ollandse emigranten op weg naar Australië DE OTILLE ENS Harlewens van bruid in vervulling eeziekte dunde de gelederen Tweede Kamer bezorgd over gratiebeleid Kerkelijk Leven Radio-programma ite Jaargang LEIDSCH DAGBLAD Donderdag 24 Mei 1951 Tweede Blad No. 27309 corDominese hqd er geen last van Donderdag 17 Mei 1951. naderen nu zo langzamerhand Gê Morgenochtend 12 uur kunnen Port Saïd zijn. Tot nu toe is de n) afwisseling geweest de eerste ran deze week was het zulk heer- ralniweer dat de kapitein voortdu- «n sight-seeing kon doen we -lak langs Gibraltar gevaren. On- W imposant ik had niet ge- dat het zó'n onneembaar fort zou Daarna'voeren we nog steeds, zon are deining, langs de kust van soms vlak langs een rots- 'T KAN VERKEREN. ;jr daarna was het gedaan met het ie ffeer een stevige bries deed schip aardig slingeren. Bovendien 'het een paar dagen echt koud aten met truien en jassen aan dek. de eetzalen ziet U veel lege plaatsen en de mensen begroeien elkaar met Jen jij nog niet zeeziek". Ik heb 'nooit eerder een zeereis meegemaakt TÜr tot m'n grote verbazing voel "e kiplekker. Bovendien heb ik een erende eetlust. Mijn heer gemaal, «n paar dagen in z'n hut door ge- heeft, ziet het mrt een zekere roocht aan en gelooft dar ik een uder geheimzinnig middel inneem zeeziekte te voorkomen. Maar ik me een Kenau Simons Hasselaar g «preek alle mensen die met witte ::én rondlopen, bemoedig-*nd toe. man verwacht echter dat hoog- voor de val komt! Hoe is het ontstaan? Dit woord: ZWIJNTJESJAGER 1 Zwijntjesjager betekent fietsen- 3ef. Uit het Bargoens, de dieven- -i. is dit woord, waarschijnlijk berichtjes in de couranten, in gewone Nederlands binnenge drongen. Nu is het niet gemak- ":k te begrijpen waarom men een e's een zwijntje zou noemen Wij n echter op weg geholpen rit in het Bargoens veel Plat- ïtse en veel Joodse woorden .rrkomen Alweer zullen wij dus Hebreeuws te hulp moeten roe- i. In die taal bestaat het woord ■Hwelnu; voer ons terug. Dit- is aanhef van het vers waarmee ceremonie van het terugbren gt van de Wetsrol wordt besloten. gaan de deuren dicht, de etsrol is aan het oog onttrokken, verdwenen. In het Bargoens gaat i: maak Je hashiweinu beteke- n: verdwijn en sjeweine: weg, efc. Iets sjeweine maken is: iets '.-.Teemden, iets stelen. Maar jmrom dat iets nu juist een fiets t zijn dat weet ik werkelijk lllllllllllllllllllllllilllllllllllilllllllllllllllllllllllllllllHI Verder zijn er heel wat mensen ziek van de inenting tegen pokken. Daar U allicht vrienden of familie leden hebt op weg naar Australië, of van plan bent er zelf heen te gaan, zult U misschien graag iets weten over het gewone leven aan boord. HET LEVEN AAN BOORD. U moet zich niet voorstellen dat de Sibajak een luxe schip is als b.v. de Oranje. Het is alles wat eenvoudiger maar ook gemoedelijker. Wij zijn in de bevoorrechte positie van boordpredi- kant met vrouw en drie kinderen, zodat we twee inelkaarlopende hutten hebben gekregen. Maar de meeste ge zinnen. die geen extra geld meer konden uittrekken voor hut-accomodatie zijn gescheiden de vrouw met de kleine kinderen in een hut en de man met de groteren in een ruim. De ruimen zijn niet slecht goed geventileerd en wijd maar prettig is het natuurlijk niet. INTERKERKELIJK OVERLEG Op de brug heeft de boordpredikant nog een mooie hut. die hij met de pastoor als spreekkamer kan gebruiken. Dat gaat zonder enig bezwaar, bij onder linge regeling. We hebben een aller prettigst contact Katholieke passa giers komen dikwiils met de boodschap: Dominee.zoudt U niet eens met m'n maat uit het ruim willen praten hij zit te tobben en hoort tot Uw kerk en protestanten maken de pastoor attent op een geloofsgenoot. Er zijn geregelde godsdienstoefeningen voor de R K? zo wel als voor de Protestanten. Alles staat op het aanplakbord, 's Morgens is er 'n Ochtendwijding met alleen een kort schriftgedeelte, gebed en 'n vers 's avonds 'n liturgie met een korte Schriftuitlegging, 's Zondags is er voor beide geloofsrichtingen kerk de zaal wordt dan goed afgezet, zodat het zon der enige stoornis verloopt. De Gereformeerde dominee, die op weg is naar T-asmanië, speelt uitnemend piano, zodat we onze liederen zingen in een tempo dat voor de Hooglandse Kerk niet. onder doet. Houdt de Gereformeer de dominee de dagsluiting, dan speelt mijn man er viool bij. Ziet samen werking is hier wel. ZELFWERKEND WASMIDDEL Het genoeglijke van deze boot is ook dat U een heleboel zelf kunt doen U kunt altijd heet water krijgen en em mers of teiltjes om de was te doen. U kunt ook laten wassen, maar tot voor Donderdag mocht er niet anders, dan kindergoed ingeleverd worden. Nu we i Port Saïd naderen, mogen we ook voor volwassenen inleveren maar slechts 5 stuks p. p. Hebt U zelf de was ge daan, dan moogt U hem op een van de dekken ophangen. Neemt U vooral wat drooglijntjes en wasknijpers race U kunt Uw was ook tussen de scheeps touwen wurmen maar daar moet U de slag van beet hebben. Is Uw was klaar, dan is cr een keu rige strijkkamer, met zes strijkplanken en strijkijzers, waarvan U onbeperkt gebruik kunt maken. U behoeft niets aan Uw hut te doen: als U Uw eigen rommel opgeruimd hebt komt er een Javaan die keurig de bed den opmaakt en elke dag poetst en dweilt. Enig, zo verrukt als die Javanen altijd zijn van onze blanke, Hollandse kinderen. Dikwijls ziet U ze op het dek met de kinderen spelen. De weemoedige ogen van Soelam, onze hutbediende, stralen als hy een van onze kinderen tegenkomt vooral voor ons blonde dochtertje heeft hij een grote gene genheid. U wordt aan tafel ook altijd bediend door Javanen, onder toezicht van de hofmeesters. De bediening is geruisloos en perfect. AVOND GENEUGTEN. 's Avonds is er óf een bioscoopvoor stelling of hersengymnastiek óf een of ander gezelschapsspel. Ook is er een strijkje en de danslustigen kunnen elke avond hun gang gaan. Allemaal heel gemoedelijk en eenvoudig; toilet wordt er niet gemaakt we trekken alleen een gezellige jurk aan 's avonds. Ik hoop zo mensen, die van plan zyn de grote reis to ondernemen, wat inge licht te hebben over wat hen wacht aan boord. J. GEURSEN—BORST. Wet autovervoer goederen ter sprake (Van onze parlementaire rédacteur). De interpellatie van de heer Stokvis (Comm) over het gratiebeleid is ge lijk in een deel van onze vorige oplage vermeld uitgelopen op de aanneming van de motie-Donker (Arb.) De moties van de interpellant Stokvis zelf werden beide met grote meerderheid verworpen. De motie-Donker werd aangenomen met 5322 stemmen. Alleen de kath. waren tegen, behalve de heren Fens, Koersen en v. Koeverden, die met de hele verdere Kamer vóór stemden. Deze motie geeft uiting aan de be zorgdheid der Kamer over het feit, dat het binnen het kader van de aan de Kamer niet bekende richtlijnen mogelijk is gratie te verlenen aan ter dood veroordeelde misdadigers, mede op de overweging dat de gegraticerdcn vroeg of laat op vrye voeten kunnen komen, gelijk reeds met enige is ge schied. Minister Mulderije zal nu volgens zyn verklaring van Dinsdag ernstig overwe- VI presteert méér onder het genot van de geronde en grissende gen. welker consequenties hij hieruit moet trekken in de nog resterende ge vallen. De heer Romme (Kath) had daarop verklaard, dat hij het monsterachtig zou vinden als het gratiebeleid nu, na 6 jaar. nog zou worden veranderd, nadat reeds ruim 130 gevallen volgens de richtlijnen waren behandeld en er nog slechts 7 te beoordelen staan (plus die er alsnog kun nen bijkomen, zeide de minister). De wijziging van de kieswet werd z.h.st. aangenomen. Tevoren was een amendement-Wagenaar (Comm) te gen verhoging van de waarborgsom van f. 250.tot f. 500.verworpen met 963 stemmen. Het amendement Beernink (C.H.) om te wachten met gordijntjes ter afsluiting van de stem hokjes, dat minister Van Maarsevecn wilde overnemen, werd aangenomen met 4&23 stemmen. Een zevental sprekers hield zich bezig met het wetsontwerp „Regeling van het vervoer van goederen met vrachtauto's", dat al .vier jaar geleden door minister Vos is ingediend en sindsdien herhaal delijk is gewijzigd. Het. ontwerp bindt het autovervoer van goederen aan een systeem van ver gunningen en aan eisen van vakbe kwaamheid en credietwaardigheid. De bedoeling is. het algemeen vervoersbeleid te dienen door het scheppen van meer gezonde toestanden op dit gebied en aan de betrokkenen meer bestaanszeker heid te verschaffen. Kleinere onderne mingen kunnen tot samenwerking wor den verplicht. Tegen dit laatste richtten zich de sprekers van de A.R., C.H., V.VJD. en St. Gerf. fracties, ofschoon zij overi gens erkenden, dat er diverse verbete ringen in het W.O. waren aangebracht. De woordvoerders van Kath, en Arbeid verdedigden de voorstellen, al wilde de eerste dat het overheidsbedrijf zich zou onthouden waar het particuliere bedrijf in de vervoerbehoefte kan voorzien. De heer Algera (A.R.» wilde het hele vraagstuk van het wegvervoer door de Ned. Spoorwegen nader laten overwe gen in een staatscommissie. De heer Hoogcarspel (Comm) weesop de vele ongevallen en vooral op dat te Scherpenzeel van Dinsdag j.l. Hieruit blijkt, dat men niet alleen moet opko men voor de particuliere vervoerders, maar ook voor hun personeel en de ove rige wegverbruikers. Wij hebben wel een rijtijdenbesluit, doch herhaaldelijk blijkt, dat de chauffeurs overmatig lange werk- t-iiden maken. Wat zegt de minister hiervan? Minister Wemmers zou heden ant woorden. tUlLLETON ARACARTLAND Vertaald uit het Engels w m is dit?", vroeg zij, een zil- i waardje in de lucht stekend, t is een briefopener. Ik kreeg jan mijn kinderen, jaren en jaren Stebby was toen geloof ik twalf", Dit U foto's uit die tijd?", vroeg een begin ziende voor de kwes- zij naar yoren meest brengen Anne's verzoek "do's? Honderden! Ik liet ze door gouvernantes in albums plakken, csóen Z\i tenminste wat nuttigs." *2 je ze zien?" 3'" liggen in dat kastje achter de liep dcor de kamer met een gevoel in haar hart. Walles goed aflopen?" tet kastje lagen tientallen al- Zij koos er c-p goed geluk één -aine keek haar op dat moment «n vroeg: „Mag ik soms naar W gaan?" i&tuuriyk", antwoordde de Herto- jcordat Sally iets had kunnen ..Ik weet al precies, waarom i wilt opzoeken! Wij deden het wen wij nog klein waren. Maar toet te veel, anders zal juffrouw '^•e nijdig op je worden.' 2al wel oppassen", antwoordde p€{J®j rende de kamer uit. kleine kinderen zijn toch pre- - Detzfilfde," zei de Hertogin In e j^5d slipten wij ook altijd naar f-'^en om van de kandij te snoe- A opende het grote album en v er in. is een foto uit 1908. Snoezig .•^?reen er toen uit en wat zijn de aardig!" eens zien", riep de Hertogin, tri «acht haar het album. herinner mij nog de dag, ioto genomen werd. Iedereen •T ^^schrikkelijk ernstig en de •'J üjets gewerden zijn, als niet -tri '"ijn tweede zoon plotseling, had gezegd. Wij moesten toen lachen." Adrian niet gedood bij dat k£uk.?" vroeg Sally, knikte. hij een zoon?", vroeg Sally. "tri26,1 de Hertogin na enige tijd gn te hebben. J^hij op zijn vader?" „Ja, ga je gang maar", zei de Her togin enigszins onvriendelijk. „Laat maar horen." En Sally vertelde toen van een een voudige vrouw, die haar leven lang cent na cent opzij gelegd had, zodat bij haar overlijden een flink bedrag tussen haar zoons te verdelen viel. Sally's vader had de vrouw beloofd hiervoor te zorgen. „U hebt toch vijf zoons?", had hij haar gevraagd. „Neen, vier!" De vijfde zoon had ruzie met zijn moeder gehad en was toen weggelopen. Hij had dienst ge nomen en in Frankrijk gestreden. Een paar maal vroeg Sally's vader of de vrouw op haar standpunt bleef staan, dat zij maar vier zoons had. Dit beaamde zij steeds. De dag, dat het geld verdeeld zou worden, was aangebroken. Sally's va der veelde zich echter onrustig. Hij meende steeds, dat de overleden vrouw als het ware om hem heenzweefde en hem iets vertellen wilde. Juist, teen hij op het punt stond te zeggèn dat slechts vier van de vijf zoons de erfenis zouden delen. kreeg hij het zeer sterke gevoel, dat de overledene naast hem stond. „Het geld, dat Uw moeder nagelaten heeft, zal gelijkelijk verdeeld worden tussen de vijf zoons". Het was er uit, voordat hij het zich feitelijk gerealiseerd had, maar tegelijkertijd was het gevoel, dat de moeder van de zoons naast hem stond, volkomen verdwenen. Hij kreeg toen de overtuiging, dat hij juist had gehandeld „Ik ken die vijfde zoon. heel goed", ging Sally met haar verhaal verder. „Hij heeft een kruidenierswinkel in St. Chytas. Alle broers zijn nog in leien en zij vinden het nog steeds uitstekend met elkaar De Hertogin zei niets. Sally bladerde daarom maar snel in het album verder. „Het is vreemd", begon de Herto gin plotseling. „Als je c-uder wordt. probeer je het beste voor je klein kinderen te doen, maar vaak beschou wen zij je als een oude dwaas „Dat geloof ik niet," merkte Sally op, „ik denk, dat zij eerder bang voor U zijn." „Maar jij bent niet bang voor mij." „Dat is zo, maar ik ben Uw klein dochter niet." antwoordde Sally. Sally wilde, dat zij de woorden niet uitgesproken had. De Hertogin werd echter niet boos. „Wie heeft je over mijn kleinzoon verteld?" „Anne". „En wie vertelde Anne over hem?" „Ik denk dat de Hertog dat deed. Ik vermoed, dat hij en de andere fa milieleden het niet zo prettig vinden, dat er ruzie is met een van de fa milieleden." De Hertogin zweeg. „Zij hebben allemaal van Adrian gehouden," zei Sally. „Gehouden! Wat weten zij daarvan. Hij was niet hun zoon!" Plotseling veranderde haar stem Deze klonk veel zachter toen zij voortging: „Misschien heb je wrel gelijk Wij hebben allemaal erg veel van el kaar gehouden." „Nu U Adrian zo erg mist, hoe moet U dan wel niet zijn zoon Mon tague missen." „Dat vraag ik mij zelf af. Montague was steeds een jonge man zonder enig gevoel." „Misschien kon hij zijn gevoelens met goed uitdrukken en was hij ja loers op u." „Jalcers op mij?" vroeg de Herto gin verbaasd. „Ja, jaloers. Als twee mensen erg veel van een ander houden, is het best mogelijk, dat zij jaloers op elkaar worden." De Hertogin keek vragend. „Het is alleen maar een idee van mij, maar ik meen te moeten begrij pen, dat Montague erg veel van zijn vader gehouden moet hebben. Daar om werd U misschien wel in zijn ogen een soort tegenstandster." „Je zegt de gekste dirigen!", riep de Hertogin uit. „maar toch, er zit misschien wel iets waars in!" Sally, meende er verstandig aan te doen maar niets meer te zeggen. Gelukkig kwam op ait moment Elaine binnen. (Wordt vervolgd) (Ingez. Med.-adv.) Welke tandpasta? Natuurlijk de beste: IVOROL Intern, violistenconcours te Brussel OLOF EN KOOPER RESP. 4e EN 12e PRIJS. Dc Russische violist Leonid Kogan heeft de eerste prijs behaald op het internationale violistcnconcours „Ko ningin Elisabeth" te Brussel. De twee de prys ontving de Rus Michail Bai- man en dc derde dc statenloze Hon gaarse Elise Cserfalvi. De Nederlanders Theo Olof en Kees Kooper hebben respectievelijk de vierde en twaalfde prijs behaald, waarmee zy beslag legden op de „Prys van de mu ziekkapel Koningin Elisabeth" ten be drage van fr. 50.000 plus zilveren me daille en de „Prijs van de Belgische mu- ziekjeugd" ten bedrage van fr. 10.000 alsmede een bronzen medaille. Het bestuur van het vioolconcours heeft voor de winnaar van de eerste prijs een 60-tal contracten kunnen slui ten voor concerten te geven in alle gro te steden van de wereld. Koningin Elisabeth, die alle proeven bijwoonde werd aan het einde van de uitvoeringen door het talrijke publiek, w.o. de Nederlandse ambassadeur baron van Harinxma thoe Slooten, luide toe gejuicht. Versterking voor Nederlanders in Korea Dinsdagavond is een groep Neder landse officieren en manschappen ge arriveerd aan het centrale front in Ko rea om de Nederlandse troepen aldaar te versterken. Deze troepen zijn toege voegd aan de tweede Amerikaanse di visie infanterie. (Ingez. Mcd.-advert.) Hedenmorgen liet een vrolijk bruidje, zo juist Mevrouw T. gworden, vol trots haar „Safira"-tafelbestck zien. Dc hele familie samen had deze schitterende vorken, lepels en ander bestek (haar hartewens) ten geschenke gegeven. Oma was op dit goede idee gekomen, toen de familie een avondje bij haar was. Zoals altijd, werd zij geprezen om haar geurige thee en na het heerlijk pittige kopje koffie van half elf. vroeg moeder, welk merk zij toch gebruikte. Toen kwamen er pakjes van Nic- meijer op tafel. „Maar die gebruik ik ook" had tante Clara gezegd en er klon ken meer bevestigende stemmen. Oma liet ook haar stapeltje Nie- meijer's waardebonnen voor het ,,Sa- fira"-tafelbestek zien en deed meteen het voorstel om gezamenlijk punten te gaan sparen. Dan zouden zij de aan staande bruid de kostbare „Safira"-cas- sette cadeau kunnen geven! Ook U kunt nu dubbel genieten wan neer U Niemeijer's Paarsmerk Koffie en Gala Thee of Princess Thee ge bruikt; U drinkt de fijnste Koffie en Theo en bovendien bent U bezig te sparer voor het prachtige „Safira"- tafel-bestek, vlekvrij door en door. Op elk pakje bevindt zich een waar debon. Wanneer U de geïllustreerde geschenkenlijst nog niet bezit, schrijf dan even een briefkaart aan Niemeijer, Groningen. PREDIKBEURT VOOR VRIJDAG 25 MEI. Boskoop Geref. Gem.: 7$ uur ds Van Woestyne van Barneveld. Ned. Herv. Kerk Beroepen: te Vrle- zenveen W. Pclleboer, res.-legerpredlkant te Utrecht; te Reeuwyk G. J. Jansen, cand. te Wezep. Aangenomen: naar Santpoort, D. ter Steege te Weesp. Bondsdag Geref. Vrouwenverenigingen In een viertal gebouwen ln de Friese hoofdstad kwamen gisteren 4400 leden van Gereformeerde Vrouwenverenigingen ln ons land bijeen. ter bijwoning van de 14de bondsdag. In ae hoofd vergadering ln „De Harmo nie" presideerde mevrouw H. A. M. Bax— Horjus uit Vcenendaal. die mededeelde, dat het ledental het afgelopen Jaar met 1066 was gestegen. Aan het einde van het Jaar bedroeg het aantal aangesloten verenigingen 460 met 13.836 leden. Haar openingsrede was getiteld „Ge zag". waarin zi) naar voren bracht, dat ln ónze dagen het gezag van God zo weinig wordt erkend. Mevrouw Wardojo, wier man in de zendingsziekenhuizen van Midden-Java arbeidt, vertelde haar gehoor over het werk van de missie ln Indonesië. Nadat besloten was telegrammen te zenden aan de Koningin en Prinses Wllhelmina, kwamen verschillende afgevaardigden aan het woord. Medegedeeld werd, dat de volgende bondsdag zal worden gehouden, te Arnhem en dat mevrouw E. C. Spek Versluys te Ee als bestuurslid ls herkozen. In de mlddagbljenkomst werd het woord gevoerd door de offlclcr-Marva Achterkamp en door ds G. Toornvliet van Lelden, die sprak over het onderwerp: „Wereldcrisis en persoonlijke verant woordelijkheid". In de Pellkaankerk pre sideerde mevrouw A. de DieVan den Berg uit Lelden; voorts spraken hier ser- geant-Marva Dooreboom en moj. A. M. A Boodt van Voorburg en ds J. H. Sllle- vis Smit. hoofdvlootpredikant. In da Koepelkerk berustte de leiding by mevr. S. M. P. de JongVisser uit Zwolle. D3 J. R. Hommes van Winschoten en Marva Vogel hielden een toespraak. In de Wes- terkerk spraken eveneens ds J. H. Sllle- vis Smit en de Marva Vogel. Staatssecretaris Henderson op Valkenburg „BELANGRIJKE VORDERINGEN IN ONDERLINGE SAMENWERKING'1 De Engelse Staatssecretaris voor de luchtvaart, de heer Arthur Henderson landde gistermiddag om haltvijf in een „Valetta" van de Royal Air Force op het Marine-vliegkamp Valkenburg. De Staatssecretaris werd begroet door de Britse ambassadeur, sir Philip Nichols, de chef van de Luchtmachtstaf, luit- generaal I. A. Aler en de commandant van het Marinevliegkamp, kapt. ter zee jhr Elias. Na de erewacht van mariniers geïnspecteerd te hebben, verklaarde de heer Henderson grote waarde te hech ten aan een burgerlijke gezamenlijke luchtoefening voor de paraatheid van de landen van het Noord-Atlantisch pact. Hij was van oordeel, dait er ten aanzien van de onderlinge samenwer king belangrijke vorderingen waren gemaakt. Gisteren had hij een bespreking met de minister van Oorlog en van Marine, ir C. Staf en de chef luchtmachtstaf. Vanavond vliegt hij terug naar Londen. ■h'. het niet. Ik zie hem nooit.' jammer voor U", antwoordde „J1? het gezicht van de Hertogin •ii!LeiLtosn 61101 voort- J°J.,het jammer als een fami- tij elkaar blijft. Mijn vader aityd een familie incompleet, 'j-JJfcnd niet was. Eens vertelde t ?Lheel eigenaardigs, wat hem tt .d overkomen was. Mag u vertellen?" 14). Toen Panda héél lang gewacht had op een telegram van Jolliepop, werd het hem te machtig. „Ik ga zelf naar mijn eigen landgoed!" besloot hij. „Ik wacht niet langer! Wie weet wat eraan de hand is Zo gezegd, zo gedaan. Hij stapte in de auto. die hij van het vorige avontuur had overgehouden, en begaf zich haastig op weg. Over de tocht hoeven we niets te ver- i tellen, behalve dat het landschap steeds mooier werd: je moet weten, dat Huize Hobbeldonk in een werkelijk prachtige buurt was gelegen. Maar Panda had I het spijt ons het te moeten zeggen I geen oog voor al dat schoons; hij had veel te veel haast om zijn bestemming te bereiken. Toen hij clan ook een vrien delijk beekje zag, dat langs de kant van de weg dartelde, dacht hij niét: „O wat mooi" hy dacht alleen maar' „dat moet de Donker-beek zijn, die langs Hobbeler Ambacht en langs Huize Hob beldonk voert. Nu ben ik er vlug! Nu zal ik al spoedig weten, met welke moei lijkheden die goede Jolliepop te worste len heeft. Maar hier werd hij in de loop van zijn gedachten onderbroken, doordat hij iets vreemds zag iets onrustbarends; aan de kant van de weg lag een onbeweeg lijke gedaante uitgestrekt..— i Verschrikt hield Panda stil en hy sprong uit de wagen om er heen te ren- nen en zyn schrik en ontzetting wer- den er niet minder op toen hij zag dat die gedaante niemand anders was dan.. J Jolliepop! „Als er maar niet iets ergs gebeurd isdacht Panda ver schriktmaar toen hy even dichter bij kwam zag hy al, dat het geval veel minder ernstig was dan het uit de verte leek. Jolliepop lag namelijk, met zyn hoofd op zijn koffertje, heerlyk te sla pen. Een uitdrukking van diepe vrede was over zyn anders zo verongelijkt ge- i laat gedaald, en zyn snurken was tot in I wyde omtrek te vernemen...» AOOR VRIJDAG 25 MEI. Hilversum I (402 M.) KRO 7.00: nieuws; 7.15: gram.muzlek; 7.45 morgen gebed cn liturgische kalender; 8.00: nieuws en weerberichten, 8.15: „Zo werkt Neder land; 8.23. gram.muziek; 9.00: voor ae vrouw; 9.30: waterstanden; 9.35: school radio; 10.05orkestconcert; 10.30: koor zang- 11.00 voor de zieken; 11.40: plano duo:' 12.00: Angelus; 12.03: Metropole Or kest; (12.30—12.33: land- en tulnbouw- mededellngen); 12.55: zonnewijzer. 13.00: nieuws en katholiek nieuws; 13.20: mili taire causerie; 13.25: lichte muziek; 13.4o: voor de vrouw; 14.00: zang en orgel; 14,25: radio phllharmonlsch orkest, k°ren. oratorium vereniging en solisten; 15.00: gram.muzlek; 15.25; Idem; 16.00: voor de zieken; 17.00: voor de Jeugd. 17.15: khvdfr- koor: 17 45: amusementsmuziek, iö.iö- kathollek signaal, Indonesische commen taar en Amerikaans commentaar: 18.30. koperkwartet; 18.52: actualiteiten; 19^00: nieuws- 19.15: Regeringsuitzending: „Ver klaring en toelichting"; 19.35: planoduo, 19.48; katholiek signaal, parlementair over zicht en buitenlands overzicht; 20.00: nieuws; 20.05: de gewone man zegt er t zijne van; 20.12: gram.muzlek; 2040: Bra bants halfuur; 21.20: gram.muzlek; 2125: Opbouw in Liefde", causerie; 21.40: Pro menade Orkest; 22.20: actualiteiten; 22.27: gram.muzlek; 22.35: „Als die van ons", klankbeeld 22.45: avondgebed en liturgi sche kalender; 23.00: nieuws; 23.15—24.00: gram.muzlek. Hilversum II (298 M.) VARA 7.00: nieuws 7.15: ochtendgymnastiek; 7.30: gram.muzlek: 8.00: nieuws en weerberich ten; 8.18: gram.muziek; 8.50: voor de huls vrouw- 9.00. gram.muzlek; VPRO 10.00: Thuis", causerie; 10.05: morgenwijding; VARA 10.20: gram.muzlek; 10.30: voor de vrouw; 10.45: alt en plano; 11.05: radlo- feullleton: 11-25: gram.muzlek; 11.35: or gelspel- AVRO 12.00: dansmuziek; 12.30: land- cn tulnbouwmededelingen; 12.33: sport- 13.00: nieuws; 13.15: AVRO-allerlel: 13.20: orkestconcert; 14.00: voor de vrouw; 14.20' kamerorkest, 15.00 boekenschouw; 15.20: gram.muzlek: 15.30: cabaret, VARA 16 00- gram.muzlek: 16.30: ..Zo werkt Nederland": 17.00: Klein koor; 17.20: muzi kale causerie; 18.00: nieuws; 18.15: felici taties.; 13 45: ..Denk om de bocht"; 19.00: gram.muzlek; 19.15: prljzenpraatje: VPRO 19.30: „Een sterk volk", causerie: 19 50: berichten; VARA 20 00: nieuws; 20.05; ge varieerde muziek; 20.50 voordracht. 21 05: verzockprogramma; 21.40: „De Ducdalf"; 22.00: buitenlands overzicht; 22.15: „Zo werkt Nederland"; VPRO 22.40: ..Vandaag", causerie; 22.45: avondwlldlng; VARA 23.00 nieuws:23.15: ..Huwelilk van A tot Z", causerie; 23 3024.00; gram.muzlek. Engelnml, BBC Home Service (330 M.) 12.00 sram.muz12.30: voor de arbei ders- 12.55 weerberichten; 13.00: nieuws: 13 10 gram.muzlek; 13.50; sportuitslagen; 13.55: idem; 14.00: voor de scholen; 15.00: crltleken: 15.45: orkestconcert; 16.30: Quiz: 17.00: voor de kinderen; 17.55: weer berichten; 18.00: nieuws; 18.15: sport: 18.20 lichte muziek; 19 00: hoorspel; 19.20" Ierse muziek; 19.45: Amerikaanse nieuws brief; 20.00: orkest concert; 21.00: nieuws; 21.15: orkestconcert: 22.00: gevarieerd pro gramma; 22 30: causerie; 23.0023.03: nieuws. Engeland. BBC Light Programme (1500 en 247 M.) 12.00: lichte muziek: 12.45: operamuziek; 13.45: voor de kinderen; 14 00: voor de vrouw, 15.00 lichte muziek, 15.30: voor de soldaten: 15.45: orkestcon cert. 16.15: Mrs Dale's dagboek; 16.30: orgelspel; 17.00: hoorspel: 17.30: orkest- concert; 18.15: dansmuziek: 18.45: hoor spel: 19.00 nieuws; 19 25- sportuitslagen; 19.30: orkestmuziek; 20.15: discussie; 21,00: gevarieerd programma; 22.004 nieuws- 22.15: actualiteiten; 22.20: banjo- spel- 23.00; voordracht: 23.15: lichte mui» ziek; 23.5624.00: nieuws. Nordwcstdeutseher Rundfunk (309 M.) 12.00: gevarieerde muziek; 13.00: nieuws; 13.25 orkestconcert; 16.40: opcrettemuz.; 16 45: nieuws; 17.00: klassieke muziek: 18.00: gevarieerde muziek; 19.45: nieuws; 20.05: operamuziek; 22.15: nieuws: 22.351 omroeporkest en koor; 23.05: dansmuziek; 24.00: nieuws; .0.30: dansmuziek; 1.001 weerberichten. Frankrijk. Nationaal Programma (347 cn 249 M.) 12.30: orkestconcert; 13.00: nieuws; 13.45: Idem: 13.50: Israëlische uitzending; 18.30- Amerikaanse uitzending; 19.00: ka mermuziek; 20.00: gram.muziek; 20.50; idem; 21.00: dansmuziek; 23.05: gram. muzlek; 23.4524.00: nieuws. Brussel (324 en 484 M.) 324 M.t 11.45: gram muziek! 12.30: weerberichtenJ 12.32: omroeporkest: 13.00: nieuws; 13.15; orgelspel; 14.00: licht programma; 14.30: schoolradio; 15.45: gram.muzlek; 16.30: huismuziek; 17.00: nieuws; 17.10: lichte muziek: 18.00: gram.muzlek; 18.15: cau serie; 18.30: v. d. soldaten: 19.00: nleuwa 19.30: fllmrevue; 19.50: radlofeullleton; 20.00; orkestconcert: 22.00: nieuws; 22.15: Jazzmuziek; 22.45: balletmuziek; 23.00: nieuws. 23.0524.00: operamuziek. 48-1 M.: 12.05: omroeporkest; 13.00; nieuws; 13.10. 13.30 14.30, 15.00 en 16.15t gram.muzlek: 18.30; koorzang: 19.30: gram. muziek; 19.45: nieuws: 20.00: orkestcon cert: 22.30: gram.muzlek: 22.55: nieuws; 23.04: lichte muziek; 23.55; nieuws. AGENDA DONDERDAG. Gerecht 10: Jongerenorganisatie P. v. d» A. Spr, dr P, S. Pels, 8 uur nam. ZATERDAG: Rapenburg 22: Leerllngenultvoerlng Mu ziekschool M. v. T„ 3.30 uur nam. ZONDAG: Gerecht 10; Eredienst Soefibeweging, 11 uur voorm. DAGELIJKS. Prentenkabinet (Kloksteeg 25): Ten toonstelling van Tekeningen en Goua ches H. M. v. d. Poel. Werkdagen 2—5 uur nam. (tot 17 Juni). BIOSCOPEN. Trianon „September affair" (14 J.). Zondag 2.15. 4.30, 7 en 9.15 uur; overige dagen 2.30, 7 en 9.15 uur. Rex „Haven Marte" (18 J.). Zondag 2.30 4.45, 7.15 en 9.15 uur; overige dagen 2.30, 7,15 en 9,15 uur. Luxor „Het leven gaat verder" (14 J.). Zondag 2.30, 4.45, 7 en 9,15 uur; ove rige dagen 2.30. 7 en 9.15 uur. Lido „Doorbraak" (18 J.). Zondag 2.30. 4.45, 7 en 9.15 uur; overige dagen 2.30. 7 en 9.15 uur. Casino „Het onstuimige blondje" (14 j.) Zondag 2.30. 4.45, 7 en 9.15 uur; overige dagen 2.30, 7 en 9.15 uur. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken te Leiden wordt van Zaterdag 19 Mei 13 uur tot Zaterdag 26 Mei 8 uur waargenomen door Apotheek Van Drlesum. Mare 110, tel. 20406 en de Zulder-Apotheek Lammenschansweg 4. tel. 23553. Te Oegstgeest door de Oegstgeester Apotheek, Wilhelmlnapark 8, tel. 26274.

Leidsch Dagblad | 1951 | | pagina 3