IDSCH DAGBLAD Besprekingen in Korea stokken wederom ;ERBE R IC H T Straatsburg voor een landbouw-pool MAANDAG 3 DECEMBER 1951 00 No. 27473 ff. Henny BW Menkhorst en J. Brouwer DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN f. 5.15 per kwartaal; f. 0 40 per week Witte Singel 1. Leiden - Giro No. 57055 Telefoon Dir en Adm.: 25041; Red. 21507 „delijken versterken luchtmacht t --Relnken hebben op de be- Xg verklaard dat zij het T. hebben om gedurende een yjnd vliegvelden aan te üilraal Joy, het hoofd van de delegatie zei na de byeen- ne Verenigde Naties zullen nooit accoord gaan", jov waren de Noordelijken rekant tegen het voorstel om Lpectlegroepen in te stellen, tri dit als inmenging in hun a aangelegenheden oesohou- l jov heeft generaal Nam il Cd dat de eis. dat de geallieer den voor de Noordkoreaanse jrulmen. ..in directe tegen- ras met de opvatting van de iet® zelf, dat iedere partij zou te behouden, wat zü reeds be- r hadden de communisten een ra deze „waardeloze" eilanden or Kaesong afgeslagen, al- op de bijeenkomst van he- e de Noordelijken beschul- ne! plan, een wapenstilstand te om de 'aanvalskracht te ver- De V.N. zullen alleen ingaan voorstel tot wapenstilstand, beide partijen tijdens de wa- dgeen militair voordeel kun- len", aldus Joy. oaunlsten hebben de afgelopen ec hun luchtmacht in Noord- rtdurend uitgebreid. In een over November van de vijfde t is vastgesteld, dat meer vliegtuigen werden vernie- n andere maanden, nl. in to- 'oroaanse troepen, speciale po- Jeugdregimenten" hebben een iKp-e aanval uitgevoerd tegen fflj-leger in Zuid-West-Europa, de sterkte op 10.000 man ge it. De operatie is Vrijdag be- i wordt gesteund door vlleg- i de Zuld-Koreaanse luoht- lgens de minister van defen- ren de guerilla's waaronder In deze tijd van atoomsplitsing en falende en dralende wapenstil standsbesprekingen doet boven staand plaatje van plattelandse ge moedelijkheid bijna weldadig aan. De eenden uit de stadsgracht te suw bewind in Syrië mdie minister-president Dawa- Donderdag bij een militaire p werd gearresteerd, heeft Za- oc'a het ontslag van zijn rege- md. Atassl heeft Hamid Khoja, sraiElije minister van openbare opgedragen een nieuwe regering lid van de republikeinse par- rtclie. Hij heeft de opdracht Zijn nieuwe kabinet heeft ie van vertrouwen van het nodig. Wanneer het zijn taak heeft, zal een nieuwe regering gekozen om toezicht te houden 'lezingen voor een nieuw par- t Atassi is daarop zelf Zon- •:reden Kolonel Sjisjakly, de stafchef en leider van de ep welke de afgelopen week aals gehad, heeft bekend ge le macht van de president over- te hebben. heeft onmiddellijk de ont- van het parlement gelast. yriKhe vertegenwoordigers in inland zijn van de nieuwe toe- de hoogte gesteld. Wijziging illffll. politiek ligt niet in net \Verlang handelaar ',dit Neder 1 land se '1 fabrikaat Meer bewolking jerwacht tot morgenavond S?, ^wolking met voorna- u enige reeen- Mati- i - uiterste Noorden ïn7mawellicht harde .'«-West en West. Vooral n°gcre temperaturen. Sük! 'e 10 uur). December. t8^ur; onder: 16.31 uur. C vur; onder: 23.09 uur. Katwijk te 7.03 en 19.31 uit acht pagina's Noord-Koreaanse en Chinese soldaten, in bijna elke bergstreek van Zuid-Ko- rea. Zy waren tot minder dan 14 km. van Poesan, de grote aanvoerbasis van de V. N., doorgedrongen. Het geallieerde hoofdkwartier heeft meegedeeld, dat de Noordelijken in toe nemende mate van luchtdoelgeschut ge bruik maken, als gevolg waarvan meer geallieerde vliegtuigen boven Noord-Ko- rea worden neer.gesohoten. Zo zijn Za terdag bv. 3 Australische Meteors en 1 Amerikaanse Shooting-Star verloren gegaan. In een uitzending van radio-Peking van Zaterdagavond Is „familieleden en vrienden van krijgsgevangenen ver zocht af te stemmen op de speciale pro gramma's met Kerstgroeten van krijgs gevangenen". Een complete lijst van alle namen en adressen van gevangenen, die groeten zullen zenden, zal tevoren wor den uitgezonden Doesburg oefenen zich in spriet- lopen op de rails van het spoortje naar Gendringen en de conducteur moest er persoonlijk aan te pas komen om de dieren te bewegen de baan vrij te geven. Werk ter V.N. voortgezet De subcommissie voor de ontwapening is Zaterdagmorgen in het bureau van de voorzitter der algemene vergadering der V.N., Padilla Nervo, voor het eerst bijeengekomen. De leden der subcommissie zijn de Britse minister van staat Selwyn Lloyd, de Franse afgevaardigde Jules Moch. de Amerikaanse afgevaardigde Jessup, en de Russische minister van buiten landse zaken, Wysjinski. De bijeen komst duurde een uur. Nervo verklaarde na afloop, dat men overeenstemming heeft bereikt over de te volgen werkiwijze op de volgende bijeenkomsten. Hij noemde de sfeer van de besprekingen „zeer hartelijk". De subcommlsse zal tweeanaal per dag bijeenkomen tot 10 December, de datum waarop zij rapport moet uitbrengen aan de politieke commissie. Nervo deelde voorts mee, dat na elke zitting door hemzelf of door een der leden der subcommissie inlichtingen, welke verenigbaar zyn met de ons toe vertrouwde taak „aan de pers zullen worden verstrekt. De commissie-ad-hoc der Verenigde Naties heeft Zaterdag met vijftig stem men tegen vyf bij twee onthoudingen de Joegoslavische resolutie aangenomen, waarin een beroep wordt gedaan op de landen van de Kominform om hun ge- sohillen op vreedzame wijze te regelen en normale diplomatieke betrekkingen te onderhouden. Na de stemming verklaarden verschil lende afgevaardigden, dat hun stemmen voor de resolutie niet het uitspreken van een oordeel over de inhoud van de Joe goslavische klaoht betekent. Perzië en Afghanistan onthielden zich van stemmen. Heden zal de commissie beginnen met het derde punt van de agenda, inhou dende de instelling van een internatio nale commissie, die moet onderzoeken of de voorwaarden aanwezig zijn voor vrije verkiezingen in de beide delen van Duitsland, gelijk door de V. St., Frank rijk en Engeland voorgesteld. De Amerikaanse regering heeft verze kerd, Frankrijk zeshonderd millioen dol lar ter beschikking te zullen stellen in het financiële jaar Juli 1951 tot Juli 1952, aldus heeft de Franse minister van voorlichting, Robert Buron, meegedeeld. Dit betekent, dat Frankrijk zyn dol larimporten niet zo ingrijpend zal be hoeven te verlagen als aanvankelijk noodzakelijk scheen en dat geen benzine rantsoenering behoeft overwogen te worden. Ook de productie zal niet verlaagd worden, daar steenkolen zullen worden ingevoerd. ONTSPANNING IN EGYPTE. De Egyptische minister van binnen landse zaken heeft verklaard, dat de toestand in de Suez-kanaalzone aan zienlijk verbeterd is. „De spanning is geweldig veel minder geworden. In de afgelopen week zijn er geen incidenten gemeld", aldus de mi nister. De stakende Egyptische havenarbei ders hebben besloten het laden en los sen te Port Said te hervatten, onder voorwaarde dat dit niet de opzegging van het verdrag van 1936 en het intrek ken van concessies aan Britse strijd krachten aantast. De Egyptische regering heeft bevel gegeven 'het werk te hervatten, omdat de scheepvaartmaatschappijen hadden gedreigd de voor Egypte bestemde goe deren in buitenlandse havens te gaan lossen De havenarbeiders zullen door de politie worden beschermd. Vermist Amerikaans vliegtuig in Hongarije RUSSISCHE LEZING SPREEKT VAN OPZETTELIJKE SPIONNAGE. Het officieel Russische persbureau ,Tasz, heeft gemeld dat Russische jagers het Amerikaans» militaire vliegtuig, dat koj tgwieden bij eei. vlucht boven Joego slavië werd vermist, boven Hongaars ge bied tot landen hebben gedwogen. De Russische lezing is, dat het Ame rikaanse toestel de Roemeense grens Do ven de omgeving van de stad Reshitsa schond. Het Amerikaanse vliegtuig vloog enige tijd boven Roemeens gebied waarna tiet boven de omgeving van de stad Djoela boven Hongaars gebied kwam. Het toestel poogde zijn reLs voort te zetten, doch Russische jagers hebben het daar gedwongen te landen. De Rus sische gevechtsvliegtuigen maakten deel uit van een vliegtuigengroep, welke over eenkomstig artikel 22 van het met Hon garije gesloten vredesverdrag in dat .aid is gelegerd", aldus het telegTam van „Tass" waarin verder nog wordt gezegd dat „de Amerikaanse militaire autori teiten een vliegtuig waarin zich Russi sche kaarten bevonden naar Joego-S'.a- hebben gezonden om daar een of meer spionnen van Tito aan boord fct nemen, die met behulp van valschermen boven gebied der Sovjet-Unie zouden worden neergelaten". Volgens de Russische lezing .heeft het Amerikaanse militaire vliegtuig de gren zen van Roemenië en Hongarije opzet telijk geschonden. Dit blijkt uit. op leden der bemanning gevonden orders". Vol gens Tass zijn kaarten van belangrijke Russische districten o.a. van de Oekra ïne en langs de Wolga bij de bestuurder van het Amerikaanse toestel aangetrof fen, evenals kaarten van delen van Tsje- cho Slowakije, Roemenië en Hongarije". In het ,.Tass"-telegram wordt verder gezegd: .Sovjet-ambtenaren vonden in het Amerikaanse toestel een radlo-zend- installatie, die aan een valscherm kon worden neergelaten. Er werden tevens zes valschermen aangetroffen, die op danige wijze waren weggeborgen dat hieruit bleek dat zij geen deel uitmaak ten der uitrusting van de bemanning. Ook zijn uit dekens bestaande pakjes aangetroffen, die eveneens bestemd wa ren om per valscherm te worden uitge worpen Daar het vliegtuig dat behoort tot de 85ste groep van de twaalfde Ame rikaanse luchtvloot ln Hongarije is geland is het, evenals zijn bemanning, in handen gesteld der Hongaarse auto riteiten". Het Russische persbureau meldt verder nog dat. „de Navlgatie-lnstrumenten van het Amerikaanse vliegtuig geheel in orde waren". RANTSOENERING IN HONGARIJE OPGEHEVEN. De rantsoenering van levensmiddelen in Hongarije zal worden beëindigd. Brood, meel, suiker en bepaalde an dere levensmiddelen zullen van de bon gaan, doch ,om speculatie tegen te gaan" zullen tegelijkertijd de prijzen worden verhoogd. Ook de prijzen van kleding, de ver voerskosten en de tarieven van de P.T.T. zullen worden verhoogd. Ook de lonen zullen worden ver hoogd. Arbeiders, die minder dan 1000 forint per maand verdienen zullen een loonsverhoging krijgen van 21 pet. daar boven zullen verhogingen van 15 tot 18 procent gelden. Pensioenen worden van 20 tot 60 procent verhoogd. Benelux-conferentie zonder resultaat Schade voor Nederland van 20 millioen? Na afloop van de conferentie der mi nisters van de Benelux-landen te Anne- vllle heeft minister Lieftinck, die de bijeenkomst voorzat, verklaard, dat men niet tot een direct resultaat was geko- i. Van Nederlandse zijde was met klem naar voren gebracht en de Luxem burgse vertegenwoordiging sloot zich daarbij aan. dat de exportheffing niet zou worden toegepast op exporten naar de Beneluxpartners. Van Belgische zijde werd cr in het bijzonder op gewezen, dat er ernstige twijfel bestond over de vraag of discriminatoire behandeling van Be neluxpartners zich nog zou verdragen met Internationale verplichtingen. Be sloten werd over dit vraagstuk advies uit te laten brengen door drie interna tionale deskundigen, vertegenwoordigers van Nederland, België en Luxemburg. Dit advies zou in de loop van de komen de week moeten worden uitgebracht en daarop aansluitend zou Zaterdag a.s. te Brussel een nieuwe bespreking gehouden worden. Van Nederlandse zijde is er nog de aandacht op gevestigd, dat de eerder genoemde Belgische exportm^atregel wel in ernstige mate in conflict komt met dc geest van samenwerking tus sen de Beneluxpartners en met de realisatie van de Economische Unie. Van Belgische zijde is er nog op ge wezen. dat het hier. wat de bedoeling betreft, gaai om directe belasting, waardoor men noodgedwongen het middel heeft moeten aangrijpen van een indirecte belasting door een toe slag op de uitvoer. Deze gehele kwestie van die exportheffingen zou Neder land komen te staan op een bedrag van twintig millioen gulden. Fries urgentie programma Het dagelijks bestuur van de Raad der Friese Beweging heeft een urgentiepro gramma opgesteld dat aan de hoofdbe sturen van Friese verenigingen is toege zonden met het verzoek het over te ne men en er aCu.e voor te voeren. Het programma omvat de volgende punten: 1. wettelijke erkenning van de Friese .Mten i lagere en middelbare i; 2. vorming'van Friese leerkrachten op de kweekscholen in Friesland; 3. Fries on derwijs aan alle Friese kinderen; 4. wet telijke regeling van de positie van de Friese, taal in het recht- en ambtelijk verkeer;'5. het aan de orde stellen van Friese Mwesties in alle mogelijke organi saties'fn Friesland; 6.sterke actievoeren in en bi] de politieke partijen. Mr Van Schaik over R.T.C. met de West BESPREKINGEN DROEGEN AANGENAAM KARAKTER. De voorbesprekingen voor de komende R.T.C. met de West, waarop de uitein delijke staatsrechtelijke lonstructie van het Koninkrijk der Nederlanden zal worden vastgesteld, zün, voor zover ze op Curasao werden gevoerd, ge ëindigd. Mr J. R. H. van Schaik verklaarde, dat de besprekingen een aangenaam karak ter droegen. Van alle zijden is er naar gestreefd om tot een basis te komen, die voor allen bevredigend is Het gaat om de vaststelling van de staatsrechtelijke verhouding tussen Nederland, Suriname en de Ned. Antillen en de gewijzigde plaats, die Suriname en de Ned Antil len in het Koninkrijk zullen innemen, zo zeide mr Van Schaik. Het is dus niet te verwonderen, dat de meningen op be paalde onderdelen uiteenliepen. Men kan echter niet zeggen, dat men zo ver van elkaar af staat, dat overeenstemming niet zal zijn te bereiken. Dit is de voor lopige indruk van mr Van Schaik. De heer Van Schaik denkt slechts kort in Suriname te blijven. Waarschijnlijk zullen de Nederlandse regenngsgemach- tigdcn deze week naar ons land vertrek ken. De besprekingen zullen in Suriname vermoedelijk kort kunnen zijn. De streefdatum van de R.T.C., 15 Maart 1952, zal vermoedelijk aangehouden kunnen worden. FAMILIE IN SITTARD VERGIFTIGD. Toen men gistermiddag nog geen ge hoor kreeg aan de woning van een fami lie te Sittard, werd de politie gewaar schuwd. Deze vond het echtpaar en een 3-jarig kind in bewusteloze toestand in bed. In allerijl werden de slachtoffers naar het ziekenhuis overgebracht. Zeer waarschijnlijk heeft men hier te doen met een voedselvergiftiging of met ko lendampvergiftiging. Het 3-jarig kind is thans buiten levensgevaar; het echtpaar is nog bewusteloos. DAKHAZEN OP ZOEK NAAR LOOD. Na schietpartij gearresteerd. De Rotterdamse politie heeft een 5-tal jongelui, 15, 16 en 17 jaar oud, aangehou den" die betrokken zijn geweest bij een looddiefstal. Een agent zag een jongen nogal ver dacht bij de poort van een school in de Ploegstraat staan en op het dak bleken twee knapen bezig te zijn met het af snijden van lood. Ondanks herhaalde sommaties weiger den zij naar beneden te komen, waarop een waarschuwingsschot volgde. Nog maals werden zij aangemaand omlaag te komen, toen volgde er nog een schot. Een der jongens werd in zijn rechter- onderbeen geraakt. Toen kozen de dak hazen eieren voor hun geld. De geraakte jongeman werd in het Zuiderziekenhuis behandeld, waarna de jongelui in het bureau Sandelingplem zijn opgesloten. Bij de school werd een partijtje lood van 25 kg. gevonden en een herenfiets om het zaakje te vervoe- hebben gisteren te Parijs nacht aan 50 oud-strijders van lanse oorlog uit 21 landen in het theater van het palais de Chaillot. De pnsfdent van de Assemblee. Luis PariüUriytfervo, Selwyn Lloyd van Enge land."® Franse minister ran Buiten lands? aken Schuman. Eleanor Roo sevelt en de Nederlandse afgevaardigde naar de VN de heer Von Bal lus eek voer den o.m het woord. De laatste sprak zijn verwondering uit voor de Koreaanse strijders en hoopte dat deze eerste gemeenschappelijke ac tie degenen, die in de toekomst tot agressie hun toevlucht zouden willen nemen, zou bunnen afschrikken. ER ZAL ECHTER OPNIEUW GESTEMD WORDEN. De pogingen van de Europese assem blee om een eigen bijdrage te leveren voor het tot stand komen van een Euro pese landbouwgemeenschap in de geest van het plan-Schuman werden door slechts één enkele stem gered, toen de assemblee Zaterdagavond haar eerste stemming tijdens deze zitting hield. Opnieuw was het een hecht gesloten EngelsScandinavisch blok, dat zich teweer stelde tegen alle pogingen van de meerderheid der assemblee om de in stemming van een met macht bekleed gezagsorgaan voor de Europese land bouw te adviseren. Daar voor een aan beveling ln deze geest aan h:; comité der ministers een meerderheid van twee derde noodzakelijk is, slaagden de Brit ten en Scandinaviërs er met behulp van de Duitse socialisten bijna in het plan ten val te brengen. De helft der leden was afwezig of onthield zich van stem ming en de aanbeveling werd met 49 tegen 24 stemmen aangenomen. De drie aanwezige Nederlanders, de heren Rip, Fens en Serrarens gaven allen hun steun aan het voorstel. Er was tussen voor- en tegenstanders uiteraard eenheid van opvatting over de noodzaak van meer efficiënte en grote MOTORSCHIP „UNI-T" GEZONKEN. Bemanning van 20 koppen gered. Het Nederlandse m.s. „Uni-T" dat Don derdag j.l. bij Oesthammar (Oost-Zwe den) aan de grond liep, is omgeslagen en gezonken. De zee was zeer ruw. Ber gingsvaartuigen. die gepoogd hadden het schip vlot te krijgen, hebben de beman ning van 20 koppen gered. Aan boord van dit schip bevond zich ook de heer Eefling uit Groningen, Koninklijke familie nam afscheid van plichtsgetrouw rechercheur Een „glaasje" op de valreep H.M. de Koningin, Prins Bernhard en Prinses Wilhclmina hebben Zaterdag afscheid genomen van een vertrouwde figuur in het paleis Soestdük: recher cheur J. Visser, wie per ultimo No vember wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leeftyd eervol ontslag is verleend. Rechercheur Visser begon zijn loop baan in 1921 als agent van politie ln Den Haag. In 1925 werd hy in de rang van rechercheur geplaatst op de afde ling moordzaken en later verbonden aan de inlichtingendienst en bevorderd tot hoofdbrigadier. In de oorlog werd de heer Visser echter een rang teruggezet, omdat hy weigerde aan de officiersop leiding deel te nemen. De Duitsers waren trouwens toch al niet over hem te spreken, omdat hy in de Meidagen 1940 belast was geweest met de bewa king van de Duitse diplomatieke amb tenaren. Later werd hem „Deutsch feindlichkeit" en belediging van een vlieger-officier ten laste gelegd. In de hongerwinter belastte hij zich met clan destiene voedseltransporten voor de Haagse politie en de brandweer. Voor de 2300 gezinnen, die op deze wyze aan zijn zorgen waren toevertrouwd, bracht hij elke week vijf ton voedsel naar Den Op zijn verzoek is wegens het be reiken van de pensioengerechtigde leeftijd eervol ontslag verleend aan de rechercheur J. Visser, die na de oorlog aan het Hof was gedeta cheerd. Z.K.H. de Prins der Nederlanden nam Zaterdag persoonlijk afscheid van deze trouwe politieman, die op Soestdijk zeer gezien was. Haag. Onmiddellijk na de bevryding kreeg hij uit Londen bericht, dat hij zich naar Breda moest begeven by de staf van Koningin Wilhelmina. Bij de troonsbestyging van Koningin Juliana werd hy automatisch naar Soestdyk overgeplaatst. Ryksrechercheur Visser heeft echter in deze tyd de Prinses verschillende malen gevolgd op buitenlandse ryzen. H M. de Koningin dankte deze plichts getrouwe ambtenaar Zaterdag persoon- lyk voor zyn uitstekende diensten, onder overhandiging van een zilveren sigaret tenkoker met Inscriptie. De Prins ont ving Visser daarna en offreerde hem in een der zalen van het paleis een glaasje. „Als ik nu nog in dienst was geweest, had ik het niet mogen aannemen" was zyn opmerking „want myn strenge chef staat geen drinken in diensttijd toe Om half zes Zaterdagmiddag ontving Prinses Wilhelmina ln Den Haag de scheidende rechercheur. productie, voornameiyk om by te dragen aan de overwinning van Europa's chronische dollartekort. De tegenstan ders namen echter het standpunt in, dat de stichting van een gezagsorgaan min der dienstbaar aan dit doel zou zijn dan een grotere liberalisatie van de handel. De Europese assemblee zal echter waarschijnlijk een nieuwe stemming moeten houden over haar advies aan de ministers om de instelling van het plan voor de landbouw te overwegen. Er zyn bezwaren tegen deze stemming gerezen. Door het bureau is vastgesteld, dat een Fransman tweemaal „ja" gestemd heeft. Voorts heeft een der leden geconstateerd, dat zyn „neen" stem als een onthouding is aangemerkt. Bovendien heeft een aantal leden zyn teleurstelling geuit over het feit. dat de stemming heeft plaats gehad op een ogenblik, waarop een der de deel der leden afwezig was. Een der afgevaardigden deelde onofficieel mede, dat hij op-grond van de gerezen bezwa ren een nieuwe stemming zal vragen. Het wordt waarschyniyk geacht dat de landbouwpool bij een nieuwe stemming opnieuw de vereiste meerderheid zou kunnen verkrygen daar de afgevaardig den. die Zaterdagavond de bekende Straatsburgse restaurants boven de ver gaderzaal verkozen, in grote meerderheid onder de voorstanders van de landbouw pool gerekend kunnen worden. Gewonden uit Korea terug Zaterdagmiddag zyn 11 gewonde Ko- rea-vrljwilligers per Dakota op het ma rine-vliegveld Valkenburg gearriveerd. Drie van hen konden regelrecht naar huis gaan, de anderen zullen dit na een kort verbiyf in het militaire hospitaal te Den Haag of Utrecht kunnen doen. De gewonden waren Vrydag met het s.s. ..Empire Halladale" in Liverpool aan gekomen. By hun aankomst op Valken burg waren ter begroeting aanwezig generaal-majoor J. R H. Lagas inspec teur van het verkeerswezen der Kon. Landmacht, ritmeester D. de Jong. na mens de inspecteur-generaal der Kon. Landmacht en de adjudant-generaal, luitenant-kolonel B. J. Buma. als ver tegenwoordiger van de chef der Generale Staf. Dr D. K Wielenga, legerpredikant te Den Haag sprak hen toe en majoor S. da Costa, waarnemend commandant van het regiment van Heutz speldde de mannen het Kruis voor Recht en Vrij heid op. TWEE BROERS OP SLAG GEDOOD Auto botste tegen trailer Twee champignonkwekers uit Maas tricht, nl. de gebr. Christiaan en Ar- mand Francken uit Wolder, vonden Zondagnacht de dood op de weg tus sen Leuven en Diest in het dorpje Eekkervoort. Zy hadden per auto een bezoek gebracht aan zakenrelaties te Brussel. Op de terugweg naar Maas tricht reed de auto tegen een stilstaan de trailer, vermoedelijk doordat de be stuurder verblind werd door het licht van een tegenligger. De botsing was zo hevig, dat de kleine personenauto on der de vrachtwagen moest worden uit gezaagd. De trailer was eigendom van de firma Bosman te Venlo. De gebroe ders Francken werden op slag gedood. Illllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllli EZEL VOOR LIEFTINCK! Toen Zaterdagavond de Benelux- conferentie te Anneville even werd onderbroken om de Belgische dele gatie toe te laten zich te beraden, kwam plotseling Sint Nicolaas ver gezeld van een secretaris en twee zwarte Pieten de conferentie bezoe ken. Hy had een paar kleine ge schenken meegebraoht, die hy met een luimige speech aan enkele uit verkorenen aanbood. De Nederlandse minister van Fi nanciën. de heer Lieftinck, ontving een klein ezeltje dat goudstukken verloor, als men zyn staart op lichtte. Hij zeide dat hy op dit mid del om aan geld te komen zes jaar had gewaoht. De heer van Houtte, de Belgische minister van Finan ciën, werd bedacht met een Neder lands spaarbankboekje". De Lu xemburgse minister Rasquin, ont ving een marsepeinen geldbeurs. Het was een vrolyk moment ty- dens de moeiiyke besprekingen. ïlllllllIllllllllllllllllII

Leidsch Dagblad | 1951 | | pagina 1