SAN OS TOL Nederlandse Televisie werd ten doop gehouden ,0NINGIN 90ste Jaargang LEIDSCH DAGBLAD Donderdag 4 October 1951 Tweede Blad No. 27422 Hokus Pokus PilatusCals Eerste uitzending uitstekend opgezet (Van onze speciale Verslaegever). Eindelijk, na vele jaren van proef nemingen te Eindhoven, is Dinsdag avond om kwart over acht de Neder landse televisie gestart: een belang rijk en gewichtig moment! In hotel „De Rozenboom" te Bus- sum vlak bii de Irene-studio gele gen struikelde men bij wijze van spreken over de excellenties en auto riteiten. Er waren in totaal ruim 200 gasten aanwezig, die allen 11 lang met een onderbreking van een minuut of tien naar één (of meerdere) van de 12 daar opgestelde T.V.-toestellen „schouwden". Van regeringszijde merkten wij on' de ice-voorzitter van de Ministerraad. Z Exc. Teulines. prof Rutten. minis ter van O. K en W en ziin colleea van Justitie, minister mr Mulderiie. Voorts d» Staatssecretarissen mr Cals van O. K en W.. mr dr van Rhiin van Sociale Zaken en oud-minister Spitzen van Verkeer en Waterstaat. Van P.T.T.- ziifle waren om. aanwezig de heer L. Neher en zlln voorganger, ir Damme. het Philips-concern werd vertegen woordigd door lr Philips en ir Otten terwiil de Nederlandse Bioscoopbond acte de presence gaf door afvaardiging van o m. de heren Bosman en Uees Jr. En dan ontbraken natuurlijk ook niet oud-minister-president prof. Gerbrandv vele bestuursleden van de Televisie Stichting de eastvrouwe van deze avond Kamerleden en burgemees ters. JEANNE ROOS HAD PRIMEUR! Om acht uur zat iedereen in span ning: het bekende testkaartie <een kunstig samenstel van limen, van licht naar donker lonende balken, cirkeltjes e.d.) verscheen op de schermen en tal rijke T.V.-technici draafden bedrijvig heen en weer om met behulp van de vier dubbele bedieningsknoppen de toe- Btellen bedrijfsklaar in te stellen. Enige minuten voor het „uur D" ver. Bcheen de Irene-studio op het scherm, met daar overheen de drie simpele woorden, uiting van ondernemings geest: „Nederlandse Televisie Stich ting" korte tlid later gevolgd door een wollik wapperende vlag met de letters N.T.S. Gongslagen weerklonken: het pro gramma begonen Jeanne Roos. Journaliste te Amsterdam, keek de toe schouwers aan Met enkele woorden leidde de vriendelnk glimlachende (soms tè nadrukkieliik echter!), knik kende en het hoofd nu en dan schalks terziide buigend, eerste T.V.-omroep- ster. de Staatssecretaris van O., K. en \V mr J -M. L. Th. Cals in. De regeringsvertegenwoordiger, die gemakkeliik in een brede stoel zat en met een goede techniek nu en dan na genoeg onmerkbaar opeen EDlekoaDier- tle keek. dat gelukkig! onzicht baar was voor ons „schouwers" uitte velerlei vriendelijke woorden. De re gering heeft vertrouwen in de toe komst. dèér kwam het op neer! Er gine rust. overtuigingskracht en ook waardigheid van de rezeringssnre- ker uit. Jammer was het. dat de be lichting van Ziine Excel'entie nog niet perfect was- ziin voorhoofd elom nu en den we-1 wat te veel Maar daarvoor was dit ook de eerstp uitzending en kan er twee ia ren geëxperimenteerd worden. WIL EN ENTHOUSIASME! Prof. dr J. B. Kors OP voorzitter van de TV stichting be'ulzde vervol gens dank aan PTT. Philips en zijn rlaen stichting. Gehoopt wordt op har telijke samenwerking, clementie werd van de kijkers ingeroepen- de Stichting heeft, geen bronnen van inkomsten, men dient dus zuinig te ziin en tevens nog een en ander op te steken. Er heerst echter bii de T V -mensen ent housiasme om aan te pakken Nadat nog andere sprekers aan het woord geweest waren, kwam de hoofd schotel: de „Toverspiegel", het eerste T V.-spel. geschreven door Willv van Hemert. Peter Koen en Evert Werk man. dat onder regie stond van de aan de Stichting uitgeleende T.V.-rot Eric de Vries. Vooral Albert van Dal- sum blonk hierin uit in het bijzonder a!s ziin markante kon in close-up werd genomen Aan dit soel werkten mede- Ank van der Moer. Hettv Beck. Albert van Dalsum Ad Hoovkaas Johan de Meester en Louis Bouwmeester. Spelkwallteitlaten wii niet te cri- tLsch ziin! En het was in de ..Tover spiegel". dat Albert van Dalsum de h' torische woorden .Hokus pokus PilatusCals" sprak. De technische storing zullen wij maar door de vingers zien vier minu- ONTVANGST TE SOESTDIJK Het Koninklijk gezin heeft de eerste televisie-uitzending met veel belangstel ling gevolgd. Men had zich verzameld in de bibliotheek van het Paleis Soestdijk. waar een televis.eapparaat is opgesteld en van kwart over acht tot het einde der uitzending heeft men hier in ge spannen aandacht de toespraken beluis terd en de verrichtingen der acteurs ge volgd. De ontvangst liet niets te wen sen over. immers de 11-jarige Louis Bouwmees ter mee. kleinzoon van de grote Louis en zoon van Stoethaspel. Hij speelde op charmante wijze de kinderrol en juist voor hem hadden de ambtenaren bijzondere belangstelling. Op het scherm hadden zij immers met eigen ogen kunnen constateren, dat hier sprake was van kinderarbeid. Derhal ve kwamen zij terstond na afloop van de uitzending de studio binnen en hoorden de inngc Louis Bouwmeester als getuige. Vervolgens voelden zij Prof Kors aan de tand. omdat zij voornemens waren 1 een proces verbaal op te maken Het is er in de drukte van het bijzondere uur nog niet van gekomen Wel hebben de ambtenaren aangekondigd, dat zy dezer dagen prof Kors opnieuw zullen bezoe- ken. waarna besloten zal worden of de wet onverbiddelijk zal worden uitgevoerd of niet Prof Kors en zijn medebestuursleden deelden ons desgevraagd mede. dat zij geen ogenblik aan dit probleem hadden gedacht en dus in volkomen argeloos heid hebben gehandeld. .Het is helemaal niet uitgesloten", al dus prof Kors. .dat wy nog veel meer overtredingen hebben begaan en dus misschien nog meer processen verbaal zullen krijgen Wy moeten immers nog aan de televisie wennen en wy zyn nog jong en onervaren op dit terrein UITSTEKENDE INDRUKKEN. Uit talloze mededelingen uit het land betreffende de ontvangst is ons gebleken, dat de ontvangst, ook over grote afstand, in het algemeen de venvarhtingen overtroffen heeft. Deskundige rapporten luiden zeel gunstig. „Zon eoede ontvangst had ik me zelf in de meest optimistische bui niet kunnen voorstellen", aldus vatte een Haagse radiohandelaar ziin indrukken over de eerste televisie-uitzending sa men. „Het beeld was ragfiin: het leek wel film en jiet geluid, dat had een heel andere klank dan de tonen uit een normale radio. Veel voller en min der mechanisch" klonk het. Andere Hagenaars voornamelijk radiodeskundigen bevestigden dit. AMBTENAREN VAN DE ARBEIDS INSPECTIE OP DE LOER! Direct na afloop van de uitzending, kwamen telefoontjes en telegrammen uit verschillende delen van het land binnen waarin goede ontvangst werd gemeld en waarin de medewerkers wer den gelukgewenst. Ook stonden er twee bezoekers klaar het waren heren van de Arbeidsin spectie uit Utrecht, niet zozeer om te levisie te zien. maar mei een ander doel: Zij waren in functie. Aan het televisiespel de „Toverspiegel" werkte Een uitstekende indruk hebben wij ook persoonlijk te Leiden ontvangen tijdens de verschillende uitzendingen, waar gelijk overal elders de belangstelling zéér groot was! COLLECTE GEZAMENLIJKE MILITAIRE FONDSEN. Ten behoeve van de nagelaten betrek kingen van de in de oorlog 194045, alsmede nadien in Indonesië of Korea gesneuvelde Nederlandse militairen, zul len de zes gezamenlijke Militaire Fond sen in het tydvak van 8 t'm 21 October overal in den lande collecteren. De op brengst komt niet alleen aan de nage laten betrekkingen doch bovendien in sommige gevallen ook ten goede aan verminkte mil.tairen. aan oud-militai ren en waar nodig aan gedemobi'.lseer- den. Deze ondersteuning wordt verstrekt in aanvulling op de pensioenen van het rijk. Prix de Rome 1951 voor Auke Hettema De uitslag van de wedstrijd 1951 om de Prix de Rome voor de monumentale en versierende beeldhouwkunst luidt: gouden ere-pennlng: Auke Hettema (Leeuwarden), zilveren ere-penning Hans IJdo 1 Amsterdam) In de wedstrijd monumentale en ver sierende schilderkunst werd geen gouden en geen zilveren ere-pennlr^ uitgereikt De opdracht luidde een gedenkteken te ontwerpen ter nagedachtenis van een beroemd oogarts, te plaatsen in de tuin van de Spinozakllniek te Amsterdam Het gedenkteken zou uit twee figuren moeten bestaan: ,de hulpeloze blinde en de ziende" In totaal dongen in de eindkamp drie jonge mannen en een meisje naar de hoge onderscheiding. DE DOOD ACHTERHAALDE HAAR In het Canisiusziekenhuis te Nijme gen is aan haar wonden bezweken het 3-jarig doohtertje Catharina van de fa milie Paul aan de St. Annastraat te Nij megen. Zij werd door de auto van een vishan delaar uit Spakenburg onder Sint Anna te Nijmegen overreden Vorig jaar werd het meisje op dezelfde plaats langs deze weg aangereden door een auto en brak toen beide beentjes Minister Stikker uit Amerika terug Met de „Nieuw Amsterdam" keerde j gistermorgen in ons land terug mr D. U. Stikker, minister van Buitenlandse Zaken, die ons land heeft vertegenwoor digd in San Francisco en Ottawa. Volgens de minister was in San Fran- 1 cisco gebleken, dat in het wezen van de zaak de verhouding tussen de grote mo gendheden niet veel gemakkelijker is ge worden. Het Atlantisch Pact is z.i. te veel een militair pact en er is niet genoeg gelet op de verhoudingen van sociale, cultu rele en politieke aard. Hieraan zal de .commissie van vijf" aandacht beste den. Inzake de komende vergadering van de Atlantische Raad. die vermoedelijk in de tweede helft van November te Rome zal worden gehouden, verwachtte mr Stikker, dat daar in hoofdzaak de mogelijkheden van een Europees leger zullen worden behandeld. Typhus in Dokkum In Dokkum is bij twee vrouwen, van wie de een de andere heeft verpleegd, typhus geconstateerd. De patiënten zijn naar de barak voor besmettelijke ziek ten te Leeuwarden overgebracht. I Onder grote belangstelling en in bij zijn van talrijkemilitaire en civiele autoriteiten is gistermiddag te Al melo een bevrijdingsmonument ont huld. Het monument, volgens ont werp van de Almelose stedebouw- kundige J. G. Bal jet. symboliseert de waardering en dankbaarheid jegens de bevrijdende Canadese troepen en is tot stand gekomen door giften van de gehele bevolking van Almelo. 102-iarige gezond en werklustig! Dinsdag vierde de weduwe Chr. Kar- nebeekBaks te Holterhoek. gemeente Doetmohem haar 102e verjaardag. In de achterhoek ls ze bekend als Chrisse- meuje Baks. Ze geniet nog een uitste kende gezondheid en werkt nog de ge hele dag. De 102-jarlge houdt zich voor namelijk bezig met huishoudelijk werk, zoals stoppen en breien, maar maakt bo vendien ook nog wel eens een wande lingetje. Van grote drukte houdt ze niet meer. Toch kwamen nog talrijke familieleden, bekenden e.a. haar gelukwensen! (Ingez. Med.-adv.) FEUILLETON OowpronkeÜjke Roman door Mevr. I. M. C. BIJLEVELD GEI'WK liepen goed-geklede measen, druk pre- i nieuwsgierigheid in hem om het Egyp- tend. Leuk was het. Maar hij moest tisch ballet te zien in de revue: ..Hup. nu niet gaan zeuren over zulke saaie daar gaan we!", in gezelschap van de dingen als thuis. Dan werd het verve- "c jonge vrouw met haar verschrikke- lend en dat wou ze niet. Hike haardos. Men moest ook een don- „Is ze blond? Lijkt ze op jou, je stief- kerder zyde van het leven leren ken- zuster?" I nen. „Zeg Michael", begon ze aarzelend, Zij kregen de twee laatste en duur- zijn vraag negerend, „ik weet natuurlijk I sle plaatsen. Frontloge. Lydia Baeck niet het zal toch wei niet je bedoe- i trad goed naar voren en liet de kost- ling zijn om hier de hele avond te blij- hare bontmantel van haar schouders 19 35 ven staan, is het niet? Ik krijg ver- glijden met het gebaar van een film- 11.00 alt Radio-programma VOOR VKMDAG 5 OCTOBER. schrikkelijk koude voeten. Laten we er- diva. Michael Norelius nam de mantel genser zijn zo vreselijk veel leuke aan en drapeerde hem over haar rug- timgen. laten we samen ergens naar leuning En dan gingen ze zitten De 1 toe gaan. Vind Je ook niet?" Ze greep muziek had al daverend ingezet en het hem nu met allebei ha3r handen aan 1 voetlicht flapte aan de reyers van zijn jas en keek smekend Er waren natuurlijk girls met rhytlv Hilversum I (402 M.) NCRV 7 00: nieuws. 7.18: gewijde muziek. 7.45 een woord voor de dag. 8.00. nieuws en weer berichten: 8.15' gram muziek, 8 45: Idem: voor de zieken, 9.30: waterstanden. izlek: 10.30 morgendienst; plano; 11.30: 15) Ze waren, na eerst doelloos enige straten doorgelopen te hebben, nu be wust de richting van de binnenstad ingeslagen. Al voordat ze in de Hobbe- mastraat waren tutoyeerde zy hem. Voor het hek van het Vondelpark had zij. omdat zy struikelde, zijn arm gegrepen en ze liet die niet meer los. Op de brug voor het Leidse Plein had zy naar zhn voornaam gevraagd" ..Michael? Een enige naam!" en gebruikte die voor naam nu rijkelijk: Zeg Michael „moet je eens horen, Michael en vind je ook niet, Michael". Het werd werkelijk ge zellig. Hij maakte nu wel niet bepaald avances, maar hij trok zich toch ook niet terug en alles by elkaar was het geweldig geslaagd. Zij keek nu op het Leidse Plein, om zich heen of er niet toevallig een kennis voorbijkwam die haar zo kon zien: Lydia Baeck gearmd met een man. Norelius, terwijl haar woordenstroom lar.gs hem heen kabbelde, dacht zijn eigen gedachten. Hij moest informaties hebben. Het was haast niet aan te ne men dat deze juffrouw Baeck een zus ter was van die andere, met haar fijne, vuivere gezichtje en haar sprekende u«rn. Die ogen! Hij zag ze aldoor voor zich- leeg eerst en grondeloos diep en toen terugkerend naar het leven. En dan het tere. schuwe gebaar waarmee ze zich van hem afwendde. Koningin Arr.entête. Nee: juffrouw Baeck. En dit zou ook een juffrouw Baeck zfin. dit grove schepsel, dat onophoude lijk praatte en zijn arm tegen zich aan drukte? De naam kwam toch uit. en ook het adres dat inspecteur Renke- voort hem genoemd had. Het was on- begrypelijk. Hy moest meer van haar te wetpn komen. Ga je zoveel uit?" Ik bedoelben je dan zó weinig thuis?" Hy had even een adempauze afge wacht om deze vraag te kunnen stellen. Het meisje antwoordde met opgetrok ken neus: „Thuis? Thuis is het een snertboel!" „Een snertboel? Wat bedoel je daar mee? Zijn ze dan niet aardig voor je?" Hy moest nu volhouden, doorvragen, net als Inspecteur Renkpvoort. Niet voor niets stond hij hier met dit meisje op het Leidse Plein. Gelukkig was zy niet terughoudend „Och nee Niet aardig, dat is nu een beet ie te veel gezegd Ik heb een stief moeder en die ts heel geschikt Ja wer kelijk die kan er heus wel mee door En mijn stiefzuster ook. Maar dan heb I ik nog een broer van zestien, een bru- I tale vlegel. Een echte lamme leeftijd van zulke jongens. En een eigen zuster, dat is een naar. aanstellerig wicht. En mijn I vader is een bullebak." I De stiefzuster, dacht Michael. Dat is natuurlijk de oplossing. En hij vroeg: „Hoe oud is die stiefzuster?" „O. al oud. Al dertig. En ze draait I pillen." „Wèt!" „Nou ja. ik bedoel: ze is apothekeres. Een zakenvrouw." I Een zakenvrouw, dacht Michael Nore- j lius. Een diepe rimpel plooide zich tus sen zyn wenkbrauwen. Hy was stil blij ven staan I Lydia Baeck was ook stil blijven staan, zy keek verlangend naar de vele lichtreclames, die aan en uit Hitsten in de nevelige avond. Langs hen heen ziek 12 00: gram muziek. 12 30. land- tuinbouwmededellngen. 12.33 lichte hek. 13 00 nieuws i3.15 liarpensem- ble. 13 45: gram muziek 14 00 Hoeveel water hebben kamerplanten nodig", cause rie; 14.15: Promenade orkesi. 14.50 gram. muziek 1540 voordracht, 16 00 naar hem op Zy glimlachte Hy staar- niisch-zwaaiende blote benen en struis- en harp; 16.30 voordracht; 16.50 gram d? verwonderd in haar omhooggeheven veren op het hoofd Er was een vrou- i'!r7^ekp,;oprBmTn. V?,°L de gezicht. welyke acrobate met een minimum aan dlf?s4'n het Vad"" Drommels. wat was ze onappetijtelijk' lichaamsbedekking en een maximum 174fl Sophia' H^dwiz van^Brunswiiir VerschrikkeiykEn wat ze allemaal zei! aan souplesse. Zij legde als het ware causerie :8 00 nieuws! 3815 salonorkest Maar hy kon haar niet laten schieten; een knoop in zichzelf en haar gelaat 1845 Een goed woord voor een goede hij wist nog eigenlyk niets. Een zaken- met het stereotype glimlachje kwam --aak" 18 50 lichte mu.-iek. 19 15 Rege- vrouw' Hij glimlachte automatisch telkens in de meest onverwachte poses 1 ';"klar,1P2/n „Nou", lA hU mntn. „dan g»sm w» naar nieengeslrenseWe Smw? St i.er'ilcMSf 2o"ó: ergens naar toe Zeg jij maar wat je het 1 naar voren kijken Toen het .stormach- „Reclassering"; 20.15: Radio Philharmo- liefste wilt." tige applaus wat bedaard was, kwam de nisch orkest en soliste: 21.15: Bezoek aan .Je bent een schat. Laten we dan naar conférencier naar voren en zong. na Berlijn", causerie; 2135 pianorecital: de Amstelstraat gaan. Daar gaat een enige voorbereidende grapjes de schla- 22 05 kamerkoor. 23.30: orgelconcert: revue: „Hup. daar gaan we!" Enig moet ger van de revue: „Hup. daar gaan we die zyn' Er is een Egyptisch ballet Het allemaal „hup daar gaan we alle- is alleen maar de vraag of we nog een maal!" Het sloeg dadelijk in Iedereen plaats krijgen, het is al zo laat. Laten neuriede, bromde of zoemde het simpele 12 45. avondoverdenking: 23.. 2?,!5^ Het Evangelie In Esoeranto 23.30 —24 00: gram hard lopen" Zij haakte weer in zyn arm en trip te zo snel voorwaarts als haar hoog gehakte avondschoentjes dat gedoogden. Michael met zijn lange, bedachtzame passen, laveerde haar door de mensen menigte. Er was een soort grimmige ysje met het pakkende rhytme- „Hup. daar gaan we allemaal!" De voeten, al of niet in avondschoentjes, tikten mee; de handen sloegen de maat met de pro gramma's. Het was een éclatant succes. (Wordt vervolgd) Hilversum II (298 M) VARA 7 00: nieuws 7 15- ochtendgymnastiek. 7 30' gram mtizlek: 8 00 nieuws en weerberich ten 8.18: gram muziek; 8 50: voor de huls vrouw. 9 00 gram muziek. VPRO 1000: „Kinderen en mensen causerie: 10 05: morgenwijding. VARA 10 20 gram muziek 10.30 schoolradio; 10 50 cello en piano. "dlofvu"""1 1135 orrel en zjnz. AVRO 12 00 dansmuziek. 12 30 land- en tulnbouwmededellngen 12 33 gram mu? 1245 sportprsatje 13 00 nieuws 13 15" mededelingen of gram.muziek; 13 20 Me tropolo Orkest. 14 00: voor de hulsvrouw: 14 20 gram muziek. 13 20- Metropole or kest; 14.00- voor de huisvrouw, 14 20: gram muziek: Intermezzo Poezle over mu ziek VARA 16 00 lichte muziek 16 30: Jeugduitzending 17 00 gram muz 17 20 muzikale causerie 18 00 nieuws: 18 15: felicitaties. 18 45 Denk om de bocht 19 00 pianospel 19 10 spreekuur voor emlgTanten; VPRO. 19 30 „De nieuwe kerkorde", causerie 19 50 berichten 2000 nieuws: 20 05 boekbespreking. 20 10 gram muziek. 20 30 „Benelux"; 20 40 Een sterk volk", causerie: VARA 21.00 cabaret 2130 „De Duedalf' 2150: buitenlands weekoverzicht; 22 50: Instrumentaal trio 22 30 gram muziek; VPRO 22.40 „Van daag" cnuserlc 22 45 a\ ondwljdlng 23 00 nieuws 23 15; „In huwelijk en geztn". causerie 23 3024 00 grani muziek. 1 IC 16: Mrs Dale's dagboek; 16.30: orgel» spel. 17.00- lichte muziek; 17.30: orkest» concert; 18.00: Idem: 18.45: hoorspel; '19 00. nieuws en radiojournaal; 19 25: sport. 19.30: gevarieerd progTamma: 20 00: v ragenbeantwoordlng. 20 45gevarieerd programma; 21.15: verzoekprogramma 22 00 nieuws; 22 15: actualiteiten 22.20: lichte muziek. 23 00: voordracht; 23 15: orkestconcert: 23.5624 00: nieuws. Nordwestdeutscber Rundfunk (309 M.) 12 00' omroejaorkest, 13.00: nieuws; 13.25: omroeporkest en solisten; 14 15 lichte muziek 15 40 amusementsmuziek; 16 45: nieuws: 17.00: strijkkwartet: 18 00: lichte muziek; 19.45 nieuws; 20.00 Un Ballo in Maschera". opera. 22.15- nieuws. 22 35: dansorkest 23 00 populaire muziek; 24.00: r.leuws: 0.301.00: dansorkest. frankrijk. Nationaal Programma (249 en 347 M.) 12.30: orkestconcert: 13.00: nieuws; 13 50: Idem. 18.30: Amerikaanse ultzen- ding; 19 06 kamermuziek; 20.00: hoor spel: 21.20: Idem. 23.15: gram muziek; 23.45—24.00: nieuws. Brussel. 324 en 484 M. 324 M.: 11.45: gram.muziek. 12.30 weerberichten; 12 34: Casinoconcert. 12.50- koersen, 12.55: Casinoconcert; 13 00; nieuws. 13 15 or gelconcert: 14.00. schoolradio; 15.00: Idem 15.30- operettemuziek 16 30: gram - muziek: 17 00" nieuws; 17 10 lichte rnuz.; 18 20 18 00 gram muziek. 18 10: voor dracht: 18 20 gram muziek. 18 30: voor de soldaten; 19 00 nieuws. 19 30: film- re-, ue. 19 45 kroniek 20 00" filmmuziek: 20 13- symphonie orkest en solist; 22 00: nieuws 22 15 lazzmuziek: 22 45 gram - muziek: 23 00 nieuws; 23 05—24 00: operamuziek. 484 M.: 11.45- gram.muziek: 12 05: amusementsmuziek: 13 00: nieuws; 13 10. 13 40 14 30 en 15.00- gram.muziek: 16 30: pianorecital: 16 50 gram muziek; 17 00: nieuws; 17.10 verzoekprogramma; 18 30. noo en 19 40 gram muziek; 19.45: nieuws; 20 00 gevarieerd programma: 2115- gram muziek: 22 00: nieuws; 22 50: gram muziek 22.55 nieuws. 23.00:'gram. muziek. 23 50; nieuws. AGENDA 60>. Er is nu ineens zóveel gebeurd dat we biina onze vriend Panda zouden vergeten. Hij speelde in het voorafgaan de nu wel geen grote rol. maar wel een zeer snelle, want hy rende en rende zo- als hy nog maar zelden gerend had, tot hij ten slotte aan een politiebureau kwam waar ze naar hem wilden luisteren en wat er toen gebeurde kun je hier boven z.en Er werd een grote auto vol met agenten geladen en daar gingen ze! U moet natuurlijk wel een beetje uit- kiiken." zei Panda nog tegen de chauf- feur, die naast hem zat; ,het zijn heel I Eerste WRO Televisie-uitzending. 20.15214.5 1. opening door G de Clercq en W Vogt 2 .Televlzier 3 film- documentaire; 4 „Artis-tlcltelten", cause rie. Pauze. 5. Cabaret. Engeland. BBC Hninc Service (330 M.) gevaarlijke rovers, en ze hebben sabels en de lachende koetsier zag staan 'de^nr^dM^'lo30 en geweren„Wat stelt dat voor? Wie heeft dat ge- 0„De onfatsoenlijke artillerie." radio. 15 00 crftleken 15 45 opera-orkest: Alle agenten keken bang. maar de daan?' chauffeur zei heldhaftig: .We zullen ze antwoordde Wip,nor schor. „Daar zit- 1630 eens leren, meneer! Laat dat aan ons over! Al moest het ons onze laatste druppel bloed kosten!"Maar zo ver kwam het gelukkig niet. Want ineens moest de auto stoppen omdat er een opstootje op het pad was. en dat opstootje bestond uit rovers die alle maal keurig vastgebonden waren. Wat is dat nu'" vroeg Panda, die zyn ogen niet kon geloven vooral niet toen hij ook nog de voldane Jolliepop t«n ze in de stru.ken!" En toen werden de bladeren van de struiken opzy g^choven en wie ver scheen daar luchtig wuivend met de hoge hoed? Wie denk je? Nu ja kijk „De waarheid zegevierd, leerden reeds de Ouden!" zo riep JorisGoedbloed uit .Hier :s de artillerie! Wemt gij nog een partijtje ongeregelde rovers? Opruim.ng! Uitzoeken maai-! Alles moet weg!" 1 18.15 sport 18 20- amusementsmuziek; 19 00 gevarieerde muziek; 19 40: voor dracht; 20 00: „The Beggars Opera", opera; 2100 nieuws; 2115: nieuwsbrief uit Amerika; 2130' hoorspel met muziek; 22 00 causerie? 22 15: pianorecital; 23 00— 23 03 nieuws. Engeland, BBC Light Programme (1500 en 247 M.) 12 00 lichte muziek. 12 45: orkestconcert. 13 45: voor de kleuters: 11 00- voor de vrouw. 15 00 recital; 15 30: voor de soldaten; 15.45: lichte muziek; VRIJDAG: Schouwburg Théatre Hébertot ,ie Feu sur la terre". 8 uur nam. BIOSCOPEN. Trianon „Two weeks with love' (a. I.) Zondag 2.15, 4.30, 7.15 en 9.15 uur; overige dagen 2.30, 7 en 9.15 uur. Rev „Apache drums" (18 laar) Zondag 7 15 en 9.15 uur; overige dagen 7.15 ea 9 15 uur. „In de aap gelogeerd" Zondag en Woensdag 2.30 en 4.45 uur; overige dagen 2.30 uur. Casino ..To be or not to be" (14 Jaar) Zondag 2 30. 4.45. 7 en 9.15 uur; overige dagen 2.30, 7 en 9.16 uur; 3 Oct.: 2. 4.15, 6 30 en 8.30 uur. Lldo „De verloren vulkaan" (14 jaar) Zondag 2 30. 4,45, 7 en 9.15 uur; overige dagen 2.30. 7 en 9.15 uur. 3 Oct.: 2 30, 4.45. 7 en 9 uur. L"aX?a ~~Z "PaP3 Boem" (a L) Zondag 2.30. 915 uur: over|ee dagen 2 30. 9 uur uur' 3 °ct": 2^°- 4-46. 7 D,e,.a,von<3"' nacht- en Zondagsdienst der apotheken te Leidon wordt van Zaterdag 29 Sept. 13 uur tot Dinsdag 2 Oct. 8 uur waargenomen door Apotheek Herding en Blanken. Hogewoerd 171. tel. 20502 en v™ .h 1 o*'/?r*enstTaat 35- tel- 30136. r S °ct 18 uur Zaterdag 2£?,LAPotheek Tan Driesum. Mare 110. tel. 20406 en de Zulder-Apotheek. Lammenschansweg 4. tel. 23553. 7'e. Oesstgeest door de Oegstgeester Apotheek. Wilhelmlnapark 8, tel, 28274.

Leidsch Dagblad | 1951 | | pagina 3