Nederlands elftal bevestigde te Londen zijn faam Tivee hockey-ovenvinningen Frankrijk en Engeland aan zegekar Zwaar bevochten zege (2-1) van Nederlandse hockey-meisjes tegen Ierland Voorlopig Zaterdagelftal speelt 2-2 tegen VSV Oviedo A wint Zeldzaam spannende strijd tussen Warmunda en LDWS de serie draverij DINSDAG 15 MEI Het Nederlandse hockey-elftal heeft in het internationaal tournooi te Twickenham (Londen) zijn faam bevestigd door Zaterdag Frankrijk met 50 te slaan en Maandag Engeland met 32 aan zijn zegekar te binden. De 32 overwinnig van gisteren betekende heel wat meer dan de 50 zege die Zaterdag op de zwakkere Franse ploeg behaald werd. Want de Engelsen, die in de eerste ronde een verrassende nederlaag tegen België hadden geleden, beschouwden de ontmoeting tegen de Oranjeploeg blijk baar als de hoofdschotel en spanden alle krachten in om nu een beter resul taat te bereiken. Zij hadden enige zeer goede spelers in hun elftal. Forster was een gevaarlijk midvoor en Tranter een snel reagerende rechtsbuiten, die bovendien door zijn verdediging goed „bediend" werd met lange passes. In de eerste helft stelde het Engelse aanvalsspel onze verdediging meerma len voor problemen, terwijl de Engelse ploeg in Day een doelverdediger bezat, die herhaaldelijk redding bracht. Zo was de spanning er onmiddellijk in en geen der beide ploegen had zich te beklagen over de gelijke stand (1—1, die bij de rust bereikt was. Na 20 minuten spelen had de Engelse rechtsbinnen Fletcher na een doehvorsteling de score geopend, en 5 minuten voor de rust maakte Kruize gelijk uit een voorzet van Van Heel. In de tweede helft veroverde het Ne derlandse elftal geleidelijk het initiatief. D? verdediging bleef nu over het alge meen de Engelse aanval de baas. de middenlinie, met Loggere aan het hoofd, stuwde goed op en in de voorhoede speelde Van Heel een heel wat betere partij dan Zaterdag tegen de Fransen. Keer op keer bleef hij overwinnaar in zijn duels met links-half Robinson en het gevaar voor het Engelse doel kwam ditmaal in hoofdzaak van de Neder landse rechtervleugel. Na 6 minuten brak Kruize door de Engelse verdediging en scoorde hij. zijn tweede doelpunt (1—2). dat echter'nog niet de overwinning betekende, want niet lang daarna maakte Forster gelijk, toen een door Gouka gehouden bal voor zyn stick kwam (22). De acht minuten die nu volgden be slisten de wedstrijd. De Oranje-ploeg draaide nu op volle toeren, drong de Engelsen terug en schiep zich kansen. Twee d?zer kansen werden door het binnentrio gemist, maar een kwartier voor het einde maakte Esser het win nende doelpunt, dat volkomen door Van Heel voorbereid was (23). De wedstrijd bleef tot het einde toe boeiend, want de Engelsen gaven zich niet gewonnen. Het Nederlandse elftal bleef echter het spel beheersen: het gaf zijn tegenstanders geen kans meer op de gelijkmaker en behield het initiatief. Geen moment bedreigd. De overwinning op Frankrijk was ruim en gemakkelijk. Tegenover vyf Oranje-doelpunten, drie voor en twee na de rust. wisten de Fransen geen enkele goal te stel len. En zü hebben daartoe weinig ge legenheid gehad, deels door hun on systematisch aanvalsspel, maar vooral chor toedoen van de Nederlandse ver dediging, die zich opnieuw zeer sterk en resoluut toonde. De wedstrijd begon in matig tempo en zonder een bepaald overwicht van een der ploegen Dit was kennelijk een pe riode, waarin de Oranjehemden de kracht hunner tegenstanders verkenden en zich inspeelden op het enigszins rulle veld. Maar toen het eerste kwartier voorbij was, werd het duidelijk, dat de Nederlanders hun tegenstanders de baas waren in tempo, stickvoering en tactiek. Tot aan de rust duurde hun meer derheid voort en drie doelpunten waren het resultaat: het eerste gescoord in de 17de minuut door Esser. het tweede in de 22ste minuut door Kruize uit een lange corner, het derde in de 2aste mi nuut gemaakt door Van der Valk. na dat een der Franse backs een voorzet half onderschept had. Met die veilige voorsprong op een te genpartij. die zich niet bijzonder ge vaarlijk had getoond, scheen de Oranje- ploeg het na de rust kalm aan te leggen. Wel bevond de bal zich meestal op de Franse helft en wel zagen we indivi- auele-staaltjes van fraai hockey, in de voorhoede vooral van Kruize en Esser. maar als geheel was de Nederlandse ploeg bepaald minder dan in de eerste speelhelft, toen de snelle, verrassende aanvallen het Engelse publiek meerma len tot geestdrift had gebracht. Nu. na de rust. was alles veel minder afgewerkt, minder bezield, en het pleit niet voor de kracht van het Franse elf tal, dat het zich ook onder deze om standigheden vrijwel geen kansen wist te scheppen. Na 25 minuten was het Esser, die na een mooie ren het vierde doelpunt maakte. Van toen af was de wedstrijd weer meer het aankijken waard. Op nieuw bedreigden de Nederlanders keer op keer de Franse kooi. Het spel moest enkele minuten on derbroken worden, toen doelman Zizine de door Loggere Ingeschoten bal tegen het hoofd had gekregen. De Fransen d'eden krampachtige pogingen om een tegenpunt te scoren, maar al hun zwoe gen was vergeefs. Toen in de laatste minuut Kruize uit een straf bully de eindstand op 5—0 bracht, had het Nederlandse elftal een wedstrijd gewonnen, waarin het geen ogenblik ernstig bedreigd was geweest Uitslag had net zo goed andersom kunnen zijn Een Nederlandse dameshoclceyploeg zonder noemenswaardige uitblinksters heeft Zaterdagmiddag in het Wagenerstadion te Amstelveen het nationale Ierse dameselftal een 2—1 nederlaag toegebracht. Hoewel deze zege zeker verdiend was, had de uitslag net zo goed andersom kunnen zijn. Onze dames hadden gedurende vrijwel de gehele wedstrijd een licht overwicht, maar de in verhouding in aantal mindere Ierse aanvallen vormden een groter gevaar voor de Nederlandse veste, omdat zij dikwijls het karakter hadden van snelle en verrassende uitvallen. Daarbij wekte vooral het uitermate licht lopende Ierse meisje Maeve Shankey, linksbuiten, de bewondering van het nog geen 1000 man tellende publiek op. Met verbazingwekkende snelheid en handigheid, gebaseerd op grote stick- vastheid en spelinzicht, wist zij her haaldelijk Noortje Buurman-Buisant t.e passeren en Emy BaekerLoeb, die overigens nog steeds als rustige en even eens bijzondere "stickvaste back een der pijlers van onze damesploeg is, kwam tegen haar snelheid tekort. Dat er voor de rust niet gescoord werd, was ten dele toeval, want enkele malen hielden zowel Jo Jurissen als de Ierse doelverdedigster Elisabeth Lam bert slechts met. kunst en vliegwerk en ten koste van hoekslagen haar doelen schoon. Na de rust was de wedstrijd iets min der aantrekkelijk dan te voren, doch 3 doelpunten compenseerden dit voor het publiek. Verdiende Rouwkoop-zege. Toen een ieder zich reeds met een gelijk spel tevreden stelde, beging de Teylingen-midvoor één minuut voor tijd een fout op het middenveld, aan voerder Jongen gaf een afgemeten pass naar midvaar Brinkman, die op zijn beurt de bal kundig doorschoof naar Boendermaker. Deze reageerde zeer snel en met een lage, harde schuiver gaf hij de Teylingen-doel- man Hooymans het nakijken en daar mee was de zege veilig gesteld. Was het einde sensationeel, het begin was niet anders. Direct is Rouwkoop in de aanval en als Jansen een fraaie pass geeft naar rechtsbuiten Makking. snelt hij door de Teylingenverdediging en zijn scherp schot is raak. Ook Teylingen zit niet stil en met uitstekend opgezette aan vallen weet zij de Rouwkoop-verdedi ging lastige ogenblikken te bezorgen. Snel golft het spel heen en weer. maar door een iets betere techniek worden de aanvallen van de gisten gevaarlij ker en als rechtsbuiten Dofferhof de bal goed krijgt toegespeeld, lost hij een hard schot. Doelman Slegt stompt het leer nog wel tegen de lat. maar de terug springende bal wordt toch over de lijn gewerkt. 11. Na de rust zien wij hetzelfde spel- beeld en voor beide doelen doen zich hachelijke situaties voor. Hoewel Tey lingen bij de uitslag geen belang meer had, stelde zij alles in het werk om op de beide punten beslag te leggen. Onder grote spanning naderde het ein de met het reeds hierboven vermelde sensationele slot. waardoor Rouwkoop als overwinnaar uit het veld kwam. QUICK BOYS VERKOCnT HUID VAN BEER TE VROEG Gisteren speelde Quick Boys een ■vriendschappelijke wedstrijd tegen de tweede klasse Leerdam. Ondanks het gure weer was er veel belangstelling. De thuisclub had eerst het voordeel van de straffe wind en al direct kreeg De Vreugd een schitterende kans die hij echter mistte. Een lange pass bracht v. d. Oever vrij voor de snel uitgelopen keeper, maar hij tikte zeer beheerst de bal over de doelman heen. Een serie vinnige schoten van Zan-d'oergen gin gen net naast of over en het was Ver does die dichtbij doelpuntte. 20. Een ver schot van Van den Oever, via de staander bracht de stand op 30, en daarmee dacht Quick Boys de wedstrijd gewonnen te hebben. Dat liep echter anders. Nog voor de rust werd uit een vrije schop de score teruggebracht, tot 31, terwijl na de rust Leerdam eerst met 63 de leiding moest, nemen voor Quick Boys weer een beetje ging voet ballen, En toen de achterstand nog ver kleind werd tot 64. de overwinning gaven de gasten zeer terecht niet meer uit handen. Het Nederlandse overwicht was bij na verdwenen en hot verwonderde niemand, toen Maeve Shankey, die inderdaad de ster van het Ierse team bleek te zijn in deze match, na een snelle ren in de slagcirkel een ver vaarlijk schol loste, dat wel is waar eerst nog door spil Corrv Nagel werd gestopt, doch toen toch tot een doel punt leidde. De bal sprong terug naar het Ierse meisje, dat er opnieuw haar stick achter zette en onhoudbaar doel puntte (01). Met meer energie begonnen de Neder landse meisjes voor de gelijkmaker te veohten, die 7 minuten later werd ge scoord. To GoetJng, die ook voor rust al getoond had tot een der beste speel stere van de ploeg te behoren, gaf een fraaie voorzet van de linkervleugel, waaruit Marjolein Francken de bal van dichtbij iii het Ierse doel wist te wer ken (11). Gedurende de laatste 20 minuten wa ren onze dames weer de sterkst en. Zij liepen eohter vrij dikwijls in de bui- tenspelval en bovendien wisten de Ierse aanvoerster en linksback Gwen Jack son, die bij iedere aanval helemaal mee naar voren trok, aanvankelijk verdere doelpunten te voorkomen, al gesohiedde dit juist als voor de rust ten koste van een drietal strafcorners. Uit de laatste, aangegeven door Frieda Brouwer en gestopt door Corrie Nagel, joeg Elly Blekemolen in de 26ste mi nuut de bal met een flitsend sohot in de touwen, waarmee Nederland een zwaar bevochten, zeker verdiende, doch niettemin vrij gelukkige 21 overwin ning had behaald. Archipel kampioen door gelijk spel tegen ASC. In een prettige en sportieve ontmoe ting. waarbij ook verdienstelijk spel ten beste werd gegeven, heeft Archi pel het tegen het bezoekende ASC niet verder dan een 22 gelijk spel weten te brengen. Het was echter ge noeg voor het kampioenschap, dat ook inderdaad bij de sterkste ploeg van deze afdeling terecht kwam. Rood-Zwart. met Invallers voor Van Nierop en Wolterink Arend en v. d. Spek speelden nu mee en daardoor Veughel als verdienstelijke stopperspil, hield in de eerste helft, toen de Hage naars met wind mee speelden, goed stand en geen der partijen vermocht dan ook tot scoren te komen. Na de rust was het eerste doelpunt voor Archipel, doch direct na de aftrap loste Vreeken een keihard schot, dat de Haagse keeper te machtig was. Verschillende aanvallen zette ASC na deze gelijkmaker op touw, doch lat en paal brachten redding voor Archipel. Een penalty tegen de Leidenaars werd goed gehouden door Mulder, doch even later kwam toch een zij het vrij ge lukkig tweede doelpunt voor de thuis club tot stand. Nadat ook Aniba nog was uitgevallen, bracht ten slotte De Troye de eindstand op 2f. LFC en TYBB delen de punten. Iemand, die niet bekend was met de stand van de competitie, zou zeker gedacht hebben, dat er in de ontmoe ting TYBBLFC gestreden werd om de leiding van de afdeling zo fana tiek en enthousiast, doch sportief, werd er gevoetbald. De 33 uitslag bij het eindsignaal was dan ook loon naar werken. De strijd in het veld ging gedurende de 2 x 45 minuten gelijk op Goed wer den de aanvallen opgezet, Na 10 minu ten spelen wist de Haarlemse midvoor uit een voorzet van links in te schieten. LFC diende direct van repliek, doch Van Meeteren werkte, voor een leeg doel!, de bal nog net langs de verkeerde kant van de paal. Na 25 minuten wist echter Herreur met een kopbal gelijk te maken. De Haarlemse rechtsbinnen spurtte di rect daarna in z'n eentje over het gehele veld en zijn schot was raak (21). Bij een goede aanval van de Kanaries, wist Nagtegeller echter voor de rust met een beheerst schot, de partijen weer op ge lijke voet te brengen. Na de hervatting werd er weer fana tiek aangepakt en het waren weer de Haarlemmers, die het eerst de leiding namen, teen Duffels bij het wegwerken tegen een tegenstander aanschoot en de bal in het verlaten doel rolde. LFC gooide er nog een schepje op en een kwartier voor tijd bracht Eradus, na goed aangeven van Neuteboom, de schaal weer in evenwicht. Er deden zich aan beide zijden nog .spannende momen ten voor, doch gedoelpunt werd er niet meer. Alphen faalde in Vlaardinsien. Alphen moest in Vlaardingen tegen De Hollandiaan de strijd a,anbinden met twee invallers voor doelman en rechtsbuiten. Verkeerd zou het echter zijn de 71 nederlaag geheel aan deze invallers te wijten. Het gehele elftal faalde over alle linies, wellicht dat Van Doorn als rechtshalf nog de minst slechte was. Ter verontschul diging kan gelden, dat het keiharde, effectvolle veld, waarop geen gras aanwezig was, goed veldspel vrijwel onmogelijk maakte. Doordat de voorhoede aan de ene kant verzuimde de kansen te benutten en de Alphen-achterhoede een volkomen off day had, verwonderde het niemand, dat de stand na een halfuur spelen reeds 30 vcor de thuisclub was. Hol landiaan scoorde nog eenmaal, terwijl Davelaar met een der aohterspelere van Hollandiaan de bal in het net wist te schuiven, 41. In de tweede helft zette Alphen, gesteund door de harde wind, een of- fenshief in, dat het beste deed ver- waohten. De voorhoede verzuimde ech ter harnekkig de geboden kansen te be nutten en doordat de achterhoede van Alphen de fout maakte de thuisclub te gaan insluiten, was er vrijwel geen doorkomen aan. Aan de andere kant gelukte het de Vlaardingers uit. een drietal doorbraken nog evenveel doel punten te maken, zodat het einde kwam met een smadelijke 71 nederlaag voor de Rijnstreek-bewoners. „Generale" beantwoordde niet aan het doel Afgezien van het vrij gunstige 22 ge- f tot de rust gelijk. Bauw had zich ia f lijke spel heeft de wedstrijd, die het rust nog maar net opgesteld of hij ri.' voorlopige Nederlandse Zaterdagmid- j al van dichtbij gepasseerd. 2—1 dagelftal tegen V.S.V. speelde, niet aan gaf hij de zaak niet meer uit'handr het doel beantwoord. Voor deze ..ge- hoewel V.S.V. er heftige pogineei nerale repetitie" immers moest het Za terdagmiddagelftal uitkomen met in vallers voor linksbuiten rechtsback en midvoor. Daardoor kon men uiteinde lijk niet bepalen, welke kracht het elf tal kan opbrengen, terwijl ook het ploegverband onder deze omstandig heden te lijden had. Op het laatste moment'ontving Zand bergen van Quick Boys berirht om te spe.en en kreeg hij de plaats van links buiten toegewezen, terwijl in zijn club rechtsbinnen speelt Hij maakte wat er van te maken viel, maar de kracht van de aanval werd er natuurlijk door ge remd. Naast hem speelde Loosman een zeer zwakke partij, zodat van de linker vleugel heel weinig uitging. De rechter vleugel. gevormd door Van Veelen en Lagendijk was wel beter, maar had ook vele tekortkomingen De middenlinie j Ondanks deze handicap" werd er. was eveneens zwak. behalve Schaap, die voor de rust. aantrekkelijk gespeeld q eerst een sublieme linkshalfpartij ten 1 1 - beste gaf en het laatste half uur op de sp.lplaats eveneens ruim voldoende haalde. De Best bleef beneden zijn club- vorm, terwijl de keuze-commissie het nogmaals probeerde met Hoevers. nu op de rechtshalf plaats en ook nu weer was het een fiasco. Na de rust- werd hij ver vangen door Leonhard en dat was een verbetering. De achterhoede was ver zwakt, doordat Wilhelm niet speelde, terwijl Spin het lang niet slecht deed. rust en daarmede waren de Sassend heftige pogingen*. deed. Ook de Velser keeper hield -- doel lange tijd schoon. Zandbergen k een maal een vliegend schot, maar a bal suisde net over de lat. Vlak voork einde wist Van Veelen uit een corte- genomen door Lagendijk met een m sohot gelijk -te maken 2—2, met stand ook het einde kwam. Zaterdagcompetitie K.N.V.B Een miniem Pmksterprogran^, bracht de volgende competitie-uit^, gen: Usser Boys—Ornas *2—1. den—Ter Leede 1—3 en CSVD-d" Haghe 0—2. LISSER GOYS WON VAN ORNAS. Met maar liefst zes invallers risten de Lissenaren van het bezoekende 0r" nas onder Lagendijk te winnp kwam Om as met 10 voor te In de tweede helft ripvj de Vo??:-- uit een vrije schop de gelQbnafe waarna Maarsen het winnende doi- punt voor z'n rekening nam. MAT SPELEND TER LEEDE Zonder veel overtuiging heeft technisch veel beter Ter Leede in Wok den „op haar slofjes" gewonnen. Nies wenhuis en Harskamp scoorden voor d Van Maanen krijgt zijn leeftijd tegen en I we geloven, dat hij dit jaar voor het laatst de oranjetrui zal dragen. In het doel speelde voor de rust Woudsma en na de hervabtng Bauw. Het zal voor de keuzecommissie een probleem worden, wie zij a.s. Zaterdag onder de lat zal zet ten, daar beide keepers even goed waren. Ten slotte de midden voorplaats. Han gende het onderzoek had men Zaterdag Van den Oever niet opgesteld. Nu speel de Heinen midvoor en hoewel hij niet bepaald onvoldoende was, hij is niet zo bewegelijk en niet agressief als v. ü- Oever. We zullen moeten afwachten wat de strafcommissie deze week zal beslis sen. Van deze uitspraak zal het afhan gen of Van den Oever Zaterdag meer zal spelen of niet. Als ploeg was V.S.V. natuurlijk betel en vooral de jeugdige rechtsbuiten v. d. Kuil viel op door zijn sublieme spel. De wedstrijd was nauwelijks aangevangen I of Hemen had uit een verre uittrap van i Woudsma de bal te pakken gekregen en met- de midhalf van V S V. op zijn hie len. knalde hij het leer in de uiterste benedenhoek. De vreugde was echter van korte duur, want 5 min. na dit doel punt had de V.S V.-midvoor door een mers in feite tevreden. Toen echter minuten voor het einde Woerdens !hh- binnen doelpuntte, maakte Danniis k toch voor alle zekerheid nog mul 31 van. Voor de beker won A.R.C. mei *-t van Leiden. Monsterzege van Alphia. De Alphia-voorhoede bleek tegea het bezoekende Gouderak uitsteken! op schot. Niet minder dan neger, gaten werden in het Gouderaksc nel geschoten. waartegen dc gasten slechts één treffer wisten te noteren. De bezoekers brachten er bit-ter we mg van terecht en al spoedig bleek, dat Alphia het deze middag niet al te zwaï zou krijgen. Rijsdam opende de score en wist deze ook op 20 te brengen, waai na De Jong, A. Roest en C. Achthovea nog voor de rust ieder wisten te doe! punten. In de tweede helft kwam Gouderak iets meer in de aanval, maar tot c« punten bracht zij het niet Bij Alphia viw w w lukte dit beter en met een tweetal jn- j fout in de achterhoede gelijk gemaakt op 11. Beide keepers lieten daarna enige I mooie staaltjes zien, maar de stand bleef Courses te Duindigt Narciso van Zora klopt Morning Star. De^ Pinkstermeeting op Duindigt van Zondag j.l. trok grote belangstel ling. De velden waren over het al gemeen klein, doch de strijd was er niet minder hevig om en veelal werd deze pas op de streep met een neus- of halslengte beslist. Pikeur Gcersen had geen gelukkige dag en kon het niet tot een overwinning brengen. Direct na de start van de draverij om de Fernando-prijs veroverde In 't Veen met Olga S de kop, doch spoedig nam Geersen met Orloff, ondanks een fout van deze, de leiding over. Op het doel afgaande ontspon zich een zeer spannende strijd, waaruit tenslotte de enthousiaste Flip Knijnenburg met Nuni Brewer als winner te voorschijn kwam. De eerste afdeling van de seriedra verij, voor merriën, werd een overwin ning voor Mary Reynolds met de leer ling Hylkema, die 20 M. ontheffing kreeg. Van de kop vertrokken kon nie mand de leidster bedreigen en uit de felle strijd om het tweede geld kwam Nannie Gregor met In 't Veen het eerst over de streep. De aanvankelijke favo riete Olga Pluto werd onoordeelkundig over de baan gebracht en eindigde als derde, De tweede afdeling, voor hengsten en ruins, gaf een zeer spannende eind strijd. Na het vallen van de vlag voerde Uit de afdeling Leiden Op het prachtige Warmundaterrcin heeft Zaterdagavond ccn record aan tal bezoekers genoten van het vaak uitstekende spel zowel van de Leidse als van de Warmondse ploeg. De 1-1 uitslag heeft tot gevolg, dat de span ning er tot de laatste competitiedag inbiyft. Oranje Groen kreeg op eigen terrein van DOSR een lesje in de vorm van een 18 nederlaag, terwijl Rijpwete- ring zich enigszins herstelde door te gen het bezoekende Foreholte met 33 gelijk te spelen. LDWS had in de belangrijke ontmoe ting tegen Warmunda het eerst de wind in de rug en wellicht hierdoor ge steund ook het beste van het spel. En kele aanvallen werden ondernomen, maar de stevige, sportief spelende War- munda-achterhoede wist daar we 1 raad mee. De snelle Warmunda-voorhoede kwam er aanvankelijk niet aan te pas, mede door het prima werk van links achter Rosbergen en stopper Philippo. Ongeveer tien minuten voor de rust kreeg J, v. d. Weijden de bal goed aan gegeven, een snelle ren volgde en met een prachtig doelpunt gaf hij onder groot gejuich van de Leidse aanhang zyn elftal de leiding (01) Direct daarop was het bijna weer raak, toen de linksachter van War munda, finaal over de bal „maaide" er J. v. d. Weijden opnieuw een kans kreeg. Op het laatste ogenblik werd hU echter zodanig gehinderd dat zijn schot faalde. In de tweede helft is het uitgezon derd enkele korte periodes vrijwel steeds een strijd geweest van de War munda-voorhoede tegen- de Leidse ach terhoede. Warmunda probeerde het -telkens weer met snelle aanvallen, meestal geleid via de vleugelspelers. Het gelukte de linksbinnen tien minuten voor het ein de om de alleszins verdiende gelijkma ker te scoren bij een algemene aanval op het LDWS-doel. (11). Ook daarna deden zich nog enkele goede kansen voor de Warmonders voor, maar steeds was er een Leidse speler, die een doel punt wist te voorkomen Het slot kwam nog met een aanvallende Leidse ploeg, die echter niet genoeg kracht meer kon ontwikkelen om nog verontrustend te worden voor de thuisclub, zodat deze door scheidsrechter Hillebrand uitste kend geleide wedstrijd in een 11 ge lijk spel eindigde. DOSR scoorde er bij Oranje Groen lustig op los, vooral toen In de tweede helft, die met een 01 voor de Veners begon, de Leidse doelman aan zijn hand geblesseerd werd en moes>t uit vallen. De eindstand werd 18, terwijl W. Jordens de eer voor Oranje Groen redde. Rijpwetering schijnt thans met haar verjongde ploeg wat in gespeeld te ra ken. tenminste de 33 uislag tegen Foreholte wijst wel ln die richting. VALKENBOYS MET VLAG EN WIMPEL OVER DE EINDSTREEP Valken Boys, kampioen van de eerste klasse van dc Zaterdagmiddagcom petitie van de Afdeling heeft door een 1-2 zege tegen Sleutels dit kam pioenschap nog eens extra onder- AFDELING LEIDEN LDWS 1' SVLV IJ Alph. B. li, 4V1J| Foreholte 17 18 ZLC Koudek. Rouwk. Sleutels (Zondag) Or Groen 17 18 DOSR 16 16 St.w B. 18 14 Rijpw. 18 11 ZLC 18 5 (Zaterdag) PBOV 13 14 Oegstg. 14 13 Woubr. 14 8 Hw. Boys 14 1 streept. Met drie punten voorsprong op Koudekerk zijn de Valkenburgers de eindstreep over gegaan. In de laatste wedstrijd smaakte Hazers- woudse Boys liet genoegen het eerste en enige punt in dit seizoen binnen te halen. Rouwkoop - met een aantal Invallers - moest dit puntje afstaan. Valken Boys had zich bij de rust door doelpunten van De Zwart en Ou- wersloot reeds van een 02 voorsprong verzekerd, maar toen Sleutels in de tweede helft deze voorsprong verklein de (12>, kwam de zege toch nog wer kelijk even in gevaar. De Valkenburgse achterhoede wist het echter te klaren, zodat toen het einde daar was ce kam pioenen zich konden gaan opmaken voor de ontvangst in Valkenburg. Deze was allerhartelijkst. Er was mu ziek van het plaatselijke muziekcorps en in „Het Wapen van Valkenburg" werden het elftal en de leiders offici eel verwelkomd en zaten spelers en be stuur met dames aan voor een maaltijd Prettig deed het aan, dat ook Bur gemeester A. C. de Wilde en ae beide wethouders S. Poot en N Ouwersloot alsmede de voorzitter van de Afdeling, de heer W. Caro en de heer Blank- waardt aanwezig waren. Lord Toddington het veld aan, gevolgd door Menno Dynamic en Keesje Axkit. Deze volgorde bleef lang gehandhaafd. In het rechte eind kwamen tenslotte de kanspaarden, Oviedo A, die een fout had gemaakt, en Mr. Fried naar voren. Oviedo A, bestuurd door de succesvolle Siem van Leeuwen, stak zijn neus juist iets eerder voorbij de eindpaal, zodat deze, in dezelfde tijd, als Mr. Fried, zegevierde. In de finale, waarin 8 paarden start ten, voerde Mary Reynolds lange tijd het veld aan. Daarna kwam Geersen met Leonidas G naar voren en het leek dat deze de course ging winnen. De jonge Siem van Leeuwen reed echter met dc in uitstekende vorm zijnde Oviedo A zulk een schitterende finish, dat Leonidas tenslotte met miniem ver schil het hoofd moest buigen; Mary Reynolds werd derde In de laatste draverij nam Geersen met dc favoriet Moining Star de lei ding. Miss A. gereden door J. v. Leeu wen Jr., vloog met kortebaanspeed op het koppaard af en dit. tweetal voerde lange tijd met wisselend succes de strijd om de leiding. Na een galoppade van Miss A nam Narciso van Zora met Jan Wagenaar, van hetzelfde entrainement, de strijd over en in de zeer spannende finish zegevierde de Narciso-zoon met een uiterst kleine voorsprong. Slechts 4 paarden startten voor de met f. 1000.gedoteerde hengstcn-pro- ducten-rcn. De favoriet Tosto met Del- brassinne in het zadel was verreweg de sterkste en behaalde een zekere over winning. Brandal met Decroix werd tweede, terwijl Filou. gemonteerd door Bragard, die veel vertrouwen genoot, in het geheel geen rol speelde. In de merriën-producten-ren, even eens met een eerste prijs van f. 1000. stelden zich zes paarden onder de hoede van de starter. Bellatrix, met Pex, nam de kop, gevolgd door Bella met Rance. In dc eindstrijd zegevierde toch de favoriet Tinka, met Pije in het zadel. Young Saïda, gereden door Van Dijk, werd goede tweede. De schimmel Phroso, die na de eerste valse start was uitgebroken, nam in dp laatste ren de leiding met Mount Coote aan haar zijde. Aan de overkant bij de laan Jochems schoof het veld ineen en in de felle eindstrijd zegevierde Tsatli, met v. d. Kraats; Majesto werd twee I en de favoriet Marjoletta derde. Fernando-prlJs, afstand 2100 M. 1. Nuni Brewer (Ph. Knijnenburg) 3.11.8 (1.29.6): 2 Orloff; 3. Oiseau. Toto: w.: f. 4.60; pl.: i f 2.60, f. 1.50, f. 1.60; gek.; f. 8.80; cov I f. 7.80. Fanfare-prijs, afstand 1840 M.le afde ling. 1. Mary Reynolds (H. A. Hvlkema) 2.42.3 (1.29.2); 2. Nannie Gregor:'3. Olga Pluto. Toto: w.: f 1.80, pl.; f. 1.40, f. 4.30, f.180 gek. - f.11— cov.: f,18.20. Flambeau-prys, afstand 1840 M.: 2e af deling: 1. Oviedo A (S. J. van Leeuwen) 2.39 5 fl.26.7); 2. Mr Fried; 3. Norbert M. Toto: V/.; f 3.80, pl f 1.60. f. 1.50, f. 510: gek.: f.7cov.: f. 4.80. Florlda-prljs, afstand 2100 M. 1. Oviedo A (S. J. van Leeuwen) 3.03.3 (1.27.3); 2. Leonidas G; 3. Mary Reynolds. Toto: w.- f. 2.90; pl." f. 1.60; f.2 f,1.80; gek.: f. 10.80; cov.: f. 5.80. Fortuna-prys. afstand 2160 M. 1. Nar ciso van Zora (J. Wagenaar) 3.00.2 (1.24.2): 2. Morning Star; 3. Moquette de la Malre B. Toto: w. f. 3.90; pl.f. 1.10, f. 1.10; gek.: f. 2.30; cov. f. G.60. Hengsten-productenren. afstand 1600 M. 1. Tosto (F Delbrasslnne) 1.478; 2. Bran dei: 3. Aman. Toto: w f 1.50; pl.f.20. f. 1.60; gek f 6 30; cov. f. 3.30. Merrier-productenren. afstand 1600 M. 1. Twlnka (H. PIJe) 1 50.6; 2. Young Salaa; 3. Bellatrix. Toto: w.: f.170; pl.: f. 1.40; f. 2.60. gek.: f. 6.60: cov.: f. 5.40, Fldelio-prljs. afstand 2000 M. 1. Tsatli (H J. van der Kraats) 2.28.8: 2. Majesto; 3. Marjoletta. Toto.: w.: f.4 90; pl.: f. 1.40, f. 1.70, f. 1,20; gek.: f. 14.60; cov.: f. 7.10. te brengen, waarna De Hertog er M van maakte. De Gouderakse midvoor /scoorde daarna tegen, waarna Alphia er no? een op de lijst bracht, zodat het eind kwam met een 9—1 zege voor de 0m« jehemden. O', er mag zijn. Lisse-aanval zeer doortastend. In een zeer spannende wedstrijd boeit Lisse de returnwedstrijd tegen Lug dunum op fraaie wijze gewonnen dank zij vooral het doortastend spel van haar voorhoede. Reeds spoedig na het begin Meyer met een keurig doelpunt Lisse leiding te geven. Eerst na geruime t werd de stand gelijk door Rede!, óre doelman Ruigrok kansloos p3ssee; (11). Maar onmiddellijk had Lisse op nieuw succes door uit een vrije schop, welke G. v.d. Berg ineens keihard ra schoot langs de verraste Van Ouud> hoorn. Vlak voor de rust wist Paa/js de partijen weer op gelijke voet brengen. In de tweede helft waren ploegen lange tijd aan elkaar gewaag en de verdediglgingen lieten zich vaa hun beste zijde zien. Tien minuten voor het einde viel de beslissing ten gunst; van Lisse. toen na een prachtige san- val van de gehele Lisse-voorhoede v. d. Berg uit een snelle pass het derde doelpunt scoorde. Het slot was zeer spannend, maar dank zij het uitste kend werk van doelman Ruigrok kon Lisse de overwinning veilig stellen. Meerburg en VVSB speelden gelijk. Meerburg startte met Owel op linksbinnen en Van Weizen op de spil plaats. Eerstgenoemde ontpopte Ëca deze middag tot de motor van de aan val, maar Van Weizen bekoorde ons maar matig. Onmiddellijk na de aftrap ontwikkelde de thuisclub een fel offen sief en in deze periode had keeper Kor tekaas enige keren zeker niet over ge luk te klagen. Na ruim een kwartier spelen vas het Romijn, die van een weifeling of I Bavo-dcfensie profiteerde en met ef" beheerst schot de score opende, witzwarten bicven in het offensief maar uit een uitval bracht midvoor van Gilswyk de partijen op Pel'J« voet. Even voor rust gaf Owel uil een pass van dc overigens wel wal traaf spelende Th. Zandbergen de gasthe ren weer een 21 voorsprong. Na de hervatting wogen de aardig tegen elkaar op. Het was Gilswyk, die uit een corner van C. rijnen de bal in de onbeschermde u ker bovenhoek kopte. Even later sp» de een VVSB-back de bal onnodig w- de hand in het beruchte gebied en strafschop werd door F. onberispelijk benut. Meerburg wide ii nu wat kalmer gaan doen, maarv,n roodbaatjes d ach ter en anders over. Gilswijk bracht na missen van v zen. de hattrick op zijn naam en «u gelukte het H. Marijnen met eeowj" schot, waar de allesbehalve betrouwo Pelk geen hand naar uitstak de s*3-- op 3—4 te brengen. Uit een doehvorsteling Zandbergen eohter weer geW* FESTIVAL OF BRITAIN. In het kader van het Festival of Bn tain zijn de volgende wedstry,r;chi4i speeld: Stoke City-SVV 2-1: Town—Sparta 2—3; Wycombet waj* rers—Wagen in gen 2—2: V_i Wit 1—3; Leyton Orient—R£H,L7on Colchester UnitedEDO 3—0; J. Town—SVV 3—2; Hereford VVV 5-1; Bristol Rovers—RCH Q Leeds UnitedHaarlem 2—0, Wageningen 1—5: Swans®aHLhafl Eindhoven 21; Valton and «er- —Hengelo 5—1,

Leidsch Dagblad | 1951 | | pagina 4