dg shag! D7E V GYPTISCHc 0H1NGIH Mevr. I. M. C. BIJLEVELD-GEIMK Het gezicht van „Kin; Radio-programma PANDA EN DE 90ste Jaargang LEIDSCH DAGBLAD Donderdag 27 September 1951 Tweede Blad No. 27417 Sport- en speelvelden in Groningen (Van onze parlementaire redacteur). In de gemeente Groningen bestaat aan sport- en speelvelden een groot tekort, dat in de naaste toekomst nog zal toe nemen omdat tengevolge van de voort schrijdende stadsuitbreiding verschil lende bestaande sportterreinen voor wo ningbouw en straataanleg zullen moeten vorden bestemd. Het is daarom van be lang, dat spoedig meer sportvelden wor den aangelegd. In het uitbreidingsplan ran Groningen zijn in het Noord-Oos ten van de gemeente twee complexen sportvelden ter gTootte van resp. 6.40 ti.a. en 13.30 ha., aan weerszijden van aet Boter diep gelegen, geprojecteerd. De benodigde grond bevindt zich gro- :endeels in handen van particulieren, die niet bereid zijn gebleken tot verkoop aan de gemeente over te gaan. Aangezien de aanleg van deze sport velden naar het oordeel van de mi nister van Binnenlandse Zaken kan geacht worden tot algemeen nut te strekken, is bij de Staten Generaal thans een voorstel tot onteigening der bedoelde percelen aanhangig ge maakt. Het werk, dat als D.U.W.-object Is goedgekeurd, zal bij uitvoering tevens bijdragen tot het tegengaan van de werkloosheid in Groningen, die zich in ongunstige zin ontwikkelt. WIELRENNEN Clubkampioenschap voor Van Est c.s. Niet mïnaer dan 20 clubs hebben gisteren op een Vel uwe-parcours bij Arnhem aan het clubkampioenschap op dc weg deelgenomen. Het waren de clubs die voor deze gelegenheid wa ren versterkt met profs, die in deze wedstrijd, verreden ov er 2 ronden van elk 58 km de toon hebben aangegeven. De strijd ging voornamelijk tussen Maastricht", dat 3 jaar achtereen het dubkampioenschap heeft gewonnen, .Willebrord Wil Vooruit", „De Kam pioen" (Haarlem) en „Olympia", Am sterdam). Laatstgenoemde club maakte in de le ronde de snelste tijd ('1 uur min. 22), gevolgd door Willebrord, uur 20 min. 27. Haarlem 1 uur 20 min. •9 en Maastricht 1 uur 21 min. 12. In de 2e ronde wist Willebrord dat krachtige steun had van Wim van Est. de kleine achterstand in te lopen de snelste totaaltijd te maken. Wil lebrord met de renners Van Est. Wagt- mans en Roks twee renners hadden onderweg opgegeven werd clubkam pioen 1951. Maastricht moest zich thans met de 2e plaats tevreden stellen Het fcwam aan met de renners Sjef Jansen, Joris, Lambrichs en Nolten. De Kam pioen Haarlem, die Gerrit Peters en Bijster in de tweede ronde verloor, kon zich niettemin op de derde plaats hand haven, met de renners G. en A. Voor- ting en Van Roon. De uitslag luidt: 1. Willebrord Wil Vooruit (Rucphen) 2 uur 42 min. 17 sec.; 2. Maastricht 2.45.10; 3. De Kampioen (Haarlem) 247-29; 4. Olympia (Amsterdam) 2.47 41; 5. Wil'helmina- (Eindhoven) 2.49.36; 6. Het Zuiden (Eindhoven) 2.52.-; 7. Ulyses (Amsterdam) 2 53 25; 8 De Spartaan (Den Haag) 2.53.47 9 De Germaan (Amsterdam) 2.54.19; 10. De Pedaalrid ders Rotterdam) 2.54.31. DAMMEN. Goede start van L.D.V. Gisteravond speelde LDV haar 1ste competitiewedstrijd in de Hoofdklasse van de LDDB tegen Bodegraven. Na een emotioneel verloop, waarbq ver schillende spelers het danig te kwaad hadden met het tijdduiveltje, wisten de Leidenaars nog een vrij grote over winning uit Bodegraven mee naar huis te nemen. LDV scoorde 13 bordpunten, haar te genstanders de 7 resterende punten la tend. De LDV bordpunten kwamen door overwinningen van W. Huisman, W. Heemskerk B. Slegterrtiorst, J. Klinken berg en Th. Uyttenbogaard en ooor re- mise's van A. Sladek, M. Kruider en J. Zaalberg. J. W. Huisman Jr. en I. Te- leng (res.) verloren hun partij. De gedetailleerde uitslagen waren als volgt: W. Terlouw «Bodegraven)W. Huisman (LDV) 0—2, N. Anker—W. Heemskerk 02; C. ScheerA Sladek 1<1, J. BoefB. Slegtenhorst 02, C. BeyermanM. Kruider 11, T. Kooi- 1 straJ. Klinkenberg 02, J. v. Dam J. Zaalberg 11, J. v. LeeuwenJ. W. Huisman Jr. 20, T. LammensTh. Uytenbogaard 02, A. Kooistra (res.) I. Teleng (res.) 20. Einduitslag 7—«13. ROOZENBURG EN KELLER SPEELDEN WEER REMISE. De 15e partij van de tweekamp om het wereldkampioenschap tussen Roo- zenburg en Keiler eindigde na 70 zetten in remise. De stand luidt thans: Roo- zenburg 16 punten, Keiler 14 punten. Millioenenorder voor Burgerlijke Verdediging Zoals bekend heelt de Nederlandse regering het plan over te gaan tot de aankoop van brandweermaterleel ten behoeve van de burgerlijke verdediging. Naar wij vernemen zou deze millioenen order bestaan uit de levering van in totaal 440 chassis, 677 motoren voor aggregaten en 925 pompen. Sportsplinters (Ingcz. Med.-adv.) De in het Ibrox Park te Glasgow gespeelde interleague wedstrijd Schot landIerland is met 30 door de Schot ten gewonnen. Tijdens de in White City Stadion gehouden stedenwedstrijd LondenGo thenburg heeft een Britse ploeg, be staande uit Nankeville. Webster, Evans Parlett, een geslaagde aanval gedaan op het wereldrecord 4 x 880 yards estafette. De ploeg maakte een tijd. van 7 min. 30.6 sec. en bleef 4 sec. onder het we reldrecord, dat sinds 25 Mei 1941 met 7 34.6 op naam stond van een ploeg van de Universiteit van California. Ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan van de Haagse Schaakbond, wordt van 1 t/m 6 October as. te Den Haag een schaak-tournooi gehouden, waaraan deelnemen: dr Euwe. Donner, Muhring, Van Donk en Muilwijk, Arnhemmer stak zijn vrouw met mes Een 36-jarige Arnhemmer heeft voor zün woning in de Wiclakker- straat 38 in Arnhem zijn vrouw 7 ste ken toegebracht met een mes, waar van vier in de rug en drie In de borst. Onmiddellijk daarna ging hy naar het politiebureau om zich zelf aan te geven. De vrouw werd naar het Ge meenteziekenhuis overgebracht, haar toestand is niet levensgevaarlijk. Er was de laatste tijd al herhaaldelijk rusie tussen man en vrouw, zodat de vrouw haar intrek elders nam. Gister morgen had de man de bedoeling om de verhouding weer in orde te brengen, maar na een woordenwisseling trok hij zijn mes en stak zijn vrouw. In vroeger jaren heeft hij ook al eens 'handelingen verricht, die in strijd waren met de wet. De Arnhemse recherche heeft dit geval in onderzoek, waarbij -men uitgaat van een poging tot moord. GOUDEN JUBILEUM BOND VAN CHR. HARMONIEGEZELSCHAPPEN. In Tivoll te Utrecht heeft ae Bond van Ohr. Harmoniegezelschappen zijn gouden jubileum gevierd. Bondsvoorzitter van de jubilerende organisatie is de heer L. H. J. Kluit te Rotterdam. Hij bekleedt deee functie al 27 jaar en is 32 jaar voorzitter van de afd. Rotterdam. De burgemeester van Utrecht, jfhr mr C. J. A. de Ranibz, heette de gasten wel kom. De tweede voorzitter van de jubile rende bond, de heer P. J. Verhoert uit Berkel, vertelde de geschiedenis van de Bond, daarbij het werk van de voorzit ter huldigend. Daarna was er gelegenheid geluk wensen aan te bieden, waarvan zeer druk gebruik werd gemaakt. De dag werd besloten met een fee9tconcert van de Kon. Marine Kapel onder leiding van kapitein Gijsibert Nieuwland in Ti- vol-j, waarvan het eerste deel werd uit gezonden door de NCRV. FEUILLETON Oor spronkelij ke Roman door 10) teur. Het oudere meisje strengelde haar vingers uiteen en zag om; de jonge man bij de sofa richtte zich op en beiden werden aan de politieman voor- I gesteld. „Mjjn stiefdochter, Meta van Wiel- 1 dreoht. Dokter Richard Terwolde. In- I specteur ..Renkevoort'vulde deze aan. Hij begroette ook het meisje op de sofa. Maar dan nam hij, met een woord i van verontschuldiging, de jonge dok ter apart. „Mag ik u om een paar inlichtingen vragen? Ik ben bly, dat ik u hier juist 1 ontmoet heb. Ik had graag uw oordeel over het geval van juffrouw Baeck." Ze stonden nu samen in de hall en de f jonge man antwoordde: Het js een gevai van verdoving, zon- „Dat denk ik wel. Ik zal u bij haar der enige twijfel. Zij is zelfs een tijd brengen; ze is in de zitkamer.' bewusteloos geweest, naar zij zelf ver- Inspecteur Renkevoort volgde de telt, maar de tijdsduur kan zij niet .-Nee. Ik zal het U eerlijk zeggen, ik ^es huizes naar de zitkamer; 1 vaststellen. Het middel is nu in zoverre aeby ook moeilytoeden ^rnet^Kiatnrien^ ruinii modern en smaakvol gemeubeld. uitgewerkt, dat ze weer helemaal hel- rso-n een grote, gemetselde schouw vlam- i oer is, al heeft zij hoofdpijn. Maar de een huiselijk blokken vuurt je Er j wat er eigenlijk precies gebeurd is, zegt brandde slechts een staande, goud-om- I zij niet." kapte schemerlamp; op de sofa lag I „Dus een bedwelming, een vergifti- het meisje, dat hij die middag eigen- ging." lijk slechts vluchtig gezien had. Een „Ja. in zekere zin een vergiftiging, jonge man stond bij haar, zijn gezicht i Maar aan toch een dosis, die niet dó- vol toewijding naar haar overgebogen, delijk geweest is. Ik zou eerder den- en op enige afstand stond de oudste ken aan een sterk slaapmiddel en dat zuster, haar vingers ineengestrengeld op op zichzelf is al niet ongevaarlijk." „Ja?" vroeg de politieman toen er Kn langdurige pauze viel. ..Het is om de muziek", vervolgde de fcheepv aartman. „Kathrientje speelt viool, bijzonder goed, zeggen haar le raren. Ze is begaafd. Ze wil in de mu- Éek verder gaan. Ik vind het humbug, fc hou niet van dat artistieke gedoe; ik heb zelf ook niet de minste aanleg die richting. Die leraren warmen r zo'n beetje op, omdat ze gefortu neerd is. Een melkkoetje. Nee, ik hou niet van de „Kunst" met een hoofd letter; ik bedoel: wel aardig om eens een avond, naar een concert te gaan, naar niet om er je vak van te ma ten", ,Het is een opvatting", zei de politie man. „Nee, dan heb ik liever een meisje als Heta", vervolgde de ander zijn confi denties", Die is niet gefortuneerd. Ze wilde geen geld van mij aannemen, naar haar eigen brood verdienen en ïerd apothekers-assistente. En nu is ze zelf apothekeres en heeft een eigen zaak op de Kalkmarkt." „Op de Kalkmarkt, zegt u!" „Ja. Kent u die apotheek?" „Ik ben er wel eens geweest." „Ze verdient ruim haar eigen brood, e is gelukkig en tevreden in haar verk. Ziet u, dat heb ik nu veel liever r3n dat gepraat over kunst en dat ge- (h'eep met Bach of hoe die kerels aogen heten. Enfin, u ziet. ik ben een suohtere ziel! Maar ik heb Kathrien «trboden om in de muziek te gaan." „Enne.... heeft ze zich daaraan ge houden?" „Voorlopig wel. Misschien vindt u, 'st wij erg afdwalen en dat ik u nut loos ophoud met mijn praatjes over Sijn kinderen. Maar ik dacht zo: mis kien wilt u zich enigszins in mijn (nis oriënteren." „Inderdaad, meneer Baeck, dat is zo. politieman keek getroffen naar het :>sige gezicht tegenover zich: een -hrandere, reëele kerel, maar een las- k potentaat temidden van zijn hete- ügene kinderschaar! Hij vroeg: x .Nog één ding. meneer Baeck. Wat is •st voor een diner, waar u met uw 'sehter naar toe zoudt gaan •Een jubileum van de vereniging Amsterdam". Een tamelijk officieel Jier met. autoriteiten en hun dames, ■toidat. mijn vrouw op het ogenblik in biesland logeert, vroeg ik Kathrientje -ee, Meta geeft niet om zulke dingen' Juist. En nu zou ik graag uw doch haar borst, met grote cgen naar de beide anderen te kijken Het was een tafereeltje, dat zich na tuurlijk ogenblikkelijk wijzigde bij de binnenkomst van de beide mannen, maar dat zich om de een of andere reden als op een fotografische plaat vastlegde in de geest van de inspec- „Dus in ieder geval toch een middel, dat haar is ingegeven. Niet een bewus teloosheid die uit haar gestel zou kun nen voortkomen. U kunt dat natuurlijk het beste beoordelen." „Nee, dat lijkt mij uitgesloten. Zij is niet sterk, maar volkomen gezond." De politieman taxeerde onder het ge sprek de jonge dokter en zijn oordeel 1 was gunstig. Een rustig, goed-besneden gezicht met eerlijke, donkere ogen. Een prettige getuige in een moeilijke zaak als deze. Hij vroeg verder: „Nu nog een vraag. U bent- een vriend des huizes nietwaar? Kent u de familie Baeck al lang?" „Ja, Inspecteur, al jaren. Ik ben de jeugdvriend van Theo van Wieldrecht, de stiefzoon. Zijn moeder is hertrouwd, toen wij allebei vijftien jaar waren en sindsdien kom ik geregeld bij de fa milie Baeck in huis, ook nu Theo zelf in Indonesië is. Ik drink hier iedere dag koffie, omdat ik hier in de buurt in een polikliniek werk; zelf woon ik met mijn moeder in de Watergraafsmeer". „Juist. Dus u kent de familie goed. Zijn er wel eens moeilijkheden, zo met de kinderen?" „Soms wel en eigenlijk altijd door I Kathrientje, al geeft ze er nooit direct I aanleiding toe. Maar haar zusje Lydia is jaloers op haar, dikwijls heftig ja loers, en dat geeft dan scènes. En dan i is er die ongelukkige vioolspelerij waar I meneer Baeck zich altijd tegen verzet; J het schijnt iets te zijn dat hem ver- schrikkelijk irriteert. Het kind probeert werkelijk hem zoveel mogelijk te ont- zien, maar het is nu eenmaal een drang I in haar, een artistieke drang. Ze is eigenlijk te begaafden te fijn voor haar familie". „En is haar stiefzuster nooit jaloers op haar? Die is immers zoveel ouder? Dat zou nog meer voor de hand lig gen." (Wordt vervolgd) sJiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiMiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiMiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiHiiiiiHiiiiniii's' Op gevaar af me de woede op de hals te halen van dui zenden fabrikanten van scheermesjes en moderne droogscheerapparaten, wil ik ditmaal toch eens een ere palm uitreiken aan de heer King C. Gillette. Morgen bestaat dat zaakje van hem, dat honderd mil- lioen scheermesjes per week aflevert de koers der aandelen staat dan c-ok niet voor niets op ongeveer 70! precies 50 jaar. We kunnen ons nauwelijks meer voorstellen, hoe de we reld er uit zag zonder scheer mesjes. Mannen met baarden, snorren, knevels, tochtlatten en sikjes hadden het heft in handen, maar het heft van het Giillette-apparaat ver anderde het aanzien van de heren der schepping in die mate, a Is nauwelijks voor mogelijk gehouden was. Als ik 's morgens haastig &1 te haastig naar m'n trou we Gillettegrijp, dan is 't heus niet diéns sohuld, wanneer ik er niet altijd zonder schrammetje af kom. Alle fabrikanten van scheermes jes rekenen op bedaarde banteer- ders, die voor het inzepen volop de tijd hebben. Zo is 't in mijn geval niet, maar daar behoeft de be roemde King niet mee te rekenen. Maar 's Zondags, wanneer ik me soheer zoals 't hóórt, dan is er geen haarsprietje meer te ontdekken. Dan zijn de wangen zó zacht, als door de heer Gillette bedoeld. Dank zij de ernst en de concen tratie waarmee dan de belangrijke handeling van het scheren wordt verricht. Zonder iets af te willen deen aan de voortreffelijkheid der imitaties: Gillette was toch de éérste, die de mannen van hun overtollige baard haren wist af te helpen. Het heeft me altijd verwonderd, dat hij zich z'n hele leven met een dikke snor, in plaats van met een blank gezicht heeft vertoond. Nóg laoht me de snor altijd vriend el ijk toe, wanneer ik omzich tig een nieuw mesje uit de doeken wikkel en telkens vraag ik me dan af: „Waarom heeft hij er zichzelf nooit mee schoon geschraapt?" Een zeepfabriek maakt toch King C. Gillette. nooit reclame met een Hef meisje, dat wat vuil is? Ik heb 't nü begrepen: Gillette in zijn tijd wilde de overgang bussen de volle baard en de room blanke wang niet té plotseling in de belangstelin-g der mannen werpen. Nee: de overgang moest geleide lijk en dientengevolge tè subliemer zijn. En hij behield zijn snor: de man moest een halve eeuw geleden tóch man bleven! Desondanks had Gillette in den beginne de grootste moeite kopers te vinden: er waren alleen een paar acteurs en andere vrijgevochten lieden, die zich voor z'n karretje lieten spannen. Maar 'hij heeft de tyd en de ver anderde smaak meegehad en is nü, waar hij zijn wil: de man met de baard is even zeldzaam geworden als de man zonder baard toen Gil lette met z'n mesjes op de proppen kwam. M'n leven lang blijrt dk Gillebte daarvoor dankbaar. Want zpnder zijn dierbaar mesje zouden U en ik eenvoudig géén ge zicht hebben. En dat zou toch géén gezicht zyn. Vindt U ook niet? FANTASIO. ■niiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiillliiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiliiiiiiiiiiilliiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiF. delen van snauwen aan dodelijk ver moeide officieren?" Dit vraagt het lid van de Tweede Kamer de heer Vorrink (P. v. d. A.) schriftelijk aan minister Staf. Het Tweede Kamerlid vraagt ver der, welke maatregelen de minister denkt te nemen indien de gang van zaken in de „Volkskrant" onjuist is weergegeven, dan wel indien deze me dedeling in overeenstemming met de waarheid blijkt te zijn. In dit laatste geval vraagt de heer Vorrink. hoe de minister een dergelijk optreden van het hoogste militaire gezag in het leger in de toekomst denkt te verhinderen. Vragen aan minister van Oorlog: Snauwde generaal Hasselman officieren af? „Is de minister van Oorlog bereid een onderzoek in te stellen naar de juist heid van de in de „Volkskrant" van 22 September voorkomende mededeling, dat generaal Hasselman by zyn bezoek aan de Nederlandse commando-posten, tijdens de oefening „Tegenstoot" in Duitsland, volstaan heeft met het uit- VOOR VRIJDAG 28 SEPTEMBER. Hilversum I, 402 m. VARA* 7.00 Nieuws; 7.18 Gr.muz.: 8.00 Nieuws en weerber.: 8 18 Gr.muz.; 8.50 Voor de huisvrouw 9 00 Gr.muz. (9.309 35 Wa terstanden). VPRO; 10.00 „Thuis", eau serie; 10.05 Morgenwijding. VARA: Gr.muz.: 10.30 Voor de vrouw: Kamerkoor. 11.05 Radiofeuilleton: Orgelspel. AVRO: 12 00 Dansmuz 10.20 10 45 11.25 12.30 12.33 13 00 55-. Toen de boze rovers, onder aan- toen zy zich op het rijtuig stortten en voering van de gewetenloze Willie Wip- het paard grepen terwijl zij intussen op snor, nu de postkoets overvielen, had allerlei wijzen tot uitdrukking brachten, Jolliepop bijzonder weinig zorg en bij- dat zij voor geen kleintje vervaard wa sland van de koetsier die zich eerst ren. Willie Wipsnor blonk in het byzon- toch als een In-ijgshaftig persoon had der uit in het vertoon van ruwe bars- doen kennen. Vormloos lag de ongeluk- heid. en hij was het dan ook, die beve- kige in Jolliepop's schoot, terwijl hij lend tot Jolliepop schreeuwde: .Kom angstig om genade snikte, en het is dan van de bok af en geef me je geld!" Maar ook geen wonder, dat Jolliepop bijzon- dat liet Panda's trouwe dienaar zich der verontwaardigd was. „U bent be- zo maar niet commanderen! Gij ver taald om my te beschermen!" zei hij gist u vrind!" sprak hij. „Ik herinner ferm. „Sta op en doe uw plicht! Ver- me niet dat wij ooit aan elkander zijn jaag deze schobbejakken, of anders zal voorgesteld, dus ik vraag me af waar gij ik een ingezonden stuk in de krant de brutaliteit vandaan haalt om mij op schrijven, waarin uw verouderde post- koetsd'.enst aan de kaak wordt gesteld!" l'r willen spreken. Zou dat mogelijk j Niets mocht echter baten; de rovers on- öjn?" 'dervonden geen enkele moeilijkheid de openbare weg aan te spreken Ik raad ■u in uw eigen belang aan om u ordelijk te verwijderen, want anders zal ik stel lig die politie roepen!" De enige dank die de trouwe bediende voor de2e fijne woorden oogstte was een bulderend ge lach van de rovers, die namelijk hele maal niet bang waren voor de politie.. En toch had ook Panda, die immers een eind terug in het woud door de postkoets voorbij gereden was, geen an dere oplossing voor zijn moeilijkheden kunnen bedenken. Ziet, hoe hij hier door het bos rent! „Ik ga de politie waar schuwen dat is het énige wat ik nog kan doen!" dacht hij. Wij zijn benieuwd of hij nog op tyd zal komen We vragen ons ook af. waar Joris Goed'bloed eigenlijk gebleven is; het zou ons zeer verbazen, wanneer deze leperd niet stilletjes bezig zou zijn een of ander arglistig plan uit te voeren. Land- en tulnbouwmededelingen Gr.muz.: 12.45 Sport en prognose: j Nieuws: 13.15 Mededelingen of Gr.muz.; 13.20 Orkestconcert: 14.00 Kookpraatje; 14.20 Kamerorkest: 15.00 Boekbespreking: 1 15.20 Promenade orkest en soliste. VARA I 16.00 Gr muz.: 16.30 Voor de Jeugd; 17.00 Clavecimbelrecital. 17.20 Muzikale ca<u6erle; 18.00 Nieuws: 18.15 Felicitaties: I 18.45 ..Denk om de bocht"; 19.00 Plano- spel. 19.10 Spreekuur voor Emigranten VPRO: 19.30 .De Nieuwe Kerkorde", causerie. 19.50 Berichten; 20.00 Nieuws. 20.05 Boekbespreking: 20.15 Gr.muz.; 20.30 Benelux; 20.40 „Een sterk volk' VARA: 2100 Verzoekprozr.; 21.45 Bui tenlands overzicht; 22.00 Amusemcnts- i muz.: 22.25 Gesproken portret. VPRO i 22 40 „Vandaag", causerie, 22 45 Avond- I wil dine. VARA 23.00 Nieuws: 23.15 „In i huwellik en gezin", causerie; 2&.30 j 24.00 Gr.muz. Hilversum Tf. 298 m. KRO: 7.00 Nieuws; 7.15 Ochtendgymnastiek; 7 30 Gr.muz 7.45 Moreengebed en liturgische kalender; 8.00 Nieuws en weerber.; 8.15 Symphonette orkest en soliste: 9.00 Voor de huisvrouw: 9.35 Schoolradio; 9.45 Gr.muz.: 10.20 Idem; 11.00 Voor de zie ken: 11.40 Vloolreoltal; 12.00 Angelus; 12.02 Schoolradio: 12.30 Land- en tuln- bouwmededellngen: 12.33 Met-ropole or kest en soliste: 12.55 Zonnewijzer: 13 00 Nieuws en katholiek nieuws; 13.20 Ac tualiteiten; 13 25 Orgelspel: 13.45 Voor de vrouw: 14.00 Schoolradio; 14.20 Zang en plano. 14 45 Gr.muz.; 15.00 Voor de scholen: 15.30 Symphonie-orkest; 16.00 Voor de zieken: 17.00 Voor de Jeugd; 17.15 Kinderkoor. Intermezzo: Gr.muz.; 17 45 Gr.muz.; 18.18 Katholiek slenaal. Benelux commentaar en West-Indisch commentaar; 18.30 Amusementsmuziek; 18.52 Actualiteiten; 19.00 Nieuws; 19.15 Regeringsultoendlng: „Verklaring en toe lichting"; 19.35 Lichte muziek; 19.48 Katholiek signaal en buitenlands over zicht: 19.56 Gr.muz 20.00 Nieuwe 20.05 De gewone man zegt er 't zilne van; 20.12 Operaconcert (ca. 20.45 Actualitei ten): 21.15 „Amsterdam", klankbeeld: 22.15 Quatre mains; 22.45 Avondgebed en liturgische kalender: 23.00 Nieuws. 23.15 Sport: 23.20 Lichte muz.; 23.35—24.00 Amusementsmuziek. Engeland. BBC Home Service. 330 m. - 12.00 Dansmuziek 12.30 Voor de arbei ders: 12.55 Weerber.; 13 00 Nieuws: 13.10 Gr.muz.: 14.00 Schoolradio.- 15.00 Critle- ken; 15.45 Opera-orkest: 16.30 Gr.muz.: 17.00 Voor de kinderen: 17.55 Weerber.. 18.00 Nieuws; 18 15 Sport: 18.20 Amu- ementsmuz.; 19.00 Populaire muz 19.40 Voordracht; 20.00 Afscheid van „The South Bank Festival"; 21.00 Nieuws; 21.15 Nieuwsbrief uit Amerika: 21.30 Voordracht; 22.00 bas. vlooi en plano's: 23.00—23 03 Nieuws. Engeland, BBC Light Programme. 1500 en 247 m. 12.00 Lichte muziek; 12.45 Orke9tconc13.45 Voor de kinderen; 14 00 Voor de vrouw; 15,00 Lichte muz.: 15.30 Voor de soldaten; 15.45 Lichte mu ziek: 10.15 ..Mrs Dale's Dagboek"; 16.30 Orgelspel; 17 00 Orkestconcert; 17.30 Lichte muz., 18.15 Gevarieerde muziek; 18 45 Hoorspel; 19.00 Nieuws: 19.25 Sport 19.30 Veraoekoroer.: 20.00 Discussie; 20.45 Gevarieerd proer.; 21.15 Gr.muz.: 21.30 Gevar. progr22.00 Nieuws: 22.15 Actualiteiten; 22/20 Dansmuz.: 23.00 Voordracht: 23.15 Lichte muz.; 23.56 24.00 Nieuws. Nordwestdeutscheu. Rundfunk, 309 m. 12.00 Lunchconcert: 13.00 Nieuws; 13.25 Orkestconcert; 15.40 Dansmuziek; 1645 Nieuws: 17.00 Strijkkwartet: 18.00 Orkestconcert; 19 45 Nieuws; 20.05 Or kestconcert: 21.00 Operaconcert; 22.15 Nieuws; 22 35 Gevar. muz.: 23.20 Vrolijk progr.: 23.50 Lichte muz.: 24.00 Nieuws: 0.30 Lichte muziek; 1.00 Weerbericht. Frankrijk, Nationaal Programma, 347 en 249 m. 12.30 Orkestconcert; 13.00 Nieuws: 13.50 Idem; 13.55 Israëlische uit zending; 18.30 Amerikaanse uitzending; 19.05 Kamermuz.; 20.00 „Georges Dan- din". opera; 22.30 Concrete muziek: 23.45—24.00 Nieuws. Brussel, 324 en 484 m. 324 m.t 12.30 Weerber.; 12.34 Orkestconcert: 12 50 Koersen. 12.55 Orkeatconcet; 13.00 Nieuws; 13.15 Orgelconcert; 14.00 Ka mermuz: 14 45 Gr.muz 15 30 Klassieke muz16.15 Gr.muz.; 17.00 Nieuws: 17.10 Lichte muz.; 18 00 Protestantse causerie; 18.30 Voor de soldaten: 19 00 Nieuws; 19.30 Filmrevue; 19.50 Radilofeullleton: 20.00 Fllmmuz.; 20.15 Orkestconcert (plm. 21.05 Kunstkaleldoscoop)22.00 Nieuws; 22.15 Jazzmuz.; 22.4524.00 Gr.muz. 484 nu: 12.05 Orkestconcert: 13.00 Nieuws; 13.10. 13.30. 14.30 en 15.00 Gr. muz.; 16.30 Kamermuz.; 16.50. 18.30 en 19.00 Gr.muz 19.45 Nieuws; 20.00 Om roeporkest: 21.00 Gr.muz.; 21.30 Klank beeld: 22.00 Nieuws; 22.10 Kamermuziek; 22.55 Nieuws; 23 00 Gram.muz.; 23.50 Nieuws. AGENDA DONDERDAG. S-tadszaal: Choplnavond Theo van der Pas. 8 uur nam. Snouck Hurgronje-huis (Rapenburg) Filmavond Ned.. Chr. Reivereniglne. 8 uur. VRIJDAG. Alphen a. d. Riln: Avifauna Operette concert. 8.30 uur. ZONDAG. Federatiehuis (Gerecht 10). Centrum Leiden Soefi Beweglne. 11 uur. MAANDAG. Rtjnsburgerweg 169: Aandeelhouders- verg. Leidse Onderwijsinstellingen. 11.30 uur. Pieterskerk: Wijdingsuur Kerkkoor Ex Animo. 8 uur. DAGELIJKS: Lakenhal: Tentoonstelling „Ars Aemula Naturae" 10 uur v.m.5 uur n.m. Zondags 15 uur nam (t/m. 30 Sept.) BIOSCOPEN. Trianon „Asphalt Jungle" (18 Jaar). Zondag 2.15, 4.30. 7.15 en 9.15 uur; overige dagen 2.30 7 en 9.15 uur. Rex „De Vader van de bruid" (a. 1.) Zondag 2.30, 4.45. 7.15 en 9.15 uur; overige dagen 2.30, 7.16 en 9.16 uur. Casino ..Het huls der vrouwen" (18 Jaar). Zondag 2.30, 4.45 7 en 9.15 uur; overige dagen 2.30. 7 en 9.15 uur. Ltdo „Op weg naar Broadway" (a. Zondag 2/30, 4.45, 7 en 9.15 uur; overige dagen 2/30, 7 en 9.15 uur. Lnxor „Vier in een Jeep" (14 Jaar). Zondag 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur; ove rige dagen 2.30, 7 en 9.15 uur. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken te Lelden wordt van Zaterdag 22 Sept. 13 uur tot Zaterdag 29 Sept. 8 uur waargenomen door Apotheek Boekwljt, Breestraat 74, tel. 20552 en de Haven- Apotheek, Haven 18, tel. 20085. Te Oegstgeest door de Oegstgeester Apotheek, Wllhelminapark 8, tel. 26274,

Leidsch Dagblad | 1951 | | pagina 3