Geheime Opdracht r Kunt U niet slapen Paedla ee die geheimzinnige Kluizenaar STADSNIEUWS Radio-programma MAANDAG 9 JULI PSEUDO-VOGELPEST WEER STIJGENDE De burgemeester van Oostzaan, de Iheer A. Hes, heelt naar aanleiding van een vraag van een der raadsleden in de gemeenteraadszitting een verklaring afgelegd over het verloop van de pseu- do-vogelpest bij de pluim veebedrijven in Oostzaan. De burgemeester deelde me de, dat hij een gesprek heeft gehad met dr H. H. Scholten van de veeartsenij- kundige dienst, die mededeelde dat de ziekte over het gehele land, in tegen stelling met enige tijd geleden, thans weer stagende is. 'Ineez. Med.-odver* COMPLOT IN ETHIOPIË ONTDEKT Acht personen, onder wie een minis ter, zijn in Ethiopië gearresteerd en be langrijke documenten in beslag geno men na de ontdekking van een com plot. Volgens de politie hebben alle gear resteerden tegenover Haile Selassie schuld bekend en om vergiffenis ver zocht. De meeste gearresteerden zijn ambte naren. De keizer heeft opdracht ge geven tot het houden van een proces, terwijl de politie het onderzoek voort zet. Men liet zich niet uit over de aard van het complot, maar volgens ambte naren was het door het buitenland ge ïnspireerd en mogelijk communistisch'. VOORSTEL TOT BELASTING HEFFING OP ZWITSERSE ONDER NEMINGEN AFGEWEZEN. De Zwitserse kiezers hebben gisteren met 34*1.256 tegen 165.601 stemmen een •voorstel afgewezen tot invoering van een speciale belasting, te betalen door de ondernemingen, voor de financiering van buitengewone militaire uitgaven Het voorstel voorzag in een belasting heffing op banken openbare nutsbedrij ven, tramwegen en staatsverzekerings ondernemingen. De federale raad, het parlement en de meeste politieke par tijen hadden de bevolking aanbevolen het voorstel af te wijzen. Slechts 36 procent van de kiezers kwam ter stembus. EEN SOVJET-LUCHTPARADE. Maarschalk Stalin heeft de grote luchtparade ter viering van de Russi sche luchtvaartdag bijgewoond. Met Molotof, Malenkof. Beria en andere leden van het Politbureau stond hy op het podium. Ook vele leden van het corps diplomatique en vele attaché's waren aanwezig. Aan deze parade, die geleid werd door generaal Zhigarew, namen 480 vlieg tuigen deel. De parade duurde 75 mi nuten. Een commentator van radio-Moskou gaf een ooggetuigeverslag van de ge beurtenis De demonstratie werd ge opend met vliegtuigen, die geweldige rode spandoeken meevoerden met Sta lin's portret en de leuzen „voorwaarts •naar het communisme" en „Stalin zij geprezen". Westelijke waarnemers hebben bij de ze luchtparade verscheidene nieuwe typen vliegtuigen waargenomen, die nog niet eerder getoond zijn. Onder meer waren er tenminste twee nieuwe straaljagers, die men sneller acht te zijn dan de Mig-15, een lichte bommenwerper met straalaandrijving, die waarnemers beschreven als een ma rinevliegtuig, dat op het land gestation- neerd Is en gebruikt kan worden tegen schepen, een twee-motor'g watervlieg tuig, ontworpen door Berjef, en een één-motorig watervliegtuig. De Westelijke militaiie attaché's raakten onder de indruk van een nieuwe Jak fontworpen door Jakowljef), dat op kan stijgen met een startbaan van slechts 15 meter. U presteert méér onder het genot van de gezonde en verfrissende de Loongrens invaliditeitswet, ziektewet en ziekenfondsenbesluit De loongrens, welke in sommige so ciale verzekeringswetten voorkomt, is zoals bekend met ingang van 2 Juli jl. verhoogd van f. 4725 tot f. 4925 per laar. Het maximum dagloon, waar naar de nremies en de uitkeringen wor den berekend, is van f. 13 op f. 14 ge bracht. Als ziekenfondspremie moet od het loon van de werknemer l,8c; tot ten hoogste 25 cent per dag, f. 1,51 per week of f. 6,57 per maand worden in gehouden. Ten behoeve van de ziekengeldverze- kering kan. behoudens toegestane uit zonderingen. lcc van het loon tot ten hoogste 14 cent per dag. 85 cent per week of f. 3.65 per maand worden ge kort. Ministers vergaderen in Trèveszaal Vandaag hield de Raad van Minis ters zijn gewone wekelijkse bijeenkomst in de Trèveszaal van het ministerie van Verkeer en Waterstaat, Sinds jaar en dag was het de gewoonte, in het-Mi nisterie van Justitie te vergaderen. De zaal. welke in dat departement be schikbaar is. ligt echter aan het druk ke plein, waar het lawaai vaak sto rend op de discussies werkte. Vandaar, dat men besloot voor de wekelijkse bijeenkomsten de fraaie Trè veszaal in beslag te nemen, althans gedurende de zomermaanden. 13 VRIJE ZONDAGEN VOOR HORECA-PERSONEEL? De Minister van Sociale Zaken heeft geen bezwaar, zo zegt hij in ziin Me morie van Antwoord aan de Tweede Kamer t.a.v. het wetsontwerp tot wij ziging van de Arbeidswet 1919, het minimumaantal Zondagen die een rust dag moeten zijn voor hotel-, café- en restaurant-personeel op 13 in plaats van op 12 te stellen. Het aantal vrije Zondagen verder te verhogen acht hij voor het ogenblik onmogelijk. Voor 1V2 millioen wol verloren B.E.K. OPSLAG TE TILBURG TOTAAL VERBRAND. De grote wolopslagplaals van de N.V. Wollen Flanel Fabriek B.E.K. te Til burg gelegen temidden van een inge wikkeld gebouwencomplex in de on middellijke nabijheid van de Metro- pole schouwburg is gistermorgen tot dc grond toe afgebrand. Het gebouw had een afmeting van 60 bij 30 meter en was tot de nok toe gevuld met balen wol. Daar de opslagplaats geheel tussen andere fabriekscomplexen ingebouwd ligt, was het voor de brandweer een zware taak het vuur, dat met 12 stralen werd aangetast, te bestrijden. Het vuur werd op de meest effectieve wijze aangetast; de belendende gebou wen konden worden behouden. Na vele uren werken wist men het vuur te lo- caliseren. De schade bedraagt ruim lri millioen gulden en wordt door verzekering ge dekt. De oorzaak is wolbroeiing. Het bedrijf wordt door deze materiaal- verwoesting niet gestagneerd. HENRI NOLLES IN DE BLOEMETJES! Zaterdagmiddag is in de Kurzaal te Scheveningen Henri Nolles gehuldigd. Nolles heeft 25 jaar lang op de kinder- matinée's, die hier gegeven werden, jong en oud geamuseerd. Nadat de avonturen van Miicky Mouse ten tonele waren ge bracht, voerde o.a. de heer W. Brede- rode namens de Exploitatiemaatschappij Scheveningen het woord. Hij huldigde Henri Nolles zeer hartelijk en sprak de hoop uit, dat hij nog lang zou mogen optreden. Het lid van de Prov. Staten, de heer van Dijk huldigde Nolles als paedagoog en herinnerde aan diens optreden voor leden van het Koninklijk Huis, voor wijlen Z.K.H. Prins Hendrik, voor onze tegenwoordige Koningin toen deze nog Prinses Juliana was en voor de Prinsesjes. Nog vele anderen voer den het woord en öe heer Nolles ont ving vele bloemen en diverse cadeaux. De jubilaris besloot de middag met een aantal goocheltrucs. BEIAARDWEDSTRIJD TE ROTTERDAM Voor de elfde nationale beiaardwed- I strijd op Woensdag a.s. te Rotterdam zullen 10 beiaardiers op de Stadhuis toren hun krachten meten. Het zijn de heren Jan van Ealkcm, P. H. Broerse N. Bruyn, Wim ter Burg, W. L. Hart- hoorn, R. Heering (Oegstgeest), Peter Maassen, Arie Peters, Rien Ritter en B. J. van der Veen. De heren A. van Balkoni, Jac. Bon set, W. J. A. P. Creman, dr W. van der Eist en Ferd Timmersmans zullen de jury vormen. Iedere deelnemer speelt als verplicht nummer het Praeludium van Sjef van Balkcm, dat in de compositiewedstrijd van het vorig jaar werd onderschelden. Dan volgt een improvisatie over een opgegeven thema en ten slotte een vrij nummer. BROMFIETSERS IN BELGIE OP FIETSPADEN Naar de A.N.W.B. verneemt, is thans in België de bepaling van kracht ge worden, dat rijwielen met hulpmotor van maximaal 50 cc. voortaan op de rijwielpaden moeten rijden, de oplos sing, welke vcor ons land, gelijk be- I kend. ook dcor de A.N.W.B. werdt aan- I bevolen. Alleen wanneer zich langs de j grote weg geen rijwielpad bevindt of wanneer dit onbruikbaar is. mag in België van de grote weg gebruik wor- I den gemaakt. COEN V. OR SOU W EN JAN PIETSE NAAR INTERNATIONAAL WERELD KAMPIOEN SCHAP ACCORDEON. De Bosschenaar Coen van Orsouw en de Hilversummer Jan Pietse ziin door die Nederlandse Accordeonassociatie aangewezen om ons land op de we reldkampioenschappen te Parijs te ver tegenwoordigen. omdat zij gisteren op het Nationaal eindconcours voor Ac cordeonsolisten. dat te Hilversum werd gehouden, het hoogst aantal punten behaalden. Gistermiddag begonnen in hotel Jans te Hilversum de kampioenschappen voor de ..ere-professionals". De inter nationale jury. bestaande uit de heren H. Schittenhelm 1 Duitsland). Conway Craves (Engeland). A. Ackermann (Zwitserland) en Frans van Capelle (Nederland) riep Van Orsouw met 90 punten tot winnaar in de klasse der .ere-professionals" uit. Pietse verkreeg 87 Vj punt. Derde werd Arie Willems uit Helmond met 85 pnt. De Amsterdam mer Johnnie Meijer had zich terug ge trokken omdat hil niet voldoende tijd tot voorbereiding had gehad. LANDGENOOT BIJ AUTO-ONGELUK IN OOSTENRIJK GEDOOD. Gisteren is tijdens een auto-ongeluk bij Sankt Anton in de Oostenrijkse Alpen, de 40-iarige Nederland®'* H. Ber- kers uit. Heerlen, op slag gedocd. De bestuurder van de wagen de 34-jarige M. Mertens uit Rpggel (De Peel), als mede diens echtgenote, werden zwaar gewond. De auto daalde een steile helling ten oosten van hotel Mozerkreuz af, toen de remmen weigerden en de wa gen in volle vaart tegen een smidse botste. Mevrouw Berkiers, wiens echt genoot om het leven kwam. kon uit de wagen springen en werd slechts licht gewond. TRAPPERS IN ELKAAR: MEISJE GEDOOD. Gisteravond is de 11-jarige Antonia Rommers uit Steenbergen gedood bij een ongeval ln de omgeving van haar ouderlijke woning. Het meisje kwam met een vriendinnetje over de Stoof- diik gereden, toen de trappers van haar fietsen in elkaar verward raak ten. De meisjes vielen en Antonia kwam daarbij iuist terecht voor demo tor van iemand uit Nieuw-Vossemeer. De motorrijder remde krachtig, maar kon een botsing niet voorkomen. Het meisie. dat in Steenbergen de kermis had bezocht, werd 00 slag gedood. NEDERLANDSE ACCORDEONORKES TEN WONNEN OP INTERNATIONAAL CONCOURS In Bad Kreuznach in Duitsland is een internationaal concours gehouden, waar aan werd deelgenomen door. 34 accor deonverenigingen uit diverse landen. De eerste prijs werd behaald door het accordeonorkest 'Exelsiori uit Rotterdam, dat als eerste prijs een gouden medaille ontving, benevens de „Grote prijs van Na he aan de Rijn". De tweede prijs was eveneens voor een Nederlandse ac cordeonvereniging en wel voor het or kest 'Kunst door oefening' uit Arnhem. De derde prijs ging naar een accordeon orkest uit Frankrijk. (Ingez. Med.-adv.) door rheumatiek, spit, ischias, hoofd en zenuwpijnen, neemt dan geregeld Togal. Togal verdrijft snel en afdoen de die pijnen en U slaapt weer rustig de gehele nacht door. Togal baat waar andere middelen falen. Togal zuivert de nieren en is onschadelijk voor hart en maag. Bij apotheek en drogist f. 0.83, L 2.08 en f. 7.94. FEUILLETON Yef+aald uit het Engels door VICTOR BRIDGES 31). Nee, dat kan natuurlijk niet. Bo vendien zou het nog erger zijn als je een -zeer goede kans, om privé-detecti- vewerk te verrichten op die manier zou verknoeien. Hazel keek hem ondeugend aan. Hoe zullen we het aanpakken? We •kunnen hier niet blijven zitten en dui men draaien. Daar heb je volkomen gelijk ln. Als een dergelijke aanwijzing op Je weg komt, moet je er gebruik van maken. Ik geef toe, dat we nog niets defini tiefs tegen Maxwell of Felgate kun nen inbrengen, maar ik heb de overtui ging, dat het goed zal zijn, hen terde ge in de gaten te houden. Zal datniet een gevaarlijk werkje zijn? Er wa6 opeens iets van angst in Hazel's stem te horen. Een zekere voorzichtigheid zal na tuurlijk gebeden zijn, antwoorde Mau rice met een grinnik. Ik loop over het probleem de hele middag al te pieke ren en ik geloof dat ik een pracht plan heb uitgebroed. Voor de dag ermee! Ik denk er over om naar Cam bridge te reizen en daar te gaan -pra ten met een 'knaap, die een clubge noot van mij is. Hij is professor aan de •universiteit en heet Graham. Hij heelt in de oorlog by de Geheime Dienst ge werkt en deze affaire hier is een zaak, die geknipt voor hem zou zijn. Het idee is niet slecht. Hazel knik te goedkeurend. Ik zou graag zijn oordeel eens ho ren. Hij zal me waarschijnlijk vertel len, dat ik een dwaas ben en dat wacht's, ik hoor iemand praten, er schijnt bezoek te komen Op de loopplank klonken vcetstap pen, hierna was het even stil. Ben je thuis, Wentworth? noor den ze een stem roepen. Nee maarMaurice liet het sneetje brood, waar hij mee bezig was, ojit de handen vallen en staarde naar het luik in de zoldering. Wat is er? vroeg Hazel ongerust. Ik ben gek of Hij maakte zijn zin niet af en klom haastig om hoog om zijn bezoeker te ontvangen. Mag ik binnenkomen? riep deze thans. Hazel was enigszins van naar stuk gebracht door deze plotselinge swrmg en bleef doodstil zitten. Boven >p het dek hoorde ze Maurice's stem ver bazing zeggen: Ben je het werkelijk? Wie .wveert dat er geen wonderen meer geoeu-en! De een of andere moderne schrij ver zei zoiets. Maar wat heeft aat te maken met mijn bezoek aan jou? Het is absoluut bovennatuurlijk! Stel je voor, ik was juist bezig iemafid te vertellen, dat ik het plan had jou op te zoeken! Ik ben blij dat ik je op deze ma nier de reis naar Cambridge bespaar. Maar wat in vredesnaam brengt jou opeens hier? Kom naar beneden en ertel me alles Door het luik klommen de beide mannen omlaag en even later kwam Maurice het vertrek, waar Hazel gela ten de gebeurtenissen afwachtte, bin nen gevolgd door een lange, keurig ge klede,haar onbekende man, wiens smal le enigszins laatdunkende gezicht een ir.druk van grote intelligentie maakte Teen deze vreemdeling Hazel in het oog kreeg, bleef hjj staan en boog beleofd. Mag ik u even voorstellen: meneer Nigel Graham, juffrouw Barton Mau rice keek Hazel lachend aan. Het lijkt wel of ik kan toveren, hè? Konijntjes uit een hoed Ja, daar heeft het veel van! Met een lachje stond ze op. Ik v-ind het ■prettig met u kennis te maken, meneer Graham. Gaat u zitten; wilt u or-k sandwich met garnalen? Dat lijkt me heerlijk. Nigel zette ziin hoed af en ging op het bankje, dat aan de andere kant van de tafel stond, z'tten. Het spijt me dat ik op zo'n dra matisch moment binnenkom vallen, vervolgde hij. Als ik geweten had, dat u en Maurice het juist over mij had den Het hindert niets we beginnen al van de schok te bekomen. Maurice gaf hem een vriendschappelijk klopje op zijn schouder. Bovendien valt tegen zo iets niets te doen: dit was kennelijk voorbeschikt. Maar het gaat hierook om een ernstige zaak. Eén van die zaken waar de voorzienigheid tussen beide moet ko men om degenen, die ze moeten uit pluizen, op het rechte spoor te bren gen. Het klinkt allemaal hoogst inte ressant. Ik zou er graag wat meer van horen. Wess niet bang, je krijgt het hele verhaal. Zal ik hem alles uitleggen, collega. cf wil jij het liever doen? Doe jij het maar, antwoordde Ha zel. Jij kunt het beter dan ik. Maurice stak een sigaret op en kroop terug cp zijn plaats naast Hazel. Hij schoof een schaal opzij en leunde oxer de tafel. Mag ik aannemen, dat je zelfs in Cambridge wel eens een krantje in kijkt? Zo nu en dan. Dan weet je misschien, dat hier een moord is gepleegd? Ja, daar ben ik van cp de hoogte. Nigel knikte. Om je de waarheid te zeggen, is deze moord de reden, waar om ik hier juist bij je kom praten. Je slaat me met stomheid! Strikt vertrouwelijk kan ik je mee delen dat aan mij verzocht is, onaf hankelijk van de politie, enige naspo- •ringen te verrichten. De man die ver moord is, was een vreemdeling, begrijp je, en er bestaat een mogelijkheid, dat zich complicaties op diplomatiek ter rein zullen voordoen. Waarom ze mij voor dit baantje uitgekozen hebben, gaat overigens boven mijn bevattings vermogen. Ik moet je zeggen, dat een en an der hiervoor zeer vereenvoudigd wordt. Maurice wreef langs zy-n ooi*. Ik ver onderstel, dat je het verslag van de lijkschouwing ook al hebt gelezen. Ja, daarvan heb ik werkelijk met de grootste aandacht kennisgenomen. Reusachtig, dat bespaart ons heel wat moeite. Alles wat ik dus te doen heb, is je op de hoogte te stellen van de jongste ontwikkeling van deze zaak. Heeft zich iets bijzonders voorge daan? Ja, iets sensationeels. Daarom zat ik een bezoek aan Cambridge te over wegen. Ik had een en ander juist met juffrouw Barton besproken en we wa ren tot de slotsom gekomen, dat. je dè aangewezen man was, cm ons m deze raad te geven. Bedankt voor het compliment. Het lijkt me echter dat ik helemaal ndet de geschikte figuur ben (Wordt vervolgd) 53.) We hebben gezien, dat het er voor Panda somber uitzag! Opstandi ge pachters verzamelden zich om het huis, waarin hij opgesloten was met geen ander gezelschap dan de bedien de Jolliepop, die zich had teruggetrok ken in het gootsteenkastje. En een blik uit het raam toonde Panda, dat de toestand nu hoogst critiek werd; de pachters hidden namelijk een grote balk te voorschijn gehaald, en maak ten zich gereed om daarmee de deur van Huize Hobbeldonk te gaan ram melen. „Oxvee - wat nu?" dacht Panda. „Ik moet ook ergens wegkruipen, net als Jolliepopcf er moet iemand me te hulp komen. Maar dat laatste leek niet erg waar schijnlijk. De pachters namen de balk op en zetten zich schrap, en één van hen riep; „Ik tel tot drie, en bij drie rennen we naar de deur. Opgelet! Van je enetweeëdeMaar tot drie kwam hij niet Nee, want op dit ogenblik gebeurde er iets onverwachts! Juist toen die pachters hun stormloop wilden begin nen. kwam er een vreemdeling aange wandeld' die kalm de stoep beklom - en vóórdat er „drie" gezegd kon wor den sprak deze vreemdeling op minza me toon; „Gegroet, eerzame landlie den! Ik stoor u toch niet bij de land bouw? Ik heb uw vlijtig kweken toch niet onderbroki^? Dit zou mij zeer verdrieten. Doen thans genoeg gekout! Ter zake, zo gij mij toestaatkunt ge mij ook zeggen, of uw geliefde meester zich thuis bevindt?" Dat dachten die pachters van wel, maar ze konden het niet zeggen - zó verbaasd waren ze. Natuurlijk zfjn wij ook verbaasd, maar niet zo erg als de pachters - want wij weten al lang. dat men Joris Goedbloed altijd op de meest onverwachte ogenblikk®* voorschijn kan zien komen. Mulo-examens Geslaagd voor het Mulo-examen (A) H. Horsman, Koudekerk; J. Timmers, Rijnzaterwourie; J. Barkema; B. R. Knibbe, Haarl.meer; M. Maters; P. On- vlee; P. Mulder; P. B Beverwijk; J. Krijgsman, Leiderdorp: D. J. Nijenhuls; M. A. C. Hogewoning. Rijnsburg: J. Da- tema; M. C. Corts. Leiderdorp; G. J. A. v. Burg. Oegstgeest; D. Rol; H. Raar; T. Struik; M. de Groot. Voorschoten. C. M. van der Maas, Leiderdorp. Voor het Mulo-examen (B)A. v. Dijk, Alphen; K. W. de Groot, Alphen; N. Kriek; J. Langhout, Oude Wetering. Waar geen plaatsnaam is vermeld, is deze Leiden. Bevorderingen Stedelijk Gymnasium Bevorderd tot de tweede klasse: N. D. Boekdrukker, A. Coster T. van Dijk, P. 0. Hofkes. W M. Kluit, H Knibbe. D. J. Kooijman, C. J Mostert. A. A. van Ooy. G. H. C, Verrips. T. Zunderman, H. v. d. Moortel, L. J. Fritz, D. C. Ko ningsberger. A. Kosto. M. C. Planje, G C. Waterdrinker. P. C. S- Blok. M. van Dunné. J Geelkerken, G. R Goslings, W U. S. Kloeke M. V. de Meyere P A. L. Noort E. N. B. Planteyd-t, A. Rijns burger. A. Tieleman, J. van Weieen. Th. Ykema, H J. van der Zee. E. O. Kui pers, M. D. Etmans, A. Cabanis M. J. Callenbach R. Feit kamp C. M. Nassy, E. W F. Postel. D. van der Wey. 8 Afgewezen. Bevorderd tot de derde klasse: T Blan- gé. J G. Bouman, A. Evers. T. Gos lings. W R. O. Goslings, D, den Heyer, J. Hoekstra, C. W. J. Jongsma. H. Kol© P. Kors M. M. de Priester J van der Vlerk, E. M A. Waszink C F Wocns- dregt M. W. P. Hu zer -J "ori Steenis. J. M. van Alphen R S n B"kes. E. Th. Berg, A. Broekhuizen 0 a Do-gelo T. van der Graaf J. W T K-1^. W. G W. van Luyn G W. C A Swart. D. Warns R. j. Winckler. A P AdnVraal H. A. Bentfort van Valkenburg H. D. van Dijk. A. Hoelen. K Slagmolen, B. S'apensea, Th. L. Steenmetser, J. A. Werner. 8 Afgewezen en 2 herexamen. Bevorderd tot de vierde klasse: A. Berkenbosch D. Bouman J. H. Crom- melln, A. J. Dam G Galavazi G. H. A. Juynboll, J. C. A. -te Lint-urn, J. Lubbers, J. Mulder. J D. Noest. R. G. C. Olde- man. L. D van der Sleet R. P. Sprey, M. van Wienngen W. L. de Wit-t C. W. Muller, J. G. C. Steketee. A. A. Vasen, P. J. Smink, A Bergman- A. J. Drewes, E M. Dunné, A. Bergman, A. J. Drewes. scher, J A. van Gelderen E. Goslings G. G. Kletser, G- Oele I. J. W. Schoo- nenberg. C. Verhoef L. C Verstegen, J. W, Beyer, A. Korenhoff G. J. Noort, C. C. Schade van Westrum. C. W. Sie- mons 10 Afgewezen en 3 herexamen. Bevorderd tot de vijfde klasse: G. E. Abrahams. P. van Bemmelen H. L. K. Borleffs, K. Hennsen, G. den Heeten, J. Mostert. A. A. van Nes. M. W Ragut. G. M. Rysdijk Oh. R. Wichers, C. Ben schop J. Brmkmion H Huisken. J. J. Kumer. M P. P. Blind, M. F. Boersema. 1. D David. W J. van Dorp, J. C. van Egmond, F. Eikerbout, C. Kamma- H. F. P. Knaap. E. J. M R. Kriek M. J. van Nes H. van Ormondt, J. de Raad. J. A. M. Smit E. Brouwer. H E. M. Boeke. B. M Goslings C. G. de Jager. C. J. Lindeman. C. van der Veen C. M. Wen- nekers. M. A. Woldring-h v, d. Hoop. 17 Afgewezen en 2 herexamen. Bevorderd tot de zesde klasse: J. G. Barnhoorn, H, Colenbrander, P. H. M. Colla. B. de Die. D. Eringa, G. K Fok- kema, G. Kalsbeek, P. Kui venhoven. P. de Priester. L. H. Reys, J. W. Schnei der. M. V Sprey. C. E. van Straten, J. Veenstra, E. de Wilde. J. A. v. d. Dun- gen. F. O. Vogelenzang. J. Hubba^b G. L. F. van Kinschot. A. H. Oort, J, Sta- pensea, J. H. Waszink, H. Th. Weiland, G. de Wit. K. Kalsbeek. M. L. Hooger- werf, J. J. Kruyt R F. J. Noordhoek Hegt, C. Arend, W. Jansen, J. Rozen- boom H. Vossers J. P. C. Wichers, Tii. M. Berg. C. Brandt, G. van Delft. P van der Kwaak Th. R. Sprey, R. A. Tim>» mer, J. Overbeek, M. J. Meiners. 9 Afgewezen en 2 herexamen. EINDEXAMENS KWEEKSCHOOL VOOR VOORBEREIDEND ONDERWIJS. Voor het eindexamen van de Kweek school voor Voorbereidend Onderwas (diploma B) slaagden de dames: H. A. Brongers (Groningen). W. G. Heemskerk (Rijnsburg), A. A. Hulst (Nieuw-Buinen), J. de Koningh ('s-Gra- venhage), S. van Nood (Leiden), H. Nijeananting (Ehimen)D. H. Schuringa (Rotterdam), E- M, v. d. Spek (Utrecht), J. Tettelaar (Rotterdam), H. Verboom (Voorburg), E. H. M. de Vogel (Lelden), G. v. d. Voort (Leiden), H. L. M. Win kelmolen (Leiden), H. J. Zevering (Mui den). Aan 5 candidaten werd een her examen opgelegd. Voor het diploma A slaagde mej. J. Toxopaeeus (Djokjakarta). Koninklijke onderscheiding voor F. C. Veefkind De heer F. C. Veefkind, chef van d'e werkplaats van het Automobielbedrijf van de heer H. Blom aan het Leven daal. die onlangs onder zeer grote be langstelling het feit mocht herdenken, dat hy vóór 40 jaar zijn Intrede deed ln dit door de heer Blom van de heer A. J. Stalllnga overgenomen bedrijf, mocht heden uit handen van wethouder D v. d. Kwaak, als vertegenwoordiger van het Gemeentebestuur, een konink lijke onderscheiding ontvangen. Deze onderscheiding werd hem he denmorgen ln tegenwoordigheid van enkele genodigde in café-restaurant „In den Vergulden Turk" uitgereikt. Wet houder v. d. Kwaak, die de succesvolle levensloop van de heer Veefkind me moreerde, wees op het unicum van een dergelijk jubileum in de automobiel wereld Het deed spreker een groot ge noegen t® kunnen mededelen, dat het H M. de Koningin had behaagd om aan de jubilaris de zilveren medaille ver bonden aan de orde van Oranje Nas sau toe te kennen. Namens het Ge meentebestuur wenste hij de heer Veef kind met zijn jubileum en deze onder scheiding van harte geluk. Woorden van gelukwens werden hierna gesproken door de heer A. J. Stallinga, waarna allen in de gelegenheid werden gesteld om de heer en mevr. Veefkind hun fe licitaties aan te bieden. Wederkerig dankte de jubileris voor de hem ver leende onderscheiding, waarna de heer A. C. v. d. Berg, mede namens de heer H. Blom. nog een hartelijk woord van dank richtte tot wethouder v. d. Kwaak en het Gemeentebestuur voor het ver leende intermediair. 30 JULI RAADSZITTING. De eerst volgende vergadering van de Raad zal worden gehouden op Maan dag 30 Juli a.s. De hier ter stede gehouden huis- aan-huiscollecte ten bate van Chr. Jeugdhulp heeft ruim f. 1381 opge bracht. FAMILIEBERICHTEN ONTLEEND AAN ANDERE BLADEN. Bevallen: De Jongh—Joseph, zn., N.- York; SchimmelpennlnckSillem, zn., Abcoude; Petri—yan Rajvenstein, Gie ten; Storm de GraveVan Reenen, Huis ter Heide. Gehuwd: J, A. Beelaerts van Blok land en A. Pauw van Wieldrecht, Leer- sum; D. E. Cruickshank en N. Hulst, Aerdenhout; J. L. Nierstrasz en C. M. Scheltema, Hilversum. Overleden: J. Hubert van Beusekom 22 j„ Groningen; B. H. Bakker, m. 72 jr. Hilversum; A. H. L. de Bel 70 jr, Den Haag; A. Boissevain, vr. 61 jr, Eefde. VOOR DINSDAG 10 JULI. Hilversum I (402 M.) AVRO 7.00: nieuws; 7.15: gram.muziek; VPRO 7.50: dagopening; AVRO 8.00: nieuws; 8.15: gram.muziek; 9 00: morgenwijding; 9.15: gram.muziek; 9.30. waterstanden; 9.35: gTam.muzlek; 10.50: voor de kinderen: 11.00: pianorecital; 11.30: voor de zieken: 12.00: amusementsmuziek; 12.40: piano spel: 13.00: nieuws; 13.15: mededelingen of gram.muziek; 13.20: financieel weekover zicht; 13.30: Musctte-orkest; 14.00: voor de vrouw; 14.30: gram muziek; 15.20: „Paul Vlaanderen en het Madison - mvsterie". hoorspel; 16.00: gram.muziek; 16.30: voor de Jeugd; 16.50; kinderkoor; 17.20 amusementsmuziek; 18.00: nieuws; 1815: pianospel: 18,30: fanfare-orkest; 18.55: „Paris vous parlc"; 19.00; orkest concert- 19.30; accordeonmuziek; 19.45; ..Met dé vakantie ln zicht", causerie: 20.00: nieuws; 20.05: actualiteiten; 20.15: operet temuziek; 21.05: de Antwoordman; 21.20: causerie over de Italiaanse Opera; 22.05: reportage; 22.35: buitenlands overzicht; 22.50: reportage; 23.00: nieuws; 23.15 24.00: gram.muziek. Hilversum II (298 M.) KRO 7.00: nieuws; 7.15: ochtendgymnastiek;' 7.30: gram.muziek: 7.45: morgengebed en litur gische kalender; 8.00: nieuws en weerbe richten; 8.15: gram.muziek; 8.55: hoogmis; 10.15: gram.muziek; 11.00; voor de vrouw; 11.30: gTam.muzlek; 12.00: angelus; 12.03: Metropole orkest en solist; (12.3012.33: land- en tulnbouwmededelingen); 12.55: zonnewijzer; 13.00: nieuws en katholiek nieuws; 13.20: actualiteiten; 13.25 amuse mentsmuziek; 14.00 lichte muziek; 14.53: vlooi en plano; 15.15: pianospel; 15.30; „Ben Je zestig?"; 16.00; voor de zieken; 16.30: zlekenlof: 17.00: voor de Jeugd: 17.45: Regeringsuitzending: dr J. Keunlng: ..De woning ln Indonesië": 18.00: voor de leugd. 18 15: filmmuziek: 18.30: orgelspel; 18.45: sport; 18.54: „Dit ls lexen". causerie; 19 00: nieuws: 19.15: actualiteiten; 19.23: ..Ik stond naast mijn vader", klankbeeld: 19.43. gram.muziek; 19.52: politiek over zicht; 20.00 nieuws; 20 05: omroeporkest en solist; (om plm. 20.30: actualiteiten): 21.30: klarinet, altviool en cello; 22.00: lichte muziek; 22.35: gesprek met mijn zoon: 22.45 avondgebed en liturgische ka lender: 23-00; nieuws; 23.1524.00: gram. muziek. Engeland, BBC Home Service (330 M.) 12.00: sportreportage: 12.30: voor de arbei ders; 12.55: weerberichten; 13.00: nieuws; 13.10: Festival parade; 14.25; sportuitsla gen; 14.30: orkestconcert; 15.00: vespers: 15.45: twintig vragen; 16,15: gram.muziek; 16.30; sportreportage; 17.00: voor de kin deren; 17.55: weerberichten; 18.00: nieuws; 18.15: sport; 18.20; lichte muziek; 19.00; klankbeeld; 19.30; pianorecital; 20.00: klankbeeld; 2100: nieuws; 21.15: wereld beschouwing; 21 30: discussie; 22 00: cau serie; 22.20: gram.muziek; 22.45: parle- mentsoverzicht; 23.0023.03: nieuws. Engeland, BBC Light Programme (1500 en "247 M.); 12.00: amusementsmuziek; 12.30: voor de arbeiders; 12.55: sport; 13.35; gram.muziek; 13.45: voor dc kleu ters; 14.00. voor ae vrouw; 15.00: sport: 15.30: voor de soldaten; 15.45: lichte mu ziek: 1615: Mrs Dale's dagboek; 16.30: BBC Welsh Orchestra en solist: 17.15 or gelspel; 17.30: sport 18.35: gram.muziek: 18.45: hoorspel; 19.00: nieuws en radio- Journaal: 19.25: sport; 19.30 muzikaal drama; 20.00: operamuziek; 21.00: geva rieerd programma: 21.30: klankbeeld; 22 00: nieuws- 22.15: sport; 22.20: dans muziek- 23.00': voordracht: 23.15: amuse mentsmuziek, 23.56—24.00: nieuws. Nordwestdeutscher Rundfunk (309 M.) 12.00: amusementsmuziek; 13.00: nieuws; 13.25: gevarieerde muziek; 14.15; Spaanse muziek; 14.30: lichte muziek, 15.00: strijk- ensemble: 15.40: gram.muziek; 16.45: nieuws; 17.00" kamermuziek; 18.00: om roeporkest en solisten; 19.45: nieuws; 20.05: omroeporkest; 20.30: gram.muziek; 21.45: gevarieerde muziek; 22.15: nieuws; 24.00: nieuws; 0.30: dansmuziek; 1.00: weerberichten. Brussel. 324 en 484 M. 324 M.: 11.45: gram.muziek; 12.30: weerberichten; 12.32: omroeporkest: 13.00: nieuws; 13.15: gram. muziek; 14.30: gram.muziek; 15.00: gram. muziek; 16.30 amusementsmuziek: 17.00: nieuws; 17 05: gram.muziek; 17.15; voor de kleuters; 17.30: causerie; 17.40: gram.muz.; 17.50: boekbespreking; 18.00: gram.muziek; 18.30; voor de soldaten; 19.00. nieuws; 19.30: gram.muziek; 19.50: causerie; 20.00: hoorspel; 21.35: gram.muziek. 21.45' actu aliteiten; 22.00; nieuws; 22.15: dansmuz.; 22.45: gram.muziek; 23.00: nieuws; 23.05— 24 00: gram.muziek. 484 M.: 12.05: omroeporkest; 13.00: nieuws; 13.10. 14.00. 15.00. 16,30 17.10 en 17.30: gTam.muzlek; 18.30: omroeporkest; 19.00 gram.muziek: 19.30: Idem; 19.45: nieuws; 20.00: gram.muziek: 22.00: nieuws: 22.10: gram.muziek; 22.55: nieuws; 23.00: dansmuziek; 23.55: nieuws. Frankrijk. Nationaal Programma (347 en 249 M 12.00: gram.muziek; 12.30: orkest concert: 13.00; nieuws; 13.35: orkestcon cert; 14.00: nieuws; 14.05: zang: 18.30: Amerikaanse uitzending: 19.00: orkestcon cert; 20.00: gram.muziek; 20.05: orkestcon cert; 20.30: hoorspel met muziek; 22.15: gram.muziek; 23.4524.00: nieuws. AGENDA Katwijk aan Zee: Aandelhoudersver- gaderlng Vlss. MIJ „Arle Leendert", Ten Brittenstraat 13a 7 30 uur nam. BIOSCOPEN. Trianon „Mijn vrouw is edelacht baar" (18 Jaar). Zondag 2.15. 4.30, 7.00 en 9.15 uur; overige dagen 2.30. 7.00 en 9.15 uur. Rex „Het Pantsermysterie" (14 Jaar). Zondag 2.30 4.45, 7.15 en 9.15 uur; overige dagen 2.30. 7.15 en 9.15 uur. Casino „The Lady from Sjanghai" (18 Jaar). Zondag 2.30, 4,45, 7 en 9.15 uur; overige dagen 2.30, 7 en 9.15 uur. Lido „Holiday Affair" (18 Jr). Zon dag 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur; overige dagen 2.30, 7 en 9.15 uur. Luxor „'n Meisje van 1000 weken" Zondag 2.30, 4 45. 7 en 9 15 uur; overige dagen 2.30, 7 en 9.15 uur. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken te Leiden wordt van Zaterdag 7 Juli 13 uur tot Zaterdag 14 Juli 8 uur waargenomen door de Apotheek Kok, Ra penburg 9. tel. 24807 er de Apotheek „Tot Hulp der Menschheld Hooigracht 48. tel. 21060. Te Oegstgeest door de Oegstgeester Apotheek, Wllhelminapark 8. tel. 26274.

Leidsch Dagblad | 1951 | | pagina 2