Dierenpark Wassenaar maakt zich weer op voor nieuwe seizoen Eau de Cologne DE OTILLE PINKSTEREN DUBBEL FEESTELIJK DIT JAAR Duitse grond in ons land voor Nederlandse boeren en de geheimzinnige Kluizenaar Radio-programma )j!i Jaargang LEIDSCH DAGBLAD Donderdag 10 Mel 1951 Tweede Blad No. 27298 Jegering blijft op haar stuk I Vergeefs verweer van Roolvink (KVP). Lfl on2e parlementaire redacteur) iftotten over de kwestie van het lijk vermogen zijn nog niet ge- Z'-i Gisteren heeft de Tweede Ka- weer de hele vergadering aan II Het eerste der beide betrokken «ntserpen namelijk dat tot wijzi- n aanvulling van de artikelen 2 Fran het „Besluit vijandelijk ver in" werd z. h. st. aangenomen. -Vliet tweede wetsontwerp, hou- Saelen met betrekking tot de «amine van het vijandelijk vermo- Jiiaging van enige bepalingen fv V" tal heden worden beshst. V' echter moet er nog verder wor- V beraadslaagd over een amende- r.Roolvink tot teruggave van het t genomen vermogen aan vrou- I van geboorte Nederlandse, aS onderdaan zijn uitsluitend „pad van haar voor 10 Mei geslo- Fhuwelijk. En ook moet eerst nog dal gestemd over een amendement i om de mogelijkheid tot het j van ontvijandingsverzoeken "te laten tot de wet in werking m' laatste amendement is vooral Cvld als tegemoetkoming aan de ttnamde grensboeren, voor wie ge- Jrie Katholieke afgevaardigde zich [bijmder heeft ingespannen. Dins- t bad ook de heer Terpstra (A.R.) [gunste van die Duitse boeren ge- tien en het amendement-Roolvink fc coor Kath. en A.R. gelijktijdig ge- fcdat al bij de algemene beraadsla gen «l de replieken dit punt uitvoe- f Tss besproken, diende de heer Rftini een motie in tot het aanne- V van een milde houding jegens die feboeien inzake de confiscatie hun- |rh Nederland gelegen landbouw- EÓ. JBnlster Mulderfje van Justitie - die Wh in zijn maidenspeech een krach- jtif woordvoerder toonde - zcide dat, Ktreen de heer Roolvink beoogde, jnclisch neerkomt op het terugge ven der landerijen zonder toetsing nn het gedrag der eigenaren. Dit ion onbillijk zyn en in strijd met het [Xederiands belang. Hoe zijn ze aan die gronden gekomen? In de derti- Ktr jaren, toen onze boeren uit ar moede genoopt waren ze te verkopen. Als die Duitsers zo „goed" zijn ge west in de oorlog, dan moet dit b\j Ide ontvijanding ten toets komen. [Ook premier Drees, optredend voor luister Stikker, verzette zich fel te llen de motie. Onze confiscatie steunt [t? het te Parijs genomen besluit der illieerden. Maar in Bonn hebben Ie Duitsers alleen tegen ons herrie imaakt en beweerd, dat wij handel- i in strijd met het Landoorlogs- rt;Iemciit. Een internationale wet, de Duitsers blijkbaar nu pas ont- kkt hebben, want in de oorlog heb- a ze haar met de voeten getreden! ffedat de heer Roolvink onder vaak Ice interrupties voor de vierde en j.'ce maal het woord had gevoerd en Tendeloo (Arb.) zich namens r fraotie tegen de motie had uitge ven, trok de voorsteller zijn motie in. Maar zijn bovengenoemd amende ment om aan die boeren alsnog gele genheid te geven, een aanvrage tot ontvijanding in té dienen, bleef hij handhaven, niettegenstaande ook hier nfej. Tendeloo aankondigde, dat haar fractie zou tegenstemmen. De minis ter zeide, dat hierdoor zeker nog 1000 a 2000 verzoeken zouden binnenkomen, waardoor de afd. Rechtspraak van de Raad voor Rechtsherstel een jaar lan ger zou moeten werken. Ten aanzien van de met Duitsers, voor de oorlog, gehuwde Nederlandse vrouwen verklaarde de heer Mulderije, dat ook zij een aanvrage tot ontvijan ding hadden kunnen indienen. Het amendement Roolvink zou het hele systeem van het Beheersinstituut ont wrichten. Mej. Tendeloo (Arb.i wilde alleen opkomen voor de ..goede" Nederlandse vrouw, die met een „foute" Duitser was getrouwd. Daarom was zij te gen het veel te ruime amendement. Dat bedoelde vrouwen ook ontvijan ding konden verzoeken, wist spreek ster niet. Een reden te meer om de sluitingster mijn iets uit te stellen. De heer Roolvink beriep zich bij de verdediging van zfjn voorstel op het standpunt van de vroegere Minister van Justitie Wijers en op de in België gevolgde gedragslijn. Bij de beraadslagingen in eerste in stantie had premier Drees betoogd, dat het geen zin heeft, de fictie van het voortbestaan van een oorlogstoe stand te handhaven. De Kroon kan verklaren, dat de oorlogstoestand is be ëindigd, al staat dat niet met zoveel woorden in de Grondwet. Een commis- sie onder prof. Francois heeft de rege- 1 i ring ten deze geadviseerd. En de zaak is tijdig in de Kamer gebracht, om ook I haar oordeel ten deze te vernemen. Minister Mulderije vond, dat wij als I klein cn uitgeplunderd land niet wij zer en royaler moesten zijn dan onze grote geallieerden. Deze ontvijanding is trouwens zeer mild. Inzake de grensboeren zal de regering voor-1 zichtig te werk gaan. Dc herverka veling der gronden heeft aan de grens in Limburg zegenrijk gewerkt. Tal van kleine Nederlandse boeren hebben nu een menswaardig, z\j het sober bestaan gekregen. Minister Lieftinck zette de financiële gevolgen van de ontwerpen uiteen.' Heden voortzetting der debatten. (Ingez. Med.-adv.) ONGEREGELDHEDEN IN PANAMA. De protesten tegen de regering Arias in Panama nemen toe. In de vroege morgenuren bewoog zich gisteren een grote mensenmenigte door de hoofdstra ten. Etalages werden vernield en auto bussen omver gegooid. Zeven-en-dertig afgevaardigden van de Panamese Nationale- Vergadering hebben het hooggerechtshof verzocht, onmiddellijk president Arias te laten ar resteren wegens het schenden van de grondwet van de republiek. By de ongeregeldheden zouden veer tig personen gewond zijn. AMERIKAANSE POLITIE FUNCTIONARISSEN GEARRESTEERD. In New York zijn 21 politiefunctiona rissen gearresteerd. Zij worden er van beschuldigd een bende bookmakers te hebben beschermd. Onder de gearres teerden bevinden zich twee inspecteurs, een kapitein en twee luitenants, die al len gepensionneerd waren. ARBEIDSDIENST IN TSJECHO-SLOWAKIJE. Radio Praag heeft gemeld, dat de Tsjechoslowaakse regering op voorstel van de minister van arbeid, een voor schrift heeft uitgevaardigd, dat de ar beidsdienst voor kinderen, die de lagere school verlaten, tot op een leeftijd, van achttien jaar verplicht stelt. Uitgezon derd zullen zjjn de kinderen, die na de lagere school hoger onderwijs volgen of die ergens in de leer gaan. Het doel van de dienst heet de kinderen de waarde van de arbeid bij te brengen en hun sociale en politieke scholing te voltooien. AMERIKAANSE SOLDATEN IN KARLSRUHE SLAAGS. In een café te Karlsruhe zijn blanke en negersoldaten van het Amerikaanse bezettingsleger, na een woordenwisse ling over de terechtstelling van de ne gerchauffeur Willie MacGee, met elkaar slaags geraakt. Verscheidene soldaten werden zwaar gewond. De inventaris van-het café werd vernield. Een sterke afdeling van de militaire politie gelukte het tenslotte de orde te herstellen. Ongeveer vijftig soldaten werden in hechtenis genomen. In Amerikaanse kringen werd een an dere lezing van het geval gegeven. De vechtpartij zou zijn ontstaan, nadat een zeeman van de Amerikaanse Riin- patrouilledienst een Duits meisje had onderhouden over het feit. dat zij met negersoldaten in het café sprak Het meisje zéi, dat hij zich met zijn eigen z&iten moest bemoeien en sloeg, hem met. een bierpul op het hoofd. De zeeman verzamelde hierop zijn vrienden en het gevecht begon. Er bevinden zich 25.000 negersoldaten in West-Duitsland, WLLETON /-N BARAGARTLAND Vertaald uit het'Engels 0? een of andere manier was haar ïi bij de Hertogin, dat in het begin 'fcef-ig en opwindend had geleken, ffiy.oon geworden. Het grote huis tea even rustig en kalm als de S&iröse. Er leek niets opmerkelijks fêbeuren. De ene dag na de andere 3 voorbij n?et de regelmaat van a ilok. De oude bedienden veegden s nil weg, terwijl zij in de hoe- 3 be spinnewebben rustig lieten zit- be Hertogin mopperde over de fe belastingen, de nukken van haar fj-teeden en het ongemak, dat de JteTie tijd haar bracht. Geregeld Wfl bibliotheekboeken gehaald en webt worden, moesten brieven ge iteen worden en telefoongesprekken geen enkele van hen was bijzonders het was altijd het- van de Maandag tot de Zaterdag, wa geheel afgezien van de eento- ted van haar werk, voelde Anne ackviteit afnemen en wat zij uit .teste hand over de aristocratie £ennen' vernietigde haar droom- Zij kwam er achter, dat er jïoor Hertogen en Hertoginnen 1 tegen haar verwachting in a soaale veiligheid bestond in deze 'f&e en moderne wereld, waarin belangrijkste rol speelde. -Tn 51J 20 in de reSen stond te _7c?' dacht zij er aan, wat er die was. Het was geheel a-n- £;ii had kunnen voor- J Hertog was naar Londen geko ld en had in de ochtend ongeveer uur onder vier ogen met zijn d !Lge2proken- Het was al bijna k°pje koffie en Anne -ü juist afgevraagd of zij er wel L. zou doen naar binnen te bel was overgegaan. K-Óm p 20 81161 mogelijk naar de f Hertogin, Deze zat r*Tj bed en zag er oud, ver- len ultgeput uit. De Hertog, die 1 7-elijke stoel dicht bij het SUmlaohte naar Anne toen j^nkwarn. Juffrouw Granville/" jn.JJ^'^wraoe de groet, b- Granville," zei de Herto- I naar beneden willen gaan .niM*n i zeggen, dat hij je de ;iS»n moet geven, die "in de Sing de kamer uit en hoorde de Hertogin zeggen: jfcJ n de smaragden maar b h« zullen veel meer opbrengen Stenen." ?Hne naar beneden liep. E batSCh af wat alles bet,eice- dat er wel weer wat ver- v^prden" merkte Dalton op, fc* v;as safe fce openen. ^3 het Karei de tweede-zil ver weg, toen de schilderijen en nu de juwelen! Alles zal binnenkort wel ver dwenen zijn, zodat er niets meer is voor de volgende generatie. Niet dat het hun iets kan schelen zij denken alleen maar aan auto's, vliegtuigen en dergelijke dingen. De goede, oude da gen zijn voorgoed voorbij, juffrouw Granville." „Ik hoop van niet!", riep Anne im pulsief uit. De oude man §i-ng rechtop staan en keek haar aan, „Het heeft geen zin dat te wensen, juffrouw, wij zijn trouwens verre in de minderheid en wie kan met ons nu nog rekening houden!" Na een paar seconden vervolgde hij: „Wij zullen het zolang wij leven, nooit meer terugzien." „Wat terugzien?" „De élégance," mompelde de oude bediende. „De élégance van het oude Engeland. Toen ik nog jong was. wa ren de toestanden nog heel anders. U had de feesten op Cheyn moeten zien en hier! De tafels stonden vol zilver, de bloemen waren prachtig en over vloedig Er liepen tientallen knechten rond in prachtige livrei en de kap sels van de dames schitterden van de diamanten. Iedereen sprak rustig en met waarheid. Er was nog niets te zien van die „geef-hem-een-klap-op- de-schouder" en „zo-ouwe-kerel" hou ding. De dames en heren waren in die dagen nog „dames" en „lieren", maar nuMaar laat ik U niet ophou den de Hertogin wacht op U." Hij greep een grote stapel rood-le- ren dozen en legde ze in Anne's armen. Toen Anne zich omdraaide, hoorde zij Dalton nog mopperen. ,Ik ben 'te laat geboren," zei Anne tot zichzelf toen zij de trap opliep. „Dat is de wereld, waarin ik had wil len leven." Zij had enige moeite om de deur open te doen met al die dozen in haar hand. „Heeft U alles meegenomen?" vroeg de Hertogin, „Dalton, heeft mij deze dozen ge geven," „Hét zal wel goed zijn," antwoordde de Hertogin. „Hij weet wel wat ik hebben meet. Ja, hier zijn de sma ragden." De Hertogin greep een der étui's en opende het. Anne staarde met bewon dering naar wat zij zag: tegen een achtergrond van fluweel lagen in het étui een traria, een ketting, armban den, ringen, oorbellen, bezaaid met smaragden en diamanten. De sieraden waren ouderwets gezet, doch hun sohoonheid was nog steeds buiten gewoon groot. De Hertogin opende de andere étui's. Een schat van juwelen lag over haar bed verspreid. Anne had er nooit van gedroomd, dat zij nog eens zóveel schoons bij elkaar zou zien. Ten slotte zeide de Hertogin: „Ja, ik ben bang, dat de smaragden wel weg zullen moeten gaan." Anne riep toen impulsief uit: „Maar U gaat ze toch niet verko pen? Zo iets moois kunt U toch niet van de hand doen" De Hertogin keek haar aan. „Alles zal in de loop van de tijd verkocht moeten worden en het is be ter de juwelen weg te doen dan land te verkopen." o „Maar dat kunt U toch niet doen. Zij zjjn zo uniek. U vindt nergens meer zulke juwelenZij kon niet meer uit haar woorden komen. Anne dacht aan de geschiedenis van Cheyn, aan de familie, aan de tradi tie uit lang vervlogen tijden, waarvan deze juwelen een uiting waren. Zij wist echter niet hoe het te zeggen. De Hertog antwoorde haar. „Ik begrijp, wat juffrouw Granville wil zeggen. Ik vind het ook niet pret tig. dat de juwelen verkocht moeten worden. Ik weet nog zo goed moeder, dat U deze smaragden droeg toen U naar het bal op Buckingham Palace ging. Ik was toen nog wel erg jong, maar kan mij nog levendig voor de geest halen, dat U een zilver gekleur de japon droeg U zag er toen toch zo veroverend uit „Natuurlijk kan ik mij dat ook her inneren!", riep de Hertogin uit. „En het bal! Ik had veel succes!" Zij zuchtte. „Die dagen zijn voorbij Stebby. Jij hebt geen vrouw, die deze juwelen kan dragen en voor Elanor is het niets." (Wordt vervolgd) 3). Dat slaapje, waarop we Panda de vorige keer betrapten, was slechts van korte duur. Al spoedig werd hij door Jolliepop gewekt, en daarna ging het tuinieren onverminderd voort. Hoewei Panda graag wat in een van zijn zachte stoelen gezeten zou hebben, werd hij door Jolliepop iedere dag weer opnieuw hardvochtig de tuin in gedreven om er allerlei te doen; en het meeste van wat hfj doen moest was planten uitrukken en takken afknippen, zodat er na ver loop van tijd niet veel mèer te zien was, „Hè hè" zuchtte Panda, terwijl hij een laatste beetje blaren en takjes bijeen harkte, „meer is er niet- Nu is de tuin helemaal net de Sahara, en nu mag ik misschien rustig gaan zitten „Eén ogenblik!" sprak Jolliepop. „Ik waag het op te merken, dat ik daar ginds een weinig groen waarneem!" „O goed. goed. goed", zei Panda geduldig terwijl hij met zijn snoelschaar op het groene puntje afging. „Wacht maar even het is zó weg!" „Neen! Neen! Veroorloof mij!" riep Jolliepop verschrikti „Dit immers is een crocus susianus iradicea!" „Dacht ik het niet?" vroeg Panda. „Iets dat zó heet moet er maar meteen uiten hij wilde juist krachtdadig knippen toen Jolliepop zijn handen beschermend over het plantje uitstrekte en uitriep: „Maar dit is een bloem! Dit is een gewas dat wij zelf hebben doen groeien!" „O", zei Panda verbaasd. „Dan begrijp ik het tuinieren zeker nog niet goed. Wou je werkelijk zeggen, dat je me al les wat hier groeide weg heb laten ha len om er weer iets anders te laten groeien?" Nu zo wés het eigenlijk wel. Rustig kiikt d;ze kleine bergleeuw naar de bedrijvigheid van natuur en mens om zich heen- een vooriaarsbe- driivigheid in het dierenpark Wasse naar die er on is gericht, in dit park ook in het komende seizoen duizenden geleeenheid te bieden, kennis ts maken met de schepselen der natuur in verre landen. Dit dierenpark, ontstaan uit een hob by en gedragen door de liefde voor het dier. heeft in de afgelopen jaren een steeds groeiende vermaardheid gekre gen. Dicht bij de roezige rijksstraatweg, waarlangs tienduizenden oer dag zich voortreppen zonder oog voor de schoon heid van de natuur, ligt dit rustige bosterrein. waar than<; tussen het ion- ge eroen talloze verblijven schuil gaan voor de meest gevarieerde fauna, die wij in dit deel van het land aantref fen. Gisteren hebben wij eens een kiikie genomen in het park en wij hebben kunnen genieten van de rijkdom, die hier geboden wordt. Een rijkdom die niet alleen bestaat uit een groot aan tal dieren die wij in de eigen vrije na tuur nooit zullen aanschouwen, maar meer nog een rijkdom van dierenliefde, die zowel directie als oersoneel van het park in zo ruime mate blijkt te bezit ten. De ..bevolking" van zo'n park wis selt uiteraard regelmatig van samen stelling. Daarover schrijven heeft wei nig zin. Het zegt U niets, of er dit iaar de bloedborstparkicten uit Brazi'ië te bewonderen zijn. want eerst na Uw bezoek zult U weten, hoe ze er uit zien. RAPPORT AAN DE V. N. OVER SLAVERNIJ. Een commissie van vier internationale deskundigen op het gebied van slavernij heeft in een rapport aan de Verenigde Naties gemeld, dat „slavernij, zelfs in haar wreedste vorm, heden ten dage nog in de wereld voorkomt". Sinds het einde van de tweede wereldoorlog is de wereld weer opgeleefd. De commissie doet de aanbeveling, dat de internatio nale conventie over slavernij van 1926 zo spoedig mogelijk in het kader van de V. N. wordt opgenomen. Verder beveelt zij aan, dat de V. N. een aanvullende conventie opstellen over instellingen en gewoonten, die het karakter dragen van slavernij. Laat ons de aanwinsten van dit park eerder zien in de geest, waarin het verzorgd wordt. Die geest wordt gety peerd door het experiment, dat thans reeds enige tiid aan de gang is. name lijk het bezoek in klasseverband door de Wassenaarse scholen. Het park heeft zich een uitstekende leermeester ge toond voor de liefde voor het dier en de kennis van de natuur, die deze liefde gronden moet. Nu dit experiment, on langs opgevat succes bliikt te hebben, bestaan plannen om ook de scholen van Den Haag en omgeving hierbii te betrekken. Binnenkort hoopt men een leslokaal aan het oark te verbinden, waardoor deze schoolbezoeken meer het karakter van school dan van uit stapje krijgen. En dat is nodig, wan neer deze bezoeken niet als ontspan ning bedoeld ziin. maar als les. als op voeding tot datgene, waaruit dit park is ontstaan: eerbied voor de natuur, liefde voor de dieren. (Ingez. Med.-advert) le Pinksterdag valt dit jaar samen met Moederdag. Dat is dus dubbel feest voor Moeder! Nu ze de schoonmaakdrukte achter de rug heeft, hoopt ze met Pink steren eens heerlijk uit te rusten. Vader tracteert op een gezellig uitstapje en 't mooiste geschenk voor Moederdag ja't is haar al verklapt: van de kinderen krijgt zij een prachtig „Safira"- tafelcouvert. vlek vrij door en door. Duur? Weineen, de kinderen hebben er hun Niemeijer's waardepunten voor be steed, die zij altijd spaarden voor de vliegtuigplaatjes. Toen hun album „Vliegende Vleugels" vol was, besloten zij door te sparen om Moeder te kunnen verrassen. Ook U kunt dubbel genieten wanneer U Niemeijer's Koffie en Thee gebruikt. Welk een pittig kopje koffie schenkt U van Niemeijer's Paarsmerk en hoe zeldzaam geurig is een kopje Gala-Thee of Princess-Thee. Op elk pakje bevinden zich waardepun ten voor het „Safira"-tafelbestek. Schrijft U even een briefkaart aan Nie- meijer, Groningen en U ontvangt om gaand franco de geïllustreerde geschen- kenlijst. VOOR VRIJDAG 11 MEI. Hilversum I (402 m.) KRO: 7.00 nieuws; 7.15 gr.muz.; 7.45 Morgenge bed en liturg, kalender; 8.00 Nieuws en weerber.; 8.15 Gr.muz; 9.00 Voor de hulsvrouw; 9.30 Waterstanden; 9.35 Gr.muz 10.15 Symphonette orkest en solisten; 11.00 voor de zieken; 11.40 Vrouwenkoor; 12.00 Angelus; 12.03 Gr. muz.; 12.30 Land- en tuinbouwmedede- lingen; 12.33 Pianovoordracht; 12.55 Zonnewijzer: 13.00 Nieuws en kathol, nieuws; 13.20 Actualiteiten; 13.25 lich te muziek; 13.45 Voor de vrouw: 14.00 Metropole-orkest; 14.40 Altsaxofoon en orgel; 15.00 Koorconcert; 15.25 Strijk kwartet: 16.00 Voor de zieken; 17.00 Voor de jeugd; 17.15 Kinderkoor: 17.45 Amusementsmuz.; 18.18 Katholiek sig naal. commentaar uit de Benelux en West-Indisch commentaar; 18.30 Lich te muziek; 18.52 Reportage: 19.00 Nieuws; 19,15 Regerines-uitzending: Verklaring en toelichting; 19.35 Lichte muz.; 19.48 Katholiek signaal en po litiek overzicht: 20.00 Nieuws: 20.05 De gewone man zegt er 't zijne van; 20.12 Promenade-orkest en solisten: 20.50 „Ja. zo was 't....'\ klankbeeld; 21.50 Radio Philharmonisch orkest en so liste. (Ca. 22.25 Actualiteiten); 22.45 Avondgebed en liturgischp kalender; 23.00 Nieuws; 23.1524.00 Gr.muz. Hilversum II (298 m.) VARA: 7.00 Nieuws: 7.15 Ochtendgymnastiek; 7.30 Gr.muz.; 8.00 Nieuws en weerber.; 8.18 Gr.muz.; 8.50 Voor de huisvrouw; 9.00 Gr.muz. VPRO: 10.00 „Thuis, cause rie: 10.05 Morgenwijding. VARA: 10.20 Gr.muz.; 10.30 Voor de vrouw; 10.45 Orgel en zang: 11-10 Radiofeuilleton-. 11.30 Pianovoordracht. AVRO: 12.00 Orgel en riool; 12.30 Land- en tuin- bouwmededelingen12.33 Sport en prognose: 13.00 Nieuws; 13.15 AVRO- allerlei; 13.20 Lichte muziek: 14.00 Voor de huisvrouw; 14 20 Kamerorkest; 15.05 Voordracht: 15.25 Cabaret VARA 16.00 Gr.muz.: 16.30 Voor de jeugd; 17.00 Pianoduo; 1720 Muzikale causerie 18.00 Nieuws; 18.15 Felicitaties: 18.45 ..Denk om de bocht"; 19.00 Meisjes koor; 19.15 Prijzenpraatje. VPRO: 19.30 „Breken en bouwen", causerie: 19.50 Berichten; 20.00 Nieuws: 20.05 Boekbespreking; 20.15 Koorzang; 20.35 De groei naar wereldeenheid" cause rie: VARA: 2100 Verzoekproer.; 21.40 .De Ducdalf": 22.00 Buitenlands week overzicht: 22.15 Gr.muz. VPRO: 22.40 .Vandaag", causerie: 22.45 Avondwij ding. VARA: 23.00 Nieuws; 23.15 „Hu welijk van A tot Z", causerie; 23.30 24.00 Gr.muz. Engeland, BBC Home Service (330 m.) 12.00 Gr.muz.: 12.30 Voor de arbei ders: 12.55 Weerber.: 13.00 Nieuws: 13 10 Gr.muz.: 13.50 Sport: 13.55 Idem: 14 00 Voor de 6Cholen: 15.00 Crltleken: 15 45 Orkestconc.: 16.30 ..Transatlantic Quiz": 17.00 Voor de kinderen: 17.55 Weerber.: 18.00 Nieuws: 18.15 Soort- 18 20 Lichte muz.: 19.00 Hoorsnel: 19.20 Ierse muz.: 19.35 Causerie: 19.50 Reportaee: 20 00 Klankbeeld- 21 00 Nieuws: 21.15 Amer. nieuwsbrief: 21.30 Gevar. proer.t 22 00 Viool en plano: 22.45 Parlement-soverz.: 23.00—23.03 Nieuws. Engeland. BBC Light Programme (1500 en 247_ til.) 12 00 Par lemen tsoverzlcht 13.45 Voor de kinderen: 14.00 Voor de vrouw: 15.00 „May I introduce"; 15.30 Voor de soldaten: 15.45 Lichte muz.: 1615 ..Mrs Dale's Dagboek"; 16.30 Or gelspel: 17.00 Hoorspel; 17.30 Variété or kest; 18.15 Latijns Amerlk. muz.; 18.45 Hoorspel: 19.00 Nieuws en radiojournaal 19.25 Sportnraat.le: 19.30 Fanfaremuziek: 20.15 Discussie: 21.00 Gevarieerd proer.: 2130 Verzoekproer.: 22.00 Nieuws: 22.15 Actualiteiten: 22.20 Lichte muz. 23.00 Voordrachten: 23.15 Dansmuz.; 23.56— 24.00 Nieuws. Nordwestdeutscher Rundfunk (309 m.) 12.00 Orkestconc.: 13.00 Nieuws: 13.20 Omroeporkest en solisten: 14.15 Gevar. muz.: 1540 Idem: 17.00 Nieuws: 17.05 Kamermuz.: 17.25 Alt en plano; 18.00 Orkestconcert- 19.45 Nieuws: 20.05 Ope raconcert: 22.15 Nieuws: 22.40 Orkest concert: 24.00 Nieuws: 0.351.00 Lichte muziek. Frankrijk, Nationaal Programma (347 en 219 m.) 12.30 orkesrtconcert: 13.00 Nieuws: 13.50 Israëlische uitzending: 18.30 Amer. uitzending: 19.01 Gevarieer de muz.: 20.00 „La Lepreuse" operai 22.30 Kamermuz.: 23.4524.00 Nieuws. Brussel (324 en 484 m.) 324 m 11.45 Ooerettemuz.: 12.30 Weerber.: 12.32 Omroepork,: 13.00 Nieuws: 13.15 Orgel concert: 14.00 cello en plano: 14.30 Schoolradio: 15.45 Gr.muz.: 16.30 Vlaam se muz.: 17.00 Nieuws: 17.10 Lichte muz.: 18.00 Gr.muz 18 10 Voordracht: 18.20 Gr.muz.: 18.30 Voor de solisten: 19 00 Nieuws: 19.30 Fllmrevue: 19.50 Radio- fcullleton: 20.00 Gr.muz.: 20.15 Orkest concert: 22.00 Nieuws: 22.15 Jazzmuz.: 22.45 Gr.muz.: 23.00 Nieuws: 23.0524.00 Operamuz. 481 m.: 12 05 Lichte muziek: 13.00 Nieuws: 13.10. 13.30 en 14.30 Gr.muz: 15.00 Kamermuz.: 15.45. 16.15 en 16.30 Gr.muz.: 17.10 Verzoekproe-r.: 18.30 Om roepkoren en solisten: 19.15 en 19.40 Gr.muz.: 19 45 Nieuws: 20.00 Omroepork. 22.00 Nieuws: 22.15 Gr muz.: 22.55 Nieuws 23.00 Gr.muz.: 23.55 Nieuws. Gerecht uur nam. 12.15 Lichte muz.: 12.45 Opera-orkest: Apotheek, Wllhelmlnapark 8, tel. 26274. AGENDA DONDERDAG: 10: Splr. Ver. „Harmonla", 8 DAGELIJKS: Universiteitsbibliotheek: Tentoonstelling 19 eeuwen Engels schrift. Werkdagen: 9.30 —12.30 en 25 uur (t/m 12 Mei). BIOSCOPEN. Trianon „De onvindbare Pimpernel" (14 Jr). Zondag 2.15, 4.30, 7 en 9.15 uur; overige dagen 2.30, 7 en 9.15 uur. Rex ..Niemand de deur uit" (14 Jr). Zondag 2.15, 4.15, 7.1b en 9.15 uur; overige dagen 2.30, 7.15 en 9.15 uur. Casino „Fort Apache" (14 Jr). Zater dag en Zondag 2.30. 4.45. 7 en 9.15 uur; overige dagen 2.30, 7 en 9.16 uur. Lldo „Verboden Huwelfjk" (18 Jr). Za terdag en Zondag 2.30 4.45, 7 en 9.15 uur; overige dagen 2.3Ö, 7 eD 9.15 uur. Loxor „Voordeliger per doz(Jn" (alle leeft.). Zaterdag en Zondag 2.30. 4.45, 7 en 9.15 uur; overige dagen 2.30. 7 en 9.15 uur. De avond-. Dacht- en Zondagsdienst der apotheken te Lelden w.rdt van Zaterdag 5 Mei 13 uur tot Zaterdag 12 Mei 3 uur waargenomen door Apotheek Kok. Rapen burg 9. tel. 24807 en Apotheek „Tot Hulp der Menschheld". Hooigracht 48. tel. 2106Ó. Te Oegstgeest door de Oegstgeester

Leidsch Dagblad | 1951 | | pagina 3