en L weer kampioen Finale zonder Van Vliet Fraai roeien van Laga-Acht in finale Veldnummers gaven in P.H.-bekerstrijd de doorslag Sehulte en Derksen in kwart eindstrijd achtervolging profs Van Mesdag heeft zich goed gehouden 90ste Jaargang LEIDSCH DAGBLAD Maandag 27 Augustus 1951 Tweede Blad No. 27390 14C leidde lange tijd Mei 90V2 punt tegen de AAC uit Amsterdam met 84 punten heeft de atletiekvereniging Vlug en Lenig uit Den Haag gistermiddag op de jintelbaan te Amsterdam opnieuw het clubkampioenschap heren van Nederland en daarmede de Prins Hendrikbeker veroverd, nadat de AAC tijdens de afwerking der 14 nummers lange tijd een flinke pun- tenvoorsprong had weten te handhaven. Het waren tenslotte de veld- Bummers, die de weegschaal ten gunste van de Haagse vereniging deden doorslaan. Zij behaalde niet minder dan 32 punten voor de nummers speerwerpen, discuswerpen en kogelstoten tegen de AAC 15. D—Van Vliet Het waren Hans Harting, De Kroon meter in 48.8) en Seeuwen, die voor iAC op de lange afstanden vele punten tejaarden. Daarentegen toonde Vlug r Lenig zich superieur in de sprints: pr'e7]iet won de 110 M. horden, Saat c' 100 M in de fraaie tijd van 10.8 (te- Ku wind en guur weer in) met zijn nhgenoot Klein als tweede en boven- c-n won de Haagse vereniging-met de le beicen in het team de 4 x 100 estafette. Slijkhuis bezorgde de Trekvogels een nie derde plaats in het clubkam- ioecschap met 41 punten door twee cerwinningen, die samen 12 punten -'everden. Alle wedstrijden over meer dan 400 meter leden echter terdege onder dit puntensysteem. Dikwijls kon men vergelijkingen trekken met wieler wedstrijden. waarbij het er in de eer ste plaats om gaat te winnen, terwyl de femaakte tijd van geen belang is. Slijkhuis vooral legde zich uitsluitend op puntenwinst toe. niet op snelle tijden. In de 5000 meter race (15 min. 32 i sjokte hij met zyn grootste rivaal Ens Harting van de AAC lange tijd '-ter in het peleton en bepaalde zich trgen; anders toe, dan Harting te blauwen. Toen er 10 van de 12 ron waren gelopen nam dit tweetal d« icing, of z\j wilden of niet. In de ah .::ntste ronde ging de Trekvogel- thleet vlak voor Harting lopen, die -dnekkig volgde. Op de laatste 100 :er bepaalde Slijkhuis er zich toe, üens omkijkende, enkele stappen voor rting te blijven. Diens eindsprint pa- srje Slijkhuis zonder moeite. Hetzelf- geschiedde in de 1500 meter, waarbij bk'nuis (3 min. 59 seceen spelletje rw'de met de DOS-athleet Stada, nut Hans Harting liep niet mee. De vste spaarde zich voor de 800 meter, vnrin hjj een gelijke race liep met clubgenoot De Kroon. Belden no- :den 1 min. 54.2 en bezorgden daar- £ede AAC 11 punten. Ten slotte mag het succes van de AAC-junior athleet Visser niet rtrmeld blijven. Opnieuw voldeed deze idterst slanke Surinaamse Nederlan der aan de na zyn plotselinge op komst vrij hoog gestelde verwachtin- ftn; met een sprong van 7.06 meter *on hjj het verspringen, waarby bmwenhock derde werd, omdat Griek (AAC) met 6.88 M. juist 1 cen timeter verder sprong. Bovendien legde Visser beslag op de fwte prijs bij het hoogspringen met pa sprong van 1.80 m. Toen de lat op ATHLETIEK Goede vijfkamp van Fanny Fanny BlankereKoen leverde dit Tttk-eind te Bern een schitterende prestatie. Tijdens de landenwedstryd 'Titserland-Duitsland nam onze land- pnote deel aan een internationale FANNY BLANKERS-KOEN Wereldrecord vijfkamp f voor dames, welke zü won Wn iotaal van 4185 punten, de r>c ^richting in dit seizoen, e Nederlandse athlete, die op alle (trrter?,e5rste wer(L bleef echter on- j- Punten, welke de Russin odixia in 1959 |ieeft getotaliseerd, k PrestAtie van Fanny betekent ech- t-v j e8n nieuw wreeldrecord, daar Verrichting van de Russin geen saanvraag bij de I.A.A F. werd ?en. Het officiële record stond augustus 1950 op naam van mej. (blum° ,Frankrük). ^,.1; kndgenote bereikte de volgende 200 meter 24 5 sec. (975 pnt.), .;^ngen 5 80 meter (860 pnt.), hoog- frfcn ii ia meter (660 pnt kogel- ^10 meter (610 pnt.) en 80 me- li-2 sec. (1080 pnt.). 1 80 meter lag was hij de enige van de vier overgebleven athleten, die de sprong nog haalde. Hy probeerde zon der tegenstand nog do 1.85 m., doch slaagde niet. Leeuwenhoek werd vierde Juist als Keizer tAV '23) en Parlevliet (V. en L.) haalde hij 1.75 meter. De puntenuitslag van het clubkam pioenschap luidt: 1. Vlug en Lenig, Den Haag 90»pnt; 2. AAC, Amsterdam, 84 punten; 3. Trekvogels, Den Haag, 41 pnt; 4. DOS, Rotterdam, 30 pnt; 5 Haarlem. 28 pnt: 6. AV "23, Amsterdam 20pnt. Het kan verkeren. Hoewel Spanje zioh tijdens het F.LS.A.-congres, dat Woensdag jl. te Ma con werd gehouden, als 'een der felste tegenstanders van het officieel erkennen van het dames- roeien ontpopte, hebben de inter nationale dameswedstryden, welke de volgende dag werden gehouden blijkbaar toch zeer veel indruk op de Spaanse afgevaardigden ge maakt. Men kan deze conclusie trekken uit het feit dat één der Spaanse gedelegeerden, Juan Fare Jansana, de chef d'équipe van de Nederlandse dames, mej. mr. Cos- quino de Bussy, heeft medegedeeld, dat de Nederlandse en Franse da- mesploegen zullen worden uitgeno digd om volgend jaar waarschijn lijk te Barcelona een demonstratie te komen geven Een vererende uitnodiging voor de Nederlandse dames en een gun stig symptoom voor het damesroei en in het algemeen. In de wedstrijden om de Prins Hendrik-beker gaat het meer om de punten dan een goede tijd. Harry de Kroon van de AAC en zijn clubge noot Harting maakten zich dan ook niet druk meer, toen zij op de 800 meter in gewonnen positie waren komen te liggen en gingen broeder lijk naast elkaar over de eindstreep. De dames tenniswedstrijd tussen de Ver. Staten en Engeland om de Wightman-cup is voor de vijftiende maal in successie door de Amerikaanse dames gewonnen. Macdonald Bailey liep 100 meter in 10.2! Tijdens de landenontraoeting Zuid- SlaviëGroot Brittannië te Belgrado won de Brit Macdonald Bailcy de 100 meter in 10,2 sec. voor zyn landgenoot Shenton (10,6) en de Zuid-Slaviër Pe- celj (10,8). Macdonald Bailey evenaarde hiermee het wereldrecord, dat op naam staat van Jesse Owens (VB.) en op 20 Juni 1936 te Chicago werd gemaakt. Deze tijd werd echter reeds door drie athleten ge ëvenaard. Het waren achtereenvolgens Harold Davis (V.S.), Lloyd lè. Beach (Panama) en Barney Ewell (VjS.). Harris iveer wereldkampioen Hetgeen in jaren niet is voorgekomen is dit week-eind op de Vigorelli- baan te Milaan gebeurd: de finale van het wereldkampioenschap op de baan moest het zonder een Nederlander doen. Noch Arie van Vliet, die een ieder toch z'n fraaie kans had toegedacht, noch Jan Derksen bereikte de eindstrijd bij de profs en bij de amateurs verging het onze landgenoten al niet veel beter. Voorwaar een grote teleurstelling. Ook de Nederlandse amateurs voor de achtervolging werden allen uitge schakeld en de enige lichtpunten van deze voor de Nederlandse wielersport sombere dagen waren het zich in de finale rijden van onze stayers Pronk en Bakker en het bereiken van de kwart eindstrijd achtervolging voor profs van Schulte en Derksen. Schulte komt daarin uit tegen de Tour de France-winnaar Hugo Koblet Derksen had de halve finales kunnen bereiken als hij zyn zenuwen de baas had kunnen worden. In zyn kwartfinale liet hij zich echter door Lognay en As tolfi insluiten. Toen de Fransman op het rechte stuk voor de laatste bocht demarreerde, werd Derksen daardoor verrast en tevens ontmoedigd. En na een vruchteloze poging om Astolfi voor bij te komen boog Derksen het hoofd. Hij verloor ook de herkansing, waarin hy samen met Patterson, Plattner en Astolfi uitkwam. Patterson schoot in de voorlaatste bocht uit de vierde positie omlaag, ging Derksen die in de derde positie lag glad voorby, haalde ook Plattner en Astolfi in en won met an derhalve lengte voorsprong op Plattner. Derksen ging als derde aver de streep. De kwart-finales werden A trois ge reden en hierdoor was vrijwel elke rit er een van spanning en onzekerheid, evenals trouwens by de amateurs. De grote favorieten, Harris en Van Vliet, kwamen beiden in de halve fi nales, maar alle twee hebben ze er verwoed voor moeten vechten, en Har- ris bereikte de halve eindstrijd slechts via de repechages, na de kwartfinale tegen Bergomi te hebben verloren. In de herkansingsrit moest hij al z^jn reserves aanspreken om Ghella in te lopen, die met een verrassende demar rage was uitgelopen. Van Vliet zag zich tegenover een coa litie Plattner—Senfftleben geplaatst. Hij lag desondanks in gewonnen positie toen zowel de Zwitser als de Fransman pro testeerden omdat hij hen gehinderd zou hebben, waarop de wedstrijdoommissa- Europese roeikampioenschappen (Van onze speciale verslaggever) Een derde plaats in de finale van de Achtriemsgieken voor Laga en een vierde in de eindstrijd van het skifnummer voor Van Mesdag was de wat magere oogst van de Nederlandse roeiafvaardiging naar de Europese kampioenschappen te Macon. Hoewel de prestatie van de Delftse Acht er mag zijn de Delftenaren roeiden schitterend en Van Mesdag zich, vooral gezien de pech met de infectie aan zijn hand, bijzonder goed heeft gehouden, kan dit de teleurstelling over het roeien van de Nederlandse Vieren toch niet wegnemen. Zowel de Njord-Willem 3 Combinatie met stuurman, waarvan men ondanks het kort bij elkaar zitten grotere verwachtingen had, als de ongestuurde Vier van Laga, werden Zaterdagochtend in de herkan sing voor verdere deelneming uitgeschakeld. In deze herkansingen, waaraan alle Nederlandse ploegen deelnamen, roeide de combinatie Njord/Willem 3 tegen Zwitserland, België en Frankryk. Hoe wel de ploeg iets beter liep dan Vrydag was er ook nu weer weinig eenheid De start was alweer slecht en Zwitserland en Frankryk liepen dan ook meters weg. By de duizend meter lag Zwitser land aan de kop, op een halve lengte gevolgd door Frankrijk en Nederland op 1 1/4 lengte. AVeer kwam die geweldige eindspurt van Dutry van Haeften, maar weer was het juist niet voldoende om de veilige positie te krijgen. De Oranje- Vier kwam op 1300 meter byna naast de Fransen, maar de laatste spurt van de Haantjes maakte aan alle twyfel een einde. In de eerste herkansing van de skif ging het tussen Van Mesdag en de Deen Larsen. De Europese kampioen was hierin veruit de sterkste, doch Van Mesdag gaf zich niet geheel aan gezien zyn tweede plaats toch voldoen- was om de halve finale te bereiken De Spanjaard Calonja kwam er niet aan te pas. De Vier zonder stuurman van Laga verloor kansloos van Oostenryk en Frankryk, die in hun onderling duel het tempo zo hoog opvoerden, <dat de Delftenaren ver afzakten. Dc Laga- Acht voerde In de herkansing een fel duel met Portugal Spanje had niets in te brengen dat de Portugezen met bijna vier seconden verschil wonnen. HALVE FINALES In de eerste halve eindstrijd van het skifnummer de halve beslissingen werden Zaterdagmiddag geroeid kwam Van Mesdag uit tegen zijn ge luchte rivaal de Engelsman Fox en de Fransman Guilbert. De Fransman ver speelde op de eerste 1000 meter al zyn krachten en zakte hoe langer hoe meer af, terwijl Fox tegen het einde van de race zyn tempo verhoogde en onze land genoot in tweede positie volgde. Zo werd ook gefinisht. Laga moest in de tweede halve finale der Achtriemsgieken de strijd opnemen tegen de ploegen van Denemarken en Frankrijk. Onze landgenoten namen van de start af de leiding en behielden deze tot ongeveer 1000 meter. Toen kwamen de Denen opzetten, passeerden de Nederlandse Acht en na men de kop met een kleine voorsprong. Ondanks een vertwijfelde poging kon Frankrijk de beide leidende ploegen niet meer voorbij komen en werd derde Denemarken ging als eerste over de eindstreep, terwijl Laga met de fraaie tyd van 5.52 03 de tweede plaats in nam. EINDSTRIJDEN. Alle slechte voorspellingen ten spijt scheen Zondagmiddag een heerlijk zon netje uit een vrijwel wolkeloze hemel, maar de wind was volkomen gedraaid en in tegenstelling met de voorafgaan de dagen, toen de roeiers een lichte wind mee hadden, woei er nu een ste vig briesje recht van de finish naar de start. Voor de krachtroeiers dus een plotseling voordeel Met spanning werd op de volledig bezette tribunes dan ook uitgezien naar de eerste race van de finales, de Vier met stuurman, met aan boei 1 Zwitserland, boei 2 Italië, boei 3 Denemarken en aan boei 4 Span je. Het werd een strijd tussen Zwitser land en Spanje, althans voorlopig Om beurten hadden beide ploegen de lei ding met Italië loerend als het ware, in derde positie. De titelhouders, de Denen, lagen toen een lengte achter. Na 1500 meter nam de race een dra matische wending, toen Italië de lei ding nam. Intussen kwamen ook de De nen uit de achterhoede opzetten, maar de kampioenen waren te laat. De Ita lianen waren nu niet meer te houden en met een lengte verschil gingen zy vóór Zwitserland, dat er ln was ge slaagd Spanje op de laatste meters van zich af te houden, door de finish. Nadat de Twee zonder stuurman van de Antwerpse Scullmg Club op buiten gewoon fraaie wijze het Europees kam pioenschap in dit nummer voor Zwit serland, kampioen 1950. Denemarken en Zuidslavië in de wacht had gesleept, was de beurt aan de skiffeurs Bij velen heerste de verwachting, dat de skiffeurs-final? wel eens een re vanche kon worden van de dramati sche race te Henley, toen Larsen, die een gewonnen race roeide, plotseling zo'n inzinking kreeg, dat Fox hem voor by kon gaan. De voorspellers kregen gelyk, Larsen won en Fox werd twee de. Van Mesdag kwam aan dit duel niet te pas en ook slaagde hij er niet in zich voor de Zwitserse kampioen dr Meier te plaatsen. Larsen nam dadelijk de leiding met Van Mesdag, Fox en Meier in tweede positie vrijwel gelyk De Deen bleef een half a 1 lengte voor, terwijl Fox zich langzamerhand van de andere twee los maakte om een aanval op de kop te on dernemen Op hetzelfde moment kreeg Van Mesdag het even moeilyk op de buitenbaan. Hij kon zijn cadans niet vinden en gelijkertyd was de Britse skiffeur hem voorby De 600 meter werd gepasseerd met Larsen aan kop, op een halve lengte Fox, deze een halve leng te voor op Meier en Van Mesdag in po sitie op lengte van Meier. Het tempo van Larsen lag enkele slagen hoger dan dat van Fox en men vroeg zich af of de Deen dit wel zou volhouden. De ti telhouder hield het vol, hij vergrootte zelfs zyn voorsprong tussen de 1000 meter en de 1500 meter van 3/4 lengte tot 2 lengten. Ongeveer in deze positie met Meier en Van Mesdag ver achter werd de finish gepasseerd. Larsen had zyn titel geprolongeerd. BEHEERSING. De Europese titel behouden, dat de den ook de Italianen Ramani en Tarlao in de beslissende race van de gestuur de Twee. Van de start af demonstreer de dit Italiaanse duo prachtige beheer sing van lichaam en materiaal. Vrywel onbedreigd, af en toe de aanval van de Zwitserse Twee afslaand, werd de ge hele baan aan kop geroeid. Denemar ken en Frankryk, de beide andere fina listen, zakten hoe langer hoe meer af en bij het eindpunt was de achterstand van beide ploegen enkele lengten. De finale van de Vier zonder stuur man ging tussen Noorwegen, Denemar ken, Frankryk en België Onze zuider buren namen direct de leiding om die niet af te staan. Het was de Vier van de Koninklijke Antwerpse Watersportvereniging met de ouden rotten Elzendoorn en Caers, een stugge harde Vier met een prach tige homogeniteit. Na 500 meter kon de zege de Belgen al niet meer ontgaan, evenals toen Denemarken al zeker was van de tweede plaats. Frankryk werd derde. In de Double Scull leidde Italië tot op 1200 m.. doch kon toen niet meer de kracht opbrengen om een prachtige aanval van Zwitserland het hoofd te bieden en toen de Helveten als eersten doorkwamen, bedroeg hun voorsprong byna een lengte. Zweden en Frankryk waren op de helft van de baan reeds definitief uitgeschakeld. INDRUKWEKKEND SLOT. De Europese roeikampioenschappen 1951 liepen teneinde en nog slechts een race was te roeien, die der Achtriems gieken met aan boei 1, Zuid-Slavië, boei 2 Groot Brittannië, boei 3 Denemarken en boei 4 onze landgenoten de Laga- ploeg. Het werd een waardig slot van deze prachtige wedstrijden-reeks. Het is prettig te kunnen zeggen, dat de Nederlandse ploeg, hoewel onze jongens het niet vérder brachten dan de derde plaats, in deze finale een grote rol hebben gespeeld De start van Laga was zeer snel, in tegenstel ling met het vertrek van de Britse ploeg, die lange tijd in de achterhoede roeide. Tot de 400 meter leidde Ne derland, in het begin 36 slagen roeiend. Toen kwam Denemarken naar voren en nam een kleine voorsprong Op een kwart lengte achter de Nederlandse ploeg volgde de Cambridge-Acht, ter wyl Zuid-Slavië reeds ver achter lag. Prachtig gingen de drie ploegen, Dene marken vooraan, onmiddellyk gevolgd door Nederland en de steeds dichterby komende Britten over de spiegelgladde baan, de motorbootjes van de jury-le den in hun zog. Op de 1000 meter wist Laga een aan val van Cambridge af te slaan, maar een tweede keer lukte dit niet meer. Tussen de 1000 en de 1500 meter kwam Groot Brittannië by Denemarken en tot 200 meter voor het einde bleven belde boten vrywel gelijk. Toen gingen de Engelsen met hun lange haal. centimeter voor centime ter naar voren, terwyl de toeschou wers zich van hun zetels op de tri bune v?rhieven om toch vooral maar geen moment van dit fraaiste evene ment van deze kampioenschappen le missen. Toen het schot klonk ten te ken dat de eerste boot door de finish ging. bedroeg het verschil tussen Cambridge en Denemarken nog geen taflengte, terwijl de voorsprong van Denemarken op de Oranje-Acht even groot was. Nog geen seconde verschil dus tussen d Europese kampioen en de derde aankomende, een indruk wekkender slot hadden de Europese kampioenschappen niet kunnen heb ben. UITSLAGEN. De uitslagen van de finales lulden: Vier met stuurman: 1. en Europees kam pioen Italië 7.05.14; 2. Zwitserland; 3. Spanje; 4. Denemarken. Twee zonder stuurman- 1. en Europees kampioen België 7.33.19; 2. Denemarken: 3. Zwitserland; 4. Zuid Slavic Skiff: 1 en Europees kampioen Denemar ken (Larsen) 7.32.05; 2. Gr. Brittannië (Fox); 3. Zwitserland (dr Meier); 4. Ne derland (Van Mesdag) 7.49.57 Twee met stuurman: 1. en Europees kampioen Italië 7 39.84; 2. Zwitserland; 3. Denemarken; 4. Frankrijk. Vier zonder stuurman: 1. en Europees kampioen België 6.27.82; 2. Denemarken; 3. Frankrijk; 4 Noorwegen. Double Skull: 1. en Europees kampioen Zwitserland 6.44.04 2. Italië; 3. Zweden; 4. Frankrijk. Achtriemsgieken: 1. en Europees kam pioen Gr. Brittannië 6.00.44; 2. Denemar ken; 3. Nederland (Ockeloen. Roell. Slelcken. Ten Broeke. Op den Velde, Kiel. Ten Bruggen Cate. Marcus en Dekker (stuurman), van Laga) 6.01.29; 4. Zuld- Slavlë. COUP GLANDAZ De Coup Glandaz, een wlsselprijs voor het best geplaatste land. in het klassement van finale-winnaars, waarby een speciaal puntensysteem wordt toegepast, ls voor de vierde achtereenvolgende maal gewonnen door Italië. Het klassement luidt: 1. Italië 2i pnt 2. België pnt.; 3. Groot Brittannië 2 pnt.; 4. Denemarken en Zwitserland elk 1 punt. Hoewel Italië en België belde 2J punt behaalden, werd de Coupe aan Italië toe gewezen, aangezien dit land behalve 2 overwinningen nog een tweede plaats behaalde ln bet nummer Double Scull. rissen overrijden" bevolen. Wederom bleek het er Plattner en Senfftleben om te doen. eerst gezamenlijk Van Vliet uit te schakelen en daarna voor de eigen kansen te gaan rijden. Het lukte ove rigens op geoorloofde wyze byna, want in de voorlaatste bocht kon Senfftleben wegflitsen, terwyl Van Vliet door Plattner naar boven werd gedrukt. Van Vliet had daardoor by het in gaan van de laatste bocht drie leng ten achterstand op Senfftleben. Hy zette alles op alles, ging eerst Platt ner voorbij, die echter aan zijn wiel bleef kleven, en klopte toen ook Senfftleben, die eveneens door Platt ner werd gepasseerd. Senfftleben was leeggereden. maar hetzelfde gold voor Van Vliet: hij had gewonnen, doch was volkomen uitgeput. GEWELDIGE TELEURSTELLING. Tot geweldige teleurstelling van de Nederlandse kolonie bleek Van Vliet in zyn halve finale tegen Bergoni en Bel- lenger de tactiek van de matches a trois geenszins onder de knie te hebben. Hij nam de kop, demarreerde in de voor laatste bocht en kreeg een meter of ze ven voorsprong op Bergoni. Maar zo trok hy de sprint aan voor Bellenger, aie uit de derde positie op kwam zetten, Bergoni voorby stoof en op het laatste rechte stuk ook Van Vliet passeerde. De Woerdenaar, nog uitgeput door de com bine van Plattner en Senfftleben, kon het toen zelfs niet tegen Bergoni houden en werd derde. De herkansingsrit bracht een nog grotere ontgoocheling, want nu liet Van Vliet zich totaal verrassen, eerst door Bergoni, die al in de eerste ronde wegvluchtte, en daarna door Patter son en Lognay, die achter hem aan gingen op het juiste moment. Van Vliet lag toen in vierde positie en ein digde eveneens als vierde. Reg Harris, die zyn halve finale op resolute wyze had gewonnen, slaagde er in het wereldkampioenschap voor de derde maal ln successie op zyn naam te brengen. In de finale demarreer de Bel lenger by het ingaan van het rechte stuk voor de laatste booht. Maar de Brit ging achter hem aan in een formidabele spurt en lag vlak achter de Fransman toen deze uit de bocht kwam. Op het redhte stuk voerde hy zijn tempo zo hoog op, dat hy met 'A lengte voor sprong eerste werd, vóór Bellenger en Patterson in deze volgorde. SACCHI AMATEURKAMPIOEN. Sacchi (It.) won zyn halve finale bij de amateurs voor Saelens (B.) en Bardsley (GJ3.) door meesterlyk ryden, zowel tactisch als qua snelheid. Daarna moest Hyzelendoorn het in de tweede halve finale tegen Mockridge en Mo- rettini opnemen. Mockridge en de Ita liaan demarreerden by het uitkomen van de voorlaatste booht, toen onze landgenoot in de tweede positie lag. en daarmee was de strijd voor Hyzelen doorn in deze rit beslist, want hy kwam zijn twee concurrenten niet meer naby. Morettini werd eerste voor Mockridge. In de herkansingsrit, die a quatre werd verreden, viel de zege ten deel aan de stoutmoedige, in casu Mockridge, die uit de vierde positie omlaag dook, drie lengten voorsprong nam en de laatste 200 meter n 11.6 sec, reed. Geen wonder dat Hyzelendoorn zyn achterstand niefc meer kon inlopen. Zo kwamen dus Sac chi, Morettini en Mockridge in de finale. De Australiër Mockridge leidde hierin vanaf de start, en sloeg een aanval van Sacchi af bij het uitkomen van de voor laatste bocht. Sacchi moest dus buiten om sprinten in de laatste bocht, een las tige taak, maar die hy schitterend op loste, want hy kwam Mockridge voorby op het laatste rechte stuk, 11.4 sec. no terend voor de laatste 200 meer. Dit Ita- liaanje is zijn titel volkomen waardig. ACHTERVOLGING. In de achtste finales achtervolging amateurs werden Willekes en Visser uitgeschakeld. Willekes verloor met een kwart baan verschil van de Fransman Andrieux, die 5.14.0 reed tegen Willekes 5.31.2, en Visser was tegen Gloriaux evenmin als Zaterdag in zyn beste con ditie wat toah nodig zou zyn geweest om een kans op de zege te hebben met een zo geroutineerd poursiteur als tegenstander. De tijd van Gloneux was uitstekend: 5.02.4. Visser noteerde 5.18.2 en werd door de schitterend draaiende Belg byna in de laatste ronde inge haald. Bij de profs lag Sohulte na vijf ron den 50 meter voor op de Oostenrijker Schiebel. maar kreeg toen een lekke band. De rit werd voortgezet m de po sitie van de twee renners op het mo ment van de onderbreking, en Schulte won met 90 meter verschil. Derksen verscheen op de baan als debutant in de achtervolging, cn kreeg niemand minder dan Bevilacqua tot tegenstander. Hy begon, wat van een sprinter verwacht kon worden, veel te snel, en moest dit later bezu ren toen de ervaren Italiaan het tem po ging opvoeren. Maar zyn tijd was zo goed nl. 6.27.4 tegen Bavilacqua 6.23.4 dat ook hij voor de kwartfinales geplaatst werd, een mooi succes.

Leidsch Dagblad | 1951 | | pagina 3