Laatste Berichten Hogere aanvoeren en hogere prijzen bij zeevis „Mathesis Scientiarum Genilrix" UIT DE RIJNSTREEK AUTORACES Tevens Internationale 500 cc. race burgerlijke stand vam leiden Veiligheid in eigen hand Inschrijving van leerlingen VARKENSROLLADES DONDERDAG 19 JULI De moord te Den Haag VAN DADER NOG GEEN SPOOR. I Zoals elders vermeld werd gister avond laat de 69-jarige M. Oskam in 5jn kamer aan de J. P. Coenstraat 16 tfe Den Haag dood aangetroffen. De po litie neemt aan dat de man om het le- ven is gebracht. De vermoorde is als tekenaar werkzaam geweest bij het mi nisterie van verkeer en waterstaat. o bewoonde de tweede étage van bo vengenoemd perceel, waarin een pen sion gevestigd is. In dit pension woont een tiental mensen, met wie O. weinig contact had. Bezoek ontving hij ook zeer weinig. Gisteravond om omstreeks half zeven heeft zich nog een vriend bij O vervoeg^, maar er werd niet open gedaan. Toen later op de avond de broer van O hem wilde bezoeken, kreeg deze evenmin gehoor. Onraad vermoedend, heeft men zich toen tot de politie ge wend die zich toegang tot O.'s kamer verschafte. De politie trof de bewoner dood op cfe divan aan. In de kamer was een grote ravage aangericht. Alle kasten en kistjes stonden open. Tot nu toe is niet nauwkeurig kun nen worden vastgesteld op welke wijze de oude man vermoord is, Vermoedelijk heeft men hem een harde klap op het hoofd toegebracht, want uit de mond van O liep bloed. Een schotwond was niet aanwezig Dr J. P. Hulst verrichtte sectie op het lijk. Van medische zijde is geconstateerd, dat toen het lijk werd gevonden, de dood tuss ende 6 en de 24 uur geleden was ingetreden. Dinsdagavond heeft O. nog een be zoek aan een vriend in de van den JJoschstraat gebracht. Daar hij zich niet helemaal in orde gevoelde, ging hij bij tijds naar huis, doch volgens een ge tuige verklaring heeft men hem daarna nog op de Herengracht zien wandelen. Toen de politie zich toegang tot O's kamer verschafte, was de deur op slot en een sleutel werd niet in de kamer aangetroffen. Het vermoeden bestaat dat iemand het huis aan de J. P. Coenij straat, waarvan de voordeur meestal open stond, is binnengegaan, de kamer van O. heeft doorzocht en toen, verrast door de thuiskomst van de oude man, deze heeft neergeslagen. De dader zou daarna zijn weggegaan en de deur aan de buitenkant hebben afgesloten met medeneming van de sleutel. Naar de po litie. die het onderzoek met kracht ter hand neemt, tenslotte meedeelde staat men voor een raadsel. O., die reeds een paar jaar op dit adres woonde, was niet F bemiddeld. GEEN VORDERINGEN TE KAESONG. In een communiqué van de Verenigde I -Katies van heden, wordt gezegd dat vandaag geen voortgang gemaakt is bfj de bespreking van het agendapunt waarover nog geen overeenstemming bestaat. SCHACHTS REIS NAAR INDONESIË. Besprekingen te Rome. Telegrafisch van onze correspondent te Rome). Dr Hjalmar Schacht zal zoals be kend in de nacht van vandaag op Lmorgen per KLM-vliegtuig naar Dja- tarla vertrekken. Hij zal de reis enige palen onderbreken en wordt te Dja karta op 2 Augustus verwacht. Te Rome zijn inmiddels aangekomen de heren Djojohadikoesomo Soemit.ro, adgever van de Indonesische minister _n Buit.. Zaken, en Moeridadjo Hen- Irardo. een hoge functionnaris van de ndonesische Nationale Bank voor be- .prekingen met Schacht. Het o verko llen van Schacht naar Indonesië werd Dgeleid door de Indonesische gezant te EGYPTISCH ANTWOORD OP BRITS PROTEST. Heden heeft de Egyptische regering, ha ar verluidt, geantwoord op het Britse protest wegens het aanhouden van het Britse schip „Empire Roach" door een feyptische korvet. In het antwoord wordt het een „betreurenswaardig inci- I dent" genoemd. r Het Egyptische antwoord veroordeelt I het optreden van de kapitein van het jyptische korvet en de houding van de gezagvoerder van het Britse schip. I In het antwoord, dat in de komende 24 uur aan de Britse ambassadeur zal I ïrden overhandigd, wordt herhaald dat Egypte souverein is in de territori ale wateren en dat de blokkade van Is- raë! rechtmatig is, doch erkend wordt, da? onnodig oponthoud is veroorzaakt. OBlzngs werd de „Empire Roach", op J Weg naar Akaba, in de Rode Zee door ^^ptische korvet aangehouden en korea-vrijwilligers VEROORDEELD, r Wegens vechtpartij met kolonel. Het Hoog Militair Gerechtshof ver oordeelde vanmorgen de 26-jarige sol- p- A- J- Vijgen uit Heerlen tot gevangenisstraf van 6 maanden roet aftrek en de 30-jarige soldaat G. M. f a« i ui^ Breda tot 8 maanden met Pe advocaat-fiscaal had tegen 8 maanden geëist, telde Korea-vrijwilligers hebben hLLMaart jl tijdens een vechtpartij, in een stadsbus in Den Haag, opkokmel dr H ,J. van der Giessen, wigerend officier van gezondheid eer ie Klasse, een pak slaag toegedend, waardocr deze twee snijtanden uit zijn EÏÏverloor. In eerste instantie Jev1 tot 3 maanden gevangenis- ttraf veroordeeld Onderhandse 4 Staatslening met Levensverzekering maatschappijen Blijkens mededeling in de Ned. Staats courant heeft de Minister van Financiën met een aantal levensverzekeringsmaat schappijen en pensioen- en personeels- fondsen een onderhandse 4 lening gesloten tot een totaal bedrag van f. 322.436.000. Daarin wordt deelgeno men door houders van 3% 5-jarige niet verhandelbare en niet beleenbare schatkistbiljetten, die zich hebben ver bonden het bedrag der op hun naam staande 3]-2 schatkistbiljetten na af loop van de 5-jarige looptijd in staats schuld te beleggen. De rente bedraagt 4 per jaar en gaat in 16 Juli 1951. De lening wordt aangegaan tegen een koers van 100 en heeft een looptijd van ten hoogste 25 jaar. TEGEN DE INFLATIE IN AUSTRALIË. De Australische minister-president heeft een nationale conferentie bijeen geroepen van vertegenwoordigers van handel, industrie en vakbeweging voor het opstellen van een plan ter bestrij ding van de huidige financiële crisis. Deze bijeenkomst zal 30 Juli a.s. te Syd ney worden gehouden. Door een nieuwe verhoging der lonen voor de arbeiders in de hoofdsteden van Australië, welke deze week werd afgekondigd, zal het totale loonbedrag in Australië met 75 a 90 miliioen Australische pond per jaar stijgen. De Australische minister-president heeft medegedeeld, dat het ambtelijk apparaat, dat thans 150 a 160 duizend personen telt met 10.000 zal worden verminderd. Voorts zal volgens de mi nister-president het immigratiepro gramma wordeiy herzien. SHERMAN NAAR PARIJS VERTROKKEN. Hedenmorgen om 9 uur is admiraal Sherman met een speciaal vliegtuig van de Amerikaanse marine uit Madrid naar Parijs vertrokken. Hij wordt door drie officieren van zijn staf vergezeld. WANDELSPORT. BIJNA 10.000 DEELNEMERS AAN VIERDAAGSE. De inschrijving voor de Vierdaagse Afstandsmarsen te Nijmegen, die van Dinsdag 24 tot en met Vrijdag 27 Jüli a s. worden gehouden, bedraagt ruim 9500 deelnemers, hetgeen bijna 2000 meer is dan het vorige jaar. Met het oog op het grote aantal deelnemers is de start voor de 55ers en 50ers nu bepaald op kwart voor vieren In de morgen. De vlaggenparade zal in het Gofferstadion plaats vinden. VICE-ADMIRAAL KIST MET PENSIOEN. Aan vice-admiraal F. J. Kist. de vroe gere vlagofficier van de Kon. Marine in Indonesië, is op zijn verzoek met in gang van 1 Jul j.l. eervol ontslag ver leend. KABELDIEFSTALLEN OP VLIEGVELD DEELEN. Twee ingezetenen van Apeldoorn zijn door de politie te Ede ingesloten, omdat zij zich schuldig hebben gemaakt aan het opgraven en verduisteren van ka bels op de voormalige startbanen van het vliegveld Deelen. Er wordt streng opgetreden tegen dergelijke praktijken. De materialen, die zich daar in de bodem bevinden, zijn eigendom van het Rijk. NIEUWKOOP Teraardebestelling ds L. W. van Wijngaarden Onder zeer grote belangstelling is Woensdagmiddag het stoffelijk over schot van de Zondag j.l. op zo tragi sche wijze overleden Remonstrantse Predikant ds. L. W. van Wijngaarden, ter aarde besteld. In de Remonstrantse kerk, waar de overledene was opgebaard, werd een rouwdienst gehouden welke door tal rijke genodigden en leden der Remon strantse Gemeenten Groningen. Nieuw koop en Oude Wetering werd bijge woond. Onder de aanwezigen merkten wij tevens op de heer Burgemeester der gemeente Nieuwkoop, alsmede, ds Spel berg, pref. Sirks, prof. Heering, ter wijl vele collega-predikanten van hun belangstelling blijk gaven. Voor de dienst werd het woord ge voerd door ds Talsma van Groningen et wie de overledene samen te Gronin gen de gemeente diende. Het was een afscheidswoord van deze jonge predi kant, die thans voor de te zware taak geplaatst is deze grote gemeente alleen te bedienen. Tevens bracht hij dank voor alles wat ds. v. Wijngaarden voor hem als vriend heeft gedaan. Vervolgens sprak de voorzitter der Kerkeraad van de Rem. Broederschap onstrantses nFe"see NDmdp edZijc te Groningen een kort woord ten af scheid, waarin warme dank werd ge bracht aan de overledene voor wat hij in de veis functies welke hij bekleedde, doch bovenal als predikant voor de ge meente heeft betekend. Namens de Ned. Protestantenbond werd door ds. Boerlage het woord ge voerd. die in enige dankbare woorden de grote activiteit en werkkracht van de overledene schetste. Verder werd namens de Oecumeni sche Raad te Groingen door ds Mun ten nog het woord gevoerd, alsmede ooor ds. Bloemen daal, predikant der Rem. Gemeente te Nieuwkoop die in herinnering bracht de tijd dat ds. v. Wijngaarden te Nieuwkoop heeft ge staan. Ook hij bracht dank aan hem, (Ingez. Med.-adv.) die door zijn diep menselijk gevoel en zijn warm hart, zovelen tot vriend wist te maken. Mede bracht hjj deze dank namens de gemeente Oude Wetering. Dan sprak nog prof. Wiarda, voorzit ter der Remonstrantse Broederschap eveneens zeer waarderende woorden, waarbij hij opmerkte dat iedereen die ds. van Wijngaarden ontmoetten, door zijn altijd sympathieke manier van cm- gang zijn vriend moest worden. Als laatste voerde het woord de oud- regimentscommandant, waaronder ds. van Wijngaarden als veldprediker heeft gediend. Deze schetste de overledene als iemand die de soldaten een warm hart toedroeg en op de juiste wijze met hen kon omgaan. Tenslotte betrad dr J. C. Fetter, Emeritus predikant te Den Haag de kansel. Deze bepaalde de aanwezigen bij de tekst uit 2 Tim. 4:7: „Ik heb den goeden strijd gestreden. Ik heb den loop volbracht. Ik heb het Geloof behouden". Ook ds van Wijngaarden, aldus spreker, heeft de goede strijd ge streden en zijn lctop volbracht zij het da dat dit menselijkeswijs gesproken te snel afgebroken is geboren. Ook heeft hij luet geloof behouden, en daarvan getuigt het feit dat hij tn dienende Hef. de steeds zijn kracht in dienst vap God heeft gegeven. Verder sprak hij troost volle woorden tot de echtgenote van de overledene en famiieleden. Ten slotte ging een zeer lange stoet achter de baar welke bedolven was on der talrijke blomestukken naar de Alg, Begraafplaats waar ds v. Wijngaarden zijn laatste rustplaats zal hebben. Een zwager van de overledene dankte namens de familie voor de grote be langstelling. WADD1NXVEEN T.O.O.S. GAF GESLAAGDE UITVOERING In het programma van het Sport- weekcomltó maast enkele weken ge- Het nieuwe mailschip van de Hol- 15.014 ton groot - trok vooral de tand - Amerika-lijn. de ..Rijndam' bij aankomst op zijn eerste reis in de haven van Southampton. Het nieuwe Nederlandse zeekasteel - aandacht door de nauwe schoor- scheen, ontworpen door een Franse ingenieur. De Visserij in Mei 1951 geboren. ™n J' F- de Graat en s- G Hubertus Maria zn van tinne o Ier en J- van Mamerén; Mar- G rcwüWillem, zn van W. Geel en ni Hllde Gerarda. dr van W. Han'« En.en Roorda; Leslie Robert man-' Ta H" A" Humnie en J. Wort- v dr van H. Arnoldus en J. van der Pluym. getrouwd. enJsToBoot en D Lamers; L. Vergunst PO- P B Dyfanan en P. J. C. Flip pen Ber ^Sdain en J. Molenaar: W. van ^onen !ner J„Van der Kaay: P" J" n-.ers M" van Uden; H. C. Kra- Rl)n en c Ky^G-Kennlphaas; J" B van S. j v' kkert! W. F. van Weizen en Joa». p ^Leeuwen; J. Kloos en J. de A. NMitlv S€ma en F. van Rljnswou; eu en C- J- Kuijl; S. Erades C. M, dj D' J. van der Nat en overleden. J- c'lw?1? hulsvr. van Zindel 81 Jr; 7* Jr- p v hulsvr. van Van Musscher 52 jr' n Hoi) en hulsvr. van Kukler De eerste officiële cijfers over de nieuwe haringteelt In de visserij-sector heerste In de maand Mei aan de productie-zijde over het geheel genomen een flinke activi teit. Op 22 Mei werd een aanvang ge maakt met de haringteelt 1951. De trawlvisserij op zeevis werd intensief beoefend met vrij hoge aanvoeren. Door het van kracht worden van die Garna len verordening 1950 op 18 Mei werd de prijsvorming in de garnalen-sector vrij gelaten. De afzet-zijde vertoonde een wisselvallig beeld. De export van gezou ten haring en bokking bereikte geen hoge totalen. De uitvoer van verse zee vis, garnalen en visconserven had een gunstig verloop. ENORME MAKREELVANGSTEN. Hoewel het aantal vaartuigen, dat aan de trawlvisserij op zeevis deelnam, lager was dan in April ongeveer 50 loggers schakelden over naar de hanngdrijfnet- visserij vertoonde de aanvoer, hoewel deze vrij eenzijdig was samengesteld, toch een gunstig beeld. De makreel nam, quantitatief gezien weer de be langrijkste plaats ln. Er was in totaal circa 2.400 ton van deze vissoort aan de diverse afslagen of ruim 38 van het totale aanbod van zeevis. In Mei waren deze cijfers resp. 296 ton en 5.8 De handel kon deze grote hóeveel heden. mede met het oog op het feit, dat het afzetgebied voor makreel vrijwel tot het binnenland beperkt is, niet steeds tegen voor de reders voldoende prijzen opnemen, In totaal werd er 860 ton uit de markt genomen, waarvan een groot percentage werd doorgeleverd aan de vismeel-industrie. De prijzen in de markt variëerden van f. 0.16 tot f. 0.78 per kg. De aanvoeren van schelvis lagen be langrijk hoger dan in April en bedroe gen 442 ton tegen 600 ton ln Mei 1950 Slechts een gering aantal vaartuigen oefende de visserij uit in de IJslandse wateren. Hiervan bedroeg de aanvoer 87 ton. De gemiddelde prijs kwam op f. 0.50 per kg. te liggen tegen f. 0 37 per kg. in Mei 1950. De kabeljauw was in Mei flink ver tegenwoordigd, hoewel niet het peil van de overeenkomstige maand van 1950 kon worden bereikt. De aanvoer be droeg namelijk 563 ton en maakte 9 van het totale aanbod van zeevis uit. Ir Mei 1950 waren deze cijfers resp. 702 ton en 14 Ook van deze vissoort was slechts 136 ton afkomstig uit de IJs landse wateren. Hoewel er nog een vrij groot kwantum (117 toni ln hoofdzaak naar België kon worden uitgevoerd, be wogen de prijzen zich toch op een aan zienlijk lager peil dan in April. De ge middelde prijs voor kabeljauw bedroeg f 0.60 per kg. tegen f. 0.37 per kg. in Mei 1950 en f. 0.73 per kg. in April 1951 Doordat in Mei circa 50 loggers over schakelden van de trawlvisserij op zee vis naar de drijfnetvisserij op haring, kwamen de scholaanvoeren op een la ger niveau te liggen dan in de over eenkomstige maand van 1950. Thans was 951 ton van deze vissoort aan de diverse afslagen of 15 van het totale aanbod van zeevis. In Mei 1950 waren deze cijfers resp. 1.325 ton en 26 De kustvissersvaartuigen namen het over grote deel van de aanvoer voor hun rekening. De gemiddelde prijs lag in Mei op f. 0.41 per kg. tegen f. 0.27 per kg. in de overeenkomstige maand van 1950. De uitvoer van schol bereikte het totaal van 126 ton, welk kwantum in hoofdzaak door Engeland werd afge nomen. De aanvoeren van tong liepen, verge leken met April, belangrijk op, name lijk van 276 tot 428 ton. De uitvoermo- gelijkheden waren over het algemeen niet zo gunstig, zodat de prijzen aan merkelijk terugliepen. De gemiddelde prijs kwam op f. 1.12 per kg. te liggen tegen f. 0.89 per kg. bij een aanbod van 331 ton in de overeenkomstige maand van 1950. In April 1951 lag deze prijs echter op f. 1.86 per kg. Circa 135 ton kon worden uitgevoerd, ln hoofd zaak naar Frankrijk en Engeland. In totaal bedroeg de aanvoer van zeevis ruim 6.200 ton tegen 5.000 ton in Mei 1950. Wordt de makreel buiten beschouwing gelaten, dan was er in de verslagmaand practisch evenveel rond- als platvis aan de markt. De prijzen lagen voor beide groepen aanmerkelijk hoger dan in Mei 1950. De gemiddelde prijs voor roridvis bedroeg namelijk f. 0.48 per kg. tegen f. 0.33 per kg. in Mei 1950, terwijl die voor plotvis resp. f. 0.61 en f. 0.40 per kg. was. De export van zeevis vertoonde een gunstig beeld, hoewel naar Frankrijk op het handelsverdrag nog geen zeevis kon worden geëxporteerd. Wel was naar dit land verzending mogelijk, omdat de Franse importeurs in de gelegenheid waren door middel van bonus-dollars zeevis in te voeren. In totaal bedroeg de uitvoer 587 tan voor een waarde van f. 849.000. Afnemers waren Engeland (245 ton), België (160 ton) en Frankrijk (78 ton). In Mei 1950 waren de export totalen 585 ton voor f. 584.000. HARING-PRIMEURS WEER DUUR. Op 22 Mei werd een begin gemaakt met de haringteelt 1951. Ten einde te voorkomen, dat in het begin de markt zou worden overvoerd met maatjesha ring, was bepaald, dat elke haringdrijf net-reder de helft van de tot zijn be schikking staande vaartuigen mocht laten uitvaren, met dien verstande, dat het aantal naar boven mocht worden afgerond. Tevens mochten de vaartui gen niet meer dat 70 Schotse netten meenemen. In de vroege ochtend van 22 Mei vertrok de eerste groep, groot 119 vaartuigen, naar de visgronden. Op 29 Mei voeren nog 38 loggers uit. Het totaal aantal vaartuigen, hetwelk in de eerste week de haringdrijfnetvisserij uitoefende, was iets lager dan in 1950, 124 toen deze groepen resp. schepen telden. Op 25 Mei werd in Soheveningen, Kat wijk en Vlaardingen reeds de nieuwe haring afgeslagen. Zoals gewoonlijk werden voor de primeurs hoge prijzen betaald. Te Soheveningen werden in to taal 50 kantjes geveild, waarbij de kleine maatjes f. 523 tot f. 619 per kantje op brachten. terwijl de grote maatjes f480 tot f.517 per kantje deden. Te Katwijk werden 155 kantjes verkocht. Hier lagen de prijzen voor kleine tot grote vaatjes tussen de f. 120 en f520 per kantje en voor zeer grote maatjes op f. 155 per kantje. Te Vlaardingen werden 52 kantjes afgeslagen. De prijzen varieer den van f. 278 tot f. 402 per kantje. Over het algemeen viel in de eerste week de kwaliteit iets tegen. Per rederijplaats gezien vertoonden in Mei de aanvoeren van gezouten haring het volgende beeld (in kantjes) Maatjes Steur Scheveningen 3722 105 Vlaardingen 905 Katwijk aan Zee 2184 11 LJmuiden 93 Totaal 6904 116 101,51 De uitvoer van gezouten haring (oude teelt) bereikte het totaal van 2147 ton voor een waarde van f. 1 miliioen. Afzet vond o.a. plaats naar België (620 ton), Wesrt-Duitsland (714 ton) en Tsjec'no- Slowakije (482 ton). Met de levering van gezouten haring naar Oost-Duitsland kon pas in Juni een begin worden ge maakt. De export in Mei 1950 was groot 4763 ton voor een waarde van f. 2,2 miliioen. De uitvoer van bokking was van ge ringe betekenis. De export bedroeg 68 ton voor een waarde van f. 64.000. In Mei 1950 waren deze cijfers resp. 147 ton en f. 121.000. leden helaas eene verandering worden aangebracht door de slechte weersom standigheden. In dit programma kwam nl. o.m. voor de uitvoering door de Wad- dinxveense Gymnastiekvereen. T.O.O.S. Moest deze uitvoering tot tweemaal toe door het slechte weer worden uitge steld, Dinsdag bleek evenwel dat de weersgesteldheid gunstig was. Per ge luidswagen werden de leden der ver voor deze uitvoerieng. Om zeven uur eniging alsmede de inwoners opgeroepen werd gestart vanaf School B. Vooraf gegaan door de muziekvereniging Con cordia marcheerde T.O.OB. via Kerk- weg, Sniepweg, BomenwJjk, Onderweg, lijk een fleurig en imposant gezicht, Kielkade, Dorpstraat naar het sportter rein in het Noordeinde. Het was werke- deze ruim 300 jongens en meisjes door de gemeente te zien marcheren. Om kwart over acht werd op het sportveld aan het Noordeinde het programma in vlot tempo afgewerkt. De dames adspiranten en Heren voer den enkele nummers op met muzikale begeleiding. Dit slaagde uitstekend. De kleutergroepen verrichten heele goed werk met de uitvoering van enkele oefeningen en spelen. Ook het optreden van de adspiranten was heel goed en gaf blijk van gedegen oefnmg o.l.v. de heer Jan v. Welzenis. Het brug- en rekstokwerk van de he ren oogstte een dankbaar applaus. Het slotnummer werd gevormd door gecom bineerd trempling-paardspringeen, door dames en heren. Het geheel nad een vlot verloop, of schoon de belangstelling niet zo groot was als T.O.O.S. gewend is. Wel be stond er veel belangstelling voor de mars. De vermoedelijke oorzaak ligt wel bij het feit, dac nu eenmaal de Zater dagmiddag voor een dergelijk sportge beuren het meest in trek idaarbij komt, dat deze uitvoering vrij onver wachts kwam. Niettemin kan T.O.O.S. met genoegen op deze uitvoering terug zien. ZWAMMERDAM RAADSAGENDA De gemeenteraad komt Vrijdagavond om 7 uur bijeen. Benoeming onderwijzeres 01.S.; Vast stelling vaoantie-toeslag gemeenteperso- neel; voorstel toekenning beloning f.50 aan secr.-penn. Burg. Armbestuur: voor stel verhoging bezoldiging wethouders: vaststelling verordening contróle gelde lijk beheer: verhoging bijdrage bescher ming burgerbevolking van f. 0.02 tot f. 0.10 per inwoner; Verzoek Vebo te Lelden tot het geven van een jaarlijkse gornatie van 2,/2 per inwoner: verzoek RK. paedagogische beroepskeuze Bu reaux te Gouda om subsidie; verzoek Ohr. Nat. Sohool overeenkomstig art. 72 van de L.O.-wet om gelden beschikbaar te stellen voor de aanschaffing van kachels en leermiddelen voor tekenen, natuurkunde en zang; wijziging gemeen tebegroting 1051. Voor de vacature van onderwijze res aan de OD. School is door B. en W. de volgende voordracht opgemaakt: 1. mej. T. Staritsky te Haarlem; 2. miej. J. M, van de rMeer te Leersuim; 3. mej. P. J. Sloos te Leiden. BOSKOOP Door de RK. Vereen. Herwonnen Levenskracht zal Zaterdag een speld jesdag worden gehouden. Aan het Coornhert Gymnasium te Gouda werden van de eerste naar de tweede klasse bevorderd onze plaatsge- nootjes: Johan A. Loef en Pieter van Otterloo. (Deze pagina gedeeltelijk gecorrigeerd) MARKTBERICHTEN KATWIJK AAN DEN RUN, 18 Juli Groentenveiling. Vroege aardappelen, gro ten, 1.1217 Idem Drielingen f. 10 80— 13.60, Kriel f'. 7.20—10 40. boepeen 1.12— 42; waspeen 1.1539; bloemkool I 1.20 —56. Idem H 1.8—32, aalbessen f. 4314, tuinbonen 1.1829, tomaten 1. 5051, slaulen 1.11-^15: andijvie 1.14—16; sja lotten 1.14.90—15.10; bosfcroten 1.3—11; zllverulen 1.22 prlncessebonen f. 7180; Rljsdoppers 1. 5576; rabarber 1.10.70— 11.40; sla 1.2.20—6.80; aardbeien 1.0.97— 1,15 per kg; selderie 1.3,904.10; peter selie 1.3.604; postelein 1.18.80-19; snij bonen 1. 5657. ROELOFARENDSVEEN, 18 Juli. Bloe menveiling. Alstrocmeria 614; Anjers 3 —8; Aglala 2—10; Flox 11—16; Llatrlx 10 —24; Scablosa 18—20; Colvillie 6—19; Eremuris 30—80; Lathyrus 38; Gladiolen 3237; Asp. Plumonus 1435; Dahlia 12—32. ROELOFARENDSVEEN, 18 Juli. Groen- tenvelllng. Aardbeien 3269 per i pond. Kropsla 2.00—6.80; Andijvie 11.00—15.00; Aardappelen 10.00—16.00; Bospeen 15.00 37.00; Breekpeen 18.0029.00; Bloemkool 8.00'28.00; Snijbonen 6.50—11.40; klem stek 2.00520; Dubb. Stambonen 6.20 8.20; Tuinbonen 1.451.80 per 10 kilo. Augurken D 10.80—11.80; idem E 4.70 Vugui ».10; Idem CD 7.30—'7.80 per 25 kilo. BOSKOOP. 18 Juli. Rozen gr. bloemig per bos 20 stuks: Butterfly 45—1.20; Bet ter Thime 80—1.10: Peobthold 50—85; Duisburg 801.50; Viorlanden 1.101.70; Edlth Helen 80; Hadley 1.20—2.20; Florex 801.40; Gemengde rozen 30; Babyrozen per bos 10 stuks: Paulens Pink 6385: Orange Triumph 1525; Prinses Juliana 21 49- Sweetheart 6570; Else Poulsen 18 35: Pinoccheo 751.10; Wolfsglorle 85 —1.30: Juweeltjes 60—90; Dorus Rijkers 951.10; Ingar Olsson 2851; Gloria Mun- dl 851.10; Ellen Poulsen 2953; Rose Triumph 1931; Gemengde babyrozen 35 40- Diversen per bos 10 stuks: Gladiolen 3047; Llatrlx 2160; Clematis Mevr. Ie Coultre 1.101.40; Idem Durandll 1.50 1.60; Lathyrus 1215; Asparagus 21; As- clepia 2239; Legustrumtakken, goudbont 2734; Margrieten 19v>Viiov 1416: Phlox 14—16; idem gemengd 22; )cïem Rembrandt 28 ops 24—2f 32: Gips kerk 5 plantjes WBM i Achillea 19; Lelies per kerk $—7; Diversen per stuk: gemengde 1416; Begonia's 1012. LEIDEN. 19 Juli. Coöp. Groenterweillng. Per 100 kilo: Rode kool 1516; Rabarber 512; Kroten 1821; Uien 922; Peen 104Ö- Aardappelen 1015; Andijvie 6— 15.30- Stoofsla 10; Pruimen 65113; Aard beien 50156; Rode bessen 3142; Zwarte bessen 90—98; Snijbonen 48101; Tuin bonen 1318; Stambonen 5986; Dop erwten 2962; Peulen 50—97; Postelein 412; Spinazie 621; Tomaten 1659: Augurken 4980; Zllverulen 1521. Per 100 stuks: Komkommers 814: Bloemkool 8—45; Meloenen 35—77; Sla 2—7.10: Per ziken 224. Per 100 bos: Kroten 3.30 9.10- Peterselie 1.903.10; Radijs 2.70 4.60; Selderie 2.00—2.80; Peen 23—31. TER AAR, 18 Juli. Groentenvelllng. Snijbonen 7.40—10.40; Idem B 6.406.80; Idem stek 1.705.30; Stamsnljbonen 6.10; Stokprincessen 7.60; Stamprlncessen 6.80 —7.30; idem stek 5.30—5.70; Peulen 1.90 5.70: Doppers 3.204.30; Capdoppers 3.80 4.30; Witte Capcljner 5.10; Blauwschok kers 3.904.40; Tuinbonen 1.351.85 alles per 10 kilo. Waspeen 21—31; Idem B 11 19; Idem stek 911; Postelein 815; Aardappelen 1316; Idem kriel 1012; Uien 11—25; Andijvie 11—13: Rabarber 1213; Prei 9; Zllverulen 50; Snijblet 2 5- Spinazie 2527; Tomaten A 4458; Idem B 38—54; Idem C 3448; idem CC 2332- idem bonken 43; Idem kriel 1721 alles per kilo. Bloemkool 1 2437; Idem 2 1323; idem 3 815; Komkommers 11 18- Idem krom 89 alles per stuk. Sla 2.005.00 per 100 stuks. Bospeen 2143; Idem B 1219; Idem stek 9; Boskroten 310- Selderij 67; Bosuien 3—9; Bosprel 9- Peterselie 34 alles per bos. Zwarte bessen 42—58; Rode bessen 1538 per 4 kilo. Aardbeien 2738 per doosje. Aard beien 3.003.10 per slof. Augurken; fijn 76; Fijn basterd 63; Basterd 49; Grof A 4649; Grof 42; CD 26; E 18—19 alle» per kilo. Bloemen; Lathyrus 13 per bos. LEERT ZWEMMEN IN DE OVERDEKTE. Dn"'chool voor Uitgebreid Technisch Onderwijs (U.T.S.) MAANDAG 23, DINSDAG 24 en WOENSDAG 25 JULI a.s. des voormiddags van 9.00—12.00 en Dinsdag 24 Juli des nam. van 79 in het gebouw der school Pieterskerkgracht 13 EISEN VOOR TOELATING: Diploma Ambachtsschool voor afd. overwegend practisch opgeleiden; H.B.S. II of U.L.O. klasse in voor afd. overwegend theoretisch opgeleiden. Vrijstelling van toelatingsexamens hebben: le. bezitters van diploma Mulo B of A, met wiskunde; 2e. Zij, die bevorderd zijn van HJB.S. II naar III, met goede wiskunde cijfers. Weest verstandig en koopt prima kwaliteit voor de laagste prijs! voor slechts f 1,70 per 500 gram GEHAKT HALF OM HALF per 500 gram f 1,20 SPEKLAPPEN per 500 gram f 1,20 CARBONADE fl.60, fL70, fl.80 RUNDERLAPPEN per 500 gram f 1,50 RIBLAPPEN per 500 gram f 1,80 ROSBIEF per 500 gram f2, NIERVETper 500 gram f 1,20 GEMALEN VETper 500 gram f 1,— EXTRA WEEKRECLAME ROOKWORST voor slechts f 0,60 per 250 gram KWALITEIT OVERBEKEND. S. J. KOK, Noordeinde 37, Telef. 20716

Leidsch Dagblad | 1951 | | pagina 7