Natuurlijk man... n.v. Joh. Schaart Harde wind en striemende regen maakten tweede rit een prestatie UIT DE OMSTREKEN UIT DE RIJNSTREEK Toogdag „Kerk en Israël" te wassenaar XVel en wee der visserij liet Leidsch Dagblad De krant voor iedereen Beurs van Amsterdam DONDERDAG 5 JULI Alphense Rijwielvierdaagse Oudste deelnemer verdwaalde in Amsterdam De tweede rit van de Alphense Rij wielvierdaagse is een strijd tegen de elementen geworden. Immers, afge zien van de eerste uren van de dag, heeft er vrijwel voortdurend een kei harde wind gestaan, waarbij dan nog een striemende regen het de rijders zo mogelijk nóg moeilijker maakte. Tot op de huid toe nat, maar noch tans in de beste stemming arriveer den de Laura-rüders gisteravond na deze zware rit echter op het IJsclub- terrein. Het valt te oegrijpen, dat deze dag uitvallers heeft gekost. Twee deelne mers zijn gistel-morgen niet vertrokken, één gaf er onderweg de brui aan, ter wijl ook de oudste deelnemer, de Leide- naar Dijkstra, aanvankelijk ook als „verloren" werd beschouwd. Om acht uur 's avonds kwam hij zich echter toch nog afmelden. Het bleek, dat de heer Dijkstra in Amsterdam was verdwaald en verder de tocht alleen had moeten rijden. Hij had wel alle stempels, maar de geheime contrólemerken miste hij. Het bestuur streek zich echter de hand over het hart en besloot de oudste deel nemer niet te diskwalificeren. De dag was goed begonnen. Om zeven uur heerste er al een drukte van be lang op 't IJsolub-terrein: fietsen wer den nog even 9ned nagezien, proviand ingeslagen, terwijl de EHBO zich ver dienstelijk maakte met het masseren van stijve spieren. In flinke vaart ging het in de rich ting Amsterdam naar de eerste stem- pelplaats Het Kalfje Vele rijders arri veerden daar te vroeg en troffen der halve het personeel nog te bed. Van Het Kalfje ging het in de rich ting van het Gooi en hier gebeurden ook enige ongelukjes. De sergeant van de Ambonezen reed door snijden van een auto tegen een wagen op, waarbij hij zich lelijk bezeerde en o.m zijn arm moeilijk meer kon bewegen. Toch reed KATWIIK AAN 7.F.F. Bij het kort maar hevig onweer van gistermiddag werden twee licht masten op het einde van de Noord- Boulevard door de bliksem getroffen en beschadigd, de ene zwaar en de an dere licht. De jaarlijkse zeeprestatietocht uit geschreven door het bestuur van de Katwijkse. Reddingsbrigade zal dit jaar gehouden worden op Zaterdag 4 Augus tus des middags om half 4 uur. (Ingez. Med.-advert.) voor RADIO moet je bij zijn. Dat is je adres. WAAIGAT 26 - TEL. 3423 KATWIIK AAN DEN RUN HERVORMDE VROUWEN ER OP UIT De leden van de Hervormde Vrouwen vereniging hadden een ultgaansmiddag. Met de autobus ging het eerst naar Amsterdam waar allen deelnamen aan de bekende rondvaart door de Amster damse grachten. Hierna ging de route via Haarlem naar het „Kopje" te Bloemendaal om vervolgens weer op Ihuis aan te stevenen waar allen om tien uur vergenoegd arriveerden. RIJNSBURG „JULIANA" ONDER ANDERE LEIDING. Naar aanleiding van het feit dat de tegenwoordige directeur de heer Boelee in militaire dienst is voor herhalings oefeningen, worden de repetities van het Meisjeskoor „Juliana" zo lang over genomen door de vroegere directeur de heer Brandt. In verband hiermede wor den de repetitietijden tijdelijk verzet. De kleintjes repeteren van kwart voor zes tot kwart voor zeven, de ouderen van kwart voor zeven tot kwart voor acht. DE „LOFSTEM" EEN DAG UIT. Dinsdag j.l. heeft het koor „De Lof- stem", na een jaar van ingespannen studie, haar jaarlijks uitstapje gemaakt, maakt. 's Morgens om zeven uur vertrok het gezelschap in de richting van 's-Her- togenbosch, waar een bezoek werd ge bracht aan de St. Jan. Vandaar ging de tocht via de Oisterwijkse vennen naar Nijmegen, Arnhem waar verschillende bezienswaardigheden werden bezocht. Ongeveer halfnegen werd de terugtocht aanvaard, en het was reeds bijna twaalf uur toen zangeressen en zangers, na een dag van ontspanning, in de beste stem ming en voldaan in Rijnsburg aankwa men. SASSENHEIM Droevig ongeval Een 2%-jarig zoontje van een Sassen- heimse familie, is bij het-spelen in een nabij de woning gelegen sloot geraakt en jammerlijk verdronken. Na 1 uur zoeken vond de vader, ge assisteerd door. de Rijkspolitie het ventje in het water. Dokter Kwint zag zijn pogingen de levensgeesten op te wekken niet beloond en moest de dood constateren. Ten baté van „Het Groene Kruis" te Sassenheim en Lisse wordt Zaterdag avond een voetbalwedstrijd gespeeld tussen de melkhandelaren van Sassen heim en Lisse. Ds KUIPER OVER CANADA Gisteravond hield ds Kuiper in de Geref. Kerk een causerie over zijn reis met een emigrantenschip naar Canada Op de hem eisen wijze voerde hij de zeer talrijke toehoorders mee op de reis In de vier weken, die hij in Canada vertoefde heeft hij vier maal Zondags gepreekt en een huwelijk voltrokken, van 2 oud-gemeenteleden, waarbij de Sassenheimse koster ook aanwezig was. hy de tocht uit. Hij Is immers ce leider van de ploeg en mag zijn mensen toch niet in de steek laten Een prachtige teamgeest heerst er bij ae Ambonezen. Dat bleek even later toen een van deze kleine mannen spier pijn kreeg en de gewonde sergeant er onmiddellijk bij was om zijn makker een eimd op te duwen Van Hilversum naar Uithoorn hebben de rijders het wel heel moeilijk gehad. Regen en wind probeerden alles om het moreel te breken. Zij, die de tocht heb ben uitgereden mogen dan ook trots zijn, want het was met dit hondenweer een hele prestatie om 100 of 150 km. te trappen. Het gejuich waarmede men de dap peren Ln Alphen begroette deed hen dan ook kennelijk goed. ALPHEN BurgerlUke Stand Johanna M. H„ dr van D. J. Derkscn en Maria van der Veen: Hendrik Pleter. zn van T. den Ouden en G. van Wierigen; Jan Corne lls. zn van W. de Jong en G. de Jeu: Bas- tlana Alberdlna. dr van G J. Koole en A. Verhorst; Hubertus Martlnus Johan nes. zn van C. P. Klerks en A. H. Th. van Leeuwen; Anna Catharina. dr van J. M van Eemond en A. C Bakker: Ja- coba Adrlana. dr van W N Ketel en A. Montasne; Jan zn van J de Vos en A. van den Adel: Pleter Hendrik, zn van H. van der Velden en T. Mulder; Joseph Adrlanus. zn van L. H. van der Aar en W. P. Verduin. Ondertrouwd: D. G. van ELswltk. 22 J. en Johanna S. van der Velden 22 1.: Cornells van Klaveren. 27 J en Teuntje de Visser. 23 J.: Jacobus J. H. Fransen, 30 J. en Antonla LuUben. 26 J. Getrouwd: Geerhard F. Wolfs en Sle- k» S Bouwman. Overleden: Maria Donker 84 Jaar: Johannes Touw. 70 Jaar: Maria Johanna Schrllver 38 J. echtg. van A. Couvee; Marrleje Lakerveld. 75 .U weduwe van A, B. de Heer. TJltske lan der Veen. 83 J. weduwe van K. Knorr. Aan de Nederlandse Economische Hogeschool te Rotterdam slaagde vcor het doctoraal examen in de economi sche wetenschappen de heer J. A. M. van Vliet, alhier. ALKEMADE BLIKSEM SLOEG IN TE OUD ADE. Het onweer dat gistermiddag over onze gemeente trok. was voor de heer J. v. d. Poel aan de Zwarteweg te Oud Ade van enigszins kwaadaardig karakter. De bliksem sloeg in de hooiberg, waardoor deze in brand geraakte. De omwonende buren begonnen de brand met emmers water te blussen, waarna de zeer spoe dig gearriveerde brandweer het blus, singswerk overnam, en deze de brand spoedig meester was. Toch kon men niet verhinderen dat er nog een schade van ruim f.1500.was. Burgerlllke Stand Geboren: Hendrlka P J. d. van L. J. Kerkvliet en A. A. de Prie Caroline W.. d. van A. N. van Berkel er C. J v. d. Haak; Leonardua J. Jz- \an Th. W. Loos en G. M v. Klink: Caro line M.. d. van P. J. OHJerhoek en A. A. M. Dobben; Franclsca C. M. d. van J. N. Pouw en H. M. van Veen; Martha J M.. d. van N. v. d, Klugt en P. A. M. van Rijn: Berendlna, d. van J. Schlenmaker en K. van Berkum: Nlcolaas E. M.. z. van J J. Bakker en P. M. Hulsebosch; Franclscus J M„ z. van W. J. van Veen en C. G Koek; Violetta G.. d. van Th. J. van der Zwet en M P. Verbij. Ondertrouwd W. A. M. van Klink en J. A. OUJerhoek; J. C. van der Meer en A. P Koek; C. H. van Scherpenzeel en P. C. Tukker. Getrouwd: A Plnxtcr en H. M. Opdam; H. J, J. Hoogenboom en J. B. van Berkel Overleden: M Th F. Dobben, 51 Jaar; G. Huigsloot 87 Jaar. BOSKOOP Motorrijder behaalde 1 e prijs in Bazel Zijn algemene Indruk is, dat Canada wel mogelijkheden biedt. maar dat er hard gewerkt meet werden. Hij be schreef ook de woningen en de indruk ken daarvan, die volgens Hollandse begrippen, niet ideaal zijn. WASSENAAR Pluimvee-vereniging bijeen Woensdagavond werd in Het Wapen van Wassenaar een vergadering gehou- - den van de Pluimveevereniging Wasse- i dig gearriveerde Jjrandweer het naar. Bij de ingekomen stukken was de toestemming van de Raad van Be heer voor het houden van dc tentoon stelling in de a.s. winter. Als nieuw-lid werd aangenomen de heer P. Zwanen burg te Leiden Mededeling werd gedaan ven de op richting van de Nederlandse Bond van Konijnenfokkers. Vrijblijvend werden aan deze bond de leden-konijnenfokkers van de W.P.V. opgegeven, waartegen geen bezwaar bleek te bestaan. Verslag werd uitgebracht van een op 19 Juni j.l. op uitnodiging van de zustervereniging te Loosduinen in deze gemeente gehouden vergadering voor de oprichting van een Kring Den Haag en omstreken. De bedoeling ls om de data van de tentoonstellingen te regelen en ook een kringtentoonstelling te houden. Een en ander zal door gekozen afge vaardigden van een zevental verenigin gen nader worden bekeken. Besloten werd om op 12 September een excursie te houden naar het vogel park van de fa. Duizend te Zeist en het natuurpark Hoge Veluwe. JAARVERGADERING KONINGIN WIL HELMIN A VERENIGING. Dinsdagavond j.l. werd in Het Wapen van Wassenaar de jaarvergadering ge houden van de Koningin Wilhelmina Vereniging. Wegens ongesteldheid van de voorzitter werd deze bijeenkomst geleid door de vice-voorzitter. de heer Hoogevecn, die mededeelde, dat door B en W. het terrein aan de Berkheistraat weer voor het Lunapark beschikbaar werd gesteld, voorts, dat de kortebaan- draverij geen voortgang kan hebben wegens het ontbrekén van een geschikt terrein en het grote financiële risico. Door de secretaris werd een zeer uit voerig jaarverslag uitgebracht, waaruit o.a. bleek, dat het ledental belangrijk is teruggelopen en thans 1247 bedraagt. Het verslag van de penningmeester over 1950 luidde, voor wat de rekening betreft, inkomsten f. 10.190.90, uitgaven f. 10.211.59, nadelig saldo f. 20.69. Als bestuursleden werden herkozen de heren J. Stijnis en H. Winnubst, Zaterdag 18 Augustus zal de sportdag onder leiding van W.I.K. zijn. 22 en 23 Augustus werden als feestda gen vastgesteld met kinderspelen, een bloemencorso, ringrijderij op fietsen, motoren en tilbury's, gecosturtieerde voetbalmatch enz. Uit het repetitielokaal van de Mu ziekvereniging Excelsior werd een hobo ontvreemd. Uit een consumptietent aan de Melendellseweg werd een radiotoestel gestolen. ZOETERWOUDE ORANJE-COMITÉ TOONT ZICH ACTIEF. Op de laatste vergadering van het „Oranje-Comité" werden de verslagen van de secretaris en de penningmeester uitgebracht in verband met de dit jaar gehouden Oranje-feesten, met algemene stemmen goedgekeurd. De ballonnenwedstrijd-commissie bracht eveneens verslag uit waarbij blijk, dat de volgende kinderen de prijzen gewon nen hadden: 1. Kees Wesseling (Oude Schild); 2. Wim de Groot (Den Oever); 3. B. Wesseling (Hyppolitushoef)4 Liesje de Vrind Wieringenverf)5. Wim v. Leeuwen (idem); 6 Rit Splinter (Mid- denmeer). Het comité besloot verder ook dit jaar een autotocht voor ouden van dagen te organiseren, wederom in Sep tember. De medewerking van alle be woners van oeterwoude (HR.) is daar voor echter vereist. Aan B. en W. van Zoeterwoude zal toestemming worden Door de vereniging van Harley Da- vidsonberijders te Bazel werd op 1 Juli j.l. een interessante rallye voor H.D - motoren georganiseerd, waaraan ook door onze plaatsgenoot J. van Nes is deelgenomen. Dat voor deze aangelegenheid veel interesse bestond bleek uit het groot aantal deelnemers. Niet minder dan 256 motoren stonden ingeschreven, o.a. uit Frankrijk, Engeland, Amerika, Dene marken, Duitsland, Italië en Nederland, de laatste groep bestond uit 14 deelne mers. Wat de verzorging van de motoren en de kleding betrof bleken de Fransen aan de spits te staan. Hun prestaties waren daarmede echter lang niet pven- redig. Na het afwerken van het pro gramma werd als attractie een behen digheidswedstrijd gehouden, waaraan door 56 motoren werd deelgenomen o.a. de totale groep Hollanders zijnde op een na de grootste. Na afloop bleek, dat de Watergeuzen als besten uit de bus waren gekomen, met als klap op de vuurpijl, dat de heer J. van Nes uit Boskoop C<s eerste prijs had verworven door alle hinder nissen goed te nemen in de kortste tijd. Uitgaande van de veren. „Volkson derwijs" "zal er Zaterdagmiddag op het terrein van de V.V. „Boskoop" aan de Hogenveenseweg voor de leerlingen van de Openbare Scholen van hier en el ders een spel- en sportmiddag worden gehouden. BIJEENKOMST V.V.D. Voor de VVD sprak in hotel Neuf de heer T. van den Berg over het onder werp: De organisatie van de VVD. De heer v. d. Berg zette uitvoerig en op vlotte wijze de functies en bezetting van de Sta tencentrales, Kamercentrales en Partijraad uiteen. Politiek, aldus spr. is iets ernstigs; het regeren van de staat is wel degeUjk een bezonnen taak. Tot slot wist de heer v. d. Berg enige aardige feiten op te dissen, die hij als gevraagd voor dit doel esn huis aan huis-collecte te houden in de week van 7 tot 13 Juli as. Als deze collecte een zelfde resultaat oplevert als die van ver leden jaar. zal het Comité ook dit jaar de ouden van dagen een plezierige dag kunnen verschaffen toehoorder op de publieke tribune in Gisteren werd te Wassenaar de toog dag voor Kerk en Israël gehouden, wegens het slechte weer aangevangen in het Gebouw voor Christelijke Belan gen. vervolgens op het landgoed Ter Veken en beëindigd in de Dorpskerk. De dag werd geopend door ds H. Dek ker van Amsterdam, voorzitter van de Raad van Kerk en Israël, die sprak over de verbondenheid van christenen met hun Heer, terwijl zij tevens voelen voor het Oude Testament, omdat zij vinden, dat hun ook daarin een hand wordt toegestoken. Zij vechten daarom tegen het anti-semitisme. welke actie door de Kerk moet worden bevorderd Spr. besloot zyn rede met dc opmerking, dat het ten slotte zo moet gaan. dat Israël Christus zal erkennen en de christenen achter Israël tot Hem zullen opgaan. Ds H Beker sprak een welkomst woord namens de Hervormde Gemeen te van Wassenaar, waarna hij wees op de voortgang van Gods plan. waarin een oud land een nieuw land wordt, wat niet het einde betekent, maar wel gezien moet worden als een opgericht teken, dat de zaak van Israël voor de christenen brandend maakt. Het onderwerp van ds Stedlnga was de Vijand, te verstaan als het antl- communisme, dat zich nu weer uit in een grove vorm van progroms in Irak. in het schenden van graven in Du its- '•^nd. in een fijne vorm in Ruslanl en ook wel in Amerika, waar de joden wel in de samenleving zijn opgenomen, maar niet kunnen leven als jood. Er leeft onder de christenen een geca moufleerde jodenhaat, doordat niet kan worden vergeten, dat zij Christus heb ben gekruisigd. De heer H Blum uit Amsterdam sprak over het Volk, dat nu een eigen plaats heeft en door een gesprek tussen Israël en Christendom een gelijke kans heeft. Israël telt zijn moeilijkheden licht, uit vreugde over het eigen huis, waarin het allen, die komen in Bijbelse lijn welkom heet. Het onderwerp van ds J. H. Grolle uit Utrecht luidde: De Koning. Spr. be streed aan de hand van het Woord de stelling, dat Jezus Israël heeft verwor pen. De gelijkenissen van de Samari taan en de Verloren zoon haalde hij aan als getuigenissen, dat de verwer ping der Joden maar tijdelijk was. Dr H. Berkhof uit Driebergen had als onderwerp: De Toekomst. Spr. drukte er zijn voldoening over uit. dat in een officieel orgaan van de Kerk is beslo ten. dat de gemeente van Jezus Christus niet volgroeid is zolang Israël daarin niet is teruggebracht. De christen voelt een storing als Israël er bij wordt ge haald, maar dat oudste volk is nu het jongste geworden en daardoor worden wfj bepaald bij Gods Woord. Voor de Kerk en voor de christen persoonlijk is het Bijbels denken van eenheid van groot belang De heer J. C. van Gelderen uit Rot terdam sprak het slotwoord. de Tweede Kamer en Gemeente-raad had meegemaakt. Tot slot van deze avond werd hersengymnastiek bedre ven, waaraan door alle aanwezigen werd deelgenomen. Op het te Delft gehouden examen voor Bibliothecaris (bedrijfsbibliotheek) slaagde onze plaatsgenote mej. I. B. L. van den Broek. KOUDEKERK KERKORGELBESPELING Woensdagavond organiseerde de orga nist van de Ned. Herv. Kerk. de heer Jac. Vonk een kerkorgelbespeiing. met medewerking van enkele leerlingen. Ter afwisseling zong het Ned Herv. Kerkkoor ol.v, de dirigent de heer v. d. Molen, enige liederen. Deze avond was hoofdzakelijk bestemd voor ouders van de leerlingen. HET WERK RUSTTE EEN DAG. De Chr. Bedrijfsgroepencentrale, afd fabrleks en transportarbeiders, maakten Dinsdag een uitstapje Via Utrecht— Grebbeberg kwam men te Arnhem aan. Park Sonsbeek met de bedriegertjes" was een aangename verpozing. Hier werd ook het sodatenkerkhof bezocht. Na veel gezien en genoten te hebben kwam men 's avonds terug. OUDE WETERING Voor het staatsexamen voor mu ziek afd. riool, slaagde te 'sGraven- hage, mej. E.G. Schoo, alhier. TER AAR NIEUWE BRUG GEREED. De hoge brug te Korteraar, in de weg Ter AarZevenhoven behoort nu tot het verleden Deze brug was een grote hindernis in de weg, vooral voor paard en wagen. Nu is er echter een geheel nieuwe brug gekomen die bijna op het water ligt, waardoor de opritten nu belang rijk lager zijn komen te liggen. De nieuwe brug is één dezer dagen gereed gekomen. De weg js weer vrij gesteld voor het verkeer. VEILINGOVERZICHT. De prijzen in de afgelopen periode voor de producten gemaakt, waren in het algemeen zeer bevredigend. De aan voer blijft echter ver onder het vorig jaar en dit werkt natuurlijk een goede prijsvorming zeer in de hand. De peulen hebben het dit seizoen al bijzonder best gedaan. Hiervan is de aanvoer maar 50 van het vorige Jaar geweest, maar vastgesteld dient te wor den, dat het toen een buitengewoon vruchtbaar jaar was. De prijs ligt ech ter nu minstens 100 hoger, zodat wij gerust van een goed peulenjaar kunnen spreken. De prijs was in de afgelopen 14 dagen van f. 2-60 tot f. 9 40 per 10 kg. al naar gelang van kwaliteit. Voor rijsdoperwten bestond van marktzijde goede belangstelling. Zo rond de veertig cent per kg. was in het algemeen de prijs. Kassnübonen was een gewild export artikel, speciaal onze Zuiderburen de den goed hun best en besteedden van f. 1 05 tot L 1 60 per kg. Er werd ook flink wat aangevoerd, maar wij zijn nu wel over het hoogtepunt heen. Er wordt nu weer uitgezien naar de natuur- boontjes, waarvan de eerste in de afge lopen week al ter veiling verschenen. Ook voor de stambonen bestond vraag uit het buitenland, en dan is de prijs meestal goed, zo ook nu, n.l. van f. 1.35 tot f. 1.60 per kg. De tuinbonen konden zich ook op een behoorlijk peil handhaven. Hierbij doet de industrie een goede duit in het zakje. De aanvoer is nog niet bijzonder hoog. maar nu de peulen en doperwten zo goed als weg zijn, mogen wij in de ko mends weken een groter aanbod ver wachten. Gemaakt werd van 15 tot 30 cent per kg. Wat in de vorige periode de sla over kwam. maakt men nu mee met de bloemkool, n.l. slechte prijzen en in de mindere kwaliteiten ook wel door draaien. Waarschijnlijk is het wel van korte duur, want de grote massa is nu weg, en dan gaat het meestal met de bloemkool wel weer. Voor de Ia en I kwaliteit kon nog van 15 tot 25 cent per stuk genoteerd worden, maar voor de kleinere soorten moest met een prijs van 8 tot 17 cent per stuk genoegen worden genomen en kwam ook wel doordraaien voor. Sla kon nu weer verkocht worden en men gaf nu zelfs nog tot 7cent per krop. Wel zakte in de afgelopen week de prijs, maar doordraaien kwam nu gelukkig niet meer voor. Andijvie wordt heel best betaald. Ge noteerd kon worden van 12 tot 43 cent per ke. Ook postelein kon vlot worden verkocht van 12 tot 28 cent per kg. In tegenstelling tot het vorige jaar be staat nu voor bospeen goede vraag. Ook van exportzijde is men actief en mede hierdoor kwam men met een prijs van 20 tot 51 cent per bosje goed uit de bus. Waspeen noteerde in de periode van 25 tot 40 cent per kg. Tomaten konden goed geplaatst worden in de prijs voor het binnenland was van 70 tot 1.20 per kg. in de sortering A. B en C. Van nieuwe aardappelen komt heel wat aan de veiling. De prijs was heel goed. n.l. van 18 tot 37 cent per kg. Van komkommers blijft de prijs ook op een redelijk peil. De aanvoer hiervan is echter niet groot Voor de grootste maakte men van 20 tot 36 cent per stuk en voor de kleinere naar verhouding zoveel minder. Aardbeien waren de ene dag duur en de andere dag weer goedkoop. De hoog ste prijs was f. 1.per kg. en de laag ste 40 cent per kg. Door het natte weer van de laatste week ziet het er naar uit. dat de oogst van aardbeien gauw afgelopen zal zijn. WADDINXVEEN Aanrijding Een motorrijder die gis termiddag vanaf de Hef brug de Kerk- weg op wilde rijden, botste tegen een bestelwagen, toen de chauffeur met de auto van de Oranjelaan de Kerkweg op- draaile. Het ongeval liep zonder per soonlijke ongelukken af. De politie maakte proces-verbaal op. VOORDELIGE TRANSACTIE. Een zetboer alhier had kans gezien om 49 kg kaas ten nadele van zijn werk gever te verduisteren. Hij ruilde deze partij kaas met een woonwagenbewo ner voor een coupon stof Deze ontoe laatbare handel kwam de politie ter ore en de zetboer zal zich hiervoor bij de justitie moeten verantwoorden. STRAATSCHENDERIJ. Een tweetal jongelieden beiden uit Boskoop gebruikten het nachteijk duis ter om een automaat met versnaperin gen aan de Zuidkade alhier te forceren en enkele lekkernijen te bemachtigen. Zij werden door de eigenaar op heter daad betrapt en aan de politie uitge leverd. De afdeling Waddinxveen vai de Nederl. Christen Vrouwenbond maakte Dinsdag een uitstapje naar Noord-Hol- De meeste vissoorten hebben Woens dag in IJmuiden weer .een flink deel van hun moeizaam veroverde prijsstij ging moeten prijsgeven. Een uitzonde ring hierop vormden grote schelvis, ka beljauw en koolvis, die juist in prijs stegen De motortrawler Elie Chenevière IJM. 32 had een tegenvaller aan zijn grote hoeveelheid makreel, waardoor de reis van 11 dagen slechts een besomming van f. 13.560— opbracht. Meer succes had de motorlogger Janny VI. 30, die duurdere rondvissoorten aanbracht en daardoor een besomming van f. 11.060.- maakte. land. Na een bezoek aan het Bijbels mu seum ging de tocht via Volendam en Marken naar de kaasstad Alkmaar. Na een bezoek aan Haarlem keerde het ge zelschap voldaan in Waddinxveen terug. De collecte ter gelegenheid ^an c.e Anjerdag ten bate van het Prins Bern- hardfonds heeft opgebracht f 14657, welk bedrag geheel door de sohoolkin- deren werd outehaald. Gedurende de afgelopen maand passeerden 3382 vaartuigen de hefbrug over de Gouwe Voor 386 schepen be- hc efde de brug niet worden geopenl. De burgemeester van deze gemeente zal morgen in afwijking van de gebrui kelijke uren .spreekuur houden va 9.30 .ot 10.30 u r. ZWAMMERDAM Geref. Kerk ondergaat grondige restauratie GUNSTIGE AANBESTEDING. SNEL BEGIN. Vorige week vond de aanbesteding plaats van de verbouw van de Ger. Kerk, welke hieruit bestaat, dat het orgel boven de kansel gebouwd wordt, terwijl de gaanderij, waar het orgel zich nu bevindt, dieper gemaakt wordt en geheel voor zitplaatsen zal worden ingericht. D? aanbesteding viel gunstig uit en bleef ver beneden de raming. De Al phense aannemer bleek bovendien bereid direct met het werk tc begin nen. Na deze verbouwing, moeten ook de zitplaatsen vernieuwd worden, zodat voor lange tijd het Kerkgebouw niet beschikbaar is voor de diensten. De kerkvoogdij van de Ned. Herv. Gemeente heeft zich bereid verklaard dc Hervormde Kerk als tijdelijk onder dak af te staan aan de Ger Ger/De diensten worden als volgt geregeld: Om 9 uur 's morgens kerkdienst van de Ger. Gem„ halfelf dienst van de Herv. Gem., in de middaguren kan de Ger. Gem. gebruik maken van het ge bouw, zodat de Herv. avonddienst op de normale wijze plaats vindt. Een mooie oplossing welke blijk geeft van een goede verstandhouding. De heer J. Koster uit onze ge meente slaagde te Utrecht voor de on derwijzersakte. NA VEERTIG JAAR DIENST KONINKLIJKE ONDERSCHEIDING Onze plaasgenoot de heer W. Boere was op 23 April j.l. veertig jaar in dienst geweest bij de fa. Veelenturf te Bodegraven. Deze week werd dit jubileum officieel gevierd en het hoogte punt, van deze viering was de aanwezigheid van de heer Stöcker, die namens de burge meester van Zwammerdam kon mee delen. dat het H.M. de Koningin had behaagd aan de heer Boere de zilveren medaille, verbonden aan de Huisorde van Oranje Nassau toe te kennen. On der aanbiedtg van gelukwensen speld de de heer Stöcker de medaille op en sprak de wens uit, dat de heer Boere neg vele Jaren de kracht zou hebben met zij mooie werk door te gaan. Burgerlijke Stand Geboren: Anna Anthonla Elisabeth, d. van J. P. Hooeeveen en C. M ten Brink; Jan. z. van J. de Vos en A. v. d. Adel. Overleden: Cornelia van Dam. 80 Jaar. wed van C. J. Kraay: Joh. v. Straveren, 53 Jaar. echtg. van A. G. Mollers. Ondertrouwd: C. Feycn, 22 Jaar en H. \V. v. d. Bosch. 21 Jaar. FAMILIEBERICHTEN Ontleend aan andere bladen. Bevallen: HofstedeDe Boer. z., R'dam; DriebeekGouté de Gudanes, z„ R'dam; Fontein—Struijk. z. R'dam Overleden: H. TijkenObreen. v. 82 J., Soheveningen; A. C. A. Korteweg— Bloembergen, v. 82 j. 'tJoppe (Geld) J. E. Tissot van Patot—Van Oldenbar- neveld Tullingh. v. 79 j.. Zei9t. Voor de Donderdagmarkt kwamen binnen de motortrawler Assan Reis IJM. 42 met 1 100 kisten kabeljauw en gul, 600 kisten schelvis, 100 kisten diver sen en Viking Bank IJM. 183 met uit een korte reis 450 klstcn dichte makreel. 60 kleine kistjes haring en 60 kistjes di versen. Verder werden nog enkele log gers en kotters aan de afslag verwacht. Voor de Vrijdagmarkt staat de mo tortrawler Simon de Danser IJM.. 43 ge noteerd. Zijn vangst valt echter tegen, want deze reis leverde niet meer op dan 450 kisten makreel en slechts 40 kantjes gezouten haring. Aan de hand van de vertrekdatum 28 Juni kunnen nog venvacht worden de trawlers Haarlem IJM 9, Joh. Pol derman IJM. 20. Tubantia IJM. 37, Claesje RO 46 en Abraham VL 77. Wanneer zij niet in het laatst van deze week aan de afslag komen, zal dat toch zeker begin volgende week het geval zijn. „De Hoop" kwam Woensdagavond, na Maandag voor zijn 2e reis vertrokken te zijn, even in IJmuiden binnen om eén van de verplegers aan de wal te brengen, die wegens familie-omstan digheden was opgeroepen. Een andere verpleger stond klaar om de openge vallen plaats in te nemen. De stoomtrawler Maria IJM. 95, zelf voor de sloop bestemd, is Woensdag buitenom naar Henarik-Ido-Ambacht vertrokken met op sleeptouw de Libra IJM. 98. die zijn laatste gang maakte. De Maria komt weer terug, want er liggen nog meer schepen op de sloper te wachten. De omzet van het Staatsvissersha- venbedryf blijft in stijgende lijn gaan. In de maand Juni werd voor f. 1.512.405 omgezet tegen f. 1,069.576 in Juni 1950. Een stijging dus van f. 442.829. De om zet van het eerste halfjaar 1951 werd hierdoor f 12.381.052 tegen f. 8.782.061 in de eerste 6 maanden van 1950. Hier dus een stijging van f. 3.598.991. Vangstberichten VLAARDINGEN. 5 Juli. Vangstberichten van hedenmorgen uit zee: MA 5 34 k.; VL 78 20 k VL 79 10 k.; VL 85 14 k.; VL 203 35 k.; VL 205 8 k VL 206 12 k.; VL 207 1 k.: VL 208 7 k.; VL 70 50 k.; VL 29 5 k.; VL 86 5 k - VL 114 10 k.; VL 115 10 k.; VL 142 12 k.; VL 196 6 k.; VL 197 7 k VL 199 7 k.; VL 61 7 k.: VL 83 1 k.. VL 116 8 k.; VL 50 20 k.; VL 80 2 k.; VL 84 3 kVL 132 32 k. SCHEVENINGEN. 5 Juli. Vangstberich ten van hedenmorgen uit zee: SCH 78 25 k.; SCH 87 33 k.; SCH 200 8 k.; SCH 195 5 k.; SCH 246 9 k.; SCH 254 32 k.; SCH 341 7 k.; SCH 342 5 k SCH 412 10 k SCH 159 25 k.; SCH 105 5 k.; SCH 365 11 k.: SCH 23 80 k. uit de halve vleet; SCH 53 22 k.; SCH 104 40 k.; SCH 332 7 k.; SCH 39 38 k.; SCH 264 3 k.; SCH 4 20 k,; SCH 75 60 k. uit 40 netten; SCH 57 30 k.; SCH 18) 2 k.; SCH 194 8 k.; SCH 43 2 k.; SCH 48 8 k SCH 49 23 k.; SCH 99 70 k.; SCH 132 20 k.: SCH 198 geen vangst; SCH 233 8 k.: SCH 247 14 k.; SCH 262 135 mijl af gelegd. SCH 285 10 k.: SCH 5 1 k.; SCH 19 18 k SCH 30 8 k.: SCH 37 12 k.: SCH 69 geen vangst; SCH 84 4 k.; SCH 122 20 k.- SCH 130 34 k.; SCH 210 7 k.; SCH 236 14 k - SCH 248 6 k SCH 249 30 k.; SCH 250 8 k.. SCH 297 geen vangst; SCH 310 15 k.. SCH 312 2 k.: SCH 399 geen vangst; SCH 20 15 k.; SCH 225 2 k.: SCH 314 5 k SCH 79 4 k - SCH 141 25 k.: SCH 186 45 k.- SCH 284 60 mijl afgelegd; SCH 443 8 k.; 'SCH 280 2 k.; SCH 46 17 k.; SCH 63 90 mijl afgelegd: SCH 66 10 k.: SCH 81 10 k.- SCH 89 20 k SCH 95 10 k.; SCH 103 30 k.: SCH 116 30 k.; SCH 140 2 k.; SCH 242 7 k.: SCH 275 7 k.; SCH 6 2 k.; SCH 14 2 k.: SCH 110 2 k.; SCH 118 6 k.: SCH 302 2 k.; SCH 325 50 k.; SCH 333 1 k. KATWIJK AAN ZEE. 5 Juli. Vangstbe richten van hedenmorgen uit zee: KW 14 18 k.: KW 138 8 k: KW 2 9 k.; KW 3 17 k.: KW 47 11 k.; KW 54 2 k.; IJM 75 4 k.; IJM 283 4 k.; SCH 36 4 k.; SCH 107 5 k KW 144 2 k.; KW 83 6 k.; KW 18 8 k.; KW 29 32 k.; KW 32 4 k.; KW 49 2 k.: KW 78 2 k.. KW 33 40 k KW 15 30 k.; KW 42 80 k. nog 45 netten; KW 43 20 k KW 173 2 k.: KW 127 52 k.; KW 175 75 k. uit halve vleet; KW 151 85 k. nog 15 net ten KW 167 23 k. uit halve vleet; KW 168 40 k. KW 163 44 k.; KW 70 25 k.; KW 56 58 k. Gemiddelden VL 71 9 k.; VL 40 40 k.: VL 56 70 k.; 5 Juli. Gemiddelden van hedenmorgen: Vlaardlngen 22 k., Schevenlngen 15 k., Katwijk 23 k. Aanvoer SCHEVENINGEN. 5 Juli. Binnen van de haringvisserij: SCH 47 met 179 k. van 4 schepen. SCH 404 met 445 k. van 5 sche pen: SCH 229 met 414 k. van 3 schepen: SCH 223 met 420 k. van 3 schepen; SCH 180 met 640 k. van 6 schepen. VLAARDINGEN. 5 Juli. Aanvoer van hedenmorgen: VL 97 met 400 k. van 8 schepen. Prijzen VLAARDINGEN. 5 Juli. Prijzen: Maatjes haring groen 4044; Jong 35—40; groot 37—39. Donderdag 5 Juli ACTIEVE OBLIGATIES Staatsleningen ad f. 1000. Vorige O.K. koers v. heden Ned. '48 3V4 8814 Ned. '47 314 3 39 TJ* Dollar-Ing. '47 3 93 Investerinescert. 3.. 90% Ned. p. 1962 4 m.b. 3 89fg Indië '37 A 3 90^ Grootboek '46 3 88% Ned. '51 316 95ü ACTIEVE AANDELEN Cult. Hand. en Ind. B 54% Nat. Handelsbank.. 87% Ned. HandelmiJ143 AK.Ü 172 Lever Br245% Philips J57% Wilton Feyenoord.. *;>5 Kon. Olie 284% Amst. Rubber Dell-Bat Rubber Holl Amer. lijn Kon Ned. Stoomboot ,l Np-i Scheepv. Unie H.V.A "g* Java Cult52 Dell Bat Mi) 198 Dell MIJ 9J Senembah 86 NIET-ACTIEVE OBLIOATIES Prov.- en Gem. Leningen Den Haag 1937 I 3 99% R'dam 37 I m 3% 94% Industr. Obligaties Lever Brothers 3% 98% Voorlopig genot obl. A'dam 1937 (3%) 3 89 Kon. Petr Mij 3%.. 104% NIET-ACTIEVE AANDELEN Bank- en Credietlnstellingen Amsterd. Bank 154% Rotterd. Bank 159% Twentsèhe Bank 159% Industriële Ondernemingen Ned. G.enSpir.fabr. 243% - Rott. Droogd. MU-. 280% Zwanenb. Organon.. 189 Handelsondernemingen Bom. Sum. H. MU.. 108% Intematio141 Diversen Albert Heyn 156 Ned. Mij. Walv. Vrt. 107% Spoorwegen Dell Spoorw. MU 39% Am er lk. fondsen Anaconda Shell Union 43% 63 Fondsen alt Lelden en omgeving (Aandelen) V.K. 4/7 Holl Constructie 280 Int Kunststof! Ind. 85 L. 85 L Kon Ned. Edelmet. 76 76 Pre! w4i tdero 83 L. Kon. Ned Gro!sm IIIV4G.B 111 Textiel Gebr v Wijk 128% Leidsche Wolxpinn 171 170 GB i*1eleman en Dros 62% 63 GB Ver Touwfabrieken 124 L 122 Pret idem 128 L. - Lahad DatuCul MIJ 75 B. 75 B

Leidsch Dagblad | 1951 | | pagina 5