[au Bogaerts liet zich Oranjetrui niet meer ontnemen Bondskeuruitvoering met vele hoogtepunten! iiib Vinken eerste in Amsterdam Tweede Leidse Sportweek heeft een interessant programma Vieira (de grote surprise) sloeg watervlugge favoriet Ampon Jean Quertier veroverde drie titels Jaargang LEIDSCH DAGBLAD Maandag 11 Juni 1951 Tweede Blad No. 27324 Ronde van Nederland volkomen Belgische zege Het mirakel, dat nodig was om na de teleurstellende prestaties van onze H'ten in de étappe TilburgSt. Niklaas de bordjes nog naar Neder- -e zijde te doen verhangen, is uitgebleven. De Belgen, die in genoemde ::4 een grote voorsprong konden nemen en daardoor op fluweel kwamen jtoj :Hen, hebben Zaterdag en Zondag geducht op hun tellen gepast en Neder ig concurrenten, die zich eventueel geroepen voelden het wonder te gaan 'ihten waarop velen in den lande nog stilletjes hoopten, geen schijn van igegeven. Wel won Gerrit Schulte als pleister op de wonde Zaterdag de H van St. Niklaas naar Kloosterzande, zegevierde Faanhof in de halve jpe van Kruiningen naar Rotterdam en kwam de Limburger Huib Vinken Kiste over de eindstreep in het Olympisch Stadion, aan de stevige Bel- •3 zege in deze derde Ronde van Nederland kon dit alles geen afbreuk ïdoen. Bogaerts, die in St. Niklaas twintig minuten de tijd had gekregen Je Oranjetrui aan te trekken vóór de eerste Nederlander arriveerde, had symbool van zijn leiderschap in het Olympisch Stadion nog flink stevig Je schouders Met vier landgenoten op de eerste vier plaatsen van eindklassement was de Belgische overwinning volkomen. fcrtief bekeken krees deze Ronde Nederland de genadeklap in de be- j étappe naar St. Niklaas. Op de ase kasseien werden de Neder ig deelnemers knock-out geslagen, knock-out, die zij zich zelve door wanbegrip en ontactisch ploegrij- :e wijten 'hebben. Ergar was echter, aj er de Ronde mee vermoordden, SS Jean Bogaerts ai kreeg Bogaerts eerst gisteren de eerkrans om zijn hals, in feite had de bloemen voor de overwinnaar in Niklaas al in zijn bezit. Wel tracht te onthiuste en woedende Nederl. inenten in de laatste étappes nog ian hun prestige te redden en won- zij die, maar spanning konden zij [mee niet terug brengen in de wed de positie was toen: aan kop Vos, Vin ken, Bakker en Evers, op 45 seconden Braekeveld, Lakeman en Loos, op een min. 15 sec. de hoofdgroep. Enige malen trachtten Schulte en Peters het tweede groepje te achterha len, maar ze trokken het peloton mee, wat niet de bedoeling was, en bij Bos koop lieten Loos, Braekeveld en Lake- j man zich terugvallen. Er was hard ge jaagd, in een tempo van tegen de 45 kilometer, toen zakte de vaart, en aan- gezien de vier koplopers geen moment I verslapten werd het verschil groter. By Bodegraven (96 km.) was hst aange groeid tot 2xk minuut, met nog vijftig kilometer te rijden en even voor de fi nish, tot ruim vier minuten. In een zeer straf tempo werden de laatste kilometers er door gejaagd Bij het binnenkomen van het Stadion - met een kwartier winst op het tijdsche ma - lag Vos vooraan, maar Vinken, een snelle renner, kwam ,met een rush opzetten en klopte hem in de eindspurt Bakker nam de derde plaats en Evers de vierde. Ruim vijf minuten later sloeg Peters zijn maat Schulte voor de rijfde plaats en even later kwam het grote peloton binnen. En daamee be hoorde de ronde tot het verleden. UITSLAGEN. Tijdrit van Sint Niklaas naar Klooster zande (50 km) 1. Schulte 1 uur 22 min. 19 sec.; 2. Voortlng 1.22.50; 3. Peters 1.22.51; 4. De- cln (Bel. A) 1.24.45; 5. Evens (Belg. B) 1.25.73*; 6. De Graevelljn (Belg. A) 1.26.24; 7.' De Hoog (Ned. C) 1.26.27; 8. Van Kerckhoven (Belg. A) 1.26.33; 9. Bogaerts (Belg. B) 1.26.37; 10. Van Staeven (Belg. B) 1.26.40. Vijfde étappe. Kruiningen HavenRot terdam (104 km): 1. Faanhof 2.36.12; 2. Delahaye (Fr.) z. t. 3. Baikker z. t.;4. Lambrlchs z. t.; 5. Van Kerkhoven (Belg. A) z. t.; 6. Van der Zande z t.; 7. Schoenmakers z. t.; 8 Dequesne (Intern.) 2.41.19; 9. Do Hoog z. t.; 10. Braekeveld (Belg. A) z. t.; 11. Dekkers z. t12. De Groot z. t. Etappe RotterdamAmsterdam (145 km) 1. Vinken 3 uur 43 min. 44 sec,; 2, Vos z. t,; 3 Bakker z. t.; 4. Bvers z. t.; 5. Peters 3.49,08; 6. Schulte z. t.; 7. Faan hof 3.49.29; 8. Wagtmans z. t.; 9. Olivier (Belg. A) z. t; 10. Voortlng z. t; 11. Van Kerkhoven (Belg. A) z. t.; 12. EJvens (Belg. B.) z. t.; 13. Schoenmakers (Ned. A) z. t.; 14. Bogaerts (Belg. B) z. t. EINDKLASSEMENT. 1. Bogaerts (Belg. B) 36 uur 40 min. 07 sec.; 2. Van Staeyen (Belg. B) 36 uur 43 min. 03 sec.; 3. De Feyter (Belg. B) 36 uur 48 min. 22 sec.; 4 Van Kerkhoven (Belg. A) 30 uur 51 min. 22 sec.; 5. Voortlng (Nederland B) 30 uur 51 min. 46 sec.; 0. Schoenmakers (Ned. A) 36 uur 52 min. 29 sec.; 7. Faanhof (Ned B) 36 uur 56 min. 02 sec.; 8. Peters (Ned. B) 36 uur 56 min. 26 sec.; 8. Peters (Ned. B) 36 uur 56 min. 26 sec.; 9. Delahaye (Frankrijk) 36 uur 56 min. 44 sec.; 10. Schulte (Ned. A) 36 uur 57 min. 06 sec.; 11. Bakker (Ned. A) 36. uur 57 min. 52 sec.; 12. Braekeveld (België A) 36 uur 58 min. 18 sec. Onze stadgenoot Jac. de Groot ein digde op de 4lste en laatste plaats in de, tyd van 38 uur 21 min. 19 sec. i lowon Gerrit Schulte Zatcrdagmor- !«n de tijdrit van St Niklaas naar Zeeuwse Kloosterzande. Schulte, fie men tegenwoordig gaarne de ou- it generaal noemt, al schijnt zoals a deze ronde bewezen werd zyn tategisch kunnen niet zo groot te reed een prachtige wedstrijd vol Ho. Hij won de zware rit in de zeer !*te tijd van 1 uur 22 minuten en 19 Ronden. Voortlng werd met een tfblersland van 31 seconden tweede. Ni deze tijdrit werd aan de andere van de Schelde gestant voor de naar Rotterdam. Direct stoven renners weg: Faanhof, v. d. Zande, tie:, Smet (die later terugviel), gjji aoeoraakers en Jan Lambrlchs. Later zij gezelschap van Van Kerkho- ren Delahaye. De Belgen, die in het 2 ti peloton oplettend toekeken, dat a sind van de prominenten er tussen lieten de weglopers, die bij knbos 3Vfc minuut had'den genomen '4 gaan. zij konden hun leiders- ;iisen toch niet bedreigen. «Ken Dordrecht en Rotterdam gin- De Hoog, Breackeveld, Dekkers, Brabant en onze stadgenoot De achter de zeven koplopers aan, 'Ragden er niet in ze te achterha- ktegendeel Lambrichs c.s. wisten voorsprong nog iets te vergroten, c. de baan Varkenoord, waar 20.000 Schouwers zich met moeite een |bje hadden veroverd, won Faanhof -snkomstig de verwachting in de fcpurt, TAM VERLOOP plaatste étappe was zeer tam en veel strijd meer te zien: men :'-hch toen blijkbaar al bij de Belgi- overwinning neergelegd. Het was ^ook een scnier onmogelijke opgaaf te leidende Zuiderburen nog van te verdringen. Waaiervormig verspreid over de bre- l;rg, met de straffe Noord-Wester werkten de renners zich door het 5;^nd. Kwintsheul (34 kilometer) gepasseerd niet een kleine vertra- op het tijdschema. Op de kronkel tjes naar Loosdaiinen glipte Vos jj de Nederlandse A-ploeg weg. Hij ^a] voortdurend op een kans ge- 2» en sloeg toe op het eerste het gunstige moment. Er was geen Kch verzet. Vos was immers 28e in passement, met een uur vertraging k kon hij snel uitlopen en met 1 Jtenut voorsprong op het peloton Haag binnenryden. Intussen ^oten nog drie renners eveneens al- drie gevaarloos voor de Belgen, het Woton gelost, namelyk Bakker, Vin- Van 26 tot en met 30 Juni Het programma van de tweede Leidse Sportweek, welke van 26 tot en met 30 Juni a.s. wordt gehouden, ziet er als volgt uit: Maandag, 7 uur: massaal openingsdefilé; 8 uur: demonstraties en bokswedstrijden( met o.a. Luc van Dam, Job Roos en Henk v. d. Zee) in sportpark Leidse Hout. Dinsdag, 7 uur: R.K. Gymnastiekverenigingen demonstreren op Stad huisplein; 8 uur: zwemwedstrijden in de Zijl: a. Leidse Jeugdkam pioenschappen, b. demonstraties schoonspringen, c. waterpolo. Woensdag, 7 uur: amateur-wegwedstrijd tussen leden van de Swift- Comb. en De Spartaan. Voor laatstgenoemde vereniging komen o.m. uit de bekende schaatsenrijder Wim v. d. Voort en Bontekoe. Donderdag, 7 uur: Neutrale gymnastiekverenigingen demonstreren op Stadhuisplein; 8 uur: demonstraties en wedstrijden volleybal en tafeltennis. Vrijdag, 7 uur: Christelijke gymnastiekverenigingen demonstreren op Stadhuisplein; 8 uur: demonstraties en wedstrijden judo, schermen en gev/ichtheffen. Zaterdag, 2.30 uur: Opening sportmiddag in sportpark Leidse Hout; 2.45 uur: athletiek; 3 uur: hockey (wedstrijd tussen twee elftallen geformeerd uit de verenigingen Leiden, Zuidwijck en Sizeo); 3.30 uur: athletiek; 3.45 uur: Ie helft voetbalwedstrijd (vermoedelijk ont moeting tussen Leids KNVB-elftal en eerste klasser); 4.30 uur: handbalwedstrijd tussen Leiden en Olympia, Den Haag; 5 uur: athletiek; 5.15 uur: tweede helft voetbalwedstrijd; 6 uur: sluiting. Gymnastiek-première voor Leiden: en Evers. Onder het viaduct te v/iiuci i w- Uoschendam (56 km.) had Vos 35 randen voorsprong op deze drie, en seconden op de hoofdgroep. de smalle dijken in het polder- naar Zoetermeer en Benthuizen - ïp land maar nu niet bepaald met - wegen voor een wielercourse - niet veel te beginnen. Vos werd :°°r Benthuizen (69 km.) ingelo- 4 Qoor Bakker, Vinken en Evers. En Fleurig schouwspel van gratie en kracht „Ademloze stilte tydens tal van uit stekende verrichtingen was wel het beste bewys van de wtfze waarop gij deze middag het talryk opgekomen Leidse publiek met Uw sport hebt weten te boeien", aldus besloot voor zitter J. H. F. Sommer van het K.N.G.V. z'n sluitingswoord tot alle deelnemers na een onvergetelijke middag van gymnastieksport op z'n best! Tegen een fraaie achtergrond van hoog opgaand geboomte van de Leidse Hout slechts weinige sportparken in Nederland kunnen op een dergelijke n-atuurlijike entourage bogen accentu eerden fel wapperende vlaggen het fleurige schouwspel van vrouwelijk gra tie en mannelijke kracht, waaraan door hoofdleider Anton Metz de nodige vaart en verve werd gegeven. Nogmaals, gymnastiek op z'n best, vlot van tempo, strak van lijn, waarop zelfs de meest critisohe der anderhalf duizend toeschouwers geen aanmerkin gen kon hebben zelfs de Excelsior heren van de toestel commissie draaf den in voorbeeldige regelmaat het veld op en af! VELE HOOGTEPUNTEN Voorafgegaan door vrolijk vlagvertoon maroheerden klokslag twee op de tonen van pittige marsmuziek een lange stoet I van deelnemers de sintelbaan op en Internationale tenniskampioenschappen Een door de organisatoren niet geplaatste speler, de 25-jarige Braziliaanse kampioen Armundo Vieira, wiens capaciteiten schromelijk onderschat zijn, is de grote verrassing geworden van de internationale tenniskampioenschappen, die gisteren in Noordwijk zijn beëindigd. Vieira toonde zich in dit overigens internationaal niet sterk bezette tournooi zeer duidelijk de sterkste en sloeg Zondagmiddag in de finale van het heren enkelspel met 75, 75, 6I de favoriet voor de titel Felicissimo Ampon, de kleine watervlugge Philippijn met zijn glaszuivere lobs en zijn wonderbaarlijk anticipatievermogen. Een fraaie opname van het klassikaal ringen zwaaien van de dames van Her cules-Hebe, tijdens de keuruitvoering van het KNGV in de Leidse Hout. reeds deze uitbundige entrée deed het beste verwachten. Wij zijn in die verwachtingen niet teleurgesteld en als een der hoogtepun ten 1' honneure aux dames! be wonderden wij de knotsoefeningen van de Rotterdamse „Aspacia" dames onder leiding van de befaamde mevrouw Van der Most-Leyerweert. Op muziek van Rudolf Bode bracht het eerste gedeelte voornamelijk grote machtige zwaaien en verplaatsingen in tegenstelling tot de luohtlger tonen van een Spaans volksliedje, gesyncopeerd met knotstik- foen. Blijven wij nog even in groepsver band dan verdient in één adem eervol le vermelding het optreden van de he ren van Olympia uit Nieuwenhagen. Minder spectaculair, doch stoer en mannelijk van inhoud inderdaad mannengymnastiek van het beste soort hadden zij met hun strak afgewerkte vrije oefeningen een ovationeel applaus in ontvangst te nemen. Klassikaal beschouwd was het werken aan ringen-stil van het Haagse Donar hoger aan te slaan dan het soms wat i haperende rekstok van de heren En- schedeërs van Hercules-Hebe. Op het gebied van tafelsprlngen ga ven op het middenveld de dames van Kralingen uit Rotterdam een vlotte de monstratie weg, terwijl het ringzwaaien der Enschedese dames soms lets van de sterke vrind te lijden had een euvel waarover trouwens vele deelnemers klaagden. Kracht en Vriendschap uit Amster- Maar noch met zijn zuivere plaatsen noch met zijn fabelachtige vermogen om een bal nog te retourneren, die hem op zijn backhand al voorbij is, noch met zijn ongeëvenaarde cross-net dropshots, vermocht de kleine nauwelijks ander halve meter metende Philippijn het veelzijdige spel van de Braziliaan te doorbreken. Hij slaagde er slechts in Vieira in zijn eigen spel te dwingen: spel van listig vernuft, meer dan spel van brute kracht, spel van wisselende slagen, meer dan spel van gave base line duels, spel van artistiek-verfijnde aanval, meer dan spel van risicoloze verdediging Deze belangwekkende eind strijd had een merkwaardig verloop: tweemaal had Ampon sets voor het grijpen, want zowel in de eerste als de tweede liep hij uit tot 5—3. Met grote concentratie en inspanning wist de Braziliaan echter beide malen 4 games achter elkaar en daarmede beide sets met 75 te winnen. Zon der dat Ampon ook maar een keer in het zicht van een sstpoint kwam. In de laatste set overheerste Vieira vol komen; 61. Voor Van Swol mag het een voldoening zijn, dat h(j is gesneu veld tegen de speler, die ten slotte de titel behaalde. Zaterdag schakelde Vieira in de halve finale de Philippijn Deyro in.5 sets uit, nadat hij de eerste twee sets met 6—2 had verloren. Men mag zich afvragen waarom Vieira, die reeds vier Jaar lang kampioen van Brazilië is en overwin ningen heeft geboekt op de Amerikaan Falkenburg en de Zweed Bergelin niet geplaatst was. Ampon had in de andere halve finale de Zuid-Afrikaan Cockburn bedwongen met 63, 7—5, 75. 78 GAMES IN HERENDUBBEL- FINALE. Ampon leverde een buitengewone prestatie met z(jn landgenoot Carmo- na in de finale van het herendubbel spel, die onmiddellijk na die van het dam besloot het optreden in groeps verband met rhytmische dansen op muziek van Ohopin en De Talia. SUBLIEM TURNEN VAN DE KEURPLOEGEN! Moeten wij het optreden van de belde keurploegen bij de dames mej. Van der Wart (Alkmaar), mej. Gerritse (Utrecht), mej. Muskee (Enkhuizen), mevr. Loskamp (Amsterdam), mevr. Krul (Den Haag)Nederlands kam pioene en mevr. Cornelisse (Haarlem) bij de heren Spoclstra (Leeuwarden), Fanchamps (Vaals), Winands (Bo- cholt), Volkers (Alkmaar), Bossche (Enschedé), kampioen Boot (Alk maar), Groeneveld (Den Haag), en Wiethaar (Haarlem), nog aan een be schouwing onderwerpen? „Goede wijn behoeft geen krans" en wat de dames aan paard-voltigeren en hoogrek demonstreerden mag naast het werken van de heren, eveneens hoogrek en rekstok (inclusief de pl- ronette en overflanken) in één woord turnen van subliem gehalte worden genoemd. Een algemene afmars van alle deel nemers, waarbij het pubhek in waar derende belangstelling tot en met de laatste groep van de sportieve opvoe ding getuigde en een slotwoord van de K.N.GV. Praesee, de heer Sommer (met dank aan de turnkring Leiden en om streken en in het bijzonder aan de heer Metz) besloot deze onvergetelijke mid dag van sportlef genot. enkelspel werd gespeeld, zodat hij in totaal ruim 5 uur op de baan was. Aan die tweede finale kwam haast geen candc. Het werd er een van 5 sets en in totaal 78 games. Het Philippijnse dubbel verloor de eerste twee sets met 26 en 1315, De laatste drie wisten ze tegen de Zuid-Afrikaan Norgarb en de statenloze Matous (een zeer nuttig dubbelspeler) uit het vuur te slepen. RINKELQUERTIER WINNEN MIXED. Dank zij een wat lusteloze Carmona, die de marathondubbelspelfinale met Ampon nog in de benen had zitten, slaagden Ivor Rinkel en zijn Engelse vriendin Jean Quertier er in de titel bij het gemengd dubbelspel te winnen. Carmona had toen 106 games in 5 uur tijds bijna zonder onderbreking ge speeld. Rinkel's spel maakte een zwak ke indruk. Hij miste vele gemakkelijke slagen. Zelden speelden de twee dames ln een mixed-partij zo'n belangrijke rol als bij deze finale. Al met al was Rin kel toch de enige Nederlander die een titel behaalde. Jean Quertier sleepte drie titels in de wacht: ze won Zondag middag n.l. in 3 sets van haar landge note Georgle Woodgate de finale van het damesenkelspel en had Zaterdag met mej. Woodgate al de titel by het damesdubbel behaald. De uitslagen der laatste ronden waren: Hteren-enkelspel. halve elndstrllden: Ampon sl. Cockburn 63 75 75; Vle- yara ("Braz.) sl. Deyro (Phillpp.) 26 2—0 64 6—3 6—2. EHndfltTlldVieyra sl. Ampon 75 75 6—1. Dames-enkelspel, halve elnd6trl1den mej. Quertier (Ene.) sl. mevr. Amourettl (Fr.) 6—3 64; mej. Woodgate (Eng.) sl. mej. Hermsen 61 64. Eindstrijd: mej. Quertier sl. mej. Woodgate 6—2 3—0 6—2. Herendubbelspel, halve eindstrijden: Ampon en Carmona sl. Branovlc en Pal- lada 4—6 6—2 36 62 61; Matous en Norgarb sl. Deyro en Vdeyara 1311 75 7—5. Eindstrijd: Ampon en Carmona sl. Ma tous en Norgarb 2—6 1316 64 1311 62. Gemengd dubbelspel eindstrijd; mej. Quertier en Rinkel sl mej. Woodgate en Carmosa 57 63 61. Dames-dubbelsoel halve elndstrllden mej. Quertier en mej. Woodgate sl. mej. Manfredl en mej. Me reel ls 97 62; mevr. v. Colier en mej. Rollln Couquer- que sl. mevr. Amourettl en mej. Eggerö- man 63 63. Eindstrijd: mej. Quertier en mej. Woodgate sl mevr.v. Colier en mej. Cou- querque 63 61. WIELRENNEN. Van Est en Schulte in Ronde van Frankrijk? Naar wij vernemen hebben vjjf ren ners de contracten getekend voor de Nederlandse ploeg die aan de Ronde van Frankryk zal deelnemen. Het zjjn Wout Wagtmans, Henk Faanhof, Har ry Schoenmakers, Hans Dekkers en Gerrit Voorting. Serieuze oandidaten voor de overige drie plaatsen zyn Wim van Est, Ger rit Schulte. die enkele dagen geleden te kennen gaf dat hy er veel voor voelde aan de tour deel te nemen, en met wie, evenals met Van Est, bespre kingen gaande zjjn, en Wim Dielissen. Kraak mag niet meer zingen (Speaiale berichtgeving) Gisteravond zou onze nationale doel man Piet Kraak in Enschede op een amusementsavond als zanger optre den. Het was ongetwijfeld aan zyn naam te danken dat de zaal voller was dan meestal by dergelijke avon den het geval is. Dat bleek ook wel toen aangekondigd werd, dat Kraak het publiek een paar ernstige woor den te zeggen had. Men vatte het op als een goedaardig mopje, maar het kwam uit dat Kraak inderdaad iets van serieuze aard wilde vertellen. Hy deelde namelyk mee dat hy Woens dag j.l. een brief van de KNVB-com- missie ter bescherming van de ama- teursbepalingcn had ontvangen waar in hem een verbod werd opgelegd voort te gaan met zingen als artist. Deze commissie is namelyk van me ning dat Kraak, die verzekerings agent ls, van zyn reputatie als voet baller gebruik maakt. En dat acht zy uit den boze. BOKSEN Jan de Bruin gaf op tegen „Sugar" Robinson De Nederlandse middengewicht Jan de Bruin verloor gisteravond in het Sportpaleis te Antwerpen van do we reldkampioen Ray „Sugar" Robinson door opgeven in de achtste ronde. Onze landgenoot gaf voortreffelyk party en ls geen enkele maal neerge gaan, ook niet toen Sugar alles op alles zette om hem uit te slaan. In de achtste ronde, toen Robinson als een tUger aanviel en De Bruin door de vele treffers uitgeput raakte, stak onze landgenoot zijn hand op als teken van overgave. ATHLETIEK. Recordpoging van De Kroon mislukte Tydens internationale wedstryden te Oberhausen (Did.) heeft De Kroon een poging gedaan het Nederlandse record op de 400 meter (48 sec.) te verbeteren, welke poging evenwel niet is geslaagd. De Kroon, die ln zijn serie een tijd noteerde van 48.4 sec., had ln de finale de binnenbaan geloot. In de laatste bocht had hij nog een voorsprong op de Duitse kampioen Hans Gelster, die op het laatste rechte eind echter sterk kwam opzetten en als eerste over de fi nish ging in 47.6 sec. De Kroon noteerde als tweede een tijd van 48.4 sec. Viebahn (Duitsl.) werd derde in 48.8 sec. Fanny won hordennummer zonder strijd Te Glasgow werden Zaterdag inter nationale atletiekwedstrijden gehou den, waaraan onder meer werd deelgeno- men door onze landgenote Fanny Blan- kers Koen. Zonder stryd won zy de 80 meter hor den ln 12.2 sec. met ruime voorsprong op het Schotse meisje Thompson. Ook de 100 yards eindigde ln overwinning voor onze landgenote, zy legde de afstand af in 11.4 sec. met een yard voorsprong op de Britse loopster June Foulds. In dit laatste nummer had Fanny sterker te genstand dan op het hordennummer. Voor de aanvang van de wedstryden moest Fanny door een kleine politie macht worden bevryd van een grote groep Jeugdige enthousiasten die haar omringden teneinde een handtekening te bemachtigen. ROEIEN. OM DE TELEGRAAFBEKER. Voor de door de Koninklijke Amster damse Roei- en Zeil-Vereniging „De Hoop" georganiseerde wedstrijd om de Telegraafbeker (wedstrijd over vier ki lometer voor achtriemsgieken op de Amstel) is ingeschreven door Triton en Njord Deze wedstryd zal a.s. Woensdag verroeid worden; start om 19 30 uur by Het Kalfje. Finish tussen de Ceintuur- baanbrug en het Amstelhotel.

Leidsch Dagblad | 1951 | | pagina 3