ze van Op een middag laat. toen Lynne op- Zwijgend liep hij naar de deur en ver- houding en wordt mijn beste medespeel- eens genoeg had van het harde werken liet het vertrek. De deur viel zachtjes ster. Ik wou dat ze maar wegging en zonder één enkele afleiding, besloot ze dicht ons met rust liet... dan zou ik ten- er tussen uit te breken en Nan op tezoe- Ze 'spraken er verder met geen woord minste weten waar ik aan toe was ken. Ze had het meisje in maanden niet over, ook niet toen ze enige ogenblik- j Lynne deed voortaan een ernstige po- sezien en met een zeker verlangen in ken later samen de tocht naar Hamp- ging om fair tegenover haar schoonzus- haar hart betrad ze het flatgebouw, stead ondernamen. Millicent had enige ter te staan en hierdoor begon de sfeer waar ze eens zelf ook gewoond had. vrienden gevraagd voor het eten en om in huis prettiger te worden. Preston had 1"r,en ze °P de deur van Nan's kamer naderhand te bridgen, en zo verliep de I het erg druk en sloot zich 's avonds klopte, kwam er onmiddellijk antwoord, avond zonder moeilijkheden. vaak op in zijn studeerkamer met het „Allennensen, 'tis Lynne". riep Nan uit. Lynne voelde even een steek ln haar verzoek niet gestoord te worden. Lynne, .Excuseer mijn toilet ik was juist van hart. dat ze het. na nog maar zo kort die ontdekt had. dat hij sinds kort met P'9n slaapkamer een beurt te ge- getrouwd te zijn. al prettig vonden, als 1 een of ander nieuw onderzoek bezig was, ven. Kom bmnen geliefde en laat me er 's avonds mensen kwamen, waardoor accepteerde dit, hoewel ze een gevoel ie bekijken. Je bent magerder geworden, ze niet alleen met elkaar behoefden te van spijt niet kon onderdrukken, dat h'kt me, en je ziet er dodelijk vermoeid zijn. Milllicent was nog charmanter dan 1 hij haar niet vroeg hem te helpen Er uit Ga zitten. Ik zal onmiddellijk thee anders, en in de loop van de avond was een tijd geweest, dacht ze verdrie- zetten". werd Lynne er zich van bewust, dat de tig, dat hij onmiddellijk naar haar toe- (Wordt vervolgd Actief zeekapitein van 70 jaar: „Schipper naast God Kapitein J. P. Groen, gezagvoerder van het w eerschip ..Cumulus", wordt 4 Februari 70 jaar. Voor deze gelegen heid wordt de afvaart van de „Cumu lus" op 3 Februari uitgesteld, zodat deze oudste actieve zeekapitein ter wereld de grote dag thuis te Voor- burg zal kunnen vieren. Kapitein Groen is een afstammeling van een Sehevenings redcrsgeslacht. Reeds op zijn 12de jaar voer hij mee I ter haringvangst en zo roestte de lief de voor de zee bij hem in. Thans is hy de oudste zeekapitein ter wereld, nog altijd uiterst act:ef. fris en kern gezond. .Ik voel me pas veertig", zo beweert hij. „F.n een mens is zo oud als hij zich voelt!" PECH VAN ZN LEVEN. 35 jaar lang, tot aan de oorlog, voer xe vitale man voor de rederij Erhard Dekkers te Rotterdam Juist op 10 Mei 1940 was hij Rotterdam met een lading graan binnengekomen. En ho-wel hij hemel en aarde bewoog cm met zijn schuit weg te komen, overkwam hem toen de eerste grote peoh van zijn leven. De Duitsers waren hem te vlug af. Hij moest buigen voor de hagel van kegels bommen en granaten. Daarna heeft hij de vreselijkste Jaren van zijn leven door gemaakt De vrijheid en ook de vrije zee waren voor hem gesloten. Voor de Duitsers varen wilde hij als trouw Ne derlander niet. En aan het einde van de oorlog daagde de pensioengerechtigde leeftijd Een bureaubaantje bij „Scheep vaart", dat de kapitein twee jaar waar nam. beviel hem in het geheel niet. Hij is er nog altijd dankbaar voor. dat zijn grote kans kwam toen de dienst voor veerschepen werd opgericht Dat was een kolfje naar zijn hand Hij nam zeer actief deel aan de voorbereiding ervan en aan het inrichten van de Cumulus". Men kan zach geen gelukkiger mens voorstellen dan kapitein Groen toen hij a!s gezagvoerder van dit schip voor het eerst na vele jaren weer de Oceaan op voer. „CUMULUS" ALS IN ZEESLAG. De laatste reis met de .Cumulus heeft rijf weken geduurd, waarvan drie weken op station. In die tijd heeft het schip een enorme portie zwaar weer te verduren gekregen, zó zelfs, dat twee ijzeren deu ren uit hun verzekeringen sloegen, ce radio-installaties vernield werden en een deel van het schip vol water slceg. Te ruggaan bleek voor kapitein en beman ning echter een onbekende term. Terwijl een deel der bemanning de averu aan het schip kalefaterde, lagen anderen onder de tafels in het koude water de installaties te repareren Het w ater werd geloosd en zo kon de .Cumulus" dan toch dienst doen in het belang van zee- en luchtvaart. Toen het weerschlp op 3 Januari Rotterdam binnenviel zag het er uit of het in een zeeslag was ge weest. Dat was dan ook wel zo, want de terugreis was op zijn zachtst gezegd „uiterst woelig" geweest. Dat geeft nu natuurlijk handen vol werk. want de boel moet weer tiptop zijn voor de vol gende reis. Vandaar ook. dat kapitein Groen thans zelden ln zyn woning te Voor burg te vinden is. OOK ZO N AKKEVIETJE De evoluties van kapitein Carlsen met de ..Flying Enterprise" worden vanzelf sprekend door kapitein Groen met aan dacht en spanning gevolgd Zelf heeft hij ook eens zo'n .akkevietje", zij het dan veel minder spectaculair, gehad. Daarvoor kreeg hij van Prinses Wil- helmina de ..De Ruyter-medaille". En voorts is hij ridder in de Orde van Oranje-Nassau. Doch vóór alles is de Nederlandse kapitein Groen, oudste ge zagvoerder ter wereld, „schipper naast God" aan boord van het weerschlp „Cumulus"! Nederlandse schilderijen naar van Riebeeck-herdenking Met het ln Kaapstad aangekomen Nederlandse m s. „Oranjefontein" zijn gisteren in Kaapstad gearriveerd een 30-tal 17de eeuwse grote Nederlandse meesters, alsmede kaarten en tekenin gen, die betrekking hebben op Van Rie- beeck. Culemborg en Zuid-Afrika Deze kostbare zending, die afkomstig is uit het Rijksmuseum, het Mauntshuis. de Prentenkabinetten te Amsterdam en Lei den en uit particulier bezit, staat onder da hoede van de conservator van de his torische afdeling van het Rijksmuseum, dr R. van Luttervelt. Bij de schilderijen zijn er o m. van Rembrandt. Frans Hals. Nicolaas Maes. Pieter de Hoogh. Voorts portretten van Van Riebeeck en zijn De collectie, die ln Kaapstad en mo gelijk ook in Johannesburg zal worden geëxposeerd, geeft een beeld van de schilderkunst in onze 17e eeuw. Dr Van Luttervelt heeft ook 300 lantaarnplaat jes bij zich. die hü zal gebruiken bij zijn tournee waarop hij lezingen zal hou den over de Nederlandse 17e eeuw. 7) Panda en de verveelde heer die zo onverwacht zijn pad gekruist had. wan delden kalmpjes een eindje verder en de vreemdeling merkte hierbij op: .Je kunt je gewoon niet veursteilen zag. hoe ontzaglijk vervelend mijn leven is! Ik win al'es! Ik word steeds meer rij ker en rijker! En nooit gebeurt er eens iets aerdigs nooit eens iets span nends nooit eens iets merkwaardigs Hah' Bah!" „Kom. kom. sprak Panda bemoedi gend want die was inmiddels verze- ik graag alles opgegeven had voor I ten dat hij eigenlijk de "een-op-na-de- rvjkste persoon van het land was en hoek om En daar ontwaarden sii een dat hij nog maar zeer kort geleden even erg over verveling klaagde als deze al lerrijkste persoon Nee." zei hil dus 41 vergist u! Het leven is juist heel prettig, vol onverwachte dingen' Het avontuur ligt od ons te wachten om ie dere straathoek!" Hah? Wat straethoek!" antwoordde de ander. „Domme, ouderwetse praet vrind! Romantiek uit de veurlge eeuw! Ik heb nog nooit iets opwindends be speurd achter een straethoek zie?" Toevallig sloegen ze nu net een straat groepje geheimzinnige figuren, die er onheilspellend uitzagen. Een daarvan een grof iemand, zei met krakende ba;-?tem: Hee - chef - kunnen we hiér niet vast beginnen te schieten?" Nee. sufferd." zei een ander die blijk baar de aanvoerder was. .Doe niet zo dom! Stop dat geweer weg en volg me!'" Een gewapende bende! Zie je nu wel. dacht Panda maar ter gerust stelling merken we even op. dat derge lijke benden zich niet achter iédere straathoek bevinden. Radio-programma VOOR VRIJDAG tt JANUARI. Hilversum I (402 M.) VARA 7 00 nieuws 715 ochtendgymnastiek: 30 zenderslultlng. 9 00 nieuws en weerberich ten; 9.12 gram muziek. (9 309 35 water standen i: 9.50 voor de hulsvrouw. VPRO 10 00 „Kinderen en mensen", causerie: 10 05 morgenwijding; VARA 10 20 orgel en zang 1045 voor de zieken: 11 15 radlo- leullieton; 1135 vrouwenkoor; AVRO 12 00 orkestconcert. 12 30 land- en tulnbouw- mededellngen: 12 33 sport en prognose; 13.00 nieuws; 13.15 mededelingen of gram - muziek; 13.20 dansmuziek; 13 50 gram - muzlek; 14 00 kookpraatje; 14 20 grarr. - muziek. (om 15 20 voordracht); VARA 16.00 muzikale causerie; 1630 zenderslul tlng- 18.00 nieuws. 18.15 felicitaties; 18 45 „Denk om de bocht". 19 00 pianospel; 19 10 „Wat doet Uw man''", klankbeeld. VPRO 19 30 „Feestgetijden", causerie. 19 50 berichten: 20.00 nieuws. 20 05 boek bespreking- 20.15 voordracht; 20 30 „Bene lux"; 2040 „God heeft de mensen nodig", causerie VARA 21 00 gevarieerd program ma; 21.30 De Ducdalf"; 21.50 buiten lands weekoverzicht; 22 05 amusements muziek. 22.30 gram.muzlek; VPRO 22 40 „Vandaag causerie; 22 45 avondwljdlng: VARA 23 00 nieuws; 23 15 ..Huwelijk van A tot Z", causerie; 23.3024,00 kamer orkest. Hilversum II (298 M.) NCRV 7.00 nieuws; 7 15 gewijde muziek; 7.30 zender- sluiting; 9 00 nieuws en weerberlchter; 9 10 voor de zieken: 9 30 gram.muzlek; 10 30 morgendienst; 11.00 gram muziek; 1125 sopraan en plano; 1145 gram muz 12 00 gevarieerde muziek; 12.30 land- en tulnbouwmcdedellngen, 12.33 amusements orkest. 12.59 klokgelui; 13 00 nieuws; 13 15 vocaal ensemble en solisten- 13 45 militaire reportage; 13.55 gram.muzlek: 14 00 „Het nut van 'carbollneum bespuitingen", cau serie. 14 15 Metropole orkest. 14.45 viool, elaveclmbel en basso-contlnuo; 15.15 voor dracht, 15 35 kamer-kwartet 16 00 gTam- muziek; 16 10 voordracht: 16 30 zender slultlng. 18 00 nieuws: 18 15 amusements muziek 18.35 Regeringsuitzending: J. A van Beuge. „Nleuw-Gulnea Impressies"; 18 45 gram muziek: 18 50 muzikale cause- 19 15 Regeringsuitzending: Verklaring 20 10 „Vijf minuten": 20 15 Radio Phllhar- imontsch orkest en soliste; 2115 .Gespie geld ln kerkeglas". hoorspel; 22.00 plano recital: 22 20 „Zwerftocht door het Verre Oosten", reportage, 22 30 orgelconcert: 22 45 avondoverdenking. 23 00 nieuws; 23 15 het Evangelie ln Esperanto: 23 30— 24 .00 gram muziek. wedstrijden Engeland. Blir ll»i 12 00 rhythmlsch muziek; 12 20 voor de scholen. 12 35 recital, 13 00 dansmuziek: 13 30 voor de arbeiders. 13 55 weerberlch- teh- 14 00 nieuws, 14 10 gram.muzlek; ziek. 16 15 crltleken. 17 00 filmprogramma. 14 40 Instrumentaal trio; 15 00 operamu- 18 00 voor de kinderen; 18.55 weerberich ten: 19 00 nieuws. 19 15 sport; 19 20 lichte muziek: 20 00 gevarieerde muziek: 20 30 orkestconcert; 22 00 nieuws; 22 15 Amerl- 15.00 voor de vrouw; 16.00 amuse mentsmuziek. 17 15 Mrs Dale's dagboek: 17 30 orgelspel: 18 00 lichte muziek. 18 30 orkestconcert; 19 lo voor de Jeu?™.rn««e hoorspel 20 00 nieuws en radiojournaal. 20 25 sport; 20.30 gevarieerd programma. 21 00 Idem; 21 45 Idem: 22 15 discussie over actuele vraagstukken: 23 00 nieuws 23.15 actualiteiten. 23 20 amusementsorkest en solisten 24.00 voordracht; 0 15 lichte mu- ek: 0 561 00 nieuws. N'orilwestilrutscher Rundfunk (309 M 12.00 gevarieerde muziek; 13 00 nieuws; 13 30 omroeporkest en solisten; 14.15 ge varieerde muziek, 15.50 orkestconcert: 16 15 barokmuziek; 17 00 nieuws; 17.45 ge varieerde muziek; 19 00 nieuws. 19 30 lichte muziek; 20.10 operamuziek; 21 45 nieuws 22 35 Jazzmuziek; 23 00 amuse mentsmuziek; 23.20 filmmuziek; 24.00 nieuws. 0 301.00 dansmuziek. rankrfjk. Nationaal Programma (347 en 249 M.) 12 30 orkestconcert; 13 00 nieuws; 13.55 Israëlisch uitzending. 18 30 Ameri kaanse uitzending; 19 00 pianorecital; 20 00 orkestconcert: 22 00 gram muziek; 22 21 cellorecital-, 22 30 klankbeeld. 23 00 gram.muzlek; 23 4624 00 nieuws. België. Frans Programma (484 M 12 05 omroeporkest; 13.00 nieuws; 13.10. 14 30 en 15 00 gram.muzlek; 16 30 viool en plano; 16 50 gram.muzlek; 17 00 nieuws; 17 10 dansmuziek- 18 00. 18 30, 19.15 en 19.40 gram.muz 19.45 nieuws; 20.00 gevarieerd programma; 21.00 gram.muz.; 22 00 nieuws; 22 10 viool, altviool en fluit; 22.40 gram. muzlek; 22.55 nieuws; 23.00 gram muziek; 23.50 nieuws. ergaderlng v —0.03 nieuw de Verenlg- Engeland. BBC l.lglit Programme (1500 247 M 12 00 Mrs Dale's dagboek. 12 15 arbeldersorkest: 12 45 voordracht; 13 00 orgelspel: 13 30 BBC Welsh Orchestra; 14.15 voor de kinderen. 14.45 voor de kleu- Agenda DONDERDAG. Stadszaal: Residentie-orkest. Soliste# Erna Spoorenbere. 8 uur nam. Zomerzorg: Cabaret van onbekenden, 8 uur nam. ZATERDAG. Volkshuis: Voordracht Cor van Beek-I „Flierefluiters tussenkomst". 4 uur nam. DAGELIJKS: Prentenkabinet CKloksteez)Tentoon- stelllne houtsneden van Dürer (t/m. 11 Februari). Geonend od werkdagen van 14.30 uur nam BIOSCOPEN. Rex „Er op of er onder" (14 jaar) Zon 2.30. 4.45. 7.15 en 9.15 uur; overige dagen 2.30. 7.15 en 9.15 uur. Donderdag „Rigoletto". Luvor ..Geschaduwd" (14 Jaar) Zon 2 30 4.45. 7 en 9.15 uur: VrU-. Zater- en Maandag 2.30. 7 en 9.15 uur; Dlns-, Woens-. en Donderdag 8 uur ABC caba ret „De moordzaak ABC'" Trianon „Morgen ls te laat" (14 Jaar) Zon 2.15. 4 30. 7 en 9.15 uur; overige dagen 2.30. 7 en 9.15 uur. Casino „De pastoor van Klrchfeld (14 Jaar) Zon 2.30. 4.45. 7 en 8.15 uur; overige dagen 7 en 9 15 uur: werkdagen 10. 2 en 4 uur „Klein Duimpje de wereld ln". Lldo „Actie ln de Stille Zuidzee" (14 Jaar) Zon 2.30. 4,45. 7 en 9.15 uur; overige dagen 2 30. 7 en 9.15 uur. De avond- nacht- en Zondagsdienst der aootheken te Lelden wordt van Za- terdae 5 Jan 13 uur tot Zaterdag 12 Jan. 8 uur waargenomen door de Anotheek Kok Ra oen burg 9 tel 24807 en de Apo theek .Tot Hulp der Menschheid". Hooi gracht 48 Tel. 21060.

Leidsch Dagblad | 1952 | | pagina 19