Slechts één jaar heffing en invordering van Leimuidens bruggegeld UIT DE OMSTREKEN UIT DE RIJNSTREEK Wel en wee der visserij Beurs van Amsterdam DINSDAG 3 JULI KATWIIK AAN ZEE Aan de Landbouwhogeschool te Wageningen slaagde voor het ingeni eursexamen Nederlandse landbouw de heer H. L. J. Lindenbergh, alhier. Veertig jaar bij de P.T.T. Voor de heer A. A. Edeling is de dag, waarop hij veertig jaar in dienst was by de PTT niet onopgemerkt voor bij gegaan. Veel belangstelling heeft hij ondervonden. De directeur van het postkantoor alhier de heer J. M. Kus- ters overhandigde hem, namens het hoofdbestuur, de oorkonde voor veertig jaar trouwe dienst. Hij sprak zeer waarderende woorden tot de heer Ede ling, wiens trouw en ijver hij naar vo ren bracht. Namens de collega's van de jubilaris werden bloemen en ge schenken aangeboden. Velen uit de o-emeente kwamen hem ook gelukwen sen. Des avonds was er in zijn woning een gezellig samenzijn met zijn colle- ga's. Van gemeentewege is men bezig banken aan te brengen langs de zee weg. KATWIIK AAN ZEE Burgerlijke Stand Geboren: Teunls. z. van A. Ouwehand en A. van der Plas. Marijke, d. van P. v. d. Bent en M. van der Plas: Arlc Willem, z. van Kr. Vooljs en C. Hoek; Jacobus Cornells, z. van W. C. Aanhaanen en J. W. de MoolJ; Dirk Jaco bus. z. van L. de Graaf en A. de Jong: Bruin Fredcrlk. z. van J. G. Barendsma en M J. van RUn; Johannes Boudewijn, z. van P. de RutJter en M. Boonekamp Ondertrouwd: A. van Duijn en KI. van Duljn- A. Baay en S. P. van der Kraan. H. van Rijn en J. Hogcwonlng: J. Ouwe- hand en H. van der Plas; W. Ouwehand en C. Klok. Getrouwd: D. Zwaan en D. Ouwehand, G. Haasnoot en J. Kraa|jenoord; Ohr. Dek ker en W. J. van der Mark; A. van der Lely en N. van der Bent. Overleden: N. Guyt, 19 Jaar. NOORDWIJKERHOUT RAADSAGENDA. De gemeenteraad komt op Donderdag 5 Juli 's avonds om 7 uur in openbare zitting bijeen. De agenda vermeldt o.a.: wijziging bouwverordening; verzoek van het Be stuur der Ned. Herv. School om inge volge 72 van de L.O. wet 1920 gelden beschikbaar te stellen voor de aanschaf fing van nieuwe schoolmeubelen; voor stel van B. enW. tot het leggen van riolering In een gedeelte van de Hoog straat, Havendwarsstraat, Havenstraat en Kerkstraat, alsmede het bouwen van een gemaaltje. Om halfacht herdenking van dc dag, waarop honderd jaar geleden de ge meente werd afgekondigd. Burgerlijke Stand Geboren: Hillegon- da C. J.. d. van M. J. Tetteroo-Koster; Wilhelmlna M. E., d. van L. van Weeren- Nlhot; Hermanus T. W., z. van Th. v. d. Voet-Groenewoud; Leonardus T. J., z. van A. Hoeks-Bakker; Cornells W., z. van F. Straathof-v. d. Borg; Lla J. B., d. van J. J. Kortekaas-Hesseling; Catharlna J. M.. d. van J. T. den Elzen-Bon. Getrouwd: P. C. Jansen en H. Dulven- V00rden' RIJNSBURG Burgerlijke Stand Geboren: Willem Leendert. z. van W, L. v. d. Gugten en A. M. den Heyer. Getrouwd; J. v. d. MeiJ en P, J. Kr alt; J. Keizer en E. Tijsterman. SASSENHEIM Voor het Mulo-diploma B. slaagde onze plaatsgenoot W. Kuijt. VALKENBURG Postkantoor verplaatst naar Hoofdstraat Gisteren wappeTde de nationale driekleur voor het pand Hoofdstraat 64 A. Met ingang van die dag is het postkantoor naaT hier verplaatst. De kantoorhouder heeft een mooie ruimte voor zijn werkzaamheden gekregen, wat in vergelijking met de vorige ge legenheid een grote verbetering bete kent. Ook is er thans een aparte pu blieke telefooncel aangebracht. Tege lijk met de verplaatsing van het kan toor is ook de brievenbus naar de Hoofdstraat verhuisd, wat voor de be woners van de „andere kant" van het dorp geen gerief betekend. Een brie venbus op het andere eind van het dorp zou dan ook geen overbodige lu xe zijn. Burgerlilke Stand Geboren: Jacoba Johanna Paulina, d. van P. Koppert en J. van Duljn. Ondertrouwd: G. W. Schuurmans en M. de Vries. Getrouwd: K. van der Horn en J. Bol. VOORHOUT B. EN W. KEREN ZICH TEGEN ANNEXATIEPLANNEN SASSENHEIM. Uitvoerig praeadvies aan de Raad. Zoals bekend is heeft de Raad der ge meente Sassenheim zioh bij schrijven van 20 Juni 1950 met een adres tot Hare Majesteit de Koningin gewend, met het verzoek bij de Staten-Generaal een voor stel van wet tot wijziging van de grens tussen Sassenheim en Voorhout in te dienen waarop het College van G.S. ver zocht heeft het gevoelen van de Raad der gemeente Voorhout hieromtrent kenbaar te maken. B. en W. van Voorhout riohtte zich thans in een prae-advies tot de Raad alhier, waarna zij vervolgen dat deze zaak "langdurig in studie is geweest. In de eerste plaats wijzen B. en W. op het historisch gedeelte n.l. de Ruïne van TeyHiïgen, welke van de stichting af tot Voorhout's grondgebied heeft behoord. He: gemeentebestuur wenst deze histo rische plaats te behouden om de moge lijkheden van eventuele restauratie en exploitatie in de toekomst tot ontwikke ling te kunnen brengen. Een uiitbrei- dingsiplan, regelende de bestemming voor de gronden, gelegen nabfi deze ruïne is reeds in voorbereiding. Ten tweede achtten B. en W. grenswijziging economisch niet noodzakelijk. Ten derde staat vast dat bij een grenswijziging de gemeen'einkomsten minder zullen wor den Ten vierde wonen de bewoners wel bulten de kom der gemeente voorhout, maar zij zijn geenszins verstoken van de nodiee voorzieningen en in geen enkel opzicht ten achter gesteld bil de overige bewoners der gemeente, Ten vijfde wen sen B. en W. de omliggende cultuur gronden te behouden, voor bloembollen teelt en agrarische bedril ven. Vervolgens verwijzen B. en W. de Raad naar de oorzaak van het verzoek der gemeente Sassenheim. Hoofdzake lijk is het argument dat dit gedeelte der bewoners van Voorhout, allen te Sassenheim ter kerke gaan. Dit vloeit echter voort uit parochie-indeling etc. De stelling dat een aantal afgelegen woningen zou moeten behoren tot de gemeente, waarvan de kern 't dlchtst- bjj ligt. is onhoudbaar, en indien deze werkelijk als uitgangspunt voor grens wijziging zou gebruikt worden, dan zou de gehele gemeentelijke indeling van Nederland veranderen. Op grond van bovengenoemde feiten achten B. en W. in het volle besef van hun verantwoordelijkheid voor de belangen der gemeente zich verplicht een afwijzende houding aan te nemen tegenover het adres tot grenswijziging. Zjj vertrouwen dat het College van dc Raad zich met hun standpunt kan verenigen. Verder verzoeken zij de Raad, te bevorderen, dat het verzoek van de Raad der gemeente Sassen heim niet verder in behandeling zal worden genomen. Burgerlijke Stand Geboren: Petnis J. M.„ z. van C. S. Warmerdam en M. M. J. Langeveld; Neeltje, d. van J. C. Koppe en T. Emmerswaal. Ondertrouwd: G. J. Geurts. 26 Jaar en A. E. Augustlnus, 25 jaar; J. C. S. van Gent, 30 jaar en K. v, d, Broek, 28 Jaar. Getrouwd: C J. A. Augustlnus en P. Kortekaas: P. J. v. d. Zwet en J. Korte- kaas: W .D. Caspers en A. C. de Groot. Overleden: A. G. v. d. Lans, 45 Jaar, echtgenote van A. G. v. d. Lans. WASSENAAR JUBILEUMUITVOERING BLAUW ZWART Ter gelegenheid van haar dertig jarig bestaan heeft de R.K. Sportver eniging Blauw Zwart zich drie avon den achtereen doen gelden met jubi leumuitvoeringen in het Verenigings gebouw aan de Kerkstraat. Zaterdag avond was er een speciaal programma voor de juniores, terwijl Zondag- en Maandagavond respectievelijk de ou dere leden en de supporters werden vergast op een voetlichtrhapsodie door het gezelsohap Barends, wat zeer in de smaak viel evenals het bal er na. Burgerlijke Stand Geboren: Jacob, zn van J. van der Does en E. M. van Vo- ron; Wilhelmlna Catharlna, dr van C. Grundeken en E. G. van der Ham: Maud, dr van J A. Schwantje en M. Spierdijk; Wilhelm Jacobus, zn van G. T. Grunde- ken en A. C. M van der Raad; Wilhel mlna Joanna Maria, dr van C. G. van Leeuwen en P. E. M. van der KlejJ; Cor nelia Joanna, dr van P. van Leeuwen cn C. C. Remmerswaal. Ondertrouwd: J Mens cn H. M Meijer; J. C. Schroot en W. J. Schilt. Getrouwd: L. Groencsteln en A. M. G. Bellekom; P. Vrolijk en W. C. van der Ham; W. J. Nleuwenhuijs en C. M. A. No- tebaart; F. K. Nalenz en M. T. Verleun; A. A. Duijvesteln en H. Hofstra, Overleden: Cornelia Verhoef 80 Jr. wed. van J. P. Thierry; Laura Wilhelmlna Noordhoek Heegt 86 J. wed van T. M. Vrester. LEZING OVER ZEEDUINEN Gisteravond werd in Princehaven een algemene vergadering gehouden van de Wassenaarse Vereniging van Aquariumliefhebbers „Het Zeepaardje" waarin dr J. J. Smith, bioloog en le raar aan het Rijnlands Lyceum, een lezing met lichtbeelden hield over kleine zeedieren. In het najaar volgt een bèspreklng over de gTote soorten. In een inleiding zette spr. o.a. uiteen dat alle leven zich tenslotte voedt met planten, zij het dan ook voor de vlees en vis etende soorten indirect. Voor de zee is het 't plankton, dat tot voed sel strekt voor de kleinere dieren, die weer het aas vormen voor de grote. Bij fraaie lichtbeelden van micro opnamen sprak de heer Smith over de zeevonk, die de zee doet lichten, over het kiezelwier. Al met al een zeer leerzame avond, ENKELE ONGELUKJES De twaalf-jarige Leo Oudshoorn, kwam bij het spelen van een hoop oude buizen aan de haven te vallen en bekwam een zo ernstige wond aan zijn rechteronderbeen, dat hij naar het Academisch Ziekenhuis te Leiden moest worden gebracht. Op een terrein aan de Wittenburger- weg brak de elf-jarige Hugo May bij het hoogspringen zijn rechterpols. Mevr. May bracht haar jongen naar het Academisch Ziekenhuis te Leiden. Op het golfterrein kreeg de zestien jarige caddiejongen Woüterus de Jong alhier een bal tegen het hoofd, werd aan dat lichaamsdeel bloedend ver wond en bekwam een hersenschud ding. Hij werd naar het gemeentezie kenhuis te Den Haag vervoerd. Ingevolge een verzoek van de Commissaris van politie alhier heeft ae rijkspolitie te Ginneken aangehou den en naar Wassenaar overgebracht een handelsvertegenwoordiger uit Brugge, die op 24 Maart jJ. ten nadele van een hier ter plaatse wonende au tohandelaar een auto stal. Aan de Technische Hogeschool te Delft slaagde voor het propaedeu- tisch examen voor bouwkundig ingeni eur de heer A. van Noortwijk, alhier. Aan de Landbouwhogeschool te Wageningen slaagde voor het examen Nederlandse landbouw mej. P. J. M. van Nijnatten, alhier. ALPHEN RAADSAGENDA. De gemeenteraad is bijeengeroepen op Donderdag a.s. des namiddags 7.15 uur. De agenda vermeldt o.a. de volgende punten: Toespraak van Minister Van Maarse- veen. gevolgd door beantwoording door mr P. J. Oud, voorzitter van de vereni ging van Nederlandse Gemeenten. Voorstellen van B. en W.: Inzake het uitnemen van eigendommen uit de ad ministratie van het grondbedrijf; Inzake verhuring en verpachting van verschil lende gemeente-eigendommen; Inzake het beschikbaar stellen van een crediet voor het aanschaffen van een nieuwe vrachtauto voor de water- en licht- bedrijven. Inzake het beschikbaar stel len van een crediet voor het verbou wen van de fitterswonlng te Aarlan- derveen en tot verhuring van deze wo ning. Inzake het beschikbaar stellen van een crediet voor het aanschaffen van transformatoren voor het electric!- teitsbedrijf. Inzake het beschikbaar stel len van een crediet voor het herstel van de koppeling van het buizennet van de drinkwaterleiding aan dat van de gemeente Bodegraven. Inzake het vaststellen van een verordening op de commissie van voorbereiding inzake het verlenen van subsidie aan jeugdvereni gingen. Inzake het aanvaarden van een muziektent, geschonken door de vereni ging „Alphens Belang". Inzake wijziging van de instructie van het personeel van de keuringsdienst van vee en vlees in de keuringskring Alphen. Inzake wijzi ging van de gemeentebegroting, dienst 1950, Alphens Belang schenkt muziektent Blijkens een door B. en W. aan de Raad gericht schrijven biedt bh schrij ven van 17 April j.l. de vereniging Al phens Belang de aan de ingang van het Bospark geplaatste muziektent thans de gemeente aan. B. en W. vermelden hierbij, dat de muziektent in een reeds lang gevoelde behoefte voorziet en zij geven dan ook de Raad in overweging haar in dank te aanvaarden. Salarissen Wethouders Naar aan leiding van een ontvangen schrijven van Gedeputeerde Staten inzake verho ging van de bezoldiging van de wet houders n.l. per 1 Januari 1951 met 10% en per 16 Maart 1951 nog weer eens met 5 stellen B. en W. de Raad voor aan Gedeputeerde Staten te berichten, dat naar het oordeel van de Raad de be doelde verhogingen aan de wethouders behoren plaats te vinden. Nu de rekening over 1950 en de begroting voor 1951 bij B en W. is bin nen gekomen van het Alphens Zwembad stellen B en W. de Raad voor de sub sidie over 1950 te bepalen op f. 2498.70, terwijl het college tevens voorstelt de stukken goed te keuren. Aan de Landbouwhogeschool te Wageningen slaagde voor het ingenl- eursexamen tropische bosbouw de heer J. S. Zonneveld, alhier. BOSKOOP DEENSE GASTEN NAAR HUN LAND TERUG Na ongeveer een week in Boskoop te hebben vertoefd, keerde de Deense Voet balclub „Boldklubben Frem" Zaterdag avond naar haar land terug. Ter gele genheid hiervan had zich op het la-te uur een groot aantal belangstellenden bij het gemeentehuis verzameld om af scheid te nemen. De aanvoerder van het gastteam memoreerde in zijn afscheids rede, dat hij geen woorden kon vinden die voldoende waren om zijn dank over te brengen „Mijne heren duizend maal dank". Wij hopen dat U ons ter zijner tijd met een tegenbezoek zult komen vereren. Mr dr Taats sprak namens Boskoop enige afscheidswoorden. Als blijk van medeleven legde de aanvoer der een fraai bloemstuk aan de voet van het monument voor de gevallenen, waarop de gasten het Deense Volkslied zongen. Tijdens hun verblijf in Boskoop heb ben zij vier wedstrijden gespeeld t.w. twee tegen „Boskoop" die beiden in ge lijk spel eindigden resp. 2—2 en 11. De derde wedstrijd tegen Nieuwkoop werd door de „Bold-kluibben Frem" ge wonnen met 50, en de vierde ontmoe ting tegen Oudewater eindigde in een nederlaag voor de Denen. (41). Kersenbal Zaterdagavond werd in het RH. veren, gebouw een Kersenbal gehouden ten bate van de R.K. Jeugd beweging, tevens bedoeld als sluitstuk van de Boskcopse Kermisweek. Er was al spoedig een goede stem ming waaraan het optreden van La- woe's cabaret Variété niet vreemd was. Een geanimeerd bal besloot de goedge slaagde avond. Gedurende de maand Juni zijn 3382 schepen de hefbrug gepasseerd voor dit aantal moest de -brug 1072 ma len omhoog gebracht worden. Geslaagd voor het chauffeursexa men onze plaatsgenoot de heer D. Kraayenbrink. Het Comité voor Kinderuitzending alhier is zeer dankbaar voor d'e mooie opbrengst van de collecte groot f. 489.32. Het comité hoopt ook dit jaar weer ruim dertig kinderen uit te zenden naai de verschillende vacantie kolonies oa. in Backkum, Nunspeet, Lunteren en Egmond aan Zee. Voor het toelatingsexamen H.B.S. te Gouda slaagde onze plaatsgenoot, M. J. A. Harmsen, Voor het diploma Mulo B te Gou da, slaagden onze plaatsgenoten W. Verweij. M. Blonk, C. van Bergen, J. Kok en M, Donker. In een dezer dagen te houden le denvergadering van de Prop.vereniging „Bloemisterij Flora" zal o.m. aan de orde komen een bespreking, om te zijner tijd dit jaar en Chrycantententoon- stelling te houden. Te 's-Gravenhage slaagde voor het staatsexamen muziek de heer J. C. Verheul, alhier. Het bestuur van de Polder Rijne- veld maakt bekend, dat in verband met de bouw van nieuwe bruggen in de Goudse rijweg. De doorvaart bij de Groenenweg en de Tolweg vanaf he den tot een nader te bepalen datum zal zijn gestremd. BODEGRAVEN Aan de Landbouwhogeschool te Wageningen slaagde voor het ingeni eursexamen Nederlandse landbouw de heer J. C. van Leeuwen, alhier. HAZERSWOUDE RAADSAGENDA. De raad van deze gemeente komt Don derdag 5 JuÜ om 7.15 uur precies in openbare vergadering bijeen. De agenda vermeldt o.m. de volgende punten: Ver zoek van de tuchtunie om een bijdrage voor de bestrijding van tuchteloosheid. Voorstel tot vaststelling van het verme- nigvuldigingscijfer voor het schoolgeld over 19511952. Verzoek van de stich ting voor T.B.C. te Leiden en subsidie. Verzoek van het bestuur van de Ver. tot bevordering van het Lager Land bouwonderwijs te Alphen aan den Rijn om subsidie. Voorstel tot regeling van de bezoldiging van alle nevenfuncties in één besluit. Voorstel tot toekenning aan het gemeentepersoneel van een voor schot op de over 1951 toe te kennen va- cantietoeslag. Voorstel tot vaststelling van een regeling met betrekking tot de controle op de met geldelijk beheer en met boekhouding belaste ambtenaren, alsmede tot het onderzoek naar de deugdelijkheid van de rekening. Voor stel tot wijziging van dc instructie van de keuringsveeartshoofd van de vlees keuringsdienst. Voorstel tot wijziging van de verordening tot heffing van leges. Voorstel tot wijziging van de be groting, dienst 1951, VOLKSWAGENTJE SLOEG OVER DE KOP Toen Maandagavond een Volkswa gentje uit Aalsmeer uit de richting Leiden naar Alphen a/d Rijn reed, moest dit nabij café v. d. Spek, op de Rijndijk, uithalen voor enkele wielrij- sters. Door de grote snelheid en door dat de chauffeur de macht over het stuur verloor raakte de wagen de kant van de straat en tolde over de weg, waarna hij over de kop sloeg. De schade was nogal groot. NIEUWKOOP Ds G. Bloemendaal neemt beroep aan Ds G. Bloemendaal, predikant van de Rem. Gemeente alhier, heeft het beroep naar de Rem. Gemeente van Sommelsdijk aangenomen. RIJNSATERWOUDE Plattelandsvrouwen hielden tuinmiddag Evenals het vorige jaar nodigde mevr. Behrend, de Penningmeesteresse van de Afdeling Rijnsaterwoude de platte landsvrouwen in de mooie tuin vam haar villa „De Rhijnesaete" cm het seizoen te besluiten met een gezellig samen zijn. Een dreigende regen noodzaakte ech ter in de ruime vertrekken een onder komen te zoeken. En zo werd het dan een binnenmid- dag, maar de stemming was er niet minder zonnig om. Na even vlug de huishoudelijke zaken afgedaan te hebben, waarbij nog eens extra hulde werd gebracht voor de or ganisatie va-n het uitstapje naar de Hoge Veluwe, werd de middag verder doorgebracht met handwerken, foto's van de uitgaansdag bekijken, zingen sjoebakken én niet te vergeten thee drinken. Dat de thee zo'n grote plaats in het leven van ons vrouwen inneemt, liet mevr. Behrend uitkomen in een gees tig gedicht over „Thee". Tot slot werden de prijzen van het sjoelen uitgedeeld en besloot de Presi dente Mevr. de Kroes deze gezellige middag met een hartelijk woord van dank aan de gastvrouw. OUDEN VAN DAGEN OP REIS Gistermiddag was het voor de Ouden van Dagen een gezellige middag. Met vier autobussen vertrokken even na twaalven ongeveer honderd Oudjes in de richting Kudelstaart en via Uithoorn ging het naar Valkeveen, waar allen zich amuseerden en velen van de ver makelijkheden gebruik maakten. De bootjes en de doolhof waren wel zeer in trek. Na hier geruime tijd te hebben doorgebracht vertrok men weer via Amsterdam langs het vliegveld Schiphol naar het einddoel Leimuiden. Om kwart over acht werden zij door het muziek corps „Kunst na Arbeid" op muzikale wijze ingehaald. Met de gehele stoet ging het eerst naar Rijnsaterwoude waar de hier wonende oudjes afscheid namen, om kwart over negen was men weer in Leimuiden. Op hetp lein bij garage Maarse en Kroon richtte burgemeester J. A. Bak huizen enkele woorden tot de belang stellenden en zeide, dat deze tocht de mooiste van alle voorgaande is geweest, dank zij het prachtige weer. Vervolgens gaf spr. een korte uiteenzetting van het geen zij deze middag hadden meege maakt. Hij bracht dank aan de comité leden, die de tocht op zulk een wijze hadden voorbereid, zodat de oudjes tij dens de reis aan niets ontbrak. In het bijzonder bracht hij dank aan de motorpolitie, die hen op de tocht vergezelde en de oudjes als een konink lijke stoet door Amsterdam deed rijden. Tenslotte sprak de heer Ph. Muys na mens alle Ouden van Dagen enkele woorden van dank tot allen, die aan het slagen van deze reis hadden meege werkt. Hierna gingen allen huiswaarts, de oudjes van de Bilderdam werden per bus thuisgebracht, de oudjes vanh et Dorp gingen per eigen gelegenheid. Dokter Stapensea heeft van deze ge hele tocht een film opgenomen, die in het aanstaande najaar voor de bevol king van beide dorpen zal worden ver toond. De opbrengst komt dan ten goede aan de reis Ouden van Dagen 1952. ZWAMMERDAM AFSCHEID ORGANIST NED. HERV. GEMEENTE In de kerkdienst van Zondag jJ. heeft de gemeente afscheid genomen (Ongecorrigeerd) Na de plat- en fynvis-prysstyglng van Zaterdag waren het Maandag juist de rondvis-soorten die over het algemeen iets aantrokken maar ook hier speelde de geringe aanvoer van sommige soorten weer een belangrijke rol. In totaal werden er Maandag in IJmuiden 4.200 kisten vis in de afslag gebracht Hieronder waren 500 kisten tong en tarbot. 1.130 kisten schol, 15 kis ten haring, 810 kisten makreel. 695 kis ten schelvis, 500 kisten wijting 200 kis ten kabeljauw en 4 kisten koolvis. De enige trawler, die Maandag in LTn'iuiden aan de afslag was de Vios I IJM 24, besomde voor een reis van 10 dagen f. 18.700.Van de loggers maakte de Everarda Christina KW 40 de hoog ste besomming met f 7.870.gevolgd door Shamrock IJM 129 met f. 6.110.— De stoomtrawler Viking Bank IJM 183 die Zaterdag in Grimsby aan de afslag wao en daarna weer naar de visserij ver trok, heeft daar, naar thans bekend is geworden een besomming gemaakt van 1.650 Pond Sterling. Schelvis en dichte makreel bleken gevraagd, maar de ge stripte makreel kon moeilijk kopers -in den en ging merendeels voor de opvang- regcling nit ae markt. Een bijzondere besomming heeft de Tzonne IJM 1 Maandag in Grimsby ge maakt. Met zijn vangst van een dikke 2100 kisten vis meest kabeljauw en schelvis, uit een reis van 3 weken, be somde hij 3.000— en bleef daarmee maar weinig beneden zijn oude record van f. 56.600 dat hij op 23 April van dit. jaar in dezelfde haven vestigde. Maar toen was het na een reis van 11 dagen, zodat hü nu vèr bleef van zijn maxi male dag-opbrengst. Voor de Dinsdagmarkt meldde zich de motortrawler Thorina IJM 33 met een vangst van 30 kisten kabeljauw, 15 kis ten wijting 500 kisten makreel. 110 kis ten schelvis en piepers en 40 kisten di versen. De motortrawler Assan Reis IJM 42 is op thuisreis voor de Woensdagmarkt. Het schip vertrok voor de visserij bij het Beren-eiland, maar schilnt vandaar doo.6egaan te zijn naar de Barendzee. Zijn vangst bestaat uit 1.800 kisten vis, "'o.^rvan nog geen specificatie werd ge geven. Het is nog niet bekend of de As- san Reis in IJmuiden dan wel in Grims by zal afslaan. Wel wordt Woensdag in IJmuiden verwacht de motorlogger Jaany VL 30 met een vangst van 25 kisten gul. 75 kisten schelvis. 95 kisten piepers, 25 kisten gestripte wijting, 30 kisten dichte wijting, 30 kisten gestripte makreel, 45 kisten dichte makreel, 6 kisten h&ke 20 kisten poon en 20 kisten radio. Het is de bedoeling om na lossing in IJmuiden door te gaan naar Rotteradm, waar het schip voor enige tijd in survey gaat. De motorlogger Arend KW 7. die enige tijd voor reparatie en schoonma ken binnen heeft gelegen, is Maandag weer naar de visserij vertrokken. Verdel gingen Maandag uit IJmuiden nog naar zee de trawlers Dirkje RO 53 en Herman SOH 92. Maandagavond kwam het bericht af, dat vanaf Dinsdag de vleet met 15 net ten mocht worden uitgebreid. Dit bete kent dat van nu af met 85 in plaats van met 70 netten mag worden gevist. De schepen, die nu uitvaren mogen dus 85 netten meenemen, maar zü zullen tevens voor hun collega's op zee de aanvullende netten aan boord nemen, terwijl de log gers. die van de visserij naar huis gaan, hun netten zullen overdoen aan de ach terblijvers. van de heer J. Pop, die door zijn aan staand vertrek naar Groningen, niet langer als organist van de Ned. Herv. Kerk kan optreden. Ds v. d. Breok heeft de scheidende toegesproken en hem dank gebracht voor de bewezen diensten, daar de or ganist met de predikant, ook de ver antwoording draagt voor het goede verloop van de dienst. Daarna werd een woord van welkom gericht tot de opvolger, de heer A. v. Vliet. De dominee sprak de hoop uit dat de samenwerking met hem even prettig zou zijn als met zijn voorgan ger. De Raad van Leimuiden kwam Vrij dagavond In openbare vergadering bij een onder voorzitterschap van Burge meester J. A. Bakhuizen. Afwezig waren de heren N. P. Koot en H. V. de Rijk. De voorzitter opent de vergadering met gebed en doet mededeling van de volgende ingekomen stukken. Schrij'ven van Gedeputeerde Staten, d.d. 8-18 Mei 1951, waarbij bericht wordt dat naar hun mening de verbreding van de Nokweg neg niet hoort tot de strikt noodzakelijke voorzieningen. In verband met de noodzakelijke be perking der investeringen, verzoeken Gedeputeerde Staten het besluit in na dere overweging te nemen. Burgemeester en Wethouders zijn de mening toegedaan, dat het hier niet een beslist direct noodzakelijke voor ziening betreft en stellen de Raad voor het besluit tot verbreding van de Nok weg in te willen trekken. De Raad be sluit hiertoe met algemene stemmen. Op voorstel van Burgemeester en Wethouders besluit de Raad aan de daarvoor in aanmerking komende amb tenaren de z.g. vacantietoeslag toe te kennen. Koninklijk goedgekeurd is tot 1 Jan uari 1954 de heffing van Bruggeld voor de Brug in de Bilderdammerbuurt. Naar aanleiding van een schrijven van Gedeputeerde Staten besluit de Raad aan Gedeputeerde Staten te ad viseren de wedde der Wethouders te verhogen met een gelijk percentage als waarmede de wedden van de ambtena ren tot nu toe zijn verhoogd. De voorzitter deelt mede dat de ver ordening op de heffing en invordering van bruggeld, de Koninklijke goedkeu ring slechts heeft verworven voor de tijd van 1 jaar, n.l. tot 1 Januari 1952. Dit is geschied omdat verwacht werd dat deze nieuwe verkeersweg dit jaar nog gereed zou komen en de tol zou worden opgeheven. Aangezien de weg in 1951 nog niet gereed zal zijn, is verlenging van de bruggeld heffing nodig. Burgemeester en Wethouders stellen de Raad voor om de bruggeld-heffing voor de brug in het dorp ongewijzigd weder vast te stellen en hierop ook voor het jaar 1952 weer de Koninklijke goedkeuring aan te vragen. Aan het bestuur van de Christelijke School voor Lager Landbouwonderwijs in de gemeente AJphen a/d Rijn wordt op voorstel van Burgemeester en Wet houders voor het jaar 1951 een subsidie verleend van f. 40,—, omdat vier leer lingen uit de gemeente Leimuiden deze school bezoeken. Aangeboden wordt de begroting 1950/ 1951 van het woningbedrijf en de reke ning dienst 1949/1950 van het woning bedrijf. opgesteld door het Centraal Bureau voor Verificatie en Financiële Adviezen der Vereniging van Neder landse Gemeenten. De Voorzitter deelt nog mede dat de plannen inzake de Woningbouw de no dige goedkeuring hebben verkregen. Thans kon echter niet doorgegaan worden omdat de gemeenten geen gel den kunnen lenen tegen 3%%. Aan de heren F. Kroon en B. v. d. Voort, werd door de Burgemeester in aanwezigheid van de leden van de Raad het ereteken Orde en Vrede uitgereikt in verband met de door hen in Indone- soie doorgebrachte jaren 1946 t/m 1949. Aan de heer E. J. v. Velzen, werd eveneens het Ereteken Orde en Vrede toegekend. De heer v. Velzen, die voor herhalingsoefeningen onder de wape nen is, was verhinderd bij de uitreiking tegenwoordig te zijn. Het Ereteken Orde en Vrede werd ook posthuum verleend aan de vorig Jaar in Juli overleden dienstplichtige Korporaal P. J. Obdeijn. Vangstberiehten VLAARDINGEN, 3 Juli. Vangstberiehten van hedenmorgen uit zee: VL 78 4 k.; VL 79 2 k.; VL 85 2 k.; VL 172 7 k.; VL 203 15 k.; VL 206 2 k.; VL 207 2 k.: VL 208 2 k.; VL 70 1 k.; VL 29 60 k. nog 20 netten; VL 86 45 k. nog 20 netten: VL 97 50 k.; VL 114 10 k.; VL 142 12 k.J VL 196 1 k.; VL 199 2 k.; VL 61 55 k.; VL 71 7 k„ VL 83 65 k.; VL 166 10 k.; VL 200 13 k.; VL 40 45 k.; VL 50 60 k. nog 20 netten; VL 80 12 k.; VL 84 1 k.; VL 112 14 k. SCHEVENIN GEN, 3 Juli. Vangstberieh ten van hedenmorgen uit zee: SCH 78 5 k.: SCH 305 1 k.; SCH 87 1 k.; SCH 200 16 k.; SCH 195 20 k.; SCH 246 20 k.; SCH 254 45 k.; SCH 341 12 k.; SCH 342 38 k.; SCH 402 1 k. thulsst-omend; SCH 412 16 k.; SCH 159 65 k.; SCH 229 25 k.; SCH 263 2 k. thulsstomend; SCH 365 1 k.; SCH 23 5 k.; SCH 53 12 k.; SCH 332 24 k.; SCH 39 5 k.; SCH 264 38 k.; SCH 4 2 k.: SCH 75 2 k.: SCH 181 10 k.; SCH 199 14 k.; SCH 32 geen vangst; SCH 48 2 k.; SCH 49 20 k.; SCH 99 70 k. Uit 40 netten; SCH 132 10 k.: SCH 189 50 k. uit 40 netten; SCH 233 12 k.; SCH 262 geen vangst; SCH 235 geen vangst; SCH 5 8 k.; SCH 25 9 k.; SCH 30 10 k.; SCH 37 25 k.; SCH 45 8 k. thulsstomend; SCH 85 11 k.; SCH 122 9 k.; SCH 130 2 k.; SCH 236 4 k.; SCH 28 geen vangst; SCH 250 10 k.; SCH 310 17 k.; SCH 223 55 k.; SCH 225 17 k.; SCH 314 10 k.; SCH 79 3 k.; SCH 141 geen vangst; SCH 186 geen vangst: SCH 284 5 k.; SCH 443 geen vangst; SCH 280 40 k. uit de halve vleet; SCH 50 10 k.; SCH 66 12 k.: SCH 81 20 k.; SCH 89 2 k.; SCH 95 6 k.: SCH 103 10 k.; SCH 116 2 k.; SCH 140 00 k.; SCH 180 10 k.; SCH 242 2 0k.; SCH 6 6 k.; SCH 14 6 k.; SOH 47 15 k. thuls stomend; SCH 110 17 k.; SCH 118 17 k.: SCH 302 50 k.: SCH 333 30 k. uit de halve vleet; SCH 29 60 k. nog 20 netten. KATWIJK AAN ZEE., 3 Juli. Vangstbe riehten van hedenmorgen uit zee: KW 14 52 k.; KW 138 30 k.' KW 2 8 k.; KW 9 10 k.; KW 47 34 k.; KW 54 3 k.; IJM 75 33 k.; IJM 283 7 k.; KW 36 75 k. KW 107 11 k.; KW 144 19 k.; KW 83 9 k.; KW 18 8 k.; KW 20 48 k.; KW 32 55 k.; KW 49 55 k.; KW 78 5 k.; KW 33 17 k.; KW 15 21 k.: KW 42 2 k.; KW 43 48 k.: KW 50 4 k.; KW 173 3 k.j KW 127 63 k.; KW 175 geen vangst; KW 151 17 k.; KW 168 5 k.: KW 70 24 k.; KW 50 16 k.; KW 167 19 k. Gemiddelden 3 Juli. Gemiddelden van hedenmorgen: Vlaardingen 23 k., Schevenlngen 14 k., Katwijk 23 k. Aanvoer SCHEVENINGEN, 3 Juli. Binnen van de haringvisserijde logger SCH 40 met 559 k. van 4 schepen. IJMUIDEN, 3 Juli. Aanvoer van heden morgen: 1 trawlers met f. 14.500; kotters: HE 79 f.5120; IJM 213 f.350; IJM 227 f.225; KW 66 f.200; SCH 17 f. 110. Prijzen IJMUIDEN, 3 Juli. Prijzen per kilo: Heilbot 1.80; Kim. Tong 1.35—1.26; KI. Tong I 1.22—0.95; KI. Tong II 0.92—0.79: Tarbot I 1.34—1,20. Per 50 kilo: Tarbot II 5953; Tarbot III 46; Tongschar 65; Gr. Schol 67; Grm. Schol 77; Kim. Schol 61; KI. Schol I 56; KI. Schol n 40—12; Schar 29—8; Bot 17—10; V. Haring 35 28; Makreel 21—14; Gr. Schelvis 5346; Grm. Schelvis 4434.50; Kim. Schelvis 38 —35; KI. Schelvis I 32.50—30; KI Schelvis II 27—22; Wijting 20.50—15; Gr. Gul 44 42; Mld. Gul 37; KI. Gul 24; Poontjes 8. Per 125 kilo: Gr. Kabeljauw 166—98; Gr. Wolf 98. Totale aanvoer 1060 kisten. Dinsdag 3 Juli ACTIEVE OBLIGATIES Staatsleningen ad f. 1000.— Ned. '48 3V* Ned, '47 3% 3 Dollar-Ing. '47 3 Investerinsscert. 3.. Ned p. 1962 4 m.b. 3 Indië "37 A 3 Grootboek '46 3 Ned. '51 3% Cult. Hand en Ind, B Nat. Handelsbank.. Ned. Handelmy A.K.U Wilton Feyenoord Kon. Olie Deli-Bat. Rubber Holl Amer. lijn Kon Ned. Stoomboot Scheepv. Unie H.V.A Java Cult Dell Bat Mij Dell MIJ Senembah NIET-ACTIEVE OBLIGATIES Prov.- en Gem. Leningen Den Haag 1937 I 3 99* R'dam 37 I III 3% Industr. Obligaties Lever Brothers 3% Voorlopig genot obL A'dam 1937 (3%) 3.. Kon. Petr. Mij 3%.. Vorige O.K. koers v. heden 88% 89% i 97% OQ7/ O» VB 893b 90 ft 88» 95» ADELEN 54% 83% 142 165% 241 153% 149% 283% 108% 89% 164% 123% 143 113% 52% 103 88% 85 94% 90% 104 NIET-ACTIEVE AANDELEN Bank- en Credietlnstelllngen Amsterd. Bank Rotterd. Bank Twentsche Bank 147% 151 150% Industriële Ondernemingen Ned. G. en Splr. fabr. 242 Rott. Droogd. Mij.. 280% Zwanenb. Organon.. 178 Handelsondernemingen 107% 142 Diversen 150excl. Ned. My Walv. Vrt. 105 Spoorwegen Dell Spoorw. Mij 38%exd Amerik. fondsen 42ft 62% Fondsen uit Leiden en omgeving (Aandelen) V.K. 2/7 Holl. Constructie 280 Int. Kunststof! Ind. 86% GL 86 L. Kon. Ned. Edelmet 79 Gh Pref w.a Idem 83 L. Kon. Ned. Grofsm. 107 109 P Textiel Gebr v wyk 125% Leldsche Wolsptnn. 175 B 169 Tleleman en Dros.. 65% 65 Ver Touwfabrleken 124 L Pref Idem 128 L. Lahad DatuCul. MIJ 73 B 73 B.

Leidsch Dagblad | 1951 | | pagina 5