10% uitenlandse wapenliulp 6 a 8 milliard bedraagt Vivatfty ZIJDE DE OTILLE ENS Defensie beleid in Tweede Kamer: iensttijd voorlopig 16 maanden Bakkers achten winstmarge te gering Algemene Rekenkamer signaleert gebrek aan zuinigheid Voortdurende waakzaamheid blijft nodig SPECIAAL ALKALIVRIJ VOOR Radio-programma laareang LEIDSCH DAGBLAD Vrijdag 1 Juni 1951 Tweede Blad No. 27316 Generaal Kruis doet thans niets" V on» parlementaire Redacteur).' Tweede Kamer vergadering van heeft minister Staf het defen- "j der regering verdedigd, waar- rijn debuut in de volksvertegen- ijjBg maakte. Hij toonde zich 7een vlot spreker, die enerzijds zijn onderwerp wist te beper kt anderzijds tot de ruimste ult- '•ineen bereid was en gul con- I" deed vaar hij de aandrang e van de Kamer kon billijken, "^perking van zijn onderwerp terstond, toen hij niet wilde óp de algemene politieke aspec ts het defensiebeleid, daar deze 'op het terrein van Buitenlandse En de burgerlijke verdediging m 0Ter aan zijn ambtgenoot van "isndse Zaken. mini zijn uiteenzettingen waren, de klokde heer Staf was 21/- het woord, waarna Staatsse- Moorman nog VA uur sprak! Minister begon met hulde aan zijn itrkers en erkende ten v-'le de ;ak van een zuinig belu .r. De onzer bondgenoten hangt samen onze eigen inspanning. In geld rukt zal die hulp 6 a,8 milliard n bedragen. De grens van ons a kunnen is wel bereikt. Het op brengen van de millitaire pro ne is nog een moeilijk werk. Daar- i< het nog met zeker, of het voor 1 op de begroting gebrachte be- kin worden verwerkt. De om- 'heden van na 1954 kan nie- •ij voorzien. amenstelling van de strijdkrach- jreehieat op grond van overeen- iiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii Hoe is het ontstaan? woord: VIEREN EN VIJVEN taand, die veel vieren en vijven veel vijven en zessen heeft, een man of vrouw met veel op zijn zang. met allerlei be- jen en allerlei eisen, waaraan worden voldaan. De zegswijze ziet er bijzonder on- -g uit en kan in de beste jj?n worden gebezigd. Toch is afkomstig uit een paar 17e- vloeken. De krachtterm betekent namelijk: Gods dus: Gods bliksem. Gans vij- is: Gods (Jezus) vijf knus- Toen de betekenis ver zit» en in het bijzonder toen \ier als een telwoord ging op ril. was er geen enkel bezwaar n de toevoeging van het getal da: hier feitelijk geheel zin- ij Veel vieren en vijven heb- is dus in wezen: vloeken,zwe- grote woorden gebruiken. De mis breidt zich dan uit tot: maken, hoge eisen stellen, :lijk tevreden te stellen zijn. ui komsten. In het internationale overleg is Nederland zeker niet het meest na tionaal eigenzinnig. Over het beschik- baarstellen van troepen wordt natuur lijk ook overleg gepleegd. Dit moeten volledig afgerichte troepen zijn. Op de opleiding is uiteraard internationaal toezicht nodig. De minister Is gaarne bereid het on derzoek naar de gebeurtenissen in het kamp Wittenberg uit te breiden tot hen, die nog niet terzake zijn gehoord. Voor het drieploegenstelsel, dat vol gend jaar wordt Ingevoerd, zullen als oproepingsdata gelden 1 April, l Augus tus en 1 December. Er zal rekening worden gehouden mei studie-omstandigheden. De diensttijd blijft voorlopig 16 maanden. Het hangt van het beschikbaar komende mate riaal af of de eerste oefentijd tot 20 maanden zal worden verlengd. Over de legering in Duitsland wordt voorhands alleen overleg gepleegd met de geallieerde autoriteiten aldaar. De kaderscholen bij de infanterie gaan weg. Men wil geen schoolse opleiding. De belangstelling voor de Nationale Reserve is nog weinig bevredigend. Ook voldoen de deelnemers niet altijd aan de aangegane verplichtingen. Voor een I copie van de Engelse Home Guards voelt spreker weinig. Hij denkt zich een luchtwacht van 4600 mannen en 900 vrouwen. In Korea bedragen de Nederlandse verliezen tot dusver 32 gesneuvelden. 1 vermiste. 57 gewonden en 42 buiten dienst door ziekte of ongevallen. Op korte termijn zal een wetsontwerp worden ingediend inzake de status van de artillerie-inrichtingen aan de Hem- brug. Er wordt gewerkt aan een nieuwe diens! weigeringswet. Ten aan zien van generaal Kruis zeide minister Staf. mèt de heer Vorrink, dat na hetgeen in het enquêterapport werd geschreven beter gezwegen kan worden. De rechtspositie van de generaal is ge regeld bij de bevordermgswet. De heer Pens (Kath.)„Wat doet de heer Kruis thans?" De minister- „De generaal doet nu niets" (hilariteit). Bij de inenting tegen de pokken is alles zorgvuldig overwogen en is het advies gevraagd van de Inspecteur van de Volksgezondheid Het is te betreuren dat er tien militairen tengevolge van de vaccinatie getroffen werden door her senontsteking, van wie er drie overleden zijn Twee van deze laatste, hebben zich zelf voor de inënting opgegeven. Maar Mansholt: ..Zij maken géén moeilijke periode door" (Van onze parlementaire redacteur) In de avondvergadering der Tweede Kamer heeft gisteren de heer v. d. We tering (OH) enige vragen gesteld en toegelicht over de broodprijs. Hii was van mening dat de maximumprijs geen redelijke winstmarge inhield, en be pleitte eenzelfde prijs voor het volks- bruinbrood als voor het volkswitbrood. Spr. die zelde „zich niet te willen hul len in de sluiers van de ivoren toren" van het Bedrijfschap voor granen, zaden en peulvruchten produceerde een enorm aantal cijfers. De cijers zijn hiet juist aldus minis ter Mansholt. Er wordt natuurlijk aan een redelijke winst gedacht. Tot zijn verbazing heeft de interpellant bij al zijn cijfers niets gezegd over de inkom sten der bakkers. Er is een onderzoek ingesteld in over lég met de Ned. Bakkerij Stichting bij bakkerijen op het platteland van Drente en Zuid-Holland in de provinciesteden van diezelfde provincies, en in de 5 grootste steden van het land en wel bij bedrijven die resp. van 1020 en in de grote steden van 1032 maaltjes bloem per week verwerken. De inkomsten nu in die bedrijven, van man en vrouw (zonder meewer kende kinderen) bedroegen voor het platteland in Drente f. 5314,per jaar, in Zuid-Holland 5589. Voor de steden in Drente 7870, in Zuid-Hol land 7650. In de grootste vijf steden bedroegen die inkomsten f. 9489.per jaar. Door wijziging van de broodprijs en de stijging der onkosten sinds 17 Mrt. j.l. zijn genoemde inkomsten gedaald tot resp. f.5209.—, f.5603.—, f.7317.—, f. 7463.en f. 8813.— 's jaars Toch al tijd een zeer redelijk inkomen, aldus de minister, waardoor de bakkers er veel gunstiger afkomen dan b.v. de kruideniers. Bedrijven met veel of uitsluitend blank brood maakten minder winst dan die met veel regeringsbrood. Concluderend zeide de minister, dat de bakkers geen moeilijke periode doormaken. Er zijn er wel, die het moeilijk heb ben, doch dan ligt zulks aan onvol doende bedrijfsefficiency. Aan de prijs vaststelling liggen de moeilijkheden ze ker niet. Ook de diverse dividend-uit keringen over het afgelopen jaar van de coöperaities duiden niet op moeilijkhe- j den. Spr. overweegt dan ook geen wij zigingen in de bloemprijs, noch in de broodprijzen. In verband met de grote hoeveelheid cijfers, die zowel door de Interpellant als de minister waren geproduceerd, werd op voorstel van de heer Hoog (Kath.) besloten tot schorsing der be raadslagingen over dit onderwerp. het zou veel erger zijn geweest, als er in het leger pokken waren uitgebroken. In volgende gevallen zal spr. zijn hou ding opnieuw bepalen. Waarbij zeer voorzichtig zal worden tewerkgegaan met wie nog nooit zijn gevaccineerd. Ten aanzien van de Luchtmacht er kende spr., dat deze niét ten volle ge bruiksklaar is. Dit ligt vooral aan de psrsoneelsformatie. Het personeel is goed, maar onvoldoende. De opleiding duurt geruime tijd. 24 van het per soneel is in beroepsdienst, n.l. 43 van de officieren, 63 van de onder officieren en 11 van de manschap pen. De Staatssecretaris, de heer Moorman, deelde mede. dat de beide kruisers ver moedelijk volgend jaar ir de vaart zul len komen. Het personeel zal worden opgevoerd tot 16000 man, van wie 7000 aan boord. Het corps Mariniers kan bij mobilisatie 12000 man bedragen. Er kan nimmer sprake zijn van een samensmel ting "an Marine Luchtvaart Dienst en L.S.K., al zullen hun taken zoveel mo gelijk worden gecoördineerd. Op Nieuw-Guinea vertoeven 1320 Ma rinemannen en van de 2000 man sterke militaire missie in Indonesië zijn 950 Marinemannen. Het snuiver-apparaat voor onder zeeërs is in 1933 niet door luit. ter zee Wichers uitgevonden, doch opnieuw on der de aandacht gebracht hetgeen ove rigens een grote verdienste was. Volko men naar genoegen van de heer Wichers is hij daarvoor beloond met een titu laire promotie en een gratificatie van f. 3000—. Heden worden de beraadslagingen voortgezet. (Ingez. Mort -nrtv TOOMT 8B6WP VOO9 VB VJO ^uomm mntMMEKSTB. 175 TtUms Ongerustheid bij het N.V.V. OVER LOON- EN PRIJSPOLITIEK De hoofdbesturen van het bij het N.V.V. aangesloten organisaties hebben vergaderd ter bespreking van het vraag stuk van lonen en prijzen. Grote onge rustheid bleek te bestaan over de ge volgde loon- en prijspolitiek. Met ver ontwaardiging werd kennis genomen van de afwijzende houding, welke door groepen en organisaties van beter ge situeerden wordt aangenomen tegen over de belastingvoorstellen, die een consumptie-offer voor deze groepen zouden moeten bewerkstelligen. Dat deze afwijzende houding haar weerslag ook vindt in het voorlopig verslag van de Tweede Kamer vervulde de vergadering met grote teleurstelling. Eenstemmig verenigde men zich met de eis dat de werkgeversorganisaties nu op zeer korte termijn een snelle en con- struotieve beslissing nemen over de da tum, waarop zal worden vastgesteld of en zo ja, hoeveel looncompensatle de stijging van de kosten van levensonder houd on grond van de regeringstoezeg- ging wettigt en in welke vorm deze zal worden uitgekeerd. De Algemene Rekenkamer maakt in en de vermissing van ledergoederen. L.S.K. REDDEN EEN MENSENLEVEN! Gisterochtend, nadat de boot van Ameland vertrokken was, kreeg de schipper O. Metz een maagdoorbraak. De dokter achtte directe overbrenging naar het ziekenhuis noodzakelijk. Daar de eerstvolgende boot pas 's avonds ging, zonden de L.S.K. van de vliegba sis Leeuwarden een toestel naar het vliegveld te Ballum (Ameland) om daar de patiënt af te halen. Door deze snelle verbinding kon de schipper bin nen een uur in het ziekenhuis te Leeuwarden worden opgenomen. RECEPTIE GOUDEN JUBILEUM RIJKSVERZEKERINGSBANK Het bestuur van de Rijksverzekerings bank hield gistermiddag in het monu mentale gebouw van deze instelling aan de Apollolaan re Amsterdam een druk bezochte receptie ter gelegenheid van het 50-jarig bestaan. Onder de vele autoriteiten, die het bestuur hun ge lukwens kwamen aanbieden waren o.m. minister mr A. M. Joekes, de Staats secretaris voor de Volksgezondheid, dr P. Muntendam, en de burgemeester van Amsterdam, mr Arn. J. d'Ailly. (Ingez. Med.-adv.) VILLETON ARA CARTLAND Vertaald uit het Engels w "i$d haalde weer haar schou- als David naar Amerika gaat, hij zich geen zorgen over npj zou ik maar niet al te zeker merkte Sally op. en daar niets aan doen," ant- -c Marigold enigszifis onvriende- ®öj vervolgde: ml jij het David vertellen «ter en mij? Ik zou dat werke- kunnen doen." 1 zei niets. Marigold beschouw- zwijgen als een bevestigend je wel", was alles wat zij zei, (ie kamer uitging. T dacht weer aan David toen i nadat de tafel geheel was gezellig pratend naax de "pen. wachtte op Peter, en Saliy a hij zijn arm om haar heen Hij trok haar naar zich boe diep in zijn hart bang was verliezen. i David," zei Sally zachtjes kialf. Zij liep de trappen op om •■goedenacht te gaan zeggen. I ^5 verwacht, dat hét kind nog l'^er zou zijn, maar het sliep Stil ging zij de kamer Beneden gekomen wilde zij bij de anderen in de zit- voegen, maar zij bedacht zich o; de tuindeuren open. p4ide een zacht windje en de erg stil. De maan stond hemel en voor Sally zat er ponders In de lucht. Zij wan- fc tuin in en zonder dat zij het 7 besefte, hep zij over het smal- J^ar het strand. Zij wist, dat h-.teruS moest gaan om niet lopen kou te vatten, maar üj door. kg rustig en kalm in het De golven rolden zacht af Het was doodstil, behoudens van ae zee. Sally voelde Zij was weer thuis! p4 bad zij hier niet gezeten, Net haar vader! 4 hier nu maar kunnen zijn u blij met Uw dochters?", zonder de woorden uit te ztjn antwoord hoorde zij dui- f5, zün wedervraag„Maar net met jou Sally?" '7? bet al geweten. Vroeger of -®^st zij dit onder ogen zien. zij eraan ontsnapt, omdat 7\ '7s voor het antwoord, j boe staat het met jou Sal- \,c' boorde zij haar vaders bm Wat kon zij antwoorden? p "leen bij de gedachte, dat zij nog steeds alleen was. Marigold en Anne zouden weggaan. Wat moest zij doen? Waar moest zij heengaan? Zij kreeg een bijna panische angst. „Help mij vader", hoorde zij zich zelf zeggen. Toen viel er een schaduw over haar. Zij keek cp: iemand kwam naar haar toe. Eerst kon zij niet on derscheiden wie het was. Zij stond op. Het moest Robert of Peter zijn. Ineens herkende zij de man, die na derde. „David!", riep zij uit. Hij kwam dichterbij en stond het volgend ogenblik naast haar. Zij lach te en keek naar hem. Er lag een vreemde trek over zijn gezicht. „Hij weet het al," realiseerde Sally zich plotseling. „Iemand heeft hem over Marigold en Peter verteld." „Wij hadden je pas morgen ver wacht," zei ze tot David. „Ja, dat weet ik, maar ik kon met iemand meerijden," „Hoe wist Je, dat ik hier was?" „Ik ging eerst naar mevrouw Bar- kus, en zij vertelde, dat jullie allen op de pastorie logeerden. Ik belde, maar niemand deed open. Toen liep ik maar de tuin in, net zoals vroeger. Door het raam zag ik allen binnen zitten. Jü v/as er eohter niet, en ik vermoedde toen, dat jij wel hier zou zijn," „Heb je dus niet met de anderen gesproken?" David schudde zijn hoofd. Sally haalde verlicht adem. Gelukkig kon zij dus David nog als eerste het nieuws over Marigold vertellen. Toch voelde zij er op dit ogenblik erg weinig voor. Alles v/as zo rustig en stil. „David, kom eens naast mij zitten. Ik wilde wat met je praten." Een ogenblikje bewoog hij zich niet. „Je ziet er anders uit, Sally," zei hij tenslotte. „Ik dacht eerst, dat jü het niet was. Je lijkt iemand uit een van je vaders sprookjes." „Zo voel ik mij ook David, maar tooh moet ik wel even een woordje met Je wisselen." David ging naast haar zitten op het rotsblok en keek haar aan. „Ik moet je iets vertellen," begon Sally aarzelend. „Ja?" „Het gaat over Marigold.'1 „Dat zij gaat trouwen met Peter Aird? Ik zag hen juist samen. Je denkt toch niet, dat ik verrast ben, Sally?" „Ik was bang, dat je het niet pret tig zou vinden dat te horen. Zij houden veel van elkaar, David. Binnen een paar dagen gaan zij al trouwen." „Prachtig! dat is goed nieuws!" Sally keek verbaasd/Zijn stem klonk zo oprecht! „Maar, Davidbegon zij. „Ja, ik weet wat je wilt zeggen," viel hij haar in de rede. „Maar je bent achter. Waar je nu aan denkt is allang voorbij." „Je vindt het dus niet erg?", riep Sally uit, „David. Je maakt mij daar zo blij mee! Ik heb mij steeds zoveel zorgen over jou gemaakt." „Werkelijk? Waarom dan?" „Omdat ik niet wilde, dat jij onge lukkig zou worden. Ik geloof, dat ik altijd wel geweten heb, dat Marigold niet bij jou paste, maar jij hield zoveel van haar dat ik hoopte, dat alles tooh neg goed zou komen." „Kun je er nooit mee ophouden al leen over anderen te denken?", vroeg David onverwachts. „Waarom zou ik?", vroeg Sally, „vooral als het mensen zijn, waarvan ik houd?" David greep plotseling Sally's hand. (Slot volgt). 21). Wij hebben opgemerkt, dat de eerste indruk, welke Panda van zijn bui tengoed kreeg, wel een heel teleurstel lende was. Zowel het grasveld als de stoep van Huize Hobbeldonk waren be zet met slapende bedienden, en inplaats van welkomstkreten en feestelijke lied jes hoorde hij niets anders dan een een tonig gesnurk. Hij sprong dan ook verontwaardigd uit zijn auto en begon de eerste de beste slaper op een onbarmhartige wijze heen en weer te schudden. „Word wakker, luilak!" riep hij. „Gedraag je eens net jes! Groet je nieuwe meester eens keu rig!" Maar de aldus aangesproken dromer toonde niet de minste belangstelling. Hij hief even de zware oogleden op en mom pelde: „La-me-tochhet is nog nacht en daar snurkte hij weer... „Dat is nou nét waar ik niets van be grijp!" riep Zever Zwilbikker uit want nu was deze flinke rentmeester intussen ook uit de auto gestapt en hij voegde zich bij Panda. „Dat is Dries Drafje, de huisbediende! Anders toch zo'n aardige, opgeruimde vent! Een echte flinkerd! Altijd draven, altijd een ferme kracht... en moet je hem nu zien! Tjonge, tjonge!" En de rentmeester troostte zich mismoe dig met een aantal grote teugen uit zijn fles. „Mijnheer Zwilbikker", sprak Panda streng, „we hebben er niets aan dat u daar staat te klagen en te drinken! Mijn huis en mijn bezittingen worden ver waarloosd! Iedereen slaapt! Er is hier alleen maar een stelletje luilakken! En u bent de rentmeester en bent verant woordelijk! Ik zal u eens ernstig onder handen moeten nemen en haal me nu twee emmers water uit de beek!" „Mijmij onder handen nemen... met emmers water....?" hakkelde Ze ver Zwilbikker, terwijl zijn levenslust als sneeuw voor de zon verdween. „Maar ik heb ernstige bezwaren tegen water! Wa ter is iets verschrikkelijks! Ik gebruik nóóit water! Water is tegennatuurlijk! Ik kan er helemaal niet tegen!" Het schreien stond hem nader dan het zingen, en Panda zei dan ook maar vlug geruststellend: „Nee dat water Is niet voor u bedoeld, maar voor die slapers! Die zullen wij eens opfrissen!" haar verslag van 1950 gewag van wat zij noemt de merkwaardige geschie denis van de doktoren van de rijksge neeskundige dienst, die in de bezet tingstijd, onder invloed van de Duit sers, extra werden beloon-d voor keu ringswerkzaamheden. Volgens het ver slag neigt de minister van oorlog hoe langer hoe meer naar het standpunt, dat de betrokkenen dit in de ogen van de Rekenkamer onrechtmatig ver kregen voordeel maar moeten be houden. Breed wordt ook gehandeld over de weinig bevredigende afwikkeling van de illegale administraties. Er zijn diverse verschilpunten tot een totaal van ruim 2 millioen ggulden. In Friesland ls n.l. ruim f. 300.000 niet behoorlijk verant woord. in Amsterdam bleef bijna hetzelfde bedrag onverantwoord. Er was getracht resp. f. 100.000 en f. 25.000 via illegale kassen door de geldzuivering te loodsen". De Kamer ontdekte een il legaal saldo van meer dan f. 10000, dat nog op een bankrekening stond. Er is verder meningsverschil met de mi nister van financien over de afwikke ling van de administratie van het steunfonds. De Kamer meent dat voor de bestemming van f. 7.000.000 nadere goedkeuring van de wetgever nodig is. De Buitenlandsedienst komt in het verslag o.m. voor in verband met de be zetting van de Nederlandse diensten in Amerika (in totaal 141 man personeel). De Kamer blijft tot groter zuinigheid bij de gezantschappen manen en dringt aan op inspectie ter plaatse. Zij brengt de uitgaaf van f. 100.000 per jaar ter sprake voor de bewaking van een der ambassades. Verschillende staaltjes van onzuinig gebruik van Rijksgelden worden gesig naleerd. Bijv. de uitgifte van een boek over de evacuaties in Nederland in 1939 1940, in 1500 exemplaren kosten f, 14.850,netto opbrengst tot dusver f. 2.000,—. Voorts wordt vermeld het re sultaat van de Legertentoonstelling. Het nadelig verschil tussen ontvangsten en uitgaven was f. 70.000,groter dan in uitzicht was gesteld. Als alle uitga ven wegens salarissen van militair per soneel, militair transport het verbruik zouden worden medegeteld zou dit be drag nog met enkele tonnen stijgen. Een afzonderlijke paragraaf over het autover- bruik meldt, dat op dit gebied voort durende waakzaamheid nodig is. Het merkwaardigste onderdeel daarvan is de geschiedenis van een hoofdambte naar, die voor particuliere doeleinden gebruik maakt van de hem ter beschik king gestelde rijksauto, dit bemantelde door een onjuiste ritten verantwoor ding, zodat hij moest worden gescha duwd om zijn practijken te kunnen vaststellen. Het is de Rekenkamer voorts geble ken. dat het Rijk voor de confectie van dienstkleding belangrijke bedragen te veel heeft betaald en het kreeg daar voor nog kleding, welke niet aan de eisen voldeed. De Rekenkamer wijst er op, dafc het Rijk in vier jaar tijds reeds met meer dan 25 millioen gulden heeft deelgenomen in de uitbreiding van de luchthaven Schiphol, terwijl een behoorlijke regeling van de verhou dingen nog niet is tot stand gekomen* zonder voldoende zekerheid worden grote kapitaalvoorschotten verleend aan de leverancier van de Marine, heet het elders in dit verslag. Weer een pokkengeval in Tilburg Gisteren is weer een pokkengeval geconstateerd in Tilburg. Dergelijke min of meer alleenstaande gevallen kunnen na afloop van een eigenlijke epidemie voorkomen. Waar het gevaar van import van pok ken gebleken is niet denkbeeldig te zijn, wordt thans iedereen geadviseerd zich in de naaste toekomst te laten herenten. De vaccinatietoestand van ons land zal daar ten zeerste bij gebaat zijn en het plotseling massaal moeten herenten met alle bezwaren vandien, wordt daardoor gedeeltelijk voorkomen. Bij een behoorlijke vaccinatietoestand van ons land zullen wij de toekomst met meer vertrouwen tegemoet kunnen zien. VOOR ZATERDAG 2 JUNI. Hilversum I (402 m.) KRO: 7.00 Nieuws: 7 15 Gewiide muz.: 7.45 Morgen- srebed en liturgische kalender; 8.00 Nieuws en weerber.; 8.15 Gr.muz9.00 Voor de huisvrouw; 9.30 Waterstanden; 9.35 Gr.muz.; 10.00 Voor de kleuters; 10.15 Gr .muz.: 11.00 Voor de zieken; 11.45 Gr.muz.; 11.50 ..Als de ziele luis tert". causerie: 12.00 Angelus; 12.03 Me> tropole-orkest en solisten. (12.3012.33 Land- en tulnbouwmededellngen); 12.55 Zonnewijzer; 13.00 Nieuws en katholiek nieuwe; 13.20 Amusementsmuz,; 14.00 Pianoduo: 14 20 Instrumentaal septet en soliste; 14.40 Amateuruitzending; 15.15 Kroniek van Letteren en Kunsten: 15.50 Zang en piano; 16.10 Gr.muz.; 16.30 „De Schoonheid van het Gregoriaans": 17.00 Voor de jeugd; 18.00 Planomuz.; 1815 Binnenlands overz.; 18.25 Orgelspel; 18 40 Reeerlngsuitzendlng; „Zoeklichten de Westerse defensie"; 19.00 Nieuws: 19.15 „Dit ls leven", causerie; 19.21 Ac tualiteiten; 19 27 Gr.muz.; 19.52 Jour nalistiek overzicht; 20.00 Nieuws: 20.05 De gewone man zegt er 't zitne van: 20 12 Gr.muz.: 20.15 „Lichtbaken", cau serie; 20.40 „Steek eens op. Heren"; 21.00 Gevar. muz.; 21.53 „Wat zou U doen?'; 22.00 Operetteconcert; 22.30 „Wil lulden de Zondag in": 23.00 Nieuws; 23.15 Nieuws ln Esperanto. 23.2224.00 Gr.- muzlek. Hilversum II (298 m.) —'VARA: 7.00 Nieuws; 7.15 Ochtendgymnastiek; 7. Gr.muz.; 800 Nieuws en weerber.; 8.18 Orgelspel; 8 45 Gr.muz VPRO: 10.00 „Tlidelilk uitgeschakeld", causerie: 10.05 Morgenwijding. VARA: 10.20 Voor de arbeiders in de contlnubedrllven: 11.35 Strllkkwartet: 12 00 Gr.muz.; 12.30 Land en tuinbouwmededellngen; 12.33 Dans- muz.: 13.00 Nieuws: 13.15 Omroepork.: 14.00 Voor de Jeugd; 14.30 Hawallan- muziek: 15.00 Boekbespreking: 15.15 Ka merorkest: 16.00 „Van de wieg tot het eraf". causerie: 16.15 Lichte muziek: 16.45 Sportpraatje; 17.00 „Festival of Britain": Phllharmonlsch orkest, koor en solisten: 17.30 Voor de Jeugd; 18.00 Nieuws: 18.15 VARA-Varia; 18.20 Gr. muz.; 18.30 Volksmuz.; 19.00 Artistieke Staalkaart. VPRO: 19.30 ..Passepartout", causerie: 19.40 ..Het Oude Testament ln deze tild". causerie: 19.55 „Deze week", causerie. VARA: 20.00 Nieuws: 20.05 Actualiteiten; 20 15 Gevarieerd progr.; 21.15 Tiroler muz.; 21.45 Socialistisch commentaar: 22.00 Instrumentaal sex tet: 22.25 „Onder de pannen", hoorspel; 22.45 Orgelspel; 23 00 Nieuws; 23.15— 24.00 Gr.muz. Engeland, BBC Home Service (330 m.) 12.00 Gr.muz.; 12.25 Gevar. progr.; 12.55 Weerber.; 13.00 Nieuws; 13.10 Voor de soldaten; 14.10 Sport: 14.15 Discus sie; 14.45 Arbeidersorkest: 15.15 Orkest concert: 16.15 Hoorspel; 17.00 Voor de kinderen: 17.55 Weerber18.00 Nieuws: 18.15 Sportuitslagen; 18.25 Llohte muz.; 19.15 Intervleuws: 19.45 Parlementsover- ztcht: 20.00 .Festival Music-Hall"; 21.00 Nieuws; 21.15 Hoorspel; 22.45 Avondge beden: 23.0023.03 Nieuws. Engeland, BBC Light Programme (1500 en 247 m.) 12 00 Parlementsoverzicht; 12.15 Dansmuz.: 13.00 Sport: 13.35 Or gelconcert: 14.00 Orkestconcert: 14.45 Sport: 15.00 Sport: 15.30 Militair orkest: 16.00 Sport: 16.15 Idem: 16.35 Lichte muz.: 16.45 Sport: 16.58 Idem: 17.00 Or- kestconcert 17.30 Sport; 17.45 Jazzmuz.; 18.45 Causerie; 18.59 Sport; 19.00 Nieuws en radiojournaal: 19.25 Sport: nieuws en racuojournaai; la.zs sport: re uegstgeest door ae Oeg3tzeej 19.30 „Quiz"; 20.00 Orkestconcert; 21.00 Apotheek, Wllhelmlnapark 8, teL 26274. ..Lighter Side": 21.30 Verzoekprogrammaf 22.00 Nieuws; 22.15 Lichte muz.; 23.15 Gr.muz.; 23.56—24 00 Nieuws. Nordwestdeqtseher Rundfunk (309 m.) 12.00 Amusementsmuz.; 13.00 Nieuws: 13.25 Opereltemuz.; 14.00 Amusements muz.: 15.30 Koormuz.; 16.C0 Dansmuz.: 18.30 Volksmuz.; 19.45 Nieuws: 20.05 Dansmuz.; 22.15 Nieuws; 22 25 Orkest concert; 23 05 Amusementsmuz.: 24.00 Nieuws: -0.10 Dansmuz.; 0.30 Idem; 1.00 2.00 Grjnuz. Brussel (324 en 484 m.) 324 m. 1145 Operettemuz.; 12.30 Weerber.; 12.33 Gr.muz:. 13.00 Nieuws: 13.15 Volksliede ren; 13.30 Koper-ensemble; 13.50 Uitwis selingsprogramma; 15.00 Accordeonmuz.: 15.15 Gr.muz.; 15.30 Accordeonmuz.; 15.45 Gr.muz.; 16.00 Idem; 16.10 Meis jeskoor; 16.25 Lultrecital; 16.45 Meis jeskoor; 17.00 Nieuws; 17.10 Gr.muz.: 17.30 Orgelconcert: 18.30 Voor de eed da ten; 19.00 Nieuws; 19.30 Gr.muz.; 19.50 Rad'lofeuilleton; 20.00 Omroeoork en so list; 21.00 Actualiteiten; 21.15 Gr.muz.; 21.55 Gr.muz.; 22.00 Nieuws: 22.15 Ver- zoekprogramma: 23.00 Nieuws: 23.05 eu 23.3024.00 Gr.muzlek. 484 m. 12.05 Lichte muziek: 13.00 Nieuws; 13.10 13.30 en 14.00 Verzoek- progr.; 15.00 Gr.muz.: 16-30 Lichte ir.uz. 17.10 Idem; 17.40 Gr muz.- 18.30 Accor deonmuz.-: 19.00 en 19.40 Gr.muz.: 19.45 Nieuws; 20.00 Lichte muz.; 21.00 Lichte muziek; 21.30 Jazzmuz.; 22 00 Nieuws; 22.10 Gr.muz.; 22.55 Nieuws; 23.00 Gr. muzlek; 23.55 Nieuws. Frankrilk, Nationaal Programma (347 en 249 m.) 12.30 Orkestconcert: 13.00 Nieuws: 13.20 Cellorecital; 1412 Orkost- concert; 15.42 Gr.muz.; 16.45 Gi.muz.; 16.50 Vocaal ensemble 17.10 Kamermuz.; 17.55 Gr.muz.; 18.10 Orkestco/icerl. 18.30 Amerikaanse uitzending- 19.01 Gr.muz.: 20.00 Orkestconcert: 20.30 Hoorspel mei muziek: 22.50 Gr.muz.; 23.25 Pianorecital 23.45—24.00 Nieuws. AGENDA DAGELIJKS. Prentenkabinet (Kloksteeg 25): Ten toonstelling van Tekeningen en Goua ches H- M. v. d. Poel. Werkdagen 25 uur nam. (tot 17 Juni). BIOSCOPEN. Trianon (IMarle Walewska" (18 J.) Zon dag 2.15, 4.30, 7 en 9.15 uur; overig® dagen 2.30, 7 en 9.16 uur. Rex „Een slechte Jongen" (14 J.) Zon dag 2.30, 4.45, 7.15 en 9.15 uur; overige dagen 2.30, 7.15 en 9.35 uur. Casino ,,Twee bolhoeden naar Londen" (14 J) Zondag 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uurj overige dagen 2.30, 7 en 9.15 uur. Lldo „Vrouwen zonder eer" (18 J.) Zondag 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur; overige dagen 2.30, 7 en 9.15 uur. Luxor „Mister 880, de valse munter" (14 J.) Zondag 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uurj overige dagen 2.30, 7 en 9.15 uur. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken te Lelden wordt van Zaterdag 26 Mei 13 uur tot Zaterdag 2 Juni 8 uur waargenomen door Apotheek Duyster, Nieuwe Rijn 18, tel. 20523 en de Doeza- Apotheek. Doezastraat 31, teL 20313. Te Oegstgeest door de Oegstgeester

Leidsch Dagblad | 1951 | | pagina 3