DE OTILLE ENS Panda en Tweede Kamer behandelt probleem „vijandelijk vermogen" Radio-programma 90ste Jaargang LEIDSCH DAGBLAD Woensdag 9 Mei 1951 Tweede Blad No. 27297 Biesbos wordt beschermd. (Van onze parlementaire redacteur). De Tweede Kamer behandelde giste ren twee wetsontwerpen met betrek king tot bet vijandelijk vermogen, die men kan beschouwen als een voorbe reidende maatregel tot de voorgeno men formele beëindiging van de staat van oorlog m°t Duitsland. Daarin is oa bepaald, dat de opbrengst van hel vijandelijk vermogen, hetwelk van rechtswege in eigendom op de Staal der Nederlanden is overgegaan, ten bate komt van de algemene middelen en wordt bestemd tot bestrijding van de uitgaven, verbonden aan de ver goeding van de oorlogsschade. Ten aanzien van het vijandelijk Italiaans en Japans vermogen worden gelijk soortige maatregelen getroffen. Verdere confiscaties vinden niet meer plaats. Er zal trouwens heel weinig vermogen aan in-beslagneming zijn ontkomen. Het totale bruto bedrag van het vijandelijk vermogen wordt geschat op 450 millioen gulden, een fractie van de door Nederland geleden oorlogsschade, die op 25 milliard wordt becijferdwaarvan nog heel wat af gaat door de zogenaamde ont- vijanding. Per 1 April j.l. waren nog 5748 ver- 7oekcn tot ontvijanding onafgedaan. Het reeds geliquideerde vijandelijk vermogen bedroeg op ultimo 1950 127 millioen gulden. De heer Roolvink (Kath.) wenste de behandeling dezer ontwerpen uitgesteld te zien. daar de rechtsgrond voor de confiscatie van aan particulieren be horend vijandelijk vermogen z.i. niet voldoende was toegelicht. Doch zijn voorstel hiertoe werd verworpen met 21—49 stemmen. Voor stemden alleen de KVP, met uitzondering van de voorzitter. Bij de daarop volgende behandeling bleef de heel Roolvink aan zijn bezwaar inzake de rechtsgrond vasthouden. Hoe staat het niét de confiscatie bij onze geal lieerden? Wii dienen ter zake één lijn te trekken. Overigens meende spreker, dat de Duitsers met overdreven natio nalisme niets kunnen afdwingen. Wel pleitte spr. voor een soepele houding bij de ontvijanding van de zogenaamde grensboeren. De heer Terpstra (AR) wees even eens op de positie der grensboeren. Hij vroeg voorts een nadere precisering van het begrip ..staatseigendom" van het geconfisceerde vijandelijk vermogen. Hij kon zich overigens met de voorstellen verenigen. Mej. Tendeloo (Arb.) vroeg volgens welk grondwetsartikel de revering de bevoegdheid geeft om de Staat van oorlog formeel te beëindigen De zaak is zó gewichtig, dat zij de volksverte genwoordiging niet onbewogen kan la ten. Duitsland heeft nooit Iets gedaan om de ons toegebrachte schade te vergoe den of het onrecht te herstallen. Zij za? wel degelijk een rechtsgrond voor het verhaal van de oorlogsschade op particulier vijandelijk vermogen, buiten de beslissing terzake van de geallieer den en wel in de totale oorlog, die ook de' particulieren in de strijd betrok. Voorts in de pogingen der Duitsers om Nederland in de Duitse oorlogseconomie in te schakelen. De heren v. d, Feltz (CH) en Rit meester (WD) waren van hetzelfde gevoelen. Laatstgenoemde verzette zich evenwel tegen de suggestie van mej. Tendelco om het in beslag genomen vermogen in handen van de staat te laten. Dat zou neerkomen op socialisa tie. De heer v. d. Feitz en mej. Tendeloo bestreden de mening van de heer Stok vis (Comm.) dat men niet de staat van oorlog kon beëindigen met, West-Duits- land alleen, zonder daarin Oost-Duits- land en dus Rusland te betrekken. Vandaag zal de regering antwoorden. Bij de aanvang van de vergadering kreeg de heer Stokvis vergunning om op een nader te bepalen dag de rege ring te interpelleren over haar gratie beleid. Het wetsontwerp tot indijking van de Biesbos werd z.hst. aangenomen, nadat de motie-Burger tot uitstel van behan deling was ingetrokken. Minister Wem- mers zegde toe tijdig met de plannen te zullen komen ter beveiliging van het eiland van Dordrecht tegen de hoge waterstanden. 7 MILLIOEN VOOR VERBETE RING HOTELCAPACITEIT. Tn de avondvergadering heeft de Tweed? Kamer gisteren z.h.st. een wetsontwerp aangenomen ter verbe tering van dc hotelcapaciteit. Het ontwerp bestemt 7 millioen gul den voor nieuwbouw, reconstructie en modernisering van hotels en een half millioen voor de propaganda ter be vordering van het Vreemdelingenver keer. Het geld hiervoor komt uit de tegen waarde-rekening der Marshallhulp De hotelbedrijven. die voor hulp volgens dit w-etsontwerp in aanmerking komen, moeten zelfs minstens 50 Tr van het te investeren kapitaal verschaffen, terwijl dan de rest door de regering verstrekt wordt via de Herstelbank. Van de later te behalen- winst mogen eerst rente en afschrijving van het eigen kapitaal en dan pas die van het crediet gefinancierd worden. Bij ongunstige re sultaten wordt die hulp dus niet terug betaald, maar bij de reeds in behande ling zijnde projecten verwachten des kundigen dat het na 15 jaar kan zijn afbetaald, althans voor een groot ge deelte. Deze projecten zijn: het Grand Hotel te Scheveningen dat is voor-gefi nancierd om dit hotel nog dit seizoen in bedrijf te hebben en Krasna- polsky te Amsterdam. Voor hotel Kasteel Oud-Wassenaar had men ook plannen, doch die gaan niet door. Voorts wordt onderhandeld over hot-*! Haarhuis te Arnhem, de Burgh te Middelburg, van Diepen te Volendam en het Wapen van Giethoorn te Giet hoorn. Alles bijeen zal door deze hulp de hotelcapaciteit met 8 a 900 bedden wor den vermeerderd en wel in de klasse, als door de Amerikaanse toeristen wordt begeerd. Veel is het niet. maar het zal toch een bevordering zijn van het toe risme, hetgeen van economisch en cul tureel belang is. Indien het mogelijk is zal ook steun worden verleend op het gebied van jeugdherbergen en water toerisme. aldus de minister. Voor de loyale concurrentie behoeft men niet te vrezen, want er komt toezicht op de wijze van concurreren, terwijl er in ons land ook na voltooing der projecten nog gebrek aan hotelruimte zal bestaan. Weer een auto in Delfshavense Schie. BESTUURDER BIJTIJDS GERED. Een ongeluk komt niet alleen! Gisteravond is namelijk op de Abra ham van Stolkweg te Rotterdam een auto uit de bocht gevlogen en in de Delfshavense Schie gereden. Dit ongeval gebeurde op dezelfde plaats, waar Zondagavond j.l. een van de bollenvelden terugkerende Belgi sche autobus te water raakte en waar bij zes inzittenden het leven verloren. De 46-jarige B. van Rees. directeur van een Ambachtsschool, wonende Merwestraat 2 te Sliedrecht, die alleen in tie auto zat, verklaarde aan de politie, dat zijn wagen plotseling begon te slin geren en doorschoot in het water. Hij kwam uit de richting Den Haag De politie werd direct gewaarschuwd door de portier van een in de nabijheid staande houthandel en gedachtig aan het gebeurde van Zondagavond J.l. met de Belgische bus. rukte zij direct met groot materieel, takelwagen en jeeps, bemand met 10 agenten, uit. Ook de brandweer en de G.GD. kregen bericht en zo waren spoedig twee gereedschaps wagens en een ziekenauto ter plaatse. Direct toen de personenauto, die met een snelheid van circa 40 km. per uur reed, te water lag, gelukte het de be stuurder uit de wagen te komen, zodat hij er met een half nat pak en de schrik afkwam. Na het gebeurde op Zondagavond, waarbij twee langs het water staande waarschuwingspaaltjes sneuvelden, wa ren er weer nieuwe neergezet: ongeveer drie meter naast deze paaltjes reed gisteravond de auto in het water. Na ongeveer een half uur had de takelwagen de auto weer op het droge. HER-ENSCENERING VAN TASMAN'S LANDING. Deze week worden de verrichtingen van Abel Janszoon Tasman, de Neder landse ontdekkingsreiziger en zeevaar der. in Australië herdacht, ter gelegen heid van de 50ste verjaardag van de vorming van het Australische Gemene best, waarin de zes staten zijn gefede reerd. Er zal een plechtigheid worden gehouden in de vissersplaats Dunalley aan de Oostkust van Tasmanië. Vandaag her-ensceneert de bevolking van Dunalley Tasman's landing Alle Nederlandse kolonisten van de streek zijn uitgenodigd om hieraan deel te ne men. De plaats zelf is versierd met Ne derlandse en Australische vlaggen. Ingez. Med.-adv.) die knagende Rhenmatische pijnen in al Uw leden moet ge ln de oorzaak aantasten Die oorzaak is als regel onzuiver bloed. Begin daarom een Kruschen-kuur. Won derlijk die aansporende werking der zes minerale zouten, die Kruschen bevat en die de bloedzuiverende organen dag na dag op toeren houden en daarmede hun natuurlijke krachtige werking geven. Als lever, nieren en ingewanden weer op volle toeren hun functies ver richten, kunnen onzuiverheden in hét bloed zich niet meer vastzetten en daar mee is dan de oorzaak van Uw pijnen in de kiem gesmoord. Neem daarom Kruschen. Regelmatig! Enhoe eerder hoe beter güÊSKÊÈÊwmÊÊÊÊm Eisenhower nam kwartier adempauze om Keukenhof te zien „Liever bloemen schilderen dan al dat andere". Gisteravond kwart over vijf schoot, voorafgegaan door politie-motorrij- ders, een grote zwarte auto met vijf sterren naast het nummerbord voor de poort van de Nationale Bloementen toonstelling Keukenhof" te Lisse en de bevelhebber der Atlantische Strijd krachten, generaal Eisenhower, nam vriendelijk van een „Jacoba"-meisje de tulpen in ontvangst, die naar hem naren genoemd. Generaal Eisenhower zou om vier uur op Schiphol arriveren en zijn weg ne men door de bollenstreek. Het plan was, dat hij daarbij langs Keukenhof zou komen, waar hem bloemen zouden wor den aangeboden. Voor een bezoek was geen tijd. En toen bekend werd, dat het vliegtuig van de generaal 40 minuten later gearriveerd was, zette men op Keukenhof zich alle verwachtingen uit het hoofd. Groot was daarom de verrassing toen de generaal toch nog arriveerde. Vice- admiraal Van Holthe. chef marine-staf, die generaal Eisenhower begeleidde, merkte op, dat men nog tien minuten respijt had en suggereerde een kort bezoek aan de tentoonstelling, waarop de generaal onmiddellijk en enthousiast inging. Begeleid door de heer T. M. H. van Waveren, voorzitter van Keukenhof en enkele andere bestuursleden en gevolgd door de opperbevelhebber luit.-gen. Has- selman, vice-admiraal Van Holthe en een aantal opper-officieren. wandelde de generaal, gekleed in zijn bekende korte jekker, langs de met bloemen om zoomde paden en toonde grote aandacht en belangstelling voor de producten van het bloembollenvak. Hij vertelde, dat hij in z'n vrije tijd graag schilderde en dan bij voorkeur bloemen; dat deed hij, be kende hij, eigenlijk liever dan „al het andere".. Ongeveer een kwartier verbleef de ge neraal op de tentoonstelling, in uitste kende stemming en meermalén hartelijk lachend. De weinige bezoekers, die de generaal ontmoette, groette hij verre van reglementair door vriendelijk zijn uniformpet af te nemen. Wegens het j vergevorderde uur en de ongunstige weersomstandigheden (tijdens het be- zoek van de generaal was het toevallig droog) waren slechts enkele tientallen bezoekers op het terrein, en in alle rust I genoot de opperbevelhebber der Atlan tische Strijdkrachten van dit. kwartiertje adempauze, slechts opgeschrikt door de knal waarmee de blitzlamp van een persfotograaf sprong. Na nog woorden van vriendelijke dank te hebben geuit aan het adres van het tentoonstellingsbestuur. vertrok de gene raal in een met rode tulpenslingers be hangen wagen weer naar Den Haag. FEUILLETON /~N BARBARA CARTLAND Vertaald uit het Engels w 34). Er klonk een luid gelach. In een hoek van de kamer waxen een man en een meisje zeer luidruchtig geworden. Zij hadden beiden klaarblij kelijk te veel gedronken. De vrouw gcoiie een tafeltje om. Ben keek naar hen en toen naar Marigold. ,Je hebt misschien wel gelijk", zei hij lustig. „Ik zal je thuisbrengen." Marigold wilde protesteren, maar hij had al haar mantel om haar schouders gelegd en leidde haar naar de lift. ..Maar Ben, je moet bij je gasten blijven!" ..Zij kunnen best voor zichzelf zor gen. ik heb je gehaald, dus breng ik je ook thuis". Zij stapten in Bens wagen. ..Heb je een gezellige avond gehad?", vroeg hij aan Marigold en voegde er aan toe, voor zij ken antwoorden: •Hee. natuurlijk niet. Ik zal neg eens een feestje geven voor jou met mensen, cie je wérkelijk zult kunnen waarde ren". Hoe weet je, welke mensen ik aardig zou vinden?", vroeg Marigold. ..Dat weet ik niet", antwoordde Ben, ..maar ik hoop, dat je mij aardig vindt". -Zeker je bent een gezellige kerel". Ben stopte vlak bij haar huis. Hij draaide zich naar Marigold om en zei: -Je bent een erg aardig meisje, het aardigste, dat ik in jaren gezien heb". ..Dank je wel Ben. Ik ga nu maar naar binnen." Marigold sprak vlug. Er was iets in Ziin stem, dat haar bang maakte. Ga nog niet," smeekte hij haar byrra. „ik wil nog wat met je praten. Br zijn een heleboel dingen, die wij el kaar moeten zeggen. Jij lijkt op geen stukken na op al de meisjes, die ik vroeger ontmoet heb." ••Wij zullen nog wel eens uitvoerig Ê3 an praten", zei Marigold, „maar riet nu". ..Waarom niet vanavond?", smeekte ..Jij bent hier, ik ben hierwat «aiï al dat andere ons dan schelen? Morgen kan alles en nog wat tussen ens in komen. Nu hebben wij rustig de tijd". •Het spijt mij Ben," begon Marigold en zij Veelde zijn armen om haar heen. ..Wees nu eens aardig, Marigold", Luisterde hij. „Je fascineert mij"- rijn lippen waren bijna op die van •laar. maar zij wist zich uit zijn greep bevrijden. »Neen, Ben!" Zij was verbaasd over haar eigen gracht toen zij hem wegduwde. Zij cteude snel het portier en stapte uit "h wa?en. Hij sprong achter haar aan, maar toen hij naast haar stond, had zij sleutel al in het slot. x,"Y?eden avond Ben- en nog wel be- QMikt yoor alles ..Marigold, ga nog niet naar binnen. Ik wil met je praten. Je kunt mij hier niet zo maar laten staan." „Dat kan ik zeker", zei Marigold bijna opgewekt en slipte naar binnen, de deur voor zijn neus sluitend. Toen zij boven was hoorde zij Bens wagen pas wegrijden. Nu zij veilig en wel in haar kamer was. ken zij pas lachen om Bens ver baasde uitdrukking. Hij was het niet gewend, dat men hem zo behandelde. Sally en Anne sliepen en om hen niet te storen deed Marigold geen licht aan. „Wat is er toch met mij aan de hand", vroeg zij zichzelf af terwijl zij zich uitkleedde. „Wat wil ik feitelijk? Waarom moet ik mij zo ontevreden voelen?" Zij wist het antwoord, het klonk duidelijk in haar hart, en fluisterend zei zij: „Ik verlang al-leen naarde maan". En zij snikte. HOOFDSTUK XI Anne stond op Piccadilly op een bus te wachten. Zij reden echt-er de een na de ander vol voorbij. De regen stroomde neer, en haar parapluie bood niet veel bescherming. Het ding was te klem. Haar voeten werden doornat, de schoenen moesten dringend gerepa reerd worden, maar dat wilde niet al leen zeggen dat zij geld moest uitge ven voor de reparatie, maar ook vcor nieuwe. Zij had immers maar één paar! Het electrische fornuis, dat zij met haar zusters enige dagen geleden gekocht had, was duurder uitgevallen dan zij gedacht hadden, en verder wa ren er steeds rekeningen, die betaald moesten worden. Op de bank stond zó weinig, dat zij Sally beloofd hadden geen geld meer op te nemen. Ze moes ten maar zien met de salarissen uit te komen. „Stel je voor", had Sally gezegd, dat één van ons ziek wordt cf geope reerd meet worden. Wij kunnen op niemand rekenen. Wij moeten dat beetje geld op de bank bewaren voor noodgevallen." Anne en Marigold hadden dit beiden beaamd, maar Anne was er zeker van, dat Sally's woorden speciaal voor Ma rigold bestemd waren. Marigold had steeds met geld gesmeten: jurken, •hoeden, onderkieiing, schoenen. Zij verdiende een heel behoorlijk salaris, maar aan het einde van iedere week zat zij steeds weer erg krap en moest van haar zusters lenen om de bus te kunnen betalen! Voor de maaltijden had zU in het geheel geen geld meer over. zodat Anne en Sally steeds voor de kosten konden opkomen. Bijna iedere avond was zij uit. Zij kwam met grote haast thuis en stak zich steeds in avondkleding. Gelukkig scheen zij echter niet te zijn. De laatste drie weken begreep Anne n:et veel van Marigold. Zij stond a.kwijls op het punt- in huilen uit te barsten, maar vertelde niet wat er aan het handje was. Met grote en dure auto's werd zij steeds gehaald en zij kwam pas terug ais de anderen allang sliepen, 's Mor gens stond zij altijd op het laatste nip pertje op. liet haar ontbijt vaak staan en rende het huis uit naar de bus. na misschien nog geen twintig woorden met haar zusters gewisseld te hebben. „Wat is er tooh met haar?", had Anne Sa-lly al meerdere malen ge vraagd. Sally wist het ook niet. Zij zuchtte slechts en keek bezorgd, en Anne be greep, dat Sally zich dag in, dag uit zorgen maakte om Marigold. „Zij is zelfzuchtig", merkte Anne eens op en zij had al direct spijt van haar woorden. Marigold was nog zo jong, zo vro lijk. Het was natuurlijk, dat zij rond fladderde als een vlinder. „Ik ben de saaie van het trio," zei Anne tot zichzelf t-oen zij door de rus tige Mayfair - straten naar Berkeley Square wandelde. „Ik verwacht niet, dat er ooit iets opwindends in mijn le ven zal voorvallen." (Wordt vervolgd) Deviezensituatie weer ongunstiger. NETTO POSITIE THANS 1118 MILLIOEN. De verkorte balans van de Nederland- sche Bank per 7 Mei wijst uit, dat er in de deviezensituatie opnieuw een on gunstige wending is gekomen. Ver plichtingen en vorderingen hebben zich verder verwijd, zodat het nadelig saldo van onze deviezenreserve thans bijna 76 millioen gulden bedraagt, waarmede de netto deviezenpositie beland is op 1118 millioen gulden, tegen vorige week nog 1165 millioen gulden. Ike tijdens zijn rondgang. Naast hem de heer Van Waveren. achter de generaal vice-admiraal Van Holtlic. Gouverneur Klaassesz opende Surinaamse Staten. Gistermorgen heeft gouverneur Kiaas- sesz van Suriname het 85ste zittings jaar van de Surinaamse Staten geopend. Hij ontvouwde daarbij het werkplan voor dit zittingsjaar en las een begin selverklaring voor van de in April j.l. gevormde regeringsraad (kabinet). De regering aldus gouverneur Klaassesz is zich ten volle bewust van de grote moeilijkheden, die haar wach ten. Zouden het onmisbare vertrouwen en een harmonische sfeer ontbreken dan zal zij niet aarzelen, daarvan de consequenties te aanvaarden. Omtrent de vooruitzichten voor land en volk is de regering niet pessimistisch, doch evenmin optimistisch. Zij acht een reorganisatie van het ambtelijke appa raat en van de bestuursdienst op korte termijn nodig voor een efficiente ar beid. Voor de ontwikkeling van het land is in de eerste plaats nodig het stimu leren van kapitaalsinvesteringen door het stellen van aantrekkelijke voorwaar den, een vergroting der productie, im migratie, hygiënische en culturele ver heffing. IN MAAKT 18.000 TON OUD P.APIER OPGEHAALD. Met Ministerie van Econ. Zaken deelt mede. dat de landelijke inzamelingsac tie van oude materialen, welke begin Maart van dit jaar is begonnen, tot dusver zeer goede resultaten heeft op geleverd. Dank zij de grote belangstel ling en medewerking van de bevolking kon door de handel, liefdadigheids instellingen en jeugdverenigingen alleen al over de maand Maart een hoeveelheid van circa 18.000 ton oud papier worden ingezameld, hetgeen in vergelijking met November 1950 vrijwel een verdubbeling betekent. 2). Het moet ons van het hart, dat Panda, hoe bekwaam en lofwaardig hij ook in vele opzichten mag zijn, als tuin man niet veel waard was. Hij wist hele maal niet, wat hij met al zijn gereed schappen moest beginnen, en daarom kwam Jolllepop hem te hulp. Weliswaar kon de Ijverige bediende niet zelf gaan spitten, want huisbedienden spitten nooit, dat hoort niet zo; dat laten zij aan de tuinlieden en aan hun meesters over. Maar daarentegen was Jolliepop wél in staat om nuttige aanwljzlglngen te geven. Hij was de gelukkige eigenaar van 'n boekwerkje, getiteld: „Tulnieren als liefhebberij - wenken en aanwijzin gen voor beginners, vrij naar het Groen- lands bewerkt door Dr A. A. Modder brij", en uit dit boekje begon Jolllepop Panda voor te lezen, terwijl deze werkte. „Het krachtig en diep spitten, bij voor keur enige malen herhalen, is ene bezig heid, die de tuin beslist, nodig heeft!" zo luidde het in het boekje, en dat dééd Panda dus. „Vooral aluvlale gronden hebben hier behoefte aan", las Jolliepop verder, „evenals aan een ruime bemes tingEn zo las Jolliepop met veel gevoel verder, terwijl Panda maar spitte en intussen probeerde om alles te ont houden. „Men zij", riep Jolliepop getroffen uit, „niet karig met water en deze des kundige waarschuwt in krasse bewoor dingen tegen het immer-woekerend on kruid! Doch zo de tuinier hierop acht slaat dan schrijft deze vakman zal hij stellig niet slechts het genoegen smaken ener gezonde vermoeidheid, doch ook de tuin zijner dromen aanschou wen Hoe dan ook: Panda was er hét bewijs van, dat dit ook nog wel op een éndere manier te bereiken was.... door het graven en door het dreunen van Jollie- pop's stem was hij héél moe geworden, en hij lag intussen heerlijk in een hoekje van de uitgespitte kuil te slapen, waarbij hij stellig een droomtuin aanschouwde. VOOR DONDERDAG 10 MEI. Hilversum I (402 M.) KRO 7.00; nieuws; 7.15: gram.muziek; 7.45: morgen gebed en liturgische kalender; 8.00: nieuws en weerberichten; 8.15: gram.muzlek: 9.00 voor de huisvrouw; 9.30: waterstanden; 9.35; gram muziek; 9.40: schoolradio: NCRV 10 00: gram.muzlek; 10.15: morgen dienst; 10.45; gram muziek: KRO 11.00: voor de zieken; 11.45 schoolradio; 12.00: angelus; 12.03: gram.muziek; 12.30: land en tulnbouwmededellngen; 12.33: gram.- muzlek: 12.55: zonnewijzer; 13.00: nieuws en katholiek nieuws; 13.20: kamerorkest en solist: 13.30: zang en plano: NCRV 14.00 Promenade-orkest en solist, 14.45: voor de vrouw: 15.15: bas-bariton en plano; 15.50: gram muziek; 16.00: bijbel lezing; 16.45: vocaal ensemble; 17.00. voor de Jeugd; 17.30: koperkwartet; 17.50: Rcgerlngsultzendlng: Heert van Sloten: Jeugduitzending: „In een vlerkprauw van Ceram naar Australië; 18.00: verzoekpro gramma: 18.30: „Loon- en prijspolitiek", causerie; 18.45: gram.muziek; 19.00: nieuws en weerbericht; 19.15: levensvra gen van allerlei aard en een pastoraal antwoord; 19.30: ..Regimentsmarsen en signalen", causerie; 19.40: radiokrant: 20 00: nieuws: 20.05: gevarieerd program ma; 22.20: buitenlands overzicht; 22.40: gram.muzlek; 22.45: avondoverdenking: 23.00; nieuws; 23.1524.00: gram.muzlek. Hilversum II (298 M.) AVRO 7.00' nieuws: 7.15: ochtendgymnastiek; 7.30: gram.muzlek; VPRO 7.50: dagopening: AVRO 8.00: nieuws; 8.15: gram.muzlek: 8.45" orgelspel; 9.00: morgenwijding; 9.15: gram muziek; 10.30: de Antwoordman; 10.45; gram.muzlek, 10.50: voor de kleu ters: 11.00: lichte muziek; 11.35: gram. muzlek: 11.45: wenken voor de tuin; 12 00; lichte muziek; 12.30: land- en tulnbouwmededellngen: 12.33: „ln 't spionnetje": 12.38- pianospel; 13.00: nieuws; 13.15: dansmuziek: 13.45: ,.U kunt het geloven of niet"; 13.50: gram.muzlek; 14.00: voor de vrouw; 14.30: viool en plano: 15.00. voor de zieken; 16.00: „van vier tot vijf"; 17.00: voor de Jeugd; 18.00: nieuws; 18 15: practlsche wenken voor tennissers; 18.20; sportproblemen. 18.30: orkestcon cert; 19.05: nieuws van dc Koninklijke Marine; 19.15: Musette-orkest: 19.40: stu dievoorlichting voor a.s. studenten; 20.00: nieuws; 20 05: actualiteiten; 20.15: opera concert: 21.00: „De Slag", hoorspel; 22.15* gram.muzlek: 23 00: nieuws; 23.15: sport- actualltelten; 23.3024.00: gram.muzlek. Engeland. BBC Home Service (330 M.) 12.00: hoorspel; 12.20: voor de boeren; 12.30: voor de arbeiders: 12.55: weerberich ten: 13.00: nieuws; 13.10: mededelingen; 13.20: filmprogramma; 13 55: sport; 14 00* voor de scholen; 15.10: hoorspel; 15.40: orkestconcert. 16.45: causerie; 17 00: voor de kinderen 17.55: weerberichten; 18.00: nieuws; 18.15: sport; 18.20: militair orkest: 18 45: wedstrijd ln het vertellen van sterke verhalen; 19.15: causerie; 19.30: plano kwartet; 20.30: gevarieerd programma; 21.00: nieuws; 21.15: causerie; 21.45: ge varieerd programma; 22.15: wetenschappe lijk overzicht: 22.45: Parlementsoverzlcht; 23.0023.03: nieuws. Engeland. BBC Light Programme (1500 en 247 M.) 12.00: Parlementsoverzlcht; 12.15: reportage: 12.30: lichte muziek; 13.00: voor de vrouw; 13.45: voor de kin deren: 14.00: gram.muzlek; 14.45: repor- tace; 15.00" lichte muziek; 15.30: voor de soldaten: 15.45: lichte muziek: 16.15: ..Mrs Dale's Dagboek; 16.30: causerie: 16 45: orgelspel: 17.15: pianorecital; 17.30: Schots Variété orkest: 18.15: dansmuziek: 18.45- hoorspel: 19.00: nieuws en radiojournaal; 19 25: sport: 19.30- „Fine goings on"; 20.00: hoorspel; 20.30: lichte muziek; 21.00; gevarieerd programma; 22.00: nieuws: 22.15: actualiteiten; 22.20: dans muziek; 23.00: voordracht; 23.15: orgel spel; 23.5624.00: nieuws. Nordwestdeutscher Rundfunk (309 M.) 12.00: gevarieerde muziek; 13.00: nieuws; 13.20: gevarieerde muziek; 14.15: amuse mentsmuziek: 15.15: trio; 15.40: dans muziek; 17.00: nieuws; 17.05: klarinet kwintet; 18.00: gevarieerd programma; 19.45: nieuws; 20.05: hoorspel; 22.15: nieuws; 22.40:' Jazzmuziek; 23.15: seml- klassieke muziek; 24.00; nieuws; 0.351.00: dansmuziek. Frankrijk, Nationaal Programma (347 en 249 M); 12.30: orkestconcert; 13.00: nieuws; 13.20: orkestconcert, 14.00 nieuws; 14.05 cellorecital; 17.10: orgelconcert; 17.55: gram.muzlek; 18.30: Amerikaanse uitzending; 19.00: lichte muziek; 20.00: orkestconcert; 23.15; gram.muzlek; 23.45— 24.00: nieuws. Brussel (324 en 484 M.) 324 M.5 11.45: gram.muzlek; 12.30: weerberichten; 12.33: voor de landbouwers; 12.40: gram. muzlek, 12.45: omroeporkest; 13.00: nieuws; 13 15: Omroeporkest; 13.30: film muziek; 14.00- voor de Jeugd; 15 00: En gelse les; 15.15 lichte muziek; 15.40: Franse les; 16.00: orgelconcert: 17.00: nieuws: 17 10: gram.muzlek: 17.15: voor de kinderen; 18.15; gTam.muziek; 18.30: voor de soldaten; 19.00: nieuws; 19.30: Vlaamse zang; 19.50: causerie; 20.00: verzoekpro gramma; 21.00 „Roer-Roer-Romme-De- Pot"; 21.30: gram.muzlek; 21.45; actuali teiten-. 22.00: nieuws; 22.15: kamermuziek; 23.00: nieuws; 23.05-"24.00: gram.muzlek. 484 M.: 12.05: gram muziek: 13.00: nieuws; 13.10. 13.30 en 15.00: gram.muzlek; 1C.30: pianorecital; 16.55: gram.muzlek; 17.10: Continental Kwintet; 18.30 en 19.00: gram.muzlek; 19.45: nieuws: 20.00: hoor spel; 21.00: gram.muzlek: 22.00: nieuws; 22.15' gram.muzlek; 22.55: nieuws; 23.00: gram.muzlek; 23.55: nieuws. AGENDA 1 WOENSDAG: Stadszaal (Kleine zaal); Pianorecital Guy Baron, 8 uur nam. DAGBLIJR8: UniversiteitsbibliotheekTentoonstelling 19 ecuwen Engels schrift. Werkdagen: 9.30 —12.30 en 25 uur (t/m 12 Mei). BIOSCOPEN. Trianon „De onvindbare Pimpernel" (14 Jr). Zondag 2.15, 4.30, 7 en 9.16 uur; overige dagen 2.30. 7 en 9.16 uur. Rex „Niemand de deur uit" (14 Jr). Zondag 2.15, 416, 7.16 en 9.15 uur: overige dagen 2.30. 7.15 en 9.15 uur. Casino ..Fort Apache" (14 Jr). Zater dag en Zondag 2.30. 4.45, 7 en 9.15 uur; overige dagen 2.30, 7 en 0.16 uur. LI do „Verboden Huwelijk" (18 Jr). Za terdag en Zondag 2.30 4 45. 7 en 9.15 uur; overige dagen 2.30. 7 en 9.15 uur. Luxor „Voordeliger per dozijn" (alle leeft.). Zaterdag en Zondag 2.30. 4.45, 7 en 9.15 uur; overige dagen 2.30, 7 en 9.15 uur. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken te Lelden wordt van Zaterdag 5 Mei 13 uur tol Zaterdag 12 Mei 8 uur waargenomen door Apotheek Kok Rapen burg 9. tel. 24807 en Apotheek „Tot Hujp der Menschheld" Hooigracht 48. tel. 2106(5. Te Oegstgeest door de Oegstgeester 1 Apotheek, Wilhelmlnapaxk 8, tel. 26274.

Leidsch Dagblad | 1951 | | pagina 3