r-„GEEN BLIJVENDE STAD'' UIT DE RIJNSTREEK Herman van Hattum Radio-programma MAANDAG 10 SEPTEMBER ALPHEN 55 jaar in dienst van het „Tegelhuis" Morgen hoopt de heer P. van Leeuwen tie dag te gedenken dat hij 55 jaar ge leden in dienst trad bij de tegelfabriek van de heer Ten Gate Brouwer, alhier, ean de Wilhelminalaan. De heer Van Leeuwen, die de leeftijd van 78 jaar bereikt heeft, mag zich nog in een goede gezondheid verheugen en doet zijn werkzaamheden elke dag nog met het grootste genoegen. Ongetwijfeld zal het de krasse oude baas morgen niet aan belangstelling ont breken en zullen hem ongetwijfeld vele gelukwensen ten deel vallen. Jaarvergadering V.V. „Alphen" In de zaal van het „Kleine Nut" aan de Rhenanialaan heeft de V.V. Alphen" haar jaarvergadering gehouden. De voorzitter, de heer Joh. van Zwie- ten, opende deze vergadering, waarbij hij wees op de grote plannen die er voor dit jaar weer op stapel staan, zoals nieuwe verlichting voor de training op het bij terrein. Spr. wekte vooral alle leden op hun krachten in te spannen deze gestelde doelen dit jaar te berei ken. De jaarverslagen van de secr. en de penningmeester werden, na gelezen te zijn. onveranderd goedgekeurd, evenals het verslag van de kascommissie. In de nieuwe kascommissie weiden benoemd de heren J. Overbeek. D. Zuidam en A. Zaal. Na bespreking werd de nieuwe elftal commissie als. volgt samengesteld: J. de Graaf A. Zaal A. 't Wout, J. van Wie- ringen en S. Verkerk. De bestuursverkiezing bracht de he ren Joh- van.Zwieten. J. de Graaf, G. Hijman en L. Tuinenburg opnieuw in het bestuur, terwijl in de vacature A. van Leeuwen werd voorzien door de verkie- eing van de heer M. Dijkman. Tot voor zitter der vereniging werd weer. gekozen Joh van Zwieten. Besloten werd in het vervolg ook een ledenvergadering te houden omstreeks Maart van elk jaar, terwijl bij de mede delingen de voorzitter er op wees. dat het oprichten van een Zaterdagmiddag elftal uitgesteld is, evenals de oprichting van een athletiekafdeling. Met een geanimeerde rondvraag werd deze vergadering door de voorzitter ge sloten. Politie organiseerde prachtige wandelmars De politie te Renkum organiseerde Zaterdag een 15 en een 25 km. mars door de prachtige omgeving van Oos terbeek. De 15 km. mars was bestemd voor de schooljeugd, de 25 km. mars voor de ouderen. Er werd door 8000 man deelgenomen. Hieronder bevonden zich een 30-tal mannen van het Al- phense politiecorps en de reservepoli- tle. Zij maakten deel uit van de 30 politiecorpsen, die deelnamen. De wis selbeker werd verworven door de af deling Mariniers. De Alphenaren be haalden de achtste prijs, een lauwer tak, een groepsmedaille en voorts elk een medaille. De start was bij Harten- stein te Oosterbeek waar men ook moest arriveren. Burgemeester Ed. C. Wltschey had z\jn mannen aldaar ver welkomd en ze gelukgewenst met het behaald succes. Zij marcheerden voor het eerst als groep in deze vierde wan delmars te Renkum mee. Er waren vier groepen t.w. militairen, rijks- en gemeentepolitie, marchaussee en bur gers. Opgravingen voorlopig zonder resultaat De opgravingen naar een Romeins Castellum, alhier, hebben voorlopig wei nig resultaten opgeleverd. De werk zaamheden zijn tot een nader datum stopgezet. De stelling van prof. v. Giffen, die de opgravingen te Valkenburg met succes deed verrichten, dat er ook te Alphen .resten van een castellum zich in de bodem moesten bevinden, werd het vo rig jaar bij de gedane proef-gravingen bevestigd. Men heeft toen n.l. behalve vele Romeinse voorwerpen, ook de plaats van enkele barakken aangetroffen, wel ke behoord hebben bij een dergelijk bol werk. De overblijfselen van deze barak ken zijn ontdekt in de tuin achter het herenhuis van de familie Hengeveld in de Schoolstraat. De veronderstelling is toen gewettigd, dat er zes perioden op elkaar zijn geweest.. In de tuin van het herenhuis van de heer D. ten Cate Brou wer in de Julianastraat vond men voorts naar alle waarschijnlijkheid een grach ten-systeem, dat vermoedelijk bij het castellum heeft behoord. Thans heeft men hoofdzakelijk ge zocht naar een muur of wal die bij ten minste één van de zes perioden heeft behoord. Als tussenliggende periode heeft men voor de opgravingen gekozen het ter rein bij de Ned. Herv. Kerk aan de Ju lianastraat. waar men drie flinke diep ten heeft blootgelegd. Voorts heeft men een gat gegraven op het terrein van de gemeentelijke opslagplaats naast de cir culatie-vaart van de Rijn, achter de Schoolstraat. Geen der opgravingen brachten even wel de verwachte resultaten, ofschoon men de vermoedelijke plaats nauwer heeft ingesloten. Een grote rol speelt de moeilijkheid, dat men niet het gehele terrein kan opgraven. Men heeft echter opnieuw veel aarde werk gevonden, dat uit verschillende la gen der Romeinse perioden dateert, o.a. stukken turfsteen. Het werk is thans stopgezet, doch men hoopt t.z.t. ver moedelijk het volgend jaar een nieu we poging te doen. Prof. Van Giffen en zijn medewerkers onze plaatsgenoten dr H. L. W. Nelson en de heer K. Dekker zijn ervan overtuigd, dat het castellum in die omgeving moet zijn! PAARDENMARKT OP 19 SEPTEMBER Op Woensdag 19 September as. wordt in onze gemeente weer de jaarlijkse Paardenmarkt gehouden in de Zaalberg- straat, terwijl in de Oranjestraat de steeds veel belangstelling trekkende goe derenmarkt gehouden zal worden. TWEEDE HENGELAARSVERENIGING OPGERICHT Onder het motto „Wie vist er mee" is na een in het café v.h. Compier gehou den vergadering een tweede hengelaars- vereniging opgericht, welke zich ten doel stelt uitsluitend prijsviswedstrijden te organiseren. Er gaven zich voorlopig reeds circa 25 vissers op als lid. Het voorlopig bestuur wordt gevormd door de heren A, Hoogduin en R. van Eg- mond. EXCURSIE HISTORISCHE VERENIGING. De Historische Vereniging te Alphen en Omstreken maakte Zaterdagmiddag een interessante excursie naar de Goud se tentoonstelling „Het Oranje Huis", alsmede naar de Sint-Janskerk met haar prachtige gebrandschilderde ra men. Met grote belangstelling werden de explicaties gevolgd, welke zowel be treffende de expositie als de ramen op deskundige wijze werd gegeven. Na af loop verzamelde het gezelschap zich in hotel De Zalm aldaar, teneinde enkele ogenblikken van gedachten te wisselen over hetgeen genoten werd. De heer A. J Dekker onder wiens leiding de mid dag stond, sprak aan het adres der explicateurs een dankwoord. Burgerlijke Stand Geboren: Teunis. z. van P. G. Rijken en J. Bevaart: Catharina Johanna, d. van W. Hijman en P Klein; Anna Berdlna Cornelia d. van J. L. van Tol en J. A. v d. Hoogen; Bernard Cor nells, z. van Th J. Ketel en M. E. Boo gaard: Cornells Arnoldus z. van C. G. v. d. Berg en M. v. d. Kwant. Getrouwd: H. J. van Diggele en C. Kou- wenhoven J Slinger en G. A. van Vliet; A. de Kaste en E. Burggraaf. Ondertrouwd: G. C. de Roos en J W Hijman, 28 Jaar; J. van Egmond. 25 jaar en J. M. Redegeld, 25 Jaar: J. G. Rlezebos. 29 Jaar en C. Blom, 29 Jaar; Cornells Dirk zwager. 23 Jaar en Willy Meerveld. 21 Jaar; C. Verboom. 21 Jaar en C. MiJs. 20 Jaar; J. Vijfhulzen, 26 Jaar en T. van Eek. 21 Jaar; J. van Dam, 29 Jaar en J. C. de Geus. 23 Jaar Overleden: A. H. den Brave, 73 Jaar. wed. van M. C. Borreman; F. van Heusden, 87 Jaar. BENTHUIZEN Burgerlllke Stand Geboren- Louw- rens. zn. van A. Vermeulen en E. J. van Veen. BODEGRAVEN Burgerlijke Stand Geboren: Leentje Margaretha, d. van D. Francken en W. Kastelein; Geertje, d. van H G de Kam per en P. M. Fortuin; Johanna, d. van A. Kroon en G. van Kampen; Jan Jacobus, z. van W. Korver en A. J van Rijn: Gijs- bert, z. van F. J. van Daalen en N. de Bruijn; 'Hendrik Jan, z. van J. Blanken en M. Molenaar. Ondertrouwd: F. J. van BallegooJJ, 31 Jaar en M Vonk, 30 Jaar; C. A. Visser, 24 jaar en A. R. H. Mathias. 30 Jaar. Getrouwd: J. Marchal, 20 jaar en C. H. Beijeman .20 Jaar; J. van der Boon, 28 Jaar en S. W. J. Groenendijk. 22 Jaar; M. van TermeiJ, 24 Jaar en A. Zellstra, 23 Jaar, BOSKOOP De B.C. straat vierde een week feest ALLERWEGE VEEL MENSEN OP DE BEEN. Het kan niet ontkend worden, dat de feestelijkheden georganiseerd door de buurtvereniging „B.C straat" tot in alle opzichten zijn geslaagd. Maandagavond opende de harmonie .Excelsior" de festiviteiten met het Wilhelmus ten aanhoren van een grote menigte, waarna vooraf gegaan door het bestuur met hoge oranje hoeden op en een papieren toeter in de hand de feestvierende straat op muzikale klanken werd onthaald. De volgende avonden werd de mu zikale omlijsting afwisselend verzorgd door de „Gemondika's", „Maluka Ha- waiians" en „Excelsior". De poffertjeskraam stond ook in het middelpunt van de belangstelling. Het blijkt tooh altijd, dat bij festiviteiten de verzorging van de inwendige mens meestal een vooraanstaande plaats in neemt. De attracties voor de jeugd, waaron der de aloude poppenkast, verhoogden de aantrekkelijkheid van het feest. Zonder bijbedoeling kan gezegd zijn dat vele grootouders naar de kinderja ren werden teruggevoerd en een zucht van verlichting slaakten toen Jan Klaassen en Katrijn ongehavend uit de stryd kwamen. De laatste dag-kenmerkte zich als de kroon op het werk. In de middaguren had een gecostumeerde kinderoptocht met versierde rijwielen en steps plaats, waaraan mooie prijzen waren verbon den. Het bleek, dat de bewoners van de B C.straat op dit gebied vindingrijk zijn, daarvan getuigde de versiering en de bouw. Nadat in de vooravond een gezellig orkestje de grote menigte op vrolijke nummertjes had vergast, kwam Excel sior om ongeveer halftien om de tap toe te verzorgen, waarmede deze on vergetelijke feestweek van de B.C^traat werd beëindigd. De prijswinnaars van de gecostumeer de optocht waren: Versierde steppen: 1 Aadje Bongers 21 pnt; 2. Gerrit- Koele 18% pnt: 3. DJoeke v. d. Gem- 17 pnt; 4. Jan Groo- tendorst 16 pnt. Versierde rijwielen: 1 Teun Tol 16% pnt; 2. Ben van Vliet 16 pnt; 3. Hans Grootendorst 16 pnt. Groepen: 1. Wijngaarden 19 pnt: 2. Brand 17 pnt; 3. Sanner 14 pnt. Personen' 1. Cobi van Wijk 17% pnt; 2 Henny Kruiswijk 18% pnt;. 3. Rinus Blanken 15% pnt; 4. Tonny Oosterom 15 pnt. GEZINSVERZORGSTER BENOEMD. Met ingang van 15 September is als gezinsverzorgster der Ned. Herv. Kerk benoeml mej- G. Kuiken, zodat het aan tal gezinsverzorgsters weer op vier ge bracht is. Mej. Kuiken is werkzaam ge veest bij de gezinsverzorging te Leeu warden, daarna volgde zij de opleiding aan het internaat te Leiden en was al daar werkzaam. Nu zij ihaar practijk- FEUILLETON OORSPRONKELIJK FEUILLETON door J 28.) Ze hadden elkaar met ,je" en Jou" aangesproken. Zij had hem „Jacques" genoemd en toen hij haar had gevraagd of haar man haar wel wilde laten gaan, Ihad zij lachend geantwoord: „Maar na tuurlijk, jongen. Hij weet toch, dat er tussen ons enkel een hechte vriend schap bestaat: dat we elkaar al meer dan 10 jaar lang alleen per brief heb ben ontmoet en misschien nu voor het laatst elkaar spreken?" „Ja", had Japik gezegd en het had de boswachter toegeschenen alsof hij wilde gaan schreien, „misschien voor Ihet laatst. Als ik er toe in de gelegenheid ben, zal ik je nog eens schrijven. Maar je weet hoe het gaat. Je weet, hoe het de vori ge keer is gegaan. Ditmaal sta ik gees telijk sterker, veel sterker en lichame lijk, welhij was gaan staan, had zijn armen omhooggeheven en zich met •beide vlakke handen op de brede 'borst geslagen: „deze machinerie is nog lang niet versleten Daarna was de boswachter weer even onhoorbaar weggeslopen als hij was ge komen, bevreesd, dat ze zouden opstaan en hem zouden herkennen. Die vrees bleek later trouwens ongegrond te zijn, want pas tegen vier uur in de ochtend, toen de 'helft van de zonneschijf al bo ven de horizont uitkeek, had hij hen, hand in hand tegen de heuvel op zien lopen, elkaar met verrukte gezich ten en bewonderende uitroepen op merkzaam makend op de gouden schoonheid van het landschap in deze juichende zomermorgen. „Het was om nooit te vergeten", zei Gida, terwijl ze een messenlegger ver- 1 schoof en een servet, dat het meisje, in haar haast om weg te komen, wat non chalant naast het bord had geworpen, recht legde, dat gesprek met hem in de nachtelijke stilte van dat bos en daar na, in de stemming die we toen had den, die zonsopgang; die als bloedkora len glinsterende dauwdroppen; die bos- ruggen in de verte als gouden huifkar ren; die heuveltop in een sprookjesach tige, haast bovenaardse gloed. Die rust van alles om ons heen, die zich ook aan ons innerlijk mededeelde en vooral hem weer helemaal met het leven verzoende en hem blij en opgewekt afscheid deed nemen". „Dus je hebt genoten", zei haar man tevreden, terwijl hij met korte, driftige halen van zijn mes het vlees sneed en wat aardappelen en groente op zijn bord deed. „En of. Hoe blij ben ik achteraf, dat ik toch maar gegaan ben en niet heb toegegeven aan een opwelling van gees telijke luiheid, zo van: ach, waarom zou je eigenlijk gaan? Je hebt het zo druk. En misschien zijn jullie elkaar helemaal ontgroeid, is er geen enkel aankno pingspunt meer tussen jullie beiden. Nu weet ik althans, dat hij bly en dankbaar gestemd zijn zwerftocht zal aanvangen, met een groot vertrouwen in het leven, en met de berusting en de zekerheid, dat de gekozen weg de juiste is. - Ik had kunnen proberen hem over te halen om te blijven, om in ieder ge val in Holland te blijven en ergens an ders zijn tenten op te slaan. Maar ik weet dat niemand hem van een eens genomen besluit kan terughouden. Welke zin zou het dan hebben gehad hem uit zijn evenwicht te brengen door te trachten hem te overtuigen van het onjuiste van zijn stap? Het zou alles voor hem alleen maar moeilijker heb ben kunnen maken. En hij heeft het toch al moeilijk genoeg." „Wel ja, laat hem begaan. Men moet iemand niet tegenhouden, wanneer hij er vandoor wil". „Nee, maar ik ben er vannacht eigen lijk pas achter gekomen, wat de oor zaak is van zijn eenzaamheid en van zijn plotselinge zucht tot zwerven. Her inner jij je Hetty?" „Hetty? Hetty van Jan?" „Ach nee. Hetty, je weet wel, die oud- leerlinge van mij, het meisje waarvan ik je wel eens verteld heb. dat ze zo veel aanleg had voor muziek en dans, maar later met een predikant is ge trouwd „Herinnerennou ja. Je hebt het er wel eens over gehad. Maar ik kan alle oud-leerlingen van jou niet bijhou den. Er zijn er veel te veel in zo'n stad „Nu dan, zij heeft als meisje van veertien jaar in de tijd dat Jacques hier de lessen in de school begeleidde, pianoles van hem gehad. Drie jaar lang. Totdat haar ouders er op de een of andere wijze achter zijn gekomen, dat hij meer voor hun dochter gevoelde dan een leraar over het algemeen wordt toegestaan voor zijn leerlingen te voe len, en de lessen hebben opgezegd. Dat heeft hem toen zo aangegrepen, dat hij er eigenlijk nooit helemaal weer „los" van is gekomen. Ik dacht, dat 'n\j na zijn zwerftocht door de Balkan wel van die waan genezen was. temeer omdat ik uit zijn brieven van de laatste jaren nooit iets in die richting heb gemerkt. Maar blijkbaar heeft hij het allemaal voor zichzelf gehouden „Hmmmm.mompelde haar man, tussen twee happen eten door een ser vet grijpend om zijn kin af te vegen. „Nu dan, dit voorjaar, in Maart, is er in het dorpje waar hij woont een nieu we predikant gekozen of hoe heet dat. Laat dat nou die man zijn van Hetty! Zodat hij dus, na zijn vlucht uit de stad, waarin zij woonde, uit het land, waar zij verblijf hield; na zijn zwerftocht door de Balkan en zjjn zich- levend-begraven in dat kleine gehucht je, op een goede dag haar tegen kwam even buiten 't plaatsje, toen zij op haar fiets de weg naar het dorp inreed. Hij heeft mij verteld, wat er toen door hem heen ls gegaan." De wereld wankelde om mij heen, Gida, zei hij. De bomen bogen hun 'kruinen naar mij toe en ik dacht, dat de hemelkoepel naar de aar de zou storten. Na zóveel jaar zag ik haar terug, nu niet meer als jeng, be deesd meisje, maar als gerijpte, jonge schone vrouw, in de bloei van haar jaren. Al toen ik haar in de verte zag aan komen herkende ik haar. herkende ik haar houding, herkende ik haar aan de manier, waarop zij het hoofd houdt. Ik zag haar weer vóór mij op het toneel tijdens de laatste uitvoering, de laatste dans, die ik zou begeleiden en zien, de wals van BrahmsGida hield even 'in om haar man de gelegenheid te ge ven iets terug te zeggen. Deze had bij haar laatste zinnen al een paar maal bedenkelijk het voorhoofd gefronst en zijn hoofd geschud. „Die vent is gek", viel hij dan plotse ling uit. Driftig veegde hij met het servet zijn mond schoon, graaide een grote, roodglanzenden appel uit de fruit schaal en zette er zijn sterke tanden in. Toen zijn mond zover leeggekauwd was, dat hij weer kon spreken gromde hij: „Wat is dat nu voor taal? Welk nor maal mens zegt zulke dingen? Waar is het gezonde verstand van die man? Heeft hij dat soms in de Balkan verlo ren en gaat hij het nu weer opzoeken? (Wordt vervolgd) 40). In het kamp van de Woudrovers werd nu gewacht op de terugkeer van de boodschapper, die met Panda's brief naar Jolliepop was gegaan; wanneer die zijn opdracht goed vervulde zou er bin nenkort een overval op de postkoets ge daan kunnen worden en daar verheug den de rovers zich natuurlijk bijzonder op. Terwijl er dus gewacht werd, ging het leven gewoon door; Panda moest de grot aanvegen, de sigaren van Wipsnor aan steken en pap koken, en Joris Goedbloed moest schoenen poetsenmaar de toon tussen deze twee was helemaal niet prettig meer. hoewel Joris steeds net deed alsof er niets gebeurd was. „Hm. ha.zei hij. terwijl hij de geuren uit Panda's kookpot opsnoof, „dat ruikt voortreffelijk baaske!" „Zo antwoordde Panda zuur. Maar jij zult er niet veel van krijgen, Niets krijg je! Je hebt me bedrogen! Gemenerd' Ik kook voor jou geen pap!" „Wat zegt ge nu toch. manneke' Be zint u!" riep Joris ontsteld. „Denk toch na! Soms vraag ik me wel eens af. of uw verstandelijke vermogens wel toerei kend zijn om de wijze lessen die ik u immer geef te bevatten! Ook gij weet de inhoud uws bovenkastjes slecht te ge bruiken ventje! Om te beginnen behoor- det gij te begrijpen, dat ik doende ben u op voordelige wijze te bevrijden! In dien gij mij niet te eten geeft, zult gij de hongerdood berokkenen aan de enige persoon in uw omgeving, die voldoende helder verstand heeft om u weer u:t de staat van een goede kok op te heffen tot die van een verveeld millionnair Terwijl hij zo sprak, en terwijl Panda aandachtig toeluisterde, had hü de ge hele pappot leeg gelepeld en dat merkte Panda pas toen Joris besloot: „Maar natuurlijk zou ik er nooit over denken om u te bedriegen, kameraadje!" „Nee?" riep Panda kwaad. „O nee? En nu heb je me alweer bedrogen door alle paD op te eten! Nu kan ik weer opnieuw beginnen!" Maar ondanks zijn woede had de toe spraak van Joris hem toch doen twij felen. Misschien was hij toch niet zo ge meen als het leek misschien had hij toch nog wel een goed plan! aantekening behaald heeft is zij vast aangesteld in deze gemeente. KNAAP DOOR MOTOR AANGEREDEN Toen een inwoner Zaterdagmiddag op zijn motorrijwiel langs de Ridderbuurt reed, stak ter hoogte van de woning van de heer Meijer de vier-jarige Matti Colla plotseling de weg over. De bestuurder trachtte door sterk remmen het ventje te ontwijken, doch kon niet voorkomen dat het werd aangereden met gevolg dat het kind ernstige hoofdwonden en een gebroken arm opliep. Een dokter, die spoedig ter plaatse was verleende de eerste hulp, waarna het jongetje naar een Gouds ziekenhuis werd overgebracht. Het onderzoek der politie heeft uitge wezen dat de bestuurder, die als een kal me rijder bekend staat, niet de minste schuld treft. Nader vernemen wij, dat de toestand Zaterdagavond naar omstandigheden redelijk, was BOOMKWEKERS VERRIJKTEN KENNIS OVER PROEFTUINEN. Voor de door de Ver. ..De Proeftuin" op Zaterdag j.l. uitgeschreven Proef tuindag bestond flinke belangstelling. Naar schatting hebben 125 bij deze Ver eniging aangesloten boomkwekers en personeelsleden de gelegenheid om het Proefstation voor de boomkwekerij te bezichtigen, niet voorbij laten gaan. Aan deskundige voorlichting heeft het bij hun rondgang niet ontbroken. Direc teur dr Jacobi en zijn staf hebben zich ten zeerste beijverd om de bezoekers zo veel mogelijk van het zeer omvangrijke werk in de Proeftuin te laten zien. Verdeeld in een acht-tal groepen In specteerden de boomkwekers proefvel den, bakken, kassen enz. en tenslotte had het laboratorium aller aandacht, wat mede door de daarbij ontvangen in teressante en leerzame toelichtingen hun blik op het proeftuinwerk zeer ver ruimde. LEIDERDORP BURGERLIJKE STAND Geboren: Allda Geertruida Maria. dr. v. J. Th. van Bemmelen en van M. W, van Schle; Wllhelmina Maria .dr. van A. du Prle en van W. C. Bavelaar; Peter Jan. zn van J. P. KJoet en van H. E. Stoeken Ondertrouwd: A. van Winkel, 26 Jr en M. van den Boogaard 12 Jaar. LEI MUI DEN RAADSAGENDA. De Raad dezer gemeente komt Dins dag om halfnegen in openbare vergade ring bijeen. Behandeld zal worden: Verhoging re kening-courant overeenkomst met de N V. Bank van Ned. Gemeenten. Vast stelling rekening 1949/1950 Woningbe drijf en van de begroting 1950/1951 Wo ningbedrijf. Wijziging begroting dienst 1951. Voorstel van B. en W. inzake ver koop van een perceeltje rietland. Burgerlijke Stand Geboren: Theodorus Maria. z. van M. v. d. Jagt en M. F. Meijer; Theodorus Adrianus Maria, z. van J. J. v. d. Meer en M. W. Aartman, Aart Hen drik z. van A de Vos en L, H. Vreken; Jozef Petrus Maria. z. van H. J. Turk en M. A. Wesselman. Fennechlen, d. van K. E. Roskam en G. Dolflng: Anthonla Clasiena Johanna, d. van H. R. v. Oostwaard en K M. Hartveld. Ondertrouwd: H. v. Dijk, 27 J. en L. A. Kloos. Getrouwd: G. v. Bekkum en J. Roos; P. Vroonland en H, A. de Vos. NIEUWKOOP De Zaterdagmiddag gehouden col lecte voor het Kon. Wilhelminafonds voor de kankerbestrijding heeft in onze gemeente opgebracht f- 206.33. Burgerlijke Stand Nicolaas Johannes, z. van A. M. Leliveld en E. W. Pletersen. Ondertrouwd: C van den Berg. 27 jaar en A. Vermelj, 25 jaar. NIEUW VENNEP, Dodelijke aanrijding door motor Onze plaatsgenoot L. Vaalburg dis met zijn verloofde op de motor onder Hoofddorp reed, had het ongeluk een man aan te rijden. De man. die onder invloed van alcohol was, werd op slag gedood, de motor met zijspan sloeg over de kop en kwam in de sloot terecht De verloofde van Vaalburg werd met moei te uit het zijspan bevrijd en moest naar het ziekenhuis vervoerd worden. De be rijder had gescheurde kniespieren De motor is door de rijkspolitie in beslag genomen. BLIJDE DAG VOOR DE CHR. GEREF. KERK. Zondag 16 Sept. zal het voor de Chr Geref. Kerk een blijde dag zijn, want dan zal deze gemeente voor het eerst in haar ruim vijftig-jarig bestaan een eigen predikant bezitten, n.l. ds L. Floor Sr uit Amsterdam. De bevestiging van ós Floor zal in de morgendienst plaats vin den. Hij wordt bevestigd door zijn zoon ds L. Floor Jr.. predikant te Opperdoes. In de middagdienst zal ds Floor Sr zijn intrede doen. RIJNSATERWOUDE Burgerlijke Stand Geboren: Marga. relha, d. van H. v. d. Voet en M. Timmer- man; Johannes Chrlstianus, z. van Ch. A. Overdevest en G H. Meijer; Jantje, d. vaa G. J. Roest en A. W, H. Bul. Getrouwd M. v. d. Zwan en A. W. Petera, Overleden; L. A. van Iperen. 1 Jaar, <L van J. G. v. Iperen en A. M. Schijff. TER AAR CONCERTEN VAN „ARTI ET RELIGIONI". Door de R.K. Muziekvereniging „Arti et Religioni" alhier zal een viertal Dinsdagavonden op verschillende plaat sen in de gemeente concerten worden gegeven. De plannen zijn gemaakt om deze te doen plaats vinden in Korteraar, Aardam. Papenveer en Langeraar. Als eerste krijgt Korteraar de beurt en wel op a.s. Dinsdagavond 11 Sept bij de heer Jac. Kalshoven. De collecte ten bate voor de kan kerbestrijding heeft in onze gemeente f 300.43 opgebracht GEREFORMEERDE JEUGD OP STAP. Evenals voorgaande jaren maakten de M.V. en J.V. op G.G. ook nu weer geza menlijk hun jaarlijks uitstapje. Onder ideale weersomstandgheden werd 's mor- gens al vroeg gestart met 'n touringcar van de N.A.L. Verschillende mooie plek jes in ons land werden bezocht. Er werd gereden naar Arnhem en vandaar over Dieren naar de bekende Posbank, en verder naar Elten. De terugreis ging over Apeldoorn, waar het gezelschap zich een tijdje kos telijk heeft geamuseerd in het Prins Bernhard Dal. Het was ongeveer elf uur toen het gezelschap, hoogst voldaan, weer in Ter Aar arriveerde. WADDINXVEEN Op een fokvee- en ruiterdag t# Delft werd de zevenjarige ooi van de heer P. Ripping, alhier, kampioen in haar afdeling. WOUBRUGGE WEESVADER FOKT KAMPIOEN SGEITEN, De heer Verbeek, vader van het Rust en Weesthuis, heeft met zijn inzending van een 4-tal geiten op de fokveedag te Alphen succes gehad. Een zeven-jarige geit werd tot kam pioen verklaard en kreeg een eerste prijs. Terwijl hij verder voor een twee jarige. een één-jarige en een lam drie tweede prijzen in de wacht sleepte. VOOR DINSDAG 11 SEPTEMBER. Hilversum I (402 M.) AVRO 7.00: nieuws; 7.15: gram.muziek: VPRO 7.50: dagopening; AVRO 8.00: nieuws; 8.15. gram.muziek; 9.00: morgenwijding; 9.15: gram.muziek; 9.30: waterstanden; 9.35: gram.muziek; 10.50: voor de kleuters; 11.00: voor de zieken; 11.30; viool en piano: 12.00: gram.muziek; 12.30: land- en tuln- bouwmededellngen; 12.33. voor het platte land- 12 40: plano en orgel; 13.00: nieuws; 13.15: mededelingen of gram.muziek; 13.20: reportage of gram muziek; 13.30: dansmuz.; 14.00: voor de vrouw: 14.05: gram muziek; 14.30: idem. Intermezzo: voordracht. 16.30: hoorspel voor de Jeugd; 16.50: kinderkoor: 17.20: theaterorkest en solist: 18 00: nieuws 18.15: pianospel; 18.30: R.V.U.: prof R. W. Broekman: „Het vraagteken achter de horizon van ons leven"; 19.00- fanfare or kest; 19.25: ..Paris vous parle"; 19 30 Weense muziek; 19.50: voor burger en militair: 20.00: nieuws, 20 05: actualitei ten; 20.15: lichte muziek; 21.15" de Ant woordman; 21.30: AVRO-allerlei; 21.35: muzikale causerie: 22.20: orgelconcert; 22.45: buitenlands overzicht; 23.00: nieuws; 23.1524.00: gram.muziek. Hilversum II (298 M.) KRO 7.00: nieuws; 7.15: ochtendgymnastiek: 7.30: gram.muziek; 7.45- morgengebed en litur gische kalender; 8.00 nieuws en weerbe richten: 8.15: gram.muziek; 9.00: voor de huisvrouw; 9.35: „Lichtbaken", causerie; 10.00- voor de kleuters; 10.15; gram.muz.; 10.40 schoolradio; 11.00: voor de vrouw; 11.30: schoolradio; 12.00; angelus; 12 03: gram.muziek; 12.30: land- en tulnbouw- mededellngen- 12,33pianospel; 12.55: zon newijzer; 13.00: nieuws en katholiek nieuws; 13 20: actualiteiten; 13.25: amu sementsmuziek en soliste; 14.00: gevarieerd programma; 14.53- viool en piano; 15.15: gram.muziek; 15.30: „Ben Je zestig?" 16.00 voor de zieken; 16.30: ziekenloï; 17.00; voor de jeugd: 17.15: felicitaties voor de jeugd; 17.45: Regeringsuitzending: Drs R. C de Heer. .De Javase Bank"; 18.00: voor de Jeugd. 18.15. gram.muziek; 18.30: or gelconcert; 18.45: sportpraatje; 18 54: „Dit Ls leven", causerie, 19.00: nieuws; 19.15: actualiteiten; 19.23: „Hier ls Europa", vaudeville programma: 19 52: buitenlands overzicht-, 19.56: gram muziek; 20.00: nieuws; 20 05de gewone man zegt er 't zijne van; 20 12: Radio Philharmonlsch or kest. (In de pauze: actualiteiten): 2130: cello en piano; 22.00: kamermuziek voor blazers 22.30 gram muziek: 22.35: gesprek met mijn zoon: 22.45: avondgebed en litur gische kalender; 23.00: nieuws; 23.15 24.00: nieuws. Engeland, BBC Home Service (330 M.) 12.00: llchêe muziek; 12,30: voor de arbei ders. 12.55: weerberichten: 13.00- nieuws: 13.10: „Festival Music-Hall"; 14.00: Schots orkest; 15.00; vespers; 15.45: lichte muz.: 16.30: „Top of the Bill"; 17.00 voor de kinderen: 17.55: weerberichten; 18 00: nieuws 18.15: sport: 18.20- lichte muziek; 19.00: hoorspel: 19.30: viool en piano; 20 00: klankbeeld: 20.45: lichte muziek. 21.00 nieuws; 21.15: causerie; 21.30: gevarieerde muziek 22.00: causerie; 22.30: planorecital; 23.0023.03: nieuws. Engeland. BBC Light Programme (1500 en 247 M.) 12.00: gevarieerde muziek; 12 30 voor de arbeiders: 12.55: orgelspel 13.15: voor de kinderen- 13.45: voor de kleuters; 14.00 Schots orkest; 15.00: amusements muziek; 15.30: voor de soldaten; 15.45: amusementsorkest; 16.15: Mrs Dale's dag boek; 16.30: HChte muziek; 17.15: orgel spel: 17.45: Hawaiianmuzlek; 18.15: muzi kale discussie: 18.45: hoorspel; 19.00. nieuws en radiojournaal; 19.25: sport; 19.30: gevarieerd programma: 20.00: sym- phonle-orkest; 21.00: boksreportage; 21.30: „Free ticket"; 22.00: nieuws; 22.15: dans muziek; 23.00; voordracht; 23.15; orkest concert; 23 56—24.00: nieuws. Nordwestdeutschcr Rundfunk (309 Ml 12.00: gevarieerde muziek; 13.00: nieuws; 13.25: orkestconcert; 15.40: amusements muziek; 16.45 nieuws; 17.00 kamermuz-, 18.00: gevarieerde muziek; 19.45: nieuws 20.35: omroeporkest; 21.45: g^m.muzUL 22 15: nieuws. 24 00: idem. 0.30—100. lichte muziek. Frankrijk. Nation. Programma ("149 en 347 "NI.) 12.00 gT.mtiz: 12.30-. orkest- concert: 13.00: nieuws; 13,35: orkestcon eert, 14.00- nieuws: 14.05: pianoreclL-. 18.30: Amerikaanse uitzending; 19.00-wj kestconcert; 20.00: gram.muziek; 20.»; orkestconcert: 20.30 gram.muziek; -0£ orkestconcert; 23.15: gram.muziek, zi.vr-" 24 00: nieuws. Brussel, 324 en 484 M. 324 M.: 1145. gram.muziek! 12.30: weerberichten: 1M«. orkestconcert; 13.00: nieuws: 13.15. nu muziek 14.00: gram.muziek: I4.3i. 14.45 operamuziek- 15.15: gram.mUE 16.00: pianotrio; 16.^0 en 16.30: 17.00: nieuws; 17.10: gram.muziek, 171»; voor de kleuters; 17.30: TWO-ultzendi s. 17 40: gram.muziek; 17.50: b^ktttspreki11-' 18 00- Jeugd en muziek; 18.30: soldaten: 19 00: nieuws; 19 30: dansniu 19.50: causerie; 20.00: hoorspel; 21J0; gram.muziek 21.45: actualiteiten. nieuws: 22.15" Jazzmuziek! 23.00. nieuws, 23 0524.00: gram.muziek. 484 NL: 11.45: gram.muziek; 12.05: w- kestconcert; 13.00: nieuws; 1 3.10. iw» 14.00, 15.00, 17.10 en 18 30: gram.mua".j 19.00: orkestconcert; 19.45: ^euJs,p.Tj;:- gram.muziek; 20.30: „Chanson de Paru operette; 23.40: dansmuziek; 23.50. nteu WllUj AGENDA ZONDAG: Stadseaal: Tyrolershow m. m. v Vervoort en Albert de Booy. 8 uur ZATERDAG. Schouwburg ..De Mens in JIp! tiid": „Je kunt het toch niet mee men". 8 uur nam. MAANDAG: Schouwburg; Operette Harden-SafóH „Das gibt's nur elnmal", 8 uur nam. WOENSDAG: Schouwburg; „De Mens in zijn vrije „Je kunt het toch niet meenemen nam. ZONDAG. Stadszaal: Concert „Les P®*14® teurs de la Cóte d'Azur". 8 uur nam BIOSCOPEN: Trianon „Francis weet het beter Zondag 2.15, 4.30, 7 en 9.15 uur; overs dagen 2.30. 7 en 9.15 uur. Rex „Als de nacht valt" (18 dag 2.30. 4.45, 7.15 en 9.15 uur; oven* dagen 2 30. 7.15 en 9.15 uur. Casino ..Wie het laatst kust" (fci-J dag 2.30. 4.45. 7 en 9.15 uur; ovens dagen 2 30. 7 en 9.15 uur. l.ldo .Bomba" (14 Jaar) Zondag - 4.45, 7 en 9.15 uur; overige dagen - 7 en 9.15 uur. Luxor „Korea - een heldenepos" Jaar). Zondag 2.30, 4.45, 7 en 9.1a u overige dagen 2.30, 7 en 9.15 uur. De avond-, nacht- en Zondagsdienst)d apotheken te Lelden wordt van 8 Sept. 13 uur tot Zaterdag 15 Sepi~° er, waargenomen door Apotheek iw.. Nieuwe Rijn 18. tel. 20523 en de Apotheek. Doezastraat 31. tel. 203»-»- Te Oegstgeest door de Cegst|«®* Apotheek, Wilhelmtnapark 8. tel. zoz

Leidsch Dagblad | 1951 | | pagina 6