van Harting (vóór parcours van Rijks waren de en foutloos hoogtepunten 1 Van der Kuil beste in zeer matige s voetbalwedstrijd Jeugdige Dekkers Profkampioen op de weg 'a< DWS (eensklaps een struikelblok) verrast Willem II Dubbel Van Swol-Rinkel boekte enig winstpunt pfe Jaargang LEIDSCH DAGBLAD Maandag 18 Juni 1951 Tweede Blad No. 27330 ^mmpische Dag bracht middelmatige spor bila- i ge- .t ge- erso- j land- jver- 9 iiden Voor de twaalfde maal werd in het Olympisch Stadion het feest van de wiste sportdag van het jaar" gevierd. Met recht heeft deze Olympische g zich in de loop der jaren deze eretitel kunnen verwerven, maar of het WO-koppige publiek, onder wie zich op de eretribune Koningin Juliana, sBernhard, Prinses Beatrix, premier Drees en burgemeester Am. J. d'Ailly [•Amsterdam bevonden, ditmaal voortdurend heeft kunnen genieten van lende prestaties en het hoge peil in onze vaderlandse sportwereld staat 1951 wel uitermate in het ,,vraag"-teken. De voetbalwedstrijd tussen Zweedse hoofdklasser Degenfors en een onsamenhangend Nederlands Nsteam was minder dan middelmatig en bracht de toeschouwers in een e sluimering. Ook het openingsnummer van de zeshonderd gymnasten ver tilt, hoewel vrolijk omlijst door wapperend vlagvertoon, door een te sim- i inhoud geen grootse indruk achter laten. Als één man rees het publiek fret zonovergoten stadion echter overeind toen na een enorm stoere race aZeeuwse Amsterdammer Hans Harting op de 1500 meter Slijkhuis en de |;elsman Eyre klopte en ovationeel waren de toejuichingen toen in het slot- f-ner een kleurrijk en elegant springconcours tussen een Nederlandsé ieen Belgische ruiteréquipe J. Rijks op een slankbenige Master een fout- I5 parcours reed. (Dat waren de hoogtepunten van deze Olympische Dag, die dan wel geen Terende prestaties bracht, doch sportief gezien toch een succes werd door veelzijdigheid van het gebodene, door het warme zomerzonnetje en door prettige sfeer en aanblik, die het bijna geheel uitverkochte stadion bood JAthletiek op hoog niveau! ;t de gebruikelijke ruime voorsprong le Fanny BlankersKoen zowel op M. horden als op de 100 M. een hinde voor haar Nederlandse rtzusters uit. Onopvallend waren rbij de tijden van 11.6 en 12.2 sec. jeugdige Zaanlandse Willy Lust tor- eerde een tweetal horden en kwam set spel niet voor, terwijl een vin- e strijd tussen de Haagse dames :üwer en Xenia StadtDe Jong een sde plaats voor eerstgenoemde op- zjJJ rrde. immers won hoewel bedreigd door jj—inellc Engelsman Lewis z'n sterk- ,d| afstand, de 200 M. in 22.2 sec. Lewis eerde eenzelfde tijd met op de derde its Wilkinson, eveneens Engeland, }.l seconde. aarry de Kroon, op de ongunstige lenbaan, draaide een moedige 4Ö0 173 :er in 48 9 seconder. uitstekende :onder deze omstandigheden! doch 19 >-'■ de eer laten aan Pugh uit Enge- Ho met 48.3. De Rotterdammer Hof Dar Llc ster werd derde in 50 seconden, fegelands hope op de 800 meter, Mor- passeerde op het laatste rechte eind Dordtenaar Wolsink, die echter in i.4 ruim onder de twee minuten grens Ook de Hagenaar Meyborg met mocht er zijn! Slijkhuis op retour? Een der hoogtepunten van deze liddag zo niet het mooiste num- 0.30- 'u was de schitterende race van I? sterk naar voren komende Hans "irling, de Zeeuwse Amsterdammer AAC. Van meet af moedig de kop imeud werd deze krachtloper van aat zonder ook maar één ogen- zijn uitstekende stijl te verliezen als het ware door een onstuimig ibiiek naar de zege toegedragen, xtegen een vertwijfelde eindsprint zelfs een Slijkhuis niet meer ittej Als „pace-loper" van klasse, laas zonder eindsprint, bleek Har- ijs -tactiek de enige juiste en waar jkhuis angstvallig in het pelcton de i&elsman Eyre bewaakte o.i. vol- imen onnodig voor een loper van zijn sse profiteerde de AAC'er op juiste wijze vaji Slijkhuis' tactiek. Itt wil ons voorkomen gezien dc SCHAATSENRIJDEN Leden van Nederlandse IJsclubbond uit K.N.S.B. getreden (ods gemeld is enkele weken gele door een tiental ijsclubs, die sinds- 1 van diverse andere verenigingen 'ózen van instemming ontvingen, de klandse IJsclub Bond opgericht. 'mi ging tot de oprichting over om- naar het oordeel van de initiatief- 's de belangen van het hardrijden wk van het kunstijden in de be ide organisatie, nationaal en in- km aal, niet voldoende worden irtigd, zulks wegens het te grote •dsveld van de KNSB. Er werd een ilge regeling ontworpen dat bin- het kader van de KNSB alles wat '•hardrijden en het kimstrijden be- -\ aan de Nederlandse IJsclub Bond gorden opgedragen. Dadelijk na de ifhting is aan het bestuur van de iSB verzocht om op. korte termijn de plannen van gedachten te wis- met vier afgevaardigden van de pulveTf ,e bond. ■vilr men ons van z'j^e van uurjMjB meedeelt heeft de2e gedach tewisseling thans plaats gehad en het bestuur van de KNSB bij r* gelegenheid verklaard, dat het de lansen van dc NIJB volledig van de wijst. Als gevolg hiervan zijn opzeggingen van het lidmaat- Jhip van de KNSB door de ijsclubs leerdam, Bergen, 's-Gravenhage, 'foningen, Veendam, Zutphen, Kra gen en Leiden aan het bestuur 110 deze bond overhandigd, jmialf Heerenveen en de Kon. IJs- Leeuwarden, die geheel met het van de NIJB instemmen en er wi toe behoren, hebben deze stap gedaan in verband met de belan- van de kortebaan sport, „J-fl deze opzeggingen van het lid schap van de KNSB staat de Ne- Sïdse IJsclub dus aan het begin 2Un zelfstandige werkzaamheid. !e beer 5 uur; uur. 3on< dagen z< Som dagei ast S ul :erdf 502 Tf 0^' Tele- verschillende nederlagen van de laat ste tijd dat onze oud-stadgenoot wat op retour is. Enige klinkende over winningen in komende wedstrijden van betekenis heeft de Trekvogelman in ieder geval hard nodig! AAC verbeterde met 3.21 het oude Trekvogels clubrecord (3.21.8) op de 4 x 400 meter en eindigde achter het En gelse team (3.19) op de tweede plaats, vóór de gemengde ploeg, waarin ook onze tijdelijke stadgenoot Greep mee liep. Bontekoe en Kleefstra snelste wielrenners Een drievoudige sprintwedstrijd over series van 550 meter, bracht in eerste instantie de Hagenaar Bontekoe over de eindstreep met een uitstekende laat ste 200 meter in 12 seconden. De tweede serie was voor de Amsterdammer Schot man en de derde voor Van Gelder, even eens Amsterdam. Een spannende finale met een jacht vanaf de start deed Bon tekoe als eerste over de einstreep snel len vóór Schotman en daarna Van Gelder. Ook tijdens de klassementswedstrijd over 6 KM. (12 ronden met drie klas sementen) bewees Bontekoe zijn klasse door een tweede plaats achter Kleefstra, nog voor Adri Reynders. Springconcours glanspunt van de middag! De altijd weer aantrekkelijke hippi sche sport, gebonden aan een streng ritueel van hoffelijkheid en goede vor men, was als steeds weer het glanspunt voor de liefhebbers van het edele paard! Een match tussen de vertegenwoordi gende équipes van de Fédération Beige des Sports Equestres en de Nederlandse Hippische Sportbond beide équipes waren samengesteld uit vijf ruiters werd een zege voor onze landgenoten Ritmeester b.d J. J. Gruppelaar (Ro- manichel). A. Wolf (Starligth), W. G. H. Hendriks (Byou), A. Timmer (Zwar te Piet) en J. Rijks Jzn op Master met 12 strafpunten tegen België 2511-Indi vidueel winnaar werd laatstgenoemde ruiter met een foutloos parcours in 101 6 seconden. De beste Belg was J Hoff mann op Orval met 8 fouten in 97.6 sec. Audacieux met de Belg Van Hoecke in het zadel verwekte kort na de start consternatie door niet de tweede hin dernis. doch wel de daarbij geposteerde soldaat omver te kegelen, gelukkig zon der ernstige gevolgen. Voetbalwedstrijd in mineur Met opzet lieten wij een nabeschou wing van de wedstrijd Nederlands Bondselftal Degerfors tot het laat ste toe liggen. De provinciale club Degerfors Indrottsförenmg" uit het industriestadje Degerfors uit midden- Zweden moge dan op het oppermachtige Malmö na tot de sterkste hoofdklassers behoren de wedstrijden in ons land hebben beslist niet deze faam kunnen bevestigen. Zeker, er schuilen goede voetballers in deze ploeg een keeper Tinglöf mocht er zijn en ook de beide backs Karlsson en Nielson benevens spil Lundin waren spelers van formaat doch het vaak te ver doorgevoerde sa menspel is zonder enige verrassing en dood als een pier. Slechts één flitsende aanval mochten wij na de rust, die met blanke stand was ingegaan, noteren en toen was het harde schot van de lange Larson, na een voorzet van linksbuiten Nielson, Herman van Raalte finaal te machtig. Verder heeft onze Nederlandse doelman weinig zwaar werk gehad, en enkele moeilijke momenten loste hij resoluut op. Veel plezier hebben de Zweden aan hun voorsprong niet beleefd, want al spoedig daarop constateerde scheids rechter Bronkhorst, dat keeper Tinglöf zich met de bal buiten het strafschop gebied bevond en op waarlijk wonder lijke wijze wist benjamin Van der Kuil dcor de haag van roodhemden heen te schieten, onbereikbaar voor de Zweedse doelman. Deze nog jeugdige Velzenaar Van der Kuil ontpopte zich deze middag weer als een uiterst handige rechtsbuiten, vol schijnbewegingen en raffinement en met een welgericht hard schot. Ook zijn 2e doelpunt was van weldoordacht kaliber. Nadat keeper Tinglö bij een aanval van Snoek (géén tien met een griffel!) uit lopend de bal terugstompte, inspireerde het lege doel Van der Kuil tot een prima doelpunt van verre afstand. (21). Uitslagen athletiek: 80 M. horden: 1. F. Blankers-Koen (Sagittal 11.0, 2. B. H. Hendriks (G.A.C.) 12.6: 3 v d. Kade-Koudljs (Victoria) 12.7. 100 M. dames: 1. F. Blankers-Koen (Sa- :itta) 12.2; 2. P. Brouwer (Celebes) 12.7; H. Stadt-de Jong (Ol. *48) 12.8. 200 M. heren: l" Lammers (Nederland) 22.2; 2. Lewis (Engeland) 22.2; 3. Wllkin- sln (Engeland) 22.3. 400 M. heren: 1. Pugh (Engeland) 48 3; 2. Kroon (Nederland) 48.9; 3. Hofmeester (Nederland) 50. 800 M. heren: 1. Morley (Engeland) 1.55.4. 2. Wolsink (Nederland) 1.56.4 3. Meyborg (Nederland) 1.57.6. 1500 M. heren; 1. Harting (Nederland) 3.52.6; 2. Slijkhuis (Nederland) 3.53; 3. Evre (Engeland) 3 53.2. 4 x 400 M.: 1. Engeland 3 19; 2. AAC 3.21; 3. gemengde ploeg. Wielrennen- sprint 550 M.1. Bontekoe (laatste 200 M. 12.2); 2. Schotman. 3. v. Gelder. Klassementswedstrijd1. Kleefstra 7 p.; 2. Bontekoe 6 p.; 3. Reynders 6 p. Ruitersport: 1. J. Rijks (Rotterdam) met Master" nul fouten, 101 3/5 sec.; 2. Rltm. b.d. J. J. Gruppelaar (Ede) met „Roma- nlchel" 4 fouten. 103 sec.; 3. A Wolf (Den Haag) met. .Starlight" 8 fouten, 88 2/5 sec.; 4. J Hoffmann (België) met ..Orval" 8 fouten, 97 3/5 sec. -5. R Neve de Meverg- nles (België) met „Samba" 8 fouten. 104 sec.; 6. Van Hoecke (België) met Auda cieux" 9). fouten) (waarvan J tljdfout) 125 sec.; 7. R. Moonens (België) met „Dollv" 11 fouten, 117 1/5 sec 8. W. J. Heii- drlckx (Grathem) met „Byjou" 12 fouten. 90 4/5 sec.; 9. A. Timmer (Den Haag) met ..Zwarte Plet" 12 fouten. 99 1/5 sec.: 10. G du Bols (België) met ..BUlerlcay". 12 fouten. 1201/5 sec. Revanche Slijkhuis-Harting te Leiden Naar wij vernemen, zal er tijdens de nationale wedstrijden, die de A.V. „Holland" op 11 Juli a.s. in het sportpark Leidse Hout organiseert, een revanche op het programma ko men tussen Wim Slijkhuis en Hans Harting. Slijkhuis heeft de invitatie reeds aanvaard. j f jj - Na 216 moordende kilometers: Het nationaal weglcampioenschap voor profs en onafhankelijker!, dat even als de vorige jaren weer op het bekende Cauberg-circuit te Valkenburg werd verreden en een massale belangstelling trok, is op verrassende wijze door een outsider gewonnen. Hans Dekkers uit Eindhoven veroverde de nationale titel en werd na 216 moordende kilometers, bij ontstentenis van jhr Van den Berch van Heemstede, door de heer Viruly in het nationaal shirt gestoken. Nauwe lijks tien minuten tevoren had Hans Dekkers in een onweerstaanbare sprint Wim van Est en Woutje Wagtmans op duidelijke wijze geklopt. Met de beste wil van de wereld vermochten deze twee favorieten de Eindhovenaar op de laatste dertig meter niet bij te houden. Zij moesten het hoofd buigen voor het hoge tempo dat de jeugdige Hans Dekkers er in de laatste meters met alle geweld uitperste en dat wil tegen knapen als Van Est en Wagtmans wel wat zeggen. Het waren deze drie renners geweest die zich na de laatste Caubergbeklim- ming, toen er een dikke 210 km. op zaten en de Cauberg reeds vele slacht offers had gemaakt. Van Roks, Peters en De Hoog hadden los gemaakt, die het door Van Est opgedreven tempo niet meer konden bijbenen en meer en meer afstand verloren, die zii in de laatste kilometers niet meer konden goed maken. Dit was het einde van een gevecht geweest, dat in dertiende ronde met een demarrage van een uit stekend riidende Voorting was begon nen en een paar ronden daarna alleen door Woutje Wagtmans was voortge zet. Maar Wagtmans, die in de der tiende ronde een voorsprong van 1 Triest voorval op PSV-terrein Heerenveen zonder Abe Een merkwaardige club, dat DWS. Na een zeer triest begin van de kajn- pioenscompetitie heeft het zich plotseling opgeworpen als een ge ducht struikelblok voor de favoriete titelcandidaten. Woensdagavond moest Blauw Wit er aan geloven en Zaterdagavond was het de beurt aan Willem 2. En bij dit alles spint PSV, dat de Spaarndammerbuurters - in hun slappe tyd - reeds uit en thuis heeft ontmoet (en verslagen) gewel dig veel garen. Willem 2 kwam er overigens met eea 40 nederlaag nog genadig af. De Am sterdamse overwinning zou groter zijn geweest, ware het niet, dat midvoor Dijkstra voor de rust het doel in de na bijheid van de hoekvlag scheen te wa nen en in de tweede helft kans zag diverse opgelegde kansen door onbe heerst spel te verknoeien. DWS speelde geenszins vlekkeloos, doch het sloeg de Tilburgers door een groter élan, een groter doorzettings vermogen en een resoluut opruimings systeem van haar verdediging. Het wa ren deze factoren, die het falen van de aanvalsleider compenseerden. Koevoets (2x), Pitters on Bulder scoor den de doelpunten. Heerenveen moest het deze keer eens zonder Abe Lenstra doen. Hij was ziek en in Heerenveen achter gebleven, waardoor de vele voetballiefhebbers en Abe-aanhangers, die uit alle hoeken van het Zuiden naar Einhoven waren gekomen, werden teleurgesteld. De te leurstelling was dubbel, want een wed strijd van het gehalte als PSV-Heeren- Voetbal in de topklasse Kampioenschap van Nederland. DWS—Willem 2 4—0 PSVHeerenveen 2—0 SVP 6 4 1 1 9 17—8 DWS 6 3 0 3 6 15—14 BI. Wit 6 3 0 3 6 10—11 Willem 2 4 2 1 1 5. 6—7 Heerenv. 4 0 0 4 0 3—11 Beslissingswedstrijd Quick (N.)— -Borne 2—1 (Quiok prom. naar le klasse) Jan Lammers werd op de Olympi sche Dag een goede winnaar van liet nummer 200 meter. De finish van deze spannende race waarin onze landgenoot de Engelsman Lewis achter zich hield. veen kan men in feite op elk voetbal veld aanschouwen. De vrij hoge tempe ratuur was daar kennelijk niet vreemd aan. PSV, dat in de eerste helft de touwtjes doorlopend in handen had, wist zich van een 20 voorsprong te verzekeren en de Heerenveen-voorhoe de, waarin practisch alle spelers uit de ploeg om toerbeurt opereerden, was te besluiteloos om recht gevaarlijk te wor den. Erger was wat buiten het veld ge beurde. De opeengepakte menigte zat in de zon te bakken. Twaalf perso nen werden er onwel door en moes ten door vriendelijke EHBO en Rode Kruis mensen vervoerd worden, ter wijl een ouder persoon zodanig door de hitte werd bevangen dat hij nog op het sportveld overleed. In dit tragische voorval moge men aanleiding vinden om het aanvangs- uur van wedstrijden in dc zomer maanden te verschuiven. min. 25 sec. op een groep renners had genomen, liet zich in de achttiende ronde door zijn achtervolgers inlopen. Het. was hem duidelijk geworden dat degenen, die hem volgden, geen teke nen van verslapping gaven, maar eer der het tempo hadden verhoogd. In die ronde zag de kleine man uit Breda zich ingelopen door Voorting, Peters. Van Est. Dekkers. Jansen. Voo- ren. De Hoog en Roks. Wij vertelden reeds dat de Cauberg ziin werk gron dig had gedaan. Wat niets te betekenen had. was reeds lang uit de course verdwenen. Maar onder degenen die in de eerste tien ronden een rol van betekenis had den gespeeld of in elk geval tekenen van hun aanwezigheid hadden gege ven .doch daarna van het toneel van dc strijd verdwenen, behoorden Schulte, Bakker, Lakemans, Evers, Van Elderen, Vinken, Lambrichs, Scijen, Vos en anderen, In de elfde ronde kwam Schulte met een lekke band dc Cauberg opzeulen en toen zijn achterstand in de twaalfde ronde reeds meer dan 2 minuten bedroeg vond hij het het beste maar af te stappen en te verdwijnen. Lambrichs en Seijien waren in een valpartij bli de afdaling in het St Jansbos betrokken geweest en waren er niet zonder kleerscheuren afgeko men. Ze waren uitgeschakeld en ook zii verdwenen. Er was ten slotte behal ve de genoemde groep van 9 renners een groepje van zeven overgebleven, dat echter meer dan 6 minuten op de eer ste groep achter lae en kansloos was. Het waren Faanhof. Smits, Schoen makers. Van der Zande. Van As, Schweizer en Sprenkeling. van wie de laatste twee hun eigen race reden. In de laatste drie ronden bleef dus de vraag bestaan wie van het negental de beste kansen op de titel zou hebben. Na de voorlaatste beklimming van de Cau berg was niets beslissends gebeurd, be halve dan dat Voorting door een lekke band achter was gekomen op Van Est, Wagtmans. Peters. Dekkers. De Hoog en Roks. terwiil Jansen en Voooren Een fraaie overzichtsfoto van de gymnastickdcmonstraticwaarmede gisteren dc Olympische Dag gestart werd. meer door krachtsuitoutting contact hadden verloren. Bil het ingaan van de laatste ronde was deze situatie nog meer beklemtoond geworden, doordat Voorting's achterstand 1 min. 4 sec. was gaan bedragen en die van Vooren en Janssen 1 min. 25 sec. Na de laatste Caubergbestijging moesten Roks. Pe ters en De Hoog hei scherp aanzet tend drietal. Dekkers. Van Est en Wagtmans laten gaan. dat nog over voldoende reservekrachten beschikte om in een vlucht op de finish af te stuiven. Maar Dekkers' sprintcapaci- tedten wonnen het duidelijk van die van Van Est en Wagtmans. Van de 65 deelnemers reden er slechts 16 de wedstrijd uit. De uitslag luidt; 1. H. Dekkers (Eindhoven) 5 uur 34 min. 42 sec.; 2. W. van Est (St Wille- brord) z.t. 3 W. Wagtmans (Breda) z.t.; 4. J. Rox (Strudel) op 25 sec.; 5. P. Peters (Haarlem) z. t.; 6. H. de Hoog (Borgerhout) <B.) op 56 sec., 7. S. Voorting (Haarlem) op 2 min. 56 sec.; 8. Sj. Jansen (Elsloo) op 4 min. 52 sec. 9. A. Vooren (Zaandam) z. t.; 10. H. Faanhof (Amsterdam) od 9 min. 10 sec „Tarzan" Van Breenen winnaar van Benelux-wedstrijd De Amsterdammer Van Breenen heeft Zaterdagmiddag de Benelux-wegwed- strijd voor amateurs over een afstand van 275 km. gewonnen. „Tarzan" van Breenen, die 16 km. voor de finish in gezelschap van de Haarlemmer Peters en de Hilversummer Van Dijk onweer staanbaar uit een kopgroepje van zes man was weggelopen, klopte in het Amsterdamse bos zijn twee concurren ten met klein verschil op de eindstreep. Het parcours van deze klassieke weg wedstrijd liep van Breda via Antwer pen weer naar Breda en daarna naar Amsterdam. Van de 111 renners, die aan de start kwamen, hebben er 70 het zij opgegeven, hetzij door pech de strijd moeten staken. Uitslag; 1. Van Breenen, Amsterdam, 6 uur 58 min. 59 sec., 2. Peters, Haarlem, zelfde tijd, 3. Van Dijk Hilversum, zelfde Lijd, 4, Bruggenkamp, Umuiden, 6 uur 59 min. 57 sec., 5. Mjenen, Valkenswaard, z.t., 6. A. Verstraeten, Breda, z.t., 7. G. Holleeder, Amsterdam, z.t., 8. K. Ver straeten, Breda, z.t., 9. Hendriks, Oss, z.t. 18 minuten na middernacht (nacht van Zaterdag op Zondag) kwam in LJmuiden het zeiljacht „Fortuin 2" als eerste binnen van de acht jachten, die Vrijdag uit Hoek van Holland gestart zijn voor de jaarlijkse race oP de Noord zee. Eerst vier uur later kwam de Vrou we Emija" binnen. De ..Modalimer" kwam om 6.15 als nummer drie aan. Nederland uit Daviscup-strijd - Die wedstrijden moeten worden ge speeld, maar het is dringend- noodza kelijk dat ze niet op het heetst van de dag maar in de avonduren worden gehouden. De vriendelijk glimlachende Am- pon. Deyro en Carmona hebben dit week-einde (nadat zij Vrijdag reeds een 20 voorsprong hadden genomen) op het zonovergoten centrecourt van de Noordwijkse sportvereniging een einde gemaakt aan de illusies van het dit jaar wel uitzonderlijk ver in dc Daviscup-strijd doorgedrongen Neder land. Het verzwakte Hollandse team heeft het de kleine Philippijnen niet al te moeilijk kunnen maken. Slechts het dubbel Van Swol-Rinkel speelde zeer behoorlijk, misschien wel niet In ouderwetse vorm, maar toch sterk ge noeg om het tennis van Ampon en Carmona, hoe goed dit vaak ook was, te doorbreken. Vooral Rinkel was aan het net op dreef en achter hem scoorde Van Swol menig punt met smashes en een sterke service. Met 57 63, 75 en 64 ver sloeg het Nederlandse dubbel het Phi- lippijnse paar. Het zou de enige Neder landse zege blijven, want gisteren op de laatste dag gingen in de enkel spelen Linck en Krijt respectievelijk tegen Deyro en Carmona zonder roem ten onder. Linck had zijn nederlaag, die onnodig zou zijn geweest indien hii met meer beheersing en meer overleg zou j hebben gespeeld, aa nzich zelf te wijten. J Onze landgenoot trachtte steeds weer Deyro met zijn eigen wapens te bestrij den. Inplaals van in het achterveld te blij ven cn zijn spel zoveel mogelijk vaart en spreiding te geven daarmede is Deyro beslist te slaan ging Linck steeds weer duels aan het net aan, waar hy door zijn tekort aan snelheid kansloos was. Bovendien viel onze landgenoot zijn tegenstander veel te weinig op diens zwakke punt aan; de backhand return op een snel gespeelde drive. Ook liep hij vele malen in Deyro's vreemde tactiek: een bal recht omhoog slaan, kennelijk met de opzet de tegen stander tot onbesuisd smashen te ver leiden. In de derde set na de eerste en tweede met 61 en 64 te hebben verloren herstelde Linck zich. Hij bleef meer achter, er kwam mreer vaart en contrdle in zijn spel en met goed ser veren en gedurfde soherpe drives won onze landgenoot met 64. Na de pauze viel Linck echter weer in zijn fouten terug en sloeg Deyro zijn team binnen het kwartier in de halve finale van de Europese zone. De Phllippijn won de vierde set met 62. Het laatste enkelspel was hierdoor van geen belang meer en Ampon bleef daar om rustig op zijn stoel zitten en liet Carmona de setrijd aanbinden met Krijt. Onze landgenoot begon goed en bestook te aanvankelijk Carmona's backhand met succes. De lange Amsterdammer werd echter door enkele voetfouten uit zijn evenwicht gebracht, zijn aanval ver slapte. hij raakte zijn zelfvertrouwen kwijt en verloor kansloos met 63. 6—3 en 61. De eindstand van de wedstrijd wérd alzo 41 voor de Philipijnen.

Leidsch Dagblad | 1951 | | pagina 3