Laga wint dr Meurerbeker en breekt baanrecord van Njord Notekraker S toont zijn vorm Vele winnaars suisden onbedreigd over eindstreep Rondom de Korf Monsterzege van Deetos in kampioenscompetitie Vastbesloten Blauw Wit klopt PSV Quick Boys start met nederlaag tegen Huizen MAANDAG 11 JUNI Koninklijkebracht weinig spanning De jaarlijkse wedstrijden van de Ko ninklijke Nederlandse Zeil- en Roei vereniging. dit week-eind op de Bos baan gehouden, hadden weinig om het lijf. Het programma was wel uitge breid maar het merendeel van de ra ces enkele nummers uitgezonderd was slecht bezet, waardoor ook at tractieve en spannende nummers achterwege bleven. Eerst tegen het einde, toen de hoofdnummers werden geroeid, kwam er emotie, maar toen was het grootste deel van het publiek, dat uren lang naar onbelangrijke num mers had zitten kijken, al lang ver dwenen. Laga bevestigde op deze wedstrijden haar opwaartse lijn en won de dr Meu- rer-beker door overwinningen in de vier zonder stuurman en de oude acht, waarbij de Delftenaren in laatstge noemd nummer het baanrecord dat op naam van Njord stond braken. Zij werden daarbij geholpen door een straffe wind in de rug. welke echter het water woelig maakte en het wa terwerk iets bemoeilijkte. Aan de strijd in de oude acht namen slechts Laga en Nereus deel Na de onverwaohte nederlaag van Njord od de Hollandia-wedstrijden heb- j ben de Leidenaars hun acht op de hel- j ling genomen e« hadden zij niet inge schreven: Njord nam trouwens op deze wedstrijden van de ..Koninklijke" behalve in het nummer twee zonder stuurman slechts met jonge ploegen deel. Laga en Nereus gaven elkaar weinig toe. De Delftse ploeg die iets voor lag in de eerste kilometer zag zloh op de 1250 meter voorbijgestreefd door Nereus maar de Delftenaren bleken over meer reserves voor de eindspurt te besohik- ken. De tijd van Laga was 6.04. waar- mee het sinds 1949 op naam van Njord staande record met twee seconden werd gebroken. Deze tild van Laga is nog sleohts vier seconden boven het inter nationale record van de Bosbaan (Ita lië 1937). Deze overwinning met de zege in de vier zonder stuurman waar Laga met drie lengten van Triton won. leverde Delft de dr Meurer-beker op. de vereni- gingspriis voor de beste prestaties in de zeven senior-nummers. Al te hoog moet men hier niet tegen op kijken, want met. drie deelnemende ploegen was van de senior-nummers de dubbel twee het bes te beizet Voor het hoofdnummer de jonge acht B. kwamen viif ploegen aan de start, tv. DDS. Niord Nereus. Triton en Laga. Op de eerste 50 meter vormden deze achten een aaneengesloten veld. Toen was het DDS. dat het eerste aohterbleef. daarna Niord en ten slotte Nereus. Laga en Triton streden daarna op de tweede helft van de baan om de eerste plaats, waarbij Triton dat iets vóór lag. zich in de eindspurt ernstig bedreigd zag door Laga, maar tooh nog met een taflengte kon winnen. Een zeer fraaie race roeide de twee zonder stuurman van de Antwerp Scul ling Club die met zeer grote voorsprong Willem 3. Niord en De Hoop versloeg Njord won op deze wedstrijden alleen hef nummer jonge twee B. terwijl verder enkele fraaie overwinningen van De Wiet hoop geven dat de Leidse Dames- Studenten over haar inzinking van vorig jaar heen zijn. De Vliet zegevierde in de nummers jonge dubbel vier. jonge acht en oude dubbel vier. De belangrijkste uitslagen luiden: Overnaadse twee: 1. Willem III 9 08: 2. Njord 9.28 2/5 Overnaadse sklf: 1. De Hood 8.39 15; 2. DDS 8 45 3/5: 3. Njord 8 54 2/5: 4 Spaarne 9.40 2/5. Oude Vier* 1. WUlem III 7.15 3/5; 2. Triton 7.27 2/5. Jonee acht A: 1. Laga 6.19 1/5: 2. Njord 6.21 3. Nereus: 4. Spaarne. Jonge vier A: 1. ZZV 7 14; 2. RIC 7.16 2/5 Dubbel twee: 1. De Hoop 7.05 4/5: 2. Antwerp Soulllng Club 7 08 2/5: 3. Wil lem in 7.16 1/5. Oude twee 1 Nereus 8.061/5: 2. Ant werp Sculling Club 8.10: 3. Willem III 8.24 1 '5. Jonge sklf A: 1. Viking 7.47 3/5: 2. De Laak 7.55. Oude sklf: 1. Willem m (Neumeier) 7 26 1/5: 2. WUlem III (v. d. Meer) 7.54 1/5. Jonge twee B: 1. Njord 8.04: 2. Laca 8.16-1/5: 3. Triton 8.24 1/5. Vier zonder stuurman: 1. Laga 6.48: 2. Triton 6.53 1 '5 Jonge vier B: 1. Aeglr 7.07: 2. Njord Lichte vier: 1. Triton 721; 2. Laga. 7.303/5; 3. Njord 7.45 1/5. Jonge aoht B (hoofdnummer): 1 Tri ton 6.103/5: 2. Laga 6.11 4 5: 3. Njord 6.21 2/5: 4. Nereus 6.22 1/5; 5. DDS 6.24 1/5 Twee zonder stuurman1 Antwerp Sculling Club 7.20: 2. Willem III 7.49 15; 3 Njord 7.58; 4 De Hoop Oude acht: 1. Laga 6.04: 2. Nereus 6 06 4/5. Damesroelen: Jonge dubbel vier: 1. De Vliet 3.47 1/5 2. Dord-tsohe 3.59 2/5: 3. WUlem III; 4. Phocas; 5. Daventrla. Jonge acht: 1. De Vliet; 2. DDS: 3. Nereus. 4. Phocas Oude vier 1. Het Spaarne 3.51 1/5. 2. RIC 3.51 4 5. Oude dubbel vier: 1. De Vliet 3.42; 2. Het Soaarne 3 51. Courses te Duindigt Sakina wint de ren voor 2-jarigen Er was voor de gisteren op Duin digt gehouden courses weer grote belangstelling. De opkomst der inge schreven paarden was uitstekend. Er werd in meerdere nummers felle strijd geleverd en verrassingen, zjj het geen grote, bleven ook nu niet achterwege. 't. Was jammer, dat in de draverij voor 5-jarige paarden Narciso van Zora, gereden door Jan Wagenaar, na een halve baan in een langdurige fout ver viel. Daardoor bleef het duel tussen deze hengst en de door Geersen ge stuurde Notükraker S. waar het groot ste deel van het publiek zich op had gespitst, achterwege. Nu werd het een (Inecz. Mod.-advert.1 GOLF NOORDWIJKSE GOLFCLUB Gisteren speelde de Noordwijkse Golf club voor de handioap-competitie te gen De Pan (Utrecht) en verloor met 5-4. Wel won de Noordwijkse Golfclub al le drie foursomers, doch alle singles be halve één, die door ir Kruyt werd ge wonnen, gingen verloren. Het eindre sultaat werd hierdoor 5-4 voor De Pan, waarmee de kans op het kampioen schap van haar afdeling voor de Noord wijkse Golfclub definitief is verkeken. TONNEMA-SNEEK-Fabriek'en van KING pepermunt en andere kwaliteitsartikelen. onbedreigde overwinning voor de uit stekend in vorm zijnde Notekraker, die in onberispelijke draf ingehouden won in een 1.23.4 K.M.-tijd. Een zeer goede prestatie leverde echter ook Bloemsaat met Norbert M, die goed partij gaf en het plaatsgeld in de wacht sleepte. In de draverij internationaal deed Kievit S (Geersen) alle moeite om de door Gies in 't Veen gestuurde Miss Zelda, die 60 meter kreeg, te bereiken. In het rechte eind voor de tribune kreeg Kievit de leidster te pakken. Een laat ste aansporing werd haar echter nood lottig, een foutje volgde, en hoewel Marten Vergay met Juno Vita van het entrainement Geersen nog een laatste poging deed de taak van zijn meester over te nemen, was dit tevergeefs en verder dan de tweede plaats bracht deze mooie Axkit-dochter het niet De openingsdraverij, toegedacht aan Prinses Zora. Werd een overwinning voor Jan de Vlieger met Persimmon, waarbij Jo v. d Berg met Prinses Julia B tweede werd. Nanda, met. an Wagenaar, zegevierde in een veld van 13 paarden na scherpe strijd over de door Joop Zuyderduin gereden Ooststar. De heerrijderscouse werd wel een grote teleurstelling voor de talrijke ge trouwen van Larus S. welk paard ge reden werd door zijn eigenaar Piet Ruiter Disselkoen, die Leonidas G uit stekend over de baan bracht, nam na enige tijd de kop en gaf geen krimp, zodat deze welverdiend zegevierde. In de ren voor 2-jarige Nederlandse paarden over 900 meter won de Sialkot- dochter Sakina met v Dijk in het zadel op zekere wijze. Marianne B met Groos werd tweede. Marjoletta met Pije verraste in de ren om de Johette-prijs en won van de kop af gedecideerd van Mount Coote (Decroix)). terwijl Kees Broekman (v. d. Kraats) in de derde ren, na enige j vergeefse pogingen in vorige coursen eindelijk het zoet der overwinning smaakte en de in vorm komende Phi- kita (v. Dijk) achter zich liet Het koppel Kees BroekmanPhikila bracht f. 48.60 voor f. 1. UITSLAGEN. Jocasta-prtjs (1940 M.): 1 Persimmon (J. de Vlieger) 1.32.5; 2. Prinses Julia B (J. M. v. d. Berg) 1.30.6; 3 Prinses Zora (J Wagenaar) 1.30.4 Toto: w. f 2.90 pl f 1 10. f. 1.10, f. 1.10, gek. f. 8.70, f. 3.40. Jacquellne-prijs (2120 m.): l. N0-e. kraker S (W H. Geersen) 1.23 4. 2 Nor- bert M (N. J Bloemsaat) 1.26.9- 3. Nlno Narvlle (J. T. de Graaf) 1.30.5. Toto f. 1 80. pl f. 1 30. f. 1.60, f. 2.-, gek 7,." cov. f. 3.70. Jumelle-prijs: (2100 m.): 1. Nanda (J. Wagenaar) 1.26; 2 Ooststar (J. Zuyder] duin) 1.28; 3 Ovldla Axworthy (N. j" Bloemsaat) 131.8. Toto: w. f 3.70. dl f 1 70. f 1.80,'f 3. gek f.4, cov. f.3.70. Jullus-prijs: (2040 m 1. Leonidas G (C. Disselkoen) 1.27; 2. Larus S (P. j Ruiter) 1.25.6; 3. New Vlamingman (W Brouwer) 1 29.6. Toto: w f. 8.80 pl f.1.70, f. 1.20, f. 1.70. gek. f 5.70. cov. f. 6.80. Jamart-prijs. (2460 m 1. Miss Zelda (E. G. In 'tVeen) 1.27 6; 2 Juno Vita (M. Vergoy) 1.25; 3. Kievit S (H. Geer sen) 1.25.8. Toto: w. f 3 80. pl. f 1.40, f.2 10. f. 1.30, gek f 20.70, cov f. 10 4o! Juplterprijs (900 M.) 1 Akina (A. W v. Dijk) 1.00; 2. Marianne B (mej Montane): 3 Prederique (H J. v. d. Kraats). Toto: w f.2 40. pl. f. 1.60. f 1.60. gek. f. 7.20. cov. f. 5.40. Jollette-prijs (2400 m): 1. Marjoretta (H. Plje) 2.44; 2. Mount Coote (G. De- crolx): 3. Noordwester (F. J. Froweln) Toto: w. f. 6.60, pl. f. 1.90, f 170, f.150 gek. f. 33.10, cov. f 4.30. Jasmtnl Sabeyprljs (1900 m.)1 Kns Broekman (H. J. v. d. Kraats) 2.09.4; 2 Phlkita (A. W. v Dijk)3. Bellatrlx'fJ C Pex) Toto- w. f. 3.10, pl f. 1.30. f 1.90 f 1.20, gek f 48.60. cov. f.7 60. Totale omzet 75.704.50. Geen sensaties op Zandvoorts circuit Op Zandvoort streden gistermiddag dan weer de motoren (junioren) en sportwagens. Een 40.000 mensen sloe gen de weinig sensationele verrichtin gen gade, de meeste wedstrijden waren nagenoeg zonder spanning, vooral voor wat de kopplaatsen betreft. In de zwaarste klasse voor sportwa gens moest de matador Tielens het met zijn Delahaye afleggen tegen de Am sterdamse arts dr Oei Tjong. die. na eerst even rustig de kat uit de boom ge keken te hebben, als eerste over de fi nish vloog, ongeveer drie seconden later gevolgd door postzegelman Van Dieten. Beiden bleken hun Jaguars uitstekend te beheersen en hun boohtenwerk was voortreffelijk. Roosdorp, die in et zijn juweeltje van een Ferrari bij vorige wedstrijden reeds bewees een coureur van een zeker for maat te zijn. behaalde ook dit keer een goede overwinning, doch twee seconden na hem vloog Beemsterboer met een B M.W over de eindstreep Van Houten verscheen in deze klasse (15012000 cc) met een zelfgebouwde wagen de A.VH,. welke als krachtbron heeft twee achter elkaar gekoppelde Fiatmotoren. Alles heeft hij zeker nog niet uit zijn wagen kunnen halen daar hij hiermede giste ren voor het eerst uitkwam. De ver wachting is dus zeker gerechtvaardigd, dat hij tot (aanzienlijk) betere presta ties in staat zal zijn. Tooh eindigde hij nog als derde in een lang niet slechte tijd Kenmerkten zich de sportwagenraces door weinig werkelijke spanning slechts in de klasse 11011500 cc werd vaak met wisselend succes gestreden waarbij enige hevige slippartijen vooral Scheffer parten speelden de motor races hadden een lauw karakter. Felle gevechten werden wel vaak geleverd, doch hierbij ging het niet om de lei dinggevende plaats. Alleen in de klasse De Dordtenaren hebben ln de lands kampioenscompetitie korte metten ge maakt met ZK C. uit Zutfen. Met 131 gingen de Oostelijke kampioenen in Dordrecht ten onder. In de Residentie speelde een danig verzwakt Vic. Orientis II haar laatste competitiewedstrijd tegen Gymnasiasten II, Het was goed merkbaar, dat er voor onze stadgenoten niets meer op het spel stond. Met niet minder dan 130 gin gen zij volkomen roemloos ten onder. Geen best besluit van het seizoen. Verder werden nog enkele competitie standen opgeruimd, waarvoor wij naar de uitslagen verwijzen. Kamp. van Nederland: DeetosZKC 13—1. Zuid-Holland I: SpangenOns Eiber nest 45. Zuid-Holland n A: Deetos II—HSV 77; DKCReady 34; Zwervers Quick 40. Zuid-Holland n B: Gymnasiasten II Vic. Oriëntis II 130; Rozenburg Velox 3—1. LEIDSE KORFBALBOND. Voor de adspirantencompetitie wer den nog gespeeld: Noorderkwartier BZuiderkwartier 41; De DempingVic. Oriëntis B 25. OEFENWEDSTRIJDEN LEIDS 3e KLASSE-TWAALFTAL. De eerste oefenwedstrijd van 't voor lopig 3e kl. K.N.K.B.-12-tal tegen Fluks 2, is in een gemakkelijke 40 zege voor de 3e klassers geëindigd. Vrijdagavond a.s. wordt opnieuw een oefenwedstrijd van een voorlopig twaalftal gespeeld, n.l. tegen Vicus Oriëntis 2 op het Leidse Houtterrein, aanvan 7 uur. In deze ontmoeting zullen nog enige andere speelsters opgesteld worden. Het twaalftal is voor Vrijdag als volgt sa mengesteld: Aanval: Dames: E. Sormani en M. Kükler (beiden De Danaïden). Heren: J. v. d. Kaay en C. Mossel (beiden Zuiderkwartier) Midden; Dames: R de Geer (Z.kw.) en B. Sommeling (K.O.). Heren: C. Vinkesteyn (Z.kw.) en P. v. d. Waals (V.O.). Verdediging: Dames: A. Meurs (De Danaïden) en J. Blansjaar (V.O.). He ren: W. Swaak en S. Sciebroek (De Alg.). JAARVERGADERING FLUKS. In „Het Gulden Vlies" hield „Fluks" Zaterdagavond haar jaarvergadering, welke zeer druk bezocht was. Uit de diverse jaarverslagen bleek duidelijk, dat het de» roodwitten momen teel goed gaat. Een flinke ledenaan winst, een stijging van het aantal do nateurs met ongeveer 100 een bloeiende adspirantenafdeling en een gezonde financiële basis, gevoegd bij het behaalde kampioenschap van het eerste en tweede twaalftal: het waren alle zeer verheugende feiten voor de leden van Leiden's oudste korfbalclub. In de samenstelling van het bestuur vond één verandering plaats, inplaats van de heer A. v. d. Bos zal thans mevr, T. v. d. BosVerhoeven hiervan deel uitmaken. De 12-tal-cie werd uitgebreid van 5 tot 7 leden, terwijl tevens een adspirantencommissie werd Ingesteld. De prestatieprijs ging dit jaar naar mej. H. de Ren, de redactrice van het Fluks- Nieuws. Met een opwekking om op de ingesla gen weg voort te gaan sloot de voorzit ter van Fluks tegen 12 uur deze ver gadering. Weer spanning in kampioenscompetitie De spanning in de kampioenscom- Dit legde de Friese aanval lam, want petitie, welke aanvankelijk een Zuide- 1 de overige Heerenveen-aanvallers vol- Om het Zaterdagmiddag-kampioenschap lUk onderonsje dreigde te worden, is teruggekeerd doordat een vastbesloten Blauw Wit Zaterdagavond in een har de doch zeker niet unfair gespeelde wedstrijd een verdiende 31 overwin ning behaalde op het leidende PSV. De 35.000 toeschouwers, die het Olym pisch Stadion bevolkten, hebben de Ze bra's van de eerste tot .de laatste mi nuut zien vechten om de matte indruk die zij in de laatste wedstrijden hadden gemaakt en in het bijzonder in de ont moeting met Willem 2, uit te wissen. In Heerenveen won Willem 2 van Abe c.s.. zodat alleen de Tilburgse ploeg zich nog ongeslagen in deze kampioens- competitle mag noemen Drieduizend Friezen hebben in deze ontmoeting te vergeefs gewacht op het moment dat Heerenveen weer het oude Heerenveen zou worden, maar nu deze derde kam pioensontmoeting achter de rug is. zal een ieder wel overtuigd zijn van het feit. dat de Friese ploeg geen schijn van kans meer heeft. Het overwicht van de Til- burgers was veel groter dan de 20 uitslag doet vermoeden Dat kwam ln de eerste plaats doordat de gasten het wat kalmpjes aan deden, nadat zij hun 20 voorsprong hadden verkregen, terwijl hun overigens perfecte combinatiespel te ver werd doorgevoerd Abe Lenstra werd floor Formenoy streng bewaakt en kon als uitgeschakeld worden beschouwd. stonden er mede met te wachten op kansen die Abe zou gaan scheppen In de Oostelijke promotiecompetitie voor een plaats in de eerste klasse is de beslissing nog niet gevallen en is een beslissingswedstrijd nodig geworden. Na dat vorige week Borne met 10 van Quick had gewonnen, was het nu de beurt aan laatstgenoemde vereniging. Alleen werd het nu 20. Voetbal in de topklasse KAMPIOENSCHAP VAN NEDERLAND Blauw Wit—PSV3—1 Heercnveen- PSV Blauw-Wit Willem II DWS Heerenveen -Willem II 0—2 15—8 7 10—8 6 6—3 5 8—14 2 3—9 0 PROMOTIE 2e KLASSE OOST Quick (N)Borne2 0 Quick (N) 2 10 1 2—1 2 Borne 2 10 1 1—2 2 BELGIE GELIJK TEGEN SPANJE De interland-voetbalwedstrijd België- Spanje, welke gisteren in het Heysel- stadion te Brussel werd gespeeld, ein digde met gelijke stand* 3—3, nadat de rust met 11 was ingegaan. Quick Boys is de strijd om het kam pioenschap van Nederland slecht ge start: de Katwijkers verloren met 31 van Huizen. De Huizer ploeg schünt de kustbewoners niet goed te liggen, want dit is al de derde maal in suc cessie dat verloren werd. En in alle drie wedstrijden leidde Quick Boys bij de rust met 10, zodat wel overdui delijk blijkt, dat Huizen over een be ter uithoudingsvermogen beschikt. De Katwijkers namen na de aftrap het initiatief in handen, maar erg ge vaarlijk konden zij voor de goed spe lende Huizerachterhoede niet worden Een goed schot van Zuyderduin be landde in het zijnet en een dito van v. d. Oever werd voortreffelijk gestopt. Ook Hulzen bleef niet stilzitten en in de negentiende minuut ontstond er een hachelijk moment voor de Katwijkse veste, toen Van Beelen miste en Kriek Jr. de bal voor. het intrappen kreeg. Laatstgenoemde miste echter ook. Uit een uittrap van Bauw loste Zand bergen van zeker 35 meter afstand een schitterend schot, dat de Huizen-defen sie volkomén verraste (01). Nadat de Huizen-midvoor nog een pracht kans om zeep had geholpen brak de rust aan. Na de hervatting viel de beslissing al heel gauw. In de derde minuut bracht Van Bunschoten de partijen op gelijke voet en bij de volgende aanval trof de zelfde speler, toen Blankert de bal half raakte, opnieuw de roos (21). De overwinning van Huizen is vanaf dit moment niet meer in gevaar ge weest- de gastheren verhoogden het tempo en legden Quick Boys hun wil op Toen na een kwartier Van Beelen slecht terugspeelde was Boor er als de kippen bjj om het vonnis definitief te vellen (31). Wel probeerde Quick Boys nog de bordjes te verhangen, maar haar tempo was veel te laag om tegen de Huizen- ploeg succes te hebben. Quick Boys II nam honneurs voor eerste waar Voor de 5e ronde van het tournooi om de Zaterdagmiddagbeker speelde Quick Boys tegen de 4e klasser RV- V.H. uit Ridderkerk. Daar het eerste elftal de kampioenwedstrijd in Huizen moest spelen, kwani het tweede elftal van Quick Boys in het veld. De ploeg uit Ridderkerk probeerde twee wed strijden achter elkaar te spelen. De zelfde middag had ze een promotie wedstrijd gespeeld en gewonnen ook, maar deze tweede wedstrijd was toch wat te veel van het goede.. Kulk gaf Quick Boys de leiding maar het werd al spoedig gelijk. Uit een cor ner hergaf De Jong de thuisclub een voorsprong, maar nogmaals wisten de gasten gelijk te maken 22. De thuis club kreeg daarne ettelijke kansen, waarvan er slechts één door Kulk werd benut. Rust 32. Na de rust had Warns de stand al spoedig op 42 gebracht, waarbij het bleef. Rouwkoop begint goed Het Voorschotense Rouwkoop, dat met VOGEL en Maasstraat degradatiewed strijden moet spelen om één plaats in de vierde klasse, is dit tournooi goed be gonnen door het bezoekende VOGEL met 21 te slaan. Rouwkoop, dat de gehele wedstrijd een beter veldspel demonstreerde, kwam direct in de aanval en zette het Haagse doel onder zware druk. Succes bleef echter voorlopig uit en eerst In de der tigste mimmt kon Jansen uit een pe nalty Rouwkoop haar dik verdiende voorsprong geven. Voor de rust wist VOGEL uit een ha- rer sporadische uitvallen uit een cor ner gelijk te maken Na de hervatting ging Rouwkoop steeds beter spelen en na een kwartier onder streepte Van Beek dit met een doel punt. Het werd echter wegens buiten spel afgekeurd Rouwkoop kwam echter onmiddellijk terug en op het doelpunt dat mid voor Makkink uit een pass van v. d. Werf scoorde, viel niets aan te merken (21). ZOMERAVONDTOURNOOI OP UVS-TERREIN Voor het ongevallen-fonds voor voet ballers wordt op het UVS-terrein een zomeravond tournooi georganiseerd. Hier aan wordt deelgenomen door Ter Leede j Warmunda. UVS. ASC. LFC, Rooden- burg. Lugd-unum en DOCOS Vanavond wordt de wedstrijd ASCLFC gespeeld. 1 Er wordt volgens het afvalsysteem ge speeld. I llllllllllllllllillllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll? WONDERBAARLIJKE SENSATIE BIJ DE BABY'S. Tot besluit van de races versche nen de baby's onder de renwagens aan de start: de 500 cc-ers. Het wa ren Lex Beels, die steeds eerst i stapt en dan zijn stuurwiel mon teert omdat hij anders enige moeite heeft zijn in zware stroomlijn uit gevoerde lichaam in het kleine karretje te persen. Dolf Dillenius. Joop Flinterman en Kühne. die al zeer gauw panne kreeg. Maar ook Joop en Lex moesten de strijd opgeven daar hun Beels J.A.P resp. Cooper B.S.A. verder dienst weigerden. Dolf reed dus in zijn eentje verder en met klop pend hart volgde men zijn escapa des. daar ook hem het ongeluk kon treffen. Beels en Flinterman hadden ech ter bij hun ongeluk nog het geluk, dat zij op het rechte stuk in een kapot gereden wagentje kwamen te zitten, zodat zij manmoedig mét hun karretjes tot even voor de eindstreep wandelden. Toen was het .wachten op Dillenius. Op het moment dat deze de finish over vloog, gaven beiden hun wagentjes een flinke duw. Joop bleek de machtigste duwer te zijn over een afstand van ongeveer 40 cm., zodat hij als tweede geklassificeerd kon worden. Beels werd geslagen met enkele centimeters! Illllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllt 250 cc waren het Van der Werf en Tim mer. die elkaar duohtig in de haren za ten. Met een voorsprong van slech 0,1 seconde wist de eerste de overwin ning in de wacht te slepen. De gedetailleerde uitslagen MOTOREN. 125 c.c.ï 1. J. Muylwijk, DKW, 26.16.1 (gem. snel held 95,77 km)2. A. J. v. d. Puy. V.R 26 252 (95.23 km), en 3. J. Melerdrel Eyslnck 26.39.7 (94.34 km). Snelste ronde J. Meijerdres, Eyaincfc, 98,18 km./h. 25o c.c.: 1 A. V d Warf. Velocette. 29 18.3 (g«n- snelheid 103.03 km); 2 W. Timmer Ne* Imprial. 29.28.4 (103 01 km) en 3 J Berends Velocette. 29.27.1 (102.51 km). Snelste ronde Van der Warf, 105,26 km/h. 350 c.c.: 1. G. Moeke. Velocette. 33.50.6 (gem snelheid 111,54 km): 2. P. v. Aalst, AJS, 33.56,8 (111,15 km) en 3. J. C. v. d. Wal Velocette. 34.21,2 (109,80 km). Snelste ronde Moeke 115.49 km/h. 500 cc.: 1 P. Bakker. Norton, 32.55.7 (genu snelheid 114,6 km); 2. A. Keyzer. Triumph 33.19.8 (113.2 km) en 3. C. Baas Jr AJS, 34.25,1. Snelste ronde Bakker, 117,7 km/h. SPORTWAGENS. Tot 750 C.C. 1. H. C. Hoogeveen, Minor. 30.42 (gem. snelheid 98.33 km); 2 A. O. Dille nlus, Renault) 31.56,8 (94.52 km) en P. J. Norlter Renault, 31.58.2 Senlste ronde Hoogeven. 99.83 km/B 751—110 c.c.: 1. G. Th. Reys, Skoda. 28 56.8 (ge», snelheid: 104.32 km): 2. G. Martens Slmca, 29.26 (102.68 km) en 3. J. R- vaa Peelt. MG.. 29.26.2. Snelste ronde Reys. 106.3 km/h. 1101—1500 c.c.: 1. A. J. M v d Lof. M. G.. 28.52.1 (gem snelheid: 104.60 kern): 2. M. GatsonW» Gatso, 29 47.5 (101.34 km) en 3 J. Zwart, M.G., 30.40.8. Snelste ronde v. d. Lof. 108.44 km/h. 1501—2000 c.c.: 1 H. Roosdorp. Ferrari. 27.50,3 (5e® snelheid 108,44 km.; 2. J. Beemsterboer. BMW, 27.53.1. en 3. A. van Houten A.V.H., 28 17.9. Snelste ronde Roosdorp 110.99 km. Boven 2000 c.c.: 1. 1 Dr Oei Tong Bo. Jaguar, (gem. snelheid 112,93 km): 2. J- L v Dieten. Jaguar. 26.46.2 en 3. R- E- L- Tielens ,Delahay 26.53,6. ,h Snelste ronde Van Dieten 116,02 kn/ 26.43.7

Leidsch Dagblad | 1951 | | pagina 4