Geheime Opdracht De heer Meyerink „Nieuw Guinea bij ons" Oersterke De Feyter wint eerste étappe na furieus duel met Wagtmans Overdracht volgens K.V.P. onaanvaardbaar Pamdla en de geheimzinnige Kluizenaar Radio-programma 90ste Jaargang LEIDSCH DAGBLAD Woensdag 6 Juni 1951 Tweede Blad No. 27320 Oliezaken in Tweede Kamer: (Van onze parlementaire redacteur) Gisteren heeft de Tweede Kamer - gelijk in een deel van onze oplage van riiteren reeds vermeld - de begrotin- I gen van Oorlog en Marine z. h. st. aan komen, nadat de gehandhaafde mo de's met grote meerderheid van stem- I waren verworpen. De „belemmeringenwet landsverde- iging" werd zeer vlot behandeld, doch bleef tenslotte hangen op een voorgele- I vsi wijziging van art. 6. welke de Ka- I's: eerst op schrift wil zien. Vandaag I jou het wetsontwerp verder worden be- I iandeld. De rest van de dag en de avondver - I gering besteedde men aan beschou wingen over de begroting van Unieza- k en Overzeese Rijksdelen. Sprekers van alle fracties voerden I fcet woord over de „belemmeringenwet aadsverdedlging", die beoogt het op- ijffen van publieke en privaatrechte re belemmeringen met het oog op aanleg, instandhouden en gebruik van I defensiewerken, en over het wetsont- I ïeqj tot strafrechtelijke bescherming I un zodanige werken. I Door de beide W. O. wil de regering I de opbouw van onze verdediging resp. I bespoedigen en beveiligen. Het was te I Toorzien, dat alleen de communisten I daarmee niet acooord konden gaan. Al- I !e overige sprekers konden zich met de I strekking verenigen, al waren zij, de I een meer de ander minder, beducht I Tcor het in gedrang komen van alge- I mene belangen als natuurbescherming I en van de privé belangen, vooral in de I s:rarische sector. I Minister Staf, die gesecondeerd werd I door zijn ambtsgenoot van Justitie Mulderije, verzekerde, dat de militairen I met de uiterste voorzichtigheid zouden optreden. Het is bepaald niet de be doeling. dat dit WO in de plaats treedt Tm de vorderingswet, of doeleinden wil bereiken die in de vorderingswet zijn •ingegeven. .Althans de burgerlijke beleefdheid cient men in acht te nemen", had de beer Vonk (WD) vermaand. De minister wees er op, dat het niet mogelijk is met bepaalde maatregelen te wachten op de Staat van Oorlog of Be'.eg. Nu is er de noodzaak van voor zieningen, waarbij men niet kan wach ten op de procedure, bij verschillende wetten voorgeschreven. De minister - op wie men een beroep hod gedaan met het oog op zijn vorige I functie bij Landbouw - beloofde alles te zullen doen om aan gedupeerde boe ren voorkeur te geven bij het verkrij gen van nieuwe grond elders. De kwestie der schadevergoedingen, die slechts op zeer ondergeschikte wij ze met dit W. O. te maken heeft, kan moeilijk in dit W.O. worden geregeld. En wat de tijd van uitbetalen betreft, die ligt voldoende vast- in de termijn van 6 maanden, waarna betrokkene zich zo nodig tot de rechter kan wen den. Bij de artikelsgewijze behandeling strandde men op een ministeriële con cessie, die men wel eerst op schrift wil zien, teneinde haar waarde te kunnen beoordelen. Daarom werd besloten, met dit W.O. verder te wachten tot heden. De beschouwingen over de begroting van Uniezaken en Overzeese Rijksde len waren wel zeer wijdlopig, doch aan inhoud even weinig gevuld als de pu blieke tribune. De belangstelling van de Kamerleden zelf was nog geringer. De nieuwe minister, de heer Peters, zat aan de regeringstafel, geflankeerd door de staatssecretarissen Götzen, die van zijn eigen departement, Blom' van Buitenlandse Zaken en Moorman van Oorlog en Marine. Geen der sprekers, die wy tot nu toe hoorden, toonde zich ongerust over een eventueel tenietgaan van de Ned. Indonesische Unie. „Ze heeft nog niets gepresteerd", constateerde de heer v. d. Wetering (CH). Spr. hoop te op enig resultaat van te houden onderling overleg. Hy wilde zich er niet over uitlaten vat zyn houding zou zijn, indien dat overleg zou lei den tot zekere constructiewijzigingen. Maar gemaakte afspraken kunnen niet eenzijdig worden verbroken. Als dit zou gebeuren, moeten we daartegen ernstig protesteren, zeide de heer de Graaf (Kath.). De Indo nesische regering heeft evenwel te kennen gegeven, geen eenzijdige op zegging na te streven. Wij kunnen dus rustig afwachten, met welke voorstellen Djakarta zal komen, het geen ook volgens de heer Schermer- horn (Arbeid) het beste is: zorgen dat alles in een rustige sfeer blijft. Nieuw-Guinea kan geen rechtsbasis opleveren voor een wijziging van het Uniebcstel, daarvoor zijn andere re denen nodig, vond de katholieke woordvoerder. En overdracht van Nw.-Guinea aan Indonesië Is voorde KVP onaanvaardbaar, alleen reeds omdat hierdoor het zelfbeschikkings recht van de Papoea's zou worden miskend. De heer Meyerink (AR) vond, dat Ne derland zijn besluiteloosheid moest la ten varen en duidelijk zeggen: Nieuw- Guinea blijft bij ons. De op de begro ting voor Nieuw-Guinea aangebrachte vermindering is voor spr. dan ook on aanvaardbaar. Deze laatste spreker had geen behoef te aan een R.T.C. voor de West nog dit jaar. We mogen wel oppassen, aldus de heer Meyerink, dat we daar niet de zelfde weg opgaan als met Indonesië! De verrassing van de avond was, dat de heer Schermerhorn (Arb.) hierin de AR-spreker volkomen bijviel. Stel de R.T.C. voor de West maar uit, advi seerde de vader van Llngadjati. Laat Suriname voorlopig met rust aan zijn staatkundige ontwikkeling. De bewo ners zouden niet gelukkiger worden door een definitieve staatsregeling. Die zou voor hen alleen maar een groter verantwoordelijkheid meebrengen Wel hebben de Surlnamers recht op zeggenschap in eigen zaken en bijv. in de volgorde van de ontginningen. Spr. vroeg mededeling van de plannen der regering ten deze en drong erop aan, „het gehele perspectief in Suriname voor het Nederlandse volk open te bre ken"! Voor de rest hoorden we langdurige beschouwingen over de Ambonnezen- kwestie, over het nut en de wenselijk heid van onze militaire missie in Indo nesië enz. Heden voortzetting der besprekingen. Ronde van Nederland De strijd in de eerste étappe, die een vaak spannend en tegen het einde zelfs een opwindend verloop had, viel in drie stukken uiteen. Het eerste om vatte een stoutmoedige uitlooppoging van Lambrichs, Van Elderen, Harms Smits en Wim de Ruiter, al onmiddellijk na de start te Volendam. De vlucht leverde een winst op, die maximaal ruim 7 minuten heeft bedragen, zodat men zich ging afvragen, of ook in dit geval de eerste klap een daalder waard zou blijken. Het kwartet verloor De Ruiter door bandenpech in de Wieringermeer en werd dus een trio, dat aanvankelijk wel doorzette, Woch met een geknakt moreel. Aan het eind van de Afsluitdijk, dat was dus halverwege de finish, te Veen- dam, begon de tweede phase, een lang zame aftakeling van de drie leiders en het tegen-offensief van het grote pelo ton, dat zich tot dan toe niet veel zor gen had gemaakt over de soms beden kelijk lijkende achterstand. In de buurt van Langezwaag, 195 km., na de start zagen de drie leiders het nutteloze van hun poging in het was immers een strijd van 3 tegen 30 of 40 en die drie hadden 5 uur lang bergen werk verricht en lieten zich inlopen. Er was nog een goede 90 km. te rijden en op dat moment begon aldra de derde phase, de werkelijke strijd om de ereplaatsen. De wind uit Noorde lijke richtingen was geluwd, de kracht van de zon verminderde, de wegen verkeerden doorgaans in puike staat en de voorwaarden voor een onstui mig slot-offensief met hoge snelheden waren dus allen vervuld. De Belgen, die een afwachtende houding hadden aangenomen, kwamen nu overdonde rend opzetten. Eerst demarreerde Van Kerkhoven met onze landgenoot Har ry Schoenmaker aan zijn wiel. En daarna viel het toch al lange peloton in vele brokken uiteen, onder het ge weld van de rcnn?rs, die naar voren stoven, de beide leiders achterna. Er ontstond een kopgroep van 24 man. onder wie elf bovenste beste Nederlan ders. zodat onze kansen lang niet kwaad stonden. Want behalve Schulte zaten er ook Gerrit Peters in, Faanhof, Voor- ting en nog enkele anderen, die zich in een bewogen einde van een course duch tig kunnen doen gelden. Maar de Bel gen waren eveneens sterk vertegenwoor digd. Kort voor Assen sprongen Wagt mans en Faanhof weg, maar ze kregen onmiddellijk gezelschap van Jos de Feyter, een oersterke taaie knaap, met wie het kwaad kersen eten bleek. Toen hij en Wagtmans samen aan de laatste 25 km. brronnen, nadat Faanhof terug was gevallen, kreeg men al gauw het vermoeden, dat de Belg het laatste woord zou hebben, als de strijd tot op de streep zou moeten worden uitgevoch ten. Want h\j maakte de indruk zich niet geheel te geven, doch nog een ietsje in reserve te houden, terwijl Wagtmans steeds al zijn krachten scheen te moeten inspannen om hem by te blijven. Een zeer felle eindspurt gaf de Belg inderdaad ge!egcnh?id zijn onbetwist bare meerderheid in deze étappe te bewijzen in weerwil van de furieuze tegenstand van onze landgenoot. De Belgen hebben het er in deze étappe lang niet kwaad afgebracht, want behalve de winnaar tellen zij nog vier man van hun mensen bij de eerste acht van het klassement. FEUILLETON Vertaald uit het Engels VICTOR door BRIDGES - Uit welke kringen komt hy? vroeg I Graham. - Hy is bookmaker geweest, tenmin- geloof dat hy op die manier aan "jn geld is gekomen. Hij doet hot nu °P grootscheepse wyze en zit in allerlei Gien- hondenraces, theaters en wat al Biet meer. - Je vergeet dit luxueuse, zeer deco- stieve huis. - Dat is zo. Men heeft my verteld, hij ook hierin geld zou hebben ge doken. in ieder geval woont hy in de lat boven dit restaurant, zodat het wel Taar zou kunnen zyn, dat hy hier iets te maken heeft. Hy heeft me eens genodigd om boven iets te komen «anken, maar dat heb ik met een ex- wus handig afgewimpeld. Die man be- nu niet bepaald tot het soort, daarmee ik bevriend zou willen worden. Grahams ogen twinkelden. -- Als vertrouwensman van een mi- -Kter moet je naar ik aanneem tfugszins kieskeurig zijn? Dat spreekt vanzelf. Bij het ge biste schandaaltje zou myn hele oar- naar de maan zyn. Dat zou na- wurlijk een nationale ramp betekenen -NationaalEen ramp voor de ..•e wereld zou het zyn! Als het niet onbescheiden is, mag ik je dan vna- tsi. hoe je met je tegenwoordige baas opschieten? Naar wat ik gehoord ïjo. 2011 de be5te van hefc hele stel - O, Billy is heel geschikt. Michael grinnikte. - Hy is in Eton op school geweest, moet zo nu en dan wel eens mee- «J-en met de algemene stromingen en r?. hat zo min mogeiyk merken, dat oijvan zo goede afkomst is. Hij hield even op, aangezien de ober gebakken tong begon te serveren. Hy is bovendien zeer intelligent, volgde hy dan. En hij beschikt over pit dan wie van de andere minis-' ook. Het zou me niets verwonderen <-5 hij nog eens in Downing Street te- kwam. .7 Met jou als zün vertrouwde hulp is st zélfs zéér waarschynlij-k. Wat ik het prettigst van hem ;_7 is dat hij helemaal niet vatbaar i7°°r bureaucratie. Hy volgt zijn eigen JA vooral wanneer zich een büzonder -j.a. voordoet. Fairfax' stem klonk be kennend, als was hy een schoolhoofd. M het over een veelbelovende leerling aseft. _~\Dit is echter allemaal van zeer j;;ni? belang, voegde hij er aan toe. *D ik zou veel liever eens wat meer Jou horen. Hoe vind je het weer fj Cambridge terug te zyn en wat voer het ogenblik eigenlijk precies uit? Op het ogenblik ben ik bezig mijn klie te verbruiken met het schrij- vin een volkomen overbodig boek 'f? moderne Franse literatuur. Geen zal het ooit lezen, maar het houdt me aangenaam bezig en het geeft de universiteit een goed excuus om my een bescheiden tractement uit te beta lingen. Als je nu een baan aangeboden werd in het opwindende genre, dat je gewend bent geweest,- dan wed ik, dat je die met beide handen zou aan grijpen. Integendeel, zei Graham, ik zou een dergelyk aanbod beleefd, maar zeer beslist afwyzen. Ik heb me nu voor goed gevestigd in een rustig, vredig universiteitsplaatsje en geen enkel middel cp aard Abrubt hield hij op. Wat is er aan de hand? Je ziet er uit alsof je een geest gezien hebt! Die gewaarwording heb ik inder daad. Zie je die vent daar die Juist bin nen is gekomen, met dat bleekgele ge zicht en zwarte snorretje? Ken je hem? Hü vertoont een verbazingwek kende gelykenis met een man, die ik in len. Zoals het leven er heden ten dage n zf^.er^ - Driivl c- AllamqonriB nil m ADf n Ar uitziet, houd ik mezelf voor, dat ik lang niet gek geschoten heb. Ik zcu me kunnen voorstellen, dat je het zo nu en dan een beetje te 6aai vindt Kryg je soms geen verlangen er tussen uit te trekken en weer eens zo'n paar Gestapo-kerels neer te schieten? Nee, nooit. Graham schudde zyn hoofd. Volgens mijn mening heeft de gemiddelde mens slechts een bepaalde dosis opwinding nodig, evenals hy een bepaalde hoeveelheid zout op z'n ei ge bruikt. Welnu ik kan je zeggen, dat ik dank zij dft ondragelijke lastpost Hitier, myn dosis wel heb gehad. Ik heb wer kelijk genoeg opwindends meegemaakt en ik heb het gevoel dat ik hier myn verdere leven mee t-oe kan. Dat is alleen maar een natuurlijke reactie. Fairfax keek hem sceptisch aan. Je hebt echter de smaak te pakken, myn beste, en vroeger of later zul je weer naar opwinding en - avontuur ver- Paul MaraJs. Allemachtig, hy moet het inderdaad zijn! Er ls geen twijfel mo gelijk, nu hy zich geheel heeft omge draaid Hce kun je er zo zeker van zyn? zyn rechteroor mist de oorlel. Ik heb dat onmiddeliyk de eerste keer, dat we met elkaar in aanraking kwa men, gezien. zyn er verder nog interessante dingen met betrekking tot deze figuur te vermelden? Verschillende om je de waarheid te zeggen: hy is op zyn terrein een soort genie. Graham ging op gedempte toon verder: In de tyd waarover ik sprak, was hij by de maquis, de Franse verzetsbe weging. Hy was een kei in het vervaar digen van valse verklaringen, identi teitsbewijzen en dergelijke papieren. Ze waren zo voortreffeiyk, dat zelfs de Duitse deskundigen er dcor misleid werden naderhand kreeg hy moeilykhe- den. Hij werd er van verdacht een ver rader te zyn en toen de oorlog voorbij was, hoorde ik uit goede bron, dat ze hem ter verantwoording wilden roepen Dit laatste kan misschien wel niét waar zijn, maar ik zou toch graag eens willen weten, wat hij hier uitvoert. Hy is waarsohynlijk hierheen ge komen, om de buitengewone efficiency van onze tegenwoordige methoden te bestuderen! Graham keek opnieuw in de richring van de Fransman, die zich kennelyk niet bewust was van de byzondere be langstelling, die men voor hem koes terde. Ik ben werkelyk benieuwd naar de reden van zy verblijf hier, herhaalde Graham. HOOFDSTUK II „Einde", tikte Maurice Wentworth op het vel in de kofferschrijfmaohine. Er was een tevreden lachje op zijn gezicht, toen hy het papier uit de machine draaide en even snel de laatste zinnen doorkeek. Vervolgens streek hij zich met een hand over het voorhoofd, leunde achterover in zyn stoel en stak zyn pijp in de mend. Hoewei de beide ramen wyd open stonden, was het benauwd warm in de kleine woonschuit. Buiten trilde de lucht boren de smalle zee-inham en het laag liggende land van Salcot Eiland. Verderop was de zilveren glans van Blacksea Creek te zien, een kreek, die door het aangrenzende moerasland kronkelde. En heel in de verte lag een gebochelde bergrug, vanwaar sinds on heugelijke tijden de korte massieve to ren van Melchester Castle over het om liggende land keek. Behalve het ge schreeuw van een enkele meeuw, die op voedsel uit was, verbrak geen ander ge luid de stilte dan het zachte geklots van het zeewater tegen de achtersteven van de „Waterlelie", het woonschip. (Wordt vervolgd) 25). Met verbazing hebben we dus ge zien, dat ook Panda bevangen werd door de algemene slaperigheid, die in de streek rond Hobbeldonk heerste, en dat hij snurkend neerzonk op de stoep van zyn nieuwe woning. Nu is het zo. dat wie slaapt niet weet wat er verder ge beurt. en Panda was dan ook heel ver baasd toen hy een tyd later weer wak ker werd en merkte, dat hij in een groot en deftig bed lag in een grote en def tige kamer (dat was natuurlijk de slaap kamer van Huize Hobbeldonk. maar aangezien hij die nooit gezien had her kende hy ze ook niet). „W-w-w-w-waar ben ikmompelde onze vriend suf. Eerst toen zag hij. dat het niemand min der was dan Jolliepop. die hem, keurig gekleed en fris, was komen wekken. „Wensen wij een kopje thee te gebrui ken?" vroeg Jolliepop plechtig alsof er niets gebeurd was „Zeg wacht eens even!" riep Panda, die ineens klaar wakker was en alles weer wist. „Ik heb geslapen! Ik ben in slaap gevallen terwyi ik helemaal niet in slaap wilde vallen! Hoe kan dat? En jy sliep ook. Jolliepop! Ik vond je sla pend aan de kant van de weg „Ahum-ahum!" riep Jolliepop protes terend. „Ik vrees, dat ik ons tegen moet spreken! Mijn plichtsbesef zou mij niet toestaan om te slapen aan de kant eens wegs! Ik zou trouwens menen, dat dit ook in het geheel niet overeen te bren gen zou zijn met myn waardigheid en mijnTatsoen! Ik acht wegkanten nauwe- lyks oirbare steden om te slapen!" „Ach kom nu toch!" zei Panda. „Ik heb het zelf gezien. Iedereen sliep, en Jy ook!" „Wij vergissen ons, vrees ik", bracht Jolliepop in het midden. ..Niet ik sliep, maar wij sliepen toen wy hier aan kwa men. Misschien hebben wy onaangena me dromen gehad?" Het startschot is te Volendam ge lost: onder grote belangstelling begint de karavaan aan de eerste etappe. Schulte. onze Nederlandse favoriet, speelde in deze slotphase geen rol meer, omdat hy 25 km. voor de finish door een lekke band werd uitgeschakeld. Het is trouwens de vraag of hy onder die pech een gooi naar één der ereplaatsen had kunnen doen. want hy leek deze dag niet. of nóg niet. in zyn allerbeste vorm. Hij heeft nu minuut achter stand op de leider, wat natuurlyk voor een Schulte in topvorm weinig betekent. Maar wanneer hy er niet in slaagt zich in topvorm te ryden, zouden 8 minuten wel eens een lastige handicap kunnen zyn. Het klassement van de eerste étappe, VolendamVeen-dam (286 kmJ luidt: 1. De Feyter (Belg. B> 7 uur 34 min. 55 sec; 2. Wagtmans (Ned. C) 7.35.00; 3. Van Brabant (Belg B) 7.35.29: 4. Olli- vier (Belg. A) 7.3535: 5 Buyl (Belg. B) z.t.; 6 Peters (Ned. B> z.t.; 7. Bogaerts (Belg B) z.t.; 8. Dekkers (Ned A) z.t.: 9. ex aequo: De Hoog (Ned. C); Dela- haye (Frankrijk); Janssen (Ned. C); Braekeveld (Belg. A)Van Stoeyen (Belg. B>; Faanhof (Ned. B); Schoen makers (Ned. A): Van Kerkhoven B°lg. A) en De Graevelyn (Belg. A). Allen zelfde tyd. ATHLETIEK. Leidse Athletiek Commissie Gisteravond werd de LAC-competitie voor Heren C en D en jongens op de sintelbaan Leidse Hout voortgezet met de volgende nummers: Jongens B. 300 meter: 1. Arnoldus (Holland) 40.3; 2. J. v. d. Veer (Bata ven) 41.-; 3. J. v. Rooyen (Bataven) 41.9. Jongens A. 300 meter: 1. T. Marks (Holland) 40 9; 2. J. Singeling (Holland) 41.-; 3. J. Zylstra (WIK) 41.9. Heren C-D 400 meter: 1. R. Nieu- wenhuis (WIK) 57.2; 2. A. Krol (Bata ven II) 58.1; 3. W. Bonte (Holland I) 58.9. Heren C-D. Discuswerpen: 1. C. v. Venetiën (Holland I) 31.42; 2. J. Berbee (Bataven I) 29.58: 3. A. Gieske (Bata ven II) 29 30. Jongens A, Hoogspringen; 1. J. Vogels (WIK) 1.40; 2. N. v. Kesteren (Bata ven) 1.40; 3. de Wit (Holland) 1.37.5. Jongens A, Speerwerpen: 1. J. Vogels (WIK) 31.40; 2. N. Verplancke (Bata ven) 31.30; 3. N. v. Kesteren (Bataven) 25.42. Jongens B, Kogelstoten: 1. J. Kleine (Bataven) 11.09: 2. J, v. Rooyen (Ba taven) 9.97; 3. Roosenschoon (Holland) 8.77. Jongens C. Kogelstoten: 1. Kraan (Bataven) 10.17; 2. Verplancke (Bata ven) 8.80. Heren C-D. Polstokhoogspringen- 1. M. v. Es (Holland I) 3.20: 2. J. Dons (Ba taven II) 2.70: 3. J. A. N. den To'nke- laar (H. I) 2.70. Stand na derde dag: Heren C-D: 1, Holland I 133 pnt; 2. Bataven I 1061:: pnt; 3. WIK 93' 1- pnt: 4. Holland II 91 pnt; 5. Bataven II 78 punten. Jongens A- 1. Holland 64 pnt; 2. Ba taven 54 pnt; 3. WIK 41 pnt. Jongens B: 1. Holland 34 pnt: 2. Ba taven 33 pnt. WATERPOLO. DE ZIJL II BOEKT EERSTE OVERWINNING. In een sportieve, doch vrij romme lige wedstrijd tegen Pin^uins III heeft de Zijl II haar eerste winstpunten be haald. Reeds direct waren de aanvallen van de thuisclub gevaarlijker, maar door een te grote opeenhoping van spe lers voor het doel ging menige goede kans verloren. De Zijl II won met 40, door doelpunten van Arbouw (2), Van Weizen en v. d. Kwaak, i De Zijl IVdie Haghe 2—5. VOOR DONDERDAG 7 JUNI. Hilversum I (402 M.) KRO 7 00: nieuws: 7,15: gram.muzlek; 7 45 morgen gebed en liturgische kalender; 8.00. nieuws en weerberichten: 8.15: gram muziek; 9.00; voor de hulsvrouw; 9.30; waterstanden: 9.35: gram.muzlek; 9.40 schoolradio NCRV 10 00: gram.nvuzlek; 10.15: morgendienst; 10.45: orgelconcert; KRO 11.00: voor de zieken; 11.45: schoolradio; 12.00: angelus; 12.03: gram.muzlek; 12.30: land- en tuln- bouwmededelingen; 12.33 lunchconcert: 12.55: zonnewijzer; 13.00 nieuws en ka tholiek nieuws 13.20: gram.muzlek; 13 40: pianorecital: NCRV 14.00: het 100-Jarlg bestaan van de Gemeentewet: 15.45: gram - muziek; 16.00: bijbellezing; 16.45. piano recital; 17.00: voor de Jeugd; 17.30; plano duo; 17.50: Regeringsuitzending: Jeugd uitzending: „Wy slaan op de Tong-Tong", de correspondcntleclub olv Recina Zwart 18.00 verzoekprogramma; 18.30: ,,De be tekenis van de tuinbouw bulten de grote Hollandse tuinbouwcentra", causerie; 18.45: Leger des Hellsmuzlek; 19.00: nieuws en weerberichten; 19.15: „Levensvragen van allerlei aard en een pastoraal ant woord": 19.30: ,,In dienst van het Vader land". causerie: 19.40: radiokrant: 20.00: nieuws; 20.05: gram.muzlek; 20.45: „Zee monsters en zeeslangen", causerie; 21.05: Gevarieerde muziek; 21.40: planoduo: 2.00; gram muziek; 22.15: buitenlands overzicht: '22.35: gram.muzlek, 22.45: avondoverdenking; 23.00: nieuws; 23.15 24.00: gram.muzlek. Hilversum II (298 M.) AVRO 7 00' nieuws: 715: ochtendgymnastiek: 7.30: gram.muzlek; VPRO 7.50: dagopening: AVRO 8.00: nieuws; 8.15 gram.muzlek; 8 45: Idem. 9.00: morgenwijding; 9.15: gram.-muziek; 9 30: Idem: 10.30 de Ant woordman: 10.45: gram.muzlek. 10.50: voor de kleuters; 11.00: Zuid-Amerikaanse mu ziek; 11.40 „Uw huwelijk.... groot slem, of. vijf down?", causerie; 12.00; Metro- pole orkest; 12.30: land- en tulnbouw- mededellngen; 12.33: in 't spionnetje: 12.38: pianospel: 12.55: sport; 13.00: nieuws: 13.15: mededelingen of nam.muz.; 13.20: amusementsmuziek- 13.45; „U kunt het geloven of niet": 13 50: gram.muzlek: 14.00: voor de vrouw; 14.30: plano, klari net en strykoctet; 15.00: het 100-Jarlg bestaan der Gemeentewet: 15.45: gram. muzlek; 16.00: „Van Vier tot Vijf"; 17.00: voor de Jeugd; 17.30: dansmuziek; 18.00: nieuws; 18.15 sport; 18.30: sportproble- men; 18.30. orkestconcert; 19.00: „De op leiding tot Maréchaussee", causerie; 19.10: Hawalianmuzlek; 19.40: studievoorlichting voor a s. studenten; 20.00: nieuws; 20.05: actualiteiten: 20.15: omroeporkest en solis ten; 21.30: belaardconcert; 21.45: „Rechter Van Lier vertelt", hoorspel; 22.20: gram. muzlek; Intermezzi: Gesproken brief uit Londen, vacantietlps en sport; 23.00: nieuws; 23.15: sportactualitelten; 23.30 24 00; gram muziek. Engeland, BBC Home Service (330 m.) 12.00 Hoorspel; 12.20 Voor de boeren: 12.30 Voor de arbeiders: 12.55 Weerber.: 13.00 Nieuws: 13.10 Mededelingen: 13.20 Filmprogramma: 13.55 Cricketultslagen: 14 00 Schoolradio: 15 10 Hoorspel; 15.40 Orkestconcert: 16.45 Causerie; 17.00 Voor de kinderen; 17.55 Weerber.: 18.00 Nieuws 18.15 Sport: 18.20 Mars- en walsmuz.: 19.00 Wedstrlid ln het vertellen van ster ke verhalen: 19.30 Strijkkwartet: 20.30 Gevarieerd progr 21.00 Nieuws: 21.15 Disouesle: 22.00 Causerie: 22.30 Weten- schaopelilk overzicht: 22.45 Parlements- overzlcht: 23.0023.03 Nieuws. Engeland. BBC Light Programme (1.700 en ">47 in.) 12.10 Gr.muz.: 12.15 Par- lementsoverzlcht: 12.30 Cricketreportage: 13.35 Sport: 13.45 Voor de kleuters: 14 00 Voor de vrouw; 15.00 Crlcketreportace: I 15.30 Voor de soldaten; 15.45 Lichte mu ziek: 16.15 Mrs Dale's Dagbeek": 16 30 Causerie; 16.45 Orgelspel; 17.15 Plano-' spel; 17.30 Cricketreportage: 18.35 Gr. muz.: 18.45 Hoorspel: 19.00 Nieuwa en radiojournaal; 19.25 Sport: 19.30 Geva rieerd progr.20.00 Hoorspel; 20.30 Ge varieerde muz.. 21.00 Gevarieerd progr.: 22.00 Nieuws: 22.15 Crickctuitelagen: 22.20 Dansmuz.: 23.00 Voordracht: 23.00 Voordracht: 23.15 Sport: 23.20 Amusc- mentsmuz.: 23.5624.00 Nieuws. Nordwestdeutscber Rundfunk (309 m.) 1200 Lichte muz.: 13.00 Nieuws: 13.25 Omroepork. en solist: 15.40 Dansmuz.: 16.45 Nieuws; 17.00 Vlooi en plano: 18.00 Gevarieerd progr.; 19.45 Nieuws; 20.05 Amusementsmuz.: 20.55 Hoorspel: 22.15 Nieuws: 22.35 Jazzmuz.: 23.15 Moderne muz.: 24.00 Nieuws; 0.301.00 Populaire muziek. Frankrllk, Nationaal Programma (347 on 249 m.) 12.30 Operamuz.; 13.00 Nieuws: 13.20 Operamuz.: 14 05 Altviool- recital; 14.25 Hoorspelen; 17.00 Orgel concert; 17.55 Gr.muz.: 18.30 Amerlk. uitzending: 19 00 Lichte muz.; 20.00 Or kestconcert; 23.15 Gr.muz.: 23.4524.00 Nieuws. Brussel (484 en 324 m.) 484 m.: 12.05 Omroepork.: 13.00 Nieuws: 13.10. 13.30. 15.00 en 16.00 Grjnuz.: 16.30 Or gelconcert: 17.10 Lichte muz.: 18.30 Gr. muz.; 19.00 Omroeporkest; 19.45 Nleuw« 20.00 Hoorspelen; 22.00 Nieuws; 22.10 Gr.muz. 22.55 Nieuws: 23.00 Gr.muz.; 23.55 Nieuws. 324 m.: 11.45 Gr.muz.: 12.15 Instru mentaal kwartet: 12.30 Weerber.: 12.33 Voor de landbouwers: 12.40 Instrumen taal kwartet: 13.00 Nieuws: 13.15 Huis muziek: 14 00 Gr.muz.: 14.30 Planovoor dracht; 15.00 Eneelse les; 15.15 Vocaal ensemble: 15.40 Franse les; 16.00 Amu sementsmuz.; 17.00 Nieuws: 17.10 Gr. muz.: 17.15 Voor de kinderen: 18 15 Gr.muz.; 18.30 Voor de soldaten: 19 00 Nieuws: 19 30 Voordracht: 19.50 Politie ke causerie: 20.00 Verzoekprocr.: 21.00 Voordracht; 21.30 Gr.muz.; 21.45 Actua liteiten; 22.00 Nieuws; 22.15 Gr.muz.: 22.45 Balletmuz.: 23.00 Nieuws: 23.05 Dansmuz.; 23.30 Pralrieliedjes: 23.45— 24.00 Jazzmuziek. AGENDA WOENSDAG: Steenschuur 6: Geünieerde Loge ran Theosofen, 8 uur nam. VRIJDAG: Stadszaal: K en O. Jubileumconcert Rotterdams Phllharmonlsch Orkest, 8 uur nam. DAGELIJKS: Prentenkabinet (Kloksteeg 25)Ten toonstelling van Tekeningen en Gouaches H. M. v. d. Poel. Werkdagen 2—5 uur nam. (tot 17 Juni). BIOSCOPEN. Trianon f(Marle Walewska" (18 J.) Zon dag 2.15/4.30. 7 en 9.16 uur; overige dagen 2.30. 7 en 9.15 uur. Rex „Een slechte Jongen" (14 J.) Zon dag 2.30. 4.45, 7.15 en 9.15 uur; overige dagen 2.30, 7.16 en 9.) 5 uur. Casino „Twee bolhoeden naar Londen"* (14 J) Zondag 2 30. 4.45, 7 en 9.16 uur; overige dagen 2.30. 7 en 9.15 uur. Lldo „Vrouwen zonder eer" (18 J.) Zondag 2.30, 4.45. 7 eD 9.15 uur; overlgo dagen 2.30. 7 en 9.15 uur. Luxor ..Mister 880. de valse munter" (14 J.) Zondag 2.30. 4.45. 7 en 9.15 uur; overige dagen 2.30, 7 en 9.15 uur. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken te Lelden wordt van ZaterdMg 2 Juni 13 uur tot Zaterdag 9 Juni 8 uur waargenomen door Apotheek Kok. Rapen burg 9. tel. 24807 en Apothepk ..Tot Hulp der Menschheld". Hooigracht 48. tel. 2106(5. Te Oegstgeest door de Oeg9tgeestei Apotheek, Wllhelmlnapark 8. tel. 26274.

Leidsch Dagblad | 1951 | | pagina 3