UIT DE RIJNSTREEK UIT DE OMSTREKEN Wel en ivee der visserij Beurs van Amsterdam DINSDAG II SEPTEMBER ALPHEN Nieuwe kotter te water gelaten Vanaf de scheepswerf „De Industrie" is gistermiddag cm 1,45 uur met goed gevolg een viskotter te water gelaten welke gebduwd werd voor rekening van schipper Tanis te Goeree. Het schip meet ongeveer 50 ton heeft een lengte van ruim 20 meter en zal worden uit gerust met een 80 P.K. Industrie motor. Direct daarna is de kiel weer gelegd voor een 26 meter lange zeesleepboot. Landbouwhuishoudschool omstreeks Kerstmis geopend In de plannen tot openstelling van de Koningin Julianaschool, de nieuwe landbouwhuishoudschool welke momen teel afgebouwd wordt in het plan .•Na bij", is noodzakelijkerwijs wijziging ge komen. Aanvankelijk was het plan deze school in gebruik te nemen gelijktijdig met de aanvang van de nieuwe cursus dus in September van dit jaar; door het uitblijven van de goedkeuring voor de uiterst moderne electrische installatie ontstond echter een stagnatie van en kele maanden. Juist dezer dagen is deze goedkeuring afgekomen en is de afwer king van binnen weer ter hand geno men. Met deze afbouw en het verdere installeren wordt er dan op gerekend, dat deze prachtige school, die een enor me verbetering voor het huishoudonder- wijs in de gehele Rijnstreek zal beteke nen, aan het eind van dit jaar om streeks Kerstmis officieel in gebruik zal worden genomen. DE „ZENTO" OPENT HIER HAAR DEUREN In de week van 17 t/m 21 September zal op de terreinen van de Mart'na- Stichting aan de Raadhuisstraat een grote Zendingstentoonstelling gehouden word, uitgaande van het Ned. Herv. Zendingsbureau te Oegstgeest en het Zendingscentrum van de Geref. Ker ken in Ned. te Baarn. Ongetwijfeld betekent de „Zento" in onze gemeente een evenement op ker kelijk en cultureel gebied van de eerste rang. De wijze imn- bliek hierdoor kennis kan maken met land en volk van Indonesië en het leven daar van alle dag is uniek. Er zijn vijf grote stands o.a. Java, Sumatra, Celebes en Moiukken. Nieuw Guinea en Sumba alsmede Simavi en Ned. Bijbelgenootschap. Ongetwijfeld zal de „Zento" ook in de Rijnstreek grote belangstelling trek ken, o..m zullen alle scholen in morgen en middaguren een bezoek gaan bren gen aan deze unieke tentoonstelling. BENTHUIZEN RAADSAGENDA De burgemeester heeft de Raad dezer gemeente in openbare vergadering bij eengeroepen tegen morgenavond 7 uur. Aan de agenda ontlenen wij: de voor dracht ter benoeming van een hoofd der openbare school voor gewoon lager onderwijs in Benthuizen (1. W. G. J. Boerrigter, Vorden; 2. J. de Jong, Rot terdam; 3. H. Witteveen, Heesselt, als mede voorstellen tot de verhuur van de woning Dorpsstraat 73 aan het nieuw benoemde hoofd der openbare lagere school, tot het opnieuw benoemen van de leden der commissie van Advies, als bedoeld tn art. 8 der woonruimtewet 1947, S. H 291, alsmede een voorstel om van een nieuwe gemeenschappelijke re geling ter uitvoering van de vleeskeu- ringswet, de vastgestelde verordening houdende het verbod tot het oprichten in afwachting van de totstandkoming van slachterijen, penserijen enz. in te trekken en over te gaan tot de vast stelling van een nieuwe verordening, welke wat strekking betreft, gelijk is aan die, vastgesteld bij raadsbesluit dd. 29 November 1950 en een voorstel om met de N.V. Bank voor Nederlandse Ge meenten te 's-Gravenhage overeen te komen, dat het crediet in rekening courant tot 1 November 1951 wordt vast gesteld op f. 175.000, BODEGRAVEN DIPLOMAZWEMMEN VOOR DE SCHOLEN. Gistermiddag werd voor de scholen diplomazrwemmen gehouden onder lei ding van de sohoolzwemcommissie. Er gingen 124 leerlingen op, waarvan er 27 afgewezen werd. Geslaagd zijn van de Openbare School 5 A en 5 B en 3 C, R.K. Meisjesschool 2A, 4B en 2C, Da Costaschool 13, A 9. B. 1, C. Verh. Rollm. School 10 A, 6 B, 2 C. Chr. Nat. School Zwammerdam 4 A. 3 B. Chr. Nijverheid- school 6 A, 11 B, 2 C, Chr. Ulo-school 2B en 1 C. R.K. Ulo 1 B en 2 C. BOSKOOP Bloemencorso en bloemenspel In een tweetal bussen vertrokken Za terdagmorgen 52 personen van het vei lingsgebouw te Boskoop naar het bloe mencorso te Aalsmeer en het bloemen spel in het Stadion te Amsterdam. De Prop.-Veren. voor de Bloemisterij ..Flo ra" had deze excursie georganiseerd en het is wel gebleken, dat hier in een behoefte is voorzien. Ongeveer 11-30 uur arriveerde het gezelschap in Aalsmeer, waar in de grote hallen van de C.A.V. en in de straten in de omtrek reeds verschillende praal wagens te bezichtigen waren. Om 12 uur ging het gezelschap weer op stap om in Amstelveen de inwen dige mens te versterken en de optocht voorbij te zien trekken. De grote drukte verhinderde hier het uitzicht op het corso enigszins, dooh veel kon toch bewonderd worden. Na een zeer trage tocht tengevolge Van de grote drukte op de wegen, werd een plaats veroverd in het machtige Stadion. Dit was wel het hoogtepunt van deze dag. Het gehele corso stond ppgesteld rondom het grasveld en van de hoge plaatsen toon iedere wagen rustig bekeken worden. Voor het diploma Vakbekwaamheid- Broodbakkerij slaagden onze plaatsge noten de heren D. J. Harkes. G. de Groot en W. Verbeij. Burgerlijke Stand Geboren: Willy d. van P. Kalkman en B. van Klaveren: Joseph Thomas Maria. z. van J. Sterken- burg en J. M. Driever: Johannes Peter. Z. van J. R. W. Geers en J. P Ooms: Petronella Maria, d van H. Geurts en M. van Ooil: Hendrik Jan. z. van J. P. Hooftman en G. van Veen. Ondertrouwd: J. van 't Wout en C. J. van der Wolf. Getrouwd: J. Boer en P. M. van Groos J. Ramp en T. van der Heijden. LE! MUI DEN Gouden huwelijksfeest Op 1 October a.s. hoopt het echtpaar A. Vlasman en W. VlasmanBernard de dag te herdenken, dat z\j vijftig jaar geleden in het huwelijk traden. In de vacature Bijloo werd de heer H. A. J. Bouman, onder-directeur van gemeentewerken te Franeker, be noemd tot hoofd van de Technische Dienst voor de gemeenten Leimulden, Rijnsaterwoude en Nieuwveen. In onze gemeente zal Zaterdag a s. gecollecteerd worden voor het TBC- fonds „Draagt Elkanders Lasten". ROELOFARENDSVEEN Roelofarendsveen behaalde vierde prijs in bloemencorso I Unaniem is men van oordeel, dat Roelofarendsveen in het Aalsmeerse j bloemencorso een zeer goed figuur heeft j geslagen. Haar buitengewoon mooie praalwagen heeft dan ook een grote be- I langstelling getrokken. Het volijverige j comité zag zich zelfs in de laatste uren 1 voor de aanvang nog voor zeer grote moeilijkheden geplaatst, maar natuur- lijk wisten zij ook deze te overwinnen. Echter de jury moest de wagen beoor delen, toen deze nog niet met de ge hele equipage was opgesteld Mogelijk dat het succes dan nog grootser was geweest. Nog mag de toegekende prijs zeer eervol genoemd worden. Voorafge- I gaan door „Liefde voor Harmonie" I maakte de wagen, welke begrijpelijk.reeds veel aan kwaliteit had ingeboet, een rondgang door het dorp. Vijftig jaar getrouwd Op 26 September a.s hoopt het echt paar C van Klink en J. van Klinkvan Hameren de dag te herdenken dat zy vijftig jaar geleden in het huwelijk traden. Aardbeien naar Engeland Maakten wij enkele weken terug reeds melding van de eerste aanvoer van aardbeien (tweede oogst) thans heeft ook de eerste exportzending naar En geland weer plaats gehad. Deze zending welke verzorgd werd door de fa. P. de Jong Cz.. alhier, werd verzonden per K.L M. Natuurlijk is ook deze Engelse belangstelling voor dit specifiek Veense product de kwekers zeer welkom. RIJNSATERWOUDE Korte vergadering van gemeenteraad De gemeenteraad kwam gisteravond onder voorzitterschap van burgemeester Bakhuizen in openbare vergadering bij een Met een schrijven van Ged. Staten van Zuid-Holland werd medegedeeld, dat de wijziging der gemeente-begroting dienst 1950 is goedgekeurd. De gemeen te-begroting 1951 werd goedgekeurd met enkele wijzigingen O.a. werden de uit keringen der jaarwedden verhoogd tot f 4500.—. Op voorstel van B. en W zal de oude brandspuit voor slechts f. 32.50 aan de fa. Jansen worden verkocht, dit was n.l. de hoogste inschrijver. De gemeente rekening dienst 1949 is door Ged. Sta ten vastgesteld G.S. hebben goedkeu ring verleend wat betreft de verorde ning op de contróle der gemeentegelden. Aan de burgerlijke verdediging kring Zuid-Holland zal als bijdragen in de kosten een bedrag van f. 141.60 worden verleend Op voorstel van B. en W. zal aan de Vebo een bedrag van f 45.voor de aankoop van een medaille worden ver strekt. Uit een belastingnavordering (z.g. ge- gewetensgeld) zal nog f. 393.75 worden ontvangen, wat tot gevolg heeft, dat de begroting dienst 1951 op f. 32.05 na weer in evenwicht is. Tot onderwijzeres aan de O.L. School zal mej. S. W. Ran te Heemstede wor den benoemd. Niets meer aan de orde zijnde werd de openbare vergadering na de rond vraag, waarin niemand het woord wen ste, door de voorzitter gesloten. TER AAR VEERTIENDAAGS VEILING-OVERZICHT Over het algemeen was de aanvoer In de afgelopen veertien dagen van ge ringe betekenis. Alleen van één pro duct viel dit mee en wel de Augurken en dat wil heel wat zeggen, want de augurken doen het deze zomer bui tengewoon goed wat de prijs betreft Dit is voor de kwekers die hier wat van hebben liggen een grote meevaller. Met het afnemen van het seizoen ver andert ook de sortering, en het groot ste kwantum bestaat thans uit C-D, maar dit is geen bezwaar, want als men van 32 tot 45 cent per k.g. be taalt mag men tevreden zijn. Voor de sortering D. was de prijs van 45 tot 67 cent per k.g. en voor de sor tering A. van f 1,15 tot f 1,45 per kg. Tomaten doen het minder goed, aan vankelijk was de prijs nog van 50 tot 63 cent per kg., in de A B en C sorte ring. Maar door de geringere export trad een daling op van 20 tot 30 cent per kg. Het is te hopen dat in de ko/nende weken hier verbetering in komt, want de grootste aanvoeren moeten nog komen. In de bonensector gaat de grootste belangstelling uit naar de Witte Pronk- bonen. Als het weer hierbij nog wat meewerkt kan er nog heel wat van te recht komen. De prijzen die op het ogenblik besteed worden zijn tot 38 cent per k.g. Met de snijbonen en stambonen is het zo goed als gebeurd. Betaald werd in de afgelopen periode voor de snijbonen van 30 tot 60 ct. per kg., cn voor de stam- en prinsessebonen van 40 tot 70 cent per kg. Voor was- en bospeen is de prijs be langrijk lager n.l. van 8 tot 24 cent per k.g. Andijvie is niet hoog in prijs en noteer de als hoogste bod tot 12 cent per kg. Met boemkool loopt het weer aardig goed, de aanvoer is aan het minderen, j voor de sortering I werd betaald van 25 tot 51 cent per stuk, en voor II en III van 8 tot 30 cent per stuk. Groene en rode kool is niet erg gewild. Groene werd afgedrukt van 6 tot 14 cent per kg ter wijl de rode kool van 6 tot 11 cent per kg werd neergeteld Sla was soed te ver- kopen. Wel is er veel verschil in kwali teit en dit blijkt ook wel uit de prijs.1 want men heeft van 16 ct. p. krop maar ook van 2 cent per krop. In de fruitafdeling zien wij de bra- men die van 37 tot 51 cent per doosje opbrengen en de druiven die van 40 tot 43 cent per kg. opbrachten. BEROEPEN Bij de Geref. Kerk, alhier, is een be roep uitgebracht op ds Bavendorp van VleutenDe Meern. WADDINXVEEN Voor het examen eerste stuurman ter koopvaardij is geslaagd onze plaats genoot de heer A. J. den Boon. ZWAMMERDAM Huldiging van de heer J. M. Kouwenhoven 25 JAAR DIRECTEUR E.M.M. In September van het jaar 1926 kwam de heer J. M. v. Kouwenhoven voor het eerst als directeur van de zangvereni ging ..Eendracht maakt Macht" naar Zwammerdam. En thans. 25 jaar later, komt dezelfde heer Van Kouwenhoven nog steeds naar ons dorpje om de directeursstok te zwaaien voor het grote koor, het meis jeskoor en het jongenskoor. Geen won der dat bestuur en leden van E.M.M. besloten hadden dit jubileum niet on gemerkt te laten passeren en zo werd hem een feestavond aangeboden. Hieraan vooraf ging echter een offi ciële receptie in het hotel, waarna de huldiging plaats vond in de Nutszaal. Achtereenvolgens werd het woord ge voerd door de heer Staal, de tegen woordige voorzitter, de heer Maarten Splinter, oud-voorzitter en ere-voor- zitter en de heer Eijkelenboom. Na het uitspreken van zijn felicitatie bood de heer Staal de jubilaris en zijn gezin een hanglamp aan. De heer Splinter haalde enkele herinneringen op, be lichtte de heer v. Kouwenhoven eerst als dirigent met zijn grote muzikale kennis en daarna als oprecht eerlijk mens in zijn verhouding tot het koor. De heer Eijkelenboom sprak zijn bewon dering uit voor de vitaliteit, waarmee de directeur leiding geeft aan de jeugd. De jubilaris bracht allen dank en roemde de medewerking, die hij altijd van bestuur en leden ondervonden heeft. Van de vele leden, die zich bijzonder verdienstelijk gemaakt hebben, werd mej. Splinter tot ere-lid benoemd. Na dit officiële gedeelte droeg de heer G. van Mild het zijne er toe bij, dat deze avond nog lang in herinnering van di recteur Kouwenhoven en leden zal blij ven voortleven. Toch nieuwe burgemeester! MET LIQUIDATIE-OPDRACHT? Blijkens een mededeling in de Staatscourant is tot 15 October a.s. gelegenheid opengesteld tot sollicite ren naar de functie van burgemeester van onze gemeente. Dit betekent, dat de annexatie van de gemeente niet op korte termijn zal worden uitge- KATWIJK BurgerHIke Stand Geboren: Gerrit- Je Maria. d. van W. Mlnnee en J. Klas sen; Grietje, d. van L. v. d. Haak en G Souveriln: Margarebha Jacoba Jannetje, d. van J. van Duiin en L. van der Plas. Ondertrouwd: A. Boesaard en H. van Du il ven voorde; A. Kuiit en C de Jong, W. SiD en G van Delft. E. den Haas en 1 S. van Riin: P. Hartevcld en J. van Dult- venboden; J. Zandberg-en en F. J. Guilt. Getrouwd: T. van Rijn en A A. van der Plas: A. van der Bent en A van Beelen: J. van Berkel en K van Rijn; C. van Rijn en L. van Duiin. KATWIJK AAN ZEE De collecte voor de kankerbestrijding heeft alhier opgebracht f 560.20. De heer J. J. Kaal te Beemte, bij Apeldoorn, is benoemd tot onderwijzer aan de Rehobothschool, alhier. LISSE Cand. S. den Blaauwen ingeleid Zoals door ons reeds eerder werd me degedeeld, is door de Kerkeraad der Ned. Herv Gemeente in de vacature door het vertrek van ds mr G. A. Alma voorlopig voorzien door de benoeming van cand. S. den Blaauwen. van Rot- terdam-Delfshaven, tot hulpprediker de zer gemeente. Zondagavond is cand. Den Blaauwen door de plaatselijke pre dikant ds C. Jongeboer, tot zijn dienst werk in de Lissese gemeente ingeleid. Ds Jongeboer heeft zyn gehoor in deze dienst bepaald bij de woorden van 2 Tim. 4: 2. Door de Apostel wordt daar j aan zijn leerling Timotheus opgedragen niet te vertragen in de gestadige arbeid in de gemeente, maar deze met kracht voort te zetten. Na hartelijke persoonlijke woorden 1 van welkom tot cand. Den Blaauwen i beklom deze de kansel om naar aan- I leiding van Fil. 2: 14 er op te wijzen, dat de gemeente daadwerkelijk moet leven uit het geloof. Hij legde, de na druk op het „alles hebben in Christus" j en het „leven vanuit de kracht van Christus". Leven wjj niet uit dit begin sel, dan zal twist de gemeente ver scheuren. Aan het einde van de dienst werd ge zongen Gezang 257:3. Toelatingsexamen Rijkstuinbouwschool Voor het toelatingsexamen aan de Rijkstuinbouwschool te Lisse slaagden voor: Klasse I: D. J. P. Balkenende, Lisse; L. P. Beeren, Haarlem; P. J. Bernsen. Leiden; P. J. Boskamp, Katwijk a. d. Rijn; M. J. van Bourgondiën, Hillegom; R L Bijvoet, Haarlem; H. P. Duiven voorden, Noordwijkerhout; G. C. de Graaf, Heemstede; Th. de Groot, Noord- wijk: C. Lindhout, Noordwijk; D. Mos selman, Enkhuizen; A. C. Moolenaar, Lisse; J. Nieuwenhuis, Lisse; J. Philip- po Sassenheim; R. J. Roos. Benne- broek; F. A. Roozen, Heemstede; A. J. Ruigrok, Noordwijk; J. C. Schrama, Hil legom; H. C. Segers, Lisse; G. J. M. Steen voorden, Hillegom; C. J. M. v. d. Voorn, Lisse; J. H. v. d. Wal, Benne- broek; G. W. R. van Werkhoven, Lisse. Klasse II: J. Moerenhout, Katwijk; F. M. Moll, Alkmaar; R. A. v. d. Schoot, Bennebroek. Afgewezen werden 7 leerlingen. Gemeentelijke Schoolsportdag Op 12 September wordt te Lisse een gemeentelijke sohoolsportdag gehouden. Hiervoor heeft zioh het volgende ere- comité gevormd; Mr Th. M. J. de Graaf, voorzitter, burgemeester van Lisse; mej. C. Cra mer, schoolarts; J. Dekker; M. Th. van Dijk, gemeentesecretaris; J. W. A. Le- feber, wethouder openbare werken; H. Roelvink. pastoor: W J. Roggeveen, consulent lich. opvoeding; W. A, Simo- nis. schooltandarts; H. Tigchelaar; me vrouw W. Tissing; G. P. A. van Zuylen, pastoor. Het schoolsportdagcomJté bestaat uit: A. Tibboel, voorzitter webhouder van onderwijs: C Kager, secretaris: mej. E. Jonkers, lerares Lich. Oef.; J. Osephius, leraar lich oef.; J. Ch. M. Vossen, le raar lioh oef. De noteringen van de verse vissoor ten begonnen de nieuwe week weer op een zeer hoog niveau. De fijnvis. welke naar verhouding tot het aantal binnen gekomen schepen nog zeer schaars van aanvoer was. werd weer zeer hoog ge waardeerd De verse haring, welke van goede kwaliteit was. noteerde gemid- deld f. 13.50 per kist. Van de loggerha- ring moesten weer meerdere partijen aan de vismeelfabrieken worden toege- wezen. Makreel bleek weer een zeer ge wild artikel voor de rokerijen te zijn en kon daardoor f. 18 per kist bedingen. De Tubantia IJM 37, die Maandag aan de afslag kwam na een zeer korte reis van 5 dagen, boekte een eindresul taat van ruim f. 17.125. De Zeelandia LJM 38 deed het ook niet slecht- met f 16.500 voor een 8-daagse reis en de Antje RO 15 besomde nog f. 16.020 voor een 8-daagse reis. Van de loggeraan- voerders werd de Vrouwe Jacoba KW 122 favoriet met een besomming van i f 5360 met als enige concurrent de KW 24, die het tot f. 5100 bracht. Voor de vroege lossing van Dinsdag kwamen aan de afslag de Flamingo IJM 25 met 1900 kisten haring en 50 kisten diversen, de Wyron 2 IJM 209 met 80 kisten schelvis en piepers, 15 kisten kabeljauw en gul. 40 kisten wijting, 390 kisten makreel. 10 kisten haring, 100 stuks grote kabeljauwen en 150 stuks stijve kabeljauwen, alsmede een achttal harlngloggers met een gezamelijke aanvoer van 1700 kisten haring. 130 kisten wijting, 300 kisten makreel, 20 kisten schelvis en piepers en 40 kisten diversen. De Herman SCH 92 kwam verder nog voor de tweede lossing in aanmerking met 2400 kisten haring, 50 kisten makreel, 40 kisten wijting, 20 kisten schelvis en piepers en 250 stuks stijve kabeljauw. Voor de Woensdagmarkt kwam reeds binnen de Haarlem IJM 9 welke een vangstopgave heeft van 2900 kisten haring en 100 kisten diversen. Behalve deze aanvoer heeft de Haarlem nog jacht op de tonijnen gemaakt. Hij wist nog 5 van deze dieren scheep te halen. Hoewel nog geen andere schepen defi nitief bekend zijn. wordt de Batavia IJM 99 nog venvacht, welke Zondag een vangstopgave had van 1100 kisten ha ring en 50 kisten diversen. In de periode van 1 t/m 8 Sept trok ken de volgende trawlers naar zee: 1 Sept. IJM 9 Haarlem, SCH 92 Herman, 2 Sept IJM 60 Cath. Duyvis. 3 Sept. IJM 99 Batavia, 4 Sept. IJM 20 Johan nes Polderman, IJM 62 Sumatra, IJM 116 Eveline, 5 Sept. IJM 43 Simon de Danser, IJM 57 Medan, IJM 61 Medan, IJM 73 De Hoop. IJM 183 Vikingbank. 6 Sept. IJM 31 Alkmaar, IJM 49 Pet ten. IJM 1 Tzonne, RO 53 Dirkje, 7 Sept. IJM 6 Norma Maria, IJ 16 Ber gen (v. Engl.), IJM 33 Thorina, IJM 35 voerd nu aan burgemeester P. Hoo genboom op diens verzoek per 1 Oct. a.s. eervol ontslag is verleend. Inge wijden verwachten echter, dat een nieuwe burgemeester mede tot taak zal krijgen, de liquidatie van Zwain- merdams gemeentelijke zelfstandig heid voor te bereiden. Sportflitsen uit de Omstreken DUIVENSPORT „De Rijnklievers". Wedvlucht met oude en jonge duiven vanaf Duffel (Bel gië) afstand 119 km. In concours 152 duiven, welke om 9 uur met Noord Oostenwind, dus Kopwind, in vrijheid werden gesteld. De le duif werd ge constateerd om 11.04.24 uur met een snelheid van 958 meter per minuut. De uitslag (10 snelste) luidt: Chr. v. d. Pluym 1 en 10; W. Rjjnsburger 2; Ant Polak 3, 4 en 8; P. J. de Vos 5; H. v. Alphen 6; Ph. J. v. Leeuwen 7; H. E. Christiaanse 9. Ook werd deelgenomen aan de vlucht der LCC vanaf Park- stone ('Engeland). Een juniorlid der LPC, wonende te Oegstgeest, klokte een doffer op Zon dag om 17 uur. Chr. v. d. Pluym klokte Zondag de le duif te Leiden om 18.06 uur en de 2de duif op Maandag 8.06 uur. De derde duif (eigendom van de heer Weert) arriveerde Maandag om 10 uur. Verder kwam er van Leiden en Omstreken niets door. Dit concours was uitgeschreven door de C. C. Breda Nationaal. Er waren ruim 7000 duiven in de vlucht. „De Reisduif" (Hozerswoude) Wed vlucht met oude en Jonge duiven vanuit Vilvoorde, afstand 130 K.M. In concours 78 duiven, die werden gelost om 1 uur met N.O. wind en bewolkte lucht. De eerste duif kwam aan om 3 uur '20 mi nuten en 19 seconden en had een snel heid van 931 meter per minuut. De uit slag: P. van der Malen 1. 3. 6. 7, C. Groen 2. 8, 10: C. van Veen 4, A. van Vliet 5: A. H. Fase 9. D« medaille voor de eerst aangewezen duif werd gewonnen door C. Groen. „De Luchtbode" (Boskoop) Wed vlucht vanaf Duffel, afst. 110 K.M. De vogels werden gelost om 9 uur Aankomst le duif te 10 57.26 uur. Uitslag: A. Ver hoef 1. M. van den Berg 2. 7. H. van der Wllllk 3. 4. 8, A. Sytzema 5. C. F. Middel koop 6, G Lamorée 9. J. Degenkamp 10. In concours 84 duiven. „Do RUninonders" (Katwijk) Uit slag van de wedvlucht met oude en Jonge duiven op Zaterdag 8 September vanaf Vilvoorde .afstand 142 KM. In con cours 63 duiven Gelost te 13 uur met N.W. wind. Aankomst eerste duif om 15.49.47 uur snelheid 839.49 meter per minuut. D. Barnhoom 1. 9; Jac. Heems kerk 2. Kr. Schaaip 3. 4. 5; W. van Rijn 6. 7 en 8: L. Noort 10. ..De Blauwband" (Comb. Sassenheim- Llsse) Wedvlucht met oude en Jonge duiven vanaf Vilvoorde (B) 150 K.M. In concours 119 duiven, deze werden ge lost te 1 ur. aankomst eerste duif te 3 uur 42 min. 23 sec., snelheid 919 meter per minuut Uitslag: G. B Roodenburg 1. 4. 5: A. P Eist 2: L. J. Drost 3: P. C. Baartman 6; G. van Egmond 7: H. van Nlekerk 8. 9. 10. „De Zwaluw" (Waddlnxveen) nam deel aan een wedvlucht vanuit Vilvoorde met 166 duiven. Afstand 125 K.M. Duiven los te 1 uur. Aankomst eerste duif te 3.41.05 uur. De uitslag t.m. 10) was: P. Loendersloot 1. 7. 10; L. W. Ver sluis 2. 9; Abr. de Bruiin 3: D. M. de Gelder 4; C. Toor 5: P. Baan 6; C. de Lang 8. KORFBAL. „Unitas" (VTaddinxveen) speelde haar eerste competltle-wedstrild voor de CK.B. tegen de Mod 1 uit Bodegraven Eerst In het laatste kwartier vielen de doelpunten. Tot driemaal toe slaagde De Mod erin de bal ln de Unitas-korf te plaatsen (03). HENGELSPORT. „Ons Genoegen" (Alphen) In ds Zwammerdamse Rijn heeft de Henge- laorsverenlging „Ons Genoegen" haar laatste wedstrlld van dit seizoen gehou den. Na een zeer aangename wedstrijd waarbij de weersomstandlghieden volle dig medewerkten werden de prijzen als volgt verkregen: le prijs D. van Leeuwen. 10 stuks, tevens bekerwinnaar van dit selaoen: 2. S. v. d. Hoek met 10 stuks 3. Ph Stapper 9 stuks, tevens winnaar me daille voor grootste vis dit seizoen; 4. D, Plepenbrink; 5. W Lentlng; 6. P. Don- gelmans: 7. M. A. Plepenbrink: 8 A. C. v. ,d. Hoek Jr; 9. v. d. Woensel: 10. Joh. Bloos. Het algemeen klassement van dit sei zoen ls voor de eerste vilf als volgt: 1. D. van Leeuwen 28 stuks; 2. S. v. d. Hoek 18 stuks: 3 W. Lentlng 18 stuks: 4. L. Vonk 17 stuks en 5. A C v. d. Hoek 16 stuks. Als bijzonderheid kan vermeld worden, dat Ph. Stapper de prijs voor de grootste vis gewonnen heeft door het vangen van een flinke snoek met een gewoon deegje (pluim). SCHAKEN. „Utile Dulcl" (Roelofarendsveen) Nu de lange winteravonden weer in aan tocht zijn, hervat ook de Schaakclub .Utile Dulcl" haar aotivltelt. Donderdag avond a.6. houdt zij een korte vergade ring. waarna de eerste clubwedstrlld zal worden gespeeld. Deze vergadering en komende clubavonden worden van nu af aan weer ln de Prancratluszaal gehou den en wel ln het bibliotheek-zaaltje. Voorschotense Schaakvereniging Ter opening van het winterseizoen speelde W. H. v d Nat een sLmultaanwedstriid tegen enkele schakers van de Voorschotense Schaakvereniging. Het was voor de orga niserende vereniging een teleurstelling, dat er slechts 13 borden klaargezet be hoefden te worden V. d. Nat zag kans in één uur alle partijen uit te maken. Het. gelukte slechts aan dokter Vermet remise tc maken met deze bekende hoofdklassespeler; de anderen verloren S.V. „Daniël Notebooni" (Noordwijk) Onder voorzitterschap van A. Leen heer hield deze vereniging een vergade ring in café Flora. Na de opening en het voorlezen van de notulen volgde de ver kiezing van een nieuwe secretaris, waar voor de heer B. Turk eekozen werd. Blj de bespreking van het win terprogramma en de competitie-indeling kwam nogal wat op tafel. Een simultaan séance van de heer Mührlng vond weinig bijval, ter wijl de vergadering een propagandacom- missle van 5 leden volmacht gaf naar goeddunken een propaganda-actie te voe ren. Tot afgevaardigden bij de aanstaande vergadering van de L.SB. werden be noemd de heren Bedijn en Vink. De rondvraag bracht de kwestie van de borden wedstrilden. Besloten werd om deze wedstrijd te laten verspelen apart van de wedstrijden om het kampioen schap. die dit Jaav ook open staan voor nlet-leden. DAMMEN Damclub „Boskoop" Uitslagen van de onderlinge competite. eerste ronde: H. v. KlaverenAdr. v. Tol 20. W. v. Es J. v. Tol 20 T. A. VenemaJ. v. d. Berg 20, E. van VoskuilenA. v. Wijk 20. J. Visser—D W. de Zeeuw 2—0. W A. v. OtterlooD. Lankhuyzen 11. Dick v. WijkJ. Schoenmaker 11. J. v. d. BroekKI. Molenaar 20. E J. Hoo- gerbrugW. Nederhof 20. J. Mesman- H. Trlmp 20. A. NederhofA. de Jong 1—1. Damvereniging „Noordwijk". De uit slagen van de bordenwedstrljden lulden: Groep A: K. ZwetslootJ. v. Houten 2—0. A. Turk—Th. Vink 2—0, Bouw meesterDe Reus 11. Groep B: J PeschierG. Hoek 02. H. de VriesP Vink 20. Groep C: J. v. d NietJ. Kortekaas 02. P de BruinK. Terveen 11. Oly- erhoekP. Plug 02. Groep D: J. ZuidhoekG. Wijnands 2—0. Het programma vermeldt o.m. het volgende: 8 uur tot 9.50 uur: 80 M. loop jongens. 8 uur tot 10 uur; Hindernisbaan esta fette jongens. 8 uur tot 9.50 uur: Kastie meisjes. 10 uur tot 12 uur: 50 M. loop meisjes. 10 uur tot 12 uur: Hindernisbaan estafette meisjes. 10.10 uur tot. 11.30 uur: Kastie jongens. 14 uur tot 15.50 uur: diverse nummers. 16 uur' Prijsuitreiking. Door de volgende scholen wordt aan deze sportdag deelgenomen: Hervormde lagere .school en U.L.O.; Openbare la gere school: St. Dominicus Sa vlo ULO: St. JosepttischoolSft Wilhelmus- school; St Annaschool; St Agaibhasohool. OP TWEETAL Ds H. W Eerland, Chr. Geref. Pred. alhier, staat op tweetal met Ds H. Hol- trop van Haarlem te Enschede. RIJNSBURG „Kleine Dirkie" 90 jaar OUDSTE INWONER VAN RIJNSBURG „Kleine Dirkie" wordt vandaag 90 Jaar! Bij de burgerlijke stand weet men U te vertellen ,dat deze bekende Rijns burger, die meer plechtstatig de heer D. Heemskerk heet, de oudste ingezetene van deze gemeente is. En daarom is deze dag voor Rijnsburg van belang. Rijnsburgs bevolking wordt als het ware 90 jaar! De heer Heemskerk was een van de eerste Rijnsburgse aardbelentelers.. Hij maakte nog tochten met zijn honden kar naar Den Haag om zijn producten aan de man te brengen. De laatste ja ren tot zijn 89ste jaar heeft hij ge werkt verkocht hij direct van het land aan particulieren en groenterijders. Sinds enige jaren woont hij bij zijn dochter in, en de laatste tijd is hij bedlegerig. De handel heeft echter nog steeds zijn onverflauwde belang-" stelling. SASSENHEIM De collecte van Praktische Hulp in Sanatoria heeft alhier f 100,opge bracht. Post Boy (v. Engl IJM 39 Schoorl 8 Sept. IJM 38 Zeelandia. IJM 42 Assan Reis en VL 77 Abraham. Zondag j.l. werden de volgende hoe veelheden gezouten haring door de log gers aangebracht te IJmuiden KW 86 met 75 kantjes, IJM 75 met 97 kantjes KW 54 met 479 kantjes, KW 159 met 107 kantjes, KW 176 met 270 kantje1? KW 56 met 113 kantjes. KW 9 met 136 kantjes. KW 7 met 105 kantjes, KW 37 met 140 kantjes. KW 29 met 73 kantjes KW 73 met 146 kantjes, KW 40 met 43 kantjes, KW 147 met 252 kantjes, KW 151 met 34 kantjes, KW 54 met 137 kantjes. IJM 74 met 136 kantjes, KW 15 met 326 kantjes. KW 5 met 175 kantjes, KW 129 met 304 kantjes en KW 70 met 250 kantjes. Van de trawlervloot vertrokken Maandag weer naar zee de IJM 10 Maria van Hattum en de UM 71 Bloe- mendaal De Flamingo IJM 25, die Maandag morgen aanvankelijk voor de vismeel fabrieken zou lossen, werd wegens on enigheid tussen de lossers en de vis meelfabrieken met betrekking tot de loskosten niet gelost. Vangstberichten. Schevenlngen .11 September. Vangstbe- richten van hedenmorgen uit zee SCH 78 4 k. SCH 87 gisteren 0 k.. SCH 200 gisteren 70 k.. SCH 195 met 1 k.. SCH 245 met 15 k.. SCH 246 met 70 k! SCH 254 met 2 k.. SCH 341 met 2 k.. SC H 342 met 1 k SCH 56 met 8 k.. SCH 159 gisteren 50 k.. SCH 229 gisteren 50 k._ SCH 223 met 4 k.. SCH 365 met 15 k SCH 104 gisteren 15 k.. SCH 332 met 35 k SCH 39 gisteren 20 k., SCH 264 nog 80 mijl. SCH 4 met 17 k., SCH 75 met 22 k SCH 77 met 68 k SCH 57 met 2 k.. SCH 181 met 90 k.. SCH 199 met 10 k SCH 40 gisteren 10 k.. SCH 49 gisteren 3 k SCH 99 met 30 k.. SCH 132 gisteren 10, naar huls nog 90 mijl. SCH 189 met 4 k SCH 233 gisteren 50 k SCH 247 met 20 k„ SCH 262 met 12 k SCH 285 met 60 k.. SCH 5 gisteren weinig. SCH 25 met 10 k SCH 30 met 30 k SCH 35 met 20 k. SCH 37 met 20 k.. SCH 45 gisteren 150 kisten, SCH 69 met 5 k.. SCH 84 met 17 k. SCH 130 met 1 k.. SCH 210 met 5 k, SCH 248 gisteren 50 k.. SCH 249 met 10 k., SCH 310 gisteren weinig, SCH 312 met 17 k. SCH 399 gisteren 3 k. SCH 223 met 0 k.. SCH 141 met 0 k.. SCH 284 met 0 k.. SCH 361 met 0 k„ SCH 443 met 0 k„ SCH 89 met 0 k SCH 180 met 0 k SCH 25 gisteren 30 k.. SCH 314 gisteren 34 k., SCH 79 gisteren 15 k.t SCH 63 gisteren 2 k.. SCH 66 gisteren 40 k.. SCH 95 met 17 k„ SCH 242 met 50 k„ SCH 3 gisteren 2 k., SCH 21 gisteren 35 k.. SCH 24 gisteren 130 k.. SCH 47 met 50 k SCH 110 met 10 k., SCH 118 gisteren 50 k.. SCH 120 gisteren 75 k SCH 121 gisteren 35 k.. SCH 302 met 55 k.. SCH 325 gisteren 5 k. en 100 manden, SCH 333 gisteren 20 k. Katwijk aan Zee. 11 September. Vangst- berichten van hedenmorgen uit, zee: KW 2 22 k. KW 144 15 k„ KW 18 35 KW 20 14 k KW 32 14 k KW 49 13 KW 42 13 k KW 173 7 k„ KW 175 10 k KW 167 2 k., Geen vangst KW 23, KW 3. Haringtrekkers KW 140 40 k„ KW 141 20 k KW 83 4 k„ KW 67 10 k.. KW 48 65 k.. KW 41 30 k-, KW 85 20 k., KW 110 5 k., KW 44 10 k KW 50 5 k.. KW 38 5 kantjes en 70 kisten, KW 130 10 k. en 50 kisten. Vlaardlngen, 11 September. Vangstbe richten van hedenmorgen uit zee: VL 172 68 k.. VL 207 2 k. nog 34 net ten, VL 208 6 k. nog 34 netten, VL 216 k. nog 34 netten, VL 29 20 k. nog 34 netten, VL 86 3 k. nog 34 netten. VL 57 20 k.. VL 115 34 k., VL 142 50 k.. VL 190 20 k. nog 51 netten halen, VL 197 70 k. nog 34 netten halen, VL 199 12 k. nog 34 netten halen, VL 40 80 k., VL 80 5 k. Gemiddelden Gemiddelden 11 Sept. van hedenmorgen! Vlaardlngen 12 k., Schevenlngen 15 k., Katwijk 13 kantjes. Besommingen IJmuiden 10 September. Besommingen: Trawlers IJM 54 f 16.900, IJM 37 17.100 Ro 15 16.100. Loggers: KW 89 f 3960: KW 10 2500. K W 155 3240; KW 104 2140; KW 64 3290; KW 51 37.100; KW 24 4960; KW 26 2710; KW 114 1860; KW 28 2710; KW 108 2200; KW 59 1890; KW 166 2700; KW 107 1000: IJM 204 2200: VL 79 1820; VL 78 2800- Kotters: IJM 276 2200; IJM 277 2400; IJM 52 1770; IJM 228 530; Ro 29 1530: KW 92 1520; KW 80 2590; KW 210 1730; KW94 2040; KW 31 1800; KW 77 2390. IJMUIDEN 11 Sept. Besommlncen van hedenmorgen: Loggers KW 176 700, KW7 10700, KW 15 600. KW 16 2590. KW 70 1070. KW 9 720. KW 6 470. LJM 74 570. Kotters; SCH 17 140. Prijzen Vlaardlngen, 11 Sept. Prijzen: Volle haring 2930; Volle en maatjes 27.40—28; Maatjes en volle 26.50; Steur- harlng 23.9024-20; Zoute vis 111—145 per ton IJMUIDEN. 10 Sept. Prijzen per kg: Heilbot 2.70, ct. tong 4.10-3.70. grm. tong 2.352 10. kim. tong 1.931.85. kl. tong I 1.73—1.60. idem H 1.34—1.18, tarbot I 2.401.75. Per 50 kg: tarbot IV 4326. tongschar 6752. gr. schol 77—63 grm. schol 6658. kim. schol 6241. kl. schol I 38—22. Idem II 178 sohar 18— 11. v. haring 19—10. makreel 15 5010, gr. schelvs 6655. grm. schelvis 6549. kim. schelvis 51—37. kl schelvis I 42— 34. kl. schelvis I 42—34. Idem n 30.50— 19. wijting 168. gr. eul 5145, mldd. e-ul 4225. kl. gul 1910. kl. haal 30— 29. poontjes 10.508. Per 125 kg: er. kabeljauw 138102. Totale aanvoer 8230 kisten. Dinsdag 11 September ACTIEVE OBLIGATIES Staatsleningen ad f. 1000. Vorige OK. koers v. heden Ned. *51 3J/£ 92% Ned. '48 3% 84 Ned. '47 ZH 3 83H Dollar-Ing. '47 3 99 Investeringscert. 3.. 87 Ned. p. 1962 4 m.b. 3 85% Indië '37 A 3 86^ Grootboek *46 3 84Ü ACTIEVE AANDELEN Cult. Hand, en Ind. B 58% Nat. Handelsbank.. 87% Ned. Handelmij A.K.Ü Lever BrJ2JA Philips 167 4 Philips '51 159H Wilton Feyenoord.. 154% Kon. Olie 2g6% Amst. Rubber 104% Dell-Bat. Rubber 9614 Holl. Amer. Hjn 176 Kon. Ned, Stoomboot 136% Ned. Scheepv. Unle 146% HV-A110%: e.d. Java Cult50%, Dell Bat. MU 112 Deli My 78% Senembah 72% NIET-ACTIEVE OBLIGATIES Prov.- en Gem. Leningen Den Haag 1937 I 3 97% R'dam 37 I ID 3% 90% Industr. Obligaties Lever Brothers 3% 97^ Philips Dollaring. 105 Voorlopig genot, obi. A'dam 1937 (3%) 3.. 88% Kon. Petr. Mij 3%.. 104% NIET-ACTIEVE AANDELEN Bank- en Credietinstelllngen Amsterd. Bank Rotterd. Bank 153% 153% Industriële Ondernemingen Ned. G. en Splr. fabr. 235 Rott. Droogd. My.. 286% - Zwanenb. Organon 189% Handelsondernemingen Born. Sum. H. My.. 116% 154% Diversen Albert Heyn 157% Ned. My. Walr. Vrt. 102% Spoorwegen Deli Spoorw. My 40 Amerik. fondsen 58 83 Fondsen uit Leiden en omgeving (Aandelen) VX. 10/9 Holl. Constructie 234 Int. Kunststoff. Ind. 79% 7 8%G5. Kon. Ned. Edelmet. 73% Pref w.a. idem 78% Kon. Ned. Grofsm. 105 GL 106G.B. Textiel Gebr. v. Wyk 126% 126% Leidsche Wolsplnn. 171 Tieleman en Dros 70% 70 Ver Touwfabrieken 114 L Pref. idem 110 L Lahad DatuCul. My 80 L 80 tVerninks Beton mij 98

Leidsch Dagblad | 1951 | | pagina 4