Opgewekt geestelijk leven temidden van puinhopen UIT DE OMSTREKEN UIT DE RIJNSTREEK Wel en wee der visserij 4 PANDER Beurs van Amsterdam WOENSDAG 18 JULI Begroeting van Leiderdorpse gemeenteleden in Dortmund Dortmund, 16 Jul 1951 Wanneer men na de oorlog: nog niet in Duitsland is geweest, is een reis van de grens naar Dortmund een trieste geschiedenis. Misschien went men op de duur aan heel veel din gen, maar ik kan me toch niet voor stellen, dat men ooit zou kunnen wen nen, aan een dergelijke onafzienbare en troosteloze massa puin, als men uit de trein ziet, wanneer men het Ruhrgebied in reist, Eén massa puin Zo was Oberhausen, zo was Essen. Zo is Dortmund. Je kunt je niet ont trekken aan een zekere beklemming, een gevoel van machteloos verzet te gen zo'n wereld van grauwheid en gebrokenheid. Trouwens grauw en groezelig is letterlijk de kleur van dit land. Hoe verder men het Ruhrgebied in komt, Jhoe zwarter en somberder alles wordt. IVVat een geluk dat het tenminste mooi Wnnlg weer is, ik moet me dit alles biet indenken bij regen of mist! En zo zijn we dan dwars door een wereld van puin tenslotte aangekomen aan de pastorie van de Marcus Ge- meinae in Dortmund. Toen we uit de stapten wees Pfarrer Walter beteen aan: „dit Is de oude pastorie" een paar brokjes muur, waartussen een massa onkruid groeide. ,.En dit was de he". Nog wat brokken, waarin nog i van de vorm van een kerkraam te bespeuren was. Maar daarachter was Ijiet' nieuwe centrum van de gemeente, een nieuw vierkant huis, betonbouw, jeneden lokalen, boven woonhuis, er [raast een stokoude barak; de noodkerk. arme gemeente, vrijwel bestaande arbeiders en kleine middenstand 'heeft weer een centrum. En daar had panavond een begroetingssamenkomst jplaats. Wij ontmoetten ei* de kerke- ïraaasleden met hun vrouwen, enkele (gast heren en de aangestelde krachten pan de gemeente. En met elkaar heb ben wij een zeer goede avond beleefd. De begroeting van Pfarrer Walter laat och samen vatten in de maandtekst van |3 Juli van de Deutsch Evangelische Kirche: „Neem elkander aan gelijk Christus u aangenomen heeft, tot eerlijkheid Gods' En als teken van het I feit dat wij .mensen bruggen te bouwen Hhebben naar elkaar, bood hij ons allen san het insigne en de brochure van de ■juist vandaag beemdigde „Kirchentag" Berlijn, die als thema had: „Wir doch Brüder". Tussen Oost en West Duitsland, bussen Duitsland en Nederland is een brug. Wij kunnen el fonder bereiken. Dit was een zinvol begin van de aivond, waarmee wij allen [heel blij waren. Ds Honnef bracht een groet over [van de Leiderdorpse Kerkeraad. waar op na hij in grote lijnen iets vertelde lover wat ons als Hervormden in ons ■Kerkelijk leven bezig houdt: de nieuwe [Kerkorde, de achtergrond ervan, en de practische gevolgen. Er ontspon zich een aardig gesprek en allerlei vragen werden gesteld en beantwoord over de financiële zijde van de zaak, over het instituut „Kerk en Wereld", over de situatie in de onderwijs wereld e.d. Aan het eind van de bijeenkomst hield Pfarrer Walter het „Abend gebet" eer. korte liturgie, waarin de schriftle zing was, het gedeelte uit Mattheus 5: over het zcut der aarde en het licht der wereld. En heel sterk beseften teen wel: dat kunnen we alleen zijn, als wij bereid zijn als Christenen men een gemeenschap te vormen, een gemeenschap die alle menselijke ver houdingen doorbreekt en als het ware om smeedt. De volgende dagen staan epkele ex cursies op het programma en Woens dag zal de grote gemeenteavond zijn. Ook daarover hoop ik U weer iets te kunnen schrijven. Mr A. HonnefBender MARKTBERICHTEN TBR AAR, 17 Juli. GroentenvelUng. Snijbonen 6.80—7.80; Idem B 5.60; Idem s'e's '2.103.80; Stamprincessenbonen 8,10; Tuinbonen 1.25-1.60 alles per 10 kilo. Bardbelen 28 per doosje. KATWIJK a. d. RIJN. 17 Juli. Groen tenvelllng. Vroege aardappelen, groten [12.4016; idem drielingen 8.4012.40; kriel 5.708.00; Bospeen 1752; Waspeen 23—35. Bloemkool I 19—28; Idem II 18.60 -19.10; Slaulen 1617; Tuinbonen 14 20; Aardbeien 0.941.14 per kilo. Doppers 51-53; Boskroten 7.90—8.10; Peterselie 13.603.80; Selderie 3.70—3.90; Herebonen BOSKOOP, 17 Juli. Rozen gr. bloemig pr bos 20 stuks; Butterfly 70—1.30; Duis burg 70—1.40; Vierlanden 1.101.50- Bet ter Thlme 90—1.20; Edith Helen 70—80; Hadley 601.10; Rosalandia 4070; Pecht- nold 70; Plorex 1.30; Gemengde rozen 24 -H5, Babyrozen per bos 10 stuks: Plnoc- jeneo 5090: Sweetheart 35—59; Ingar R. n« 57; Else Poulsen 3846; Paulens Pink 23—29; Diversen per bos: Dahlia's i Aniers 30—40; Lelies 3550; Clematis gy^dll 1.10—1.30; Asclepia 2540; Lia- ItrLx 32—51. katwiik aan zee gemeente kreeg een nieuwe brandspuit. Gistermiddag had in tegenwoordigheid van het voltallige college van B. en W. en vele andere vooraanstaande perso nen, de ingebruikneming plaats van de nieuwe brandweerauto, hetgeen ge schiedde by de provinciale brug te Katwyk a. d. Ryn, langs het Katwyks- kanaal. Allereerst werd de proef geno men met drie slangen. Bleek toen al, dat Katwijk met een gerust hart een brandje kon afwachten, nog geweldiger werd het toen een waterkanon in wer king werd gesteld. Toen de auto de wa terproef had doorstaan werd gereden naar een.terrein aan de Nieuwe Duin weg, by de R.K. Kerk, waar een de monstratie werd gegeven met schuim blusapparaten Daar werd aanschouwe- iyk voorgesteld hoe men met schuim een brand, welke ditmaal kunstmatig was veroorzaakt met teer, oude auto banden en benzine. In enkele minuten onder de knie had. In het gemeentehuis vond hierna de officiële overdracht aan de gemeente plaats. openbare verkoping. In Casa Cara had gisteravond de openbare vrijwillige verkoping plaats van een viertal woningen. De verkoping geschiedde by afslag. De huizen Adria- nastraat 36, Havenstraat 15, Haven straat 17 en Tramstraat 14, stonden resp. in bod1 op f. 1700, f. 2300, f. 1000 en f. 2000 en werden met afgemijnd. Ds Moerenhout alhier, zal morgen avond om 8 uur een evangelisatiedienst leiden op het Kampeerterrein. Te Doetinchem slaagde voor het examen costumière mej. T.- Dompeling, alhier. noordwjik Te Doetinchem slaagde Voor fret examen costumière mej. N. vaii Royen, alhier. (Ineez. lUed.-advert.) noordwiik aan zee Tot tydelyke .ojyAprwyzeres .aan de Herv. School alhier (Hoofd dé heer p. D. Bardlemeijer) is benoemd mej. P. Schreuder uit Rotterdam. rijnsburg Te Doetinchem slaagde voor het examen costumière mej. Rie van der Haak, alhier. dammers er op uit Na het einde van het winterseizoen en de kampioenswedstrijden, hebben gisteren de dammers van RDC hun jaarlykse uitgaansdag gehouden. Om 6 uur des morgens werd vanaf het raadhuis gestart. Het ging via Wasse naar en Den Haag in de richting Ny- megen naar Berg en Dal, wat het doel van de reis was. Hier werden een paar gezellige uren doorgebracht met voet ballen enz. Van hier vertrok men weer naar Apeldoorn waar men in Berg en Bos de Julianatoren beklom. Hierna werd de terugtocht aanvaard en te middernacht kwamen allen weer ln Rynsburg aan. oudjes amuseerde zich kostelijk Begunstigd door prachtig weer ver trokken gistermiddag de ouden van da- (Deze pagina gedeelteiyk gecorrigeerd) a lp hen ned. herv. kerk heeft verlicht uurwerk. Vele plaatsgenoten hebben gister avond voor de eerste maal het verlichte uurwerk, dat is aangebracht aan vier zijden van de toren van de Ned. Herv. Kerk aan de Julianastraat. in ogen schouw kunnen nemen. Aangezien de wijzerplaten aangebracht zijn aan de hoogste punten van de toren en van vol doende grootte zijn is van verre afstand duidelijk te zien hoe laat het 's avonds is personeel fa. jongeburger op stap! Voor het personeel van de brandstof- fenhandel der fa. Jongeburger was het gisteren een ware feestdag. Met de da mes van de personeelsleden trok men er een dagje tussen uit Des morgens ging men in de richting Utrecht per touring car, waar in Zeist de koffie klaar stond. Op verschillende plaatsen in de Veluwe werd gestopt, zoals bij het Uddelermeer en aan het IJsselmeer, waar ook de broodmaaltijd genuttigd werd. In Aus- terlitz werd geruime tijd doorgebracht, waarna in Zeist een diner voor het ge zelschap klaar1 stond dat zich best liet smaken. Het was hier de meesterknecht Zonderop die namens het gehele perso neel aan de firmanten, de beide heren ongeburger, dank bracht voor het ge- notene. geslaagde schoolreis. Nagewuifd door de vele ouders ver trokken de leerlingen van de Lagere en de ULO scholen aan de Oudshoornse- weg Dinsdagmorgen in een zestal auto bussen via de Herenweg in de richting Amsterdam voor hun jaarlijkse uit- Het weer was dit keer opperbest en de stemming onder het grote gezelschap liet dan ook niets te wensen over. In Amsterdam hebben de kleintjes zich vermaakt met de vermaarde poppen kast, terwijl de groteren het Paleis en de Nieuwe Kerk bezichtigden. Vanuit Amsterdam trok men de Zaanstreek in terwyl natuurlijk tussen de bedrijven door de inwendige mens niet vergeten werd. In Egmond aan Zee werd door de meeste leerlingen een duik genomen in de Noordzee waarna het gehele gezel schap in de bossen zich vermaakt heeft met talrijke spelletjes. Vervolgens ging het op Alkmaar aan en vandaar ging men over Haarlem naar en Leiden terug. bodegraven raadsagenda. Vrijdagavond om 7 uur komt de raad in openbare vergadering byeen onder voorzitterschap van burgemeester J. J. Croles. Agenda: Notulen en mededelingen. Vaststelling van regelen met betrekking tot het geldelijk beheer van de reken- plichtige ambtenaren, overeenkomst met de gemeente wammerdam inzake de levering van gas door Bodegraven aan gen alhier in een groot aantal hiervoor beschikbaar gestelde en versierde auto's 'naar het kopje van Bloemendaal. Hier werd vanuit de uitky'ktoren het panora ma aanschouwd. In het restaurant .Kraantje Lek" werd aan de oudjes een verfrissing aangeboden. Vervolgens werd de terugtocht aanvaard. Na een rondrit door ons dorp werden de ouden van da gen in een der zalen van Flora ont haald op koffie .met gebak. Ds. H. Post die de avond geopend had met gebed, sprak zyn waardering uit over de co mité-leden. De voorzitter de heer P. van Delft, overhandigde mevr. Den Haan—v. d. Vijver bloemen voor haar gastvrijheid en de grote inspanning welke zij zich getroost heeft. Ook mevr. v. d. Vijverv. d. Voet mocht bloemen in ontvangst nemen die haar door het comité aangeboden werden. De heer Kralt hield een korte toespraak, waar in hy bekend maakte dat de chauffeurs besloten hadden dat ze niet alleen de kosten vn him auto's, maar ook die van de filmopnamen voor eigen rekening zouden nemen. De heren Van Egmond en Vos spraken namens de ouden van dagen. Aan het einde werd de film 1949 en 1950 vertoond. (Ingez. Died.-adv.) HOE IS HET MOGELIJK EN TOCH WAAR. Zuiver wollen zwarte HERENSOKKEN van f 3,60 voor f 2,95. Ie Kwaliteit Linnen BEDDENLAKENS van f 9,95 voor f 8,95. KAPTEIN - RIJNBURG eerstgenoemde gemeente (gasconcessie). subsidie-aanvrage van de diaconie der Ned. Herv. Gemeente, ten behoeve van haar werkzaamheden voor gezinsverzor ging gedurende het jaar 1950. Verho ging der bijdrage aan kring IV van de organisatie tot bescherming van de bur gerbevolking tegen luchtaanvallen. Ver zoek tot wijziging van art. 37 der alge mene Politieverordening. Verkoop bouwgrond aan de Burg. van Dabben de Bruynstraat. Afschaffing markt voor motorrijtuigen. Aantrekking van perso neel van de gasfabriek der N.V. v.h. firma De Liefde. Toekenning van een vergoeding voor het voltrekken van huwelijken aan de onbezoldigde ambte naren van de Burgerlijke Stand. Recla mes Hondenbelasting. feestelijke jaarvergadering volksonderwijs. Onder voorzitterschap van de heer M. R. Bosschart kwam de afdeling Bode graven van Volksonderwijs in Hotel Van Haaften in jaarvergadering byeen. De samenkomst werd geopend met het zingen van het lied van de open bare school „Saamhorigheid", door de leerlingen van de hoogste klasse, In de vacatures van mevr Van Dalen en de heer J. Voordouw werden als le den van de oudercommissie gekozen mevr. Ufkes en de heer J. C. Both, ter wyl de heer C. van Leeuwen werd her kozen. De heer j. Vis. hoofd van de school, vertelde op onderhoudende wijze aller lei over de school, waarna hy 20 jon gens en meisjes, die de school gaan verlaten, een prachtig gecolllgrafeerd getuigschrift uitreikte. Een der leerlingen, Bep van Elp, bood het schoolhoofd met een toespraak, op rijm als dank voor het genoten onder- wys enige visattributen aan Na de pauze werd deze gezellige avond verzorgd door leerlingen van de beide hoogste klassen. Het programma vermeldde zang, met pianobegeleiding van de heer Van Es, declamatie en een toneelstukje. boskoop De heer M. G. Constanse, directeur gemeente-bedryven alhier, staat als no. 3 op de voordracht voor de benoeming van een directeur aan de Gem. Gas fabriek en Waterleiding te Dordrecht. Een wrede daad De politie alhier heeft proces-verbaal opgemaakt tegen een boomkweker, die het had bestaan tivee katten levend te begTaven! hazerswoude ledenvergadering „hazerswoudse boys" De Hazerswoudse Voetbalvereniging „Hazerswoudse Boys" hield haar leden vergadering in het hotel „Het Oude Raadhuis". De voorzitter de heer L. Matze, opende en heette allen welkom. De secretaris de heer A. de Witte las vervolgens de notulen, die onvernaderd werden goedgekeurd. Uit het verslag van de penningmeester bleek, dat er in de kas nog een klein batig saldo aan wezig was. Besloten werd, leden, die langer dan tien weken achterstallig wa ren met hun contributie, te schorsen. De training-avonden voor de seniores wer den vastgesteld op Dinsdagavond, en die voor de adspiranten op Donderdag avond. De voorzitter deelde mee, dat de heer J. Plantfeber uit Alphen zich be schikbaar heeft gesteld om het voetbal spel enige malen voor de leden uiteen te zetten. De aftredende bestuursleden de heren A. de Witte en Jac. van Ofwe gen, resp. secretaris en penningmeester werdeïf herkozen. Als tweede penning meestér werd gekozen de heer M. van Veen. Wegens drukke werkzaamheden moest de heer J. de Gelder bedanken als leider van de adspiranten. De voor zitter dankte de heer De Gelder, voor al hetgeen hij voor de vereniging koste loos had gedaan. In de elftalcommissie voor de jeugd werden gekozen de heren L. Matze, P. van Elswyk en B. Vermeu len. In de elftal-commissie voor de se nioren de heren P. van Elswyk, J. P. Cok en Abr. Dorsman L.z. Besloten werd om tijdens de rust, de voetballen niet in het veld te laten liggen, doch in de keet te halen. Ook zal er op gelet worden dat het publiek niet achter en naast het doel gaat staan. De vereniging bestaat op het moment uit een 70-tal leden. De Heer Binnendyk wil in het vervolg een vast elftal laten spelen. De voorzitter zegde toe, hier zoveel mogeiyk rekening mede te houden. oudjes hadden plezierige dag Om 9.30 uur vertrakken gistermorgen veertig personen-auto's met ouden van dagen via Alphen naar Amsterdam. Daar lagen twee prachtige boten ge reed voor een rondvaart door de Am sterdamse grachten en over het ij, na afloop waarvan de lunch werd gebruikt. Tydens de lunch spraken burgemees ter L. J. den Hollander en wtehouder Van Dam de oudjes toe. Van Amsterdam ging het via Bussum naar de Loos- drechtse plassen, waar de koffiemaal- tyd werd gebruikt. Na het prachtige zeilen op de plossen te hebben gade geslagen, werd de terugtocht aanvaard. Het ging via Breukelen-Utrecht-Bode graven op Hazerswoude aan. Omstreeks 8.45 uur arriveerden de oudjes in het dorp. De harmonie van Hazerswoude had zich voor het Raadhuis opgesteld en na een pittig stukje muziek dankte de burgemeester de burgery, die door haar gaven deze uitgaansdag voor de ouden van dagen mogelijk heeft ge maakt. Ook dankte hy de chauffeurs die hun auto deze dag hadden afge staan. Verder dankte hij allen die heb ben mede gewerkt om deze dag voor de oudjes tot een onvergeteiyke te ma ken. Hierna speelde de muziek nog twee coupletten van het Wilhelmus. koudekerk Aan de Huishoud- en Industrie school te Leiden slaagde voor het exa men nuttig handwerken mej. D. van der Horst, alhier. i.eimu/den voetbal voor ouden van dagen By gunstig weer zal er morgenavond een voetbalwedstrijd worden gespeeld ten bate van de reis der ouden van dagen. Evenals vorig jaar zullen de sportverenigingen Maarse en Kroon en O.D.I in het veld komen. Er wordt gespeeld op het terrein van de heer J. W. de Jong. In deze gemeente hebben di3 Ohr. meisjesverenigingen zich met de ver koop van voedselbonnen voor India be last. Door de geringe aanvoeren welke Dinsdag in de afslag «te IJanuiden wer den aangebracht, traden voor enkele soorten vis abnormale stijgingen in de noteringen op. Zo bereikten de grote tongen een waardering van niet minder dan f.3 per kg en de tong 2 ruim f. 1.35 per kg. Ook de weegtarbot steeg aan merkelijk en bracht het tot f.2 per kg. De aangevoerde schol welke uitsluitend uit schol 2 bestond, noteerde f.40 per kist Enkele kisten makreel werden ver der nog op f. 16 per kist gewaardeerd. De totale aanvoer der Dinsdagmarkt be droeg slechts 180 kisten waarvan, 38 kis ten tongen en tarbot, 117 kisten schol, en 4 kisten wijting. De afslag was reeds vroeg ln demoergen beëindigd, waardoor de spuitgasten de hallen weer vroeg ln het reine konden brengen. Hoewel de besomming van de Katwyk 6 met. f 1340 vry bescheiden bleef, werd dit sohip Dinsdag toch de hoogste aan voerder. Enkele kotters welke nog ver kochten, noteerden eindresultaten van f.240 tot f.325 per schip. BREESTRAATI46 BOTERMARKT21-22 TELEFOON 26662 toe Lid Flnancierings Instituut examens mulo De MüLO-examens in „Den Burcht" 'dininm001^264 Gisteren ziin voor het p t3 geslaagd: Fippt k Bodegraven. J. Heems- ttartrL Bodengraven. M. M. Hoogen- t€ Zwammerdam. J. J. W. Hoo- J5SP te Zwammerdam. J. P. Hel hond te Voorschoten. H. Huigen, rien f n en A- M- Nieuwenhuis. al- Ea wassenaar. H. Brunt te Bode- A la ta' Buitelaar te Zwammerdam. few,-, „m te Bodegraven, A. Dom- 4,j* Zwammerdam. H. A. Alblas 3eiïïhen aan den Riin. n. van Kt ^?*°m te Alphen aan den Riin. J. iPJ n Raamt te Leiden. L. Voge- tp ri2ij e Leiden. J. P. C. Minderman ^telden. H. m. Aanhaanen te Kat- ipn d Geertman te Alphen aan tón a1,n J-A- Tuinman te Alphen *n deD Ryn. cJte* het diploma M.Ul.O. A zyn - van Egmond te Alphen a. d. I? h t ^art5 te Alphen a. d. RUn, M. a- Hoek te Alphen a. d. Ryn. P. A. t/rlM08*5 te Leiderdorp. W. Filippo hderrWr?\Y' C" van der Hoogen te Lel- a 8 dS- van Bostelen te Koudekerk Riin' o p' Duhach te Alphen a. d. K t Seinen te Alphen a. d Ryn, Bswi uöoom Bodegraven, W. v. d. I wHt valkenburg. L. Imthorn te Kat- i S paa» Zee' D- J- L- Selier te Leiden. iJ.'_ Becher te Noordwyk, N. T. de ■Visser te Oegstgeest en R. Schröder te Rijnlands Lyceum te Wassenaar overgangsexamens Bevorderd van klasse la: Elly C'hau- dron, Pirn Driessen, Rudolph Fauchey, BrLta van der Garden, Liselot den Har- tog, Yolanbhe Hollander, Jan Koning, Wim Korink, Willemyn Niënhuys Mul der, Hans Rutteman. Frank Spittel, Dirk -Hans Stronck, Pieter Tadema. Boude- wijn Visser, Michiel Vosmaer. Liesbeth Westenberg. Wim Westerhof. Afgewezen en herexamen: 8. Klasse lb: Theo Chaudron, Frans Eli- on, Judy Mac Faddln, Jens Heggemsnes, Jacques van Holland, Elisabeth Huigen, Bernard 's Jacob, Martyn Koolhoven, Lex van Lennep. Wouter Meyboom, Paul van der Noordaa, .Heleen Raadsen, Liesbeth Schröder. Freddie Serière. Pie ter Stek. Ad Stok, Suzan Vosmaer. Peter de Vries d'Amblée. Aart Zwart. Afgewe zen en herexamen: 6. Klasse lc: Loes den Bandt, Piet Bol- ten, Eddy Doing Rob van Gennep. Jan Martinus Hazenberg. Keesian van Hors- sen, Ton van Jaarsveld, Wouter Lange. Kees Leijnse, Kitty May, Lineke Meiler, Kees Ouwehand, Helma Paauwe. Riny Pelgrim, Ottoli entje Schryver, Harry Snater, Martyn Sperling. Peter van Strien, Lex Tiel. Hessel Weersma, Ma rian Wichers. Afgewezen en herexamen: 4. Klasse 1 D; George Aten, Jan Piet Teding v. Berkhout. Henno de Boer. Truus Boom, Sophietje Commelin, Max Doeglas, Anke Fortanier, Peter van Hoeken, Ymke Kooy, Gysbert Krantz, Marijke de Nes. Peter den Ouden, Renie van Riel, Jan Geert van Royen, Iby Siemens Con SDrenger. Robert Teebaal, Hans Venker. Peter Verhort. Afgewezen en herexamen: 7. Klaas 2a, afd HB.S Hanneke Dries sen, Hans Hollander Hans Huigen, Dick Jaeger. Han Jarm?n, Oef Klaasesz, Dietje Kolff, Tjark von Lindern, Hugo Merz, Winnie van der Meulen, Hans Moens, Bernd Mühlig Versen, Tom Reyers, Marianne van Schaardenburg, Dolf van der Scheer Adriaan Scheffer, Pim Wijlacker, Jaap Zwier. Afgewezen en herexamen; 6. Klasse 2b afd. H.B.S.: Coen Berghe- gen. Wouter Blokhuis, Ben van den Bosch, Perry van den Heuvel, Kees van 't Hoft, Peetr Kaïp, Plet Korff, Niek de Lange, Kitty van Ramshorst, Mos Mohamad Roem, Frits Roos, Tilleke Wafelbakker, Loes Vries, Kora Idema. Afgewezen en herexamen: 11. Klasse 3a afd. H.B.S.: Bouke-Pier Hazenberg, Eddy Honig, Jan Peter Krol, Wout Kuyper, Dick Lange, Floris van Nes, Johan Poortman, Alje Tamminga, Mieke Voorn, Diny Weber, Joop Wie- lenga. Bert Willemsen. Afgewezen en herexamen: 8. Klasse 3b afd. H.BB.: Titi Albarda, Wim-Jan Beukers, Nico Bouman, Win nie Buskop, Eddie Ousiël, Klaas Haas noot, Jan Jansen Schoonhoven, Dick Kruisheer, Frits Logeman, Ineke Mam- sterman, Dop Remmert, Wim Vonk, Ro land Vooss. Sanny Wesenhagen, Bart van der Woerd Afgew. en herexamen: 6. Klasse B4a afd. H.B.S.-B: Paul Dries sen, Dick-Jan van Dijk, Loes Geer lings. Jan Coen van der Hage, Henk Hageman, Frits Immink, John de Kanter, Jan Louwerier, Ward Schokking, Deliane Smit. Marius Struys, Wim Venema. Dirk van der Minne. Afgew. en herexamen: 5. Klasse B4b afd. H.BJ3.-B: Rob Chau dron, Hans Dudok van Heel, Frans Im mink, Bas Knlphorst, Paul Kosters, Lu cas van Lelyveld, Dick Muntendam, Henk Pelgrim, Dick van Praag, Jon Spy- kerman, Albert Vervloet. Afgew. en her examen 4. Klasse A4 afd. H.BB.-A: Frederik Belinfante, Robert-Jan van Doorn, Kees den Duik, Karei Elion, Hugo Folkerts, Mimi v. d. Gryspaarde, Johan Kluivers, Coby Kramer, Riekje Meyering, Gerard Nyhof, Ce es Schaedtler. Afgew. en her examen: 5. Klasse Ila. afd. Gjmnaslum: Wouter de Bruyn. Herman Frank, Bepple Gelp- ke, Hugo v. d. Goes v. Naters, Elsje de Grooth, Jettie van Haeften, Marian Hos. Dirk Jan van Houten, Jar; Jonker Roelants. Erik de L.eede, Ineke de Mey. Berend Nagtglas, Hans Pylman. Marij ke Rempt, Dinkie van der Sluis, Ada van der Stoel, Sanneke Stout, Jan Wil lem Wurfbain. Afgewezen en herexamen: 4. Klasse Hb afd. Gymnasium: Hendrik Jan Beverdam, Dirk Frieling, Wiveka Gerritzen, Sjuk Haaksma, Hidlie de Haan. Tineke Jansen Schoonhoven, Ti neke Jelgersma, Mary Kalff, Peter Paul v. Lelyveld,, Catrientje v. d. Mandele, Ciska Muller, Scato van Opstall, Huib Poortman, Rutger van Rankwijck, Rolf van Schaardenburg, Karin Schaedtler, Hugo Scheltema de Heere, Bertie Spie ring, Ube Toolens, Kikl van Vllsteren, Arry Willemsen. Afgewezen en herexamen: 2. Klasse IHa afd. Gymnasium: Jan van Angeren, Wim Brussaard, Rob d'Engel- bronner, Jaap Gerritzen, Bas Kuin, Huib van Praag, Henk Rattink, Jan Straub. Afgewezen en herexamen: 8. Klasse HEb afd. Gymnasium: Peter van Arkel, Rob Cleton, Lies Groeneveld, Mies van Gunsteren, Lex van den Ho- nert, Ciska Labohm Jan Hendrik, Leo pold, Dick Piekaar, Ir een de Rooy, Miam Rosman, Reinold de Sitter, Beppie Ver vloet, Johtje Wichers, Truus Wielenga, Maarten Wurfbain. Afgew. en herexa men 2. Klasse M Hl afd. Middelbare School voor Meisjes: Marianne Arnold, Her- mienke Faber, Meike Henny, Liesbeth Hogerzeil, Lebtie Koning, Conny de Koek v. Leeuwen, Elly Kuin, Maren Mühlig Versen, Toos Preys, Julia Umb- grove, Henny Veldhuisen, Titia Schim- melpenninck. Afgew. en herexamen geen. Klasse IV afd. Gymnasium: Frans Baud, Kitty Burger Rob van Hoeken, Phlip Idenburg. Frits Kalff, Carla Kra mer, Ans Kruyt, Els Kruyt, Marleen van Kuyk, Pam Lambers, Jaap van Praag, Jan Rombach, Wytske de Sitter, Jorg Spat, Ruurd Tadema, Connie Tiel, Niek Lunsingh Tonckens, Sonja de Vries. Afgewezen en herexamen: 5. Klasse Va afd. Gymnasium: Nan Houben, Iep van Royen, Doris Schnei der, Heiko Geertsema. Afgewezen en herexamen: 2. Klasse Vb: Jan van Arkel. Arie Boo- gert, Heiko Geertsema d-leerling)Jack Bennebroek Gravenhorst, Marianne Ko rink, Arie Mout, Gerhard Umbgrove. Afgewezen en herexamen: 4. In «tegenstelling met andere Woens dagse afslagen was,er vandaag weinig trawleraanvoer. Van de trawlers kwamen aan de afslag de Vikingbank IJM 183 iriet 135 kisten schelvis en piepers, 425 kisten dichte makreel. 80 kisten gestrip te makreel, 45 kisten kabeljauw en gul len, 15 kisten koolvis. 45 kisten wyting. 5 kisten platvis, 30 kisten stokkebit. en 140 kleine kistjes haring en de Catha- rina Duyvis LJM 60 met 100 kisten schelvis en piepers, 300 kisten makreel. 40 kisten kabeljauw en gullen, 50 kisten horsmakreel en ponen, 60 kisten wijting, en 65 kleine kistjes haring. Ook waren er minder Noordloggers dan gewoonlijk aan de afslag. Deze mindere aanvoeren werden echter aangevuld door de kust vaartuigen die ruimere plat- en fijnvis aanvoeren brachten. Voor Donderdag wordt de Sumatra verwacht. Tot heden kwam echter nog geen bericht aangaande de vangst bin nen. Het is te verwachten dat de lading echter voor het merendeel uit makreel en daring zal bestaan, gezien de hoogte, waar dit sohip de visserij heeft uitge oefend. Omtrent, de Tubantia. die van dezelfde ultvaartdobum is, kwam nog geen binnenkomstmelding binnen. Maandag en Dinsdag zijn enkele trawl- loggers naar zee vertrokken om do ha- ringtrawlvisserij te gaan proberen. Hoe wel de vangstberichten van de vleetvis sers de laatste dagen weer wat gunstiger zjjn, zal nog moeten worden afgewacht wat de trawlvisserij zal opleveren. Wel werden reeds door de trawlers de net ten overboord gezet om haring te traw- len enzonder succes, doch, daar de positie van deze schepen veel Noorde lijker was, kan aangaande de trawlvis serij op de haring der loggers nog geen conclusie's worden getrokken. Wanneer echter de goede kwaliteiten met de trawl kunnen worden gevangen en in voldoen de -hoeveelheden, zullen meerdere log- geds het voorbeeld van deze eerste gaan volgen, te meer daar de trawlharing, hetgeen uit de praktijk der laatste ja ren is gebleken, vlot werd afgenomen tegen naar verhouding redelijke prijzen en deexploiitatie dezer visserij meer lo nend maakte. naar Polen vertrokken. Tevens gingen een viertal schippers met deze logger mee, om de Poolse trawlers te gaan be mannen. De Medan IJM 57 die Miaandagmor- gen naar zee was vertrokken, moest la ter op de dag wegens een defect aan de motor weer naar binnen komen. De Katwijk 110 heeft Maandag te LJmuiden een dokbeurt ondergaan. Van de trawlers vertrokken Dinsdag weer naar zee de IJM 99 Batavia. IJM 33 Thorina en de IJM 54 Limburgia De Poolse logger Dolf in 2 die de laat ste keer de lading gezouten haring aan boord hield, is Maandag met deze lading De Katwijk 125 die enige tijd te Rot terdam heeft vertoefd voor revisie van de motor, arriveerde Dinsdag wm\ te LJmuiden. en zal binnenkort weer aan de visserij gaan deelnemen. Vangstberichten SCHEVENINGEN. 18 JuU. Vangstberich ten van hedenmorgen uit zee: SCH 200 40 k. uit de halve vleet; SC H245 70 k. uit de halve vleet; SOH 246 5 k.; SCH 254 5 k.; SOH 342 22 k.; SCH. 402 15 K-; SCH 412 15 k., SOH 159 6 k.; SOH 229 12 k.; SCH 263 8 k„; SCH 105 60 k. nog 40 net ten; SCH 339 25 k.; SCH 365 30 k. thuis- stomend; SCH 332 14 k.; SCH 4 35 k. uit de halve vleet; SCH 77 50 k. uit de halve vleet: SCH 57 10 k.; SCH 181 5 k.; SCH 40 50 k. nog 20 netten; SOH 99 20'k,; SCH 133 25 k.; SCH 247 10 k thulssto- mend; SCH 262 15 k.; SCH 285 50 k. uit do halve vleet; SCH 15 100 k. uit 30 net ten; SOH 25 90 k. uit de halve vleet; SCH 30 70 k. nog 40 netten; SCH 37 70 k.; SCH 122 2 k.; SCH 236 50 k. uit de halve vleet: SCH 248 35 k.; SCH 249 60 k. uit de halve vleet; SCH 297 2 k.: SCH 399 1 k.; SCH 223 35 k.; SCH 314 12 k., thuls- stomend; SCH 141 50 k. uit de halve vleet; SOH 186 55 k. uit de halve vleet; SCH 284 60 k. uit de halve vleet: SOH 361 70 k. uit 50 netten; SOH 443 17 k.; SCH 50 2 k SOH 64 40 k. nog 10 netten; SCH 66 2 k.: SCH 81 25 k.: SCH 89 20 k.. SCH 103 2 k SCH 180 10 k.; SCH 275 20 k.: SCH 3 34 k. uit de halve vleet: SOH 14 9 k.; SCH 110 60 k. nog 30 netten, gisteren 130 k. Geen vangst: SCH 78. SOH 195, SCH 53, SCH 48. SCH 49. SCH 5. SCH 19. SCH 45, SCH 69. SOH 84. SCH 310. SCH 312, SCH 353, SCH 280. SOH 46. SCH 116, SCH 140, SCH 4, SCH 118. SOH 325. VLAARDINGEN. 18 Juli. Vangstberich ten: VL 79 15 k. nog 15 netten: VL 172 40 k.; VL 203 60 k. nog 40 netten; VL 205 34 k, nog 15 netten; VL 206 51 k. nog 40 netten; vL 207 40 k. uit. halve vleet; VL 216 60 k. nog 40 netten; VL 70 80 k. uit halve vleet; VL 97 1 k.; VL 114 8 k.; VL 53 28 k.; VL .71 30 k.; VL 83 13 k.; VL 166 20 k. nog 10 netten; VL 56 14 k.; VL 132 60 k. nog 10 netten. KATWIJK AAN ZEE. 18 Juli. Vangst berichten van hedenmorgen uit zee; KW 67 12 k.; KW 20 9 k.; KW 49 60 k.; KW 33 7 k.: KW 43 1 k.; KW 167 2 k.; KW 70 1 k. Geen vangst: KW 14. KW 23. KW 138, KW 2. KW 3. KW 9. KW 54. KW 144, KW 18. KW 29, KW 78. KW 44. KW 50. KW 173. KW 127. KW 130. KW 168. KW 161, KW 56, IJM 75. SCH 283, SCH 353. Gemiddelden 18 Juli. Gemiddelden van hedenmorgen» Vlaardlngen 16 k.; Scheveningen 28 k.i Katwijk 3 k. Aanvoer SCHEVENINGEN. 18 Juli. Binnen van de haringvisserijSCH 189 met 24 last van 7 schepen; SOH 132 24 last van 5 schepen; SCH 233 31 last van 4 schepen; SCH 87 33 last van 3 schepen; SCH 130 29 last van 6 schepen. VLAARDINGEN, 18 JuU. Binnen van de haringvangst; VL 78.496 kantjes van 8 schepen, Besommingen IJMUIDEN, 18 Juli. Besommingen; traw ler IJM 183 f. 19.300; l trawler f. 13.700; kotters: Helder 87 f.5810; E 264 f.1410; Wleringen 7 f.3780; KW 35 f.1250; KW 12 f. 1090: KW 66 f.275; KW 128 f.100; SCH 17 f.280; IJM 227 f.820. Prijzen VLAARDINGEN, 18 JulL Marktprijs» Groene Haring 35.1040.90. IJMUIDEN, 18 Juli. Prijzen per kilo: Heilbot 2.602.20; Gr. Tong 2.652.45; Grm. Tong 2.202.00; Kim. Tong 2.16 2.00; KI. Tong I 1.93—1.80; KI. Tong H 1.361.16; Tarbot I 2.351.70. Per 50 kilo: Tarbot II 6866; Tarbot IV 39: Tóng- schar 6457; Gr. Schol 58; Kim. Schol 58; KI. Schol I 50—40; KI. Schol II 36—13: Schar 22.50—10; Bot 1914; Haring 37.50 25; Makreel 2411.20; Gr. Schelvis 50 44; Grm. Schelyls 5248; Kim. Schelvis 36—30; KI. Schelvis I 31—24; KI. Schelvis II 28—20; Wijting 22—16; Gr. Gul 47; Mld. Gul 37—30.50; KI. Gul 20—17- KI. Haal 38—35; Poontjes 108; Muller 25. Per 125 kilo: Gr. Kabeljauw 184114; Gr, Koolvis zw. 6158. Totale aanvoer 3000 kisten. Woensdag 18 Juli actieve obligaties Staatsleningen ad f. 1000.— Vorige slotkoers Ned. '48 3V4 Ned. '47 33 Dollar-Ing. '47 3 Investëringscert. 3.. Ned. p. 1962 4 m.b. 3 Indië '37 A 3 Grootboek '46 3 Ned. '51 3^ koers 87% 87 98^ 90 89% 90 88% 95 A v. heden ACTIEVE AANDELEN Cult. Hand. en Ind. B 54% Nat. Handelsbank86 Ned. Handelmij136 A.K.U169% Lever Br241% Philips 170% Wilton Feyenoord 155 Kon. Olie 277% Amst. Rubber 116 Deli-Bat. Rubber 92% Holl. Amer. lijn 167 Kon. Ned. Stoomboot 127 Ned. Scheepv. Unie 139 H.V.A120% Java Cult52 Deli Bat. My 111% Deli Mij 90% Senembah 86% NIET-ACTIEVE OBLIGATIES Prov.- en Gem. Leningen 99% NIET-ACTIEVE AANDELEN Bank- en Credietinstellingen Amsterd. Bank Rotterd. Bank Twentsche Bank 157% 161 160% Industriële Ondernemingen Ned. G. en Spir. fabr. 247 Rott. Droogd. Mij.. 290 Zwanenb. Organon.. 190 Handelsondernemingen Born. Sum. H. Mi].. 108 ïnternatio145% Diversen Den Raag 1937 I 3 R'dam 37 I III 3% Industr. Obligaties Lever Brothers 3% Voorlopig genot. obl. A'dam 1937 (3%) 3.. Kon. Petr. My 3%.. 99% 88% 106% 151 Ned. My. Walv. Vrt. 105 Spoorwegen Deli Spoorw. My 40 Amerik. fondsen 48 H Shell Union 64% Fondsen uit Leiden en omgeving (Aandelen) VJC. 17/7 Holl. Constructie 240 Int. Kunststoff. Ind. 82 L 82 L Kon. Ned. Edelmet. 76 Pref. w.a. idem 76% 77 Kon. Ned. Grofsm. 114 Textiel Gebr. v.wyk 127% 126% Leidsche Wolsplnn. 176 175 Tieleman en Dros 65% 65% Ver. Touwfabrieken 122 Pref. idem 128 L. Textiel Gebr. v. Wyk 77B 77 B

Leidsch Dagblad | 1951 | | pagina 5