Fa PLANJE JUBILEERT UIT DE OMSTREKEN |Du«venbodeJ°nanpU'Haasnoot; Willem, z. UIT DE RIJNSTREEK Waddinxveense meubelfabrikant verdronk in de Gouwe Beurs van Amsterdam WOENSDAG 26 SEPTEMBER van R. Geljtcman en C van der Plas. Uil 1 mr\ Vf OndertrouwdJ. B. Baljens en J. M. illL,L.lL\j\J i\i Kouwelaar; J. van Duljn en G. van der Bent; J Weljers en J. M. Th. Ammerlaan. Getrouwd: W. van Duljn en J. G. Schul- temakcr; E. den Haas en S, van Rijn; W. Sip en G. van Delft; P. Hartevelt en J. van DulJvenboden; J. Zandbergen en J. P, Guljt; A. Kuyt en C. de Jong; C. van Beclen en M. Plug. Overleden: J. Souverljn. 31 Jaar, echtg. van J. Barnhoorn. Veel aanmeldingen voor Avond-Nijverheidsschool Vele Jaren lang is te Hillegom, onder leiding van de heer W. Th. v. d. Rotte, architect te Bennebroek, een winter avondcursus bouwkundig tekenen ge houden. Naarmate de drang naar industriali satie en de vraag naar geschoold tech nisch personeel toenam, besefte men, dat deze cursus hieraan onvoldoende beantwoordde. Daarbij kwam, dat men in de Bollenstreek geen plaats had in het bloembollenvak voor alle jongelui, die met handenarbeid hun brood wilden verdienen. Daarom besloot het gemeen tebestuur van Hillegom tot het stichten van een Avond-Nijverheidsschool. Het theorie-onderwijs in de vakken electro techniek, metaalbewerking, schil deren, handtekenen, Ned taal en wis kunde wordt gegeven in de lokalen van de Prinses Marijke-sohool terwijl voorts een onderwijslokaal in aanbouw is ach ter het gebouw van Openbare Werken aan de jhr Mookkade. Aanvankelijk was gerekend op dertig leerlingen voor de begincursus, maar thans hebben zich reeds 74 cursisten aangemeld, waardoor ook het aanvan kelijk opgezette leerplan is uitgebreid. B. en W. hebben derhalve de Raad cre- die ten moeten vragen voor aankoop van meer lesmateriaal, o.a. tekentafels. Ook de bouw van het leslokaal zal meer kosten dan aanvankelijk werd geraamd. De verlichting zal geschieden met TL-buizen, de verwarming wordt aangesloten op de centrale verwarming van het gebouw van Openbare Werken. In zijn vergadering van Vrijdag a.s. zal de Gemeenteraad moeten beslissen over de aanstelling van. voorlopig tijde lijke. leerkrachten en eeji directeur. Op de nominatie voor de directeurs functie staan de heer F. Belle te Haar lem. die in officiële publicaties reeds voorlopig als directeur werd genoemd, als No. 1 en als No. 2 de vroegere leider van de cursus bouwkundig tekenen, de heer W. F. van de Rotte te Bennebroek Verder zijn door B. en W. de navol gende aanbevelingen opgemaakt.: Electroteohniek1. J. F. Waagmeester te Haarlem; 2 F. J. Bakx te Haarlem. Metaalbewerking1. J. L. M. Butot te Haarlem; 2. W. Arnoldus te Leiden. SchilderenC D. van Coeverden te Sa^senheim; 2. K. Laagland te Haarlem. Handtekenen: 1. A. F. Heinnchs te Haarlem; 2. A. Dietz te Leiden. Ned. Taal: 1. J. H. Metzlar te Hille gom; 2. J. Valkenburg te Hillegom. Wiskunde; 1. C. D. Ouwehand te Oezstgeest; 2. F. E. R. Lange te Haar lem. Medisch Centrum in Casa Nova Bouwcrediet wordt overschreden. Indertijd hebben B. en W. de Raad een oredlet gevraagd voor de verbou wing en inrichting van de door de ge meente aangekochte villa ..Casa Nova" aan de v. d. Endelaan tot medisch cen trum. In deze zelfde villa is ook de R K. Lagere Tuinbouwschool zehuisvest. Bedroeg het crediet f 6000. thans bliikt. dat tengevolge van de prijsverho gingen een vermeerdernig met. f- 2500 noodzakelijk is. Extra voorzieningen, om aan verschillende hygiënische eisen te kunnen voldoen, vragen daarenboven nog f.2200. De inrichting, meubilering, stoffering en sanitaire installatie zal f.8000 kosten, met de aanleg van tele foon en de bouw van een kolenberg- plaats is ten slotte nog f.1150 gemoeid. B en W. verzoeken de Raad deze cre- dietsvermeerdering toe te staan. GASGEYSERS TN WONING COMPLEXEN. In het woningcomplex Vosselaan zijn de douchecellen in een aantal woningen voorzien van kleine gasgeysers. De aan schaffing hiervan is geschied door het gemeentebestuur, terwijl de bewoners wekelijks een bepaald bedrag als aflos sing, rente en voor onderhoud betalen. Gezien de ervaringen hiermee willen B. en W thans gevolg geven aan het •verzoek van de vereniging „Goed Wo nen". zowel de 24 bij haar in exploitatie zijnde woningen aan de Vrouwerlaan_ zowel als de nog in aanbouw zijnde 28 wonineen aan de Lijsterbeslaan. even eens met deze geysers uit te rusten. Dit betekent voor de bewoners, dat ze per week f 0.75 extra zullen moeten beta len. De meeste bewoners hebben zich hiermee reeds accoord verklaard. Der halve adviseren B. en W. de Raad, de hiervoor benodigde credieten toe te staan. B. en W. van Hillegom hebben aan de Raad voorgesteld mej. M. A. W. Pols alhier, thans als tijdelijke leerkracht werkzaam aan de Prinses Marijkeschool voor O. L. onderwijs, in vaste dienst te benoemen. Voor de benoeming van een onder wijzeres nuttige handwerken aan deze school is de navolgende aanbeveling op gemaakt: 1. mej. L. Sohotte. 2. mej. A. Grauwelman, beiden wonende te Haar lem. BurgerlOke Stand Geboren: Wallerius Pranciscus Joseph, z. van J. J. P van Lierop en I. J. C. T. Visser; Dirk Davld. z van D Schipper en J. Noomen: Hendn- kus Adrianus. z van A. H. Couzljn en G Geerllngs; Petrus Gerardus Maria. z. van J P.'van der Weijden en J. P. van der Klugt. Ondertrouwd. A. H. Verhaar en M van Dorp F. W Murk en J. M. van Leeuwen. Getrouwd T. M. P. Angevaare en J G. Fransen- J. J. van der Leeden en C. de Gier; J.' van Heusden en A. J. de Jong. Overleden: C. van Steijn. nr. 77 Jaar: W. Kljne, m.. 81 Jaar; G. Hoogkamer, nr. 44 Jaar; S. A. Groot, m.. 80 Jaar. KATWIJK RAADSAGENDA De gemeenteraad vergadert morgen avond om half acht De voornaamste punten der agenda zijn: Voorstel tot aankoop van de bezittingen van de fa. C. Minnee en Zoon. Voorstel tot het aangaan van grondtransacties met de Kerkvoogdij van de Ned. Herv. Kerk te Katwijk aan den Rfjn. Voorstel tot het verkopen van grond gelegen tussen de Randweg en de Seer. Varkevisser st raat. Pra-e-advies met betrekking tot de niet-goedkeuring van het Raadsbe sluit van het door wijlen mevr. dr wed. Meerburg-Helders aan de gemeente ge legateerde huis. Voorote. tot wijziging van de instructie van de hulpkeurmees- ter in de keuringskring „Katwijk". Voorstel tot wijziging van de verorde ning regelende de heffing van haven geld. Burgerlijke Stand Geboren: Willem, z. van A Zwitser en H. Fikse; Dirk, z. van J. Meltvogel en L. van Duljn; Allda Elisabeth, d. \an P. Mey vogel en G. Vooijs; Maarten, z. van C. van Duivenvoorde en L v. d. Wiel; Arendje, d. van J. van Duijn en A van Beelen, André, z. van M. Schoneveld en G van der MelJ; Wilhelmus Hendrikus Johannes, z. van H. J. Grimbergen en M. A. Castenmlller; Willempje Allaa, d. van KATWIJK AAN ZEE Nieuwe motorreddingsboot ingewijd Gistermiddag had de eerste oefe- ningstocht met de nieuwe motorred dingsboot ,3aron van Kattendijke' plaats. De tocht in zee verliep vlot onder leiding van schipper C. Jonker. Het voornaamste onderdeel van deze oefening was het omgaan met de wa gen, waar de boot af- en opgetrokken moet worden. De heer W. Taat gaf hierbij de nodige aanwijzingen. Met tien paarden voorop werd de boot door het zand getrokken. Volgende week Dinsdag 's morgens om half twaalf zal het nieuwe boten- van M- J. van huis van de Kon. N.Z.H.R.M. officeel overgedragen worden aan de plaatse lijke commissie alhier. LEDENVERGADERING „KO-PLU-KO" ,Ko-Plu-Ko" hield gisteravond in Casa Cara een vergadering. De opening geschiedde door de voorzitter, de heer J. N. Sibre. Er werden drie nieuwe le den ingeschreven. De secretaris, de heer L. A. Kreft, las de notulen en bracht verslag uit van de bijeenkomst van de Raad van Beheer, welke in Rot terdam werd gehouden. Voorts werd er gesproken over de kringtentoonstelling, die van 2124 November gehouden zal worden in Flora te Rijnsburg. PARTIJ VAN DE ARBEID VERGADERDE. De Partij van de Arbeid hield in de zaal Haasnoot een ledenvergadering. De voorzitter, de heer D Nasveld, zei in zijn openingswoord, dat deze eerste ledenvergadering van dit seizoen in het teken staat van de .Fakkeldragersac tie". Het Tweede Kamerlid Hofstra sprak over het ophanden zijnde winterwerk. De goed bezette zaal luisterde aandach tig naar de spreker. Een levendige discussie volgde er op. De voorzitter sloot de vergadering met een opwek kend woord. (lngez. Med.-adv.) 1 NOVEMBER 1876 1 NOVEMBER 1951 ZO JUIST ONTVANGEN: JONGENS PLUSFOURS 6 tot 18 jaar. tteukloos Manchester. Mooie zware ZEILJOPPERS, 6 tot 16 jaar met ritssluiting. Zie de etalage en let op onze Jubileum-Reclame. GRATIS kolen in de haard, zijn de bonnen van PLANJE waard. Als U voor 50 cent besteedt, ligt Uw bonnetje gereed. Voorschoten - Katwijk - Rijswijk - Valkenburg - Hillegom P.S Uw eigen kolenhandelaar brengt U de Anthraciet GRATIS thuis. KATWIJK AAN DEN RIJN Opening Bankgebouw der Boerenleenbank VEEL BELANGSTELLING Het was gisteren voor de Coöperatieve Boerenleenbank alhier een grootse dag. Na bijna 41 jaar, zoals dat bij Boeren leenbanken gebruikelijk was, op vrij primitieve wijze gewerkt te hebbem, eerst in een woonkamer, later in een beperkte kantoorruimte, werd gisteren op officiële wijze het nieuwe bankge bouw hoek Rijnstraat-Bruggestraat in gebruik genomen. Bij deze plechtigheid waren in het kantoor aanwezig de heer Hendriksen namens de Centrale Bank te Utrecht, burgemeester, wethouders en secretaris van Katwijk, notaris Verhees, besturen en kassiers van de naburige banken Katwijk aan Zee en Rijnsburg, de heer Kuypers te Leiden vertegen woordiger van de Ring Boerenleenban ken de Bloembollenstreek, architect Koldewey, de bouwer de heer Slootweg te Valkenburg, de opzichter de heer Haasnoot, de heren De Jong en Noor- dermeer die resp. de verlichting en de centr. verwarming verzorgden, de heren van de feestcommissie bij het 40-jarig bestaan van de Bank, het bestuur. Raad van Toezicht en kassier der Bank. Een schat van bloemen en bloemstukken versierden het gebouw. De voorzitter de heer Rietveld heette alle aanwezigen welkom en memoreerde in het kort het verloop bij de voorbereidingen en van de bouw, om dan het woord te geven aan de heer Hendriksen die in een uitvoerige rede de gang van zaken me moreerde bij het boerenleenbankwezen en in enkele cijfers aantoonde de vlucht die het bankwezen, vooral bij de B. L.- banken, had aangenomen. De burgemeester sprak dan namens het gemeentebestuur. De heer Parlevliet sprak felicitaties uit namens de Vei lingvereniging K. en O. waarmede de Bank sinds vele jaren de beste relaties onderhoudt. De heer D. Kleen bracht de beste wensen uit namens het Bestuur der B.L.-Bank te Katwijk aan Zee. No taris Verhees bracht naar voren dat de bank ook nog al connecties heeft met het Notariskantoor. Ten slotte sprak de kassier, die her innerde aan het verwisselen van kan toor in 1930, hoe daarna door uitbrei ding der werkzaamheden, en vooral la ter na het saneringstijdperk de werk zaamheden zodanig werden dat al spoe dig ter sprake kwam het stichten van een nieuw kantoor. Hoe op 15 Oct. 1946 door hem de aandacht gevestigd was op het pand waar thans het kantoor verrezen is. Een mooi ruim kantoor dat een aanmerkelijke verbetering is, een nieuwe bovenwoning, die wel is waar enige dingen uit de oude woning mist, maar waar tegenover veel gerief staat. Spr. spreekt de wens uit dat de bank onder Gods zegen in het nieuwe tijd perk moge groeien en het hem met Gods hulp gegeven moge zijn hieraan nog enige tijd te mogen meewerken De voorzitter dankte allen voor hun ge toonde belangstelling en gezonden bloe- inenschat en nodigde hen uit op het welzijn van de Bank de thee te ge bruiken. LISSE De heer C. Kuyper aspirant-mon teur bij de PTT. alhier. is benoemd tot vakman (techn. groep). De heer G. T. Heeringa op ar beidsovereenkomst werkzaam bij de P.T.T. alhier, is benoemd in vaste dienst tot monteur. Burgerlijke Stand Geboren- Johannes Hendrikus. z. van A. P. Zeegers en J M. Vermuelen: Astrld, d. van J. W. v. Helden en W. J. Polle. Ondertrouwd: P. G. Rozendaal en W. R d. Zwet. Getrouwd: J. v. Vliet en J. M. v. d. Wijngaard; K. Vlnke en A. C v. d. Helden. Overleden: Petronella Johanna Homan, wed. van Th. Raaphorst. 80 Jaar; Maria Kaptein, wed. van P. v. Tol. 72 Jaar. NOORDWIJK De heer D. Heemskerk, vakman (techn. groep) bij de PTT. is benoemd tot vakman le klasse. NOORDW1JKERHOUT De jeugd waakt voor behoud der natuur JEUGDNATUURWACHT OPGERICHT. Reeds enkele weken geleden is een actie op touw gezet, om de jeugd te be trekken bij het tegengaan van vernie len van bomen en planten. Er werd toen besloten een werkcomité te vormen. Gisteravond kwam dit werkcomité be staande uit gemeente-architect, verte genwoordigers van de politie, mensen Burgemeester Van Iersel opende deze vergadering en in zijn kort openings woord sprak hij zijn voldoening uit, dat zo velen gehoor hadden gegeven aan de uitnodiging om dn het werkcomité zit ting te nemen. De algemeen leider van de Jeugdna- tuurwacht, de heer H. Stikkelbroeck, ontvouwde de plannen voor de werk zaamheden. Het is te betreuren, aldus spreker, dat zoveel moois en schoons moedwillig wordt (vernield, zowel door jongeren als ouderen. Was er toezicht geweest, dan had veel voorkomen kun nen iworden. Het toezicht moet uitge breid worden; daarom is het juist ge zien, dat de jeugd wordt ingeschakeld. Zij krijgen dan vanzelf, omdat zij actief deelnemen, liefde voor de natuur. Vele kinderen hebben zich reeds opgegeven. Deze jongeren, kenbaar aan hun speldje, zullen de overtreders er op moeten wij zen, dat zij verkeerd handelen. Boven dien moeten zij de overtredingen rap porteren aan de comitéleden, die hun maatregelen moeten treffen. De gemeente is in wijken verdeeld en iedere school heeft zijn eigen taak, ook wat betreft de dieren. Het is te hopen, dat door de natuurwacht heel wat die renleed gespaard wordt. Gaarne zou 'het werkcomité zien. dat vele ouderen zich als contactpersonen opgaren. Dan is er iets te bereiken in N oordiwy kerhout. Binnenkort kan men dus de jeugdige nabuurwachters op hun posten zien. RIJNSBURG Kleinhandelaren in bloemen en planten vergaderden Gisteravond hield de Veren van Klein handelaren in Bloemen en Planten voor Rijnsburg en Omstreken een ledenver gadering in een der zalen van „Concor dia". De voorzitter, de heer J. Schild, opende deze vergadering met een kort woord waarin hij de leden een hartelijk welkom toeriep. Na zijn openingswoord kreeg de secretaris, de heer W. v. d. Mey, het woord voor het lezen der no tulen. Bij ballotage bleek dat er ^nieu we leden tot de vereniging toetraden. De vereniging bestaat thans uit 94 le den. In de gehouden zakelijke bespre kingen bracht de voorzitter heel wat ter tafel betreffende de handel op België. Ook kwam de bindcursus ter sprake. Er zijn nu ongeveer 40 cursisten, maar er kunnen nog meer bij komen. Door het bedanken van de penningmeester, de heer P. Driebergen., werd een nieuw be stuurslid gekozen en wel de heer B. de Leeuw, die zijn benoeming aanvaardde. Na de rondvraag, waarin enkele vragen v£n ondergeschikt belang naar voren kwamen en door de voorzitter werden behandeld, sloot deze met een woord van dank de vergadering. FILMAVOND VAN DE GEWI. Het zeer actieve bestuur van de Gewi alhier, heeft gisteren haar winter-actie weer ingezet met het geven van een filmmiddag voor de jeugd De zaal van „Concordia" was geheel bezet en de kin deren hebben genoten van de zeer leuke films. Aan het einde van deze middag werden de kinderen ook nog getrac- teerd Daar door de grote toeloop men het op één middag niet af kon werd nog een voorstelling gegeven. Des avonds werd voor de ouderen een filmavond ge geven. De voorzitter der Gewi de heer J. H. Berkemeyer, opende deze avond met een kort woord, waarin hij mede deelde, dat dit de eerste avond van het, seizoen is, maar dat het in de bedoeling ligt nog vele avonden te ge ven. Onder de aanwezigen merkten wij ook burgemeester Höweler op. Na het openingswoord werd de film „Bij het kantje" gedraaid. Hierna werd de hoofd film „Het leven en werken v. d. Katw. Haringvisserij" vertoond. In de pauze deelde de voorzitter mede dat men niet alleen kon zien hoe de haring gevangen en verwerkt werd. maar dat de heer H. de Mooij gezorgd had dat men ze ook kon proeven, waarna dan ook toast met haring werd rondgediend. Na deze hoofdfilm werd nog een film van Charlie Chaplin vertoond. Burgerlijke Stand. Geboren: Lydia Maria Johanna, d. v. A. v. d. Meij en van C. de Jong. SASSENHEIM Burgerlijke Stand Geboren: Jacobus Gerardus. z. van L J Hoogervorst en A. G. v. d. Zwaan; Maurlts. z. en Anna Marie, d. van M. de Jong en A. J. Hodde. Ondertrouwd: G. v. d. Heiden. 33 Jaar en A. M. P. v. d. Zwart, 28 laar; J. Q. Janssen. 31 Jaar en. C. M. Kortekaas, 27 Jaar. Getrouwd: J. A Slootbeek en G. J. Verby; J. Steenvoorden en Th. M. Rotteveel; J. A. Vermin en M. C. Beijk. Overleden W. de Gruyter-Brooman, 64 Jaar; A. Bakker, vr. 72 Jaar. VOORHOUT NIEUW RAADSLID In de vanavond te houden gemeen teraadsvergadering, zal de heer A. ALPHEN Adres aan de Raad OVER AVIFAUNA. Aan de Ra<u> is door de Wilhelmina- vereniging, alhier, volgend adres ge- noht Met verbazing hebben wij kennis ge nomen van het bericht in de dagbladen, dat de directie van „Avifauna" zou overwegen het vogelpark c.a. naar Am sterdam over te brengen. Er zijn verschillende redenen aan te voeren, die het behoud van het park voor onze gemeente zeer gewenst ma ken. b.v. de bekendheid van de gemeen te als cultuurcentrum, het belang voor een grote groep inwoners van Alphen aan den Rijn, als b.v. personeel en le veranciers om nog niet te spreken van de financiële opbrengsten, directe zo wel als indirecte, welke uiteindelijk de gehele gemeente ten goede komen. Voorts beschikt het vogelpark over een grote zaal voor congressen e.d. Wij nemen derhalve de vrijheid Uw College met de meeste aandrang te verzoeken al het mogelijke te doen. om het overbrengen van het Internationaal Vogelpark „Avifauna" naar elders, te voorkomen. w.g. W. A. LAM. Voorzitter. w.g. B. J. F. I. KNAAPEN, Secretaris. 5 lening woningbouw kon elders geplaatst worden Naar wij vernemen gaven wij Zater dag j.l. in ons tweede artikel over de bruggenkwestie een onjuiste voorstelling van zaken t.a.v. de pogingen van B. en W. om 2 miliioen te lenen voor de fi nanciering van de bouw van 200 wo ningen. Deze lening tegen 5% kon piet bij Alphense industriëlen geplaatst worden doch elders. De 22 industriëlen werd slechts verzocht 1% rente voor hun rekening te nemen (tegen concessie van toewijzing van woningen) aangezien de gemeente niet meer dan 4% rente mag betalen. Hetgeen edhter aan de kracht van het motief inzaike de bruggenkwestie niets verandert, aangezien deze aiffaire slechts voorbeeld bedoelde te zijn van de moei lijkheden, waarmede de gemeente te kampen heeft bij het verkrijgen van financieringsmiddelen. Op het nippertje gered Dank zij het kordate optreden van de heer Th. v. d. Vlies, is de vierjarige Sj. v. d. Horst nu weer zover, dat 'hij niet zijn vriendjes weer buiten kan spe len. Deze vierjarige knaap viel Maan dagmiddag omstreeks halfvijf in het water van de Oude Rijn nabij de beton- Foto Lux, Alohen. In volle vaart te water gereden Gistermiddag omstreeks half één ls de 69-jarige IVaddinxveense meubel fabrikant, de heer O. A. H. Matse met zijn auto te Waddlnxveen in de Gou we gereden en verdronken. Terwijl enkele straatmakers langs de Gouwe kant zaten om te schaften kwam uit de richting Gouda met een snelheid die wordt geschat op 80 k 100 km. per uur de Citroen-personenauto, bestuurd door de heer Matse. Ondanks de waarschuwingsborden reed de heer Matse met deze grote snelheid over het juist bestrate weg gedeelte. Het lawaai van de rijplaten deed velen opschrikken. Deze waren er toen getuige van dat de auto het verkeershek van de linker weg helft waar men aan het bestraten was omver reed. Dit moet een grote deuk in het llnkervoorspartbord van de auto hebben veroorzaakt, waardoor waar schijnlijk het sturen werd bemoeilijkt. Vervolgens zag men de auto over een stapel stenen rijden, waardoor de voor banden werden vernield. Een tweede Na het ongeval wordt de auto uit liet water gehesen. verkeershek en een boom in de weg berm omver rijdend kwam de auto op de Gouwekant terecht, zonder enig remspoor na te laten Nog even bleef de auto op de Gouwewal balanceren, doch voor de ogen van de toesnellende hulp, kantelde de wagen en verdween geheel in het zeer diepe water. Dadelijk sprongen enige omstanders te water en kwam men met boten naar de plaats des onheils. De 20- jarige G. v. d. Berg alhier, legde daar bij een zeer moedig gedrag aan de dag. Hij slaagde erin het portier te openen en kroop zelfs in de auto. Het kostte echter zeer veel moeite het slachtoffer uit de auto te krijgen. Toen hij daarin, bijgestaan door de heer Van Dijken slaagde, en men de bestuurder aan boord kon hijsen, konden de beide geneesheren, de dok toren v. d. Lind? en Helleman slechte de dood constateren. Een tweetal kraanwagens uit Gouda waren spoedig ter plaatse, met behulp waarvan de auto op het droge werd gebracht. moeder haar kind in bewusteloze toe stand van de bodem haalde. falbripV dar fa. Van ftiik in dp Raad- Door het terstond toepassen van huisstraat. De ter plaatse gemeerd lig- I v™s^^e wel^reelekt^I}" jonge' gendeschipper Romejin. opmerkzaam van de plantsoendienst, hoofden en per van Duvn en H de" Mol* "johanna 1 soneei van diverse scholen, op het raad- I Eigenbrood als raadslid, vertegenwoor- Marla d. van N. Parlevliet en A. van Hen-1 huis bijeen. I digende de C.H.-partij, worden geinstai- gemaakt door het geschreeuw van en kele andere kinderen, wist na talrijke vergeefse pogingen de knaap met een haak weer uit het vieze water op te halen. Daar het lichaampje reeds tame- liik stijf was en geen teken van leven schijnbaar meer aanwezig was, nam men aan, dat de jongen overleden was. De juist passerende v. d. Vlies, opmerk zaam gemaakt op het groepje mensen langs de walkant, greep direct in en begon kunstmatige ademhaling toe te passen. Na ongeveer een halfuur hiermede bezig geweest, te zijn, gaf de jongen weer tekenen van leven en tot grote vreugde van de ouders, alsmede de inmiddels ge waarschuwde dr Stehouwer;kwam het ventje weer bij kennis. De verdere be handeling nam dr Stehouwer over. maar gelukkig speelt Sjaak alweer buiten. VIJFMAAL BLOED AFGESTAAN. Aan onze plaatsgenoten, de heren L. C. Moerman, J. J. de Visser en J. van Kampen, die vijfmaal bloed afstonden aan de Bloedtransfusiedienst van het Nederl. Roode Kruis, is de Landstei- ner-penning uitgereikt. De heer M. Glliam te Haarlem is benoemd tot onderwijzer van de Chr. Ulo, alhier. BOSKOOP Prof. Zuidema sprak in Geref. Kerk Uitgaande van de Geref. mannen- vereniging werd Maandagavond een bijeenkomst gehouden in de Geref. Kerk. waarbij als spreker optrad prof, dr S U Zuidema uit Utrecht. Bezielende geestdrift zowel als orato risch talent brachten de vrij talrijke aanwezigen .tot een aandacht, waar in de spanning merkbaar werd, welke ook gelegen was in het onderwerp voor deze avond; het Gereformeerd levens beginsel. Aan de hand van de Heilige Schrift schetste spreker dit beginsel als het eenvoudige vertrouwen op God, dat doet lofzingen en kinderlijk gehoorzamen. Dit beginsel waarvan de kern is: God alleen de eer te geven leidt niet tot verbrokkeling, maar zoekt de band met de broeders aldus spreker. De kracht van en de gevaren voor dit be ginsel werden op opwekkende wijze ge tekend. Aan de hand van enkele vragen van aanwezigen zette spreker enige punten nader uiteen. Dit heldere betoog zal ongetwijfeld de toehoorders tot nadenken zetten Voor de organiserende vereniging mag deze avond, welke onder leiding stond van de heer Th, van Eek, alleszins ge slaagd worden genoemd. Een toenemen de belangstelling voor haar werk zal een juiste waardering zyn voor het ge- bodene. BODEGRAVEN Burgerlijke Stand Geboren: Fijs. z. van C. Baars en E, G. Noordhoek; Cornells. r van W. A. van Zeideren en J C. van Rooyen: Robertus Johannes, z. van J. W. Wüstefeld en J. P van den Berg. Ondertrouwd: H. W. Chilla. 27 Jaar en J. G L. Nagelkerke 24 J.; N. Veerman. 27 J. en M. J. Derwort, 22 Jaar; B. J. Walraven. 25 Jaar en M. Th. Bakker. 20 Jaar; I. Zwane- veld. 28 Jaar en E N. Scheer, 25 Jaar. Getrouwd: F J. van Ballegooy en M. Vonk, P. Vijfhuizen en G. Rijlaarsdam; C. A. Visser en A. R. H. Mathlas. Overleden: W. Spreij, 75 Jaar. BOSKOOP Toch nog gered Het tweejarige dochtertje van een familie in Reijerskoop, geraakte al spe lende in de sloot. Niemand dan een an der tweejarig meisje bemerkte het on geluk. Deze rende echter naar haar moe der en vertlede dat „Heneke" in het wa ter was gevallen. Deze waarschuwde de moeder, doch het duurde enige tijd alvorens de plek was gevonden en de neel. die inmiddels was gearriveerd, kon geen nadelige gevolgen constateren. HAZERSWOUDE OP HETERDAAD BETRAPT. Aan de vleeswarenfabrlek van gebr. Schol tes, alhier, werd een persoon op heterdaad betrapt, die bezig was een zinken bak van het fabrieksterrein te ontvreemden. Deze persoon, een inwoner uit Oegstgeest, werd aan de Rijkspolitie alhier overgeleverd, die proces-verbaal tegen hem opmaakte. In de laatstgehouden vergadering van de Geref. mannenvereniging „On derzoekt de Schriften" werd het be stuur van de vereniging vastgesteld ais volgt: H. van Velde, voorzitter; J. Bol. vice-voorzitter, L. Hassefras, secretaris, G. van der Haven, penningmeester en G. Rademaker, bibliothecaris. NIEUWKOOP Burgerlijke Stand Geboren: Cornelia Maria, dr van A. Vianen en J. Baas; Maarten Zegert. zn van T. de Graaf en J. C. Vermeulen. Ondertrouwd: J. van der Weijden 4o Jr en M. J. Hoogendijk 44 jr. TER AAR MOTORONGELUK. Onze .plaatsgenoot de heer W. Kals- hoven te Korteraar, kwam in Utrecht op zijn motor, met een auto in botsing welke plotseling uit een zijstraat kwam. De botsing was zo hevig, dat K, naar een ziekenhuis moest worden overge bracht. Naar ons werd medegedeeld is zijn toestand bevredigend. WIEL VLOOG VAN TRACTOR. Toen de firma Heyns met de tractor van werkzaamheden huiswaarts keerde, sohoot plotseling een wiel, welke een manshoogte heeft, van de tractor af en vloog bij bakker Schreuder in Kor teraar, dwars door de omheining heen. In een grasbleek kwam het tot stil stand. Ook de tractor maakte met de bemanning een zwaai naar de heining maar bleef daar gelukkig staan. Gelukkig waren er op dat ogenblik geen personen aanwezig, zodat dit on geval goed is afgelopen. HERVORMDE SCHOOL BESTAAT VIJFTIG JAAR. Dit jaar is het vijftig jaar geleden, dat de Hervormde School in Ter Aar tot stand kwam. Dit vijftigjarig bestaan zal D.V. Vrij dag as. herdacht worden. 's Morgens is er feest voor de school gaande jeugd. 's Avonds zal een plechtige herden king plaats vinden in het schoolge bouw. Ouders, leden en oud-leerlingen zijn allemaal van harte welkom, maar we gens plaatsgebrek, moet voor de laatste groep een leeftijdsgrens van achtien jaar gesteld worden. Op deze herden kingsavond zal ook door de heer H. W. Tilanus, voorzitter van de vereniging voor Chr. Volksonderwijs, gesproken worden over het onderwerp „De ont wikkeling van het onderwijs op Neder landse bodem. WOUBRUGGE LEGAAT VOOR NED. PROTESTANTENBOND. In degodsdienstoefening van 23 September van de Ned. Prot. Bond afd. Woubrugge werd door de voorganger ds Veenendaal het volgende afgekondigd „Met grote dankbaarheid ontving o.m. de Ned. Prot. Bond afd. Woubrugge het bericht, dat wijlen o'ud-notaris Heenk uit Heemstede ons een legaat heeft toegekend van f. 2500.—. Hij was ook de onbekende, milde ge ver van de jaarlijkse som, die onze Bond toegezonden kreeg". ZWAMMERDAM RAADSAGENDA. De Gemeenteraad komt morgenavond bijeen voor het behandelen van de vol gende agenda: Verzoek van de heer P. Hoogenboom eervol ontslag als gemeente-secretaris en ambtenaar B S. Voorstel tot aankoop van grond ten behoeve van de bouwplannen Kerklaan en Kerkplein. Voorstel tot vaststelling van het be sluit tot onteigening gronden voor de •genoemde bouwplannen. Verzoeken van bestuur R.K. Meisjes school en RK. ULO-school om gelden voor banken. Verzoek van bestuur RJC Meisjes school om een regeling te treffen in zake gebruik van leermiddelen van St, Jozefstichting voor onderwijs in 7de en 8ste klasse. Wijziging begroting Burg. Armbestuur. Goedkeuring rekening Burg. Armbe stuur 1951. Wijziging Gemeentelbegroting 1951. leerd. Dit ter vervulling van de vaca ture. ontstaan door het overlijden van de heer G. K. Spieren jurg. WASSENAAR De heer G. J. v. d. Heiden op ar beidsovereenkomst werkzaam bij de P.T.T. alhier, is benoemd tot vakman (techn. groep) in vaste dienst. Woensdag 26 September ACTIEVE OBLIGATIES Staatsleningen ad f. 1000. Ned. *51 3% Ned. '48 ZYa Ned. '47 3% 3 Dollar-Ing. '47 3 Investeringscert. 3.. Ned. p. 1962 4 m.b. 3 Indië '37 A 3 Grootboek '46 3 ACTIEVE AA Cult. Hand. en Ind. B Nat. Handelsbank Ned. Handelmij A.K.U Lever Br Philips Philips '51 Wilton Feyenoord Kon. Olie Amst. Rubber 105% Deli-Bat. Rubber Holl. Amer. lijn Kon. Ned. Stoomboot Ned. Scheepv. Unie H.V.A Java Cult Vorige OK. koers v heden 92% 86% 85 as< lOOiV 89% 88% i 87% 86% NDELEN 58% 91% 141% 175 232% 169% 163% 158% 286% 105% 104 173% 134 146% 114 56 123 88% 81 Voorlopig genot. obl. A'dam 1937 (3%) 3.. 90tV Kon. Petr. Mij 3%.. 105 NIET-ACTIEVE AANDELEN Bank- en CredietinstelHngen Amsterd. Bank 161% Rotterd. Bank 161% Twentsche Bank 156% Industriële Ondernemingen Ned. G. en Splr. fabr. 248 Rott. Droogd. My.. 297 Zwanenb. Organon.. 189% Handelsondernemingen Born. Sum. H. My.. 125 Intematlo156 Diversen Albert Heyn 162% Ned. My. Walv. Vrt. 102% Spoorwegen Deli Spoorw. My 46% Amerik. fondsen Anaconda'52% SheH Union 72% Senembah NIET-ACTIEVE OBLIGATIES Prov.- en Gem. Leningen 98% Den Haag 1937 I 3 R'dam 37 I III 3% Industr. Obligaties Lever Brothers 3% Philips Dollaring. 92% 99 104% Fondsen uit Leiden en omgeving (Aandelen) VK. 25/9 Holl. Constructie 240GL. Int. Kunststoff. Ind. 84G.B. 85 Kon. Ned. Edelmet. 74 75 Pref. w.a. Idem 79% 79% Kon. Ned. Grofsra. 118y4 118 Textiel Gebr. v. wyk 126% 125% Leldsche Wolsplnn. 172% 170% Tieleman en Dros 67 66 Ver. Touwfabrieken 114 L Pref idem 110 L Lahad DatuCul My 97G.B 97B. Weminks BetonmJj. 98

Leidsch Dagblad | 1951 | | pagina 4