Kampeerlenien Verhuurbedrijf GARAGE Uil DE RIJNSTREEK STADSNIEUWS UIT DE OMSTREKEN 1 „Stad en Landschap" vergaderde te Oude Wetering Met een enkel woord MAANDAG 2 JULI ALPHEN Rijnstreekavond in Avifauna Zaterdagavond was het weer een der bijzondere avonden in het Internatio nale Vogelpark te Alphen „Avifauna". De directeur had een z.g. Rijnstreek avond georganiseerd ter gelegenheid van de voltooiing van de grote prach tige volière-galerij, waarin o.m. ver scheidene watervallen komende van prachtig aangelegde rotspartijen een fantastische aanblik geven. Tevens werd op deze avond aan de prijswinnaars van de ter gelegenheid van het één jarig bestaan van het park gehouden ballon wedstrijd dë prijzen uitgereikt. Een Harmonie-kapel uit Delft ver leende haar medewerking. Het was een avond die door enkele duizenden bewoners uit de Rijnstreek is bijgewoond en die hen bijzonder veel schoons te zien en te horen gegeven heeft. Vele autobussen brachten de be langstellenden uit Woerden, Bodegra ven en andere plaatsen. Des middags was reeds voor de kin deren geopend het nieuw aangelegde gedeelte voor de jeugd, waarin tal van kinderspeelwerktuigen zoals schommels, wippen, draaimolen etc. etc. zijn opge steld. Nadat de kapel onder leiding van de oud-kapelmeester van de Kon. Militaire Kapel de heer D. E. Bandel de avond geopend had en het eerste gedeelte verzorgd had, betraden de gelukkige prijswinnaars van de ballonnenwedstrijd het platvorm, vergezeld van de onder wijzers de heren P. Stouthamer, C. H Knook, en Ch. v. d. Mark. Nadat de heer Stouthamer de heer v. d. Brink voor zijn prachtige geste dank had ge bracht werden de kinderen hun prij- Waar komt die lucht vandaan? EEN VRAAG WAAROP GEEN ANTWOORD IS GEGEVEN Tientallen telefoontjes bereikten ons vandaag, welke alle do vraag inhielden: „of wij ook konden zeggen waar heden ochtend in do vroegte die lucht - een ander sprak van stank - vandaan kwam." Sprak de één van een uien- of knof looklucht, de ander zocht het weer in een niet goed functionneren van een riool of een lekkage in de gasleiding. Ovei-igens kwamen al deze vragen ons niet onverwacht, want ook wij zelf na men hedenochtend bij het ontwaken een "minder aangename lucht in onze woning waar. Teneinde zo mogelijk een antwoord op de herkomst van deze lucht te geven, hebben wij ons in verbin ding gesteld met de directeur van de Gem. Reinigings- en Ontsmettingsdienst de zich op zijn beurt reeds in contact had gesteld met de Dienst van Ge meentewerken, de Gem. Geneeskundige en Gezondheidsdienst en de directie van de Sted. Lichtfabrieken Inmiddels was er reeds een staf van personeel op uitgetrokken. Alle naspo ringen bleven echter zonder resultaat, zodat men ons op het moment van ver schijnen van ons blad, nog geen ant woord kon geven op deze tientallen malen herhaalde vnag. Berichten, welke uit andere plaatsen bij de Gem. Reinigingsdienst waren bin nengekomen. wijzen uit, dat deze lucht geen lokaal karakter droeg. Ook in Wassenaar, Leiderdorp, Voorschoten en zelfs Haarlem is zij waargenomen. Eindexamens R.K. Lyceum Geslaagd voor eindexamen afdeling A: J. Arnoldus, Oegstgeest; G. v. d. Berch van Heemsted, Breda; R. Bergers, Lei den; J. Bonnet, Leiden; E. deBruyckère, Leiden; Th. de Bruyckère, Leiden; A. Buyckx, Leidsohendam; J. Castenmiller. Katwijk; C. Commissaris, Den Haag; H. de Frankrijker, Boskoop; L. de Gooyer, Noordwijk; T. Groenen, Voor burg; H. Hendrix, Rijswijk; H. van Heugten, Leiden; J. Heydt. Leidsdhen- dam; T. Hubers, Sassenheim; G. de Jong, Oude-Wetering; W. Koene, Voor burg; A. Krekelaar, Lelden; J. Moers, Zoetermeer; K. van Paassen, Voorscho ten; K. Padberg, Lelden; J. Rutten, Voorburg; L. Saris, Warmond; H. van der Stok. Leiden; C. Uylenbroek. Lei den; A. Vermeulen, Leiden: C. Wage- haar, Wassenaar; D. Warmenhoven, Voorhout; L. Westgeest, Wassenaar. Afgewezen 4 candidaten. zen overhandigd. Prijswinnaar werd J. van Veen wiens ballon terecht kwam in Madeira. J. v. d. Vate kreeg de twee de prijs omdat zijn ballon terecht kwam in Midaen-Engeland. Nelly Houwellng verkreeg de derde prijs want haar bal lon kwam in Oost-Engeland terecht. Met enkele uitstekende nummers be sloot daarna de kapel van Calvé deze avond. Geslaagden Chr. Lyceum Voor het eindexamen van de af<L Gymnasium zijn geslaagd: Q. de Varga, Fr. Ban nier, B. van Leeuwen, J, van Rijn, M. Wessel en Tineke van Wieringen allen te Alphen aan den Rijn. D. Bosma. te Nieuwkoop, L. Kruithof en H. Engel te Woerden. H. Meter te Gouda, M. van Reenen te Woubrugge, W. Verboom te Boskoop en A. Wissel te Zoeterwoude. Afgewezen 1 candidaat; herexamen twee candidaten. IN AVIFAUNA VERSTERKING VAN VOGELGEZANG. Volgende week zullen In Avifauna nieuwe volières met exclusieve vogels in gebruik worden genomen. Ze zullen daarin niet alleen te bezien zijn, maar voor zover hun stemgeluid wat be scheiden is door een bijzondere in stallatie ook te beluisteren. Zeer gevoe lige microfoons worden namelijk ln de ze volières opgesteld, die via een simpele drukknop door de bezoekers zelf ln wer king kunnen worden gesteld. Aan de Technische Hogeschool te Delft slaagde voor het propaedeu- tlsch examen voor vllegtuigbouwkundig ingenieur de heer H. K. Hetzel, alhier. Ds G. de Haan in Amerika in ongenade IIEEFT ZICH IN LINKS-SOCIALISTISCHE GEEST UITGELATEN. Dc 27-jarige ds G. de Haan uit Leeu warden. die gedurende de zomer de predi kant van de eerste ..Congregational Church" te Mason City (Iowa) zou ver vangen, Is ontslagen, omdat hij zich ln een interview met een dagblad links- socialistisch heeft uitgelaten. Ds De Haan heeft bericht ontvangen, dat de kerk van zijn diensten geen gebruik kan maken Hij kwam naar Amerika met een beurs van de Wereldraad van Kerken en studeerde de afgelopen tien maanden aan het theologisch seminarium te Chicago. In het interview heeft ds De Haan crl- tiek geleverd op de Amerikaanse buiten landse politiek* en onder meer gezegd: „een billijke verdeling van de rijkdom in de wereld ls do enige weg ter verzekering van de vrede". Het theologische seminarium te Chicago heeft ds De Haan gedurende de vacantle een andere werkkring aangeboden. Ds De Haan overweegt eveeneens als metselaar Heen en weer over Groninger Wad Zaterdagmorgen arriveerden op Schier monnikoog de heren L. Dijkhuis uit Hornhuizen. L. H. Bruins, arts in Leens er. J. A. Hemmes uit Groningen, die van Hcrnhutzen (Gr.) uit over het drooggevallen Groninger Wad waren gewandeld naar Schiermonnikoog. Deze wandeling is niet vaak ondernomen kunnen worden en bewoners van het eiland rekenen de tocht van genoemde heren dan ook tot de bijzondere din gen. De „oversteek" is ongeveer 12 kilo meter lang. De bezoekers namen hun intrek in het hotel van de 31-jarige hotelhouder S. ran der Werff. Deze heeft zijn gas ten en boekwerkje over Schiermonnik oog aangeboden. De drie heren zijn gisteren weer te ruggekeerd naar Homhuizen. Het is een sterk staaltje om dit heen en te rug te doen. Dit moet bi) heel la.ig water gebeuren. BOSKOOP SPORTDEMONSTRATIE „HOU-VAST", Het was heden, Zaterdag namiddag, weer een kranige en fleurige stoet jon gens en meisjes, alsmede de oude garde van de gymnastiek- en turnvereniging „Hou-Vast" die zich achter de harmo nie „Excelsior" hadden aangesloten. Vanaf het veilingsgebouw aan de Zij- deweg werd om circa half zeven afge marcheerd naar het terrein van de W „Boskoop" aan de Hogeveenseweg, al waar in de openlucht verschillende sportdemonstraties werden gegeven, welke door een groot aantal toeschou wers werden bijgewoond. De gymnastiek, die meer en meer een volkssport wordt en na voetbal het meest aantal liefhebbers telt komt steeds meer in de publieke belangstel ling te staan, wat ook thans weder ruimschoots bleek. Het geheel is dan ook uitstekend ge slaagd. Wederom met de muziek aan het hoofd, geschiedde om circa negen uur de terugtocht naar het Centrum van de gemeente. VERHOGING CREDIET B. en W. schrijven aan de raad: op 16 Juli as. moet worden afgelost de kas geldlening groot f 75.000 gesloten bij de CuraQaose Postspaarbank. De N.V. Bank voor Ncd. Gemeenten heeft zich bereid verklaard het lopende crediet in rekening courant ad f 650.000 tot 1 Aug. as. te verhogen met f75.000 om deze aflossing mogelijk te maken. Een ver leniging van het verhoogde crediet na 1 Augustus zal door de Bank in over weging genomen worden. B. en W. stellen de raad voor van deze aanbieding gebruik te maken. Burgerlijke Stand. Geboren: Antoine Maria, z. v. C. M. Verbeij en A. H. van de Pavoordt; Anna Klazina, d. v. A. van Doorn en L. G. Grooten. Ondertouwd: H. van der Valk en A. Versluis; M. de Gelder en A. Kalkman; A. Boncfaas en J. Haasjes. Getrouwd: W. Sevinga en S. Horten- slus- Voor het toelatingsexamen H.B.S. te Gouda slaagde M. J. A. Harmsen. Voor het diploma Mulo B, slaagden te Gouda W. Ver wei j en M. Blonk alhier. UITREIKING DIPLOMA'S BLOEMSEERKUNST. Bij het examen van de cursus Bloem- sierkunst, uitgaande van de afd. Bos koop van de Kon. Ned. Mij voor Tuin bouw en Plantkunde werd in het bijzijn van de voorzitter van de afdeling de Rijkstuinbouwconsulent, verscheidene leden van de Commissie van Toezicht en enkele belangstellenden het einddiploma uitgereikt aan: Mevr. A. W. v. d. Kraats-Matze, Mevr. Fr. A. v. d. Eijk- Esveld, Mej. N. Ravenberg, Mej. N. Spaargaren, Mej. Fr. M. den Ouden, allen te Boskoop, de heeren M. Spaar garen, N. Dool, Fr. A. Schilthuizen, H. v. d. Wilt, M. J. Bos, Ph. H. L. Bayens allen te Boskoop, mej. A. H. de Ruiter en mej. P. M. T. de Ruiter, beiden te Hazerswoude, mej. H. Slijp te Rotten dam, mej. Th. T. M Burger en mej. L. de Vroom, beiden te Gouda, de heer J. Börga te Gouda en de heren Th. C. van Leeuwen te Reeuwijk. Onze plaatsgenoot, de heer J. Groe- neveld, ambtenaar ter gemeente secre- (Ingez. Med.-adv.) Eén Kolom Vuur van Uw maag tot in Uw keel en dan die laaiend brandende pijn. Als dit schrikbeeld U voor ogen staat, bij Iedere maaltijd, neem dan Uw toevlucht tot Rennies. 'n Paar Ronnies, gewoon gesmolten op Uw tong, blussen de he vigste aanval van brandend maagzuur binnen enkele minuten. Een wonder middel die Rennies en gemakkelijk in te nemen, zonder water of wat ook. En bovendien nog zo smakelijk! tarie alhier, slaagde te 's-Gravenhage voor het examen gemeente-admini stratie! UITSLAG VEILIG VERKEER- PRIJSVRAAG De uitslag van de Veilig-Verkeers- prtjsvraag voor de scholieren van Bos koop is als volgt: Openbare L. School 7, Openbare ULO 1, Rozenlaanschool 4, Ned. Herv. School 8, R.K. School 4, Nieuwstraatschool 8. In totaal hebben 288 meisjes en jon gens aan de verkeersprijsvraag meege daan. Het beloofde gratis autobusritje geschiedt op a.s. Woensdagmiddag. Vertrek vanaf het gemeentehuis om twee uur. BENTHUIZEN OPENLUCHTGYMNASTIEK- UITVOERING N.AS. Zaterdagavond gaf de plaatselijke gymnastiekvereniging „Na Arbeid Sport" kortweg: „NAS" haar jaarlijkse openlucht-zomeruitvoering op het ter rein van de heer W. C. Diephout, onder leiding van haar directeur, de heer J. J. J. Vos van Hazerswoude. Na een grootse mars door het dorp achter het fraai geüniformeerde mu ziekkorps „Concordia" van Boskoop, opende de voorzitter, de heer G. C. Diephout, met een hartelijk woord van welkom tot de talrijke aanwezigen. Spr. deelde mede, dat burgemeester J. J. Steenbakker Morilyon Loijsen door amb telijke verplichtingen elders bericht van verhindering had gezonden. Voorts was N.A.S. blij gestemd, omdat aan deze openluchtuitvoering medewerking werd verleend door de Chr. Gymnastiekver eniging „D.O.S." uit Alphen aan den Rijn. Deze uitvoering stond voor de laatste maal onder leiding van directeur J J. J. Vos, omdat deze met ingang van 1 Juli eervol ontslag had bekomen wegens werkzaamheden elders. Achtereenvolgens werden de verschil lende nummers op vlotte wijze afge werkt. Rhytmlsche oefeningen, het wer ken aan brug, rek, ringen, op paard en mat, alles oogstte een hartelijk ap- plrus. Hartelijk werd er gelachen, toen het dochtertje van de voorzitter de klei ne Annemieke Diephout haar kun nen vertoonde. Tijdens de pauze werd door „Concor dia" een rondgang over het terrein ge maakt. Het was reeds flink schemerig, :en voorzitter Diephout zich in een hartelijke speech richtte tot de schei dende directeur, de heer Vos. Het be stuur en de leden, aldus de voorzitter, hebben grote waardering voor hetgeen de heer Vos in zijn zestienjarige periode van leider heeft verricht. HU is het ge weest, die de vereniging heeft groot ge maakt. Het bestuur heeft de heer Her tog van Zoetermeer bereid gevonden om zich voorlopig met deze functie te belasten. Hierop werd door mej. M. van der Heijden een blijk van waardering aan de directeur aangeboden. Voldaan over hetgeen werd gezien, toog een grote schare plaatsgenoten huiswaarts. Schoolreisje De lagere klassen van de openbare lagere school trokken on der leiding van de heer A. H. Joustra en diens personeel op schoolreis naar Was senaar. In de loop van de dag werd een be zoek gebracht aan de dierentuin, Duin- rell en de duinen, waar men volop heeft kunnen genieten. Vermoeid van de vele opgedane in drukken werden de kleuters aan hun respectievelijke ouders afgeleverd. Onze plaatsgenoot, de heeer Abr. Biyieven Mzn. slaagde dezer dagen te Utrecht voor het middenstandsdiploma, HAZERSWOUDE Bij het examen van cursus bloe- mensierkunst uitgaande van de afd. Boskoop van de Kon. Ned. Mij. van Tuinbouw en Plantkunde, werd het einddiploma uitgereikt aan onze plaats- genote mej. A. H. de Ruiter en mej. P. M. T. de Ruiter. Voor het notarieel examen le ge deelte, slaagde onze plaatsgenoot, de heer G. van Dam. Te Eindhoven slaagde voor de acte onderwijzeres onze plaatsgenote, mej. Tiny Menken. Zaterdagavond gaf de Chr. Muziek vereniging „De Harmonie" haar eerste concert op het plein van de Ned. Herv. school. Er was veel belangstelling. LEIMUIDEN GESLAAGDE ORANJEFEESTEN. De feesten, georganiseerd door de Oranjever. Juliana te Burgerveen ge noten dit jaar weer een grote belang stelling. Zaterdagavond was het terrein overvol. Niet alleen waren zeer vele ingezetenen van de buurtschap Burger veen aanwezig maar ook uit de omlig gende dorpen waren velen present om eens de bloemetjes buiten te zetten. De wielerwedstrijd, die 's middags zou worden gereden uitsluitend door Bur- gerveense deelnemers, kon door gebrek aan belangstelling geen doorgang vin den. Slechts enkele deelnemers hadden zich gemeld. De bestuursleden hebben het plan om volgend jaar toch weer zo'n wedstrijd te organiseren, zij zullen dan vroegtijdig de nodige voorbereidin gen treffen en enkele van de bestuurs leden zullen zelfs actief aan .de wed strijd deelnemen. Zaterdagmiddag werden nog enkele volksspelen gehouden, waarvan de uit slagen als volgt luiden: Heren: Tobbetje steken: 1. Klaas Idelenburg, 2. Arie Roubos, 3. Gerrit Jotfen. Dames: Plankje lopen met turfrapen: LISSE PADVINDERS CLUBHUIS GEOPEND. Zaterdagmiddag werd onder zeer gro te belangstelling, het clubhuis van de afd. Lisse van de Ned. Padvinderij aan de Spekkelaan geopend door dr. Ruys als voorzitter van de plaatselijke com missie. Dr. Ruys wees op het resultaat dat de padvinders hebben bereikt daar dit huis geheel uit eigen initiatief is ge bouwd. Hopman Van Houten aanvaard de het clubhuis met een woord van dank aan allen die medegewerkt heb ben tot het welslagen, inzonderheid de heer Wevers als penningmeester en de heer Hooimijer als technisch adviseur. De heren Wevers en Hooimijer ontvin gen als aandenken beide een fraai ge schenk. Namens het district voerde de heer Beekes van Oegstgeest het woord, en hakte ten slotte het touw door dat het clubhuls versperde. Hier sprak de wethouder J. W. A. Le- feber namens het gemeentebestuur woorden van gelukwensen uit. waarbij spr. de wens uit sprak, dat het beheer vm.1 het clubhuls anderen tot voorbeeld mag rijn. De heer C. Strik voerde het woord namens de Sportstichting waar bij mij zijn toespraak vergezeld deed gaan van de overhandiging van een stamvlag voor het clubhuls. Dr. Ruys dankte de sprekers voor hun waarde rende woorden. Hierna geschiedde de Installatie van een aantal verkenners en welpen, waarna ten slotte in het Keukenhof bosch een demonstratie werd gegeven. RIJNSBURG De huis aan huis collecte voor de gedupeerde woonschuitbewoher heeft het mooie bedrag van f. 1915.70 opge bracht. (Ingez. Med.-adv.) TE KOOP met zo goed als nieuwe tenten. voor 3 wagens. W. J. PLANJE - Katwijk aan Zee, Telefoon 2721. 1. Mevr. Bruinsma, 2. Mevr. Verburg, 3. Mevr. Velser. Heren: Touwtrekken: 1. Jan van Woer- kum en Piet Michel, 2. Co van de Lin den en Gerrit Joren. Zaterdagavond om half twaalf wer den de feesten met een schitterend vuurwerk beëindigd. In de maand Juni werd op de Rijks postspaarbank f. 2011.73 ingelegd en f. 4160.16 uitbetaald. WADDINXVEEN ONDER VIER TON HOUT BEDOLVEN Bij de meubelfabriek Kempkes ls Za terdagmorgen een ernstig bedrijfsonge val gebeurd. De ongeveer 34-jarige Bos- koopse werknemer D. van Buren kwam bij het verrijden van een lorrie, toen deze kantelde, onder de vier ton zware houtstapel terecht. Met ernstige ver- wondigen werd het slachtoffer naar de wijkverpleging te Gouda overgebracht, nadat dr. v. d. Linde de eerste hulp had verleend. (Ingez. Med.-adv.) vloeibaar fruit! SASSENHEIM Het kantoor van de assistent van de Directe-Belastingen ls met ingang van heden gevestigd in een Ier lokalen van het gemeentehuis. De kantooruren zullen nader worden bekend gemaakt. Ds Kuiper terug Ds Kuiper, Geref. pred. alhier is van zijn reis naar Canada, waar hij emigranten heeft bezocht, teruggekeerd. Hij heeft a.s. Woensdagavond 8 uur in de Geref. Kerk over zijn bevindingen gedurende zijn reis te vertellen. GOUDEN ECHTPAAR. Op 16 Juli hopen de heer en mevr. Sirre—van Lint hun 50-jarige echtver eniging te herdenken. Het zal hen op dde dag zeker niet aan belangstelling ontbreken. VOORHOUT Verkoop perceel Jacoba v. Beierenweg 23 B. en W. stollen de Raad voor, het perceel Jac. v. Beierenweg 23 te verko pen. Naar hun prae-advles vermeldt, ls de huurovereenkomst per 1 Juni, aan gegaan sedert 191/1 met de heer H. A. G. Bots alhier teneinde. Dezs dokterswo ning staat reeds enkele weken leeg. Diverse gegadigden hebben zich reeds •tot B. en W. gewend dit perceel even tueel te kopen of te huren. Alvorens de vraag te behandelen aan wie het huis ter beschikking zal worden gesteld, wen sen B. en W. eerst te moeten antwoor den op de vraag „verkopen of verhu ren?" B. en W menen de voorkeur te moeten schenken aan verkopen. Eén der verzoekers voor huur is de Ver. van het Wit-Gele Kruis alhier. Deze Ver. heeft sinds enkele jaren moeilijk heden met de huisvesting van haar wijkgebouw en het kruiswerk wordt hierdoor ernstig belemmerd. B. en W. zijn verder van mening dat de Overheid dit prachtige werk niet alleen moet sti muleren. maar ook zo veel mogelijk daadwerkelijk steunen. Aan het einde van een zeer uitgebreid praeadvies ka men B. en W met het voorstel om dti gebouw aan het Wit-Gele Kruis te ver kopen voor de prijs van f 4.500.vrij op naana Verder menen zij enkele voor waarden aan deze verkoop te moeten verbinden. Uitdrukkelijk wijzen B. .en W. er op dat uitsluitend de zorg voor de volksgezondheid invloed op de prUs- vasstelling heeft uitgeoefend en dat bij eventueel niet doorgaan van deze voor gestelde verkoop deze prijs nimmer bij volgende onderhandelingen bindend kan zijn. Beroep naar N.H. Gemeente aangenomen Bij de Kerkeraad van de Ned, Herv. Gemeente alhier is bericht binnen ge komen van de heer E. H. Kalkman, candidaat te Amsterdam, dat hij de toe zegging van beroep, dat de gemeente hem zond, heeft aangenomen. VISWATER DINSDAGSE WATERING VRIJ. Het viswater der Dinsdagse Watering werd sinds een aanbal jaren verpacht. Deze termijn liep 1 April 1951 af. Mo menteel hebben zich twee gegadigden opgegeven, echter stellen B. en W. de Raad voor. niet tot verpachting over te gaan, daar door de bouw van nieuwe woningen dit water binnen afzienbare tiid bijna geheel in de kom van de ge meente zal zijn gelegen. Zii menen dat het bezwaarlijk voor de omwonenden zal zijn. dat hun bij eventuele verpach ting het recht van Ge hengelsport te be oefenen ontzegd zou kunnen worden. RAADSAGENDA. De raad van Voorhout is in openbare vergadering bijeen geroepen op Don derdag 5 Juli a-s. des avonds 7.30 uur. De agenda welke te behandelen Is, wijkt wel enigszins af van voorgaande. Als eerste „agenda-punt" staat, te beluiste ren een radiorede, ter herdenking van het 10-jarig bestaan van de gemeente wet, waarbij als sprekers zullen optre den Z. Ex. de Min. van Binnenlandse Zaken en mr Oud, burgemeester van Rotterdam en voorzitter van Neder landse Gemeenten. Voor deze gelegen heid zal een radiotoestel worden ge plaatst. Dan volgen notulen van 18 Mei en 19 Juni 1951 Ingek. stukken; Verpachting visrecht: Vaststelling grens bebouwde komd erg emeente; Wijziging gemeen tebegroting 1950; Verkoop perceelJ a- coba v. Beierenweg 23; Vavantietoeslag gemeenteprarsoneel; Verhoging wedde Wethouders; Grenswijziging Sassenheim Voorhout; Credleten ex art. 72 e.v. L.O.-wet voor de RK. Meisjesschool en Christelijke School: Verkoop van twee woonhuizen, prof. Nolenslaan 5 en 5a aan de heer H. Philippi. „DELIA MOUTON" DAALDE OP SCHIP. De Nederlandse ballonvaarders, het echtpaar Boesman en de heer De Vos Klootwijk zijn gisteren in Kopenhagen opgestegen voor een tocht per ballon over de Sont. Onder uiterst gunstige weersomstan digheden gestart zagen de duizenden toeschouwers het tweetal Nederlandse ballonnen, nl. de „Dunant" en de „De lia Mouton", op geringe hoogte boven het Deense Koninklijk Paleis ln de rich ting van de Sont zweven. Boven het water gekomen, kwam de heer De Vos Klootwijk, balloncomman dant van de ..Delia Mouton" eohter in een lastig parket te verkeren. Plotseling viel er een windstilte en er zou gevaar hebben bestaan, dat hij op zee had moeten dalen. Een der in de buurt pa trouillerende politieboten bracht echter redding en voor de eerste maal ln de ballongesdhiedenis daalde een ballon succesvol op het dek van een schip. De .Henri Dunant" met het echtpaar Boesman wist op een eenzaam eiland in de Sont zonder ongelukken te landen. LUITENANT-GENERAAL (b.d.) H. VAN FRIJTAG DRABBE t Vanmorgen is in alle stilte op de oude R.K. begraafplaats aan de Kerkhoflaan te Den Haag in het familiegraf bijgezet het stoffelijk overschot van luitenant- generaal der Mariniers (b.d.) Hubert F. J. M. A. von Frijtag Drabbe, die op 29 Juni op 59-jarige leeftijd in Den Haag is overleden. Grote plannen voor De Kaag, aankoop landgoed te Noordwijkerhout? In het Pa/viljoen ,De Brasem" te Ou de Wetering werd Zaterdagmorgen de jaarvergadering gehouden van het In stituut Stad en Landschap van Zuid- Holland gevestigd te Rotterdam. Mr J. W. W. van der Hoeven had bij ontsten tenis van de voorzitter mr K. P. v. d. Mandele het genoegen deze 23e jaar vergadering te leiden voor 180 perso nen, bestaande uit vertegenwoordigers van de verschillende gemeentebesturen, ciangesloten bij het instituut. Spr. deelt nog mede dat er bij het in stituut een verheugende stijging van het aantal binnen gekomen bouwiplan- nen is waar te nemen. Hierna sprak burgemeester J. M. H. L. Hoynck van Papendrecht zijn ver heugenis er over uit dat het bestuur de Algemene vergadering dn zijn gemeen te wilde houden. BINNENLAND - De Ned. Ver. van Vervoerspersoneel, dc voormalige Ned. Ver. van Spoor- en Tramwegpersoneel, heeft gisteren te Utrecht haar 65-Jarig bestaan gevierd. De feestelijkheden die bestonden uit een aantal cabaretprogramma's, tulnconcerten en een tuinfeest, werden door ongeveer 5000 gasten by gewoond. Op 13 en 14 Juli as. zal de Ned. Ver. tot bevordering van de arbeid voor onvolwaardige arbeidskrachten (AVO) te 's-Hertogenbosch ln het Oranjehotel haar jaarlijkse algemene ledenvergadering hou den. De 47-jarlge F. Frieze uit Nijmegen, die te Heer by Maastricht uit een slaap kamerraam viel ls Zaterdagnacht ln het ziekenhuis St. Annadal te Maastricht zon der tot bewustzyn te zyn gekomen aan de gevolgen van deze val overleden. Met het KLM-iyntoestel uit Cairo ls gisteravond op Schiphol gearriveerd de minister van Financiën en Economische Zaken van Ethiopië, de heer Yllma De- ressa met zyn echtgenote en zijn secretaris, de heer Fontaye voor het voeren van be sprekingen. Mgr B.Alfrlnk, coadjutor van kardi naal J. de Jong zal als opvolger van kardinaal De Jong. voorzitter worden van de Sint Radboudstichtlng der R.K. univer siteit. Gistermiddag had een aanrijding plaats met dcdciyke afloop op de Rijksweg te Slttard. De 74-Jarlge J. F. Krekels uit Llndenheuvel-Geleen kwam met zyn fiets uit de richting Wilhelmlnastraat en werd op de Rijksweg gegrepen door een pas serende autobus met pelgrims uit Nijme gen die op de terugweg waren van een bedevaart naar Wlttem. Het slachtoffer was op slag dood. Met een landdag ln het openlucht theater Berg en Bos te Apeldoorn zette de I.O.G.T. (Internationale Orde van Goede Tempelleren) gisteren de viering ln van het 100-Jarlg bestaan, dat dit jaar over de gehele wereld werd herdacht. Aan boord van het ss „Grebbestroom" van de Hollandse Stoomboot Maatschap pij, gelegen aan de Handelskade te Am sterdam is Zaterdagmorgen een ernstig ongeluk gebeurd. Bij het hysen van de laolng zyn enkele stukken uit de strop gevallen. Twee arbeiders werden getroffen. Een was op slag dood. De tweede kreeg verwondingen, o.a. brak hy een arm. - Te Wagenlngen ls op 91-Jarige leef- tyd overleden dokter Th Nlemeyer, rus tend arts, ereburger der stad Wagenlngen en Officier ln de Orde van Oranje Nassau. Ongeveer 60 Jaar heeft hij ln Wagenlngen de dokterspraktyk uitgeoefend. De 9de Wegvcrkeersdag van de K.N.A.C. zal op 26 October a.s. te Den Haag worden gehouden. De dag zal wor den geopend door de minister van Ver keer en Waterstaat, de heer H. H. Wem- mers. BUITENLAND Heden ls ln een ziekenhuis ln Beriyn ovprWion de Duitse geneeskundige pro fessor Ferdinand Sauerbruch, Hitlers per soonlijke chirurg. Morgen zou prof. Sauerbruch 76 Jaar geworden zyn. Drie personen kwamen om het leven, toen gisteren een prlvé-vllegtulg neer stortte bij Vlllefranche. De „grote en algemene raad", het parlement van San Marino, waarin de communisten de meerderheid hebben, heeft zichzelf ontbonden en een „bestuursraad" gevormd, waarin alle partyen zitting hebben. Het doel is de „koude oorlog" met Italië tot een eind te brengen. Japan heeft volgens een officiële publicatie thans 84 mlllloen bewoners. Op de Rabagao ln Noord-Portugal is een boot omgeslagen. Vier vrouwen, een man en een Jongen verdronken. In het Zaterdag geëindige belas tingjaar hadden de Ver. Staten tegen de verwachting ln een begrotingsoverschot, dat naar raming ongeveer 3.3 milliard dollars bedraagt. De Perzische regering heeft een spe. dale vertegenwoordiger naar de Indus triestad Ispahan gezonden, waar sinds 3 maanden 3 spinnerijen stilliggen en 7000 arbeiders werden ontslagen ten gevolge waarvan sociale onrust ls ontstaan. De regeringsvertegenwoordiger, die on beperkte volmacht heeft, moet ln de eer ste plaats proberen aan de werkloosheid een einde te maken. Van deze gelegenheid maakte spr. ge bruik om iets over zijn gemeente te vertellen. Zo vertelde hij over de wa tersport en in verband daarmede over de toeneming van het watertoerisme welke haar eisen stelt, welke vooral op het Kagereiland de behoefte doet ge voelen aan hoted accomodatle, een gro te jachthaven met zgn. insteekhaven- tjes. In overleg met het Instituut is hierover een plan gereed gekomen dat f. 1.350.000,- zal gaan kosten. Als bestuursleden werden hierna by acclamatie herkozen mr G. H. Lam bert, dr E. J. Haslinghuis en J. van Stolk. Ir C. van Traa, voorz. van de Stede- bouwkundige Commissie, gaf hierna •nog een overzicht van zijn werkgebied. Hij gaf een uiteenzetting over het pla nologisch werk hetwelk een moeizaam en delicaat werk is i. v. m. bodemge steldheid naast de financiële draag kracht en behoefte der gemeenten. De voorz. deed nog de mededeling, dat met overheidsinstanties onder handeld wordt om het landgoed Leeuwenhorst te Noordwijkerhout aan te kopen om het voor verkave ling en verdere beschadiging te vrij waren. Prof. jhr mr dr W. J. M. Ei- singa spoorde in dit verband het be stuur tot grote werkzaamheid aan, want hij betreurde het dat van het landgoed Leeuwenhorst in de loop der jaren reeds zoveel land verkaveld is voor bollenland. By het bespreken van de jaarreke ning merkte de voorz. op, dat dit Jaar geen dividend kon worden uitgekeerd. Het Inkomen wordt besteed voor de no dige voorzieningen. Bij de rondvraag werd nog gesproken over het dempen •te Leiden van De Mare en van enkele grachten in Gouda waarvoor de sug gestie is uitgegaan van het instituut, terwijl er vele tegenstanders oiyken te zijn. De heer ir Schut heeft getracht hierover de vragenstellers van ant woord te dienen waarby hy de practl- sche kwesties van verkeer stelde tegen over de beleidskwesties. Na het sluiten der vergadering werd een bezoek gebracht aan de Oosten rijkse woningen waarna men in het paviljoen de lunch gebruikte. Te drie uur ging men een boottocht maken over de meren waarbij de heer M. R. van der Veld voorz. van het VVV te Oude Wetering het een en ander over Oude Wetering vertelde. Vangstberichten VLAARDINGEN. 2 Juli. Vangstberlohten van hedenmorgen uit zee: VL 85 2 k.; VL 172 5 k.; VL 203 2 k; VL 206 1 k.; VL 207 1 k.; VL 208 5 k.; VL 70 25 k.; VL 29 3 k.; VL 86 55 k.; VL 97 8 k.; VL 114 6 k.; VL 142 4 k.; VL 196 40 k.; VL 197 40 k.; VL 199 4 k.; VL 61 4 k.; VL 71 1 k.; VL 83 1 k.; VL 166 5 k.; VL 200 1 k.; VL 40 4 k.; VL 50 12 k.; VL 80 45 k.; VL 84 3 k.; VL 112 15 k. KATWIJK AAN ZEE, 2 Juli. Vangstbe richten van hedenmorgen uit zee: KW 14 k KW 138 64 k.; KW 2 14 k.; KW 9 2 k.- KW 47 69 k.: KW 54 16 k.; IJM 75 11 k. IJM 283 5 k.; SCH 36 2 k.; SCH 107 6 k.; KW 144 8 k.; KW 83 6 k.; KW 18 40 k KW 20 24 k.; KW 32 13 k.; KW 49 59 k.' KW 78 3 k.; KW 33 3 k.; KW 15 5 k KW 42 35 k.; KW 43 27 k.; KW 50 4 k.- KW 173 3 k.I KW 172 12 k.; KW 175 5 k.-' KW 167 25 k.; KW 168 4 k.; KW 70 2 k.; KW 56 12 k. SCHEVENINGEN, 2 Juli. Vangstberich ten van hedenmorgen uit zee: SCH 78 10 k.; SCH 305 25 k.; SCH 87 8 k.; SCH 200 60 k.; SCH 195 15 k.; SCH 254 60 k.; SCH 341 30 k.: SCH 342 20 k.; SCH 402 65 k.; SCH 412 30 k.; SCH 159 1 k.; SCH 229 7 k.- SCH 105 26 k.: SCH 263 3 k.; SCH 265 40 k.; SCH 23 3 k.; SCH 53 2 k.; SCH 332 8 k.; SCH 39 4 k.; SCH 264 11 k.; SCH 4 14 k.; SCH 75 38 k.; SCH 181 34 k.; SCH 199 3 k.; SCH 32 40 k.; SCH 48 4 k.; SCH 49 3 k.: SCH 99 6 k.; SCH 132 3 k.; SCH 133 2 k. thulsstomend; SCH 198 11 k.; SCH 233 3 k.; SCH 262 7 k.; SCH 285 5 k.; SCH 5 5 k SCH 15 5 k., thulsstomend: SCH 19 2 k.; SCH 25 3 k.; SCH 30 6 k.; SCH 37 2 k.: SCH 45 11 k.; SCH 84 2 k.; SCH 122 2 k.. SCH 130 10 k.; SCH 236 5 k.- SCH 248 17 k.: SCH 250 3 k.; SCH 310 'l k.; SCH 36 2 k.; SCH 107 6 k.: SCH 223 1 k.; SCH 225 2 k.; SCH 314 2 k.; SCH 79 40 k.; SCH 141 geen vangst; SCH 186 2 k SCH 284 15 k.; SCH 443 45 k nog 30 netten; SCH 28 2 k.; SCH 50 2 k.: SCH 66 20 k.; SCH 81 5 k.; SCH 39 2 k.- SCH 95 2 k.; SCH 103 55 k. uit de halve vleet; SCH 116 geen vangst; SCH 140 geen vangst: SCH 180 30 k.; SCH ..42 1 k.; SCH 6 9 k.; SCH 14 13 k.; SCH 47 5 k.; SCH 110 5 k.; SCH 118 3 k.; SCH 302 2 k. Gemiddelden 2 Juli. Gemiddelden van hedenmorgen Vlaardlngen 10 k., Schevenlngen 10 k.» Katwyk 16 k. Aanvoer SCHEVENINGEN, 2 Juli. Hedenmorgen was er een ruim aanvoer van hollands© nieuwe. Aan de markt kwamen: SCH 247 met 400 k. van 6 schepen: SCH 46 met 87 k. eigen vangst; SCH 57 met 250 k. van 3 schepen; SCH 297 met 580 k. van 6 schepen; SCH 77 met 440 k. van 3 sche pen SCH 64 met 450 k. van 4 schepen; SCH 339 met 620 k. van 4 schepen; SCH 399 met 520 k. van 5 schepen: SCH 63 met 400 k. van 4 schepen; SCH 245 met 450 k. van 5 schepen; SCH 40 met 500 k. van 6 schepen; SCH 3 met 323 k. van 5 sche- Besommingen IJMUIDEN, 2 Juli. Besommingen van hedenmorgen: 1 trawler f. 18.700: loggers: IJM 129 f 6110; IJM 204 f.2500; KW 16 f. 3660; KW 40 f. 7870; KW 41 f. 2310; KW 39 f.2000; KW 114 f.2270; KW 37 f.4670; KW 166 f.1960; KW 51 f. 1100; KW 17 1.2140 KW 107 f.2320; KW 28 f.2000: KW 50 f. 1600; KW 104 f. 5050; KW 170 f.2330; KW 108 f.1890; KW 89 f.4500; KW 162 f. 5080; KW 155 f. 1720; KW 109 f. 2270 KW 69 f. 1050; KW 140 f. 2350; KW 5'f.2190; kotters: KW 34 f.1610; KW 30 f. 1250; KW 27 f. 1720; KW 94 f. 1560; KW 21 f.1600; KW 77 f.1530; KW 31 f. 1600; RO 3 f. 1500; IJM 52 f. 1530; IJM 277 f. 1490; IJM 276 f. 1550. Prijzen VLAARDINGEN, 2 Juli. Aanvoer van hedenmorgen: MA 5 217 k.; VL 132 236 k.: VL 216 561 k. van 9 schepen; VL 190 471 k. van 7 schepen; VL 83 613 k. van schepen; VL 14 479 k. van 6 schepen, pen; SCH 361 met 520 k. van 4 schepen; SCH 201 met 640 k. van 4 schepen; SCH 353 met 430 k. van 12 schepen. KATWIJK AAN ZEE, 2 /uil. Prijzen: Grote maatjes 3911; kleine maatjes 42 -49; steurharlng 43 alles per kantje. Totale aanvoer 1200 kantjes. VLAARDINGEN, 2 Juli. Prijzen: maatjes haring groen 3842; maatjes haring Jong 3439; maatjes haring groot 3538.

Leidsch Dagblad | 1951 | | pagina 5