Geheime Opdracht r PANDA EN DE WOUDROVERS Jonker- en Joffer prijzen voor entrainement Geersen 1 r^rturrmri I Eerste Kamer uitte veel waardering voor minister Staf Hoe staat Nederland tegenover Spanje? Radio-programma 90 ste Jaargang LEIDSCH DAGBLAD Donderdag 2 Augustus 1951 Tweede Blad No. 27369 Courses te Duindigt Pex wint met Bellatrix Baron van Heemstra-beleer De belangstelling: voor de gistermid dag te Duindigt gehouden courses was. hoewel niet groot, toch bevredigend. De interesse gold vooral de verrich tingen van dc 2-jarige dravers, in een afdeling voor hengsten en één voor merriën. van wie vele debuteerden. Het werd een succes voor het entrai nement Geersen, dat beide courses won. In de Jonker-prijs genoot Quaestor van Jan Wagenaar het meeste vertrouwen. De grote Q William P <R Verzijlen berg) verraste door veel snelheid en leek hoge o°en te zullen gooien, doch Geersen bracht na enkele foutjes van de leider Qui Hollandia G aan de kop en won in de mooie K.M.-tijd van 1.34.5. Qui Wil liam P werd tweede. In de Joffer-prys liepen Quena BH (M, Vergay) en Quinte Hollandia G (Geersen) een stuk van het veld weg. terwijl Queeme aan de start een dode lijke fout maakte. In het rechte einde leverden Geersen en zijn pikeur Vergay een hevige strijd om de zege. die laatst genoemde op de streep in zijn voordeel besliste. In de hitte van het gevecht sprong Geersen's paard door het stek, zodat Queeme, die een groot gedeelte van het verloren terrein had herwon nen. tweede werd. De tijd van de win ner was fraai (1.33.8). In de opening-draverij zegevierde Gies in 't Veen met Peter Spencer, gevolgd door Petulance K (Jos v. d. Broek). Een uitstekend bezet veld van 17 paar den leverde fraaie strijd in de Quo-Va- dis-prijs. De met 80 M. achterstand ver trokken Madame B (Heynen) had, voor de eerste maal langs de tribune komend, reeds het koppaard Oiseau (v. Overeem) te pakken. Toen de Fried-dochtter de leidster in de bovenbocht passeerde, leek o'e zaak bekeken. De krachtsinspanning bleek echter te groot te zijn geweest en energiek stuurde v. Overeem Oiseau voorbij de uitgelopen Madame B. De draverij internationaal over 2600 meter bracht een overwinning voor A. J Siderius met Olga Pluto Van de kop vertrokken behield zij gedurende het gehele parcours de leiding en won in een K.M-tijd van 1.25.1. Kievit S (Geer sen) die bij de achtervolging een lange fout maakte, stelde alles in het werk, doch kon de leidster niet meer onttro nen en bezette de tweede plaats. De rennen, met resp. 4 en 3 deelne mers, hadden met veel om het lijf. Het amateursnummer was voor J. Dekkers met Etoile du Nord. Selens werd met Marjoletta tweede, terwijl in de 3000 M. ren stal Frowein de lakens uitdeelde en met Bellatrix (Pex) won. Noordwester werd tweede. Uitslagen: Quitewellprijs er (E. G. In "t (2060 M 1. Peter Spen cer (E. G. in "t Veen) t(Jd 3.05.8, km-tljd 1.32; 2. Petulance K; 3. Princess Nora. Toto w.f. 2.30, pl.. f.110, f. 1.10. f. 1.10; gek.: f. 3.00: cov.: f.2 50. Quo Vadlsprijs (2040 M.) 1. Oiseau (W. B. van Overeem) tijd 2.56 4. km-tijd 1.27.3; 2. Madame B; 3. New Vlamingman Toto: w.: f.6 80; pl.f. 2.10. f. 1.80. f. 5.60; eek: f. 10.60, cov.: f.6 00. Jonkerprljs (1300 M.) 1. Qui Hollandia G (W. H. Geersen) tijd 2.02.8. km-tljd 1.34.5: 2 Q. William P; 3 Quaestor. Toto: v.f. 2.20; stalplaats f. 1.40. f. 1.40. f. 1.10; gek.: f. 32.80; cov.f,6.90. Jofferprljs (1300 M.) 1. Quena B H (N. Vergay) tijd 2.01.9, km-t(jd 133.8, 2. Queenie; 3. Queen Bess. Toto: w.: f. 19.30: pl.: f. 1.20; f. 1.10. f. 1.10; gek.: f.8.—: cov.: f. 3.90. Generaal G. J. A. A. Baron van Heem strabeker (2600 M.) 1. Olga Pluto (A. J Siderius) t()d 3.38, km-tijd 1.25: 2. Kievit S; 3. Junoschka. Toto- w f 3.60; pl.: f. 1.70, f. 2.00; gek.: f. 6.50; cov f. 5.60. Rennen: Korthals van Schooten-Mem. f1800 M.) 1. Etoile du Nord (J. M. A. Dekkers) 2.01.4: 2. Marjoletta: 3- Great Girl. Toto: w.. f. 2.70; pl.; f. 1.40. f.120: gek.: f. 3.90; cov.: f2.90. Generaal G. J. A. A. Baron van Heem stra-beker (3000 M.) 1 Bellatrix (J. C. Pex) tijd 3 30; 2. Noordwester, 3. Zeester. Toto w.: f. 1.10; stalpl. koppel f. 1.90; cov.: f. 1.60. Totale omzet f. 37.909.50. Iiicpz. tMpfl.-arlv. VOETBAL. K.N.V.B. nam nieuw gebouw in gebruik „Wij gaan elkaar hier niet toe spreken", zei de bondsvoorzitter K. J. .f. Lotsy gisteren bij dc opening van het nieuwe gebouw aan de Verlengde Tolweg te Den Haag, toen hij in in tieme kring van genodigden zich in liet bijzonder wendde tot de afgevaar digden van de voetbalclubs en de afdelingen. „Dit nieuwe gebouw, mo dern. practisch en zonder enige luxe ingericht, vol van lucht en licht, is van dc leden van de K.N.V.B. Hier zal eendrachtig, hard en enthouisast wor den gewerkt ten bate van de Neder landse voetbalgemeenschap', zo be sloot dc heer Lotsy zijn korte rede. De vroegere villa is door een prae- tlsclie verbouwing op buitengewoon handige wijze tot bendsbureau ingericht. In de grote werkzaal op de eerste ver dieping werkt 'het gehele personeel te zamen. Het archief, de bestuurskamer, de kamer van secretaris-penningmees ter Brunt en een ontvangstzaaltje lig gen parterre. In de hal heeft het monument, door de K.N.VB.-verenigingen aangeboc'^j ter gelegenheid van het zestigjarig be staan van de bond, en waarop de na men van hen, die in de jaren 1940—'45 door oorlogshandelingsn het leven heb ben verloren, zyn gegrift, een waardige plaats gekregen. In de werkkamer van de secretaris staat een prachtige oude tafel, waarin de volgende 16de eeuwse versregels zijn gebeiteld: ..De oude zal men esren, De jonge zal men leeren, De wijze zal men vraghen, De zotte zal men verdraghen." De verhuizing van het oude bondsge- bouw. gevestigd in de Van de Spiegel straat. naar de Verlengde Tolweg is zon der stoornis voor de bondszaken verlo pen. De oplossing, welke door verbou wing en inrichting van het thans in gebruik genomen pand, is gevonden, blijkt, zo vernemen wij, belangrijk goed koper te zijn geweest dan een eventuele verbouwing van de huizen in de Van de Spiegelstraat. Al zal men moeten toe geven, dat het nieuwe bondsbureau niet meer lijkt op die kleine „kinderspeel- goedkamer", waarin zovele tientallen ja- ven geleden P- J. Muiier de eerste grond slag legde voor de huidige voetbalbond. BOKSEN. Joe Louis behaalde te San Francisco een puntenoverwinning op de Argentijn Cesar Brion in een gevecht over tien ronden. DUIVENSPORT Postduivenvereniging „Het Oosten". Wedvlucht met jonge duiven vanaf Vil. voorde op Zaterdag 21 Juli. Gelost te 12.30 uur met Z.W. wind. Aankomst le duif te 2.36.46 uur. snelheid 1074.10 meter per minuut. Uitslag (tien snelste vogels) J. Schippers 1- Tj. de Wit 2; J. Boekkooi 3. 4. 7; J. de Weerd 5; W. Nagtegaal 6; W v. Ommen 8. 10; A. Goudswaard 9. Wedvlucht met oude duiven vanaf Bordeaux (896 km). Gelost Vrijdagmorgen 27 Juli te 5 30 uur met Z.W. wind De eerste vogel arriveerde Zaterdag tc 7.25.48 uur met een snelheid van 7.88.85 meter per minuut. Uitslag- H. Kettenis 1, 6. W. v. Ommen 2; J de Weerd 3. 10; J. R. Smits 4. 11; J. Boekkooi 5. 8. 9; F. Bree- dfjk 7. le kampioen fond: J. dc Weerd"; 2. J. R. Smits; 3. J. Boekkooi. Kampioen duif fond J. de Weerd. le kampioen oude duiven; J. de Weerd; 2. J. Boekkooi; 3. W. Nagtegaal. Op Zaterdag 28 Juli hield Het Oosten een wedvlucht met Jonge duiven vanaf Neufvilles De duiven werden om 12 uur ln vrijheid gesteld Aankomst le vogel te 2.39.31 uur. snelheid 1163.45 meter per minuut. Uitslag (10 snelste vogels); J. Boekkooi 1. 2. 3. 6; D. Zwaan 4; W. v. Ommen 5; P. Groenendijk 7, W. Nagte gaal 8: W. Altlng 9. TJ. de Wit 10. OUDE GARDE TREEDT AAN! Op 3 Augustus hopen de oud-officie- ren van de promotie 1891 van de Kon. Mil. Academie de dag -te herdenken, waarop zij 60 jaar geleden werden be noemd. Zij zullen zich daartoe, voor zo ver niet door ziekte of andere dringen de red-enen verhinderd, verenigen aan een gemeenschappelijke lunch in het paviljoen van „De Witte" 'te Schevenin- gen Voorzitter van de reuniecommfissie is de luitenant-generaal b d. C A. Prins. In 1891 werden 74 KMA-officieren be ëdigd. Van hen zyn nog 15 in leven, waarvan 9 zeker aan de lunch zullen aanzitten. HET SUEZKANAAL IN DE VEILIGEHEIDSRAAD Gisteren heeft de Veiligheidsraad der VN de behandeling van de IsraeLietische klacht tegen de Egyptische blokkade van het Suez-kanaal voortgezet. Na een uiteenzetting van de Egypti sche afgevaardigde deed Sir Gladwyn Jebb, het hoofd van de Britse delegatie, een beroep op de Veiligheidsraad „cm zijn autoriteit te doen gelden" als Egypte niet de blokkade op naar Israel bestem de goederen opheft. De zitting is tot Dinsdag verdaagd. (Ingez. Med.-adv.) niriLMmm voor luxe postpapier naam en adres. Spaar slechts 60 punten met Uw eigen FEUILLETON Vertaald uit het Engels A door VICTOR BRIDGES G. 52). Ik voor mij ben er sterk voor hen achter slot en grendel te zetten, ant woordde de commissaris. Het lijkt me echter, dat we daarmee tot morgen kunnen wachten. Het is niet waar schijnlijk, dat ze aan de haal zullen gaan en we hebben voor de rest van de nacht werk genoeg om handen. Ik laat een en ander gaarne aan u over. In dat geval lijkt het me goed, <ht u eerst- eens wat slaap gaat nemen. Ik weet zeker, dat u die hard nodig hebt-. Wij zullen hier alles regelen en ik zal er voor zorgen, dat er morgenoch tend een auto ter beschikking staat. Het zal voor u en meneer Jamieson het eenvoudigst zyn ons cm negen uur bij het politiebureau te treffen. U bent toch niet van plan om mij nen laten lopen zonder die twee boe ven? O Ja. we zullen het op de een cf andere manier wel klaarspelen. Ber- ridge, onze voorman-drukker, is een eerste-klas kracht. Hij is al over de dertig jaar bij ons en ik ben er van overtuigd, dat hy alles zal doen om te helpen. Mcedsr komt later op de mor gen op kantoor en we gaan een soort kabinetsraad houden. Ik heb mijn best gedaan haar' er van te overtuigen, dat het helemaal niet ncdig was. dat ze kwam, maar ze was er absoluut niet van af te brengen. Als ze iets van plan is, heeft het geen zin met haar te rede neren. Maurice knikte. Zodra ik uit Tolesford terug ben, zal ik je laten we:en, hoe een en ander ge lopen is. Ik zal waarschijnlijk weinig kunnen doen. maar je kunt nooit we- gt verder buiten te laten, protesteerde ten, of ik neg niet ergens behulpzaam Maurice. Niet wanneer u er bijzondere prijs op stelt, mee te gaan. Het komt u £er- h.'k toe. alleen al omdat u onze hoofd getuige van een wisse dood hebt gered. En wat vindtu van mij? vroeg Ha- zeL Ik.... - Mijn beste kind, jij blijft hier. Het Js jouw taak hier de leiding in handen te houden en meneer Sheridan op de hoogte te stellen. Een paar moorde naars in te rekenen is niet bepaald "Kers voor een aardig jong meisje! Even kwam er een uitdrukking van protest op Hazel's gezicht, maar dan paalde 2e haar schouders op en stemde 108. —Goed, ik zal doen, wat u zegt. maar r; zal het u betaald zettenZe lachte ^.tteugend. Als straks het hele vernaai in de „Herald" komt, zetten we e' Seen foto van u bij. HOOFDSTUK XIV is in orde Hazel legde de hoorn °P de haak en liep de eetkamer *eer binnen, tafel gmg zitten. waar ze aan de ontbijt- ♦GT^erry gaat onmiddellijk naar kau ri'" .Qee'de ze mee, ik heb beloofd hem daar te ontmoeten, zodat ik dus met jou mee wandelen, er 7 5^' Maurice dronk zijn koffie op if-enip kc,Pje neer. Was hy niet ging? 6112 waar het allemaal over maar ik kon hem door telefoon niet1 meer zeggen. Hazel woiH^?2lslgaret °P en blies een rook- ban° ri t uArme oucJe Sherry! Ik ben zal ihet een Hei® sohok voor hem te rfnl n en an-der zal echter zoveel hJ-S? eeven, dat hij weinig tijd zal emoties bot te vieren. enk je, dat jullie de zaak kun- mee kan zijn. Je bent, hoe dan ook, een gewel dige steun voor ons. Hazel glimlachte hem dankbaar toe. Wil je me Iets beloven? Als er moeilijk heden komen in Tolesford, ik bedoel als Maxwell en Felgat-e tegenstand gaan bieden, beloof je me dan niet halsover kop op hun revolver in te lopen en je dood te laten schieten? Je hebt in deze zaak meer dan genoeg gedaan. Laat de rest nu maar aan de politie en je vriend Graham over. Ik zal trachten me te beheersen. Daar zal ik me tevreden mee moe ten stellen, maar ik kan je zeggen, dat ik geen rustig ogenblik zal hebben, voordat je veilig en wel terug bent. Ze keek op haar horloge. We moeten er vandoor, als jij om negen uur op het politiebureau wilt zijn. Vooruit dan maar, we kunnen hen niet laten wachten. Maurice stond op. 't Zou m'n hart breken, wanneer ze zonder mij vertrokken! voegde hij er aan toe. Ze verlieten het huis en liepen door High Street tot het kantoor van de ..Herald", Hier was neg geen enkel te ken van leven. Alleen een werkvrouw was bezig de stoep te dweilen. Je weet de weg. nietwaar? Recht uit tot het grote magazijn van Wool- worth en dan rechtsaf. Hazel stak haar hand uit. Ik wou, dat ik met je mee kon gaan, al was het alleen maar om te voorkomen, dat je je aan onnodige gevaren blootstelt. Wees maar niet ongerust, ik ver lang er helemaal niet naar de held uit te hangen. Maurice keek ernstig naar het tot hem opgerichte meisjesgezicht. Ik eh ben zéér aan het leven gehecht, sinds mijn leven iets met het jouwe te maken heeft gekregen! Aha, daar is hij! Vier paar ogen richtten zich op de deur, waardoor Maurice het schaars gemeubelde dienstvertrek van het poli tiebureau binnentrad Nigel. Jamieson en de commissaris stonden onmiddel lijk op en met een zucht van verlichting volgde hen de plaatselijke politie-in- specteur. —Laten we dadelijk op weg gaan, het heeft geen zin hier nog rond te hangen. Commissaris Oldfield doofde het stompje sigaar, dat hy in zijn mond had. en ging hen voor naar een grote, donkergroene auto, die opzij van het bureau stond te wachten. Met een eer biedige groet sprong een jonge agent, die als chauffeur dienst deed. in de houding en opende de portieren. Ga jij voorin zitten, Arnold, dan zullen wij ons achterin samenpersen! Het zal wel wat nauw worden, maar het moet gaan. Zonder verdere woorden namen de zes mannen plaats, en nagestaard door enkele nieuwsgierige toevallige voorbij gangers, schoot de machtige wagen de straat uit in de richting van de grote weg naar Tolesford. Ik heb een en ander nog eens overdacht, merkte da commissaris op, en ik ben tot de slotsom gekomen, dat met het oog op eventuele verwikke lingen het 't veiligst zal zijn deze twee schurken aan te houden op grond van het feit, dat ze de „Eekhoorn" ka pot gevaren hebben. Misdadige noncha lance lfjkt me een voldoendi reden. We kunnen hen op grond hiervan vasthou den tot u met Sir William hebt gespro ken en gehoord hebt, wat hij in deze verder wil. Dat lijkt me een uitstekend idee, ik zou niets beters kunnen bedenken, antwoordde Nigel met een goedkeurend knikje. Ik zal Fairfax te pakken zien te kry'gen om eeil afspraak voor van middag tc maken. Nu de vervalsings affaire opgehelderd is, is myn rol eigen lijk uitgespeeld. Waar het bovendien een moordzaak betreft, lijkt het me beter, dat ik me terugtrek. (Wordt vervolgd) 7.) Een tijdlang reden Graaf Isen Grim (vermomd als regerings-koerier) en Panda rustig achter elkander aan, maar toen kwamen ze bij een driesprong, waar Isen Grim een kleine, slechte weg insloeg en Panda beduidde hetzelfde te doen, Op de wegwijzer stond het op schrift: „Naar het WOLFWEMELS- WOUD" wat natuurlijk een weinig vertrouwenwekkende naam ismaar jammer genoeg lette Panda daar niet op. Die merkte alleen, dat de weg heel slecht werd en dat hij in zijn auto ge ducht geschokt en heen en weer ge slingerd werd. „Een vreemde weg wijst mijn escorte mij!" dacht hij. „Ik begrijp het nietof het moest zijn, dat de Minister-President mijn tocht geheim wil houden! Ja, dat is het natuurlijk! Ik mag niet gezien worden onderweg, want het. is een geheime opdracht die ik straks krijg!" En omdat dit zo interes sant klonk, was Panda alweer verzoend met die slechte weg. Wél merkte hij op, dat het een zeer somber en dreigend woud was waar zij doorheen reden; zo'n soort woud, waarin van alles zou kun nen gebeuren, maar niet veel prettigs en hij was dan ook blij, dat hij niet alleen was én dat die motorrijder hem begeleidde Maar als hij geweten had, dat die motorrijder niemand minder was dan Graaf Isen Grim, dan was hij waar schijnlijk minder bly geweest. „De suf ferd volgt me! Ha!" dacht de eerverloren edelman intussen tevreden. „Nu zal hij eens wat beleven!" En ongetwijfeld zal Panda de volgende keer iets beleven; maar niet iets prettigs. (Van onze parlementaire Redacteur) De behandeling van de begroting van Oorlog en Marine in de Eerste Kamer heeft weinig nieuwe gezicht punten opgeleverd. Vrywel alle spre kers uitten veel waardering voor het werk van minister Staf, die zich als landbouw-specialist voor de weinig aa-nlokkelyke taak zag gesteld op een voor hem onbekend terrein baanbre kend organisatorisch werk t? verrich ten. De minister is daarin geslaagd, niet alleen, maar ook heeft hij kans gezien in korte lyd de ingewikkelde materie van dit departement onder de knie te krijgen. Uiteraard mag men niet verwachten, dat alle wensen zyn bevredigd. De meeste sprekers hadden nog wel het een en ander op hun verlanglijstje staan, maar het betrof veelal detail punten Inschakeling van de nationale in dustrie bij de defensie-inspanning werd door alle sprekers bepleit en de heer Wendelaar (V.V.D.) oefende in dit ver band een lang niet malse critiek op de gang van zaken bij de artillerie-inrich ting aan de Hembrug. Deze spreker ging ook in op e?n opmerking van de heer Algra A.-R.) over het aandeel van het Humanistisch Verbond by de geestelijke verzorging. Hfj stelde voor een debat over ciit onderwerp tot de volgende be grotingsbehandeling uit te stellen. De critiek van de Kamer bepaalde zich, gelijk gezegd, tot detailpunten, waar over de minister vandaag nog wel het een en ander zal hebben op te merken, evenals de staatssecretarissen Moorman en Kranenburg, voor wie de Kamerle den ook vriendelijke woorden, hadden. Zo mag men benieuwd zijn naar het antwoord van minister Staf op de vraag van de heer Wendelaar naar aanleiding van een in de New-York Times gepubliceerd interview, volgens hetwelk de bewindsman zou gezegd "hebben, dat het Atlantisch Pact op sterven ligt. Een onwaarschijnlijk aandoende uitspraak, maar de vraag is gesteld en h?t wachten is op een afdoend antwoord. En Spanje? De meningen in de Kamer waren op dit punt verdeeld, al stak niemand zyn antipathie voor het regime van Franco onder stoelen of banken. Tegenover de volstrekte afwijzing van de heer Wendelaar stond een veel ge matigder standpunt van de heer Ruys d? Beerenbrouck <KVP die zich daarin aansloot by wat ter zake van KVP-zfj.de reeds in de Tweede Kamer was opgemerkt. Maar sindsdien is er In de situatie, na de reis van admiraal Sherman naar Spanje een nieuw as pect gekomen en minister Staf con creet voor de vraag gesteld. „Welk is het standpunt van de Nederlandse Re gering?" zal daarop ook concreet een antwoord moeten formuleren. Terwijl het debat in de zomerse at mosfeer verliep, zat de Rotterdamse bouwkundige, ir Kraayvanger, zich reeds te verdiepen in de consequenties van een mogelijke Grondwetsherzie ning, waardoor dc Eerste Kamer 75 le den gaat tellen. De meetlat kwam er aan te pas: de Kamerleden zullen wat inschikkelijker moeten zijn en de ka tholieke afgevaardigde onderzocht ken nelijk, hoe deze puzzle zonder begro tingswijziging kon korden geklaard. Coördinatie leger-aankopen bij Nederlandse industrie (Speciale berichtgeving) In de Oranje Nassau-kazerne te Am sterdam is een tentoonstelling inge richt van verschillende goederen, die de Nederlandse industrie voor onze weermacht kan maken. Het betreft hier vrywel uitsluitend de kleding- sector. Op een bespreking, welke aan de opening van de expositie is voor afgegaan, heeft luitenant-generaal J. C. P. Wilson, chef materialen voor ziening, meegedeeld dat er een coör dinatie voor legeraankopen tussen land-, lucht- en zeemacht tot stand is gekomen De Nederlandse industrie zal zo spoe dig mogelijk worden ingeschakeld, hoe wel er nog vertragende factoren zijn zoals de goedkeuring van de Staten Generaal en de venpliohtingen tegen over de partners dn Atlantisch Pact en Benelux. Van alle zijden aldus generaal Wil.son worden wij met brieven over stelpt. Het is intussen niet zo dat wij grote bestellingen 2ullen doen, en de defen sie-leveringen zullen slechts een zeer gering percentage van de normale pro ductie vormen. Indien de opzet der ex- postltle voldoet, zal ook voor de staal- warenindustrie een dergelijke gang van zaken worden gevolgd. FECHTELER ALS OPVOLGER VAN SHERMAN VOORGEDRAGEN President Truman heeft admiraal Wil liam Fechteler aangewezen om admiraal Forrest Sherman op te volgen als chef van de operaties ter zee. Truman zond de voordracht aan dc Senaat ter goedkeurng. Als opvolger van Fechteler als opperbevelhebber van de Atlantische vloot werd admiraal Mc- Cormick voorgedragen. Lichtreclame en etalage verlichting weer toegestaan Mede met het oog op de veelzijdige belangen van het vreemdelingenver keer heeft de minister van Economi sche Zaken besloten de beperkende bepalingen met betrekking tot licht reclame en etalageverlichting met in gang van gisteren op te heffen. De brandstoffenpositie is nog geenszins verbeterd, zodat het noodzakelijk blijft de uiterste zuinigheid te be trachten bij het gebruik van kolen, gas en electriciteit, zo zegt het mi nisterie van Economische Zaken. Men dient er rekening mede te hou den, dat in het najaar wederom beper kende maatregelen zullen moeten wor den getroffen. In het algemeen belang zal aan de handhaving hiervan streng de hand worden gehouden, aldus het Ministerie. Gisteren meldden wij reeds dat deze toestemming was verleend voor de ge meente Leiden, thans blijkt zij voor hert; ganse land te gelden. AUTOBUS BOTSTE TEGEN BOOM 12 15 gewonden De bus van de NV Gelderse Tramwe gen te Doetinohem is gisteravond op het traject Doetinchem-Enschede, nabfj Neede, tegen een boom geotst. De chauffeur was verblind geraakt door bliksemstralen en had daardoor de macht over het stuur verloren. Ongeveer 12 a 15 passagiers liepen min of meer ernstige verwondingen op. De conduc trice mej. Knee uit Gouda, liep ernstigs hoofdwonden op en moest naar het zie kenhuis te Lochem worden vervoerd. De chauffeur werd licht gewond. VOOR VRIJDAG 3 AUGUSTUS. Hilversum I. 402 m. VARA: 7.00 Nieuws: 7.15 Gr.muz.: 8.00 Nieuws en weerberichten; 8.15 Gr.muz.; 8.50 Voor de hulsvrouw: 9.00 Gr.muz. (9.309.35 Waterstanden). VPRO. 10.00 „Thuis", causerie; 10.05 Morgenwijding. VARA: 10.20 Gr.muziek: 10.30 Voor de vrouw; 10.45 Clavlchord-recltal; 11.10 Radlo- feullleton: 11.30 Gr.muz. AVRO: 12.00 Lichte muziek; 12.30 Land- en tuin- bouwmededellngen; 12.33 Reportage; 12.50 Sport en prognose: 13.00 Nieuws: 13.15 Mededelingen en ar.muz.; 13.30 Promenade orkest en solist; 14.00 Kook- praatje: 14.20 Gr.muz.: 15 00 ..Wereld sensaties No. 1: Alceo Dossena. groot meester der kunstvervalsers", hoorspel: 15.35 Dansmuz. VARA: 16.00 Gr.muz.; 16.30 Voor de Jeugd; 17.00 Vrouwenkoor: 17.20 Gr.muz.: 17.50 Reportage op Gllze- Reilen; 18 00 Nieuws: 18.15 Felicitaties: 18 45 Voordracht; 19.00 Pianospel: 19.10 Spreekuur voor emigranten. VPRO" 19.30 ..Amerika en Europa", causerie; 19.50 Berichten: 20.00 Nieuws: 20.0c Boekbe spreking: 20.15 Gr.muz.; 20.30 ..Bene lux", causerie: 20.40 .De Godsdienstige ontwikkeling ln de Jeugdjaren"', cause rie. VARA: 21.00 Verzoekprogramma: 21.45 Buitenlands weekoverzicht: 22.00 Lichte muziek; 22.25 ..Gesproken por tret"; VPRO" 22.40 „Vandaag", cause rie; 22.45 Avondwiidlnc. VARA: 23.00 Nieuws: 23.1524.00 Gr.muziek. Hilversum II. 298 m. KRO: 7.00 Nieuws; 7.15 Ochtendgymnastiek; 7.30 Gr.muz.: 7.45 Morgengebed en Liturgi sche kalender: 8.00 Nieuws en weerber.: 8.15 Gr.muz.; 9.00 Voor de hulsvrouw: 9.35 Concertgebouworkest; 10.30 Strijk kwartet: 1100 Voor de zieken: 11.40 Gr.muz.: 12.00 Angelus; 12.03 Gr.muz.: 12.30 Land- en tuinbouwmededellncen; 12.33 Gr.muz.: 12 55 Zonnewilzer; 13.00 Nieuws en Katholiek nieuws: 13.20 Ac tualiteiten: 13.25 Amusementsmuziek; 13.45 Voor de vrouw: 14 00 ..Polenblut", operette: 15.20 Gr.muz.: 16.00 Voor de zieken, 17.00 Voor de Jeugd: 17,15 Kin derkoor. (In de pauze; gr.muz.): 17.45 Muzikale causerie; 18.18 Katholiek sig naal; Benelux Commentaar; West-In disch commentaar: 18.30 Lichte muziek: 18.52 Actualiteiten: 19.00 Nieuws; 19.15 Regerlnesultzendlng: Verklaring en toe lichting; 19.35 Amusementsmuz.; 19.48 Katholiek signaal en politiek overzicht: 20.00 Nieuws. 20.05 Die Fledermaus". operette; (21.3021.45; „Jamboree"): 22.10 Koninklijke militaire kapel. (Om plm. 22.30; Vraaggesprek): 22.45 Avond gebed en Liturgische kalender: 23.00 Nieuws: 23.15 Lichte muziek: 23.3524.00 Am usementsmuziek Engeland, BBC Home Service. 330 m. 12.00 Lichte muz.; 12.30 Voor de ar beiders: 12.55 Weerber.; 13.00 Nieuws. 13.10 Gr.muz.; 13.55 Sportuitslagen: 14.00 Gevarieerde muz.: 15.00 Crltleken: 15.45 Strliktrio: 16.30 Transatlantic Quiz; 17.00 Voor de kinderen; 17.55 Weerbe richten: 18.00 Nieuws: 18.15-Sport: 18.20 Fllmmuz.: 19.00 Hoorspel: 19.20 Geva rieerde muz.: 19.30 Henry Wood Prome nade Concert; 21.00 Nieuws: 21.15 Ame rikaanse nieuwsbrief; 21.30 Hoorspel; 22.00 Sopraan, vlooi en plano: 23.00 23.03 Nieuws. Engeland, BBC Light Programme. 1500 en 24 7 m. 12.00 Dansnv"" 12.30 Voor de arbeiders: 12.55 Orgelspel; 13.15 Voor de jeugd; 13.45 Voor de kinderen: 14.00 Lichte muziek: 15.00 Dansmuz.: 15.45 Lichte muz.; 16.15 ..Mrs Dale's Dagi boek"; 16.30 Orgelspel; 17.00 Mlinwer-- kersorkest: 17.30 Mazurka-orkest; 18.00 Orkestconcert; 18.45 Hoorspel: 19.00 Nieuws; 19.25 SporUiltslagen; 19.30 Or- kestmuz.; 20.15 „The lives of Harry Lime": 20.45 Gevar. progr.; 21.15 Chan sons; 22.00 Nieuws: 22.15 Dansmuziek: 23.00 Voordracht: 23 15 Lichte muziek: 23.56—24.00 Nieuws. Norchvestdeutsclier Rundfunk, 309 m. 12.00 Orkestconcert: 13.00 Nieuws: 13.25 Operette muz.; 14.15 Amusementsmuz.: 15.40 Gevarieerde muz.: 16.45 Nieuws: 17.00 Seml-klassicke muziek; 18.00 Ge varieerde muz.: 19.45 Nieuws: 20.05 „Hans Helling", opera: 22.15 Nieuws: 23.35 Amusementsmuz.: 23.50 Pianospel; 24.00 Nieuws: 0.301.00 Dansmuziek. Brussel. 324 cn 484 m. 324 m.: 11.45 Gr.muziek; 12.15 Orgelspel: 13.00 Nieuws: 13.15 Omroeporkest en solisten: 13.45 Gr.muz.: 14.15 Operettemuz.: 15.00 Gr.muz.; 15.30. 16 00 en 16.15 Gr.muz.; 17.00 Nieuws: 1710 Lichte muz.: 18.00 Gr muz 18.10 Voordracht: 18.20 Gr. muz.: 18.30 Voor de soldaten; 19.00 Nieuws: 19.30 Gr.muz.: 19.45 Causerie: 20.00 Fllmmuz.; 20.15 Symphonle-orkest en solist: 22 00 Nieuws: 22.15 Jazzmuz.; 22.45 Gr.muz.; 23.00 Nieuws: 23.05 Gr. muziek: 23.3024.00 Lichte muziek. 484 m. 12.05 Gr.muz.: 13.00 Nieuws 13.10. 13.30. 14.00 cn 14.30 Grmuziek: 15.30 Verzoekprogr.: 16.30. 17.10. 18.30 en 19.00 Gr.muz.: 19.45 Nieuws: 20.00 Omroeporkest: 21.00 Gr.muz.; 22.00 Nieuws; 22.10 Kamermuz.; 22.55 Nieuws; 23.00 Gr.muz.; 23.55 Nieuws. Frankrfjk. Nationaal Programma 347 en 249 m. 12.30 Gr.muz.: 13.00 Nieuws 13.50 Idem: 13.55 Israëlische uitzending:. 18.30 Amerikaanse ultzendilnc: 19.06 Clavecimbclrecital: 19.25 Gr.muz.: 20.00 „Idomeneo". opera; 23.4524.00 Nieuws AGENDA DONDERDAG: StadszaalJeugdtoneel „Sneeuwwitje en ds Zeven dwergen", 2 uur nam. BIOSCOPEN Trianon „Het meisje uit Artls" (a.l.) Zondag 2.15, 4.30, 7 en 9.15 uur; overige dagen 2.30. 7 en 9.15 uur. Rex „Onder Moeders vleugels" (a.l.) Zondag 2.30, 4.45, 7.15 en 9.15 uur; overige dagen 2.30, 7.15 en 9.16 uur. Casino „De mooiste tijd van le leven" (a.l.) Zondag 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur; overige dagen 2.30, 7 en 9.16 uur. LSdo „Minderjarig meisje vermist" (14 Jaar) Zondag 2.30, 4.46, 7 en 9.15 uur; overige dagen 2.30. 7 en 9.15 uur. Luxor „De Muurbloem van het leger" (a. 1.) Zondag 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur; overige dagen 2.30, 7 en 9.15 uur. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken te Lelden wordt van Zaterdag 20 Juli 13 uur tot Zaterdag 4 Augustus 8 uur waargenomen door Apotheek Van Drlesum. Mare 110 tel. 20406 en de Zul- der-Apotheek, Lammenschansweg 4, tel. 23553. Te Oegstgeest door de Oegstgeester Apotheek, Wllhelminapark 8, tel, 26274,

Leidsch Dagblad | 1951 | | pagina 3