Sociale uilkeringen verhoogd, Kinderbijslag echter zonder progressie Geheime Opdracht Diverse andere wetsontwerpen aangenomen r Gunstig jaarverslag Bedr. v. Sierteeltproducten 1950 Toeneming export kwam kwekers ten goede RECHTZAKEN HOOFDPIJN? Panda en Radio-programma ZATERDAG 23 JUNI Tweede Kamer (Van onze parlementaire redacteur) De zes wetsontwerpen tot verhoging van de sociale uitkeringen werden gis teren in de Tweede Kamer alle z. h. stemming aangenomen. Maar de progessie in de kinderbijsla gen, zoals die in de voorstellen was verwerkt, werd eraan ontnomen door aanvaarding van de amendementen Fortanier—De Wit. (VVD) De kinderbijslag voor het derde kind wordt daardoor 51 in plaats van de voorgestelde 54 cent per dag, cn voor het vierde en volgende kinderen 67 lnplaats van de voorgestelde 69 cent per dag. De strekking van de amendementen was immers om ook de verhoging der kinderbijslagen van het derde kind af te beperken tot 5 procent. Voorkomen diende te worden, voor uitlopende op het rapport van de Sociaal Economische Raad en de ge- dachtenwisseling hierover in de Ka mer, een beslissing zou worden geno men over de progressie in de kinder bijslagen. Het was een hele stemmerjj, of schoon de wetsontwerpen zelf zonder hoofdelijke stemming werden aangeno men. De communisten vroegen immers stemming over al hun moties en amen dementen, maar die werden telkens verworpen, met alleen hun eigen fractie voor: 575. De heer van der Born (Arb.) wilde zijn amendementen, die dezelfde strek king hadden als die van mevrouw For- tanier-De Wit, het eerst behandeld zien, en minister Joekes verklaarde nog dat ze technisch beter waren. De voor zitter besliste: Wie het eerst komt het eerst maalt, en zo werden de amende menten FortanierDe Wit aangeno men met 52-28 stemmen. Tegen waren alleen de Katholieken en de heer Wil- lems (Arb.) De heer van der Bom trok de zijne daarop in. De kinderbijslagen voor invaliditelts-, ouderdoms- en wezenrentetrekkers worden voor het derde kind f. 12,70 per maand en voor het vierde en elk volgende kind f. 16.70 per maand. Van het aftrekken van een bepaald bedrag van het eigen inkomen bij de Noodwet ouderdomsvoorziening, was geen amendement gemaakt, zodat het wetsontwerp tot verhoging van de in komensgrenzen en de uitkeringsbedra gen volgens die noodwet ongewijzigd werd aangenomen. MAANDAG BLUFT MUZIEKLOZE DAG. De wekelijkse rustdag voor toonkun stenaars, die dans- en amusementsmu ziek ten gehore brengen, wordt voorlo pig op Maandag gehandhaafd. Het is slechts een tijdelijke regeling, aldus minister Joekes. Als straks een defini tief wetje terzake komt, kan nog eens overwogen worden, die rustdag over de week te spreiden en eventueel eens per maand op Zondag te laten vallen. Het voorstel werd z. h. st. aangeno men onder aantekening dat de Staat kundig Gereformeerden tegen zijn. Ditzelfde gebeurde met het wetsont werp .Bevolkingsonderzoek op tubercu lose", dat tot doel heeft de verschillen de activiteiten, vooral van de kruisver enigingen en oonsultatie-bureaux, op dit gebied te coördineren. De heer Mol «Kath.) had een amen dement ingediend, om de provinciale organenen met name in de wet te noe men. Maar op het sterke betoog van staatssecretaris Muntendam, zoals hij erkende, trok de heer Mol zijn amen dement weer in. Jegens de heer Wagenaar (Comm.) zegde de staatssecretaris bijzondere zorg toe ten aanzien van genezen TBC- patiënten, die thans helaas vaak door de maatschappij worden geweerd, als melaatsen, zei de heer Wagenaar. Een van de taken van het centraal college zal Juist zijn, om bij de door lichting van bedrijfspersoneel de werk gevers vooral te laten verklaren, dat eventueel ziek bevonden werknemers na hun genezing weer herplaatst zullen worden. Zonder discussie en z. h. st. aan vaardde het huis het wetsontwerp „in werkingtreding van enige artikelen der wet genees- en tandheelkundige voor ziening burgerbevolking" ONTWIKKELING ZUID-OOST DRENTHE Tot slot nam de Kamer nog het wets ontwerp aan /deelneming in de uitvoe ring van het ontwikkelingsplan Zuid- Oost Drenthe" Minister van den Brink verklaarde dit wetsontwerp zo urgent, dat het niet kon wachten op de tweede industriali satie-nota. Over de afgelopen 5 maan den bedroeg de werkloosheid onder de beroepsbevolking van Zuid-Oost Dren the 14 procent tegenover 2,47 procent over het gehele land. Naast de bouw van bruggen, verbete ring van de Hoogeveense Vaart, de uitbreiding van het waterleidingnet, enz. zal met Marshall-hulp ook de vervening gemechaniseerd worden. De machines daarvoor zullen in huur worden afgestaan. De bedoeling is, om hierdoor de kostprijs van de turf omlaag te brengen. Er is nog zóveel veen, dat volgens berekening in 1970 nog 2000 man - met machines - werk in de verve ning zullen vinden. In die periode tot 1970 zal aan 8000 man ander em plooi in de industrie verschaft moeten kunnen worden. Sinds de oorlog heb ben al 2030 mannelijke beroepsperso nen daar een plaats in de industrie gevonden. Dinsdag komt de Kamer weer bijeen. Zo mogelijk zal Woensdag a.s. begon nen worden met Lieftinck's belasting voorstellen. Het jaar 1950 is voor de bloembollenexport een zeer gunstig jaar geweest, zo constateert het jaarverslag van het Bedrijfschap voor Siei teeltproducten. De totale uitvoer van sierteeltproducten bereikte een bedrag van f.145 milliocn, tegenover f. 105 millloen in 1949. Het grootste aandeel ln deze uitvoer had de bloembollenexport, die opliep van f. 82,7 millioen tot f. 113,7 milliocn, terwijl het gewicht met 5500 kg ver meerderde tot een totaal van 43.600 torn Prinses Wilhelmina in Noorwegen aangekomen Volgens mededeling van Palels Soest- dijk Is Prinses Wilhelmina, die gisteren per vliegtuig van Soesterberg vertrokken is, in Noorwegen aangekomen, waar zij een korte vacantie zal doorbrengen. Zij legde de reis af in de regeringsdakota, bestuurd door majoor G. Sonderman, die Donderdag in Luxemburg een kleine motorstoring had. HORLOGEMAKER MET SLECHTE MANIEREN. Te Amsterdam is aangehouden een 63-jarige horlogemaker, die zich schul dig heeft gemaakt aan oplichtingen en verduistering. De man kocht bij tal van collega's in Schiedam, Utrecht, Hengelo, Den Haag en Amsterdam partijen hor loges op, die hij betaa'lde met ongedekte cheques. De horloges verkocht hij dan weer. Op deze wijze heeft hij zonder twij fel aldus de politie, die nog niet alle gevallen heeft kunnen opsporen an deren benadeeld voor een bedrag dat de f. 10.000.verre te boven gaat. Koningin en Prins ook naar Urk Het Koninklijk bezoek aan de N. O. Polder op 13 Juli a.s., zal worden onder broken voor een officieel bezoek aan Urk Vanavond zullen de vissersverenigin gen bijeen komen om plannen te be spreken voor een grote hulde-betoging door de Noordzee- en IJselmeervloot. Bollen, bomen en bloemen deden het best Zou men op grond van deze cijfers tot de conclusie komen, dat het jaar 1950 voor de exporteurs een prima jaar geweest is, dan is die conclusie toch on juist De exporteurs hebben moeten kopen tegen zeer hoge prijzen. En mede doordat het surplus zo gering was, dat de lasten dienaangaande de kwekers opgelegd, niet noemenswaard drukten, gingen de voordelen van dit goede exportjaar ditmaal naar de bloembollenkwekers. De export vam boomkwekerijen ver toonde een stijging van f. 1 millioen en bereikte daardoor de f. 14,3 millioen. Grotendeels moet deze stijging ge schoven worden op rekening van de devaluatie van onze gulden, aangezien de stijging hoofdzakelijk verkregen werd door de export op landen, dieniet of in veel mindere mate hun valuta herwaardeerden. Opvallend was ook de stijging bij de export van bloemkwekerijproducten. De snijbloemenuitvoer, die in 1949 f. 7,8 raillioen bedroeg (1398 ton) steeg ln 1950 naar f. 15,7 millioen (2500 ton). Deze toename vond zijn oorzaak al lereerst in de export naar Duitsland, die van 2 tot 7,9 millioen gulden stëeg, en voorts in de liberalisering van de snij bloemenexport naar Zweden, die een stijging veroorzaakte van f. 500,000 tot f. 1,2 millioen. De totale uitvoer van bloemkweke rijproducten vertoonde een stijging van f.9 millioen in 1949 tot f. 17,4 millioen in 1950. Al constateert het verslag, dat men over 1950 geen reden tot klagen heeft, evenmin vindt het reden tot overvloe dig optimisme ten aanzien van de ver wachtingen in 1951, vooral door de drei gende politieke situatie, met als gevolg van de oorlogstoerusting verminderde koopkracht in de sierteeltsector. ZWEDEN AAN DE TOP. Wat de hoeveelheid afgenomen bloembollen per: inwoner betreft, staat blijkens een ingesteld onderzoek Zwe den aan de top. Op iedere 1000 inwo ners kooht Zweden in 1950 650 kg. bloembollen. Al staat Amerika op het afnemerslijstje nurhmer één, daar is de gemiddelde afname aanzienlijk gerin ger: per 1000 inwoners koopt men daar niet meer dan50 kg. bloembollen. Engeland, vanouds een der beste afne mers, bestelt per 1000 inwoners 250 kg, België 150 kg, Canada 100 en Frankrijk 75 kg. De uitvoer naar Amerika en Canada nam zowel in gewicht als waarde sterk toe. nl. 12.022 ton ad f. 35.232.000 tegen 10.949 ton ad f. 23.927 000 in 1949. On derhandelingen over de prijsregeling leidden tot een bevredigend resultaat, het gehate „poetsen" ter bestrijding van het aardappelaaltje blijkt nog steeds nodig. Engeland nam 12-569 ton af ter waar de van f. 25.074.000 (1949: 13.779 ton ad f,25.051.000). De contingentering voor Engeland is thans afgelopen, en met belangstelling ziet men toe naar de handelsresultaten van deze liberalise ring. De uitvoer naar West-Duitsland. dat de derde plaats in de rij van afnemers inneemt, bedroeg f. 15,9 millioen met ,ecn gewicht van 6358 ton (1949: f.6,1 millioen voor 2693 ton). FEUILLETON Vertaald uit het Engels door VICTOR BRIDGES 18 Toen de lijkschouwer nog enkele vra gen stelde weigerde de dokter meer de finitieve verklaringen af te leggen en nadat hij zich onder het gemompel van een opgewonden publiek, dat door de politiebeambte in bedwang werd gehou den, terruggetrokken had nam ispec- teur Grant zijn plaats in het centrum van de publieke belangstelling over. Deze stond kaarsrecht en zag er zeer indrukwekkend uit, terwijl hij de ver klaringen van Maurice en van de hotel eigenaar bevestigde. Hfj gaf een korte toeschrijving van de verschillende voor werpen, .welke in de kleren van het slachtoffer waren gevonden en nadat hij toegegeven had dat geen van deze voorwerpen kentekenen droegen, waar door men iets omtrent de identiteit van de eigenaar to weten kon komen, -vervolgde hij met een opsomming van de methoden van onderzoek, die de po litie in deze zaak tot dusverre had ge volgd. Het bleek, dat ondanks ijverig speu ren, er nog niemand gevonden was, die toe wilde geven, dat hij wijlen de heer Peter Marks persoonlijk had gekend. Eén of twee mensen hadden verklaard dat ze hem wel eens op straat hadden zien lopen of boodschappen in een win kel hadden zien doen, maar deze me dedelingen waren ietwat vaag en er werd nooit verteld, dat men hem met één van de ingezetenen had zien spre ken. De huizenmakelaars, die allen on dervraagd waren, hadden nooit van hem gehoord, kortom behalve het geen meneer Parry omtrent de reden van zijn bezoek vermeld had, hetgeen nog niet geverifieerd was bleef het motief van zijn bezoek aan Melchester volkomen een mysterie. Voor het geval hij papleren bij zich had gehad, die enig licht hieromtrent hadden kunnen verschaffen, waren deze klaarblijkelijk hetzij vóór, hetzij né zijn dcod vernie tigd. We staan hier voor een niet een voudig geval, merkte de lijkschouwer op, Verwacht u nog enig resultaat van uw nasporingen? Ja, antwoordde de inspecteur, ter wijl zijn gezicht een opgewektere uit drukking aannam. We hebben uit Dover bericht ontvangen, dat een man, die aan de persoonsbeschrijving van het slachtoffer beantwoordt j.l. Dinsdag middag met de Kanaalboot uit Calais naar hier is overgestoken. Hij reisde met de boottrein naar Lenden en Scotland Yard is nu bezig uit te zoe ken, wat hij daarna deed, Hebt u zelf ook nog verdere stap pen gedaan? Ja, dat heb ik. We hebben ons zowel met de Franse als met de Bel- I gische politie in verbinding gesteld. I We heb'ben de betreffende instanties I volledig ingelioht omtrent het geval en vingerafdrukken van de overledene toegezonden. Als hij uit een van deze landen afkomstig is, zullen ze ons waarschijnlijk kunnen helpen. Het klinkt iets meer bevredigend. De lijkschouwer knikte. Ik zou het op prijs 6tellen uw eigen mening te horen met betrekking tot deze geheimzinnige zaak. Hebt u zioh al een definitieve theorie gevormd? De inspecteur aarzelde even. Definitief zou ik mijn mening nog niet willen noemen. Uit hetgeen we tot dusverre weten, maak ik op, dat de man een slag op het achterhoofd is toegebracht, waarna hij in het water werd gegooid. Als dat. Juist is, zou het kloppen met de positie, waarin het ÜJk werd gevonden. Met het getij mee zou de dode naar de bewuste plaats gedre ven ztyn en teen hU eenmaal tussen het zeewier terecht was gekomen, is -hij daar blijven liggen, totdat iemand hem vond. Hetzelfde zou ook gebeurd zijn als hij per ongeluk van de brug was ge vallen en ziJ-n hoofd in de val had ge wond? Inderdaad. Het is echter een punt, wat het meest waarschijnlijk te achten is. Dat is aan de jury om uit te ma ken. De lijkschouwer zette zijn bril recht en keek in zijn aantekeningen. Ik geloof wel dat alle feiten, die be kend zijn, naar voren zijn gebracht, zo dat ik geen reden zie -hieraan nog iets toe te voegen. Tenzij u neg iets te vragen hebt aan de getuigen, mijne heren Juryleden, zou ik nu mijn be schouwingen willen laten horen, welke eventueel van dienst kunnen zijn bü i het opmaken van uw uitspraak, j Met een ernstige rimpel boven zijn neus keek hij bijna dreigend in de richting van de zeven onbewogen ge- I zichten van de Juryleden tegenover I hem. en toen geen van hen aanstalten maakte om iets te zeggen, leunde hü I voorover in zijn zetel en begon hen 1 toe te spreken. 1 Het resumé, dat hij gaf hield zich voornamelijk bezig met de vraag, of de getuigenverklaringen, die zü gehoord I hadden, voldoende waren om hen tot I een definitieve uitspraak te kunnen brengen: Nadat hü punt voor punt een en ander had nagegaan, legde hij er de nadruk op, dat voor het geval de jury zioh niet gerechtigd voelde één van de mogelijke oplossingenmoord met voorbedachte rade, zelfmoord of onge val, te aanvaarden, zü haar geweten geen geweld behoefde aan te doen. De taak van de Jury was zoals hü reeds I had opgemerkt, om vast te stellen, wie de overledene was, en hoe hü aan zü-n eind was gekomen; als de Jury leden van mening waren, dat de om standigheden. waaronder het slachtof fer de dcod had gevonden, nog te veel in duisternis gehuld waren, dan waren ze niet verplicht hieromtrent een uit spraak te doen. Hü dankte hen voor de aandacht, waarmee zü alles 'had den gevolgd en voegde er aan toe, dat zü zich voor verdere beraadslaging te rug konden trekken in een aparte ka mer om de kwestie onderling te be spreken. In de stilte die hierop volgde, con centreerden aller ogen zich op de voor zitter van de Jury, die zachtjes met zün dichtstbüzlttende collega'6 begon te fluisteren. Na een kort overleg, was men het blijkbaar eens, want even later stond de voorzitter op, trok zün das recht en begon te spreken. Ik geloof niet, dat het nodig is dat wij ons terugtrekken. Voor zover ik weet. zün we het allen eens over het volgende: De naam van de over ledene is Peter Marks en hij verdronk in de Salcot Kreek. Of hü ze'f moord pleegde of dat iemand anders hem de dood inzond is iets, wat we niet weten, zodat we daar geen oordeel over kun nen uitspreken. Ik dank u zeer. De lijkschouwer boog met een ern stig gezicht het hoofd. Uw uitspraak laat dit laatste dus in het midden en ik kan hiermede volkomen instemmen. Het is thans aan u om het honorarium, waarop u recht hebt te incasseren en aan u meneer de voorzitter, om de ge bruikelijke formulieren te onderteke nen. (Wordt vervolgd) INVOERCONTINGENT SPAANSE WIJNEN VERDUBBELD. In de nieuwe handelsovereenkomst met Spanje is het invoercontingent voor sherry, Malaga en andere Spaanse wij nen vastgesteld op 4 millioen gulden, hetgeen een verdubbeling is van het contingent van het vorige verdragsjeer 1 millioen voor sherry en 1 millioen voor andere wünen. Hier staat tegen over, dat het Nederlandse export-con- gent voor kaas ook büna een verdubbe ling heeft ondergaan. Het is bepaald op 500 ton. VOETGANGER LIEP OP FIETSPAD! Gistermiddag is een 79-jarige inwo ner van Hilversum, die te Eindhoven op familiebezoek was. toen hij met en kele kennissen even buiten de stad op eeen fietspad wandelde, aangereden door een wielrijder. De oude man kwam zo ongelukkig te vallen dat hü kort na aankomst in een ziekenhuis aan de ge volgen overleed. „EDAM" NA WERELDREIS OP SCHIPHOL TERUGGEKEERD. Meer dan 1000 mijl per dag. De KLM-Skymaster „Edam", die op zün rtis rond de wereld in 22 dagen 24.000 mijl aflegde, is weer thuis. De Austin sportauto, die de wereldreis vo^r twee derden in het vliegtuig en voor een derde op eigen wielen volbracht, is eveneens weer op stal terug (bij de sta kende Austin-fabrieken in Engeland). Britse journalist-en, televisie-opera teurs, fotografen, de heer R. J. Vogels, hoofd persdienst KLM en vier chauf feurs van de Austin-fabrieken vormden te zamen met de bemanning onder lei- el mg van gezagvoerder Bak het team, dat deze grootse prestatie volbracht. Ergens boven Guam in de Stille Oceaan, een halve aardomtrek van ons land ver wijderd, zonden de vliegende wereldrei zigers een telegram aan dr Plesman rechtstreeks van uit het vliegtuig. Nog nimmer werd van uit een Nederlands toestel een zo grote afstand direct over brugd. In het geheel heeft de ..Edam" op dee wereldtooht die werd gemaakt in spectaculaire wüzc de degelijkheid van spectaculaire wijze de degdelijkheid van het door haar gefabriceerde product aan te tcn-en 124 vlieguren gemaakt. Het moeilükste deel van de reis vond gezag voerder Bak wel het traject Honolulu— Los Angeles, dwars over de Stille Oce aan. De ontvangst was overal uitbundig. Voor de bemansing. die deze afmat tende tocht heeft volbracht, is er nu een paar dagen rust. Voor de „Edam" editor niet Morgen vertrekt dit toestel weer naar Paramaribo. STRAF VOOR LAFFE DAAD BEVESTIGD Het Haagse gerechtshof bevestigd! het vonnis waaroii een 44-jarige LeidjJ betonwerker tot acht maanden gevan genisstraf was veroordeeld omdat hij de half blinde veehouder J. A. Verzy- lenberg op het gezicht had geslagen, De proc. generaal had twee jaar ge vangenisstraf geelst en gevangeneming op de dag van de uitspraak. FABRIEKSDIEFSTALLEX BERECHT „Heb Je nog wat wol voor me te koop?", vToeg de 43-jarige mevrouw aan het 2-1 jarige meisje dat by de fa briek van de Gebr. van Wyk werkte, Een poosje daarna kwam het meisje inerdaad met wol aan. Nu stonden ze beiden voor de Haagse Politierechter terecht want de wol was gestolen. Het meisje zeide door de vraag vaa mevr. tot de diefstallen te zün geko- ;,;i men. Een volgende maal was zij samen met een ander meisje, bü de c-ontróle aan de uitgang gesnapt. De officier van justitie eiste tegen het meisje twee maanden gevangenisstraf en tegen' mevr. veertien dagen. De politierechter wilde er rekening mee houden dat ver dachten voor de eerste maal terechtr stonden en veroordeelde haar tot f. 25.4 subs 10 dagen en twee maanden ge vangenisstraf voorwaardelijk. Mevr. werd voor heling tot f. 40,— subs 20 dagen en een maand voorwaar- delük veroordeeld. HUISSCHILDER STROOPTE MAÏSKOLVEN Een huisschilder uit Noordwük moest voor de Haagse politierechter terecht staan omdat hü enkele malen met een Jongere buurjongen maïskolven van een veld had ontvreemd. In totaal waren 500 kolven verdwenen. Verd. erkende dat hy zich hier aan had schuldig ge maakt. Hy had de kolven aan de var kens gevoerd. Verd. was vroeger reeda wegens diefstal in vereniging veroor deeld. De off. van just, kwalificeerde^ het misdrijf als stroperij en eiste f. 25,- boete subs 10 dagen en twee maanden voorwaardelijk. Het vonnis luidde con form. (Inge?, Med.-advert Müohardt's Hoofdpijnpoeden, Doos 45ceof 40). Zoals we gezien hebben begon Panda nu eindelük iets te begrüpen. „Dus Jü drinkt melk, hè", zei hü tot Zwilblkker, en Jü slaapt niet... zozo..." „Nu ja", legde de rentmeester vergoe- lükend uit, „lk slaap natuurlijk wel eens, maar alleen op de gezette tijden! Niets is er zo goed om iemand fris en fit te houden als zo nu en dan eens een fles melk „Dat zal wel", viel Panda hem in de rede, „maar dan zullen we.eens zien of we er zo'n lijder aan de slaapziekte ook mee wakker kunnen krijgen...." en voordat Zwilblkker kon protesteren nam hü hem de fles uit handen en zette die aan de mond van de slapende Jolliepop. Het is natuurlijk niet gemakkelük om een slapend iemand te laten drinken, en Jolliepop slobberde en spatterde dan ook op een onfatsoenlüke manier. „Houd toch op(" riep Zwilblkker intussen. „Mijn dure melk! Wét zonde om dat aan een slaper te verspillen I Die proeft er niets van Maar Panda ging door Jolliepop met melk in te gieten, enwerkelük! Het hielp! Onverwacht kwam Jolliepop overeind.... hü stond te suizebollen en zag er met al die gemorste melk nogal vies uit, maar hü stónd toch tenminste weer! „Neem mü niet kwalük!" sprak hü met dikke tong. „Ik vrees, dat lk een ogenblik verstrooid was! Misschien dwaalden mün gedachten een weinig af. Mag ik zo vrü zün te vragen wat wü zelden voordat ik een ogenblik afwezig was?" „Hü is wakker!" juichte Panda. „Wat zeg je déér van?" „Laat hem de volgende keer maar slapen!" mopperde Zwilblkker „Dit heeft me een halve fles melk gekost!" VOOR ZONDAG 24 JUNI. Hilversum I (402 M KRO 8.00: nieuws en weerberichten; 8.15- gram.- muzlek; 8.25: Hoogmis; NCRV 9.30: nieuws en waterstanden; 9.45: mannen koor: 10,00: Gereformeerde kerkdienst: 11.30: gram.muzlek; 11.45- koorconcert: KRO 12.15: apologie; 12.35: gram.muzlek; 12.40: lunchconcert: 12.55: zonnewijzer, 13.00- nieuws, wecroerichton en katholiek nieuws; 13 20: amusementsmuziek: 13.45: Omroeporkest on solist: 14.30- ,.Ult het boek der boeken"; 14.45: pianorecital; 15.10: gram.muzlek: 15.35: Jeugdstrljk- orkest en soliste; 16.10: „Katholiek thuis front overal"; 16.15: sport; 16.30: Vespers, IKOR 17.00: Jeugddienst: 18.15: zang- dienst; NCRV 19.00' omroeporkest; 19.15' „Van alle tijden en alle volken", causerie; 19130: nieuws, sportuitslagen en weerbe richten; KRO 19.45: actualiteiten; 19.52: boekbespreking: 20.05; de gewone man zegt er h zijne van; 20.12: gevarieerd pro gramma: 22.45: avondgebed en liturgische kalender; 23.00: nieuws; 23.15—24.00: gram.muzlek. Hilversum II (298 M.) VARA 8.00: nieuws en weerberichten; 8.15: arbeiders koor; 8.30: voor het platteland; 8.40: gram.muzlek; 9.00: vacantletips; 9 12: postdulvenberlchten; 9 15: verzoekpro gramma; 9.45: „Geestelijk leven", causerie; 10.00: voor de jeugd; 10.25: „Met en zon der omslag"; 10.50: Instrumentaal trio; 11.15: voordracht; 11.35: lichte muziek; AVRO 12.00: amateursuitzending uit Fra- neker; 12.40: voor de Jeugd; 12.50: gram- muziek; 13.00: nieuws en weerberichten; 13.15: mededelingen of gram.muzlek; 13.20: orkestconcert; 13.50: „Even afreke nen, heren"; 14.00: gram.muzlek; 14.05: rubriek van kunst en cultuur; 14.30: or gelspel: 14.45: omroepkoor en -orkest: 15.45: filmpraatje; 16.00: dansmuziek: 16.30: sportrevue VARA 17.00: mannen koor; 17.20: „Martins geheime raket vlucht naar de maan", hoorspel: 17.40: gram - muziek; 18.00: sportcommentaar; 18.15: nieuws'en sportuitslagen; VPRO 18.30: kerkdienst; IKOR 19.00: voor de kinderen: 19 35: bijbelvertelling voor de Jeugd; AVRO 20 00: meuws; 20.05: Utrechts Stedelijk Orkest, koren en solisten; 20.50: „Wereld- sensaties: Alceo Dossena grootmeester der kunstvervalsers", hoorspel: 21.25: geva rieerde muziek; 22 20: actualiteiten; 22.30: gram.muzlek: 23.00: nieuws; 23.1524.00: gram.muzlek. Engeland BBC ïïome Service (330 M.) 12.10: Critleken 12 55: weerberichten; 13.00: nieuws. 13.10: „Country Magazine"; 13.40; cram muziek; 14.05: wenken voor de tuin: 14.30: hoorspel; 16.00- opera muziek; 17.00' voor de kinderen; 17.55: weerberichten; 18.00; nieuws; 18.15: Phil- harmonlsch orkest; 19.45: avonddienst; 20.25: llefdadlgheidsoproep: 20.30: hoor spel: 21.00: nieuws; 21.15: causerie; 2130: klankbeeld: 22.30. hobo. hoorn cn plano; 22.52: epiloog: 23.0023 03: nieuws. Engeland, BBC Eight Programme (1500 en 247 M) 12.00- verzcekprogramma; 13.15: gevarieerd programma; 14.00: inter views; 14.30: lichte muziek; 15.00: gram. muzlek; 15.30: koor- en solozang; 16.00: hoorspel met muziek; 16 30: Interviews en gram.muzlek; 17.30; hoorspel; 18.00: Transatlantic quiz. 18.30: gevarieerde mu ziek; 19.00: nieuws en radiojournaal; 19.30: amusementsmuziek; 20.30: community Hymn singing; 21.00- gevarieerd program ma. 22.00: nieuws; 22.15: pianospel; 22.30' muzikale causerie; 22.45: orgelspel; 23.15: lichte muziek: 23 5624 00: nieuws. Nordwestdeutscher Rundfunk (309 M.) 12.00: symphonle-orkest en solisten; 13.00: nieuws; 13 25; gevarieerde muziek; 14.30: populaire muziek; 16.45: dansmuziek: 18.15: symphonie-orkest; 19.45: nieuws: 20.00- .Der Kleler Woche"; 21 30: Orkest- concert; 22.15: nieuws: 22.45: dansmuziek; 24 00: nieuws: 0.10 dansmuziek; 0.30 1 00; Idem. Frankrijk. Nationaal Programma (347 en 249 M.) 11.00: plano, vlooi en cello; 13.00: nieuws; 13.20: hoorspel; 15.30: „Rlp". opera; 17.15: zang; 17.45: gram. muzlek; 18.30 Idem; 20 00: strljkensemble; 20.30: omroeporkest en solist; 23.4524.00: nieuws. Brussel (324 en 484 M.) 324 M.: 11.45: kamerkoor: 12.15: radiojournaal: 12.32: gram muziek; 13.00: nieuws: 13.15: gram.muzlek; 13 30: voor de soldaten; 14.00: operamuziek; 16.00, 16.30 en 17.00: gram.muzlek: 17.15: symphonie-orkest. en solist; 18.30: godsdienstig halfuur. 19 00. nieuws; 19 30: gevarieerd programma; 21.30: actualiteiten; 21.45: gram.muzlek: 22.00: nieuws; 22.15: verzoekprogramma; 23.00: nieuws; 23.05; dansmuziek; 23.30 24.00: amusementsmuziek. 484 M.: 12.08: omroeporkest; 13.00 nieuws; 13.15: verzoekprogramma: 14.30' lichte muziek; 15.00 en 16.00: gTam.muz.; 16.30: dansmuziek; 17.30: voor de soldaten; 19.00: godsdienstig halfuur; 19.45: nieuws; 20.00: omroeporkest; 21.00: groot sympho nie-orkest; 21.40: gram.muzlek: 22.00: nieuws; 22.10 en 22.30: gram.muzlek: 22.55: nieuws; 23.00: gram.muzlek: 23.55: nieuws. VOOR MAANDAG 25 JUNI. Hilversum I. 402 m. NCRV: 7.00 Nieuws; 7.18 Gewilde muz.; 7.45 Een woord voor de dag: 8.00 Nieuws en weer berichten; 8.10 Sportuitslagen; 8.20 Ge varieerde muz.; 9.00 Grjnuz.: 9.15 Voor de zieken. 9.30 Waterstanden: 9.35Strilk kwartet; 10.00 Predikanten-Forum; 10.15 Gr,muz.: 10.30 Morgendienst; 11.00 Alt viool en plano: 11.30 Gr.nvuz.; 11.45 Marinierskapel; 12,30 Land- en tuin-' bouwmedcdelingen; 12.33 Orgelconcert: 13.00 Nieuws: 13.15 Mandollne-muzdek: 13.45 Gr.muz: 14.00 Schoolradio: 14.35 Gr.muz.: 14 45 Voor de vrouw; 15.15 Gr. muz.; 15.30 Strükkwaitet: 16.00 Bilbel- lezing; 16.45 Koperkwartet: 17.00 Voor de kleuters: 17.15 Orgelspel: 17.45 Voor de Jeugd: 18.00 Volksmelodieën: 18.15 Soort- berichten: 18.25 Gr.muz.: 18 30 Claveclm- bel-recital: 18.45 Boekbesprelnkg; 19.00 Nieuws en weerber.; 19.15 Bultenlande ooverzicht: 19.30 Gr.muz.; 19.40 Radio krant: 20.00 Nieuws: 20.05 Gr.muz20.15 Kamerorkest en solist: 21.00 „Vilfdulzend gulden", hoorspel; 21.50 Vocaal ensem ble en solist: 22.05 Internationaal Evan- gellsoh commentaar; 22.15 Pianorecital; 22.45 Avondoverdenking: 23.00 Nieuw 23.1524.00 Gr .muziek. Hilversum II. 298 m. VARA: 7 00 Nieuws: 7.15 Ochtendgymnastiek: 7.30 Gr.muz.; 8.00 Nieuws en weerber.: 8.15 Gr.muz. VPRO: 10 00 „Voor de oude dag", causerie: 10.05 Morgenwildlns: VARA: 10 20 Voor de kinderen: 10.35 Voor de vrouw: 10.50 Voor de zieken: 11.45 Bas-bariton en plano: 12.00 Pro menade-orkest: 12.30 Land- en tuin- bouwmededelingen: 12.33 Voor het plat teland: 12.38 Instrumentaal kwartet: 13.00 Nieuws: 13.15 Voor de midden stand: 13.20 Polltiekapel; 13.60 Gr muz: 14,00 „Bloedvaten", causerie: 14.15 Plano trio: 14.50 Gr.muz.: 15.20 „Aanslag op eon dode meester, hoorspel: 16 00 Gram- muz.; 17.00 Voor de jetigd: 17.30 Plano duo: 17.45 Regerlngsultoendlne: C. de BruvnBotma: „Ervaringen op Nleuw- Gulnea"; 18.00 Nieuws: 18.15 Militair commentaar: 18.30 VARA-Varla; 18.25 Orgel en zang; 19.00 Parlementair om zicht: 19.15 Planovoordracht: 10.45 Re* gerlnesultzenddng: Ir W. Visser: ..Het plan beheersing van de waterhuishouding ln Nederland": 20.00 Nieuws; 20.05 Ac tualiteiten; 20.15 Dansmuz.: 20.45 ..Te levisie In Engefand". vraaggesprek; 2100 Cabaret; 21.35 Gr.muz.: 21.55 ..Economi sche democratie van leuze tot werke- lilkheld", causerie; 22.10 Concertgebouw orkest; 23.00 Nieuws; 23.15 Sooiallstlsdl nieuws ln Esperanto: 23.20 Orgelspel: 23.4024.00 Gr.muziek. Engeland, BBC Home Service, 330 m, 12 00 Gr.muz.: 12.25 Fanfare-muziek: 12.55 Weerber.: 13.00 Nieuws; 13.10 Ge varieerde muz13.55 Sport; Schoolradio: 15 20 Tenniskampioenschap* pen: 16 00 Orkestconcert: 17.00 Voor de kinderen: 17.55 Weerber.; 18.00 Nieuws. 18.15 Sport: 18.20 Boekbespreking: 1830 Rhvthmlsch ensembde: 18.50 Koorzanc. 19.30 Klankbeeld: 19.45 Gevar. proff- 20.15 Twintig vragen: 20.45 Wereld-com mentaar; 21.00 Nieuws; 21.15 Hoorspel. 22.45 Parlementsoverzlcht; 23.0023.03 Nieuws. Engeland. BBC Light Programme, 1500 en 247 m. 11.15 Orkestconcert 1--™ Voordracht: 12.15 Orgelspel; 12.30 Sport. 13.35 Gr.muz.: 13.45 Voor de kleutenfl 14 00 Voor de vrouw: 15.00 Sport: lp-3» Voor de soldaten: 15.45 Lichte muziek" 16.15 Mrs Dale's Dagboek; 16.30 Hoor spel: 18.00 Tennlskamploenschappc»- 18.35 Gr.muz.: 18.45 Hoorspel: 19 w Nieuws en radiojournaal: 19.25 Sport, 19.30 Gevarieerd progr.: 20.00 Klankbeek met muziek: 21.00 Gevar. prozr.: Voordracht; 22.00 Nieuws: 2215 Spon. 22.20 Amusementsmuz.: 23.00 Voorar3CM 23.15 Lichte muz.: 23.56—24.00 Nieuws. Nordwestdeutscher Rundfunk 309 m. 12.00 Omroeporkest en solist Nieuws: 13 25 Orkestconcert: 15.40 Amu sementsmuz.: 16 25 Rhythmlsche 16.45 Nieuws: 17.00 Kameimuz.; Planorecital: 18.00 Lichte muziek: w-w Nieuws: 20.05 Ooerettemuz.: 21.00- sym phonie-orkest: 22 15 Nieuws: 24.00 Nieuw 0 301.00 Dansmuziek. Frankrllk, Nationaal Programma, 347 cn 249 m. 12.30 ..Tromb-Al-CMar operette: 13 00 Nieuws: 13.20 ..Le Jouea. de flute", operette: ld.00 Nieuws; i*- Hoorspel: 16.10 Kamermuz.; 17.30 Dans muziek: 18.30 Amerikaanse ultaendinc; 19.00 Grjnuz.; 20.00 Idem: 20.45 naai orkest en solist: 23.20 Kamermu 23 45—24,00 Nieuws Brussel. 324 en 484 m. 324 ro.: f Gr.muz.; 12.30 Weerber.; 12.33 Voor boeren: 12.40 Orkestconcert'. 13.00 NJe«' 13.15 Pianospel (13.30-13.45 Gr.mitf-»| 14 00 Voor de vrouw: 15.00 en 15 2/ u muz.; 16.00 Internationale Radio u versitelt: 16.30 Symphonie-orkest: Nieuws: 17.10 Orkestconcert; 18.00 _rr se les; 18.20 Gr.muz.; 18.25 KromeK; 18.30 Voor de soldaten: 19-00 Nleu 19.30 Gr muz.: 19 .60 Radlofeu lllejojj, 20.00 Strijkkwartet: 21.00 Aotuallteiw'ni 21.15 Omroeporkest: 22.00 Nieuws. »- - Verzoekprogr.; 23.00 Nieuws: 23.05— Ver2oekprogr. 484 m. 12.05 Omroeporkest; mofoonmuz19 25 Jazzmuz.. Nieuws: 20.30 Orkestconcert: muz.: 22.55 Nieuws: 23.05 Gr.muz- Amusementsmuz.: 23.55 Nieuws. 13001 I9.4fl i Gr.;| 23.15*

Leidsch Dagblad | 1951 | | pagina 4