Geheime Opdracht J r Heat-draverij voor Nora Belwin Zenuwpijn AKKERTJES Moeilijkheden in Ambonees kamp te Woerden Radio-programma MAANDAG 30 JULI Courses te Duindigt Britoly wint ren voor 2-jarigen Het was aan de publieke belangstel ling by de gisteren te Duindigt ge houden courses merkbaar, dat deze dag ook op de Alkmaarsc baan drave rijen plaats vonden. En daar ook de inschrijvingen en opkomst klein wa ren, was het een rustige middag. Geersen nam 3 van de 4 draveryen voor zyn rekening en zou waarschijn lijk ook de vierde hebben gewonnen als de door hem gestuurde Kievit S in de eerste heat niet in een lang durige fout was vervallen. Overigens was de heat nog wel het meest inte ressante nummer. De eerste heat werd een overwinning voor Nora Belwin met Luut Ensing op de sulkey, hoewel zeer sterk bedreigd door de door Bloemsaat gereden Nor- bert M. Het leek dat Nora Belwin voor de tweede maal zou repeteren, doch door een fout viel zy terug en nu had Nor- bert M de beste papieren, doch even voor de streep werd hü geklopt door de forse Moquette de la Malre B van Ponsen, De derde heat liet geen twijfel aan de snelheid van Nora Belwin en Ensing stuurde zyn paard in een 1.25.1 K.M.- tyd voorby de rechterstoel. Norbert M veroverde welverdiend het tweede geld, zy het na hevige strijd met Moquette de la Maire B. De eerste draverij werd een gemak kelijke zege voor Geersen met Pearl Spencer. Jos. v. d. Broek met de goede Petulance K werd tweede. Met spanning werd de strijd tussen Oehoe S (Geersen) en Nevada L (Laar man) tegemoet gezien. Het verloop in deze door 9 paarden betwiste dravery liet echter geen twijfel. Geersen had spoedig de kop en welke pogingen Laar man ook aanwendde het was tevergeefs. Nuni Brewer die ook nog een kans werd toegedaoht verspeelde deze door veel vuldige galoppades. Leonidas G (Geersen) bezorgde in de Pegasus-prijs zijn talrijke aanhang enige angstige ogenblikken, t-oen hy van de benen kwam, doch na correctie door zyn meester was er geen vuiltje meer aan de lucht en dit bracht Geersen's derde ovenvinning. Eigenaar Ponsen was met Louise de la Maire B een uit stekende tweede. Delbrassinne won op overtuigende wijze de ren voor 2-jarigen over 1100 meter met Britoly, vóór de favoriet Dol- lardprins (Pex). De door Vóórhaar ge reden Brioso werd derde. Voor de ren over 2000 meter gaven de favorieten Brand al (Delbrassinne) en Proposal (v. d. Kraats) elkaar weinig toe. Een energieke finish van eerstge noemde braoht hem met VA lengte de zege. Slechts 4 van de 9 ingeschreven paar den kwamen uit in de derde ren. Het was H. Pije met Flying Gal die deze voor zyn rekening nam. Van Dyk reed met Kamila een goede race en bezette voor Bonheur Perdu de tweede plaats. Uitslagen: Parqultaprijs (1900 M.) 1. Pearl Spen cer (W. H. Geersen) 1.28.6; 2. Petulance K; 3. Odell. Toto: w.: f. 1.50; pl.: f. 1.30, f. 2.10. f. 8.20; gek.: f. 10.00; cov.: f. 6.90. Pasadena-prJjs (2460 M.)1. Oehoe S (W. H. Geersen) 1.29; 2. Nevada L; 3. Overste v. Fresene en Kapitein Axkit (dead heat). Toto* w f 1.70; pl f 1.10. f. 1.10. f. 1.10. f. 1.10; eek.: f. 3.00; cov.; f. 3.00. Pegasus-prys (2100 M.)1 Leonidas G (W. H. Geersen) 1.27.3; 2. Louise de la Maire B; 3. New Vlamingman. Toto: w.: f. 1.30; pl. f. 1.20. f. 1.20; gek., f. 5.9Ö; cov.: f. 3.30. Pandora-prils (1540 M.)le heat: 1. Nora Belwin (L. Ensing) 1.26.9: 2. Norbert M; 3. Moquette de la Maire B. Toto: w f. 7J30; pl.: f. 2.80. f. 2.20; gek.: f. 20.90; COV.: f. 3.20. 2e heat: 1 Moquette de la Maire (Th. Ponsen) 1.25.1; 2. Norbert M; 3. Kruger. Toto: w.f. 3.30; pl.: f 1.30, f. 1.50; gek: f. 3 20; cov f. 5 90. e heat- 1. Nora Belwin (L. Ensing) I.25.6; 2. Norbert M, S. Moquette de la Malre B. Toto: w.: f. 5.60; pl.. f. 5.80, f. 2.40; gek. f. 11.20: cov.: f. 3.40. Paullnaprljs (1100 M 1. Britoly (F. Del brassinne) 1.10; 2. Dollar Prins, 3. Prioso. Toto. w.: f. 3.50. pl.: f. 1.40. f. 1.30, f. 2.10, gek 1.4.10; cov.: 1.4.50. Palermo-prljs: (2000 M.) 1. Brandal (F. Delbrassinne) 2.13.6; 2. Proposal; 3. Kees Broekman Toto: w: 1.1.90; pl.: 1.1.30. 1.130; gek.: 1.2.70, cov.: 1.3.90 Klnczem-prijs (1900 M - 1. Flying Gal (H. PIJe) 2.07.6; 2. Kamila. 3. Bonheur Perdu. Toto: w.: 1.3.20; pl.: 1.1.40. 1.1.70; gek.: 1.9.60; cov.: 1.3.60. Totale omzet 1. 58.677. VOETBAL. Valken Boys liet 30 voorsprong glippen Het zag er in de eerste helft van de Zaterdagmiddag te 's-Gravenzande ge- SDeelde wedstrijd om een plaats in de vierde klasse van de Zaterdagmiddag- competitie van de KNVB voor Valken Boys lang niet slecht uit. Het elftal had in een goede drie kwartier een 30 voorsprong weten te nemen. Het was eerst K. de Zwart die een voltreffer plaatste, waarna rechtsbin nen Ouwersloot 2—0 wist te maken. Rechtsbuiten Velo besloot een snelle ren met een schot, waardoor het zelfs 30 voor de Valkenburgers werd. In de tweede helft waren de rollen omgedraaid. Valken Boys ontwikkelde niet meer die activiteit van dp eerste helft met het gevole. dat de 's-Gra-» venzanders het spel in handen konden nemen. Vooral toen de stand binnen korte tiid 23 was geworden, kwam de zege van Valken Boys aan een zijden draadje te hangen En wat gevreesd werd, gebeurde ook: de gelijkmaker werd nog geboren en zelfs wisten de gastheren nog een vierde doelpunt te maken 43. Er werd nog een doelpunt van Slootweg wegens buitenspel afge keurd en er werd na afloop een straf schop door Valken Boys genomen in verband met een door haar ingediend protest, welke strafschop benut werd. zodat de protestcommissie er ook nog aan te pas moet komen. De scheidsrechter had eerst een strafschop aan Valken Bovs toegekend, maar op advies van een van de neu trale grensrechters had hii deze be slissing geannuleerd, daar de bal vol gens de grenslager over de zijlijn ge weest zou zijn. Valken Boys nam daar mee geen genoegen en diende na af loop een protest in. Zaterdag gaat 's-Gravenzande op bezoek bij Sportlust in Woerden, dat twee punten heeft. Mochten de 's-Gra- venzanders ook deze wedstrijd winnen, dan is Valken Boys nog juist gepromo veerd. terwijl bij een gelijk spel er een beslissing gespeeld moet worden tus sen Sportlust en Valken Boys Het door laatstgenoemde vereniging ingediende protest laten wij dan maar even buiten beschouwing. Seriewedstrijden L.D.W.S. Tot besluit van de wel bijzonder ge slaagde seriewedstriiden ran LDWS speelden Zaterdag in de finale de elf tallen van Stormvogels en DWS een uitstekende wedstrijd, die door een talrijk publiek werd bijgewoond. In de eerste helft waren de ploegen aan elkaar gewaagd DWS had een licht veldoverwicht. maar Dijkstra en zijn mede-aanvallers konden de goe de richting niet vinden en daar ook de Stormvogelsvoorhoede weinig schot vaardigheid toonde kwam de rust met 0—0 Na de thee waren de IJmuidenaren beduidend beter en vooral hun voor hoede liet prachtig spel zien. waarte gen de DWS-verdedigina niet was op gewassen. Achtereenvolgens scoorden Tol. Luppens 2 x en Freriks voor Stormvogels, dat hierdoor zeer ver diend met 40 won. Na afloop vond in Café-Restaurant ..Nieuw Minerva" de prijsuitreiking plaats. De deelnemende clubs: Stormvogels. DWS. ADO. UVS en LFC prezen de zeer sportieve een prettige sfeer, die tii de As de wedstrijden had geheerst en deden al de toezegging om met de sterkste elftallen aan het LDWS-tour- nooi ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan in 1952 deel te nemen. ATHLETIEK. REIFF VERBETERT BELGISCH RECORD. Tijdens de landenwedstrijd athletiek lussen België en Italië verbeterde Gas ton Reiff het Belgische record op de 10.000 meter en bracht het op 30 min. 18.8 sec. Het oude record stond sedert 22 Juli van het vorig jaar met 30 min. 40 sec. op zijn naam. De landenontmoeting leverde een rui me overwinning voor Italië op, dat 122 punten behaalde. België had een totaal van 98, HENGELSPORT. DVN LEIDT IN COMPETITIE. De stand na de 3e wedstrijd luidt: Klasse A: DVN 17 p., De Bliek 12 p., KNG 12 p.. VIOS 11 p., Hengelsport 9 p., DVS 9 p.. De Voorn 9 p.. Zaalberg 9 p. OnderOns 7 p., Ruisvoorn 7 p.. De Leede 4 p., Riet voorn 2 p. Klasse B: DW 13 p., Ruisvoorn 12 p., DVS 9 p., De Voorn 7 p., KNG 7 p., Hengelsport 0 p. (Lngez. RIed.-adv.) Zo n treiterende, zagende pijn. die maar niet ophoudt, die Uw leven verstoort en U helet te werkenVerdrijf Uw pijn met een paar ...die helpen direct! Sp'Ortsplimters De Russische athlete Valentine Pomogaeva heeft het wereldrecord 800 meter dames verbeterd en gebracht op 2 min. 12.2 sec. Het oude record stond met 2 min. 13 sec. op naam van haar landgenote Vasslleva, gemaakt op 17 Juk van het vorig jaar te Moskou. De finale (Europese zóne) van de strijd om de Daviscup tussen Zweden en Duitsland is met 50 door eerstge noemd land gewonnen. Tijdens een internationale degen- wedstryd te Vittel (Frankrijk) bezette onze landgenoot ir. v. d. Hoeve de derde plaats. Winnaar werd de Fransman Rousset Jr. Bij de Zaterdag te Nijmegen ge houden baanwedsfrryden wist het Swift- lid J. Slingerland samen met de renners Van Breenen, Donker en Schans de Olympische achtervolging te winnen. De ploeg van Eindhoven werd tweede. R. Voorbroord van dc wandels^crt- vereniging .Meelfabriek De Sleutels" heeft voor de vijfde maal deelgenomen aan de Vierdaagse, zodat hy het Zil veren Kruis in ontvangst nvcht nemen DE SLEUTELRING TE ARNHEM Zaterdac werd in Arnhem de 4e Na tionale Sportdag, georganiseerd door de federatie van personeelsverenigingen ressorterende onder het Ministerie van Financiën, gehouden. Aan dit federatie-tournooi werd deel genomen door 47 voetbal-, 25 volley bal- en 17 zwemteams en 177 dames- en herenathleten. Ook de Leidse personeelsvereniging De Sleutelring was hier vertegenwoor digd. Het voetbalelftal speelde tegen Hil versum (11) en het Ministerie (00) maar kwam hierdoor niet voor deel neming aan de winnaarsronde in aan merking. Het herenvolleybalteam verloor alle drie wedstrijden, de dames verloren van Arnhem, maar kwamen toch met de 2e prijs naar huis. Athletiek: 1500 m. hardlopen werd gewonnen door J. F. den Tonkelaar (le oriis). In het zwemtoumooi werden tenslot te nog 2 prijzen gewonnen door J. A. Zwart nl. 50 m. schoolslag (le prijs) en 50 m. vrije slag (3e prijs). Quotum van Nederland in de Europese Betalingsunie BESLISSING DUURT VERMOE DELIJK NOG WEL EEN WEEK. De bestuursraad van de Europese be talingsunie die sedert 19 Juli heeft ver gaderd om onder meer verhoging van de quota aan West-Duitsland en Neder land te overwegen, heeft Zaterdag zijn bijeenkomst beëindigd. Men gelooft, dat ae raad besloten heeft verhoging van de beide quota aan te bevelen, doch er werd geen officiële mededeling hierom trent gedaan. Waarnemers betwijfelen of het Nederlandse quotum mét het volle bedrag van 60 millioen dollars, waarom Nederland heeft gevraagd, zal worden verhoogd. De beslissing berust by de bestuurs raad van de Organisatie voor Europese Economische Samenwerking. Het zal wellicht nog meer dan een week duren, alvorens deze beslissing cal zijn ge nomen. FEUILLETON V«rfaald uil het Engels door VICTOR BRIDGES 49). Hazel knikte zwijgend en de gang uitlopend, ging ze de mannen voor over de binnenpaats naar de achterkant. Ze gingen een hekje door en hepen op het grootste en dichtstbijzijnde van de twee voor hen liggende aparte gebouw tjes toe. Ei- was nergens een licht aan en in de zilveren schyn van een halve maan leek alles wonderlijk rustig en verlaten. Hazel nam een andere sleutel en open de een volgende deur. Ze liet haar metgezellen passeren en ging zelf het laatst naar binnen. Op de tast vond ze de schakelaar en draalde een lamp, die in de zoldering bevestigd was, aan. Een zwak licht stroomde over het gezelschap en ver spreide een spookachtige glans. De ruimte, die ze zagen, was in het midden voor het grootste deel in beslag geno men door ingewikkeld-uitziende ma chines Tegen de witte muren stonden hier en daar grote rollen papier en enorme metalen vaten. Naast één van de machines stond een grote tafel, vol met allerlei drukwerken. De vloer was van steen en aan de zoldering hingen enige electrische lampen. Er hingen enige vuile overalls aan kapstokken, maar verder zag alles er smetteloos en opgeruimd uit. Het is daar in die hoek, zei Hazel, terwijl ze de mannen voorging naar een trapje omlaag met ijzeren treden, aan de voet waarvan een zware houten deur zichtbaar was. Deze bevond zich onge veer 2 meter onder de vloer. Inspecteur Jamieson bromde even iets en haalde een enorme zaklantaarn te voorschijn. Hij boog zich voorover en bekeek de deur. Die zal ons even ophouden, was zyn oordeel, maar ik geloof wel. dat we ze open krijgen. Hy richtte zich weer op en haalde een bos lopers uit zijn zak. Misschien wil een van u even as sisteren. Er is daar beneden juist plaats voor twee van ons. We kunnen beter eerst het licht uitdoen, stelde Nigel voor. Iemand zou dat van buiten kunnen zien en nieuws gierig worden. Dat is zo. Jamieson knikte instem mend en liep terug naar de deur, waar hij het zwakke licht uitdraaide. Hierna begon hy te werken Zonder verder iets te zeggen, daalde hij met de plaatselijke politie-inspecteur omlaag, terwijl de groep, die boven bleef, vol spanning af wachtte. Het scheen een eindeloze tijd te duren, voordat de uitroep: „Dat is voor elkaar" deze spanning oploste Langzaam en zonder een geluid week de deur naar binnen, en opkokend glim lachte Jamieson naar de gezichten, die van boven op hem neerkeken. Wat zou je er van zeggen Graham? vroeg hij. Wil jy het eerst gaan, of Nee. ga maar, we komen wel. Nigel leiding van dit onderzoeken het is aan u om orders te geven. O vooruit, schiet op, drong Hazel ongeduldig aan. Als u .blijft staan pra ten. ga ik gillen van opwinding. Even was er gegrinnik hoorbaar; daarna klommen ze met Nigel vooraan en Maurice als hekkesluiter naar bene den. Het eerste wat ze zagen, waren drie massieve palen, waarmee de lage zol dering gestut werd. Toen Jamieson daarna echter het schijnsel van zyn lantaarn in de rondte liet gaan, kwam er een uitroep van verrassing over de lippen van de plaatselijke politie-in specteur. Aan de zijde tegenover de deur bevond zich een gedeelte, dat ingericht was als een volmaakte miniatuur werk plaats! Met een snelle beweging liep Nigel hierop af en de anderen volgden hem. Hetgeen zy hier zagen sprak dui delijke taal. De meest In het oog lopen de voorwerpen waren een geheimzinni ge machine met een groot wiel en een kostbaar uitziende camera, die op een primitieve, eigengemaakte standaard wendde zich tot de commissaris. Ik hoop dat u het daarmee eens bent. Ik bemoei me nergens mee, ant woordde deze vriendelijk. U hebt de stond. Op een plank op de achtergrond lagen en stonden flesjes, enige metalen platen en potjes met schroefdeksel, ter wijl de verzameling werd gecompleteerd door een weegschaal, een ouderwetse copieerpers en enige op elkaar gesta pelde chemische ontwikkelingsbakken. Aan de zoldering hing een electrische draad, waaraan een rode lamp was be vestigd. Wie zou "het kunnen geloven! Nigel klakte met zijn tong. Hier ligt precies alles, wat we zoeken, voor ons uitge stald! Ja, het bewijs is er. De commissa ris knikte ernstig. Ik wil niet beweren, dat ik een expert op dit gebied ben, maar als dit niet een volledige uitrus ting voor vervalsing is zou ik graag horen, wat er ontbreekt. De uitvoerder van het werk ont breekt nog! merkte Jamieson op, t~:- wyl zijn blikken over de voorwerpen gleden. Deze spullen zouden het best doen in het Museum van Scotland Yard! Of gaat u er voor de plaatselijke politie beslag op leggen? Het lijkt me het beste, dat we a"- les precies zo laten liggen als we net vonden, stelde de commissaris voor. Een en ander kan hier veilig blijven liggen, totdat we vingerafdrukken hebben ge maakt. Dat lijkt me uitstekend was Nigel's oordeel. We kunnen onze mensen nu da delijk opbellen en hen onmiddellijk hier aan het werk zetten, zei de commissa ris, zich tot Nigel wendend. Ik zou u daarvoor zeer erkentelijk zijn en ik zou het evenzeer op prijs stel len, als u Clifford en Murray zoudt kunnen laten halen. Ik veronderstel, dat juffrouw Barton hun adressen wel weet. Natuurlijk; zei Hazel met iets van voldoening in haar stem. Clifford woont op kamers in Middleton Avenue no. 6. Wat Murray betreft, ben ik niet hele maal zeker, maar we hebben zijn adres op kantoor en dat kan ik dus even na kijken. Dan lijkt het mij goed, dat we on middellijk verder aan het werk gaan. Terwijl hij dit zei, liep Nigel op de deur toe en achter hem aan volgde het hele groepje langs het smalle trapje naar boven. Ik zal even licht maken, zei Hazel en liep vooruit in de richting van de schakelaar. Opeens bleef ze echter doodstil staan en staarde uit een van de ramen, waar geen gordijnen voor hingen, naar buiten. In een seconde stond Maurice naast haar, Wat is er? vroeg hij dringend. Cliffordloopt daar! Hij ls door het andere hek binnengekomen. Kykje kunt. hem zien lopen. Welje hebt gelijk! We hebben wel geluk vanavond, De commissaris war. naast hen corner, staan en keek ook. Het is werkelijk hefj attent van hem. voegde hij er droogjes aan toe. Het bespaart ons heel wat moeite. Zoudt u er bezwaar tegen hebben, wanneer Jamieson en ik dit op onze eigen wijze behandelden? vroeg Nigel hem. Niet in het minst. Het is uw zaak. zoals ik al eerder opmerkte. Mijn dank. Ik zou graag een klein experiment ondernemen. (Wordt vervolgd) Een vlag-incident De Ambonezen, die thans in hun woonoorden iedere maand het ontstaan van de „Republiek der Zuid-Moiukken". herdenken. Tijdens deze plechtigheid wordt o.a. meestal in het kamp de Ambonese vlag gehesen naast het rood-wit-blauw. Tij dens een dergelijke plechtigheid, die Zaterdagmiddag in het Ambonese kamp aan de Utrechtsestraatweg m Woerden werd gehouden, zijn moeilijkheden ont staan tussen Ambonezen enerzijds en ambtenaren van de dienst Maatschap pelijke zorg van het departement van Binnenlandse Zaken en de rijkspolitie anderzijds. Sergeant Pieter, voorzitter van de kampraad van het Ambonese kamp te Woerden, deelde ons omtrent deze moeiykheden mede, dat Zaterdagmid dag omstreeks 16 uur zich een groep Nederlanders aan het kamp vervoegde. Het waren de heren dr Th. A. H. van der Putten, hoofd van de dienst Maat schappelijke zorg van het departemene van Binnenlandse Zaken, de heer Mijn- lieff, een ambtenaar van deze dienst te 's-Gravenhage, de heer A. C. van Beek loco-burgemeester van Woerden, de heer Oosting, inspecteur van gemeente politie te Woerden, en drie agenten van de gemeentelijke politie In een kort gesprek dat de heren Van der Putten en Mijinlieff hadden met de vice-voor- zitter en tweede secretaris van de Kampraad, resp. de Ambonezen Sahe- tian en Hehanuza (de overige vier le den ran de kampraad waren afwezig), eiste men binnen vijf minuten het neerhalen van de Nederlandse en Am bonese vlaggen. Nadat de Ambonezen ruggespraak hadden gehouden met de kampbewoners, vroegen zy de heren van der Putten en MynÜeff van wie deze opdracht kwam en of dit een •schriftelijk bevel was. De heer van der Putten deelde mede, dat het een mon deling bevel was namens de Nederland se regering. Indien de Ambonezen de vlaggen niet zouden binnenhalen, zo deelde hy verder mede, zou hij deze zelf strijken. Tot dit laatste zyn de regeringsvertegenwoordigers overgegaan. Het strijken van de vlaggen verwekte een dusdanige reactie, dat de heer Goldman, ambtenaar van de dienst Maatschappelijk zorg en assistent so ciaal-leider voor de Ambonese- kampen MEN VERGAT DE BRANDWEER TE WAARSCHUWEN. Maar zy kwam „toevallig" voorbij Bij een brand, die Zaterdagmid dag de boerderij van de heer P. Wantenaar Wzn. te Soest in de as heeft gelegd, was de consternatie zo groot, dat men vergat de brand weer te waarschuwen. De brand weerlieden, die terugkeerden van de Vierdaagse te Nijmegen en drie kwartier na het uitslaan van de vlammen de boerderij passeerden op weg naar de huldiging van de Vierdaagselopers, brachten ogen blikkelijk brandweermaterieel bij een, Het was toen eohter ai te laat om nog iets tegen de vuurzee uit te riohten. De boerderij brandde tot de grond toe af. De brand ont stond in een hooiberg, waarschijn lijk doordat kinderen met vuur gespeeld hebben. Het vuur sloeg later over op de hofstede. Het daarin aanwezige vee en ook het huisraad kon in veiligheid worden gebracht. Verzekering dekt een deel van de sahade. llllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll te Woerden die de heren van der Putten en Mynlieff bij het binnenhalen der vlaggen had geassisteerd van de kampbewoners een afstraffing in ont vangst moesten nemen. Hy verwijderde zich hierna uit het kamp. De amote- naren probeerden vervolgens de vlagge- stok, waaraan de Ambonese vlag nad gewapperd, te verwijderen. Dit werd belet door de kampbewoners, die sa menkwamen rondom de vaggemast. Gedurende een daarop volgende be spreking tussen de Nederlandse amb tenaren en de Ambonezen, heeft de kampbevolking de vlaggestokken weer in orde gebracht en opnieuw de vlaggen in top gehesen. Daarna zijn de ambte naren vertrokken. Zij deelden nog me de, dat indien rust en orde niet wer den hersteld, de Woerdense gemeente politie zou worden versterkt, 's' Middags arriv eerden inderdaad veertig man rijks politie. Zondagmorgen zijn de vlaggen opneuw gehesen. Overleg met de plaat selijke voorzitter van de stichting „Door de eeuwen trouw", die ondanks het ver bod van de Nederlandse regering zich genoodzaakt zag het kamp te betreden teneinde zijn invloed aan te wenden, opdat er geen slachtoffers zouden val len, had tot resultaat dat de vlaggen daarna tydelijk werden binnengehaald. Voorts werd overleg gepleegd met de loco-burgemeester van Woerden, die toezegde zich met de autoriteten in Den Haag te zullen verstaan om een spoedige en voor de Ambonezen bevre digende oplossing te vinden. Van Am bonese zijde is men van mening, dat de Ambonezen „door het beledigende cptreden van hoge ambtenaren uit Den Haag geprovoceerd zijn in verband met het kort geding, dat door hen aan hangig is gemaakt inzake het verbod van regeringszijde om in de Ambonese woonoorden toegang te verlenen aan bestuurders va de stiohting „Door de eeuwen trouw". Van deskundige zijde wenste men op deze mededelingen van de voorzitter van de Ambonese kampraad te Woer den geen commentaar te geven. Slechts werd opgemerkt, dat omdat de Repu bliek Zuid Molukken door onze regering net is erkend, instructies tegen het hij sen van deze vlaggen op Nederlands terrein zijn uitgevaardigd. Vandaag zou over deze kwestie een bespreking met de minister van Justitie worden gehouden. De loco-burgemeester van Woerden, de heer van Beek, bevestigde, dat hij in Den Haag de nodige stappen zal on dernemen om een spoedige voor de Ambonezen bevredigende oplossing van deze moeilijkheden te vinden. NEDERLAND TEKENT VLUCHTELINGEN-CONVENTIE. Zaterdag hebben in Genève 13 lan den. waaronder Nederland, een conven tie over de status van vluchtelingen getekend, welke conventie het resultaat is van de in de laatste weken gehou den vluchtelingenconferentie. Voor Nederland tekende prof, mr E. D. van Boetzelaer. raadadviseur in al gemene dienst, bij het Departement van Buitenlandsp Zaken. De conferentie keurde ook met algemene stemmen goed de interpretatie, welke Nederland gaf aan artikel 28, dat behandelt het verbod van uitwiizing naar gebieden.' waarin leven of vrilheid van de vluch teling in gevaar komt. Deze interpreta tie luidt aldus, dat gulk een verbod tot uitzetting of terugwijzing slechts be trekking heeft op individuele gevallen en niet op massale srensoverschriidin gen of pogingen daartoe. 4.) Toen de regeringsboodschapper een verversing had. gebruikt, stapte hij weer op zijn machtige, lawaaiige ma chine en maakte zich gereed om te vertrekken. „Bedankt voor de bood schap!" zei Panda, terwijl hij de snelle koerier een groot geldstuk in de hand drukte. „Zeg maar tegen de Minister- President, dat ik er direct aan kom!" „Dank u wel! mijnheer Panda!" riep de motorrijde blij, en aaaimee vertrok hij. Natuurlijk was dat alles ook waarge nomen door de valse Graaf Isen Grim, die van achter de zuil van het hek toekeek. „Toemaar! Ha!" gromde hij. „Regeringsboodschapper van de Minis ter-President! Welja dat parvenu Panda kreeg een verzoek of hy alstje- blieft bij de Minister-President wil ko men. Huh! Daar wil ik meer van weten! Daar wil ik iets aan gaan doen! Het maakt me kwaad!" Hij wist nog niet precies wét hij zou gaan doen. maar nu kwam het toeval hem te hulp. Die motorrijder namelijk had erg veei plezier gehad van de verversing die hij had gekregen: die smaalktc, om kort te gaan, naar meer en bovendien had hij nu dat grote geldstuk waar hij zeker nog een verkering mee zou kunnen be talen. Toen hij dan ook, het hek uitrij dend, daar Isen Grim zag staan, hield hij zijn vaart even in en vroeg: „Zeg hee-daar! Kunt u me ook zeggen of er hier ergens in de buurt een theetuin of een melksalon is, waar ik een glaasje van het een of ander zou kunnen ge bruiken?" Had hy dat maar niet gedaan! Nu was het plan van Isen Grim meteor, ge maakt. „Zeker, zeker, beste," zei hij met valse vriendelijkheid. „Laat m? maar even achterop zitten, dan zal ik u er heen brengen En nu zullen we al spoedig zien, welk laag plan hy op die manier dacht uit te voeren. VOOR DINSDAG 31 JULI. Hilversum I (402 M.) AVRO 7.00: nieuws; 7.15: gram muziek; VPRO 7.50: dagopening; AVRO 8.00' nieuws en weer berichten; 8.15 en 8,45: gram muziek; 9 00: morgenwijding; 9.15: gTam.muziek, 9.30: waterstanden; 9.35 en 10.30: gram muziek; 10 50: voor de kleuters; 11 00: kamerorkest; 11.40: voor de zieken; 12.00: orgel en so praan- 12.30: land- en tuinbouwmede- deling'en: 12 33: voor het platteland; 12.40: pianoduo: 13.00: nieuws; 13.15: mededelin gen of gram muziek; 13.20: „Is de vakbe weging op de goede weg?", causerie; 13.30: theater orkest; 14.00: gram.muzlek; 15 20: ..Paul Vlaanderen en het Madison Myste rie", hoorspel, 16.00: gram.muziek; 16.30: voor de jeugd; 16.50: kinderkoor; 17.20: lichte muziek; 17.50: gram.muzlek; 18.00: nieuws; 18 15: pianospel; 18.30: fanfare orkest;' 18.15: „Paris vous parle", 19.00: gevarieerd programma; 19.50: voor burger en militair: 20.00: nieuws; 20.05: actuali teiten; 20.15: Nederlandse liedjes; 20.45 beiaardspel; 20.50 Promenade orkest; 21.15: de Antwoordman: 21.30: cabaret; 22.15- pianorecital; 22.45: buitenlands overzicht; 23.00: nieuws; 23 1524.00: gram.muzlek. Hilversum II (298 M.) KRO 7 00: nieuws; 7.15: ochtendgymnastiek: 7.30: vocaal dubbelkwartet; 7.45: morgengebed en liturgische kalender; 8.00: nieuws en weerberichten; 8 15: gram.muzlek: 9.00: voor de huisvrouw; 9.35' lichtbaken; 10.00: voor de kleuters. 10.15: gram.muzlek; 11.00 voor de huisvrouw; 11.30: gram. muzlek; 12.00 angelus; 12.03: gram.muz. 12 30: land- en tulnbouwmededellngen: 12.33: gram.muzlek; 12.55: zonnewijzer; 13.00: nieuws en katholiek nieuws; 13.20: actualiteiten; 13.25: amusementsmuziek: 14.00: lichte muziek; 14.53' gram.muzlek; 15.30: „Ben Je zestig!"; 16.00: voor de zie ken; 16.30: ziekenlof; 17.00: voor de Jeugd: 17.15: felicitaties voor de Jeugd; 17.45: Regeringsuitzending Sam Pasarlboe. „Ber gen. dalen en mensen ln de Bataklanden"; 18.00: gram.muzlek; 18 10: filmprogramma; 18.30' orgelspel: 18.45: spbrtpraatje; 18.54: „Dit ls leven", causerie: 19 00: nieuws; 19 15: actualiteiten: 19.23: Hier ls Europa, een vaudeville-programma-, 19.52 politiek overzicht; 20.00. nieuws: 20.05: Residentie orkest en solisten; (om plm. 20 55: actua liteiten); 21.50: cello en plano, 22.15: strijkkwartet; 22 35: „Gesprek met mijn zoon"; 22.45: avondgebed en liturgische kalender; 23.00: nieuws; 23.1524.00: gram.muziek Engeland, BBC Home Service (330 M.) 12 00; lichte muziek; 12.30' voor de ar beiders; 12.55: weerberichten; 13.00: 13 10: gevarieerde muziek; 13.55: cricket- uitslagen; 14.00' orkestconcert; 15 00: I gram.muzlek; 15.15: vespers- 16.00: piano spel; 16.15: filmprogramma. 17 00: voor de kinderen; 17 55: weerberichten; 18 00: nieuws; 18.15: sport. 18.20: klankbeeld; 19.00: hoorspel; 19.30: viool en plano: 20.00: klankbeeld; 21.00: nieuws; 21.15: buitenlands overzicht: 21,30: discussie; 22.00: causerie: 22.20: gram.muzlek; 22.45 voordracht; 23.0023.03: nieuws. Engeland. BBC Light Programma (1500 en 247 M.) 12.00: lichte muziek; 12.30: voor de arbeiders; 12.55: sport; 13.15: voor de jeugd; 13.44: sportuitslagen; 13.45 voor de kinderen; 14.00: orkestconcert; 15.00: sport: 15.05 en 15.15' Idem; 15.30: plano- spel; 15.45; accordeonorkest; 16 15: Mrs Dale's Dagboek; 16.30: gevarieerde muziek. 17.15: orgelspel; 17.30' sportuitslagen; 18.35 gram.muziek; 18.45: hoorspel; 19.00: nieuws. 1925 sportuitslagen; 19.30: hoor spel met muziek 20.00 gevarieerd pro gramma; 21.00: „Top Town"; 21.30: cau serie; 22.00: nieuws; 22.15: sportuitslagen; 22.20: dansmuziek; 23.00: voordracht; 23.15: lichte muziek; 23.56—24.00: nieuws. Nordwestdeutsclier Rundfunk (309 M.) 12.00 omroeporkest en solist; 13.00: nieuws; 13.25: orkestconcert;; 14 15: lichte muziek. 15.00: amusementsmuziek; 15,40: muziek uit Bohemen; 16.45: nieuws: 17.00: bariton en plano; 18 00: gevarieerde mu- ziek. 19.45: nieuws; 20.05: lichte muziek: 21.45: alt, bas en plano; 22.15: nieuws: 24.00: nletxws; 0.301.00: rhythmische muziek. Brussel. 324 en 484 M. 324 M.: 1145: gram.muzlek; 12.30: weerberichten; 12.32 en 12 40' gram.muzlek; 13.00: nieuws; 13.15: gram.muzlek; 14.00. Negro spiri tuals; 14.30; lichte muziek. 14.45: cello- recital; 15 15: gram.muzlek; 16 00 en 16.30: Idem; 17 00- nieuws; 17.10: gram.muzlek: 17.15 voor de kleuters; 17.30: gram.muz.; 17.50: boekbespreking: 18.00: voor de Jeugd; 18 30: voor de soldaten; 19.00: nieuws; 19.30: gram.muzlek; 19.50: cause rie: 20.00: hoorspel. 21.05: gram.muzlek: 21.15: orgelconcert; 21.45: actualiteiten; 22 00: nieuws; 22.15: Jazzmuziek; 22.50: gram.muziek; 23.00: nieuws; 23.0524.00: gram.muziek. 484 M.: 11.45 en 12.05* gram.muzlek; 13.00- nieuws; 13.10. 13.30, 14.00 en 15.00: gram.muzlek; 15 30: verzoekprogramma: 16.30, 17.10 en 1830: gramonuziek; 19.45: nieuws; 20.00 gram.muzlek; 22.00: nieuws; 22.10 gram.muzlek; 22.55: nieuws; 23.00: gram.muzlek; 23.55: nieuws. - Frankrijk, Nationaal Programma (347 en 249 M.) 12.00 gram.muziek: 12 30: orkest- concert; 13.00: nieuws; 13.20: gTam.muz.; 13 35 orkestconcert. 14 00: nieuws; 14.05: kamermuziek. 18.30 Amerikaanse uitzen ding: 19 00: 'orkestconcert;; 20.00: gram. muziek; 20.05- orkestconcert-. 20.30: hoor spel 21.26 gram.muziek: 23.20: kamer muziek 23.45—24.00: nieuws. AGENDA WOENSDAG: Royal (Doezastraat) Telepathische seance Artlnl, 7-30 uur nam. Trianon „Het meisje uit Artis" (a.l.) Zondag 2.15, 4.30, 7 en 9.15 uur; overige dagen 2.30, 7 en 9.15 uur. Rex „Onder Moeders vleugels" (a.l.) Zondag 2.30, 4.45. 7.15 en 9.15 uur; overige dagen 2.30, 7.15 en 9.15 uur. Casino „De mooiste tyd van le leven" (a.l.) Zondag 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur; overige dagen 2.30, 7 en 9.15 uur. Lido „Minderjarig meisje vermist" (14 Jaar) Zondag 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur; overige dagen 2.30, 7 en 9.15 uur. Luxor „De Muurbloem van het leger" (a. 1.) Zondag 2.30, 4,45, 7 en 9.15 uur; overige dagen 2.30, 7 en 9.15 uur. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken te Lelden wordt van Zaterdag 28 Juli 13 uur tot Zaterdag 4 Augustus 8 uur waargenomen door Apotheek Van Drlesum. Mare 110. tel. 20406 en de Zul- der-Apotheek, Lammensohansweg 4, tel. 23553. Te Oegstgeest door de Oegstgeester Apotheek, Wllhelminapark 8, tel. 26274.

Leidsch Dagblad | 1951 | | pagina 4