Geoff Duke foonl kunde in Asser T.T. Italiaanse „knecht" Biagioni won vijfde étappe met grote voorsprong Italiaanse overmacht murw gereden Lady Margaret sloeg Laga voor de „Grand" 90ste Jaargang LEIDSCH DAGBLAD Maandag 9 Juli 1951 Tweede Blad No. 27348 Slopend gevecht in 500 c.c.-klasse r (Van onze sportredacteur). Geoffry Duke, de tengere 28-jarige Brit met het gezicht van een vr<L?gen schooljongen, wiens ster twee jaar geleden met de vaart van een straaljager omhoog schoot, heeft Zaterdag het hart van motorminnend Nederland ge grepen. Met zijn één-cylinder Norton, die het in pure snelheid tegen de over macht van de Italiaanse 4-cylinder Gilera's, Guzzi's en gloednieuwe M.V.'s moest afleggen en met een fabelachtige meesterschap aan bochten- en rijtechniek, versloeg de kleine Duke op de vlakke wegen van de Drentse heide de room van de Azzuri in zó'n moordend en huiveringwekkend gevecht als Assen nog nimmer aanschouwde. Dat Duke's meesterschap op het ogenblik ongeëvenaard is, valt na deze 500 c.c.-monsterrit over bijna 300 K.M. in een veld van 's-werelds allersnelste rijders dan ook niet meer te betwisten. Norton's topman legde met deze zege voor de derde maal dit jaar beslag op de acht punten voor het wereldkam pioenschap, die een overwinning in T.T.-races oplevert. Twee Italianen, de wereldkampioen- ITmbërto Masetti en Nello Pagani op hun als circelzagen huilende Girela's en da voor de Guzzifabriek rijdende En gelsman Fergus Anderson hadden zich direct, na de start van de zware klasse als grimmige jagers aan het achterwiel van de het snelst wegspuitende Norton van Duce vastgebeten. Veertien ron den lang duurde dit gigantische ge vecht, waarin de jagers op enkele me ters afstand achter de Brit aangrom- den, wachtend op het moment dat zij de prooi zouden kunnen, bespringen. Dank z\j zijn subliem bochtenwerk, waarin Duke goed maakte wat zyn Norton aan snelheid te kort schoot en dank zij het feit, dat hij de con stant? recordsnelheid van gemiddeld Geoff Duke in de bocht. 153.87 k.m. per uur zó snel is nog nimmer te Assen gereden! wist te onderhouden, is dit door de Italianen vurig verlangde ogenblik niet geko- Integendeel, het waren de jagers, die deze slopende kamp moesten staken. Eerst raakte de Guzzi-rijder Anderson los. In zijn grote haast om zijn achter stand weer goed te maken, vloog Fergus met zijn machine tweemaal achtereen uit de bocht, zonder daarbij gelukkig ook maar één schrammetje op te lopen. Maar Anderson was toch nummer één, waar Duke mee had afgerekend. En in de genoemde veertiende ronde werd de Italiaanse nederlaag totaal. Eensklaps begon de Gilcra van Mu- setti te stotteren en direct daarop vertoonde de machine van Pagani bij liet schakelen lelijke kuren. Grauw van spift moest wereldkampioen Um- berto Masetti naar dë pits wandelen terwijl Pagani kilometers verloor. Weg waren de jagers! En verder onbedreigd, toegejuicht door de duizenden, vloog Duke voor de derde maal dit jaar naar de zege in de 500-c.c.-klasse. Wel trachtte de Gi- lera-ryder Alfredo Milani, die door het uitvallen van zijn landgenoten met der tig seconden achterstand op de tweede plaats was komen te liggen, in de res terende vier ronden nog iets van het Italiaanse gezicht te redden, maar ver der dan enkele seconden winst wist hij het toch niet te brengen. Het moordende tempo van de kop groep had intussen in het veld grote slachtingen aangericht. Van de 35 cracks het sterkste veld dat er in de wereld bijeen was te brengen! kwamen er slechts tien over de eind streep. Vjjf van deze renners hadden één of meer ronden achterstand. Zeer stelden teleur de voer nieuwe M.V.'s, die voor het eerst in een wed strijd uitkwamen en waaromheen de constructeur een mysterieuse waas had geweven. Zij vielen alle uit. Lous van Rijswijk en dr Fokke-Bosch, de enige Nederlanders, die het zware toelatings examen voor deze race met goed gevolg hadden afgelegd, eindigden zeer ver dienstelijk op de zevende en achtste plaats. Duke valt Dat er deze Zaterdag niet tweemaal het God save the King ter ere van Geoffry Duke ten gehore kon worden gebracht evenals veertien dagen ge leden te Francorehamps vond zijn oorzaak ln het feit. dat Norton's mo- torwonder kort na de aanvang van de race in de 350 c.c.-klasse ten val kwam. ..Ik viel er alleen maar af", zo sprak Geoff eenvoudig tot de ijlings toe geschoten hulpvaardigen, wier harten met een plof in hun schoenen waren gezakt, toen zij hem, scherp als de snede van een scheermes en met d? niet onaanzienlijke snelheid van zo tegen de 120 k.m. de S-bocht kor* bij De Haar hadden zien in glijden en hem er als een elastische bal. kopje- duikend over het Drentse asphalt, hadden zien uitkomen. Duke wandel de rustic- weg met het gebaar van iemand, die over een trottoirband was gestruikeld. Op het moment van zijn val er was toen net één ronde gereden was zijn voorsprong al zó groot, dat het honderdduizend-koppige publiek zich er al in berust had het verier met wat achterhoede-gevechten te moeten stel len. Met het verdwijnen van Duke werd de strijd in de 350-c.c -klasse weer een on beschreven blad. Een felle kamp werd er aan de kop gevoerd tussen de AJS- rijder Doran. Johnny Lockett (Norton) en Doran's teamgenoot Reg Armstrong. Ronden lang duurd? dit enerverende gevecht, om in de achtste ronde een abrupt einde te nemen. Lockett en Armstrong kwamen toen, in hun ijve rige jacht op Doran. die kans had gezien een 500 meter voorsprong te nemen, samen ten val en daarmede was het pleit beslecht. Met ruim een kilometer voorsprong op de AJS-rydsr Petch vloog Doran over de eindstreep. Een opvallende prestatie in deze race de Velocette-rijder Sandys-Winsch, die bij de start, zijn machine niet op gang kon krijgen en met minuten achter stand als laatste wegging. Van de 32e plaats rukte hij in tien ronden op tot de zesde om ten slotte nog als vijfde te eindigen. Onze landgenoot Lous van Rijswijk (Velocette bezette als beste Nederlander met één ronde achterstand de elfde plaats. Italiaans onderonsje In de 125-c.c-.klasse was het alles Italië wat de klok sloeg. Twee ronden lang kregen we een enerverend duel te zien tussen de Mondialrijders Gianni Leoni en Ubbiali. Laatstgenoemde kreeg echter in de derde ronde moeilijkheden met zijn machine en moest de strijd staken. Daarmede was de muziek er uit. Leoni werd dan ook met grote voor sprong winnaar, hetgeen in het Ita liaanse kamp gevierd werd met een formidabele zoenparty. De race kreeg nog een vermakelijk slot, doordat de Morini van Zinzani, die op de tweede plaats lag, een hon dermeter voor de finish er de brui aangaf. Zinzani holde, angstig omky- kend, met zyn motor naar de eind streep, waar hij juist enkele secon den eerder arriveerde dan de Engels man Leslie Graham, die voor het Italiaanse merk M.V. reed. Uitslagen: 125 cc." 1. Leoni ("Mondial), 213.27 k.m.: 2, Zinzani (Morini), op 2 min. 41.4 sec. 3. Graham (MV>, 4. Zanzi (Morini), 5. Bertonl <MV), 6. Mendogni (Morini), allen Italië Op één ronde: 7. Zijlaard (MV), 8. Wierda (Norman), 9. De Greef (Grefa), 10 Heineman (Eysink), 11. Lagerwey (Sparta), 12 Renooy (Eysink). Snelste ronde: Leoni (Mondial), 125.88 km/u. 350 cc.: 1. Doran (AJS), 142.68 km/u; 2. Petch (AJS), op 25 sec.; 3. Kavanagh, Austr. (Norton). 4. Coleman, Nw. Zeel. (AJS), 5. Sany-Winsch (Velocette). 6. Matthews (Velocette), 7. Thomas (Ve locette), 8. Mason (Velocette), 9. Klein (AJS, 10. Ranson (AJS), op een ronde: 11. Van Rijswijk (Velocette), 12. Whee ler (Velocette), 13. Van Doren (Velo cette). Snelste ronde: Doran (AJS), 146.84 km/u. 500 c.c.: Duke (Norton), 153.87 km/u; 2. Milani (Gilera), op 115 sec.; 3. Lo- renzetti (Guzzi), 4. Lockett (Norton), 5. Brett (Norton), 6. Perry Nw. Zeel. (Norjton), 7. Van Rijswijk (Triumph), 8. Fokke Bosch (Norton), 9. Pagani (Gilera), 10. Amm. Rhodesia. (Norton). Snelste ronde: Duke (Norton) 156.66 km/u. Dictator Binda sprak. (Van een speciale verslaggever). Ploegleider Binda heeft gesproken. En wel zo duidelijk in de vijfde étappe van Parijs naar Caen, dat de Italiaanse ploeg een étappe won, dat de win naar, Biagioni, tevens drager werd van de gele trui en dat Italië voorts de eerste plaats veroverde in het landenklassement. Zware klappen voor de Franse, Belgische, Zwitserse, Luxemburgse en andere ploegen, die blijkbaar geen onheil voelden naderen, toen Biagioni, tezamen met Colinelli, reeds na 25 km. een uitlooppoging waagde, welke zo wonderlijk goed slaagde. Wie was Biagioni? Moest men niet uitsluitend letten op de drie favorieten van de Italiaanse ploeg, Coppi, Bartali en Magni? Het was toch niet mogelijk, dat Binda een vierde man naar voren zou schuiven, een renner, die iedereen kwalificeerde als „knecht" van de grote sterren, maar zeker niet als drager van de gele trui. Eerst toen de andere ploegleiders ontwaakten uit hun na- ieve droom, was het te laat. Want Biagioni en Colinelli hadden op 'n gegeven ogenblik, ongeveer een kwartier voorsprong op het peloton, slechts 60 kilo meter voor Caen. Biagioni moest ongeveer 9 minuten tijd winnen op Diede- rich, de drager van de gele trui, om leider te worden in het algemeen klasse ment. En aan die opgave heeft hij ruimschoots voldaan. Heeft Binda de slag van de vijfde étappe dus güansrijk gewonnen? Indien men de situatie meer alge meen bekijkt, doemen de contouren van de Italiaanse tactiek zeer duidelijk op. In vroeger jaren was het zo, dat cracks als Coppi en Bartali gewoonlijk met tien. vijftien soms wel twintig mi nuten achterstand op de leider van de gele trui aan de bergétappes begonnen. Dat betekende, dat Coppi en Bartali die achterstand wegwerkten in de étappes van de Pyreneeën, om dan de zege te behalen in de étappes van de Aipen, Maar daar was risico aan verbonden. Een lek bandje, een kleine valpartij en deze tactiek kon op een falikante mis lukking uitlopen. Waarom risico genomen, heeft Binda gedacht, als het ook gemakkelijker •kan? En dus stuurde hij een van de mindere goden van de Italiaanse ploeg vooruit met de bedoeling, dat Italië bij het bereiken van de Pyreneeën geen achterstand zou hebben, zo mogelijk met een voorsprong in het landenklas sement zou staan. Indien Binda in de nog komende étappes deze tactiek vol houdt, is het doel waarschijnlijk al bij de voet van de Pyreneeën bereikt. Over de prestaties van dc Nederland se ploeg in de vierde en vijfde étappe kunnen wfj tevreden zijn. De zeven man konden uitstekend in het pelo ton meekomen,, al ging het met Die- lissen wat minder goed dan Zaterdag in de étappe naar Parijs. Maar Dek kers heeft zich uitstekend hersteld en de andere ploegmaten hadden geen moeilijkheden, al bleef pech, zoals wij j later zullen zien, ook dit keer niet j uit. Het was jammer, dat Gerard Peters in de sprint van het peloton bij de finish letterlijk en figuurlijk werd weggedrukt. Hij zat uitmuntend, maar begonnen in het midden van de de hij volkomen aan de linkerkant, vrij brede weg naar de finish eindig waardoor hij niet voluit heeft kunnen sprinten. En dat kostte hem de twee de plaats. Gezapig begin Het begin van de étappe was eng ge- •zapig, men reed knus bij elkaar en de volgers hadden alle gelegenheid om nog eens na te kaarten over de weder-' waardigheden van Zaterdag, over de sprong van Magni, toen hy achter zijn ontsnapte ploegmaat Coppi aanging en m Roger Leveque van de Franse West-1 hel hoofd vort het peloton. Onze s Zuld-W ent-ploeg won Zaterdag de landgenoot Wout Wagtmans ligt °Pi* vierde etappe van dc Ronde van \dc derde plaats. Frankrijk. Op dc foto gaat hij aan zodoende tevens de geletruldrager Die derich meezoog, over de tactische fou ten in het laatste gedeelte van de rit •van het trio La-za rides, Teisseire en Baldassari. alle drie leden van de Franse nationale ploeg, die met nog drie andere renners aan kop lagen en zo dom reden, dat Leveque kon ont snappen, waardoor aan de snelle spur ter Baldassari een bykans zekere zege ontging. Er kwam enige opschudding in de karavaan, toen, nadat een eerste uit looppoging van vyf man was gefnuikt, kort voor Mezleres, op 27 ken. de Itali aan Serafino Biagioni en Angelo Coli nelli van de Franse Oost-Zuid-Oost- ploeg een bevlieging kregen en op de brede auto-weg, met wind tegen, zo st<ug aantrapten, dat zij tussen Mantes en Rosny, 42 km., al 2Vz minuut voor lagen op het peloton. Intussen had Wirn van Est, kort voordat deze vlucht begon, een kapot wiel gehad. Voorting, Peters en Faanhof hadden er voor ge zorgd, dat de aansluiting weer spoedig tot stand kwam. Het'peloton trok zich weinig aan van wat er ver vooruit gebeurde. Het ver schil werd steeds groter. Te la Barre-en-Ouche, 122 km., was de voorsprong aangegroeid tot 13 min. 45 sec., hetgeen zeggen wilde, dat toen zowel Diederich zijn gele trui als Leveque zijn tweede plaats in het algemeen klassement kwyt was. Van de vroege morgen af had er al onweer in de lucht gezeten, en ter- wyi de twee kopmannen zich langs de slingerweg door het bos van Bro- glie, 135 km. omhoog werkten, begon het flink te regenen. Maar zij namen niet de moeite hun plastic jasje aan te trekken, lieten het malse buitje het malse buitje en trapten opgewekt nog wat harder aan. Met de bevoorradingapost van Orbic, ln het departement Calvados, op 146 km., bijna in zicht, kwam de Italiaanse ploegleider Binda een praatje maken met Biagioni. Het parool luidde blijk baar „doorgaan", want de donkere Se rafino nam weer resoluut de kop. In het peloton bleef men passief, werd althans geen serieuze achtervolging in gezet. Toen Forlini plotseling demar reerde liet men hem gaan en een vlucht van Diot, eveneens van de Pa- rijse ploeg, werd evenmin beteugeld. Afgelopen met Colinelli Met nog slechts een kleine 50 km. voor de boeg werd het duidelijk dat, een incident of zware materiaalpeoh uitgezonderd, de zege niet meer aan een van beide kopmannen kon ontgaan. Te Sainte-Marquerite, 175 km., kwam er een einde aan de samenwerking tussen Serafino en Angelo, nadat ze elkaar over een afstand van 150 km. als broeders hadden terzyde gestaan. Colinelli kreeg een inzinking en moest Biagioni laten gaan. Als ge vleugeld snelde de Italiaan door het flauw golvende landschap met een zwerm volgauto's vol lachende Itali anen achter zich, tenvyl een molen vliegtuig hem tijdens de laatste rush vergezelde en herhaaldeiyk zo laag daalde, dat het landingsgestel bijna de korenaren raakte. Zijn stormloop werd door geen pech ondei'broken en met een tijd van 6 uur 10 min. 34 seconden behaalde hij niet sleohts de étappezege, maar ook de eer ste plaats in het algemeen klassement. Met de arme Colinelli, die, nadat hij door Biagioni gelost was, volkomen dood was komen te zitten, liep het slecht af. Met het lawaai van een eskader bommenwerpers starten 's werelds snelste renners hun machines - kleine machinefabrieken op zich zelf - voor het huiveringwekkend ge vecht in het hoofdnummer van de Asser T.T.-races: de strijd in de zware klasse Hy werd ingehaald en achtergelaten r door het grote peloton, dat ook Diot en Forlini geabsorbeerd had. In elk geval vond het voldoening, dat de overwinning ten deel viel aan de I man, die zich tijdens deze rit onte- I genzeggclijk de beste had getoond en van de aanvang af doorslaande bly- ken van strijdlust, moed en taaiheid i had gegeven. Vooral de laatste 30 km reed hy in prachtige stijl, als een groot kampioen. Etappe van Zaterdag Hoewel de uitslag van de vierde étap pe, van Le Treport naar de Franse hoofdstad, de indruk wekt, dat het pe loton er een uitstapje van gemaakt zou hebben, is het tegendeel hiervan waar. De rit werd gekenmerkt door veie uit looppogingen en een strijd tussen de twee Italiaanse groten, Fausto Coppi en Magni. In de omgeving van Saint Germain sur Bresle, 37 km. van de start maakte een groepje renners zich los, onder wie Bobet. Barbotin, Koblet, Coppi. Voorting en Marinelli. Zij wis ten ongeveer 50 seconden voorsprong op het peloton te nemen, dat evenwel ac tief bleef en zo zag men plotseling Magni er tussen uitgaan, dadelijk ach terna gezeten door de Belg Ockers, de drager van de gele trui Diederich en nog enkelen, in totaal ongeveer 12 man. In hoog tempo ging het a oh ter de vluchtelingen aan, die in minder dan 20 km. werden ingelopen. Hun ontsnap ping, die gevaarlijk had kunnen wor den en het beeld van de ronde volko men had kunnen veranderen, was te niet gedaan. Achter deze groep joeg een tiental renners met o a. Wagtmans en Bartali en op enige afstand daarachter een klein peloton, aangevoerd door Lucien Lazarides. Langzamerhand werden de onderlinge verschillen kleiner en bij Beauvais, was de samensmelting een feit. Voortdurend wijzigde zioh hierna de positie en enkele uitlooppogingen hadden tot gevolg, dat 40 km. voor het einde een kopgroep ontstond bestaande uit Couvreur, Forlini en Leveque, later bijgestaan door Baldassari, Apo Laza rides en Teisseire. Tot 10 kilometer voor de finish bleef dit zestal bijeen, waarna Leveque een spurt inzette, die zijn rivalen te machtig bleek en hem met 22 seconden voorsprong door de finis/h deed gaan. Uitslag 4e etappe (Le TreportParijs) 1. Leveque (W.Z.W. Fr.) 4 43.15 (met bonificatie 4.42.15); 2. Balda- sari (Fr.) 4.43.37 (met bonificatie 4 43.07); 3. Couireur (Belg.) z. t. 4. Teisseire (Fr.) Zjt.; 5. Forlini (Parys) z,t.; 6. A. Lazarides (Fr.) 4.44.04 7. Gueguen rEr.) 4.45.36; 8 De Rycke (Belg.) Zjt.; 9. een grote groep exaequo. met onze landge noten Faanhof, Dielissen, Wagt mans, Voorting, Van Est en Pesters. Voorts Goldsohmid't, Diederich, Kemp, Bartali Rosseel, Ockers, Bo bet Koblet, Magni, Coppi en Ro- bic allen 4.45.36; 101 Dekkers (Ned) 4.49.0. Uitslag 5e etappe (ParysCaen) 1. Biagioni (It.) 6.10.34 (met bo nificatie: 6.09.34); 2. Blusson (Pa rijs) 6.20.33 (met bonificatie: 6.20. 03); 3. Magni (It.) z.t.; 4 Koblet (Zwits.) z>t. 5. Ockers (Belg.) z.t. 6. Sciardis (He de Fr.) zjt. 7. 88 renners ex aequo, allen z^t. als Blus son (6.20.33), waarbij alle Neder landse renners, tevens Bobet, Ro- bic, Diederich Coppi, Bauvin. Ros si, Bartali. Leveque, Rosseel, Apo en Lucien Lazarides, Ruiz, Redolfi en Meunier. Alg. Klassement 1. Biagioni (It.) 30 05.11: 2. Die derich (Lux.) 30.06.17; 3. Leveque (W.Z.W Fr.) 30.08.20 4. Baldassari (Fr.) 30 08.38; 5 Ockers Belg.) 30.08.58 6 Meunier (W.Z.W. Fr.) 30.09.09; 7. Teisseire (Fr.) 30.09.42: 8. Fedolfi 'He de Fr.) 30.09.45; 9. Bauvin O.Z.O. Fr 30.09.51; 10. Rossi (Zwits.) 30.10.04;. 17 ex aequo: Coppi (It.) 30-11.07 Koblet (Zwits.), Bartali (It.). Magni (It.). Bobet (Fr.), De Rijcke (B.). Ros seel (Belg.) en L. Lazarides (Fr.) allen Zjt.; 26. Wagtmans (Neder land) 30.11.40; 53. Faanhof (Ned.) 30.14.29; 73. Peters (Ned.) 30.17.12; 76. Van Est (Ned.) 30.19.39; 93. Dekkers (Ncd.) 30.36.30; 94. Voor ting (Ned.) 30.26.47; 99. Diclisscn (Ned.) 30.28.56. Engelsman Fox verrassing van Henley In de finale van de Grand Challen ge Cup heeft Lady Margaret uit Cam bridge met één lengte van Laga ge wonnen. De Nederlandse Acht leverde een moedige stryd. Beiden ploegen gingen van start met een stevige bries tegen. Laga was snel weg. na 400 meter had den de Delftenaren een kleine voor sprong met het tempo van 36 roeiend tegen Cambridge 39. Na 600 meter afgelegd te hebben zette Cambridge een spurt in, passeerde de Nederlandse ploeg en met een kleine voorsprong namen de Engelsen de lei ding over. Beide ploegen hielden toen een tempo van 33 slagen per minuut aan. Na 800 meter was de Engelse ploeg tot een kwart lengte voorsprong uitge lopen en geleidelijk aan werd deze ver groot. Toen de helft van de race achter de rug was leidde Cambridge met drie kwart lengte. Nu konden de Nederlan ders de zege van de Britten niet meer verhinderen. Beide ploegen roeiden uitstekend met een lengte voorsprong gingen de En gelsen als eerste over de finish. De tijd van de winnaar bedroeg 7 min. 15 sec. De sensatie van de dag bezorgde ons dc 24-jarige Deen Larsen, die met vier en een halve lengte verloor van de Engelsman Fox. een medisch stu dent uit Cambridge. Na een prachtige start nam Larsen de leiding. Op 300 meter lag hy een halve lengte voor en op 500 meter werd dit tot twee lengten vergroot. Dit bleef zo tot op 900 meter. Toen legde Larsen er nog een schepje bovenop en het leek dui delijk, dat Fox geen kans meer had. Totdat echter bij de 1800 meter ton, •dus 300 meter voor dc finish, Fox plotseling geweldig kwam opzetten, zijn achterstand verkleinde tot een enkele lengte en enkele ogenblikken later zelfs de leiding nam. Larsen zakete toen totaaa in en ging zigzag over de baan. Een ieder ver wachtte, dat hy de race niet meer zou kunnen uitroeien. Onder geweldig en thousiasme ging Fox door de finish in de tijd van 8 min. en 59 sec. Voorwaar de sensatie van Henley. In de finale om de Thames Challenge Cup won de ploeg van de University of Pennsylvania (Ver. St.) met één lengte van de Duitse ploeg Flursheim Russels- heim. in de tijd van 7 min. 19 sec. Bij de double sculls wisten de Engelsen Crowden en Lloyd in de finale om de Silver Goblets, een gemakkelijke over winning te behalen op de Belgen Rosa en Antwerpen. Crowden en Lloyd no teerden een tijd van 8 min. 52 sec„ waarmee zij de winnaars van het vorig jaar met aanzienlijk verschil versloegen. WATERPOLO. Tournooi De Zijl Met een vrij grote publieke belang stelling vond gistermiddag in de zwem inrichting Ds zyi het jaariykse polo- tournooi van De Zijl om de Galvano- bekers plaats. Door verhindering van de 1ste klassers waren er 2 afdelingen van de 2de klassers gevormd, met in de lste afdeling G.Z.C. 2. dat res. 1ste klas speelt. In de eerste afdeling wist G.Z.C. 2 de beker in de waoht te slepen, door te winnen van D.W.T. en Sleutelstad. In de tweede afdeling werd de beker ge wonnen door V.Z.V. uit Velzen. door overwinningen op Surae en De Zijl. Uitslagen: Afd 1: G.Z.C. 2—D.W.T. 9—0; D.W.T. —Sleutelstad 53. G.Z.C. 2Sleutel stad 61. Afd. 2: V.Z.V.—Surae 3—1, V.Z.V.— De Zijl 43, SuraeDe Zijl 3—2.

Leidsch Dagblad | 1951 | | pagina 3