Glad combinerende Noren overspeelden Oranje Ha rust redde Nederland nog iets van zijn gezicht Faanhof won in de sprint en trok Oranjetrui aan In 2 minuten is de sla klaar Bij damesenkelspel nog drie Nederlandse ijzers in het vuur DONDERDAG 7 JUNI Onverwachte nederlaag (Van onze sportredacteur). Het is ons gisteravond Trv het Feyenoord-stadion duidelijk geworden »aarom de Italianen zo graag 75.000 gulden willen neertellen voor de hoog rode Noor Per Bredesen. En als signor Giovanni Galeatti, de in een smet loze, bijna tot op zijn magere knieën hangende witte blazer gestoken steidsrechter, zijn ogen goed de kost heeft gegeven hetgeen hij onge peld hééft gedaan mag het vermoeden gewettigd worden geacht, dat tjien zeer afzienbare tijd nóg meer leden van het Noorse nationale elftal Italiaanse scouts met vette prof-contracten aan hun deur zullen krijgen. Deze 23-jarige talentvolle Per Bredesen hij heeft het Italiaanse aanbod nog niet saccepteerd was de met onverflauwde ijver werkende en uitzonderlijk rap spelende rechtsbinnen van het Noorse elftal, dat gisteravond 65.000 Nederlanders en de Oranjeploeg een niet verwachte en moeilijk te ver ben verrassing voorzette. Alom had men deze wedstrijd tegen de Noren als een nette afsluiting rat een overwinning natuurlijk) van het internationale seizoen voor het Ne- l&lands elftal beschouwd, maar zoals de feiten werkelijk kwamen te liggen, rechten Terlouw c.s. zich bijzonder gelukkig prijzen dat zij met een voor de Ibitenwereld eervol lijkende 32 nederlaag de kleedkamers konden opzoeken. Tooral in de eerste helft, toen het Oranjeteam met geen mogelijkheid vat hg krijgen op het gladde, voortreffe- 5? en snelle combinatiespel der Noren - hun balbehandeling en liohaamsbe- &rsing was zeer goed en de onzen alkomen de klute kwijt raakten leek ea zware nederlaag zeer nabij. Slechts aak zij de geringe schotvaardigheid en erbarmelijk slecht schieten van de v.-en één schutter en het Noorse elf- i behoort tot de sterkste ploegen van idropa is het zóver niet gekomen. Maar al met al. het feit ten spijt dat 2? vertegenwoordigers door een wat rrampachtig aandoend fel verweer na ist nog iets van hun gezioht wisten te dden. was het een van Nederlandse trieste vertoning GOEDE START vreemde in deze ontmoeting was. Nederland in de eerste phase een bse beter speelde dan de Noren en 'kets er dan ook op duidde, dat de eerste telfi voor Oranje een welhaast catastro faal karakter zou gaan dragen. Enkele gcie aanvallen werden gemakkelijk en ;Mecideerd opgebouwd en al werden die niet benut door onnauwkeurig jlaatsen of schieten, alles wees er op, ki Lenstra cs niet al te lang zouden uchten met één van deze attaaues wél i! te werken met een voltreffer. De Noorse verdediging, waarin de verhin- ferde rechtsback Björn Spydevold bleek ervangen door zijn 22-jarige broer Oge fovdevold moest werkelijk alle zeilen spetten om de Nederlandse aanvallen ie veelal werden opgebouwd door de aardig combinerende Biesbrouck en 'in SchIJndel, de baas te blijven. Binr gn de acht minuten kreeg Nederland J twee hoekschoppen te nemen, was een schat van Abe net over de lat gesnord en a dito van Groeneveld moeilijk door doelman Tomblohm gestopt. Tot- op dit sorr.ent hadden de Noren, die blijk ga- ia de juiste maat moeilijk te kunnen raiden, nog niet veel laten zien. Een schot van Bredesen was niet verder ge- lanen dan de brede rug van Terlouw a bij een cross-pass van midvoor Sö- sasen naar de kwieke rechtsbuiten Hridsten was Schijvenaar keurig op tijd «nwezig. Sleobts zelden slaagden de Koren er in het eerste kwartier in de Nederlandse defensie uit haar voegen te niken. Tot na ongeveer een kwartier spe len de Scandinaviërs plotseling in bun spel kwamen en het doek met een Plof viel over het Oranje-overwicht. Met verbluffend fraai driehoeksspel iueed het binnentrio Johannessen SörensenBredesen eensklaps door de Nederlandse defensie en het schot, darmee Hvldsten de prachtige combi natie besloot, sprong gelukkig voor de feeds half geslagen Kraak nog het lichaam van Schjjvenaar naast het doel. STEEDS TERUG. ^Steeds kwamen de Noren echt-er terug hun gladde combinaties, waarbij de f "an man tot man ging laag over -• ?rond en waarbij de Nederlandse ^■lediging, die wanhopig naar tegen- •apenen zocht voor dit op biljarten lij- toüie voetbal, allengs haar zelfvertrou- volkomen verloor. Succes voor de wren kon dan ook haast niet uitblijven e het kwam in de 25ste minuut. Uit j* voorzet van de lustig vrijstaande gisten kopte Johannessen fraai langs tevergeefs grijpende handen van Kraak. Onmiddellijk daarop kwam het Ne derlandse doel weer in gevaar. Johan- wssen omspeelde op uiterst handige %e Tcrlouw, Schjjvenaar en De Jong. d»ch de uitgelopen Kraak zag nog op nippertje kans een tweede doel- wnt met kunst en vliegwerk te voor doen. Een tweede doelpunt, dat ech- 'fr n'et lang op zich liet wachten. In ■fc Paniekstemming, waarin het Neder- kndse elftal zo langzamerhand ge tokt was, speelde de ver teruggetrok- bn Snoek onvoorzichtig: terug op Kraak waarvan Sörensen handig pro- meerde (02). trachtte met inzet van heel kunnen de zaak weer onder de knie bijgen tevergeefs probeerde hij Kraak .f2 öe haast niet meer te dragen druk ontlasten. IN IJZEREN GREEP Jet lukte niet: de Noren hadden het glands elftal in een ijzeren greep Sa n nle't meer los. Het dreigde zelfs r2 te worden t-oen Sörensen zich han- tussen De Jong en Terlouw had door •■*erkt de belde Nederlandse ver- ;-J?ers knalden pijnlijk hard tegen el- aan maar scheidsrechter Gale is floot om ons onbegrijpelijke rede- u.voor buitenspel. Bil een soloren van ^nnessen bleef de Nederlandse de- •^2e, die geen flauw idee had waar- 1-2 nlj de bal zou zenden als aan ...fond genageld staan Het werd een p+'Gor Skifjell. die echter uit vrije - de rovaal naast schoot Het schieten J bl' de Noren dan ook zeer slecht 3 JJ® Nederlandse voorhoede die er van te maken wat er van te maken zag het merendeel van haar schaar- fcJ^nvaUen stranden door haar wel sleoht plaatsen. In de laatste minuut presteerde Van Melis het echter toch een Nederlands doelpunt te scoren. De Eindhovenaar reageerde scherp op een voorzet van Groeneveld, ijlde langs spil Svendsen en sloeg doelman Tomblohm met een boogballctje (21). Maar dit doelpunt kon toch de slechte indruk van het Nederlandse spel in de eerste helft niet meer wegnemen: in feite had er slechts één ploeg gevoet bald: de Noorse GELIJKMAKER Direct na de hervatting was het weer het Nederlands elftal dat het eerst tot daden overging Een verrassende ren van de naar binnen gezwenkte Van der Tuyn kon door back Boye Karlsen ternauwer nood afgeremd worden, terwijl Groene veld met een hard schot doelman Tom blohm zeer veel moeite bezorgde. Het Nederlande team speelde nu veel beter dan voor de rust, het lusteloze was verdwenen en al deed hofspel nog wat krampachtig aan. er zat nu toch meer samenhang in de ploeg. Het begon er zelfs op te lijken dat de bordjes zouden worden verhangen toen Abe Lenstra als een wervel wind omhoog springend in de vierde minuut met een knappe kopbal een voorzet van Van der Tuyn onhoudbaar voor de Noorse keeper afwerkte. Met nog bijna de gehele tweede helft voor de boeg was de stand 22. Lenstra, die voor de rust in de malaise had meegedeeld, scheen er zin in te krij gen en een vurig schot van hem, dat Tomblohm met moeite corner kon wer ken. deed het publiek enthousiast de be roemde strijdkreet .Abe. Abe" aanheffen. De Noren, blijkbaar geprikkeld door de niet meer verwachte tegenstand der Ne derlanders. probeerden de Oranje-aan val -te bedwingen met rijkelijk fors spel en vooral rechtsback Spydevold kon hier goed mee overweg. Toen hij Groeneveld wat al te hardhandig tegen de grond werkte, kreeg hij een waarschuwing van arbiter Galeatti. NOREN HERNEMEN LEIDING De blonde Bredesen werkte echter onvermoeid door aan de opbouw van een hernieuwd Noors overwicht en zijn harde en knappe werken werd al spoe dig beloond met een nieuwe Noorse voorsprong. Zeer fraai positiespel van het bin nentrio werd in de veertiende minuut besloten met een scherp schot van Johannessen, waar Kraak, hoewel hij de bedreigde hoek zeer goed afdekte, vergeefs naar greep. (23). Hvidsten verzuimde daarna door treu zelen een schitterende kans om de Noor- Geen opgewekte stemming in kleedkamer Dat de stemming na afloop in de Nederlandse kleedkamer verre van opgewekt was, laat zich begrijpen. Rustig en stil zaten de jongens, vermoeid en enigszins verbouwe reerd door het hope tempo, waar mee de Noren hadden gespeeld, op de banken en niemand had eigen lijk veel lust om zich te gaan ver kleden. Veel gepraat werd er niet, maar allen, officials cn spelers, uitten hun bewondering voor het uitste kende spel, dat de Noren ten beste hadden gegeven. „Een volkomen verdiende overwinning, behaald door het elftal, dat het meeste recht had op de zege", was de me ning van de voorzitter van de Keuze-Commissie, A. W. Verlegh en de bondscoach Jaap v d. Leek was het er volkomen mee eens. De heer Mommers, lid van de K.C., had eveneens veel lof voor de Noren. „Hun tempo en hun be ter opbouwen, dat zijn de factoren die ons parten hebben gespeeld" was zijn oordeel. „Vooral rechts half Olsen en rechtsbinnen Brede sen waren in dat opzicht pracht- spelers" voegde de heer Mommers er aan toe. Toen kwam de bondsvoorzitter Karei Lotsy binnen. Met een paar vrolijke opmerkingen joeg hij de elf onder de douches en daar werd de vermoeidheid en de onprettige nasmaak van de nederlaag vlug weggespoeld. In de Noorse kleedkamer werd maar heel weinig gepraat. Enkelq officials spraken een paar voldane woorden en daarmee was de zaak voorlopig wel bekeken. Linksback Karlsen noemde het een prettige, faire wedstrijd. Bij zijn eigen ploeg vond hij linksbin nen Johannessen de beste, bij de Hollanders had het spel van Ter louw, dat hij hard maar zeker niet unfair noemde, hem het meest ge troffen. Zeer voldaan waren alle spelers over de uitstekende grasmat en ieder was geïmponeerd door de machtige indruk die het overvolle Feyenoord-stadion op hen had ge maakt. se voorsprong te vergroten, terwijl Ne derland geenszins over geluk te klagen had, toen Sórensen Van Schijndel, De Jong en Kraak omspeelde, maar op het critieke moment ten val kwam. Het bleef in de Nederlandse ploeg be ter vlotten dan voor de rust, maar het plaatsen was ook in de tweede helft bar slecht en dit onderdeel 9tak dan ook wel heel schril af bil het fijnbesnaarde po sitiespel van de Noren. Opvallend was ook. dat onze landgenoten de bal steeds veel te hoog speelden. Tien minuten voor het einde moest er tweemaal gestopt worden voor blessures van Van Melis die beide malen in con flict kwam met de zeer stevig spelende Noorse defensie Nadat een door Groe neveld genomen corner tergend op de lat had gedanst en een ver schot van dezelfde speler doelman Tomblohm haast had verrast., floot de correct leidende heer Galeatti voor het einde. Noorwegen, dat ook in de tweede helft blijk had ge geven technisch op héél wat grotere voet te leven dan Oranje, al was er van een grote meerderheid der Noren in de twee de periode geen sprake, had verdiend met 32 gewonnen. En het Nederlands elftal kon met een zucht van verlich ting de kleedkamers opzoeken tevreden oor zover men dan bil een nederlaag tevreden kan zijn, met het resultaat, want als er een schutter in de Noorse voorhoede had gestaanenfin, daar denken we liever maar niet aan. SPELERS Over de prestaties van de Nederlandse spelers willen we ditmaal kort zijn: zij stelden allen In meerdere of mindere mate teleur. Abe Lenstra. Terlouw en Kraak waren naar onze smaak nog de besten al bleven ook zij beneden hun normale vorm. Bepaald zwak waren Groeneveld Snoek en Van der Tuyn. terwijl Schi,i vena ar wederom blijk gaf niet snel genoeg meer te zijn. Het enige excuus, dat wij voor het Nederlandse team kunnen vinden, is het feit van het reeds op één oor na gevilde voetbalsei zoen en de daarmee gepaard gaande ver mindering van enthousiasme. Het was duidelijk dat Oranje zich n!et kon opwerken tot de geest van de wed strijd tegen België, toen er slechts één doel voor ogen stond: winnen Sportsplinters De TT.-races op het eiland Man werden voortgezet met de race in de 250 c.c. klasse. De Engelsman Tommy Wood werd met Moto Guzzi eerste in 1 uur 51 min. en 15.8 sec. De totale af stand bedroeg 241.40 k.m. De raoe in de 125 c.c. klasse werd gewonnen door de Engelsman McCand- less met Mondial. Hij legde de 90.12 k.m. af in één uur en dertig seconden, Het is thans definitief, dat Ray Robinson op 10 Juli te "Londen zijn wereldtitel zal verdedigen tegen de Britse en Europese middengewicht kam pioen Randolph Turpiri. Ronde van Nederland Lambrichs raakte bijna handgemeen met Belgen De tweede étappe van de Ronde van Nederland van Veendam naar Ven- lo was met haar 293 k.m. de langste van de gehele ronde. Er kwam pas tekening in de rit in de buurt van Lochem. Er waren wel enkele schermutselingen geweest, waarbij Vos, Schulte Schoen makers, Voorting en Lambrichs be trokken waren, en later Van Elderen, Van Kerkhoven en Dequesne, maar zij Faanhof hadden weinig om het lijf. Maar tus sen Rysscn en Lochem, toen men on geveer 140 km. achter de rug had, gingen Lambrichs en de Belg De Bacre aan de haal, in de beste ver standhouding dat zou later anders worden spoedig gevolgd door de Delgen De Gracvclyne en Smet, die hem na een lange stugge achtervol ging bij het dorpje Wehl inliepen, 180 k.m. van de start. Men kan niet zeggen, dat het peloton hun vlucht negeerde want de voor sprong heeft nooit meer dan 3!£ minuut bedragen, maar onmiddellijke reacties bleven uit. Wel zag men Schulte, Voor ting, de Oranjetrui-drager De Feyter en nog enkele andere Nederlandse en Belgische cracks steeds vooraan in de hoofdgroep, en gereed voor de tegen aanval. Toch vragen wij ons af, wat er gebeurd zou zijn als Lambrichs en de drie Belgen, die de voorhoede vormden er allen evenveel belang bij hadden ge had. om de voorsprong zo groot mogelijk te maken. De Belgen wilden vel, maar Lambrichs voelde er weinig voor om in gezelschap van drie renners aan de finish te arriveren, die hem stuk voor stuk in de eindspurt zouden kunnen kloppen. Indien hij dus al het tempo niet rem de. zo deed hij ook niets om het op te voeren. En van trekken wilde hij he lemaal niets weten. Twee of drie keer probeerden de Belgen, maar vergeefs, deze onwillige partner van hun wiel te ryden. Op een gegeven moment werden zij in hun spijtigheid bijna handgemeen met de Limburger, die zich echter niet van de wijs liet bren gen en zijn eigen course reed. Vlak voor de oprit naar de Waalbrug te Nijmegen brak eindelijk de tegen aanval los. Schulte en Voorting namen er het initiatief voor en een 20 k.m. lang kreeg men de grote Schulte te zien, de machtige renner, tegen wiens ge weld niets bestand is en die op. een glooiende weg 50 k.m. en meer kan rij den. Nog voor Gennep, kregen hij en Voorting. die hem goed had bijgestaan, aansluiting met de vier koplopers, maai hij had tevens als gangmaker voor een peloton van een man of twintig ge diend, waarbij zich óók heren bevonden die wat van wielrennen weten. Zo was het resultaat van Schulte's inspanning in laatste aanleg slechts, dat zich on geveer 25 k m. voor Venlo een groep van ongeveer 20 renners vormde, waarbij er zeven of acht waren, die tot nog toe zeer economisch gereden hadden en nog over de nodige reserves beschikten. Zeventien k.m. voor de finish liepen Bogaerts, Evens. Dequetme, Van Kerkhoven en Faanhof onweerstaan baar weg, vruchteloos achtervolgd door Buyl die zich bijna leeg reed bij ztfn pogingen om contact te krijgen. Maar de vy.f die deze laatste slag sloegen werden niet meer ingehaald cn reden gezamenlijk om de ereplaat sen. Onze Belgische collega's hielden het op Bogaerts, een venijnig sprin- tertje, maar tot grote vreugde van alle Nederlanders, bleef Faanhof de enige landgenoot in het troepje, hem met gering verschil dc baas en ging hij als eerste over d? streep. Een kostbare zege, die hem tevens d2 Oranjetrui bezorgde. Want in het algemeen klassement hebben hij en de Belgen Bogaerts en I Van Kerkhoven dezelfde totaaltyd en het is alleen zijn étappe-overwinning, die Faanhof de trui en de eerste plaats bezorgde. Overigens zijn de verschillen in de bovenste helft gering, nummer acht, de Belg Ollivier heeft slechts 44 I sec. achterstand op Faanhof. Er kan I dus nog van alles gebeuren. 1. Faanhof (Nederland Bi in de tijd van 7 uur 57 min. 38 sec. 2 Bogaerts (België B) z.t.; 3. Evens (België B> z.t.; 4 Van Kerkhoven (België A) z.t.; 5, Dequesne (Intern, ploeg) z.t.; 6. De Fey ter (België B) 7 uur 58 min. 22 sec; 7. Wagtmans (Nederl. C) z.t.; 8. Buyl (België B) z.t.; 9. De Hoog (Nederl. C) z.t,; 10. Ollivier (België A) z.t. Het algemeen klassement luidt: 1. Faanhof (Nederl. Bi 15.3?.13: 2. Bogaerts (Belg. B) 15.33.13; 3. 'Van Kerkhoven (Belg. A) 15.33.13: 4 De Feyter (Belg. B) 15.33.17: 5. Wagtmans Nederland haring en superfosfaat le- tern.) 15.33.41; 7. Buyl (Belg. Bi 15 33.57; 8. Ollivier (Belg. A) 15.33.57; 9. Schoenmakers (Nederl. A) 15.34.58; 10. Van Brabant (Belg. B) 15.35.02. Oefening „Progres" beëindigd AAN BOORD VAN Hr Ms „TROMP". Gisteravond om zeven uur voer HrMs „Tromp" de pieren van de haven van Cherbourg binnen. Iedereen aan dek stond aan stuurboord in de houding. Nadat de Franse vlag was gehesen wer den 21 saluutschoten gelost. De kanon schoten werden door de heuvels aan de voet waarvan Cherbourg ligt, weerkaatst* Niet lang daarna lag de „Tromp" ge meerd. De oefening „progres" was ten einde. DUBOIS-BEMANNING LUIS TERDE NAAR NEDERLAND- NOORWEGEN. Onze speciale verslaggever aan boord van Hr Ms. „Dubois" meldt nog: Voor de kust van Cotentin is des nachts de laatste geallieerde vlootoefe- ning gehouden. Er werd veel by gescho ten en voortdurend suisden lichtgra- nat-en de lucht in. De kruiser „George Leygues", gedekt door twee schermen fregatton en Ja gers fungeerden als bombardeervloot. In het binnenste scherm had de „Dubois" een plaats ingenomen. Motortorpedoboten deden aanvallen op deze bombardeervloot en de verde diging bleek allerminst bevredigend ja zelfs sleoht te zijn. De „Dubois" ontdekte een motortor pedoboot, welke echter vernietigd kon worden. Cherbourg was gspavoiseerd ter ge legenheid van de komst van de geal lieerde vloot. Op de „Dubois" hebben de opvaren den voor zover vry van wacht gisteravond geluisterd naar de radio uitzending van de voetbalwedstrijd tus sen Nederland en Noorwegen. De nieuwe Verkeerswet: Wielrijders mogen slechts éèn per soon medevoeren. VEILIG VERKEER Abe Lenstra heeft voor Nederland de gelijkmaker gescoord. Zijn harde kopbal H'as doelman Tomblohm te machtig. Links op de voorgrond (vallend) Snoek, achter hem Groeneveld. (ïngez. Med.-advert.) roeger biuam cr /irel wol voor kijken als er sla moest worden aangemaakt, frlaar sinds er De Gruyter's sla saus is. is hel in een wip gebeurd. Even een scheutje over de slaeven mengen en de sla is klaar, hlcerli/k fris en zacht van smaak. Geef bij elke maallijd sla omdat het zo gezond is en gebruik De Gruyter's sla saus omdat het zo lekker, zo erg gemakkelijk en zo bijzonder voordelig is. Zo n grote fles van 80 cent gaal verbazend lang mee en U krijgt er een cassa- bon bij ooor 8 cent korttng! Internationale tenniskampioenschappen BRIDGE. BRIDGE CLUB „DE SLEUTELS" De uitslagen van de vierde en laatste ronde van de viertallen afvalcompetitie luiden als volgt; Groep A: Team dames Braams wint van team Beijer met 19+5 m.p. Door deze overwinning is het team Braams, bestaande uit mevr. Braamsmevr. Bussching—mevr. Vrijenhoek en Heems kerk clubkampioen 1951. Als bijzonder heid dient vermeld, dat alle wedstrijden zonder handicap voorgift werden ge wonnen. Groep B; Team Visser wint van team Koch met 141 m.p. Groep C: Team v. Wingen wint van team Tielkemeyer 223. Groep D; Team Uphof wint van team Bosse met -2+5 m.p. Groep E: Team Smelt wint van team v. d. Star met 6+ 2 m.p. Groep F: Team Klarenbosch wint van team Slieker met 32—2 m.p. Groep G: Team dames Den Dekker tegen team Kreft 00. De eindstand is thans: 1. dames Braams; 2. Beyer: 3. Visser; 4. Koch; 5. v. Wingen; 6. Tielkemeijer; 7. Uphof; 8. Bosse: 9. Smelt: 10. v. d. Star: 11. Klarenbosch; 12. Slieker; 13. Kreft; 14. dames v. Dijk. 15. Warnecke. SCHAKEN. STAUNTON-TOURNOOI. Het internationale Staunton-schaak- tournooi werd te Sheltenham voortgezet met het uitspelen van afgebroken par tijen BroadbentMatanovic Vi1-6: Stahl- berg—Tartakower, wederom afgebroken na de 81ste zet; Stahlberg—Donner Trifunovic—Tartakower 10; Gligoric—Pirc 1—0; Golombek—Bogol- jubow 01. Van Swol stelde bitter teleur Van Swol heeft gisteren in Noord- wyk voor de grootste teleurstelling gezorgd. Met 63, 61 dolf hy het onderspit tegen de Braziliaan Vieira, die niet tot de geplaatste spelers be hoort en die de dag tevoren niet dan met de grootste moeite met 64, 64 de jeugdige Beernink onder de knie had weten te houden. Zo is deze derde dag in Noordwyk het einde ge weest van alle Nederlandse illusies voor het heren enkelspel, want niet alleen Van Swol, die ver onder de maat bleef, werd uitgeschakeld, ook de overige twee Nederlanders, die zich in dc derde ronde hadden ge plaatst, werden kansloos geslagen. Wilton deed het nog het best. juist als de dag tevoren, toen hij Matous in twee long sets had weten te bedwin gen. Gisteren ging hij eervol met 7—5, 62 tegen de favoriet voor het heren enkelspel, de nog geen 100 pond we gende en nauwelijks anderhalve meter grote Philippijn Ampon, ten onder. Ook Krijt stelde teleur, al had niemand een zege op de sterkste speler van het 5 man tellende Zuid-Afrikaanse team, Levy, gerekend. Krijt begon zo veelbe lovend. Met minitueus geplaatste drives wist zij zowaar een 3—1 voorsprong te behalen, doch daarmede had hij zijn kruit verschoten. De slimme Levy liet hem van kastje naar de muur lopen en won de set met groot machtsvertoon: 64. Daarna kreeg Krijt nog 1 game in de tweede. De dames brachten het er naar ver houding veel beter af. Mevr. Schmier overtrof zichzelf door een uiterst ver dienstelijke 61, 63 zege op de overigens niet al te sterke Fran^alse Jacqueline Marcellin en plaatste zich daarmede evenals mevr. Jopie Roos van der Wal in de kwart finales. De laatste verdient wel de meeste lof, want in een uitputtend duel wist zij mevr. MatousStraubeova, een der acht geplaatste speelsters, uit te schakelen en daarmede zelf de kwart finale te bereiken/Tenslotte heeft ons land nog een derde ijzer in het vuur: Nel Hcrmsen bereikte de kwartfina les door een bijzonder gemakkelijke 61, G1 zege op de Zuid-Afrikaanse mevr. S. van Coller. Tegen de Ita liaanse Manfredi zal ze het echter in de kwart finale heel wat moeilijker hebben. Zo hebben na drie dagen bij de heren 6 van de 8 geplaatsten de kwart finales bereikt. Twee wisten zich niet te hand haven: de één-armige Oostenrijker Redl leed een verrassende nederlaag tegen de Zuid-Afrikaan Norgarb en de tweede geplaatste speler was dr van Swol.... Bij de dames van hetzelfde laken een pak. Ook daar sneuvelden twee ge plaatsten: mevr. Matous en de Belgische mej. Marcelis, die in de Britse Georgie Woodgate haar meerdere moest erken nen. Nog twee Nederlandse zeges mo gen genoemd worden: Nel Hermsen en Linck plaatsten zich in de kwart finale van het gemengd dubbelspel door een uiterst verdienstelijke twee sets over winning op het geplaatste paar mevr. Roos—Van der Wal en Norgarb. Nog een tweede Nederlandse mixed double wist zich te handhaven. Mevr. Schmier en Wilton deden niet onder voor mej. Hermsen cn Linck en schakelden de geplaatste dubbel Amouretti met Bra- novic uit, nog wel in twee straight sets. Met Ampon wist ook mevr Scholten zich van een plaatsje in de kwart finale te verzekeren. De belangrijkste uitslagen uit de derde ronde lulden: Heren enkelspel: Vlelra (Braz.) si. Van Swol (Ned.) 63. 6—1. Levy (Z. Afr.) si. Krijt (Ned.) 64, 61; Cockburn (Z.A.) el. Sbaffel (Egypte) 61, 75; Ampon (Phlllpp.) sl. Wilton (Ned.) 7—5. 6—2; Norgarb (Z.A.) sl. Redl (Oostenr.) 64. 64; Deyro (Phlllpp.) sl. Dehnert (Ned.) 64. 63; Pallada (Z. Sl.) sl. Connor (Z.A.) 61. 62; Branovlc (Z. Sl.) sl. Carmona (Phlllpp.) 63, 62. Dames enkelspel: Mevr. B. Barlett (Z.A.) sl. mevr. E. Scholtcn (Ned.) 6—2, 62; Mevr. O. Woodgate (G. B.) sl. mei. Chr. Mercells (B.) 62, 64; mei. N Hermsen (Ned.) sl. mevr. C. van Coller (Z.A.) 61, 61; mej. Jean Quertler (GJ.) sl. mevr. E. van Berkel (Ned.) 62, G2; mevn M. Schmier (Ned.) sl. mej. J. Marcellin (Pr.) 61, 63; mej. L. Manfredi (It.) al. mevr. G. Blesse (Ned.) 64, 63; mevr. J. Amou retti (Pr.) sl. mej. M. Rollln Couquerque (Ned.) 63. 97; mevr. J. Roos (Ned.) sl. mevr. H. Matous (statenloos) 60, 75. Gemengd dubbelspel: J. Quertler (Gr. Br.) en Ivor Rinkel *ed.) sl. M. Rollln Couquerque (Ned.) en Connor (Z Afr.) 60, 61; H. Matous- (Ned.) sl. M. Rollln Straubeova (statenloos) en Matous (sta tenloos) sl. E. Hooghoudt (Ned.) en Pal lada (Z. Sl.) 62. 60; N. Hermsen (Ned.) en Linck (Ned.) sl. J. Roos-de Wal (Ned.) en Norgarb (Z. Afrj 61, 86; B. Bart- lett (Z. Afr.) en Cock (Z. Afr.) sl. A. Koopmans-Knottenbelt (Ned.) en Redl (Oostenr.) 6O, 86: G. Woodgate (Gr. Br.) en Cormona (Phlllpp.) sl. G. Blalsse (Ned.) en Vlelra (Braz.) 64. 64; M. Schmier (Ned.) en Wilton (Ned.) sl. J. Amouretti (Pr.) en Branovlc (Z. Sl.)*61. 64; J. Marcellin (Pr.) en Lew (Z. Afr.) sl. L. Manfredi (It.) en Holst (Ned.) 82. 46. 86; mevr. E. Scholten (Ned.) en Ampon (Phlllpp.) walk over. In de dames en heren dubbelspelen werden schiftingspartijen gespeeld.

Leidsch Dagblad | 1951 | | pagina 5