Voorting (in opwinding) zette sprint te vroeg in en werd vierde y Coureurs van wereldvermaardheid komen naar Zandvoort Nationale wedstriiden van Holland trokken uitverkocht huis Zeven Leiderdorpenaren zetten kerkelijk contact voort DONDERDAG 13 JULI Rustige achtste etappe (Van een speciale verslaggever) Na een étappe, waarin slechts in de laatste 60 km. slag werd geleverd, be reikte de karavaan van de Tour de France gisteravond Limoges. Acht étappes hebben de renners thans afgelegd en vandaag wacht hun de eerste, volko men verdiende rustdag. Het was verklaarbaar, dat de renners, na de slach ting in de tijdrit van La Guerche naar Angers, er weinig voor voelden om op de lange weg, welke van Angers naar Limoges over 240 km. leidde, serieuze uitlooppogingen te ondernemen, ledereen had de zware tijdrit nog in de be nen. Aan de goede resultaten, welke de Nederlandse renners de voorafgaande dagen hebben weten te behalen, kon in deze achtste étappe een nieuw suc cesje worden toegevoegd. Voorting wist in het laatste gedeelte van de course weg te komen, tezamen met negen anderen en werd vierde. Het waren de Belgen die de slag op üiet laatste gedeelte hebben ontketend en toen Rosseel de sprint van Lau- redi won, zuchtten de Belgische leiders: eindelijkde eerste etappezege voor België. Rosseel en Lauredi waren 15 km. voor Limoges uit het groepje vluchtelingen van tien ontsnapt. „Had Je niet met hun mee kunnen gaan"? vroegen wy Voorting. „Ze na men ineens 20 meter", vertelde de Haarlemmer, „en even was ik in twij fel, er achteraan gaan of niet. Maar 'toen de andere groep geen pogingen deden de Fransen remden natuuriyk af om de beide vluchtelingen te GERR/T VOORTING vierde plaats achterhalen, was ik verloren. Misschien had ik wel derde kunnen worden, maar ik had in de opwinding het luiden van de bel voor de laatste ronde op de baan niet gehoord. Daarom sprintte ik een ronde te vroeg. Eigen schuld na- ftuurlijk. Jammer...." Rust en kracht Peters en Faanhof hebben op de weg van Angers naar Limoges bewezen, dat zij bezield zyn met een voortref felijke geestgracht. Peters was n.l. in een valpartij betrokken met de Belg Couvreur, die volgens de Haarlem mer niet sturen kan. Zyn fiets man keerde niets maar zijn rechter hand bloedde hevig. Dat was op de eerste 100 km. gebeurd. De vele tientallen kilometers, welke Peters nog scheid den van Limoges, heeft hy met een rust en een kracht uitgereden, dat men slechts bewondering kan koes teren voor de ex-wereldkampioen in de achtervolging. Zo zag hjj kans in het peloton van Coppi Koblct, Barta- li, Leveque enz. te eindigen. Met Faanhof zijn weer andere dingen gebeurd. Een keer kwam hij zodar.ig ten val, dat zijn fiets werd onliet. Moedig trapte hij door. Bij het binnen komen op de sintelbaan te Liinoges kwam hij weer ten val, zijn 'benen wa ren bedekt met zwart gruis, maar na de finish te hebben gepasseerd vertelde hij an et een blijmoedigheid tn een kaïmte, waarvoor men respect moet hebben, wat hij had „afgezien" en hoe hij zich door ae moeilijkheden had ge slagen. Even was men bevreesd dat Dekkers niet op tijd zou binnenkomen. Vlak voor dé ravitaillering te Lhommaize kreeg hij een lekke band. Pellenaars vreesde het ergste, dacht er over om een of twee van de an-aere teamgenoten achter te laten om Dekkers bij te Krij gen. Maar Wagtmans en Van Est moch ten dat in verbana met hun goede po sitie in liet algemeen klassement niet doen. Faanhof en Peters waren zelf in moeilijkheden gekomen, zoals wij hier boven reeds beschreven, en Voorting zat vooraan. In de duisternis kwam gelukkig een lich untje. Drie Italianen kwam Dekkers achterop, en met hen ging hij verder. Zodoende bereikte de Eindhovenaar weliswaar met achter stand, maar belangrijk binnen de toegestane tijdslimiet, de finish te Limoges. Rustig begin De achtste etappe was een lange. De eerste 160 km. waren vrij vlak met een geleidelijke stijging tot even 100 me ter en daarna \ele steile klimmetjes van bijna 400 meter, vlak voor Limoges, dat op 300 meter hoog ligt. Na de ver moeienissen van de tijdrit was het niet te verwachten, dat de renners veel te kenen van strijdlust zouden geven al t-hans niet in het eerste stuk van de etappe. Bij Les Trois Moutiers op 61 km. was nog geen enkele poging tot ontsnapping gedaan. Op de steile 6er- pentineweg, welke door de stad voerde, werd het peloton dat urenlang bijna in een blok had gereden, uiteen gerukt. Faanhof die al tweemaal plat was ge reden kwam ten val, maar kon zich weer bij een van de grote moten van de hoofdgroep voegen. Wagtmans was hierbij de voorste. Tussen Poitiers en het 25 km. verder gelegen Lhommaize, waar de ravitail- leringspost was gevestigd, liepen eerst Desbals. Sciardis, Marinclli en Van Steenkiste enige honderden meters uit. Maar zij werden achterhaald. De Belg Van Ende had meer succes en reed zich volkomen los, zodat hij op de heuvel bU kilometerpaal 155, 1 min, 20 sec. voor lag op een groepje van 3 man: Marinelli Lauredi en Bayens die spoedig door het peloton zoa wor den opgeslokt. De strijd was dus toch ontbrand. Van Ende zwoegde eerst nog alleen voort, evenwel telkens omkijkend, want 'hij had bij Lussac Les Chateaux, waar het zwaarste gedeelte van de rit ging beginnen, nog 80 km. voor de boeg. Koblet schoot nu naar voren 6amen met Lauredi en Marinelli en dit trio benaderde de Belgische kopman tot cp 55 sec. Maar het peloton ging er ach- 9e ioe iieen'2e ETAPPE RONDE v. FRANKRIJK 1951 CTAPPCPCMTSCb Mvtf#n.lC«WG5POS' eCBGTOP AANTAL NTLOMCtCW Q] rtCATCOHUC UA-MRGO.PSSCVCN1 2*CATEG0B»C •CBGCLASSO'tW» (3 «cATCGOflie w^EBocusscMem Co OourbouioQ** Ba/vcr' eoi 'Wp» a Q J Fr', <a l 4ACM -O'CTAPPC *4JUL< ETAPPE IS JUL' I o ?o «O m eoKM. teraan, liep het groepje van drie in en verkleinde de achterstand op Van Ende. Enkele kilometers verder was zijn rol uitgespeeld, want de groep had hem ingehaald. De rust duurde evenwel slechts kort, want tien renners wisten te ontsnap pen en bij hen bevond zich ook de Ne derlander Gerrlt Voorting. De andere waren Brambilla, Diot, Desbats, Lau redi, Van Steenkiste, Sciardis, Rosseel. Meuniers en Kemp. Bij de doortocht van St. Bonnet de Bellac was hun voor sprong 30 sec en vier kilometer voor Bellac 1 min 40 sec. Molineris en De Hertog hadden zich inmiddels uit het peloton los gereden en la-gen ongeveer 1 min achter de tien leiders. 20 km voor de finish was na voortdurend demar reren, uitlopen en achtervolgen op de lange en steeds steiler wordende hel lingen de volgende situatie ontstaan: Aan de kop de eerder genoemde lei ders, behalve Sciardis, die met zijn de- railleur sukkelde en terrein had ver loren en verder De Hertog en Molineris. Met enige honderden meters achter stand kwam de groep van vijf man door: Cogan. Geminiani. Giguet, Bayens en Diederich. Een derde groep ran 5 man lag hier weer 400 meter achter, te weten De Rijcke, Aeschllmann, Som- mer, De Ccck en Robic. Op hen wig den Forlini en Buchonnet alsmede Guegan. Het grote peloton, waarin zich alle cracks bevonden, had toen enkele minuten achterstand op de leidere. Opwindend slot Zo saai als de rit in het begin was gcivecst, au &1MUIICJIU en ach» op windend was het einde. De Belgen zetten alles op een etappezege en speelden nu met Van Steenkiste cn Rosseel hun troeven uit. Het zwaar ste werk werd echter verricht door de Parijzenaar Diot,die het initiatief voor de ontsnapping had genomen en die ook daarna het tempo voortdurend opzweepte. Hij zou echter ditmaal geen loon naar werken krijgen, want toen het tweede groepje van vijf zich by de koplopers had gevoegd, en het aldus gevormde peloton van 16 ren ners door tienduizenden aangemoe- didg tegen de heuvels op zwoegde, zeiden Rosseel en Lauredi de anderen vaarwel en hadden zy in korte tijd zoveel voorsprong, dat men ze in de bochten uit het oog verloor. Van de heuveltop was het een voort durende afdaling tot aan de finish en op de baan van het stadion klepte een zwalkende, maar hard rijdende Rosseel de concurrent Lauredi met meer dan twee lengten. Nog geen minuut later arriveerde de groep met Voorting, die heel goed wist dat er nog een ronde te rijden was, maar dat in zijn opwinding vergat en te vrceg zijn spurt inzette. Hij ging als eerste over de streep, merkte toen, dat hem nog een ronde wachtte en zette door. Maar toen was de snelle Gemi niani hem al gepasseerd en kon Voor ting hem niet meer te pakken krijgen. GOLF. Gerard de Wit naar Amerika (Van onze correspondent) Het Nederlandse professional-goïf heeft een bijzondere onderscheiding ge kregen in de vorm van een uitnodiging tot deelneming van de Nederlandse pro fessional-kampioen van dit jaar aan twee tournooien in Chicago, t.w. het z.g. „All American" Tournament en „World Championship". Deze invitatie Ls Gerard de Wit (verbonden aan de Haagsc-he Golf en Country Club) ten deel gevallen, aangezien hij dit jaar houder is van de kampioenstitel der professionals. Op 28 Juli vertrekt De Wit- per KI.M. naar de States om tussen 2 en 12 Aug. in beide tournooien, telkens 72 holes medalplay, uit te komen. Als „uitgeno digd" speler behoeft hy zich niet eerst te kwalificeren. De tournooien worden beide gehouden uq de beroemde Tam O'Shanter-baan te dhtrago, eigendom van de zakenman Gewge S. May, een merkwaardige figuur in het Amerikaanse golf, die de baan en zijn tournooien door een geweldige reclame en grote geldprijzen tot „trek pleisters" voor de Amerikaanse golf- liefhebbers heeft gemaakt en er in slaagt deze tournooien met winst te or ganiseren. Een zege zal De Wit niet thuisbrengen uit het sterkste golfland ter wereld, maar hij zal zeker veel leren wat hem hier van nut zal zijn en hij zaa zeker de Nederlandse kleuren op de beste ma nier vertegenwoordigen. Spaanse ryschool komt naar ons land (Speciale berichtgeving) De „Spanische Reitschule" uit We nen, die zich sinds de oprichting door Keizer Karei VI met succes heeft toe gelegd op de hippische dressuur, zal op 5 en 6 September a.s. 8 ruiters met 16 Llppizener schimmelhengsten onder leiding van overste Podhajsky naar Rotterdam afvaardigen, waar zy het jaarlijkse Internationale Concours Hippiquezalopluisteren.dat daar van 3 tot en met 9 September zal worden gehouden. Deze hogesohoolrijders, die voor het laatst in 1928 een bezoek aan ons land brachten, zullen met hun bruine jassen en witte broeken, hun hoge zwarte kap laarzen en zwarte steken, met goud stiksel afgezet, visioenen uit vroeger eeuwen wakker roepen, toen in de Oos tenrijkse hoofdstad Spaanse paarden werden afgericht. De deelneming aan het Concours Hip- pique Internationale Offlcielle. dat in elk land slechts eenmaal per jaar wordt gehouden en voor de oorlog op Houtrust of in het Olympisch Stadion plaats vond (nu reeds voor de vijfde maal in de Maasstad), is evenals vorig jaar zeer groot. Voorlopige inschrijvingen zijn reeds binnengekomen uit België, Frank rijk. Zwitserland (ditmaal met een vol ledige equipe) en Engeland, gecombi neerd met het Britse Rijnleger. Onder handelingen worden nog gevoerd met Zweden, Denemarken, Italië, terwijl vanzelfsprekend de prominente Nederl. ruiters niet zullen ontbreken. Andere belangrijke concoursen hippique in de komende weken zijn: 15 Juli Oss. 21 Juli Emmen. 26 Juli, Stompwijk, 15 Aug. Zwolle, 17—19 Aug Den Haag, 28 Aug. Groningen en 12—13 Sept. Utrecht. Om de Grote Prijs van Nederland (Van onze sportredacteur) Dc strijd om de Grote Prijs van Nederland, welke Zondag 22 Juli a.s. voor de tweede keer op het circuit van Zandvoort zal worden gehouden, be looft door haar opzet een van de meest spectaculaire van het Europese race seizoen te worden. De Sportcommissie van de Koninklijke Nederlandse Auto mobiel Club is cr niet alleen in ge slaagd de meest vooraanstaande cou reurs naar Zandvoort te krijgen, maar heeft daarnaast ook de deelnemende merken zó zorgvuldig geselecteerd, dat een spannende strijd tot het einde van de een dikke 300 km. lange wed strijd toe gewaarborgd blijft. Om deze laatste reden heeft men een inschrijving van de Alfa Romeo het merk dat dit jaar vrijwel alle wedstrijden van formaat met een stevige voorsprong won terzijde geschoven. De kopman van de Alfa, wereldkampioen Farina, start nu in een Maseratie hetgeen met zich meebrengt, dat coureurs van het kaliber als de Argentijn Gonzales (even eens op Maserati) en de beide fameuse Italiaanse Ferrari-ryders,. Villeresi en Ascari hem het vuur na aan de schenen zullen leggen. Ook de rest van het veld ls zorgvuldig gekozen en zeker niet kans loos. Op Talbot, welke stukken sneller Is dan het vorige jaar, starten de Fran sen Rosier, Chiron, Etancelin en de Bel gen Claes en Pilette. terwijl voor de En gelse Heath Walter Motor uitkomen Stirling Moss in ons land bekend door zijn rijden in de spectaculaire 500 cc-klasse Macklin ende in Antwerpen woonachtige Nederlander Roosdorp, Roosdorp, die met zijn Ferrari Mille Miglia reeds vele triomfen vierde en het nu dus met de H.W.M. gaat pro beren, is de eerste Nederlander die aan een Grand Prix deelneemt! Een zeei gevaarlijke outsider is de Engelsman Whitehead, winnaar van de 24 uur-rit te Le Mans, die uitkomt met een Ferrari, IV- liter met compressor. Ook zal er rekening moeten worden gehouden met. de Zwitserse coming-man Fischer, die start in de nieuwe 2V- llter- Ferrari en die dit jaar reeds 3 grote prij zen won. Naast deze interessante en belangrijke strijd om de Grote Prijs staat, er ook nog een internationale race in de 500 cc- klasse op het programma. Hieraan ne men deel viel- Britten. 1 Deen. 1 Ameri kaan. 1 Belg en 5 Nederlanders. Deze laatsten zijn Lex Beels, Richardson. Göttgens, Flinterman en Dillenius. De KNAC deelt mede, dat de Grote Prijs van Nederland volgend jaar zal meetel len voor het Wereldkampioenschap! VOETBAL. SERIEWEDSTRIJDEN LDWS. D.W.S. uit Amsterdam spealt Zater dag tegen L.F.C. met zes eerste elftal spelers. De opstelling luidt Trock, Lavertu, Kil, Walther, Snij, ders. Stern, Diederlks, De Haas, Dijk stra, Koevoets, Schutte. Uitslag 8e étappe (ANGERS—LIMOGES) 1. Rosseel (Belg) 7.08 20 (met bo nificatie 7.07.20); 2. Lauredi (Frankrijk) 7.07.50 3. Geminiani (Frankr.) 7.00.4; 4. Voorting (Ned.) z. t.; 5. Diederioh (Lux.) z. t. 6. Cogan (West Zuid West Frank rijk) z. t.; 7. Levèque (West Zuid West) z. t-, 8. Diot (Parijs) z.t.; 9. De Hertog (Belg) z. t.; 10. Van Steenkiste (Belg) z. t.; 17. Robic (Parijs) 7.09.32; 23. Coppi (It.) 7.13.28; 24. Koblet (Zwits.) z. t.; 25. Bartali (It.) z. t.; 26. Bauvin (Oost Zuid Oost) z. t.; 27. Lucien Laza- rides (Frankrijk) z. t.; 28. Levèque (West Zuid West) z. t.; 33. Van Est (Ned.) z. t.; 34. Wagtmans z. t.; 36. Bobet (Frankrijk) z. t. Op de 38ste plaats ex aequo een groep van 40 renners, onder wie Peters (Ned.), Ockers (België), Magni (It.) e.a. allen ln dezelfde tijd als Coppi; 84. Faanhof (Ned). 7.14.27; 98. Dekkers (NI.) 7.23.59; Creton van lie de France heeft de strijd gestaakt. ALGEMEEN KLASSEMENT. 1. Levèque (West Zuid West) 44.57.21; 2. Bauvin (Oost Zuid Oost) 44.58.40; 3. Diederich (Lux.) 45.04.06; 4. Koblet (Zwits.) 45.04.23; 5. Luciën Lazarides (Frankrijk) 45.04.25; 6. Biagioni (It.) 45.05.03; 7. De Mulder (België) 45.05.25en 8. Bobet (Fr.) 45.05.52; 9. Van Steen kiste (België) 45.06.21; 10. Coppi (It. 45.06.27; 11. Geminiani (Fr.- rijk) 45.06.39; 12. Muller (Fr.) 45.06.41; 13. Rosseel (België) 45.07.50; 14. Magni (It.) 45.08.15; 15. Van Est 45.08.50; 16. De Cock (Belg) 45.09.20: 17. Barbotin (Fr.) 45.09.50; 18. Desbats (West Zuid West) 45.10.01; 19. Meunier (West Zuid West) 45.10.22; 20. De Rijcke (België) 45.10.33; 21. Bartali (It.) 45.10.37; 22. Goldschmidt (Lux.) 45.11.00 23. Ockers (Belg) 45.11.07; 28. Wagtmans (Ned.) 45.12.35 60. Peters (Ned.) 45.24.35 72. Faanhof (Ned.) 45.28.28; 75. Voorting (Ned.) 45.29.06 97. Dekkers (Ned.) 45.59.03. ïllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll WATERPOLO. Zijl-reserves kampioen In de uitwedstrijd tegen de Vest 2 uit Naarden wisten de Zijl-reserves op belde punten beslas: te leegen. Met het winnen van deze wedstriid werd te vens het kampioenschaD in de Res. 2e klas behaald. Nadat midachter Bik de bal in eigen doel had gedeponeerd (10) werd nog voor de rust een 3—1 voorsprong genomen door doelpunten van Bik. Na de hervatting gooide de Vest er een schepje op. Door 2 goede doelpunten van de Na ar dense midvoor (33) kwam de stand weer eeliik. Na dat Bik nog 2 x en de Vest nog 1 x had gescoord, kwam het einde met een 54 overwinning voor de Leidenaars. Sportsplintcrs De Nederlandse wel ter kampioen Giel de Roode zal op 9 Augustus te Brighton in een gevecht over 10 ronden van 3 minuten uitkomen tegen de En gelsman Jef Tite. Te Malmoe werd een voetbalwed strijd gespeeld tussen de Zweeds© eerste klasser Malmoe en Leeuwarden. De Zwe den wonnen de wedstrijd met 43, na dat de rust met een 21 voorsprong voor hen was ingegaan. De uitslagen van de door de Ne derlanders gespeelde partijen in het in ternationaal tennistournooi te East bourne lulden: Abdesselam (Fr.) sl. Van Swol 63, 7—9, 6—0. Rose (Austr.) sl. Dehnext 61. 62. Australië heeft de leiding met 8 pun ten, hetgeen betekent dat de Australi sche spelers nog geen enkele party ver loren hebben. Fanny in de knel tussen Leidse jeugd u (Van onze sportredacteur). Een formidabel aantal toeschouwers het sportpark Leidse Hout was zo goed als uitverkocht heeft gisteravond de door de A.V. .Holland" geor- ganiseerde nationale wedstrijden bijgewoond. Aan deze voor athletiek fees telijke belangstelling zal het starten van Fanny BlankersKoen en Wim Slijk- huis wel niet vreemd zijn geweest. Fanny won natuurlijk de 100 yards in de goede tijd van 10.9 seconden en gaf in het slotnummer, een zeer aan trekkelijke 4 x 100 meter, haar ploeg (Sagitta) als eerste loopster reeds zó'n voorsprong, dat zij bij het eerste wïsselpunt reeds in gewonnen positie lag. Na deze race moest de prima-donna Yan onze athletiek onmiddellijk het ha- zenpad naar de kleedkamer kiezen, want zeker wel een 500 jeugdige Leide naars dreigden haar te verpletteren, om in het bezit van haar vurig begeerde handtekening te komen. Maar ook de overige nummers van deze wedstryden waren goed bezet met lopers van klasse, zodat het geheel een boelend ky'kspel werd en tevens een uitstekende propaganda voor de athle tiek. De V. en L.-loper Theo Saat won zo wel de 100 als de 200 meter invitatie in de voortreffelijke tijden van respectie velijk 10.8 en 22.2. Indien men bedenkt dat de baan door de regenval wat zwaar was geworden, kan men de pres taties van deze coming-man niet hoog genoeg aanslaan. De oud-Nederlandse kampioen Jan Klein werd op beide nummers tweede. Om nog even terug te komen op de 100 yards dames: opvallend was hier de tyd van de elegant lopende Puok Brouwer van het Haagse Celebes, die met 11.3 - in de serie 11.1! - Fanny uitstekend party bood. Bij het polsstokhoogspringen ging de strijd voornamelijk tussen leermeester Cor Lamoree en leerling Swart, beiden van Haarlem, een duel dat nog voort duurde toen de duisternis reeds lang was gevallen en dat met tien centime ter werd gewonnen door Lamoree. De 800 meter gaf een felle stryd te zJen tussen Stada en Van Kreuningen. Eerstgenoemde trok er 200 meter voor ae finish met zyn soepele, lange passen tussenuit, maar de Trekvogels-man vocht hard terug en kwam op de streep nog naast Stada. Hy kwam niet meer dan 10 centimeter te kort. Siyfchuis boekte op de 1500 meter, nu Hans Harting niet van de partij was. een rustige overwinning met ruim vyf seconden voorsprong op de Hagenaar Van der Berg (V en L.). Op de 1500 meter voor C-klassers sleepte de Hol land-loper J. F. den Tonkelaar zeer tactisch de zege in de wacht. Onze stadgenoot bleef tot halverwege de laatste ronde in het peloton han gen en ging toen onweerstaanbaar naar voren. Slechts Meyboom kon de kracht opbrengen de Leidenaar te vol gen, maar passeren kon hij hem tooh niet meer. De 3000 met-er C gaf een vrijwel zelfde beeld. Ook hier kwam de overwinning aan 'n Leidenaar, de kei harde Noordermeer van de Bataven, die evenals Den Tonkelaar een paar honderd meter voor de eindstreep on weerstaanbaar wegvluchtte. Aandacht verdiende verder nog het fraaie lopen van de Bataven-junior J. v. d. Veer op de 80 meter, die hy met een royale voorsprong won. Holland verdient een pluim voor de voor tref feiyke organisatie - het pro gramma werd vlot en zonder een hape ring verwerkt - en hier zyn dan de be- langrykste uitslagen: 100 meter A (heren): 1. Jansen. (Gouda) 11.1 sec.; 2. Vroon (Shot) 11.3; 3. Van Leeuwen' (Vlug en Lenig) 11.4. 100 meter invitatie: 1. Saat (Vlug en Lenig) 10.8; 2. Klein (Vlug en Lenig) 11: 3. Poorten (Vlug en Lenig) 11.3. 1500 meter B (heren): 1. Den Tonkelaar (Holland) 4 min. 19.6 sec.: 2. Meiboom (Haarlem) 4.21.6; 3. Tuinman (Bataven Lelden) 4.22.6; 300 meter A (heren)1. Stada (DOS) 1.59; 2. Van Kreu- FANNY BLANKERS-KOEN in de knel nlngen (Trekvogels) 1.59, 3. Havenaar (AV '23) 1.59.8; 200 meter A (heren): 1. Jansen (Gouda) 23.1; 2. Vroon (Shot) 23.2; 3. Blankenstein (Trekvogels) 23.2. 200 meter invitatie (heren); 1. Saat (Vlug en Lenig) 22.2: 2. Klein (Vlug en Lenig) 22.5; 3. Greep (Trekvogels) 22.5; 200 meter B (heren); 1. Schaly (AV '23) 22.9, 2. Van der Meulen (Vlug en Lenig) 23.2; 3. Peers (Trekvogels) 23.3. 400 meter A (heren): 1. Verwey (Trekvogels) 51.1; 2. Wolsink (Par thenon) 52.3; 3. Van den Burg (Trekvo gels) 52 6; 1500 meter A (heren) - 1. Slijk huis (Trekvogels) 4 04 4 2. Van den Berg (Vlug en Lenig) 4 10. 3, Fekkes (DOS) 4.11. Zweedse estafette (heren): 1. Trek vogels 2 min. 7.6 sec.; 2. Gouda 2.08.6; 3. Trekvogels II 2.12. Polsstokhoogspringen: 1. Lamoree (Haarlem) 3.60 meter; 2. Swart (Haarlem) 3.50 m.; 3. Prins (DOS) 3.10 m. 100 yards (dames); 1. Fanny Blankers- Koen (Sagitta) 10.9 sec.; 2 Puck Brouwer (Celebes) 11.3; 3. Xenia StadtDe Jong (Olympla *48) 11.5. 4 x 100 meter dames: 1. Sagitta 51.4; 2. Celebes 51.7; 3. Olympla '48 52.4; 4. Nieuw Brunhllde 55; 5. Spor tief 55.4. 80 meter Junioren B: 1. J. v. d. Veer (Bataven) 9.6; 2. K. Habor (AAV '36) 10.2; 3. J. v. d. Laan (AW '36) 10.3; 4. F. v. Hameren (Holland) 10.5; 5. Diergaarde (Bataven). 4 x 80 meter Junioren B: 1. Holland 1 40.4; 2. Bataven 40,8: 3. Warmun- da 44.-. 600 meter Junioren B- 1. P. Veltman (Trekv.) 1.35,4; 2. C. v. Wanrooy (Hol land) 1.36.9; 3. M. Roosenschoon (Hol land) 1.40.-; 4. v. Rooyen (Bataven) 1.40.2; 5. A. P. Vink (Holland} 143,4; 6. P. Caspers (Bataven). 1500 meter Junioren A: 1. H. v. d. Weyden (Trekv.) 4.19,-; 2. P. Veltman (Trekv.) 4.25.4; 3. C. H. de Zwager (RK Holl.) 4,27,6; 4. D v. Beusekom (AVV '36); 5. Kortekaas (Warmunda). Totaal einduitslag, vereniglngsprijs: 1. Trekvogels 27 punten; 2. V. en L. 27 punten; 3. Bataven 15 punten; 4. DOS 15 punten; 5. Holland 10 punten; 6. Haarlem 10 punten. Tegenbezoek aan Dortmund Gemeente-avonden, excursie en gedachtenwisseling In het najaar van 1950 heeft een 5- tal leden van <ïe Marcus Gemeinde uit Dortmund, onder leiding van Pfarrer J. Walter, een bezoek gebracht aan de Hervormde Gemeente van Leiderdorp. Dit bezoek was een direct gevolg van de oproep, door de Generale Synode der Ned. Hervormde Kerk gericht tot de kerkeraden, om als plaatseiyke gemeen ten, hier en in Duitsland, contact met elkaar op te nemen en zo te komen tot vverkelyke en persooniyke ontmoetin gen. De gemeente van Leiderdorp kan dankbaar zyn, dat zij aan deze oproep gehoor he'cft gegeven en dat zy een groepje leden van de Deutsch Evan gelische Kirche in haar midden heeft mogen ontvangen. Op politiek en economisch terrein immers had men de Duitsers allang we:r „ont moet", maar op dit menselijke vlak spreken eigenbelang, zelfhandhaving, angst, wrok en andere „wereldse" overwegingen zo sterk mee, dat er van een werkelijk ontmoeten van de ander geen sprake ls, maar dat c'r al tijd een menselijk gesproken, onover- IJzeren balk verpletterde arbeider De 34-jarige ongehuwde arbeider Meenks uit Hengelo werd gisteren op het fabrieksterrein van de Kon. Machi nefabriek Gebr. Stork en Co. N.V. te Hengelo door een yzeren balk van 3500 kg getroffen en op slag gedood. De balk bevond zich op een lorrie, welke door een lier werd voortgetrokken. By het passeren van een wissel begon de balkte schuiven waardoor de man. die naast de lorrie liep, werd verpletterd. WORDT ,,'t WITTE KASTEEL" OFFICIERSMESS? B. en W. van Den Haag stellen aan de gemeenteraad voor het café-restau rant 't Witte Kasteel" in de Oostdui nen te Scheveningen van de eigenaar over te nemen en daarna te verhuren aan de genie. Deze wil de officiersmess van de Koninklijke Landmacht, die in het Grand-Hótel was gevestigd, maar in verband met de verbouwing daarvan moest worden overgeplaatst, hierin on derbrengen. brugbare kloof blyft bestaan. Nu ont moette men elkaar echter als leden van Christus' Kerk en dus ondanks alles als broeders en deze ont moeting had nu eens niet alleen maar plaats in de hogere regionen der kerk, tussen officiële pcrsoonlykheden, maar het was er een van doodgewone leden van twee doodgewone plaatselijke gemeenten. En juist daarom is de week, die de Dortmunders hier door brachten, van zo grote betekenis ge weest. Want nu kon men open en eeriyk tegenover elkaar uitspreken wat er in de harten leefde en nu kon men ook samen komen tot het punt, waar men elkaar toch met andere ogen ziet, n.l. het punt waar men samen Christus, de Heer, ontmoet. Wij waren immers bij elkaar als Duitse ©r> Nederlandse leden van Zyn Kerk? Zo is de week van 25 Sept.2 Oct. 1950 vol herinneringen aan vaak wel moeilijke, maar ten slotte zéér goede en biyde ogenblikken. Het waren drukke en vermoeiende dagen Behalve de samenkomsten met de Gemeente een begroetingsavond, twee gemeenten avonden en een week-end mat Jonge Kerkers zijn ook veel be zienswaardigheden in de omgeving be zocht waaronder vooral enige Hervorm de inrichtingen en instellingen. Aan het eind van de week waren gasten zowel als gastheren doodmoe. „Maar" zei den de Dortmunders „de wraak zal zoet zyn!" Noodweer in het land van Weert Tot tweemaal toe heeft gisteren in het land van Weert noodweer geheerst. In de voormiddag werden door een hevige rukwind elf zware eiken langs de Rijks weg ontworteld, waardoor het verkeer veel hinder ondervond, 's Middags zijn nog zes bomen omgewaaid. In enkele hulzen sloeg de bliksem in. maar dank zij spoedig ingrypen van bewoners en brandweer ontstond nergens .een ern stige brand. Hevige slagregens, verge zeld van hagel .deden de straten in korte tJjd blank staan. De burgemeester deelde mede. nog nooit een zo zware slagregen te hebben gezien. Voorts vernemen wy van het K.N.M.I te de Bilt. dat uit Beek by Maastricht een windstoot met een snelheid van 24 meter per seconde is gemeld. En dat gaan de Leiderdorpenaren dan nu ondervinden! Het is nu zover, dat een tegenbezoek aan de Marcus Ge meinde gebracht zal worden. Er kwam een uitnodiging voor 7 personen cn dat zevental hoopt Maandag a.s. in - alle vroegte te vertrekken, om een week in Dortmund door te brengen. Leiderdorp zal dan op zyn beurt iets van het leven van een Gemeente der Deutsch Evangelische Kirche mee kunnen maken een indruk kun nen krygen van de na-oorlogse toe standen in meest beschadigde stad van het Ruhrgebied. Het programma van dit bezoek is nog niet nauwkeurig bekend, maar in ieder geval zullen er ook gemeente avonden plaats vinden waarop Pfarrer Walter en ds Honnef inleidingen zullen houden over de onderwerpen: „De oer Christe- lyke gemeente van het N.T, en de Kerk van vandaag" en „Volkskerk en Ge meente". De gasten zullen proberen de Dort- mundse Gemeente een indruk te geven van wat er zich afspeelt in de Herv. Kerk in verband met de Nieuwe Kerk orde en van de situatie van het Jeugd werk. In de loop van de volgende week hoop Ik van uit Dortmund, iets te ver tellen over de belevenissen van de 7 Leiderdorpers tjjdens hun bezoek aan de Marcus Gemeinde. Zy allen hopen, dat ook nu weer iets zichtbaar zal worden van de gemeen schap der wereldwyde kerk, waarvan wy allen leden mogen zyn. Mevr. A. HONNEF—BENDER. Prins Bernhard vloog Prinses Wilhelmina uit Noorwegen terug Gisteravond, kort voor zeven uur, is Prins Bemhard met de regeringsda'rota geland op Soesterberg, dat hij tien uur tevoren had verlaten om Prinses Wil helmina, die enige weken in Noorwegen heeft doorgebracht, naar ons land terug te vliegen. De reis van Prinses en Prins had een vlot verloop. Winkels op Donderdag avond open? •BU mondeling overleg heeft minis ter Alzrechts zich bereid verklaard in het ontwerp winkelsluitingswet een wijziging aan te brengen, dat voor de instelling van een koopavond al leen Donderdagavond zou kunnen worden gebruikt. De minister zal de wens van verschil lende leden der Tweede Kamer-commls- sie om het initiatief van de koopavond in handen van het bedrijfsleven te stel len, ln overweging nemen.

Leidsch Dagblad | 1951 | | pagina 4