Geheime Opdracht FILMS r PANDA EN DE VAN DEZE WEEK: Zwitserland en Oostenrijk leiden in Eur. kampioenschap 01. Jollen .J Radio-programma ZATERDAG 4 AUGUSTUS llllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllltllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll Allemaal Onzin Volslagen kolder en veel show Rex Olson en Johnson, de dwaze lieden van Hellzapoppln, de oneinnigc film, waarvan de onzin zo volslagen was, dat zij daardoor een daverend suc ces werd, maakten weer een film met de veelzeggende titel „Allemaal onzin". Toch is deze film lang zo'n opeenstape ling niet als Helzapoppin was. Een be langrijk deel wordt ingenomen door grootse shows, lieflijke danseresjes en o.a. het beroemde orkest van Count Ba- sie, wat alles de onzinnige kolder van het edele duo Olspn en Johnson enigs zins compenseert. Overigens hebben zij weer zulke waanzinnige invallen, dat het publiek wel moet lachen of het wil of niet. Ook al is het dan vaak „lach of ik schiet". En schieten doen ze op de meest onverwachte ogenblikken en met de meest onschuldig uitziende voorwer pen. Het is zo goed als onmogelijk een inhoudsopgave van deze film te geven, want de film heeft geen inhoud. En toch kan men er zich bij amuseren, als men tenminste gevoelig is voor de hu mor van deze „gekken" (Een andere betiteling zou niet bij hen passen) en als men een liefhebber is van moderne zang. dans en muziek. Er treden ver scheidene beroemdheden uit de Ameri kaanse variété-wereld op en die vergen van de gemiddelde bioscoopbezoekers wel eens wat geduld. Laat hij het er echter op de koop bij nemen en lachen om de heren Olson en Johnson, de „en- fants terribles" van het witte doek. Het zwaard in de woestijn Spannend en interessant Rex Een spannende film is het „Zwaard in de woestijn" en tevens is zij ook interessant, want zij brengt op uitstekende wijze in beeld de transpor ten van al die joden, die na de tweede wereldoorlog een nieuw leven wilden beginnen in het beloofde land Palestina, Zij werden dan door vrachtboten clan destien vervoerd en heimelijk langs de kust afgezet. Ook in deze film wordt een groep joden naar Palestina ver voerd. De kapitein van het schip is een egoistische Amerikaan, die de berooide mensen uit louter winstbejag naar de plaats van bestemming brengt. Als hij echter met de joden mee aan land gaat om zijn geld in ontvangst te nemen, wordt hij van zijn schip afgesneden door een Britse patrouilleboot en moet met hen mee trekken naar een Joods dorp. Zij worden echter door het egoistische optreden van de kapitein ontdekt en moeten weer ijlings de wijk nemen. Door een vergissing blijft ongelukkigerwijs achter de omroepster van de Joodse ille gale zender, op wie de leider van de Joodse vluchtelingen verliefd is. Zij wordt gevangen genomen, maar door list en intrige spoedig weer bevrijd. Erger is het echter wanneer de Britten achter de schuilplaats van de vluchtelingen komen. Zij worden overvallen en ge ïnterneerd. Onder hen bevindt zich ook de leider van de gehele illegale Joodse organisatie in Palestina. De leider van de vluchtelingen kon echter ontsnap pen en deze bevrijdt op listige wijze met een bende de vluchtelingen, de verzets leider en de Amerikaanse kapitein, die van zijn zelfzuchtigheid is genezen en besluit door te gaan met Joden naar hun land te brengen. Dit gegeven is op zeer spannende wenze verfilmd met uit stekende regie en goed spel van Dana Andrews, Stephen McNally en de Zweedse schone, Marta Toren, Abbott en Costello in het Vreemdelingen Legioen Gezellige onzin Trianon Lou Costello en Bud Ab bott doen in de film „In het Vreemde lingen Legioen" een geslaagde aanval op de lachspieren. Zij rijgen de grootste onzin aaneen in een gezellig verhaal, waarin zij achtereenvolgens optreden als managers van een worstelaar, als le den van het Vreemdelingen Legioen en als assistenten van een charmant agente van de Franse Geheime Dienst. Ver dwaald en zonder water beleven zij in de woestijn een kostelijk avontuur met een fata morgana, vechtend als leeuwen laten zij een heel vijandig Arabieren- dorp van het kastje naar de muur lo pen, om tenslotte na het ontmaskeren van een verrader en het in de lucht la ten vliegen van een fort nog gedeco reerd te worden ook. Tussen deze vele acties dóór dwarrelen aanzienlijke hoe veelheden smakelijke harem-juffrouwen, van wie het dikke lid van het komie- kenpaar er een aanhangwagen vol als souvenir mee naar de States neemt. De film heeft uiteraard slechts de pretentie amusement te brengen. Louise Lotte: Een vrolijke vacantiefilm Luxor Ongetwijfeld zullen velen er de filmindustrie dankbaar voor zijn dat Erich Kastner's bekende boek „Louise Lotte" thans ook als film te genieten valt. Het -moet gezegd dat de filmische versie aan (het verhaal alle recht doet we dervaren. Alles staat of valt met de bezetting van de rollen der beide twee lingzusjes, wier ouders van elkaar ge scheiden leven en die door bemiddeling van him dochtertjes weer tot elkaar worden gebracht. De keuze had niet beter kunnen zijn; haar spel is van een volmaakt natuurlijke bekoorlijkheid me; tal van gevoelige, toch ontroerende trekjes. Maar als totaal-indruk neemt de be zoeker een beeld mee naar iiuis, van vlotte vrolijkheid, een film die volko men past in een zonnige vacantiesfeer. Charlie Chaplin Primitief, maar nog steeds boeiend Casino Oharlie Ohaplin, wie kent niet deze beroemde figuur van het witte doek. Het tragikomische mannetje dat de mensen jaren heeft doen schateren. Van zijn alier eerste optreden voor de filmcamera is echter over het algemeen weinig bekend. Daarom was het een ge lukkige gedachte een montage film te vervaardigen, waarin de vroegste schep pingen van Ohaplin zijn opgenomen. Omstreeks 1915 trad hij vcor het eerst op, echter nog niet zoals wij hem ken nen. In het begin speelde hij rollen van belachelijke minnaars gekleed in ja cquet, hoge hoed en met een monocle in het oog geklemd. Deze creatie lag Ohaplin niet in het minst waarna hij overging op verraders rollen met een puntbaardje en een wreed gezicht. Maar ook dit schoof -hij spoedig terzijde om tenslotte zijn kracht te hebben gevonden. Het mannetje met het snorretje, de bolhoed, de veel te wijde kleding en de karakteristieke schoenen. In deze montage zien wij Chaplin oa, in zijn eerste creatie in dit genre, „Het dagelijks brood". Deze pri mitieve filmpjes kunnen het tegenwoor dige publiek nog steeds boeien en is dit niet het beste bewijs van Chaplin's grootheid op liet gebied van de amu sementsfilm. Dombo: Amusante kinderfilm LIDO Walt Disney, nog steeds op zoek naar de ideale vorm om zijn bij zondere gaven ook economisch bot te kunnen vieren, heeft het in zijn nieuw ste film, „Dombo", gezocht in de rich ting van een jeugdig publiek. Ook vori ge films (op Fantasia na) waren voor treffelijke kinderfilms maar zij gaven ook een ouder publiek veel te genieten. In Dombo, minder groots van allure en eerlijk gezegd ook met wat minder ar tisticiteit en fijnheid opgezet dan bijv. Bambi. zullen voornamelijk kinderen een tomeloos plezier hebben. Het verhaal van het jonge olifantje met de veel te grote oren, speelt zich in de voor Disney ideale sfeer van het cir cus af. Dombo wordt de risé van de clr- oustroep, zowel onder de dieren als de mensen, en wordt gedegradeerd tot clown. Onder allen heeft slechts één medelijden mist hem, namelijk de muis, die van alles bedenkt om hem met het leven te verzoenen, en die tenslotte ontdekt, dat van Dombo een succes nummer te maken is: zijn enorme flap oren stellen hem in staat om te vliegen, en als vliegende olifant viert het eer tijds verguisde olifantje de grootste triomfen. Er zijn meesterlijke scenes in deze vrij korte film, terwijl Disney telkens weer kans ziet zijn gevoel voor klem* en beweging in prachtige beelden om te zetten. Zijn fantasie viert hoogtij in de scène, waarin Dombo en zijn vriendje per ongeluk stom dronken worden en hallucinaties krijgen. De dan volgende reeks van droombeelden is bijzonder knap opgezet en uitgewerkt met een speelsheid, die aan de beste gedeelten ran Fantasia doet denken. Als gezegd, een uitstekende kinderfilm en als zodanig weer een waardevolle schepping van de tovenaar van de te- kenf.lm. In het voorprogramma een speelse rondgang door -de studio's van Walt Disney, waarvan de bedoeling schijnt te zifn geweest, een soort documentaire te vormen over het tot stand komen van een tekenfilm. Als zodanig niet ge heel geslaagd, aangezien de aandacht meer gevangen wordt gehouden door de grapjes dan door het procédé van de tekenfilm. Bovendien wordt er zonder voldoende commentaar zo te hooi en te gras eens iets van de keukengeheimen getoon-d. waardoor het voor de leek on mogelijk wordt, zich nu een voorstelling te maken van het werk, dat Disney en zijn staf verrichten. Niettemin als voorfilmpje zonder de pretentie van een documentaire een onderhoudend gevalletje, waarin weer op wonderbaarlijke wijze niet kleuren gegoocheld wordt. Het tekenfilmpje •The reluotant dragon", waarmede de ze voorfilm eindigt, behoort weer tot het allerbeste van wat wij van Disney hebben gezien. Al met al een programma, dat een grote mate van afwisseling en verdien sten biedt, en dat over het geheel ge nomen In deze vacantietijd uitstekende ontspanning biedt. Zesde en zevende plaats voor De Jong Toen de zeven deelnemers aan de wedstrijden om het Europees kam pioenschap Olympia Jollen gistermid dag startten voor de derde race, stond er een aardig briesje over de Loos- drechtsc Plassen. Dit in tegenstelling met de ochtendwedstrijd, toen het vrijwel windstil was. De afwezigheid van de wind was aan het zeilen van Koos de Jong, die met zulk weer al lesbehalve in zijn element is, goed te merken. In dc ochtendrace werd hij zesde, terwfjl hij het 's middags, toen de wind halverwege de wedstrijd af- flauwde, nog teleurstellender deed door als laatste door de finish te gaan. Het was voor onze landgenoot trou wens toch een peohdag, want bij de lo ting had hij precies de slechtste jol ge trokken. De windstilte was overigens een kolfje naar de hand van de Oostenrijker Erndl en de Zwitser Oswald. Profiterend van elk zuchtje wisten zij hun boten in be weging te houden. Erndl won vóór Os wald en Currey. Het begin van de middagrace was bijzonder spannend. De Engelsman Ourrey had pech. Juist toen het 10 mi nuten-signaal voor de start was gege ven, brak de val van zijn jol, waardoor het zeil naar beneden kwam en in het water viel. Bliksemsnel Mom Currey, nadat hij het zeil uit het water had ge vist, in zijn mast, bond de defecte stuk ken van de val aan elkaar en was, zon der dat hij enige hulp behoefte te aan vaarden, zo tijdig gereed, dat hij nog voor de start zijn natte zeil enkele mi nuten in het zonnetje kon laten drogen en gelijktijdig met de anderen sarten. Hij had zelfs een goede start, als tweede achter de Zwitser Oswald. De derde wedstrijd is een succes voor de Frans man Roger Tiriau geworden. Lange tijd had de Italiaan Rinaldo de leiding. Zelfs toen men het laatste kruisrak in ging had hij een flinke voorsprong. Maar juist door een teohnisoh en voor treffelijk tactisch opkruisen wist de Fransman ruimschoots als eerste de laatste boei te ronden inet de Italiaan en de Oostenrijker Erndl als respectie- welijk goede tweede en derde. In dit laatste kruisrak raakte het veld geheel uit. elkaar. Iederre zeiler volgde zijn eigen tactiek en koers en het ronden van de laatste boei. die van allerlei kanten be naderd werd, bleek -verrassend en tevens beslissend. De Noor Skaugen en onze landgenoot De Jong streden verwoed om de laatste plaatsen, welke strijd door de Noor werd gewonnen. Na drie wedstrijden is het algemeen klassement: 1/2. Zwitserland en Oostenrijk elk 17.1 pnt.; 3. Italië 14 pnt.; 4. Frankrijk 12.1 pnt 5. Engeland 1 pnt.; 6. Neder land 9 pnt.; 7. Noorwegen 4 pnt. Holland Week Uiteraard bleven de Holland Weok- weds tril den eveneens van wind gespeend. Hot gevolg was. dat verscheidene zeilers niet aan de start verschenen en anderen vooral onder hen. die ln dc ochtend waren eestart al peddelend van de drijfpartlj terugkeerden. De belangrijkste uitslagen lulden: Tornadoklasse: 1. C. Th. GÜlcher (KNZ en RV). FEUILLETON Vertaald uit het Engels door VICTOR BRIDGES 64). Is ©r een kans, dat we hen inha len? vroeg Nigel. Het ziet er niet al te hoopvol uit, ten minste niet, als ze werkelijk van plan zijn aan de haal te gaan. De com missaris keek bedenkelijk. Ze zijn ons een heel stuk voor en naar wat ik me van de „Zeemeeuw" heb laten vertellen, is ze iets sneller dan -deze boot. Als we haar maar in het oog kunnen houden en te weten komen, waar z© heen vaart Mag ik u even in de rede vallen, meneer. Nobby Olark stond met een verlegen grijns op zijn gezicht hen aan te kijken. Wel, wat is er? Die twee komen niet ver, meneer, let u op mijn woorden! Waarom niet? D© grijns werd breder. Toen ze gisteravond aan wal wa ren gegaan en in Felgate's huis sliepen, ben dk eens een kijkje aan boord gaan nemen en ik heb aan de stuurinrichting geknoeid. Tenzij ze het ontdekt hebben, wat ik niet aanneem, zal ze hen straks in de steek laten. Maurice slaakte een enthousiaste uitroep. Dat was een geniale inval van jc Nobby! Uitstekend werk, Olark, inderdaad uitstekend. De commissaris knikte goedkeurend. Wilt u er voor zorgen, dat hij hiervoor de eer krijgt, die hem toe komt, meneer Graham? Natuurlijk, antwoordde Nigel, ter wijl hij met een hand boven zijn ogen in de verte tuurde. Ze hebben ons in de gaten gekregen, kondigde hij aan. Daar heb je Maxwell, die aan boord komt kijken! Laat mij eens zien. De commissaris greep Nobby's verrekijker. Inderdaad, u hebt gelijk. Hij schijnt er achter te zijn, dat we hem op de hielen zitten. Hij praat nu met die andere schooier en geeft natuurlijk orders om nog meer vaart te zetten. En dan begint hun misère.... mompelde de inspecteur. Terwijl hij dit zei. gleed zijn hand onwillekeurig naar zijn zak. Op hetzelfde moment klonk opeens een juichkreet uit de mond van Nobby bo ven het lawaai van de motor en het geklots van de motor uit. Déór gaat ze! Heb ik het u niet gezegd? Inderdaad scheen de „Zeemeeuw" plotseling volkomen uit de koers te ge- a-aken en recht in de richting van de verraderlijke zandbanken te varen. Aan boord waren twee opgewonden rondlo pende figuren waar te nemen, die hun tanden vol hadden aan het stuurwiel. Het volgende ogenblik was de boot ech ter al vastgelopen met haar neus in de zachte modder, tenvijl de golven hoog tegen de voorsteven opspatten. Jamieson was de eerste, die sprak. Prachtig werk, merkte hij op. En het kon niet beter uitgemikt zijn. Ze zitten daar stevig vast, zei de commissaris met een opgewekt lachje. Zeg jij maar, Graham wie mee aan boord mogen gaan, anders wordt het dringen. Ik stel voor: Jamieson, inspecteur Arnold en ikzelf. Ik denk niet, dat ze tegenwerpingen zullen maken, als ze zien. dat we gewapend zijn. Je kunt nooit weten, wat mensen in uiterste nood, wanneer hun leven op het spel staat, zullen doen. Kijk goed uit je ogen en wees de eerste, die schiet dat is mijn advies. En zich tot Nobby wendend, vervolgde hij: Wat denk Je Clark, kunnen we langszij varen, zon der zelf ook vast te lopen? Ik geloof van wel meneer. Als me neer Wentworth naar voren loopt en een lijn aan boord gooit, dan zal ik het roer va-n u overnemen. Ik vermoed, dat u met de anderen mee aan boord i wilt gaan? Dat is misschien wel raadzaam en ik denk dat jij het beter opknapt hier aan boord dan ik. Laten we dus maar van plaats verwisselen. De commissaris deed een pas opzij en gaf het stuurwiel over, terwijl Mau rice met een stuk dik touw naai' de voorsteven ging. Zwijgend maakten ook Nigel en de twee andere mannen zich gereed. Met een ge weldig spoor van wit schuim voer de „Neptunus" op haar prooi toe, welke niet bij machte was nog iets uit. te richten. Maxwell, die nu niet meer het roer hanteerde, stond kaarsrecht en schijnbaar onbewogen aan dek. Hij keek toe, hoe zijn achtervolgers steeds dichterbij kwamen en even stak hij zelfs zijn hand op in een ironisch ge- baai- van groet. Daarna verdween hij in de kajuit Nobby zette de motor ach teruit, op datzelfde moment kwam Fel- gate te voorschijn blootshoofds en met naakt bovenlijf en voordat men besefte wat er gebeurde, was hU over de railing gesprongen en in het kolkende water van de zee verdwenen, Moeten we hem opvissen, meneer? Niet de moeite, antwoordde de commissaris kortaf. Als hij intussen niet verdronken is, pikken we hem straks wel op. De „Neptunus" was thans in de ge wenste positie gekomen en nadat met enige deskundige handgrepen de tou wen aan de „Zeemeeuw" vastgemaakt waren, klommen de mannen, die hier voor waren aangewezen, aan boord. En kele ogenblikken later volgde cok de commissaris zelf. Laten we kalm aan doen. Over haasten -heeft geen zin. Jullie drieën verdeelt je over het schip en ik zal de kajuit binnengaan en met hem spreken. Het spijt me. maar ik geloof, dat die eer mij toekomt, onderbrak Nigel hem, terwijl hij een stap naar voren deed. Gepasseerd in 't heetst van het gevecht! Wat een vernederende erva ring! De commissaris lachte. Goed, Graham, als je er op staat. Zijn stem ging verloren in het oor verdovend geluid van een explosie en gedurende enkele ogenblikken staarden alle vier mannen vol ontsteltenis in de richting van de kajuit. De inspecteur was de eerste, die van de schrik bekomen was. Hfj haalde zijn schouders op en liet een spijtig gebrom horen. Alle mensen, meneer, mompelde hij. Dat is grondig gebeurd! Nigel en Jamieson renden intussen op hetzelfde doel af: ze trapten het ver splinterde houtwerk in en drongen door een nauwe opening naar binnen. De an deren volgden hen. Het sohouwspel.dat ze te zien kregen, was onbesohrijfelijk. Tegen de bank aan de linkerkant lag Gordon Maxwell en zijn vertrokken lijk bleke gezicht scheen hen allen met een verbaasde uitdrukking aan te staren. Zijn voorhoofd was ingedrukt en uit zijn achterhoofd druppelde bloed op de grond. De ruimte hing vol kruitdamp. Hij heeft, het inderdaad grondig gedaan, dat moet ik toegeven. De com missaris rilde even en wendde zhn blik af. Ik weet niet. of dit helemaal in de lijn van Sir William is, voegde hij er aan toe. maar van ons standpunt uit, wordt de zaak er wel door vereenvou digd. (Wordt vervolgd) 12 M2 klasse A: B. Ott (Amsterdam): 2. SJ Kraan (Braassemermcer) Vrilheiclsklasse: 1. U. de Vries (Noord Ned. Water6portbond 16 M2 Eenheidsklasse A: 1. H Mole naar (Krallngen). Pampusklasse: 1. A. van Hemert (De Kaas). 12-VoetsJollenklasse A: G. de Vries Lentsoh (De Schinkel). Jeugdklasee1. A Zur Muhlen (Loos- drecht. Valkenklasse A: J. van Tienhoven (Gouda). OlympiaJollenklasse A: Jac. F. Stap (Amsterdam VOETBAL Geen blote-voeten-voetbal meer in India De voetbalbond in India heeft beslo ten een eind te maken aan het barre voets spelen van wedstrijden, zoals tot nu toe gebruikelijk; Het verbod zal met ingang van 1954 absoluut zijn. Het gebruik van voetbalschoenen zal geleidelijk worden doorgevoerd. In 1952 zullen ze worden voorgeschreven bij in ternationale wedstrijden en in 1953 zul len de spelers bij wedstrijden van bondselftallen eveneens schoeisel moe ten dragen. ZWEMMEN. Nationale Zwem-kampioenschappen In het gemeentelijk zwembad te Sit- tard begonnen gisteravond de nationale zwemkampioensoha.ppen met de 1500 meter vrije slag heren: De uitslag werd: 1. P. ten Thije, LDZ (Leeuwarden) 20 min. 50.5 sec.; 2. W. Beüderwellen, GZC (Gouda) 20.55.6; 3. A. Kayser, Robben (Hilversum) 21.02.5, 4. B. Sikkens, GZ en PC (Groningen) 21.19.6. PAARDENSPORT Toch nog ruiters naar Helsinki In een bespreking tussen het Neder lands Olympisch Comité en de Neder landse Hippische Sportbond heeft, naar wij vernemen, het bestuur van de NOC zich bereid verklaard een uitzending van ruiters naar de Olympische Spelen te Helsinki opnieuw in overweging te nemen. WIELRENNEN Leidenaars naar baankampioenschappen Tot nu toe hebben zich twintig landw opgegeven voor de wereldkampi^- schappen wielrennen, die van 25 AuzuT tus tot 2 September a.s. te Milaan (bin) en te Varese (weg) worden gehouden Het zijn Australië. Oostenrijk. BeM Denemarken, Frankrijk, Duitsland Gr' Brittannlë, Eire, Italië, Zuid-Slavië' Lij.' xemburg, Nieuw Zeeland. Nederland Portugal, San Marino, Ver. Staten, Afrika. Zweden, Zwitserland en Vent. zuela. Twintig landen naar Milaan en Varese Dit week-eind vangen in het Olym. pisch Stadion te Amsterdam de Neder landse wielerkampioenschappen op ca baan aan. Van Leidse zijde nemen daar.' aan de volgende renners deel: Jac. de Groot, Krijn Post, R. Wallet en J. siin- gerland. Jac de Groot zal zijn kans ver dedigen bij de profs in de lange afstar.d- race. Voor dezelfde race bij de amateurs staan de drie andere Swift-leden in schreven. Wallet neemt tevens deel aaa het sprintkampioenschap voor amateurs. De overige leden van de Swift-combi- na-tie rijden morgen een trainings Voor de A- en B-klassers is de afstaii 100 km. voor de C-klasse 40 km. Star: half negen. TENNIS OM DE DAVIS-CUP en en en Amerika heeft in de Davlscup wed strijd tegen Mexico, die te New York wordt gespeeld, met 2—0 de leiding genomen. Larsen sloeg Vega met 7-i, 63, 46, 75 en Flam won van Lla mas met 61. 6—2 en 64. De Mos in finale-dubbelspel Slazenger-tournooi De halve finale van het Slazenger- tennistournooi voor profs, dat te Scar- borough wordt gehouden, werd gewon- nen door Perry, die onze landgenoot J. de Mos sloeg met 64, 7—5 en 6-2. Perry, die titelhouder is, zal in de finale uitkomen tegen de Italiaan Ro man oni, die in de halve eindstrijd wo: van Maskell (Gr. Br.) met 6—1, 6—2 en 6—3. De eerste halve eindstrijd van het herendubbelspel werd gewonnen door J. de Mos en Schroeder (Zweden). Zij sloegen Perry en Wilde (Gr. Br.) met 16, 62, 26, 62, 64. 9.) Toen de onbetrouwbare Graaf Isen Grim zich daar zo onverwacht op Panda stortte, na hem eerst onder valse voorwendsels meegelokt te hebben naar het gevaarlijke en eenzame Wolfwemel Woud. ontspon zich een korte en hevige worsteling. We weten, dat het er voor de kleine Panda niet al te best uitzag. We verwachten, dat menig lezer nu veronderstelt dat Panda, verweekt en verpapt als hij was door zijn million - nairsbestaan. al spoedig het onderspit zou delvenmaar neen! Men mag wel in de gaten houden, dat hij nog steeds een kittig ventje was. „Huh! Ha! Je maakt ine kwaad! Je verveelt me! Nu heb ik je!" riep Isen Grim, met een van valse triomf ver wrongen gelaatmaar in werkelijk heid had hij van Panda nog niets anders te pakken dan één voet, want onze vriend glipte tussen zijn benen door en maakte zich daar meester van een boomtak, die hij vervolgens met grote kracht op de rug van de boosdoener neer liet komen! „Je hebt me nóg niet!" riep hU uit, en dat was heel terecht, want de onverwachte klap stelde Isen Grim een ogenblik op pijnlijke wijze buiten ge vecht, zodat Panda de kans kreeg zich uit de voeten te maken. „Ik verdwijn in het struikgewasdan vindt hij me niet meer dacht hij slim. Maar het scheen dat de graaf, die zijn gekwetst zitvlak stond te liefkozen, nog lang niet uitgepraat was, want on danks zijn tijdelijke tegenslag vertoon de zich weer een tevreden grijns op zijn gezicht. „Je denkt te ontsnappen, hè?" siste hij tussen zijn gele tanden'. „Ga je gang maarje loopt precies de goede kant uit...." En die woorden doen ons vrezen, dat Panda darar in het struikgewas een valstrik tegemoet gaat. VOOR ZONDAG 5 AUGUSTUS Hilversum I (402 M.) VARA 8.00: nieuws en weerberichten. Daarna post- dulvenberlchten; 8.15: arbeiderskoor. 8.30 •oor het platteland; 8.40: gram.muzlek: 9.12: postdulvenberlchteu; 9 15, verzoek- programma; 9.45: „Geestelijk leven", cau serie; 10.00: voor dc jeugd; 1025: ..Met en zonder omslag": 10.50: gram.muzlek; II.I0: voordracht; 11.30: omroeporkest. AVRO 12 00 lichte muziek. 12.30. „Yoegoslavië en Tlto", causerie; 12.40: orgelspel; 13.00: nieuws en weerberichten: 13.15: medede lingen of gram.muzlek; 13.20: lnternatlo- naai muziekconcours te Kerkrade; 13.50 „Even afrekenen Heren": 14.00: gram.- muziek; 14.05. boekbespreking: 14.30 ,,Dldo and Aeneas", opera; 15.45: film- praatje; 16.00: dansmuziek; 16 30: sport- revue. VARA 17.00: koorzang; 17.20: „De stervende detective", hoorspel, 17.40 gram.muzlek; 18.00: sportcommentaan 18.15: nieuws en sportuitslagen; VPRO 18.30: korte Ned. Herv. Kerkdienst. IKOR 19.00: voor de Jeugd; 19.35: bijbelvertel ling voor de Jeugd; AVRO 20 00' nieuws 20.05: wereldjamboree; 20.15: omroepor kest: 20.55. ..De Seinhuiswachter hoor spel; 21 30: AVRO orkest, vrouwenkoor en solisten; 22.05: cabaret; 22.30: Promenade orkest en solist; 23.00. nieuws; 23.15: ac tualitclteu; 23.25—24.00: iichte muziek. Hilversum II (298 M.) KRO 8.00: nieuws en weerberichten; 8.15: Hoogmis: NCRV 9.30: nieuws en waterstanden; 9.45: vocaal dubbelkwartet; IKOR 10.00: „De Open Deur", causerie; 10.30: Remonstrant se kerkdienst; NCRV 12 00: orgelconcert; KRO 12.15 apologie 12.35: gram muziek. 12.40: lunchconcert; 12.55: zonnewijzer; 13.00: nieuws, weerberichten en katholiek nieuws; 1320: amusementsmuziek, 13.45: „Uil het Boek der Boeken"; 14.00: gram - muziek; 14.40: Residentie orkest en soliste; 16.00: gram.muzlek; 16.10: „Katholiek thuisfront overal!"; 16.15 sport; 16.30: Vespers; 17.00: Gereformeerde kerkdienst; 18 30: gewijde muziek; 19.15: „In de Dis cipelkring 'van de Heere Jezus Christus" causerie; 19.30: nieuws, sportuitslagen en weekberichten,. KRO 19.45: actualiteiten; 19.52. boekbespreking: 20.05: gevarieerd programma- 22.45: avondgebed en litur gische kalender. 23.00: nieuws; 2315 24.00: gram.muzlek. Engeland. BBC Home Service (330 M.) 12.10: crltleken; 12.55: weerberichten. 13.00: nieuws; 13.10: „Country Magazine"; 13.40: operamuziek; 14.15: London Pride": 14.30; orkestconcert; 15.00: piano recital; 16.00: orkestconcert: 17 00: voor de kinderen. 17.55: weerberichten; 18.00: nieuws; 18 15. reportage; 18.35. kamer orkest; 19.45: kerkdienst: 20.25: liefdadlg- heldsoproep: 20.30: hoorspel; 2100: nieuws: 21,15 causerie; 21.30: klankbeeld; 22.30: cello en piano; 22.52-, epiloog; 23.00 23.03: nieuws. Engeland, BBC Light Programma (1500 en 247 M.) 12.00: verzoekprogramma; 13.15; gevarieerd programma; 13.45: Inter views: 14.15: lichte muziek 1515: „Sum mer Showtime"; 16.00: hoorspel met mu ziek; 16.30: gram.muzlek; 17.30hoorspel; 18.00: gevarieerd programma; 18 30: gram - muziek; 19.00: nieuws en radiojournaal; 19.30: iichte mujlek; 20.30: community hymn-singlng: 21 00: gevarieerd program ma; 22 00: nieuws; 22.15: recital; 22 30: muzikale causerie; 22 45: orgelspel; 23.15: lichte muziek; 23.5S24 00: nieuws. Nordwestdeutselier Rundfunk (309 M.) 12.00: gevarieerde muziek; 13.00: nieuws; 13.15: lichte muziek; 14.30: verzoekpro-, gramma; 16.45: dansmuziek; 18.15: orkest- concert; 19 45 nieuws; 20.00 gevarieerde muziek; 22.15: nieuws; 22.45: rhythmischc muziek: 24.00- nieuws: 0.10: dansmuziek; 0.30- idem. 1.00: weerbericht. Brussel, 324 en 484 M. 324 M.: 12.00: orgelspel; 12.15: radiojournaal; 12-30: weerberichten; 12,33 lichte muziek- 13.15: gram.muzlek; 13.30: voor de soldaten; 14.00. opera- en bcl-cantoconcert. 16.00: orgelrecltal, 17.05: gram.muzlek; 17.15 en 17.40: Idem; 17.55: sportuitslagen; 18.00: strijkkwartet; 18.25: gram.muzlek: 18.30: godsdienstig halfuur; 19.00: nieuws; 19.30' gevarieerd programma; 21.30: actualitei ten; 21.45: gram.muzlek; 22.00: nieuws; 22.15- verzoekprogramma: 23 00: pleuws; 23.0524.00; gram.muzlek. 484 M.: 12.08: gram.muzlek; 13.00: nieuws-, 13 10- verzoekprogramma: 14 00: voor de landbouw; 14.30: lichte muziek: 15.00 en 16.00: gram.muziek; 16.30: dans muziek; 17.55: sportuitslagen: 18.00: gram.muzlek: 19.00: godsdienstig half uurtje; 19.30; sportpraatje; 19.45: nieuws; 20.00; omroeporkest en solisten; 21.00: gram.muzlek: 22.00: nieuws: 22.10: dans muziek; 22.55: nieuws; 23.00: gram.muz.; 23.55: nieuws. Frankrijk, Nationaal Programma (347 en 249 M.) 12.00: lichte muziek; 13.00: nieuws; 13.20: hoorspelen; 15.03; gram. muzlek: 15.30: ..Le coeur et la main". I opera; 17.15 en 1745: gram.muziek; 18.00: orkestconcert. 20.00: lichte muziek; 22.20: kamermuziek; 23-37; gram.muzlek: 23.45— 24.00; nieuws. VOOR MAANDAG 6 AUGUSTUS. Hilversum I. 402 m. VARA 7.00 Nieuws; 7.15 Gramofoonmuzlek; 7.30 Idem. 8.00 Nieuws en weerber.; 815 Gr.muz,; (9.309.35 Waterstanden). V? RO: 10.00 .Voor de oude dag", cau.f- rie: 10.05 Moreenwildlng. VARA. 1030 Voor de kleuters: 10.35 Voor de vroui; 10.50 Voor de zieken: 11.40 Claveclmbe:- recltal; 12.00 Gr.muz.; 12.30 Land- fa tmnbouwmededellngen; 12.33 Voor he; platteland: 12.38 Havvailan-muz.; 1300 Nieuws; 13.15 Voor de Mlddenstarei; 13.20 Instrumentaal trio en solist; 13.45 Gr.muz.: 14.00 „Lichaam en Gezond, held", causerie; 1415 Bariton en hm: 14.35 Kamerkoor en -orkest; 15.00 .Klei ne annonces" hoorspel: 15.50 Gr.muz, 16.28 „Jle Jahreszelten: Herbst", orato rium; 17.00 Voor de Jeugd; 17.25 „D:« JahreszeltenWinter", oratorium; 18.C") Nieuws; 18.15 „Neem dienst bil Leger of Luchtmacht", causerie: 18.30 VARA- Varia; 18.35 Instrumentaal kwartet; 19.M Parlementair overzicht: 19.15 Pianoreci tal; 19 45 Gr.muz.; 20.00 Nieuws. 20.05 Acbualltelten; 20.15 Amusementsmuziek. 21.00 Cabaret. 2130 Orgelspel; 21.45 ..Het onderwijs op de helling", causerie; 22,00 Concertgebouworkest en sollsU; 23.00 Nieuws; 23.15 Socialistisch reeu*3 ln Esperanto: 23.2024.00 Gr.muziei:. Hilversum II. 298 m. NCRV: 7.W Nieuws; 7.15 Ochtendgymn.: 7.30 Gr. muz.: 7.46 Een woord voor de datn 8.0) Nieuws en weerberchten; 8.18 Gevrttc. muz.; 8.45 Gr.pl.: 9.15 Voor de zieleen. 9.30 Marlnlerskapel; 10.00 Gr.muz.; 10j) Morgendienst; 11 00 Piano en zang; ll~) Gr.muz: 11.45 Lichte muziek; L|) Land- en tulnbouwmededelingen: l-« Orgelconcert; 13.00 Nieuws; 1315 Suri naamse volksmuz.; 13.45 Gr.muz: W Voor de Jeugd; 14,35 Gr.muz.: 14.45 V»- de vrouw; 15.15 Lichte muz.: hj? Viool en altviool; 16.00 Bijbellezing; Gr.muz.; 17.00 Voor de kleuters; l'b Orgelconcert; 17.45 Regerinnsultzendlrtf Drs J. H. W. Warners: .Sociale zore ln Indonesië": 18 00 Gr muz.; 18.25 Zitt'd- nermuzlek; 18.45 Boekbespreking; 19-W Nieuws en weerberichten; 19.15 ..Vore." Staat", causerie; 19.30 Gr.muz.: '9" Racliokrant; 20.00 Nieuws; 20.05 Com mentaar over de werkzaamheden vaa „Internationaal Convention of Eyaaecii- cals": 20.25 Strllkkwartet; 20.55 J» Bliksemafleider", hoorspel; 21.30 Gre®" muziek; 21.45 Wereld-jamboree; Gr.muz.; 22.20 Carillon en orgel: Avondoverdenking: 23.00 Nieuws: 23.i>- 24.00 Gr.muz. Engeland, BBC Home Service. 330 m. 12.00 Lichte muz.; 12.25 Variety «r.* fare: 12.55 Weerber.; 13.00 Nieuws: 13 Gevar. progr.; 13.55 CrfcketuitelaBWj 14.00 „Summer songtlme": p1; ..London Pride"; 15.00 Schots orkesi solist; 16.00 Hoorspel: 17 00 VoOT® kinderen; 17.55 Weerber.; 18 00 Nku". 18.15 Sport; 18.30 ..The Dunmow FM"-- 18.45 Lichte muz.: 19.00 Gevarieerae m ziek; 19 30 Symphonie-orkest en »-- 21.00 Nieuws; 21.15 Hoorspel: 22.45 Cb» j sons; 23.0023.03 Nieuws. Engeland. BBC Light Programme 1 en 847 nu 12.30 Sport; 13.15 Voor Jeugd: 13.45 Gevarieerd progr.; Lichte muz.; 14.30 Sport; 14.45 ReP* tage; 15.00 Sport: 15.25 Reportage: Sport; 15.53 Gevarieerd propi®» 16.03 Reportage: 16.20 Gevarieerd pn®* 16.30 Lichte muz; 16.55 Sport; Lichte muz.; 17.25 Sport; 17.35 and Festivals": 18.00 Sport; 18-w c" 18.35 Idem: 19 00 Nieuws cn radiojmu naai; 19.25 Sport; 19.30 Gevarieerd^ gramma; 20.30 Gevarieerd prozr.. Gevar. muz.; 21.45 Voordracht; Nieuws: 22.45 Dansmuz23.00 Voornr* 23.56—24.00 Nieuws. Nordwestdeutselier Rundfunk. 309 ffl- 12.00 Omroeporkest en solisten: Nieuws: 13.25 Lichte muz.: 14.15 zang; 14.40 Viool en plano: 15.40 A® sementsmuz.: 16.25 Rhythmlsche m 16 45 Nieuws: 17.00 Koorconcert: xkuotwuw Planorecital; 18.00 Gevarieerde 19 45 Nieuws; 20.05 Philharmonics kest; 21.00 Phllharmonlsch orfcen solisten. 22.15 Nieuws; 24.00 Ni«u" 0.301.00 Dausmuzlek. Brussel, 324 en 484 m. 324 ffl- 11.45 Gr.muz.; 12 30 Weerberichten. »-•£ Voor de landbouwers; 12.40 Gr.mu^ 13.00 Nieuws: 13.15 Gr.muz.; 14W" de vrouw: 15.00 Kamermuz 16-00 u« rleerd progr.; 17.00 Nieuws; 17.10 n. 5 muziek; 18.00 Gr.muz.; 18-20 Mem. Voor cle Uulvenllefhebbers: 18.30 voo soldaten; 19.00 Nieuws; 19.30_GrJn 19 50 Radiofeullleton; 20.00 Orkes» eert: 21.00 Actualiteiten: 21,15 omv215 orkest en solist; 22.00 Nieuws. Vlaamse muziek; 23.00 Nieuws; -J- 24.00 Verzoekprogramma. 484 m.: 12 05 Gr.muz.; 13 00 I 13.10, 13.30 14.00 en 15.00 Gr.muz.- j--} Verzoekproor.; 16.30 Lichte muz.. - ,01c; NtPllWS V".. Idem: 18.30 Gr.muz.: 19.15 Nieuws. Orkestconcert: 21.00 Gr.muz.; 21.13 en plano: 21.45 Gr.muz.: 22.00 22.1 Gr.muz.: 22^55 Nieuws: 23.00 G-' muziek; 23 55 Nieuws. Frankrijk. Nationaal programma, j en 249 ni. 12.30 Omroeporkest. Nieuws; 13 20 „Le Plumet du t®;0,'-],-. opera: 14.00 Nieuws; 14.30 Hoorspel- Sollstenconcert; 17.10 Gr.muz. .lDf Dansmuz.; 18.30 Amerikaanse uitzou 19.00 Gr.muz: 20.00 Orkest concert* Gr.muz.. 2250 Idem: 23.15 Kamen» 23.45—24.00 Nieuws.

Leidsch Dagblad | 1951 | | pagina 4