Duitse buitenlandse dienst komt slecht op gang Strijd in China opnieuw ontbrand WEERBERICHT 90ste Jaargang VRIJDAG 3 AUGUSTUS 1951 No. 27370 LEIDSCH DAGBLAD Directeur; J. W. Henny Hoofdredactie: B. W. Menkhorst en J. Brouwer DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN f. 5.15 per kwartaal; f. 0.40 per week Witte Singel 1, Leiden - Giro no. 57055 Telefoon Dir. en Adm-i 25041; Red. 21507 Chinese nationalisten vallen Joennan binnen Volgens berichten trokken 18.000 Chinese nationalistische soldaten de Zuidelijkste Chinese provincie, Joen nan, binnen. In onbevestigde, te Saigon ontvangen beriohten wordt voorspeld, dat de grootste veldslag in China sedert twee jaren zich zal ontwikkelen. Communis tische colonnes trokken snel in Zuide lijke richting en de nationalistische in vallers op te vangen. Het nationalisti sche lger zou 15.000 geregelde soldaten teilen, inclusief valscherm troepen, en 3000 guerilla's, het geheel onder bevel van generaal Li mi. Volgens beriohten zijn 4000 commu nistische soldaten op weg naar het be dreigde gebied. Een nationalistische colonne van 10.000 man heeft even ten Zuiden van de Birmaweg de grens overschreden. De colonne splitste zich in drieën. Een tweede colonne overschreed de grens 160 km. meer naar het Zuiden en veroverde twee steden in het grensgebied. Een derde colonne rukte op naar het vlieg veld Mengse, doch werd door het com munistische garnizoen teruggeslagen. Daarna zwenkte deze colonne naar het Zuidoosten om een ander vliegveld. Menghal, aan te vallen. De ontvangen beriohten melden, dat de strijdende valschermtroepen en sommige van de eeDheden van generaal Ld van uit de lucht werden bevoorraad. De invasie wordt beschreven als de grootste aanval door de nationalisten, sedert de communisten in 1949 geheel Ohlna bezetten. Duizenden nationalisti sche soldaten werden toen over de grens naar Noord-Birma verdreven. De aanvallers zouden reeds enige kleine communistische garnizoenen zijn gepasseerd, die op hulp van de in Zui delijke richting trekkende communisti sche soldaten wachten. Gemeld wordt, dat generaal Li mi even achter de Birmese grens nog een siridmaoht gereed heeft. Zijn doel zou zijn een strook grondgebied van onge veer 160 km. breedte tussen de Birmese grens en de rivier de Meking te bezet ten. Dit gebied is van strategisch belang wegens de vliegvelden, die langs de op marsroute der nationalisten liggen. Generaal Li zou bij het reorganiseren van zijn troepen zijn geholpen door de guerilla-hoofdman Moe sjoei, die ope reerde in de Chinese provincie langs het Noordelijke uiteinde der Birmese erens. Volgens de berichten uit Saigon was Li ten zeerste afhankelijk van de aanvoerlijnen, die door Chinese natio nalistische zakenlieden door Thailand zijn georganiseerd. Volgens het te Hongkong verschij nende onafhankelijk rechtse blad Wahkoeya-tpo wachten 35.000 man Chinese nationalistische troepen in In- do-Ohina op bevelen om China binnen te vallen. Het blad sohrijft. dat deze troepen onder bevel staan van generaal Hoeang tsjieh, die eerder in dit jaar Formosa bezocht en orders ontving voor toekom stige operaties. De nationalistische troe- troepen hadden twee jaar geleden hun toevlucht gezocht in Indo-Ghina en wa ren sindsdien gereorganiseerd in drie divisies, aldus het blad, dat er aan toe voegt, dat de garnizoenen in de provin cie Kwangsi versterkt worden om de dreigende nationalistische aanval te weerstaan. Stopzetting West Duitse uitvoer naar Oost-Duitsland De Westduitse regering heeft gelast, dat de gehele Westduitse uitvoer naar Oost-Duitsland met ingang van midder nacht moet worden gestaakt. Deze maatregel is genomen omdat de verlengde handelsovereenkomst tussen Oost- en West-Duitsland op dat tijdstip afloopt en de Sovjetrussische beperking van de uitvoer van West-Berlijn tot dus ver de ondertekening van een nieuwe overeenkomst heeft verhinderd. De sabotage aan Argentijnse spoorwegen Het semi-officiële Argentijnse blad ..Democracia" verklaart, dat de onont- plofte bom, welke Woensdag op een der spoorwegen is gevonden, van buiten landse makelij is. Het blad zegt verder, dat de daders van de aanslagen in buitenlandse dienst staan en hun orders uit Montevideo ont vangen. De commandant van de nationale gen darmerie, generaal Molina, zal een wachtdienst langs de spoorwegen orga niseren. recht van staken in engeland hersteld De Engelse regering heeft een tij- dsns de oorlog ingesteld verbod opge geven inzake het recht van Britse ar beiders om zonder voorafgaande ken- risgevine te staken en van werkgevers om arbeiders uit te sluiten. Na 14 Augustus zal de regering geen arbeiders meer vervolgen, die met van hun rakverenigingen het *erk neerleggen. De opheffing van het verbod is ge schied met steun van de vakverenigin gen en verenigingen van werkgevers. Het stelsel van bemiddeling om ar- oe'4seeschillen op te lossen wordit ge handhaafd. Er zal een nieuw tribunaal borden ongericht, het ..nationale toribu- naal voor geschillen in de industrie", daarvan de uitspraken stilzwijgend door Parijen als bindend zullen worden aanvaard. Teneinde stakingen te voorkomen zal oe minister bemiddel? weigeren, wan eer de arbeiders staken of de werkge ld niet aan de arbeidsovereen komst houdt. De stakers moeten het erk hervatten alvorens hun zaak on derzocht wordt. kans op onweer De Bilt verwacht tot morgenavond: nv«!fander^^e bewolking met morgen vpJSs.plaaitse,Ük enkele regen- of on- Zwakke matige wind in ^eer bussen Zuid en Oost. Warm Opgemaakt te 10 uur) 4 augustus. Jgj op: 5.04 uur; onder: 20.27 uur. SÜÜL op: 631 uur; onder: 21.07 uur. .oogwater te Katwijk te 4.15 en uur. (Springtij). D't nummer bestaat uit acht pagina's Ook Petsche verslagen FRANSE CRISIS DUURT VOORT. De minister van financiën in het demissionaire Franse kabinet, Maurice Petsche, is verslagen bij de stemming over de vraag, of hij met het premier schap zou worden bekleed. Petsche verkreeg 281 stemmen, 33 minder dan de vereiste absolute meer derheid. Er werden 131 tegenstemmen uitgebracht en -het aantal onthoudingen was zeer groot. De katholieken, conservatieven, ge matigden en de meeste radicalen en ra- dlcaal-gezinden stemden voor Petsche, de communisten tegen. De Gaullisten, socialisten en enige radicalen en radi caal-gezinden onthielden zich onge veer 240 onthoudingen in totaal. De stemmen van de socialisten waren onontbeerlijk om een meerderheid van de middenpartijen te verkrijgen. Zij ver zetten zich echter voornamelijk tegen Petsche's voornemen om subsidies te verlenen aan bijzondere (katholieke) scholen. Langdurige debatten waren aan de stemming voorafgegaan. Petsohe begaf zioh onmiddellijk na.de stemming naar president Auriol om verslag uit te brengen. Men kan dus weer van voren af aan gaan beginnen President Auriol heeft Guy Mollet, al gemeen secretaris van de socialistische partij, verzocht een regering te vormen. Mollet wees het aanbod evenwel af. waarna Auriol René Pleven (radicaal- gezind) bij zich heeft ontboden. LEVENSMIDDELENPRIJZEN IN TSJECHO-SLOWAKIJE STERK VERHOOGD. In Tsjecho-Slowakije zijn de levens- middelenprijzen op de z.g. „vrije markt" deze maand aanzienlijk verhoogd. Vlees, boter, margarine, vet en spijsolie zijn 30 tot 38 pet. duurder geworden, koffie 40 a 50 pet., eieren 90 pet. Tege lijkertijd zijn de levensmiddelentoewij zingen op bonnen sterk verlaagd, zodat een normaal gezin met schoolgaande kinderen ca. 15 dagen kan rondkomen met hetgeen maandelijks wordt toege wezen en tegen normale prijzen ver krijgbaar wordt gesteld. Gezaghebbende buitenlandse waarne mers zijn van mening, dat het verstoor de evenwicht tussen geld en goederen met alle inflationistische gevolgen van dien moet geweten worden aan over matige voorraadvorming voor oorlogs doeleinden, alsmede aan een achter stand in de productie ten gevolge van een toenemende bureaucratie en in competentie van verschillende nieuwe leiders van het bedrijfsleven. GROEIEND VERZET IN BULGARIJE Tweehonderd communistische partij leden zijn in Sofia gearresteerd. Uit beriohten van 700 vluchtelingen, waarvan het merendeel in het afge lopen halfjaar uit Bulgarije kwam, blijkt dat de ontevredenheid toeneemt dat drastische maatregelen ter hulp geroepen worden om het huidige com munistische bewind te handhaven. Uit de jongste arrestaties en uit het steeds veelvuldiger voorkomen -van communistische zelfcritiek blijkt, dat het verzet ook toeneemt binnen de communistische partij, waar het leider schap van Qervenkov aan kracht en Invloed verliest. Prinses Ireneonze op één na oudste Prinseswordt Zondag a.s. 12 jaar. Onze welgemeende gelukwensen vergezellen liaar! Impasse te Kaesong In een communiqué van de V.N. wordt gezegd, dat te Kaesong geen voortgang is gemaakt. Admiraal Joy zegt. dat de V.N..-de- legatie niet zal afwijken van de door haar voorgestelde bufferzone boven de 38ste breedtegraad. Maar de rode dele gatie weigert even beslist een linie bo ven' de 38ste breedtegraad. Generaal Nam il noemde de eis daartoe „onbil lijk en onredelijk". Niettemin worden de besprekingen voortgezet. Woordvoerders van het Witte Huis en het Amerikaanse ministerie van de fensie hebben geweigerd commentaar te geven op een in de „New York Post" gepubliceerde verklaring van de com mentator Robert Allen, volgens welk artikel de Verenigde Staten atoomwa pens in Korea zouden gebruiken, als de besprekingen te Kaesong op niets zou den uitlopen. Gisteren heeft het Chinese persbu reau „Nieuw-China" uit Pjongjan ge meld, dat twaalf van de ruim honderd Amerikaanse vliegtuigen, die op 30 Juli de Noord-Koreaanse hoofdstad aanvie len, door luchtafweergeschut zijn neer geschoten. Op 30 Juli hebben Amerikaanse vlieg tuigen tweemaal Pjongjan aangevallen, aldus het persbureau. Zij lieten een groot aantal bommen vallen, waardoor 214 huizen werden vernield. Ruim 100 personen, waarvan 70 procent vrouwen en kinderen, kwamen om het leven of werden gewond. Voorts meldt het persbureau, dat se dert de wapenstilstandsbesprekingen be gon Amerikaanse vliegtuigen vre- d es pamfletten boven NoordKorea heb ben geworpen". Van de zij-de der verbonden troepen worden vorderingen van V.R.M. aan het Westelijk front gemeld. WESTELIJKE MAATREGELEN TEGEN HET „WERELDJEUGDFESTIVAL" Jongelui uit verscheidene Westelijke landen hebben hinderpalen ontmoet bij pogingen om het „wereldjeugdfestival" te Oost-Berlijn bij te wonen. De West-Duitse regering heeft bevel gegeven de interzonale passen van alle Westduitsers, die naar het festival wil len, in te houden. Aan buitenlanders, die met hetzelfde doel naar Berlijn wil len, zullen doorreis-visa worden gewei gerd, aldus een woordvoerder van de Bondsregering. De Westduitse grenspolitie hield gis ternacht dertig jongeren aan, die onder bescherming van de duisternis de zone- grens trachtten over te steken. In het geheel zijn thans meer dan 6.000 per- nen-voor hetzelfde feit aangehouden. Men schat, dat ongeveer een vierde deel van deze pogingen gelukt. Het merendeel van de aangehoudenen is naar zijn plaats van herkomst teruggezonden. In Dieppe heeft de Franse politie 12 Britten teruggezonden, die eveneens op j weg naar Berlijn waren. I Drie Nederlanders in Korea gesneuveld De regering maakt bekend, dat tot haar leedwezen tijdens gevechten in Korea op 26 Juli j.l. zijn gesneuveld: Soldaat le klasse F. Brouwer, uit Has- kerland, soldaat C. p. Kempen, uit Amsterdam en korporaal P B. Slager, uit Stedum. Soldaat Brouwer is geboren op 4 Juli 1927. Het was ongehuwd en afkomstig van het Regiment Johan Willem Friso. Soldaat Kempen werd op 21 Augustus 1927 geboren Hij was ongehuwd en af komstig van het Regiment Verbindings troepen. Korporaal Slager werd op 2 Februari 1925 geboren. Hij was onge huwd en afkomstig van het Corps Mari niers. Nieuwe besprekingen over Perzische olie Heden zal de Britse delegatie onder Stekes naar Teheran vliegen om de besprekingen met Perzië over de olie te hervatten. Hamman zal zijn goede diensten blijven verlenen. Intussen zijn in Perzië drie ministers afgetreden, nl. d.e van binnenlandse za ken. buitenlandse zaken en verkeer. Negentien Amerikaanse oliemaat schappijen. die in het buitenland wer ken, kwamen overeen om door een gro tere productie van ruwe o'ie en geraf fineerde olieprducten in andere landen een tegenwicht te vormen voor het verloren gaan van de olie uit Perzië. Door deze gemeenschappelijke actie zouden de productie van ruwe olie in 11 landen en de raffinage in 27 landen worden vergroot. Een Sov.iet vaartuig is op de Kaspi sche Zee de Perzische wateren binnen gevaren. d-och trok zich na 30 minuten terug Er werd niet gezegd of het Sov .iet-vaar'iuig het geopende vuur van een Iraanse w ach toost beantwoordde. Men verwacht, dat Iran bij de Sov jet regering zal protesteren. Bus met Schotse padvinders verongelukt BIJ BOTSING MET VRACHTAUTO. Gisteravond is een touringcar op de Rijksweg ongeveer halverwege Ede en de Klomp in botsing gekomen met een vrachtauto met aanhangwagen. Beide voertuigen reden met vrjj grote snelheid. De 35 in de touringcar rei zende Schotse padvinders uit Edin burgh en Leith werden allen meer of minder erg gewond. Vijf hunner moesten in het ziekenhuis te Ede worden opgenomen, evenals de chauf feur van de touringcar en de drie per sonen die zich in de cabine van de vrachtauto bevonden. Bus en vracht auto werden ernstig beschadigd; er was een grote ravage ontstaan door de verwrongen carossericcn. Het druk ke verkeer op de Rijksweg kon ge ruime tijd geen doorgang vinden. De aanrijding is waarsohijnlijk ont staan doordat de bestuurder van de vraohtauto te veel naar links heeft uit geweken. Politie en ooggetuigen zijn van oordeel, dat de autobusbestuurder op voorbeeldige wijze de macht over het stuur heeft behouden, waardoor een ernstiger aanrijding kon worden voor komen. De padvinders kregen allen voorna melijk snijwonden. De Schotse padvin ders konden later hun reis naar Rotter dam voortzetten. Slechts een van de leiders moest aohterblijven. Hij werd met de bestuurders van de autobus en de vrachtauto in het ziekenhuis te Ede opgenomen. Adenauer kan niet alles zelf doen (Van onze correspondent te Bonn) De opbouw van het nieuwe Duitse minster ie van Buitenlandse Zaken en ■vooral de uitzending van Duitse diplo maten naar het buitenland voltrekken zich in zo'n langzaam halfslachtig tem po, dat het niet alleen in Duitsland de aandacht heeft getrokken. Ook in het buitenland vraagt men zioh veelal af, waar de verwachte consuls, gezanten en ambassadeurs toch blijven en waarom be paalde benoemingen zo lang op zich la ten wachten. In het bijzonder in Zuid- Amerika schijnt men verbaasd te zijn over de geringe voortvarendheid, waar mee de bondsrepubliek, die in dat sub continent al weer over aardige han delsrelaties beschikt, de relatieve punt jes op de zakelijke i's zet. In Duitsland zelf constateert men natuurlijk vooral verontwaardiging bij diegenen, die zich in hun buitenlandse relaties door hun eigen staat in de steek gelaten voelen. Voor dit falen kan men diverse re denen opgeven Gbv. financiële kwesties, verband houdende met de Duitse devie zen positie, of moeilijkheden bij het vinden van het juiste personeel).De be langrijkste reden schijnt echter niet zozeer van technische dan wel van or ganisatorische aard te zijn. Fr klopt iets niet in het ministerie van Buiten landse Zaken aan de Koblenzer Strasse in Bomi. Of liever: in dit ministerie ligt niet de fout, maar daarboven. Het is de omstandigheid, dat bondskanselier A- denauer, die er op gestaan heeft bij zijn drukke werkzaamheden ook nog die van minister van Buitenlandse Zaken te voegen, misschien wel alle andere din gen afkan, maar zeker niet als ministe riechef voldoet. Hij heeft de neiging ook hier alles zelf te willen doen. En zo sohieten de zaken niet op. Er zijn Duit se diplomaten-in-spe, die al een jaar en langer op definitief uitsluitsel wachten. Zelfs is het voorgekomen, dat een uit te zenden gezant zijn agreement reeds had gekregen toen hij vernam, dat hij toch niet in aanmerking kwam. In Bonn vervangt men de beginletters van het Auswètrige Amt (A.A.) nu gaarne door A.A.A., hetgeen betekenen moet: Adenauer alles alleen. Hoe ernstig het voor de betrokkenen vaak is, bleek dezer dagen, toen de chef van de personeelsafdeling van het mi nisterie van buitenlandse zaken, de Bremer staatsraad Haas, wiens verdien sten voor de opbouw van de nieuwe buitenlandse diensten het grootste zijn, gedwongen was zijn taak neer te leg gen. De opvattingen die deze vakman over de structuur van de Duitse buiten landse dienst had, waren niet te ver zoenen met de meer partij-politieke overwegingen, die Adenauer laat gelden en waarvan vooral de christelijk-demo craten, in mindere mate ook de libe ralen profiteren. Afgezien daarvan, ge bruikt Adenauer diplomatieke benoe mingen ook gaarne als een middel om bepaalde politieke tegenspelers in de eigen partij of in de coalitie, die eens lastig voor hem zouden kunnen worden, uit Bonn te laten verdwijnen. Daarenboven gaat hij vaak op de in geving van het ogenblik atf, terwijl de ontslagen personeelschef er al een jaar lang een voorstelling van had, hoe de posten in het buitenland ongeveer behoorden te worden bezet. Ook con fessionele kwesties spelen in deze een tamelijk grote rol. Bonn ligt in een van de meest katholieke delen van Duits land. Dit heeft een duidelijk merkbare invloed op Adenauers benoemingen. (Zoals men weet, is Adenauer van oudsher een vooraanstaand Rijnlands katholiek). Het is te voorzien, dat hierover in en buiten het parlement nog wel harde noten zullen worden gekraakt. liaquat wijst uitnodiging van nehroe af. Liaquat All Khan, premier van Pa kistan, heeft de uitnodiging van pre mier Nehroe van India voor een be zoek aan New Delhi ter bespreking van de kwestie Kasjmir van de hand ge wezen. In zijn antwoord aan Nehroe heeft Liaquat nogmaals een beroep gedaan op de Indische leider om zijn „vredes plan" te aanvaarden. Het plan zou de huidige spanning terstond verlichten en de grondslagen leggen voor vriend schappelijke betrekkingen tussen de beide landen op een permanente basis. Pakistans eerste minister herhaalde zijn „hartelijke" uitnodiging aan Neh roe om naar Karatsji te gaan. indien hij het vredesplan verder zou willen bespreken. Zoals gemeld heeft Nehroe een vorige uitnodiging voor een bezoek aan Karatsji afgewezen. Onze padvinders in Bad Ischl Het Nederlandse contingent padvin ders is na een vermoeiende doch vlotte reis op de Wereldjamboree te Bad Ischl aangekomen. Onmiddellijk na aankomst werd een aanvang gemaakt met de opbouw van het Nederlandse kamp. Nog steeds sitromen groepen padvinders uit alle werelddelen he>t prachtig gelegen terrein op. Vandaag geschiedt de officiële opening. Kruis voor recht en vrijheid Bij K.B. is ingesteld het „Kruis voor recht en vrijheid", dat zal worden toege kend aan Nederlanders, die met de strijdkrachten van de V. N. aan de strijd hebben deelgenomen. Hiermee is in de eerste plaats bedoeld de strijd op Korea. Maar indien de UNO in enig ander deel der wereld met de wapenen voor recht en vrijheid zou moeten opkomen en Nederlanders zich in de gelederen der V. N. zouden be vinden. dan kan hun ook voor dit wa penfeit het kruis worden verleend. Te vens kan het worden toegekend voor krijgsverrichtingen ter handhaving van het Nederlandse gezag. Het kruis kan zowel aan militairen als aan burgers worden uitgereikt en ook posthuum toegekend worden. Bespreking over „Geestelijke aspecten van deze tijd" In het kasteel het Oude Loo te Apel doorn is een aantal persoonlijkheden van verschillende nationaliteit, positie en professie bijeen geweest om in een rustige omgeving van gedachten te wis selen over de geestelijke aspecten van deze tijd. H.M. de Koningin, die ver schillende gedachtenwisselingen heeft gevolgd, verleende aan de deelnemers gastvrijheid in het paleis ,,'t Loo", Ned. Reisvereniging signaleert grote trek t De belangstelling voor reizen in het buitenland is blijkens het 45ste jaarver slag van de Ned. Reisvereniging over het jaar 1950. na de oorlog aanmerkelijk toegenomen. Door de leden werden in totaal 556 groepsreizen naar binnen- en buiten land gemaakt met tezamen 15760 deel nemers en 150782 reisdagen. Het binnenland trok in 1946: 7770 grocpsrciszigers en liep in het jaar 1950 tot 1179 groepsreizigers terug. Met het buitenland was dit juist liet omgekeerde het geval. In 1946 wisten 550 groepsreizigers genoeg deviezen te verkrijgen voor een buitenlandse reis. In 1950 was hun aantal 26 maal zoveel en beliep 14.581. Nederland bleek voor een groot aan tal buitenlanders evenwel ook een aan trekkelijk vacantieoord te zijn. 1600 deelnemers van 39 nationaliteiten wer den in 61 reizen door de Ned. Reisver eniging in ons land rondgeleid. In Januari 1950 telde de Ned. Reis vereniging 50320 leden. Dit verslagjaar werd beëindigd met 53.733 leden. Poolse zeelieden vragen Zweden asyl NA MUITERIJ OP MIJNENVEGER Twaalf leden van de bemanning van de Poolse mijnenveger waarop muiterij uitbrak en een Zweedse haven werd binnengebracht, de Hg 11 hebben om asyl gevraagd als politieke vlucn- telingen. In het begin van deze week werd een Poolse matroos gered, die van een Poolse treilér overboord gesprongen was. Hij bevindt zich thans in verzeker de bewaring in afwachting van een on derzoek naar zijn verzoek om a£yl. De Zweedse autoriteiten hebben de bemanning van de mijnenveger mede gedeeld. dat diegenen, die als politieke vluchteling om asyl wilden vragen, kon den blijven. Zij wèrclen eohter gewaarschuwd, dat mogelijk tegen hun famliie represaille maatregelen genomen zouden worden, dat Polen om hun uitlevering zou kun nen verzoeken en dat Zweden niet in staat zou kunnen zijn hun asyl te ver lenen Twaalf Polen, allen beneden de rang van officier, besloten asyl te vra gen. Zij wei-den in overvalwagens weg gevoerd en zullen, hangende een onder zoek naar hun asylaanvrage. worden ge ïnterneerd. De rest van de bemannig werd me degedeeld, dat zij vrij waren om te ver trekken en de Hg 11 verliet daarop de haven van IJstad. De muiters zouden de Zweedse auto riteiten hebben medegedeeld, dat zij „het terreurregiem en de politieke officieren aan boord moe waren, het terechtstaan van legerofficieren ln Warschau veraf schuwen en vastbesloten waren te trach ten in Zweden vrijheid te verwerven". Ucdurende tien dagen van 28 Juli tot 7 Augustus - is een groep watercadetten en zonen van perso~ neetsleden van de Marine te gast bij de Marine te Loosdreclit. waar de jongens -164 in totaal - worden onderwezen in de kunst van het roeien en zeilen. De mannen zeiden, dat zU aangemoe digd waren door radio-uitzendingen ln de Poolse taal uit Engeland en Amerika, waarin werd gemeld dat Zweden on langs een aantal Poolse zeelleden politiek asyl had verleend. Zweden zal moeilijk een Pools ver zoek om uitlevering kunnen afwijzen, daar muiterij volgens de Zweedse wet een misdaad Ls en deze wet ir een der gelijk geval voorziet in uitlevering.

Leidsch Dagblad | 1951 | | pagina 1