Pogingen om nadere Malik's voorstel te uitleg over krijgen Trekken Chinese troepen terug naar Mandsjoerije? WEERBERICHT Engeland tracht zo lang mogelijk aan Iran vast te houden Eerste Kamer bespreekt Binnenlandse Zaken ïA.::. 90ste Jaargang DONDERDAG 28 JUNI 1951 00 No. 27339 LEIOSCH DAGBLAD Directeur: J. W. Henny Hoofdredactie: B. W. Menkhorst en J. Brouwer DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN f. 5.15 per kwartaal; f. 0.40 per week Witte Singel 1, Leiden - Giro no. 57055 Telefoon Dir. en Adm.: 25041; Red. 21507 Nieuwe brandstof De gang van zaken in Perzië of Iran geeft weinig reden tot optimisme, inte gendeel, alles wijst er op, dat het land voor de grootste moeilijkheden zal ko men te staan. Zulks tengevolge van een doorzetten van een idee zonder re kening te houden met de harde werke lijkheid. De schatten van het land vormen de oliebronnen en het is volkomen logisch, dat Perzië, te meer waar de schatkist de bodem liet zaen, er op uit was, om te profiteren van dit bezit. Dat is alles zins begrijpelijk en ieder land zou dat hebben gedaan. Het is dan ook een grote vraag, of de Anglo-Iranian Oil Co., waarvan men toch mag aannemen, dat zij de om standigheden kon overzien, wel ver standig heeft gedaan om niet op het juiste tijdstip zelf met een aanbod te komen, waardoor de inkomsten van de Perzische staat meer baat zouden heb ban gehad van de rijkdom van het land. Dat dit achterwege is gebleven, is een omissie in het gevoerde beleid, die thans funeste gevolgen dreigt op te leveren. Ware dit wel geschied, vermoedelijk zou heel wat onheil zijn afgewend, dat nu zowel de maatschappij als Perzië schijnt te zullen treffen. Want het Perzische nationalisme heeft thans de kop opgestoken en is op drift geraakt. Het holt voort zonder rekening te hou den met de gevolgen. Het Perzische nationalisme heeft zich volledig gesteld op het standpunt, dat de olie van Perzië het land toebe hoort. Hetgeen in principe niet aan vechtbaar is. Dientengevolge werd be sloten over te gaan tot nationalisatie van de oliebronnen. Tegen dat recht is op zich niet te opponeren, het is lo gisch. Zelfs Engeland wil dat recht wel erkennen Doch vergeten werd daarnaast reke ning te houden met de practische mo gelijkheden. Deze zijn nu eenmaal zo danig, dat van een doelmatige efficien cy slechts sprake kan zijn, wahneer de Anglo-Iranian de leiding behoudt bij de ontginning der bronnen. De Perzen zijn niet in staat om deze zelf te ver zorgen en ook een vervanging van de Engelse technici door andere bevoeg den kan geen baat opleveren, want de olie moet worden weggevoerd! Er zijn niet voldoende opslagplaatsen, om de olie te kunnen bergen, wanneer er geen afvoer per tankers plaats vimdt - Dan zal het bedrijf moeten worden stop ge zet! En dan mist Perzië alle baten van zijn natuurlijke rijkdom en moet het finantiéël in de grootste moeilijkheden geraken Bestond er nu nog de mogelijkheid om de olie kwijt te raken aan de Sov jet-Unie, dan stond de zaak nog an ders, doch deze mogelijkheid is voorlo pig zeker uit te schakelen, daar er geen pijpleidingen zijn, die de olie in die richting kunnen afvoeren en de moge lijkheid daartoe klein is, al zou men tot aanleg daarvan willen overgaan, finantiéël zal Perzië dat nooit kunnen uitzingen En zo heeft het Perzische nationa lisme, voorthollend op de nationalisa tie-idee, zich zelf in de grootste verle genheid gebracht door van geen maat te willen weten! Zoals de zaken er nu voorstaan, be hoeft men niet te twijfelen aan een stopzetten der olie-ontginning. Zelfs dreigen brandgevaar en opstopping van voorraden. Dit wil zeggen, dat het land finantiéël dreigt onder te gaan! Een aanleunen aan de Sovjet-Unie zal het geen baat kunnen opleveren. Doch aan de andere kant moet men niet te licht oordelen over de gevolgen van een chaos in dit land van het midden-Oosten, waar de communistische Toed eh- partij niet zal aarzelen van de chaos gebruik te ma ken, onverschillig voor de gevolgen. Onrust speelt Immers het communisme volledig m de kaart. In troebel water is het goed vissen en Moskou zal niet na laten daarvan te profiteren voor zover het maar kan. Zo dreigt het op zich zelve gerecht vaardigde nationalisme in Perzië het grootste gevaar te worden voor het land. De veronderstelling is geuit, dat het onverwachte voorstel van dé Sovjet-lei der bij de V.N., Malik, inzake een rege ling van een conflict in Korea bedoeld was om de handen van Moskou vrij te maken voor Perzie, doch dit lijkt ons volkomen onjuist. Wanneer Moskou een poging zou willen wagen, om zijn positie in Perzië te verstevigen, dan had het er juist alle belang bij om Amerika blijvend te binden in Korea. Want. dit bedenke men wel, al is En geland de eerst belanghebbende bij de Perzische olie, ook Amerika staat niet onverschillig tegenover de vraagstuk ken van het midden-Oosten en zal zich verzetten tegen uitbreiding van de communistische invloed in deze rich ting Amerika is en blijft de grootste tegenspeler van Moskou! Hoe meer derhalve de handen van Washington gebonden blijven, des te gunstiger voor het Kremlin. Hoogstens zou het voorstel Malik, al thans wat Perzië betreft, een aflei dingsmanoeuvre kunnen zijn, bedoeld om Washington in slaap te sussen. Intussen dreigt het avontuur in Per zië, door een ontoombaar nationalisme ontketend, nieuwe gevaren te voegen ta het wereldbestel, dat toch reeds voldoende brandstof om zich heeft ver gaard. De Amerikaanse ambassadeur in de Sovjet-Unie, Alan Kirk, heeft gisteren een bezoek gebracht aan de Sovjet-Russische waarnemende minister van bui tenlandse zaken, Gromyko om te weten te komen of Moskou van mening is, dat de Koreaanse oorlog tot een oplossing kan worden gebracht en welke bepaalde stappen het daartoe voorstelt, zo is te Wasington bekend gemaakt. Het onderhoud duurde 20 minuten. Later verklaarde het Amerikaanse minis terie van buitenlandse zaken, dat Kirk telegrafisch had laten weten, dat hy een volledig rapport opstelt. Dean Acheson, de Amerikaanse mi nister van buitenlandse zaken die Kirk had geïnstrueerd, verklaarde tegenover de commissie voor buitenlandse zaken van het Huis van Afgevaardigden, dat er nog geen opheldering van de Sovjet- Unie was verkregen over het voorstel van Malik tot een conferentie over een wapenstilstand op Korea. Acheson zeide evenwel te hopen, dat er spoedig meer tekening in de situatie zou komen. Hij had ook instructies gezonden aan de Amerikaanse afgevaardigde bij de V.N. Ernest Gross om zich in \rerbinding te stellen met de hoogste Russische func tionaris, die bereikbaar zou zijn, ten einde inlichtingen in te winnen. Van Malik, de Russische afgevaardigde bij de V N, die Zaterdag het voorstel voor een bestand heeft bekend gemaakt, is het laatst vernomen, dat hfj zich niet goed voelde. De Turkse ambassadeur in Washing ton verklaarde na een bespreking met Dean Rusk, de Amerikaanse onder minister van buitenlandse zaken, te ge loven, dat er iets constructiefs uit het Russische voorstel zou kunnen voort komen. Een woordvoerder van het Engelse ministerie van buitenlandse zaken heeft medegedeeld, dat Engeland ln Moskou geen afzonderlijke stappen doet om verduidelijking van de Russische voor stellen te verkrijgen. Naar men in Lon den meent te weten, zou de stap van Kirk ook ten behoeve van de andere belanghebbende regeringen ondernomen zijn. Wel heeft de Britse regering haar vertegenwoordiger bij de V.N. Jebb ge ïnstrueerd, zich met Malik te verstaan, aldus verklaarde de woordvoerder. Jebb zou hierbij samenwerken met Gross. Verder is gisetravond in Londen ver nomen, dat de Britse regering zich met de Franse regering via haar ambassade in Parijs heeft verstaan over de stap pen om een verduidelijking van Malik's rede te verkrijgen. Men meent, dat de landen met troe pen in Korea na overleg in Washing ton en New York het er over eens zijn, dat een wapenstilstand omringd door voldoende militaire waarborgen het onmiddellijk doel van de vredes pogingen moet zijn. Andere punten waarover de betrok ken landen de Sovjet-Russische autori teiten om een nadere explicatie zullen moeten vragen zijn: 1. Of China als een „belligerente mo gendheid" in Korea moet worden be schouwd. 2. Of Malik een definitieve uitspraak heeft gedaan namens de Sovjet-Rus sische regering. 3. Of zijn voorstel de Instelling van een bufferzone bij de 38ste breedtegraad of een algehele ontruiming van Kora door de interveniërende troepen impli ceert. Gisteren leken de door het Sovjet persbureau Tass en radio-Moskou ver-, spreidde commentaren over de vredes- vooruitzichten in Korea na de rede van Malik minder optimistisch. De kranten namen een bericht van Tass uit New York op. waarin leiden de Amerikaanse kringen ervan beschul digd worden zich te bekommeren om het feit, dat ten Noorden van de 38ste breedtegraad wolfram voortkomt en zy laten doorschemeren, dat de' Amerika nen zouden weigeren zich ten zuiden van deze lijn terug te trekken. Tass verklaart, dat de wapenstilstand in Korea van het wolframvraagstuk af hangen zal en doet uitkomen, dat het gebied, waar wolfram ten Noorden van de 38ste breedtegraad voorkomt, op het ogenblik achter de Amerikaanse linies ls gelegen. VERKLARING VAN ACHESON. Acheson zeide nog, dat naar zijn me ning de beste garantie voor de hand having van een eventuele wapenstil stand bestond uit het terugtrekken van de Chinese troepen. Dit zou mo gelijk een étappc-gewijze terugtrek king van alle buitenlandse tro?pen uit Korea met zich mee brengen. Hiervoor zou enige tijd nodig zijn, aangezien de macht van de Zuid-Koreaanse rege ring moest worden versterkt om haar in staat te stellen aan iedere toekom stige actie het hoofd te kunnen bie den. In antwoord op een desbetreffende vraag antwoordde Acheson. dat de Ame rikaanse troepen ingeval van een re geling naar zijn mening voor een aan zienlijk deel op Japan zouden worden teruggetrokken. „Dit is niet ver weg", zo voegde hij hieraan toe. Toen vervolgens werd gevraagd, of men dacht, dat „de communisten pro beerden zich uit Korea terug te trekken teneinde zich te concentreren op Indo- China, Birma, of andere gebieden, waar bij meer schade zouden kunnen aanrichten", zei minister Acheson, dat men met deze mogelijkheden rekening moest houden. De Verenigde Staten hadden niet de keuze tussen wat zij graag wilden en wat zij niet wilden, maar zy moesten kiezen, aldus Acheson. „Alle gevaren, die U hebt opgenoemd, zijn minder groot dan het voortzetten van een gevecht (in Korea), dat steeds feller wordt en dat zich misschien zeer Dinnenkort uitbreidt", zo verklaarde de minister. Hij deelde verder mede, dat de missie van Eisenhower om in Europa een verdediging in het raam van het Noordatlantiscli verdrag op tc bou wen „zeer succesrijk" was geweest. De Europese volkeren werkten met Eisen hower samen en de geboekte vooruit gang was bemoedigend, hoewel er enige punten waren, waarop Eisen hower graag meer voortgang had wil len zien. Acheson verklaarde nog, dat men de Chinezen zou moeten overtuigen, dat het een zeer ernstige stap zou zyn, als zij de vijandelijkheden zouden hervatten. Deze hervatting zou lot een algemene oorlog kunnen leiden, aldus Acheson. TELEFOONGESPREK MET MALIK. In antwoord op een vraag, die hem door Reuter via de telefoon werd ge steld, heeft Malik verklaard: „Het is heel duidelijk, dat mij'n rede voor zich zelf spreekt". Hij weigerde in te gaan op bijzonder heden over de volgende stappen, die genomen zouden moeten worden om de Koreaanse oorlog te beëindigen. Malik zal heden een diner aanbieden aan de leden van de Veiligheidsraad Het. is gewoonte, dat een voorzitter van de Veiligheidsraad dit doet. wanneer hij aftreedt. Het voorzitterschap wisselt el ke maand. Hy bevestigde, dat er geen bijeenkomst van de raad zal worden gehouden voor het eind van de maand. Een assistent van Malik verklaarde, dat Malik alle leden van de raad had ge vraagd, of zy nog punten op de agenda wilden zetten, voordat zijn voorzitter schap was afgelopen. Geen der leden had een agendapunt. In kringen die in nauw contact staan met de Sovjet-delegatie is verklaard, dat een door de bevelhebbers in Korea tot stand te brengen wapenstilstand de eenvoudigste procedure zou zijn. Volgens deze kringen zou Malik Za terdag j.l. met „oorlogvoerenden" het opperbevel van de Noord-Koreanen en het verenigde opperbevel van de V.N. bedoeld hebben. LIE CONFEREERT. Gisteren heeft de zojuist in Amerika teruggekeerde secretaris-generaal van de V.N., Trygve Lie, met de voorzitter Weinig wind De Bilt verwacht tot morgenavond: Half tot zwaar bewolkt en slechts ®nkele verspreid voorkomende buien. Matige tot zwakke wind hoofdzakelijk rissen Zuid-West en Noord-West. De lude of iets hogere temperaturen. (Opgemaakt te 10 uur). 29 JUNI. Zon op: 4.22 uur; onder: 21.04 uur. Maan op: 0.54 uur; onder: 16.59 uur. Hoogwater te Katwijk te 11.40 en «.58 uur. Dit nummer bestaat uit zes pagina's Employé's weigeren voor Perzische Olie Mij te werken (Van onze Londense correspondent). In een onderhoud, dat wij gister avond hadden met een woordvoerder van het Engelse departement van bui tenlandse zaken, verklaarde deze, dat hoewel de voorbereiding tot evacuatie van de Britse technici in volle gang is. het de bedoeling is, dat het En gelse personeel van de Anglo-Iranian zo lang mogelijk op zyn post blüft Nog steeds hoopt men in Londen, dat de Iraansc regering tot bezinning zal komen, al gaf onze zegsman toe. dat er op het ogenblik geen lichtpunten zijn te ontdekken. Het Britse kabinet beschouwt de in diening van de anti-sabotagewet als de ernstigste bedreiging van de Engelsen, die in Iran werken, doch indien tot een algemene evacuatie besloten mo'cht worden, zal dit eerder het gevolg zijn van de algemene situatie en niet van de anti-sabotagewet alleen. Ook zal de evacuatie tot het laatste ogenblik worden uitgesteld, omdat men in Londen moeilijk kan zien, dat de En gelsen later, als de storm geluwd is, weer naar Iran zouden kunnen terug keren. Aangenomen kan worden, dat Irans prestige zich daartegen zal ver zetten. De conclusie, welke uit deze redene ring getrokken kan worden, is dat En geland pas tot evacuatie zou overgaan als de betrokkenen werkelijk in per soonlijk gevaar zouden komen te ver keren Het is dus voorbarig en onrea listisch om een evacuatie voor te stel len als een middel om Iran op de knieeën te krijgen, ook al omdat een vertrek van de technici een tweesnij dend zwaard 'is, dat zowel Iran als het Westen treft, al kan dit laatste het mis schien op de duur zonder Perzische olie stellen.' De zegsman voegde hier nog aan toe, dat Engeland niet alleen met de eigen belangen rekening houdt, doch ook met het welzijn van Iran. Een stopzetting van de olie-industrie zal tot chaos in dat land leiden, waardoor de gematigde elementen i/i een nog moeilijker posi tie komen dan die. waarin zij zich thans bevinden. In de naaste toekomst schij nen de extremisten van rechts en links het in Iran voor het zeggen hebben. De correctie en voorzichtige politiek van Engeland gedurende deze crisis kan daarom het beste worden gekarakteri seerd door de leuze: „op hoop van zegen". Maar veel hoopvols valt er op dit moment niet te ontdekken. De Britse staf van de Brits-Iraanse oliemaatschappij heeft eenstemmig het aanbod van de Perzische regering voor tewerkstelling bij de Perzische nationale oliemaatschappij van de hand gewezen. De Britten verklaar den, dat zy niet in staat en niet be reid waren om voor de genationali seerde maatschappij te werken. De eerste Britse experts van de Anglo Iranian zijn van de afgelegen rJir-vel- huis gesproken over de toestand in Per zië. Sedert zijn verklaring van Dinsdag waren er geen belangrijke ontwikkelin gen geweest, aldus de minister. Churchill vroeg premier Attlee, of hij bereid was een afvaardiging van de op positie te ontvangen om onderdelen van de kwestie, die beter niet in het open baar besproken konden worden, te be spreken. Attlee zei, dat hij gaarne in vertrouwen Churchill en zijn collegae de volledigste inlichtingen zou ver schaffen. Deze bespreking heeft reeds plaats gevonden. Dean Acheson. de Amerikaanse mi- »i«vter vnn' tvzaken h«*oft van de algemene vergadering, Nasrollah Entezam, gesproken over de volgende stappen inzake Korea. Georg en sir Benezah Rau waren daarbij. Er waren nog geen tekenen, die wezen op een bijeenkomst van Enteram en Malik. Lie heeft verklaard, dat er bepaalde punten in Malik's voorstel waren „die opgehelderd moeten worden". Hij wilde niet zeggen, of hij Malik persoonlijk zou spreken, doch voegde er aan toe. dat hy altijd wel een weg wist om Mallks mening té weten te komen, direct of indirect. In antwoord op een vraag zei Lie, dat het niet zijn taak was om met Peking contact op te nemen. „Ik weet niet of ik zelf veel kan doen, aldus Lie, maar het ls mijn plicht een wapenstilstand te bewerkstelligen en te werken voor een uiteindelijk vredesverdrag". VAN HET FRONT. Een hoofdofficier van het leger der Verenigde Naties heeft te Tokio ver klaard, dat de Chinezen troepeneen heden van aanzienlijke omvang uit Korea naar Mandsjoerije hebben te ruggetrokken. De Chinezen hadden thans nog slechts een derde der troepen in Korea van de sterkte in de maand April. Genoemde officier voegde er aan toe, dat geleden verliezen voor een deel oor zaak was van het verminderen der Chinese strijdkrachten in Korea. Er Een nieuwe foto van Z.K.H. Prins Bernhard. die morgen zijn 40ste verjaardag viert. „Opname Willy Schuurman N-F.K.W waren echter ook verscheidene gehele eenheden teruggetrokken. Volgens de beste schattingen bestond de Chinese strijdmacht in April uit ongeveer 700.000 man. Thans hadden zij in Korea slechts tussen 200.000 en 270.000 man. De sterk te der NoordrKoreanen was in deze periode, met inbegrip van die der guerillastrijders, constant op ongeveer 250.000 man gebleven. De woordvoerder zeide geen andere dan politieke rede nen voor de terugtocht te kunnen ont dekken. In strijd daarmede is echter volgend, communiqué van het front. Strijdgroepen van de V.N. met een bijzondere opdracht, die de hoofdmacht van de Noordelijken zochten, leverden gisteren met dekkingstroepen van de Noordelijken op verscheidene plaatsen langs het 195 km. lange front schermut selingen. Berichten van het front wijzen op een „krachtige samentrekking:" van Noordelijken op het Westelijke gedeelte van het centrale front, ten Noorden van de door de steden Tsjorwon, Koemhwa en Pjonggang gevormde ijzeren driehoek. Een geallieerde officier zei: „Zij kun nen ons overal op leder ogenblik met iedere kracht aanvallen". Salariëring overheidspersoneel en zuivering van ambtenaren. De Britse kruiser „Mauritius", die naar Abadan is gestuurd om daar voor anker te gaan. Indien de Per zische regering faalt in het bescher men van de Engelse employe's van de Brits-Perzische Oliemaatschap pij zal de kruiser onmiddellijk tussenbeide komen. den in Abadan aangekomen. Volgens een woordvoerder van de maatschappij betreft het hier een „voorlopige eva cuatie". teneinde een algemene evacua tie. zo deze nodig mocht zijn, te ver gemakkelijken. 130 man waren uit de olievelden teruggetrokken. Een kleine staf was nog achtergebleven, aldus de woordvoerder. Voor de tweede maal in twee dagen heeft de Britse minister van buiten landse zaken, Morrison, in het Lager- voor een commissie van het congic^ verklaard, dat er „geen denken aan" was dat de Verenigde Stalen in de Per zische oliekwestie tussenbeide zouden lcornen. Hij heeft wel een verklaring uitgege ven. waarin hij het betreurt, dat de Perzische regering „voortgaan met de nationalisatie van de olie-industrie op een wijze waardoor de grote raffina derij te Abadan onmiddellijk tot'stil stand dreigt te komen". Hij deed een beroep op Perzië zijn huidige actie aan een nieuw beraad te onderwerpen en te zoeken naar een for mule, waardoor „de gevaren van de huidige koers" vermeden zouden wor den. Hij stelde voor, dat bij gebreke van een overeenkomst met lange duur een voorlopige regeling zou worden getrof fen, welke noch voor Engeland noch voor Perzië nadelig zou zijn, maar het mogelijk zou maken, dat Britse technici in Perzië zouden blijven en de produc tie en verscheping van olie zonder on derbreking voortgang zouden vinden. De Eerste Kamer nam gisteren aan het wetsontwerp wijziging der invali diteitswet enz. en de begrotng van Hoofdstuk 2 (Hoge Colleges va A Staat en Kabinet der Koningin). Voorts was aan de orde de begroting van Binnenlandse Zaken. De heer Tjal ma (AR) uitte waardering voor de leiding van het departement. Ten aanzien van de Nationale Reser ve hoopte hij dat er spoedig klaarheid zal komen. De heer Wen-delaar (WD) besprak o.a. de salariëring van het overheids personeel, speciaal van de middengroep. Vele ambtenaren zijn met meer dan 30% achteruitgegaan; zelfs komt het percentage van 87 voor. Spr. vroeg voorts herstel van recht voor bepaalde ambtenaren, die wegge zuiverd zijn op veelal lasterlijke klach ten. De heer Reyers (CH) hoopte op een spoedige oplossing van het politie vraagstuk. Een binnenlandse veilig heidsdienst dient zich geheel buiten de politiek te houden en alleen nationaal gericht te zijn, De regering lette daar op goed en ook op de betrouwbaarheid der personen. Kan de minister mee delen, of by onze veiligheidsdienst geen personen werken, die bij de Duitse vei ligheidsdienst hebben gewerkt? Ten aanzien van de toepassing in het zuiveringsbesluit sloot de heer Reyers zich aan bij de heer Wendelaar. De heer Kolfschoten <KVP) consta teerde, dat het gemeentelijk leven meer en meer verwijdert van Thorbecke's idealen. Steeds verder worden de ge meenten gesmeed aan de knellende banden der overheid. Het verheugde hem, dat de regering de Velser politie in bescherming heeft genomen tegen lasterlijke aantijgingen. De heer van Walsum (ARB) noemde de toestand van gemeentelijke autono mie te verkeren in een ernstige depres sie. Toch kan men de autonomie niet redden door haar eerst om hals te brengen. De minister gaat blijkbaar te gemakkelijk mede met regelingen, die d.e gemeenten onjuist achten, zoals bij de investeringsbeperkingen, die afge wenteld worden op de lagere publiek rechtelijke lichamen. Het verdient aanbeveling de maat regelen ter beperking der investeringen een wettelijke grondslag te geven. De heer Schipper (AR) besprak de situatie, waarin Indische Nederlanders en Ambonezen hier te lande verkeren. De regering dient alles te doen om de Indische Nederlanders in het orga nische leven in te schakelen. Gelukt dit niet dan worden zij statische armen. Spr. bepleitte ook verbetering van I overheidsbezoldigingen. speciaal wat het lagere personeel betreft. De heer Schalker (CPN) vroeg de minister of Iemand als Sweerts gewerkt heeft bij een Nederlandse inlichtingen dienst. De heer Witteman (KVP) pleitte voor de betrokkenen, die gezuiverd zijn krachtens het besliidt f 221. Het betreft hier de z.g. lichtere gevallen. Deze mensen werden alleen maar ontslagen, sommigen zelfs eervol. Evenwel ging het toch maar om hun bestaan en eer en goede naam. Deze mensen wensen rehabilitatie door middel van revisie. De regering wil hieraan niet beginnen- vanwege de consequentie. Maar die ligt volstrekt niet voor de hand. Ook wenste spr. dat de schade, welke deze mensen lijden in wachtgeld en pensioen, wordt vergoed. De regering zal vermoedelijk Dins dagavond as. antwoorden, 's Middags komt dan Buitenlandse Zaken aan de orde. Goedgekeurd worden nog ae be grotingen Alg. Burg. Pensioenfonds, Provinciefonds en Staatsdrukkerij. IN APRIL 4350 NIEUWE WONINGEN. Volgens het C.B.S. werden in April j.l. 4350 nieuwe woningen voltooid. In de eerste vier maanden van 1951 kwa men 16.201 woningen gereed, tegen 13.910 in dezelfde periode van het vo- rige jaar. In Zuid-Holland (excl. Den Haag en Rotterdam) 680 woningen (vorig jaar in April 358).

Leidsch Dagblad | 1951 | | pagina 1