Geheime Opdracht GEVAERT m Achttiende étappe (zonder betekenis) bracht sprintzege voor Magni r W Leen de Wit stevent op zege in open Regenboogklasse af Panda en de geheimzinnige Kluizenaar Radio-programma 90 ste Jaargang LEIDSCH DAGBLAD Dinsdag 24 Juli 1951 Tweede Blad No. 27361 Kaaguieek 1951 Joop Helder practisch winnaar bij grote B.M.'s (Van onze sportredacteur). De Kaagweek wordt dit jaar wel be kostigd door uitzonderlijk fraai weer. Ook gisteren, nadat het er in de och tenduren wat somber had uitgezien, is het een stralende zeildag geweest. Een flinke Zuidwester, die eerst in de na middag wat afflauwde, zorgde voor prima kruisrakken en een hevige strijd in alle klassen. Het gaat er hard naar- uilzien, dat Sjoerd Kraan, de eeuwige winnaar bi) de sharpies, ditmaal de hoofdprijs niet in de wacht zal slepen. Door zijn aan varing met een boei en uitschakeling op Zondag is de Braassemmermeerzeiler zó ver in punten bij zijn grote rivaal Kre- mer achter geraakt, dat slechts door een wonder aan laatstgenoemde de eindoverwinning nog kan ontgaan. Wel won Kraan gisteren, maar Kremer zorgde er keurig voor tweede te worden. Koos de Jong won voor de eerste maal bi) de Olympiajollen en werd daarmede tevens leider van het klassement. Rivaal Markus liet het met een vierde plaats lelijk liggen, terwijl ook Dijkers zijn fraaie kans gereduceerd zag door als tierde tc finishen. In de enorm sterk bezette Valken klasse zegevierden de drie grote cracks elk in hun afdeling met een straatleng te voorsprong. Siep v. d. Meer won in 1 A, Klrkenier in 1 B en Mulder in 1 c. Kirkenier staat er met drie over winningen het beste voor, maar van daag moet hij het opnemen ln één af deling met Mulder en Theo van Helvert. Laatstgenoemde kwam gisteren even voor het vallen van het startschot in aanvaring met v. 't Hoogerhuis. waar- Hoe Is het ontstaan? DIT WOORD: KRAAI In de uitdrukking: kind noch kraai hebben, die wij gebruiken als wij willen zeggen: geen fami lieleden hebben voor wie men moet zorgen, lijkt het woord kraai mis plaatst. Niemand houdt kraaien. Naar alle waarschijnlijkheid bete kent kraai hier: gekraai, dus: het dier dat kraait, dus: de haan. Bij onze voorouders was de haan als symbool van waakzaamheid in ho ge achting. Men geloofde dat hij door zijn gekraai een moordenaar kon aanwijzen en w:ij hebben dus misschien met een heel oude rechtsterm te maken: hij heeft geen kind als getuige van zijn on schuld, geen haan om de ware schuldige te ontmaskeren. Hij staat dus geheel alleen. Anderen zien in de haan het symbool van het erf, dat zonder deze kraaier niet te denken is. Dan betekent de uit drukking: hij heeft noch familie, noch bezit. Hij staat eenzaam en verlaten op de wereld. door hij laat vertrok en waardoor zijn tweede plaats achter Mulder wel zeer dik verdiend was. In de 16 M2 klasse A Is de strijd prac tisch gestreden. Jaap Helder uit Pa- terswolde, die ook vorig jaar op de Kaag zegevierde, legde voor de derde maal beslag op de eerste plaats, ter wijl de Amsterdammer S. v. d. Steeg, de enige, die hot Helder nog lastig had kunnen maken, zijn kans ver speelde door vierde te eindigen. Both Jr. uit Waddinxveen finishte als tweede. Van Staveren leek aanvankelijk in de Pampusklasse voor de derde maal te gaan zegevieren. De man uit Alkemade startte hoog en rondde als eerste de Zweiland-boei, Op het krulsrak naar het Norremeer trachtte hij door het maken van een zeer lange slag nog meer terrein te winnen, doch dat kwam verkeerd uit. want Van Staveren raak te even in de luwte onder lagerwal en dat kostte hem zeker tien plaatsen. Zijn grote rivaal Volkers had onmiddellijk zijn kans gegrepen en resoluut de lei ding genomen, om die niet meer af te staan. Van Staveren werkte zich echter nog verbeten op naar de tweede plaats, waardoor hij de beste papieren blijft be houden. Van Zijverden uit Hillegom werd derde. Van Wijk leverde in de eerste afde ling van de Drakenklasse een heftig duel met Verduyn, dat hij met enkele meters in zyn voordeel besliste. Hij heeft nu zes punten voorsprong op Van Duyl, die in de tweede afdeling zege vierde. Leen de Wit greep zijn kans in de Regenboog klasse en veroverde zijn tweede overwinning, zij het na een fel gevecht met Hans v. d. Velde, die voor de derde maal tweede werd. In de twee de afdeling verraste Sieverts en stelde Hofland met zijn derde plaats wat te leur. De belangrijkste uitslagen luiden: Tornadoklasse: 1. E. G. v. d. Stadt, Zaandam 12 M 2 klasse: 1. Sj. Kraan, Oude-We- terlng: 2. R. Kremer, Vlnkeveen. 12 M.2 klasse B: 1 B. van Wijk, Wou- brugge, 2. H. L. Sauer. Rotterdam. Valkenklasse Al: 1. S. v d .Meeri Hel lo; 2. C. Pierot, Vinkenveen. Valkenklasse A 2; 1. H. C. Klrkenier, Hello; 2. J. C. Llchtenauer, Rotterdam. Valkenklasse A3: 1. R. Mulder, Lang weer; 2. Th. v. Helvert, Lelden. Valkenklasse B: 1. H. Wltzel. Rotter dam; 2 W. F. Lulnenburg. Oegstgeest. 16fM.2 Eenheldsklasse A. 1. J. Helder, Paterswolde; 2. N. Both Jr.. Waddinx veen. Pampusklasse A: 1. A. Volker, Den Haag; 2. W. M. v. Staveren_ Alkemade. Pampusklasse B: 1. A. J. Duljkers. Am sterdam; 2. mevr. N. IJsselstynBaar slag. Drakenklasse 1: 1. G van Wijk. Wou- brugge; 2. H. Verduljn, Alphen a. d. Rijn. Drakenklasse 2: 1. W. P v. Duijl. Am sterdam; 2. R, Visser. Bergen; 3. H. W. v. d. Steen. Lelden. Olymplajollenklasse A: 1 J. H. H. J. de Jong. Rotterdam; 2. L. Gerhards, Am sterdam; 3. Joh. Dijkers. Rotterdam; 4. B. Markus Aalsmeer. Olymplajollenklasse B: 1. Joh. Koetsier, Rotterdam; 2. E. P. K. RL v. Lamsweerde. Amsterdam; 3. H. Sleeswijk, Bussum; 4. F. C. de Vos, Lelden. Vrijheidsklasse: 1. Joh. v. Dlemen. Am sterdam; 2. B. J. Colenbrander, Breuke- len. 16 M.2 Eenheidsklasse BI: 1. W. de Jong, Gouda; 2. G. G. Graeve, Amster dam. 16 RL 2 Eenheldsklasse B2: 1. A. A. Ta- selaar, IJsselmonde; 2. P. v. Leusden, Delft. Regenboogklasse 1: 1. L. de Wit, Zaan dam; 2. J. C. v. d. Velde, Den Haag; 3. F. P. Bos. Alphen a. d. Rijn; 4. F. A. D. Theunlssen, Lelden. Regenboogklasse 2: 1. J. H. C. Sieverts, Bloemendaal; 2. H. v. d. WeiJ, Sneek; 3. J. Hofland. Rotterdam; 4. C. v. Staveren, Oude-Wetering. Indeling Competitie De derde klassers uit Leiden en om geving zijn, volgens De Sportkroniek, voor het komende seizoen als volgt In gedeeld: 3e klasse A: Archipel, Blauw Zwart, BMT, Hillinen, Hoek van Holland. HP SV, Postduiven, RKAVV, Roodenburg, Rijswijk. TYBB en VIOS. 3e klasse B: Alphen, GDA, HBC, Laakkwartier, Leonidas, LFC, Excelsior '20, WP, Wassenaar, Westerkwartier, Woerden en Zandvoortmeeuwen. In de indeling van de tweede klassers is een belangrijke wijziging gebracht. De afdeling van UVS ziet er nu als volgt uit; 2e klasse B: COAL, Excelsior, Fltfks, Gouda, Leerdam, Overmaas, Quick, Scheveningen, Unitas, UVS en VUC. Ronde van Frankrijk De achttiende étappe van de Ronde van Frankrijk is een overgangsétappe geworden tussen de Mont Ventoux en de Alpen. Tot voorbij Aix en Provence ruim 100 km. van de start te Avignon, wat het een rit zonder enige historie. In groepen beklom het peloton de bij na 600 moter hoge col van de Pointu en in groep ging het over de slingerweg over een afstand van 1«1 km. weer naar beneden. Wie bij de bestijging enkele honderden meters achterstand kreeg, kon bij de afdaling op zijn gemak weer bijkomen. Pas in de buurt van La Bar que 112 km. van het vertrekpunt en 60 km. voor de finish kwam er onrust in de gelederen. Barbotin werkte zich naar voren ge volgd door Buchonnet en Magni, die blijkbaar door Binda was aangewezen om zijn eigen kansen te rijden in deze At toen eenmaal vaststond dat aan Bartali met nog slechts een 60 km. voor de borst niet ergs kon overkomen ging met hem mee. Men zag enkele snelle demarrages en verschillende uitlooppo gingen aan de kop veranderde de posi tie van de renners onderling herhaalde lijk, maar het eind van -het lied was, dat een leidende groep van tien nvan werd gevormd, bestaande uit Magni, Buchonnet, Baffert, Sclardis, Meunier, Ba-uvin, Couvreur, Barbotin, Morvan en Boagioni. Laa-stgenoemde had even eens opdracht gekregen om mee te gaan, zo zeker voelde Binda zich van zijn zaak. Bij deze tien man was er niet een, die gevaarijk zou kunnen worden voor Koblet. Barbotin, de best geplaatste in het algemeen klassement van het tiental, had toch altijd nog 22 minuten achterstand. Koblet hield wel zijn di recte rivaal Geminiani in het oog en ook Lucien Lazarides en Bartali, maar toen deze geen aanstalten maakten om te ontsnappen bleef ook hij passief. Hiermede is de rit verteld. De koplopers - die op een gegeven moment me:, zijn elven waren, totdat Diot wegens ban- denpech terugviel - zetten er. geholpen door de sterke Westenwind, een gewel dig gangetje in en arriveerden, nadat zij de col De Carpiagne op 327 meter hoogte vlak voor Marseille met zwier hadden genomen met bijna vijf minuten voorsprong op het peloton op de baan in hst park Borely, waar Magni. die over de laatste honderd meters alles op alles zctle, Ockers en Sciardis klopte in de eindspurt. In de onderlinge positie van het alge meen klassement van Koblet. Geminia ni. Lucien Lazarides en Bartali kwam geen wijziging. Het was een étappe zon der enige betekenis. De uitslag van de 18e étappe Avig non-Marseille Ü73 km.), luidt: 1. Magni (It.) 4.56.46 (met bonifica tie: 4.55.46); 2. Ockers (Belg.) z.t. (met bonificatie: 4.56.16); 3. Sciardis (He de France); 4. Buchonnet (Oost Zuid Oost); 5. Meunier West Zuid West); 6. Bauvin (Oost Zuid Oost); 7. Couvreur Belg.); 8 Barbotin (Frankrijk); 9. Mor van (West Zuid West)10, Riagioni It.) allen in 4.56 47; 1/1 Muller (Frank.) 5.01.20; 12, Baffert Oost Zuid Oost) z.t.; 13. Derijcke (Belg.) z.t.; 14. Colinelli (Oost Zuid Oost) zd.; 15 Caput (Parijs) z.t.; 16. Remy (Frank.) z^t.; 17 Langari- oa (Spanje) zjt.; ;'16. ex aequo een gro te groep renners met Koblet, Decock. Lauredi, Apo en Lucien Lazarides. Ge miniani. Bobet en Batali. allen in de- zélfde tijd als Muller (Ingez. Rled.-adv.) FEUILLETON Vertaald uit het Engels VICTOR door BRIDGES O. .O •It). Dat is alles, eindigde Maurice zijn verhaal, terwijl hij even wat verlegen met zijn schouders optrok. En ik moet toegeven, dat ik niet erg trots op me- eell ben. Ik voel me een grote ezel en als je me daarvoor zoudt willen uit schelden, laat je dan niet door goede manieren weerhouden. Als hij zo iets zou durven zeggen, aeg ik nooit weer een woord tegen 'hem! Hazel's ogen keken verontwaar digd. Natuurlijk had je niet helemaal alleen uit moeten varen, maar aan de andere kant vind ik het fantastisch moedig! Overmoedig is een beter woord, merkte Nigel droogjes op. Onder de huidige omstandigheden heeft het ech ter geen zin na te kaarten. En zich tot Maurice wendend, voegde hij er aan toe, ik ben je. om je de waarheid te ze?gen, oneindig dankbaar. Je 'hebt ons de extra bewijzen verschaft, waarvoor ■^ij hierheen zijn gekomen. Vertel hem. wat er gebeurd is, drong Hazel aan. Daar zal ik nu onmiddellijk mee oeginnen. Kort en duidelijk begon Nigel het opzoek, dat Jamieson en hij aan de hat in de Jermyn Street hadden ge- omcht, te beschrijven, waarbij zij het seérbezwarende bewijsstuk van Marc's officiële identiteitskaart in een la van Maxwell's schrijfbureau hadden gevon den. Op zijn beurt zat Maurice thans met open mond te luisteren, terwijl hij de spretei- aanstaarde en de sigaret, die mj in de hand hield, volkomen vergat. In een gewone moordzaak, besloot zou deze schurk natuurlijk on- mwdellljk gearresteerd worden. De canxoilj ettenvervalsing maakt deze zaak ^delicaat en gecompliceerd. Wat k re2oring van ons verlangt, *Jat wij er achter zien te komen, e2e biljetten gedrukt worden en er 6611 edld te maken, zonder dat fj, groot publiek schandaal van Voor haar is dat belangrijker dan a* een moordenaar gehangen wordt! wa&r. Maurice knikte. Wat van? ^eren van het ministerie er had gisteravond een lang ge- ï1 Sir William Trevor. Maxwell worden aangehouden en -- Ea?d' maar men h00Pfc. dafc wü hiertoe wordt overgegaan den Tf/h^tieve aanwijzing zullen vin- verwicle ons naar de plaats waar de oen r ge? worden uitgevoerd, zal lei- Jamieson en ik zelf, Is Sir hie-GÜvan men*ng dat bedoelde plaats hc-h\vf ^ns in buurt moet zijn. We riten tructie gekregen onze acti ën", apeSiaal op Melchester te richten moc'-S. v1K geval we assistentie nodig hebben, kunnen we Commis saris Oldfield in vertrouwen nemen. Jamieson is al naar hem toe cm met hem te praten en intussen heb ik juf frouw Barton opgepikt en haar hier mee heen gebracht. We schijnen allemaal een drukke morgen achter de rug te hebben, merk te Maurice op, terwijl hij opstond en zijn sigaret uitdoofde. Ik geloof, dat jullie volkomen gelijk hebben dat die biljetten 'hier in de buurt vervalst wor den. Alles wijst in die richting. Toch kan ik nog niet zien, hoe we tenzij Maxwell ingerekend wordt en de waar heid uit hem geperst de concrete bewijzen op tafel zullen bunnen leg gen. Als er hier in de buurt ergens een geheim hoofdkwartier is, kun je er ze ker van zijn, dat het prima gecamou fleerd is. Daar ben ik het helemaal mee eens. Ik geloof, dat wij het raadsel al leen kunnen oplossen dcor de gangen van Paul Marais na te gaan. Ik twijfel er niet meer aan, dat hij de kunste- naar is die dit werk uivoert, en als hij trouwd. Ik weet, dat hij veel gokt en ik in Melchester werkt, dan moet iemand •hem toch kunnen herkennen. Ook al ver toont hij zich weinig in het publiek, •toch zal een man zonder lelletje aan zijn rechter oor.... Zonder wat....? Hazel was opgesprongen en haar steel viel achterover. De beide mannen staarden haar aan. Aan één van zijn oren mist hij het lelletje, herhaalde Nigel. U wilt toch niet zeggen U beschrijft daar Murray. Paul Murray, de assistent-bedrijfsleider in onze drukkerij. Er kunnen niet twee mensen zijn, die Allemensen! Nigel stond nu ook overeind en zijn heldere ogen schit terden van opwinding. Waar kwam die vent vandaan en hoelang is hü -ai bü u in dienst? Hij werkt ongeveer negen maanden bij ons, antwoordde Hazel, terwijl ze haar best deed om haar stem kalm te doen klinken. Hij werd aangenomen door Cyril Clifford, de bedrijfschef, die hem in Londen heeft opgepikt. Hij is een buitenlander, maar hij spreekt zeer •behoorlijk Engels. Beschikte hij over referenties? Ik heb die zelf niet gezien. Maar Clifford vertelde me, dat hU inlichtin gen over hem had ingewonnen, terwijl hij in Londen was en dat deze in elk opzicht bevredigend waren. O, zei hij dat? Ik zou wel graag eens iets meer over die meneer Clifford willen weten. Hij is de zoon van onze oude be drijfsleider en toen zijn vader stierf heeft mijn vader hem als opvolger be noemd. Hij is zeer goed voor zijn werk, maar ik vind hem geen prettig mens en ik heb hem nooit helemaal ver- geloof wel, dat hi) gelukkig in het spel is. Hy schijnt tenminste altijd over veel geld te beschikken. Heb je me niet eens verteld, dat hij een vriend van Maxwell was? Het was Maurice, die deze vraag stelde. Maxwell! Hazel haalde even diep adem. Ja, natuurlijk, ik heb daar helemaal niet meer bij stil gestaan. Ik heb hem er eens over horen opschep pen tegen de kantoormeisjes. Ze hield even op. O lieve deugd, ik begrijp waar je heen wilt. Geloof je., denk je. dat bankbiljetten ergens op onze drukkerij zouden kunnen worden gemaakt?. Aan die mogelijkheid moest ik wer kelijk ineens denken. Allemensen, ik geloof, dat je de spijker op zijn kop slaat! riep Nigel uit. Er versohenen rimpels boven zijn neus en hij dacht even na. De moeilijk heid is, dat dergelijk werk volkomen in het geheim moet gebeuren. En zich tot Hazel wendend vroeg hij: Hoeveel mensen hebt u in dienst en wat voor soort mensen zijn het? We hebben drie drukkers, die al jaren in onze dienst zijn. Het zijn men sen van hier en ik weet zeker Is er een gedeelte van het gebouw niet in gebruik? Alleen de oude kelder. We moesten daarin verleden jaar enige ijzeren stut ten aanbrengen om de vloer van het bovenliggende vertrek te steunen; hler- j door is er niet veel plaats meer om er iets op te bergen en we sloten de kel der af. Wie heeft de sleutel? Clifford geloof ik. Dat is een belangrijk punt, merk te Maurice op. (Wordt vervolgd) 66). Ndat Joris Goedbloed dus, zoals we in de loop van dit verhaal gezien hebben, een vergeefse poging had ge daan om Huize Hobbeldonk van Panda cadeau te krijgen, besloot hij het maar te verlaten. Veel goeds stond hem hier zeker toch niet meer te wachten, want niemand was meer erg op hem gesteld nadat hij als kluizenaar slaapmiddelen in het drinkwater had gegooid „Welaan dan", sprak hij tot zichzelf. „Het kluizenaarschap schijnt niet mijn sterkste zijde te ztyn! Ik ben er niet in geslaagd mij bemind te makenen het eenvoudige kasteleheerschap dat ik me had toegedacht, blijkt me ook al niet gegund te zijnvaarwel dan. ondank baar HobbeldonkMaar toen viel zijn oog op Iets, dat Panda in de op winding op tafel had laten liggen een portefeuille met geld! „Hé daar!" riep Joris blij-verrast. „Dat noem ik at tent van onze kleine Panda. Een vrien delijk baasje toch, welbeschouwd! Zo'n portefeuille met enkele duizenden zal mij wel van pas komenenen maar ten slotte hb ik hem eerlijk verdiend! Pan da had een beloning uitgeloofd voor wie het raadsel van de slaapziekte oploste, en die eer mag ik mijzelf zonder twijfel toekennen Joris stak dus de portefeuille ln zijn zak en wandelde de deur uit. Panda, Zwilbikker en de pachters waren nog in geen velden of wegen te zien, want die zochten overal naar hem (behalve hier) maar toevallig had Jolliepop de zoekpartij opgegevenen toen die hem daar zo kalmpjse zag wandelen rende hij met een ia-eet op hem af! „Wacht!" riep hij uit. „Wij hebben nog iets af te rekenen!" „Ach ziet toe! Is dat niet onze vlijtige major domus?" vroeg Joris vriendelijk. „Voorzeker hebben wij nog iets af te rekenen, mijn waarde! Doch maak u geen zorgen ik vergeet nim mer een kleinigheid voor de bedienden achter te laten waneer ik ergens gastvrijheid heb genoten!" En met die woorden stopte hij Jolliepop een bank- billet in de handen. Voordat de trouwe bediende van zijn verbazing bekomen was, had Joris zich verwijderd. ZEILEN. WEDSTRIJDEN OP NOORDENSE PLASSEN. De Watersportveren. „Noord-Zuid" te Nieuwkoop heeft op de Noordense plassen zeilwedstrijden georganiseerd waarvan de uitslag luidt: Handicap-klasse: 1. J. de Jong. Nieuw koop. Ongereg. Vergr B.M.: 1. P. Hoo- eendoorn. Woerden. Gereg. Vergr B.M. 1. L. v Dam te Bodegraven. Sharpies: 1. mei. E. Lammer* Den Haag; 2. M. Segaar. Nieuwkoop. DUIVENSPORT, ,J>e Zwaluw" (Waddinxveen) De postduivenvereniging ..De Zwaluw" nam deel aan de wedvlucht Vilvoorde —Waddinxveen. De afstand bedroeg 122 km. De duiven werden gelost om 12.30 uur. De eerste duif kwam aan om 2.25.44 uur. De uitslag was als volgt: And. de Bruin 1. 29, Adr. de Bruiin 2 P. Baan 3. 23, 34, C. de Lang 4, A. de Wit 5. C. Toor 6. 25. T. Boere 7. 11. 13. 15. 19. D. de Leeuw 8. 12. 35. L. de Bruiin 9, 21, D. M. de Gelder 10. M. A. Schouten 14. W. Boon 16. 28. P Loendersloot 17. 27. 30. H. Noordermeer 18. 21. 24. 26. D. la Grand 22. C. Smit 20. 32. 33. Postduivenver. ..Warmond" De P.V. Warmond organiseerde een wed vlucht vanaf Eindhoven afstand 108 km. Gelost 8 uur. Eerste vogel 9 22.38 snelheid 1302.23 m. p. min. Uitslag: J. Diemei 1. 4. 8. 12. P v. d. Drift 2. 3. 6. 7. 9. 10. M. D. Vroomen 5. M. van Stiin 11. (lncez. Med.-aav.> HENGELSPORT. VISCOLLEGE D.V.V. Wedstrijd in het Aarkanaal In to taal werd er 14.405 gram aan ae schaal gebracht. Uitslag; 1. P. v. Egmond 1775 gT. (wisselbeker) 2. A. Leuering 915 gr.; 3. J. Hakker 800 gr.; 4, J Distelvelt 760 gr.. 5. D. Filippo 745 gr.; 6. I. Zegers 740 gr.; 7. P. Neute boom 710 gr.; 8. A. v. Duuren 705 gr. (extra prijs voor grootste voorn)9. S. Collé 590 gr.; 10. W. Voskuil 590 gr. HENGELAARSVER. D.V.S. Wedstrijd in de Ringvaart bh Oude Wetering. Totale vangst 9680 gram. Extra prijzen behaalden J. Bouman (Beker). H W. Fuchs (Gr voorn) en J. Schuchhard (gr. Blei). Uitslag: 1. J. Bouman 1422 gT.: 2. H. W. Schuchhard Sr. 1160 gr.: 3 L. J. Vernet 1151 gr.; 4. H. W. Fuchs 1113 gr.; 5. L. Schuchhard 705 gr 6. Teske 671 gr.; 7. H. W. Schuchhard Jr. 782 gr.; 8. M. Schuchhard 505 gr.; 9. J. de Beer 483 gr.; 10. Kamphuis 360 gr. VISWEDSTRIJD PERS. VER „P.B.O.V." Zaterdag jl. hield de Pers. Ver. „PB.O.V." (fa. Johan Parmentier) haar jaarlijkse grote viswedstrijd in de Ring vaart, Na afloop bleek, dat er totaal 5825 gram vis was gevangen De uitslag was als volgt: 1 J. Botermans, 2 H. Onderwater. 3 A. v. Bcrkel, 4 P. Melet Jr., 5 A. v. d. Sluis, 6 A. la Lau, 7 J. Vincourt. 8 D. Sinteur, 9 D v. Helden, 10 W. J. Verwer, 11G. Slot 12 C. J. Tuurenhout, 13 A. v. d. Broek, 14 J. Sinteur, 15 W. Vervark. Goede vangst in de Wieringermeer VIJF MISDADIGERS UIT ALKMAAR GEARRESTEERD. Dezer dagen werd. door een patrouille der Rijkspolitie op de Noorderdijkweg tc Wieringerwerf een tweetal verdachte personen aangetroffen bh een auto. Een honderdtal meters verder stond nog een auto. Enige mannen namen bh de na dering van de politie ijlings de vlucht. De inhoud van laatstgenoemde auto bleek te bestaan uit een grote hoeveel heid koperen buizen, alsmede een dom mekracht en diverse gereedschappen. De personen, die bij eerstgenoemde auto behoorden, werden aangehouden. Zh verklaarden te behoren bh een aan ae Zuiderkwehveg staande woonwagen. Een colonne, bestaande uit de politie mannen met drie motoren, de twee auto's, die in beslag genomen waren, alsmede de twee verdachten, trok hier na naar de Zuiderkwehveg. Inderdaad werd daar een woonwagen aangetrof fen. Ongemerkt werd hierbij een poli tiepost achtergelaten. Na enige uren wachten kwam een drietal personen bh de woonwagen aan. Zh konden gearres teerd worden, nadat enige waarschu wingsschoten gelost waren, omdat zh op de vlucht sloegen. Het bleek dat de in de auto aange troffen stukken koperen buis, ter waar de van f. 2400.—. afkomstig waren van een peilinstallatie van het heemraad schap ae Wieringermeer, welke tot een diepte van 40 meter in de dhk reikte, en bh stukjes en beetjes door middel van de dommekracht uit de grond was ge werkt. Dat de politie een goede vangst heeft gedaan, blijkt uit het feit, dat de vijf aangehouden uit Alkmaar afkomstige personen bh de Justitie bekend staan als misdadigers, die vermoedelijk veel meer op hun kerfstok hebben. Enkele door hen gepleegde metaal- diefstallen zijn reeds achterhaald, ter wijl in Alkmaar al een parth van 400 kg., elders in Noord-Holland gestolen, koperdraad bij een opkoper inbeslag werd genomen. Twee jongens door auto gedood SAMEN OP EEN FIETS. Gistermiddag wilden twee jongens, die samen op één rijwiel zaten, even buiten de gemeente Oldenzaal van het rijwielpad de straatweg Oldenzaal Hengelo oversteken. Op netzelfde ogen blik naderde met zeer grote snelheid een auto uit de richting Hengelo, waar in gezeten waren twee Zweedse studen ten uit Stockholm. Een botsing was on vermijdelijk. Met een hevige slag werden de jon gens door de auto gegTepen en een eind verder tegen de grond geworpen. Zh waren onmiddellijk dood. Het wa ren de 12-jarige W. van Hogen en de 11-jarige G. Oude Egberink, beiden uit Oldenzaal. MR J. A. BERGER ADVISEUR VAN MINISTER ALBREGTS. Mi* J. A. Berger, voorzitter van het College van Rijksbemiddelaars is be noemd tot adviseur van de minister zon der portefeuille, prof. dr A. H. M. Al- bregts, wat betreft diens taak op het gebied van de productiviteitsbevorde- ring. Mr Berger blijft tevens voorzitter van het College van Rhksbemlddelaars. „DE VOORN" .X>e Voorn" hield Zondag JJ. haar jaarlijkse wedstrijd tegen ..De Sport visser" uit Noordwijk om een beker, welke ..De Voorn" met klein verschil heefit gewonnen. De heer Vink uit Noordwijk won de medaille voor de beste prestatie van de dag. VOOR WOENSDAG 25 JULI Hilversum I (402 M.) 7.00: VARA nieuws- 7.15: gram.muzlek, 8.00: nieuws en weerberichten; 8.15: gram muziek; 8.50: voor de hulsvrouw; 9.00; gram.muzlek; (9.309.35: waterstanden); VPRO 10.00, boekbespreking. 10.05: morgenwijding: VARA 10.20: gram.muzlek; 10.35: voor de hulsvrouw; 11.00: gram.muzlek, 12.00; llohto muziek; 12.30 land- en tulnbouw- meded.; 12 33: v. h. platteland; 12.38 gr- muzlek; 12.55: kalender; 13.00: nieuws: 13.15: Roemeens orkest; 13.45: pm.muz.; 14.00: „Gesproken portret"; 14.15: Instru mentaal kwintet; 15 10: vragenbeantwoor- ding voor de Jeugd; 17.15: gram.muzlek: 17.45. Regeringsuitzending; R. D. Simons: „Srenan tongo. de Surinaamse taal"; 18.00 nieuws; 18.15: De Ronde van Frankrijk; 18.22; actualiteiten; 18.30: RVU Prof. Dr C. H, Edelman; „De strijd tegen de verzll- tlng van de Nederlandse bodem"; 19.00: lezing- „De drankzucht en haar remedie"; 19.15: pianospel; VPRO 19.30: voor de Jeugd; VARA 20.00: nieuws; 20.05: politiek commentaar; 20.15: polltlekapel; 20.45: „Van ander ras", hoorspel; 22.0a: gram. muzlek; 22.30: vocaal dubbelkwartet; 22.45: .Lichaam en gezondheid", causerie; 23.00: nieuws; 23.15—24.00: gram.muzlek. Hilversum II (298 M.) NCRV 7 00: nieuws. 7.15: ochtendgymnastiek; 7.30: §ram.muzlek; 7.45: een woord voor de dag; .00: nieuws en weerberichten; 8.18; gram. muzlek; 9.00: voor de zieken; 9.30: gram. muzlek- 10.05: Idem; 10.30: morgendienst; 11.00- gram.muzlek: 12.00: vlooi en plano; 12.30: land- en tulnbouwmededellngen; 12.33: sport: 12.45: gram.muzlek; 13.00: nieuws- 13.15: „Nieuwe straaljagers voor de luchtmacht", causerie; 13.20: lichte mu ziek; 13.50: gram.muzlek; 14.00: Jongens dag van de Bond van Ned. Herv. Knapen- verenigingen op G.G.; 14.45: voor de meisjes; 15.00: kamerorkest en solist; 15.45. strijkkwartet; 16.15: voor de Jeugd; 17.20: gram.muzlek; 17.30: banjomuziek; 18.00: gemengd koor; 18.30: lichte muziek; 19.00: nieuws; 19.15: causerie over beroepskeuze; 19.30: gram.muzlek; 19.40: raalokrant; 20.00: nieuws; 20.05: Radio Phllharmonlsch Orkest; 21.00: „Uithangtekens", causerie; 21.20' amusementsmuziek; 22.00: orgel concert; 22.30: vocaal ensemble en solis ten; 22 45: avondoverdenking: 23.00: nieuws. 23.15—24.00: gram.muzlek. Engeland, BBC Home Service (330 M.) 12.00: Zeemansliedjes, 12.25 Gevarieerd programma; 12.65 Weerber.. 13.00 Nieuws, 13 lo Ooggetuige verslagen. 13.30 Dansmu ziek. 13.55 Sport. 14.00 Orkestconcert. 15.00 Hoorspel 15.30 Idem, 16.0o Gram. muzlek. 16.15 'Discussie. 17.00 Voor de kinderen. 17,55 Weerber., 18.00 Nieuws, 18.15 Sport, 18.20 Gram.muzlek, 19.Oo Ge varieerd programma, 19.30 „The Gonde liers". operette. 20.50 Intermezzo, 21.00 Nieuws, 21.15 Klankbeeld. 22.0o Repor tage, 22.30 Causerie. 22.45 Parlemcnts- overzicht. 23.0023.03 Nieuws. Engeland. BBC Light Programme (1500 en 247 M.) 12.00 Zeemansliedjes. 12 25 Gev. programma. 12.55 orgelspel. 13.15 Voor de Jeugd. 13.45 Voor de kinderen, 14.00 Gev. muziek. 15.00 Dansmuziek. 15.45 Arbeldersorkest. 16.15 „Mrs. Dale's Dag boek". 16.30 Schots orkest. 17.30 Orkest- concert, 18.15 „One Nlght Stand", 18.45 Hoorspel. 19 00 Nieuws en radiojournaal, 19.25 Sport. 19.30 Verzoekprogramma, 20.00 Hoorspel met muziek, 21.30 Dans muziek, 22 00 Nieuws. 22.15 Dansmuziek, 23.00 Voordracht, 23.15 Orgel. Nordwestdeutseher Rundfunk (309 M.) 12.00 Lunchconcert, 13.00 Nieuws, 13.25 Kamermuziek 14.15 Gev. muziek, 15.40 Lichte muziek, 16.30 Filmmuziek. 16.45: Nieuws, 17.00 Romantische muziek, 18.00 Oxkestconcert, 19.45 Nieuws, 20.05 Gev. muziek, 22.15 Nieuws, 22.35 Dansmuziek, 23,00 Vrolijke muziek, 24.00 Nieuws^ 0.30 1.00 Lichte muziek. Brussel. 324 en 484 M 324 M.ï 1-1.45 Operaconcert. 12.30 Weerber., 12.32 Om roeporkest. 13.00 Nieuws. 13.15 Gram. muzlek. 14.00 Kamermuziek. 14 45 Gr.- muziek. 15.15 Gev. programma, 15.45: Gr- muzlek 17,30 Zang en plano, 17.5o boek bespreking. 18.00 Zang en plano. 18.15 Causerie. 18.30 Voor de 6oldaten, 19.00 Nieuws. 19.30 Orgelmuziek. 20.00 Om roeporkest, 21.00 Actualiteiten. 21.15 Opera- en bel canto concert. 22.00 Nieuws, 22.15 Planovoordracht 22.50 Gr.- muzlek, 23.00 Nieuws. 23.0524.00 Ver- zoekprogramma. 484 M.: 12.05 Gr.muzlek. 13.00 Nieuws. 13.10 Gr.muzlek. 13.30, 14.00 en 16.00 idem. 16.30 Lichte muziek. 18.30 en 19.00 Gr.muzlek, 19.40 Idem. 19.45 Nieuws. 20.00 Gr.muzlek, 20.15 Symphonle-orkest en soliste, 21.25 Gr.muzlek. 22.Oo Nieuws, 22.10 Jazzmuziek, 22.55 Nieuws, 23.00 Gr.muzlek, 23.55 Nieuws. FrankrUk. Nationaal Programma (317 en 249 M.) 12.00 Orkestconcert. 13.00 Nieuws. 13.20 Harprecltal, 14.05 Nieuws, 14.10 Zang. 18 30 Amerikaanse uitzending, 19.00 Orkestconcert. 20.00 Festival vaa Alx-en-Provencc: Orkestconcert, 23.45— 24.00 Nieuws. AGENDA WOENSDAG: Antonlus Clubhuls (Mare): Dansavond t.b.v. Parljse Kath. Jeugdwerk, 8 uur nam. BIOSCOPEN Trianon „The Mlnlver Story" (14 Jaar) Zondag 2.15, 4.30, 7 en 9.15 uur; overige dagen 2.30. 7 en 9.15 uur. Rcx „De kampioen melkboer" (a. 1.) Zondag 2.30, 4.45, 7.15 en 9.16 uur; overige dagen 2.30. 7.15 en 9.15 uur. Casino „Last Holiday" (14 jaar) Zondag 2.30. 4.45, 7 en 9.16 uur; overige dagen 2.30, 7 en 9.15 uur. Lido „Tea for Two" (a. 1.) Zondag 2,30, 4.45, 7 en 9.15 uur; overige dagen 2.30, 7 en 9.15 uur. Luxor „Mallemolen" (14 Jaar) Zondag 2.30, 4.45, 7 en 9,15 uur; overige dagen 2.30. 7 en 9.15 uur. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken te Lelden wordt van Zaterdag 21 Juli 13 uur tot Zaterdag 28 Juli 8 uur waargenomen door de Apotheek Hording en Blanken. Hogewoerd 171, tel. 20502 en Apotheek Reilst. Steenstraat 35. tel. 20136. Te Ogstgeest door de Oegstgeester Apotheek, WUhelmlnapark 8, tel. 26274.

Leidsch Dagblad | 1951 | | pagina 3