A.K., C.H. en V.V.D. zeggen steun toe f 200.000.000 DE lOTILLE ENS Wie iveis moordenaar van vorige Kabinet? Kamerleden dringen op bezuiniging aan 37, PCT NEDERLANDSE STAATSLENING 1951 Spelers van Sao Paulo kochten ijsmutsen vóór zij gingen trainen Panda en de Meester-oadlheidkandige Radioprogramma 90ste Jaargang LEÏDSCH DAGBLAD Woensdag 11 April 1951 Tweede Blad No. 27274 Eerste Kamer bespreekt regeringsbeleid (Van onze parlementaire redacteur). „De lieer Oud kijkt toe als luitenant van piket of de „derde macht" als sergeant wel goed toekijkt, dat de K.V.P. als korporaal toekijkt dat de P. v d. A.-soldaat de gamellen met soep weghaalt", aldus schetste gisteren in de Eerste Kamer bij de algemene politieke beschouwingen de heer Van der Kicft (P. v. d. A.) de verhoudingen in de nieuwe regering, zoals hij die ziet. gedach tig aan zijn tijd als milicien toen het roemruchte „7e regiment met kromme benen" nog te Amsterdam in garnizoen las. Maar het is de vraag of de P. v. d. A. dan de soep nog lust!, aldus spreker. Zijn partij heeft gemeenschappelijke aanrakingspunten met de KVP, doch niet m?t C.H. en V.V.D. Hel nieuwe kabinet is slechts een her leving van het oude. En tegen zijn wezenstrekken hebben dc AR ernsti ge bezwaren. Inplaats van een natio naal kabinet hebben wij weer een kabinet van compromissen gekregen. Compromissen zijn in ons land nodig, doch zij mogen in het regeringsbeleid geen hoofdzaak en regel vormen. Doch al maken dc A.R. geen deel uit van deze regering, zij zullen haar steunen, waar enigszins mogelijk. Misschien zal het kabinet nog meer plezier beleven aan ons dan aan zijn eigen medestanders (hilariteit). Nochtans zullen spreker en zijn vrien den de regering loyaal en naar beste krachten steunen, al zullen zij natuur lijk de zaken op eigen merites beoor delen. Zij zullen daarbij en hier klonk duidelijk critiek door cp de over haaste interpellatie-Nederhorst aan de regering tijd laten ter voorbereiding en uitvoering van haar maatregelen volgens het regeringsprogram. Spreker had ook critiek op de werkgevers. Deze beloofden wel is waar als organisatie steun aan de regering, doch er gaat geen dag voorbij, of er wordt uit die kringen op de regering en vooral op minister Lieftinck, gekankerd, aldus de heer v. d. Kieft. De heer Kropman (KVP) consta teerde, dat de. kabinetscrisis en kabi netsformatie buiten de Eerste Kamer om waren gegaan. Hij zou er dus over zwijgen Nochtans sneerde hij wat te gen de heer Oud. en uitte zijn vreugde over het behoud van minister Van Maarseveen. Ons volk weet nu eindelijk door de Jongste regeringsverklaring, dat de toe stand zorgelijk is. En een armlastig volk wordt niet gerespecteerd. Duitsland meent zich jegens ons dingen te kunnen veroorloven, die het jegens anderen niet durft. Hebben wij wel enige internationale invloed? Is onze regering ten deze wel voldoende waakzaam en sterk? Spr. zou een minister naast de heer Stikker wil len zien. Voorts drong de heer Kropman op bezuiniging aan, vooral op militair ge bied. Minister Lieftinck is volgens hem daartoe niet in staat. Daarom wil hij een buitendepartementale commissie met zeer grote bevoegdheden. Maar men zij gematigd en voorzichtig bij de reor ganisatie inzake kunst en cultuur. Er moet enig perspectief blijven in deze fiombere tijd. De heer Anema (AR) drong eveneens op bezuiniging aan. De bewijzen hier van moeten gelijktijdig geleverd worden met de verzwaring der lasten. De heer Kolff (CH.) wees op de som bere financiële en economische toestand des lands, waarvan ons volk te laat op de hoogte is gebracht. Hij betreurde het afzijdig staan van de A.R., die zichzelf later nog wel eens een verwijt hiervan zouden kunnen maken De C.H.U. had de heer Staf liever gezien als minister van Verkeer en Waterstaat, al prees spr. de heer Romme voor diens volharding om te komen tot een zo groot mogelijke samenwerking. In bewogen woorden vroeg spr. de regering om noch aan Indonesië noch aan enige andere regering of instelling een toezeggig te doen inzake Nieuw- Guinea, zonder de Kamers gekend te hebben. Er zal heel wat moeten gebeu ren, eer onze fractie meedoet aan ge hele of gedeeltelijke afstand van dit deel van het Rijksgebied. Eveneens waarschuwt spr. tegen het doen van toezeggingen of zelfs maar 'net wekken van verwachtingen aan Bel gië inzake de Antwerpen-Rijn-verbm- ding Wij kunnen niet steeds de rol spelen van ..lamme goedzak". De C.II zullen de regering naar ver mogen steunen. Het zal van de daden der regering afhangen of hun dit mo gelijk is. Zjj zullen niet als een ge sloten phalanx optreden, want de leden kunnen zelfstandig hun houding 1>:- palen. Wijzend o.a. op verschillen van inzicht binnen de P. v. d. A. consta teert spr.: „Wij hebben hiermede blijkbaar school gemaakt" (vreugde aan dc regeringstafel). De heer Kolff vroeg vooral aandacht voor de kleine rentetrekkers, kleine middenstanders en al wie van kleine vaste inkomens moeten rondkomen. De heer Molenaar (V.V.D.) kleedt de geschiedenis der kabinetscrisis In een geestige detectlve-story, waarbij gezocht wordt naar de eigenlijke moordenaar van het vorige kabinet. De heer Rom me toonde zich bij de formatie een be kwaam simultaan-speler, die slechts één partjj niet wist te winnen. Doch de AR. wilden de stukken ook anders dan gebruikelijk op het bord zetten. Spr. keurt de houding der AR. af, en Is het eens met de opvattingen en werkwijze van de heer Romme. Is het niet-mee- dcen van de A R een kwestie van prin cipiële politiek? Indien zij enige porte feuilles hadden bekomen, zouden zij van struikelblok geworden zijn tot steunpunt van het kabinet. De heer Molenaar vraagt, of de premier iets wil meedelen over de gunstige resultaten door de heren Stikker en v. d. Brink te Parijs behaald, en brengt hulde voor toon en geest van de regeringsverklaring, die offers vraagt van alle groepen der be volking. Met een houding als van het N.V.V. en van het Tweede Kamerlid Nederhorst kernen \vy er niet. Doch spr. keert zich tegen de heer Kolff (CH.), die gesproken had van 5 loonsverho ging. In feite is dit een vermindering van het levenspeil met 5 Tr De houding der werkgevers, die de 5 niet willen doorberekenen, verdient alle hulde! De regering mag niet de speelbal wor den van groepen. Zij beslist. Hier ko men haar positie en gezag in liet ge ding. Tegenover de heer Anema (A.R.) wijst de heer Molenaar erop. dat de regering steunt op vier partijen. Dit verleent aan haar politiek bijzondere waarde en gezag. Spr. heeft veel ver trouwen in minister Albrcgt. Spdrtsplintcrs Op het Haarlemterrein speelde gisteravond een elftal van de Neder landse Luchtstrijdkrachten tegen Haar lem. De wedstrijd eindigde in een 5-3 overwinning voor de Haarlemmers, die met de rust een 23 achterstand boek ten, Het Belgische jeugdelftal, dat Za terdag op het NAC-terrein te Breda tegen de Nederlandse juniores speelt, is als volgt samengesteld: Gebruers (Herenthals), Culot (Charle roi). Boffin (St. Truiden),Dodet (Luik) Bellon (Eendracht), Close (Gilloise), Valkenborg (Cappellen), Houf (Stan dard), Hoorens (Kortrijk). Bertels (Antwerp), Huff el (La Gantoiss). Aan de wedstrijden gewichtsheffen om het. kampioenschap van Nederland eerste klasse, welke Maandag a.s. te Den Haag worden gehouden, neemt on ze stadgenoot Stokkel. de Nederlandse kampioen 2e klasse, deel in de zwaar gewichtklasse. Dc V.V.D. is gaarne bereid tot loyale medewerking bij de uitwerking van het regeringsprogram. Spr. sloot met een beroep op groter samenwerking, meer eenheid en vader landsliefde. Indien allen rich in afzon derlijke politieke en godsdienstige groe pen afzonderen, bestaat het gevaar van afsnijding van onderling contact en werkt men onvoldoende op elkaar in. Het Koninklijk gezin z\j ons ten voor beeld. De heer Jonkman (Arbeid) behan delde uitvoerig de kwestie Nieuw- Guinea. Spr. was verheug1!, dat onzer zijds destijds een tussenvoorstel was gedaan. Om uit de huidige inpasse te geraken, zou hij eerst enige juridische en volkenrechtelijke vragen willen voor leggen aan het Uniehof of aan het In ternationale Hof van Jusittie. Heden voortzetting der debatten. (Ingez. Med.-adv.) KONINKRIJK DER NEDERLANDEN uit te geven tot een bedrag van ter consolidatie van vlottende schuld in het kader van de financiering van de buitengewone militaire uitgaven. Looptijd ten hoogste 25 jaren. INSCHRIJVING op 12 April 1951 van 9 tot 16 uur bij het Agentschap van het Ministerie >an Financiën te Amsterdam, uitsluitend door bemiddeling van Banken of Commissionairs in effecten, leden van de Vereeniging voor den Effectenhandel (Bedrijfsgroep Effectenhandel). FEUILLETON /"NI BARBARA CARTLAND Vertaald uit het Engels w li). „Laat mfj proberen Elaine te verzor gen", verzocht Sally. „Indien het een mislukking wordt kan ik slechts terug komen om mijn verontschuldigingen aan te bieden en U te verzoeken naar iets gemakkelijkers voor mij uit te kijken." De telefoon belde in de andere ka mer. Juffrouw Lane rende naar het toestel en kwam ijlings terug. „Het is de oude Nanny. Ze Is vrese lijk opgewonden." „Zet het gesprek op mijn toestel, zei mevrouw Bellows. Nanny scheen veel te zeggen te heb ben en het duurde dus enige tijd, voor dat mevrouw Bellows een woord kon antwoorden. „JajaJaik begrijp (het volkomen. Ja, ik stuur direct iemand naar U toeJa, ik verze ker U. dat U haar geschikt zult vinden. Ja, het spijt mij erg van juffrouw Har- ris, maar zij voelt zich niet erg goed. Ja, juffrouw Granville, dat is haar r.aam, komt direct", zij keek vragend Sally aan. „Ja, ogenblikkelijk. Het spijt mij werkelijk buitengewoonIk zal mijnheer Duncan direct opbellen indien hij weer terug is". Mevrouw Bellows legde de haak op het toestel. „De verpleegster is erg ontdaan, dat juffrouw Harris is weggelopen. Kunt U werkelijk direct gaan?" „Ja, natuurlijk", antwoordde Sally, ..maar er is één ding dat ik graag wilde weten. Ik wil liever niet inwonen. Mevrouw Bellows keek enige brieven uit de map door. „Ik geloof niet dat dat er veel toe zal doen. Juffrouw Harris was intern, maar juffrouw Jackson weer niet. Het is niet verplicht. De verpleegster zorgt er voor dat Elaine 's morgens opstaat en brengt het kind ook weer naar bed. Indien U er bent als er les gegeven moet worden, zal dat zeker goed zijn." „Dat is dan goed", zei Sally. „Wat is het adres?" ..Park Lane, nummer 807", antwoord de mevrouw Bellows. „Ik hoop, dat U in staat bent alles goed te doen verlo pen, juffrouw Granville.' Zy sprak alsof zij er niet van over tuigd was, dat Sally zou voldoen. ..Ik dank U hartelijk voor Uw hulp, mevrouw Bellows." Zij wilde mevrouw Bellows vragen haar „veel geluk" te wensen, maar dat vond zij toch niet passend. Zij wenste het zichzelf toe, terwijl zij de trappen afrende. Park Lane 807 was een blok flats. Een in groen livrei gestoken portier be geleidde Sally naar de lift en bracht haar naar de bovenste verdieping. De deur van de flat werd geopend door een huisknecht. Sally verklaarde wie zij was en zag dat hij verbaasd keek. Met ^aardigheid echter gLng hij haar voor door de hal en gang. Hij opende een deur en kondigde aan: „Juffrouw Gran ville". Sally stond in een grote en lichte samer, Ingericht als speelkamer. Gro te ramen gaven een prachtig uitzicht op het park en langs de muren 6tonden stapels speelgoed. Sally had nog nooit zo'n verzameling prachtig aangeklede poppen gezien. Al het speelgoed zag er eenter uit, alsof nooit iemand er zich om bekommerde om er mee te spelen. Een vrouw met grijs haar, kennelijk de verpleegster, zat in een gemakke lijke steel bij de haard en een meisje zat in de vensterbank en staarde naar buiten. De verpleegster kwam Sally tegemoet. „Hoe gaat het U. Ik vermoed dat U juffrouw Granville bent en van me vrouw Bellows komt." „Ja mevrouw Bellows vroeg mij direct langs te komen." „Ik vind het prettig, dat U het zo kon schikken. Het heeft ons allen wat opgewonden, dat juffrouw Hams zo maar weg liep. Ik begrijp het werkelijk niet. Alieen maar omdat zij en Elaine aan het ontbijt, wat ruzie hadden, pak te zij haar koffers en ging weg". „Ik geloof niet, dat juffrouw Harris rich erg goed voelde", zei Sally ver zachtend. Zij keek naar het kind, dat naar bui ten bleef staren. De verpleegster keek in dezelfde richting. „Elaine, kom eens hier en zeg: „Hoe gaat het U?" Elaine maakte geen beweging. „Nu. Elaine, wees niet vervelend, kom eens „hoe gaat het U?" zeggen „Zij heeft goede manieren als zij maar wil zei de verpleegster zachtjes tot Sally. Elaine maakte geen aanstalten om de vensterbank te verlaten, Nanny werd ongeduldig. „Je moet komen Elaine, het is tijd voor je lessen en je weet het! Wees nu een braaf meisje en laat juffrouw Gran- i ville nu niet zien hoe ondeugend jij wel I kan zijn." 1 „Ik neem geen les", zei Elaine met een lan-szame en duidelijke stem. De luide, hoge en kinderlijke stem scheen voor Sally even de jaren te doen teruggaan. Zij had Marigold vroeger vaak zo horen spreken als zij iets niet wilde. Sally voelde er intussen niets voor met de oude verpleegster te argumen teren. „Maakt U zich geen zorgen", zei zij rustig. „Ik gelc-of, dat Elaine op het ogenblik niet veel voor lessen voelt." Nanny keek verbaasd. „Wel juffreuw Granville, ik verwacht dat U haar op Uw manier zult beha-n- I c'elen. Ik zal U alleen met haar laten en hoop dat Elaine aardig zal zijn." j Zij sprak duidelijk tot het kind, maar er kwam geen antwoord. „Indien U mij nodig hebt, belt U I maar even. en de butler cf een van de meisjes zal mij wel waarschuwen. „Dank U wel." Nanny ging de kamer uit en Sally zette zich neer in een stoel bij de haard. Er lag neg een krant op de grond. Zij pakte deze en begon te lezen. Na enige ogenblikken keerde het meisje zioh om. Toen zij zag, dat Sally er neg was, keek zij weer naar buiten. Er was een lange stilte, maar toen werd haar nieuwsgie righeid te groot. Zij keek naar Sally, maar deze las rustig verder, j „Ik wil geen les hebben." Er was zeker verweer in haar stem. Sa.ily keek op. „Wat zei je? Ik verstond het niet goed!" „Ik wil geen les hebbenhei-haalde het kind. j „Daar verwonder ik mij helemaal 1 niet over", zei Sally opgewekt- „Ik wil i jeu ook helemaal geen les geven." j Elaine keek met verbazing naar Sally. „U wilt mij geen les geven?", vroeg ze verbaasd. „Maar waarom bent U dan hier?" „Omdat ik een baantje meest heb ben antwoordde Sally. „Zie je ik meet geld verdienen. Ik word betaald om dat ik hier ben". Elaine kreeg belangstelling voor deze vreemde conversatie. Zij stapte van de vensterbank en lieD naar Sally. „Heeft U geen geld?" Sally schudde haar hoofd. I „Nee.zei ze. „daarom zijn mijn zusters j en ik naar Londen gekomen. Wij zoe ken een betrekking, zodat wij wat kun nen verdienen." „Wilt U kinderjuffrouw werden?" Sally schudde haar hoofd „Nee. ik wilde cp kinderen passen in een kindertehuis, 'maar zij kenden mij niet gebruiken, dus ben ik hier heen gekomen cm te kijken cf ik het prettig vind." (Wordt vervolgd) Jarige Olivera at zijn feesttaart alleen op Het elftal van Sao Paulo heeft gis teren getraind in het Olympisch Sta dion. Maar voor zij de kletsnatte gras mat betraden, hadden dc Brazilianen, die in de bus van Noordwijk naar Am sterdam hadden zitten klappertanden van dc kou, eerst in de stad in een sportwinkel lange witte wollen sport kousen gekocht, die tot over dc knieën kunnen worden gedragen, dikke truien en.tot grote verbazing van dc win kelierijsmutsen; Toen pas waren zij uitgerust voor een korte training. Aanvankelijk had de stadiondirectie er bezwaar tegen dat de Zuid-Ameri kanen op het veld zouden gaan, omdat dit door en door nat is. Maar de Brazilianen wilden persé In het water oefenen, want zo zeiden zij en niemand kan hen ongelijk geven Woensdagavond moeten we ook in het water spelen, laat ons nu in het water oefenen. Veel lieten zij niet zien. Er werden een paar rondjes gelopen, wat lichaamsoefeningen gedaan en tot slot werd er een balletje getrapt. Daarbij viel toch wel op al spande niemand VOETBAL Drie wijzigingen in Belgisch Elftal Het Belgische elftal dat Zondag a.s. in het Olympisch Stadion te Amster dam tegen Nederland uitkomt, is als volgt samengesteld: Doel: Daenen (F. C. Tilleur) achter: Valet (Anderlccht) en Vail- lant (Anderlecht) Midden: Van der Auwcra (R. C. Mechelen), Carrc (F. C. Luik) en Victor Mees (Antwerp F. C.) Voor: Lemberechts (F. C. Mechelen), Freddy Chaves d'Aguilar (La Gan- toise), Mermans (Anderlecht), Anoul (F. C. Luik) en Sermon (Anderlecht) Reserves: Bogaerts (Standaad C. L.), Van Brandt (Lierse S K.>, A. de Buck (Eendracht Aalst) en A. de Hert (Berchem Sp.). Op drie spelers na is de ploeg dezelf de welke in November j.l. te Deurne het Nederlandse elftal een 72 neder laag toebracht. Doelman Meert - geblesseerd - is vervangen door Daenen, rechtsback Van Brandt door Valet. terwijl Freddy Ohaves de plaats Inneemt van de ge schorste Van Steelant. Bovendien is het medespelen van Lemberechts nog niet zeker. De Meche- laar is niet in conditie en zijn club heeft hem reeds enige weken niet op gesteld. BRIDGE. BRIDGECOMPETITIE VOOR BEDRIJVEN. Voor deze competitie werd gespeeld de wedstrijd OnderwijzersLichtfabr. 2 Uitslag: 143—89. De stand luidt nu: 1. Onderwijzers 8 gesp 14 pnt., 2. Ned Rot Mij 612, 3. HCW/NEM 5—8. 4. Kam. Onnes Lab. 6—8. 5. PTT 1 8—8. 6. Lichtfabr. 1 7—6 7. AR VA 7—6. 8. Tw. Bank 6—4, 9, Lichtfabr. 2 7—2, 10. PTT 1 8—0. zich bijzonder in dat deze spelers een buitengewoon goede balcontröle hebben. Na afloop moest masseur Pastinha de rillende Brazilianen bijbrengen met hete koffie. Doelman Mario Olivera was gisteren jarig. Aan de lunch, die tevens ontbijt was, omdat de vermoeide Brazilianen wat laat uit de veren waren gekropen, werd hij van alle kanten gelukgewenst. De jarige zag er een beetje treurig uit en zat in zijn regenjas aan tafel, af en toe een melancholieke blik werpend op de onstuimige Noordzee. De kok van het Noordwijkse hotel had zijn best gedaan en een prachtige taart voor Olivera gebakken, welke hij, naai de Braziliaanse traditie wil, alleen opat.. TAFELTENNIS. Nederland wint van Vietnam In „Formosa" te Den Helder werd gisteravond een tafeltenniswedstriid ce- SDeeld tussen Nederland en Vietnam. Onze landgenoten wonnen met 3—2. Da Vietnamezen Mai van Hoa en Nguvgen van Ho moesten wegens ziekte verstek laten gaan. De uitslagen luiden: Enkelspel: Tran van Lieu (Vietnam) si. Cor Pelser (Ned.) 21—18, 21—13, 2116; Pho Quoc Nhuy (Vietnam) verL van Cor du Buy (Ned.) 19—21. 9—21, 21—17, 11—21. Tran van Lieu sl. Cor du Buy 21—14, 21—17. 21—12. Pho Quoc Mhuy verl. van Pelser 21 17. 9—21. 12—21, 18—21. Dubbelspell: Tran van Lieu en Pho Quoc Nhuv verl. van Du Buy en Wil van Zoelen 14—21, 21—19. 13—21, 18— 21. Hedenavond spelen de Vietnamezen in de Dierentuin te Den Haag opnieuw een wedstrijd. De Nederlandse ploeg is voor deze geleeenheid als volgt opge steld: Du Buy, W. Heemskerk (Roe- lofarendsveen). Hogendoorn en Harkx. SCHAKEN BOTWINNIK STAAT OP WINST IN TWAALFDE PARTIJ De twaalfde partU van de twee kamp om dc wereldtitel, waarin de titelhouder met zwart speelde, is af gebroken na scherpe strijd. Bolwinnik staat op winst. De striid nam al heel spoedig een fel karakter aan. Bronstein. die met wit speelde, trachtte het initiatief te ne men door bii de tiende zet een pion te offeren. Botwinnik bouwde echter een solide verdedigingsstelling op en Bron stein werd al eauw voor de noodzaak van een tweede pionoffer gesteld, in dien hij tot aanvalsspel wilde komen. Hij ging hiertoe over en trok op de zwarte koning los. Gedurende een aan tal zetten sloeg Botwinnik het ver woede offensief van riin tegenstander af. en nadat hii riin stukken op gun stige wiize tot ontwikkeling had weten te brengen ging hii tot dp tegenaanval over. Bronstein kwam pu in een moei- liike positie. Teneinde de partij te red den offerde hij een toren voor een paard, maar de zwarte aanval bleef zeer gevaarlijk. Na een afruil te hebben geforceerd. bereikte Botwinnik een eindspel waarin ziin materieel voor deel voldoende lijkt voor de winst. Bronstein verzegelde riin 41e ziet waarna de partij werd afgebroken. 39). Nu Panda was vrijDe burge meester en Jolliepop gingen hem opge wekt voor, de trap op die naar buiten voerde, en de burgemeester babbelde vrolijk: „Jammer, dat we ons even ver gisten, mijnheer Panda! Gelukkig heeft uw bediende me haarfijn uitgelegd. dat die bedrieger u om de tuin had geleid! Verschrikkelijk, hc? Gewetenloos noem Ik het, zoals hij misbruik heeft gemaakt van uw goedheid! En intussen bedank ik u nog wel voor dat halve millioen, waar uw bediende van sprak. Dat is een mooi bedrag! Dank u wel!" Maar Panda luisterde maar half, want terwijl zij de trap beklommen hoorde hij van beneden nog maar steeds de smekende stem van Joris Goedbloed, die riep: „Laat me toch niet alleen! Ge weet dat ik daar niet tegen kan! Help!".... Pas toen hij met Jolliepop weer op straat was en, nagewuifd door de bur gemeester, weg wandelde pas t-oen vroeg hij aan Jolliepop: „Wat bedoelde die burgemeester toch met een half mil lioen?" „Wel, mijnheer.,., ehPanda", sprak Jolliepop, „toen ik de burgemees ter uitlegde hoe dat Goedbloeds-persoon ons had opgelicht, verzekerde ik hem tevens, dat wij van plan waren om een half mlllicen aan de gemeente Ezels- brugge te schenken, teneinde daarvan een openbare speeltuin aan te leggen..." „Wel ja!" riep onverwacht een ver drietige stem. „Een speeltuin! Toe maar! Het leven is een pretje! Zeker! Uitge rekend een speeltuin, terwijl uw beste vriend voor het leven geknakt, is en in eenzaamheid achterblijft!" Dat was de stem van Joris, die hem door de tralies van zijn cel-raampje nakeek. „Geniet maar van de vrijheid en van je mllll- oenen!" riep hii. „Ik zal wel lijden in eenzaamheid! Maar mijn devies is arm maar eerlijk!" Ik hoef zeker niet te zeggen, dat Panda dit alles in droevig vond VOOR DONDERDAG 12 APRIL. Hilversum I (402 M.) KRO 7.00: nieuws; 7.15: gram.muziek; 7.45: morgen gebed en liturgische kalender; 8.00: nieuws en weerberichten; 8.15: gram.muziek; 9.00: voor de huisvrouw; 9.30: waterstanden: 9.35: gram.muziek; 9.40: schoolradio, NCRV 10.00: gram.muziek; 10.15: morgendienst: 10 45: bas en plano; KRO 11.00: voor de zieken; 11.45: schoolradio, 12.00: angelus; 12 03: gram.muziek: 12.30. land- en tuln- bouwmededellngen: 12 33: gram muziek; 12.55: zonnewijzer; 13.00: nieuws en katho liek nieuws; 13.20 kamermuziek; NCRV 14 00: Promenade orkest en solist; 14.45: voor de vrouw: 15.15: gram.muziek. 15.30: cembalogezelschap, 16.00: bijbellezing: 16.45: vocaal ensemble: 17.00, voor de Jeugd, 17 30: gram.muziek; 17.50: Rege ringsuitzending: Jeugduitzending: Ber nard IJzerdraat: „Melodieën uit de tro nen"- 18.00: verzoekprogramma: 18.30: De stem' \an de Christelijke Vakbeweging: 18.45 muziek van het Leger des Hells; 19 00: nieuws en weerberichten: 19.15: levensvragen van allerlei aard en een pastoraal antwoord: 19.30: ..In dienst van het vaderland"; 19.40: radiokrant: 20.00 nieuws. 20.05: gevarieerd programma: 22.20: buitenlands overzicht: 22 40: gram. muziek; 22.45: avondoverdenking: 23.00: nieuws; 23.15—24.00: gTam.muziek. Hilversum II (298 M.) AVRO 7.00: nieuws. 7.15: ochtendgymnastiek: 730: gram.muziek; VPRO 7.50. dagopening: AVRO 8.00: nieuws; 8.15. gram.muziek; 9.00: morgenwijding: 9.15: gram.muziek; 10.30: de Antwoordman; 10.45 gram.muz.; 10.50: voor de kleuters; 11.00 kleinkunst - programma uit Langendijk; 1140: gram. muziek: 11.45: „Grote en Provinciale Pers", causerie; 12.00: Metropole orkest: 12.30: land- en tulnbouwmededellngen; 12.33: In 't spionnetje. 12.38- plano en orgel; 13.00: nieuws; 13 15: AVRO-allerlel; 13.20: or- kcstconcert; 13.45: u kunt het geloven of niet": 13.50- orkestconcert; 14.00: gram. muziek. 14.30: viool en plano; 15 00: voor de zieken: 16.00: „Van vier tot vijf"; 17.00: voor de Jeugd; 17.45. pijploos orgelspel: 18.00; nieuws; 18.15 practlsche wenken voor tennissers: 18 20: sportproblemen; 18.30: lichte muziek: 19.00: AVRO-aller lel; 19 05: voor burger en militair: 19.15: Hawallanmuzlek; 19.40: „De lnternatloale Bank voor Herstel en Economische Ont wikkeling te Washington", causerie; 20 00: nieuws; 20 05: actualiteiten; 20 15: Radio Phllharmonlsch orkest; solisten en groot koor; 22.00: „Terwijl een sigaret brandde", hoorspel; 22.25: gram.muziek; 23.00: nieuws; 23.15: sportactualltelten; 23.30 24.00; gram muziek. Engeland, BBC Home Service (330 M.) 12.00: Hawallanmuzlek; 12.30. klankbeeld; 13.00: hoorspel; 13.20: voor de boeren; 13.30: voorde arbeiders; 13.55: weerberich ten; 14.00: nieuws; 14.10. mededelingen; 14.20: filmprogramma: 15.00: recital; 15.30: gram.muzl'ek; 16.00: hoorspel. 16.30: or kestconcert; 17.45; causerie. 18.00: voor de kinderen; 18.55: weerberichten; 19.00: nieuws: 19.15: sport; 19.20- lichte muziek; 19 45. voor de boeren; 20.00: hoorspel: 20.30: trio; 21.30: gevarieerd programma; 22.00; nieuws; 22.15: klankbeeld; 23.00: ge varieerd programma; 23 30: wetenschappe lijk overzicht; 23.45: parlementsoverzlcht-, 24.000.03: nieuws. Engeland. BBC Light Programme (1500 en 247 M). 12.00: Mrs Dale's dagboek; 12.15: orkestconcert: 12.45: voordracht: 13.00: parlementsoverzlcht; 13.15BBC Midland Light Orchestra; 14.15: voor de Jeugd; 14.45: voor de kinderen; 15.00- voor de vrouw. 16.00: lichte muziek; 16.30: voor de soldaten; 16 45: dansmuziek; 17 15 mrs Dale's dagboek; 17.30: causerie, 17.45: or gelspel; 18.15' pianospel; 18.30: Schots variété orkest; 19.15: Jamboree, 19.15: hoorspel: 20.00- nieuws en radiojournaal; 20 25 sport; 20.30: gevarieerd programma: 21.00: hoorspel: 2130 verzoekprngramma; 22.30: .Solitaire": 23.00: nieuws; 23 15 ac tualiteiten; 23.20: dansmuziek: 24.00: voor- Idiacht; 0.15: orgelspel; 0.561.00: nieuws. Nordwestdeutsehcr Rundfunk (309 M.) 12.00. orkestconcert; 13.00: nieuws; 13.20: operamuziek; 15.40 tangomuzlck; 17.00: nieuws; 17.05: viool en plano; 17.25: so praan en plano; 19.45: nieuws; 20.05: hoor spel 21.50: balletmuziek: 22.15- nieuws; 22.40: „Verfehltes und geordnetes Leben"; 24.00: nieuws; 0.351.00; dansmuziek. Brussel (324 en 484 M.) 32-1 M.: 12.15: lichte muziek; 12.30: weerberichten; 12.33: voor de landbouwers; 12.40; lichte muziek; 13.00: nieuws- 13.15: „Ziel van m(Jn land"; 14.00: klankbeeld; 15.30: gram.muziek: 15.40: Franse les; 16.00: gram.muziek: 16.15 Engels les: 16.30: gram.muziek; 16.45: Idem; 17.00: nieuws; 17.10: gram. muziek; 17.15 voor de kinderen: 18.15: gram.muziek; 18 25: causerie; 18.30: voor de soldaten; 19.00: nieuws: 19.30: zang en plano: 19.50: causerie: 20.00: verzoekpro gramma: 21.00 „Roer-roer-romme-dc-pot"; 21.30: gram.muziek! 2145: actualiteiten; 22.00: nieuws; 22.15: kamermuziek; 23.00: nieuws: 23 0524.00: gram.muziek. 484 M. 12.05: gram.muz., 13.00; nieuws; 13.10 en 13.30: gram.muziek; 15.00: orkest- concert; 16.30: cello en plano; 16 50: gram.muziek. 17.10: continentaal kwintet; 18.30 en 19.00: gram.muziek. 19.45: nieuws; 20 00 twee hoorspelen: 22.00: nieuws; 22.15: gram muziek. 22.55 nieuws; 23 00: gram.muziek: 23.55: nieuws. Frankrijk. Nationaal Programma (347 en 249 M.) 12.30: orkestconcert; 13.00: nieuws; 13.15 orkestconcert: 14.00: nieuws; 14 05: cloveclmbelrecltal: 14.25: hoorspel; 17 10' orgelmuziek: 17.55: gram.muziek: 18.30: Amerikaanse uitzending; 19.00 lichte mu ziek: 20.00 orkestconcert: 23 15: gram. muziek: 23.4524.00: nieuws. AGENDA IIEDEN: Nleuwstraat 28: Bijeenkomst Kerk van Jezus Christus van de Heiligen der Laatste Dagen, 8 uur nam. Stadszaal (foyer): Film- en Kunstavond m. m. v. Nel Oosthout. 8 uur nam. Stecnschuur 6: Geünieerde Loge van Theosofen, 8 uur nam. DONDERDAG: Stadszaal: Concert „Dc Stem des Volks", 8 uur nam. Zomerzorg: Cabaretavond Corry de Wek ken en Hans Smits. 8 uur nam. DAGELIJKS: Alphen aan den Rijn (Avifauna): Josse Breyre en Robin Richmond 46 en 8—24 uur nam. (t/m 30 April). Prentenkabinet (Kloksteeg 25) Tentoon stelling van ornamentprenten 16de eeuw. Werkdagen 2—5 uur (t/m 7 Mei). BIOSCOPEN. Trianon ..Sunset Boulevard" (18 Jr). Zondag: 2 15, 4.30, 7.00 en 9.15 uur; overige dagen: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Kcx „Een wereldstad houdt de adem ln." (14 J.). Zondag: 2.15, 4.45. 7.15 en 9.15 uur; overige dagen: 2.30, 7.15 en 9.15 uur. Casino „ZIJ kwamenbij dage raad" Zondag. 2 30. 4 45. 7 00 en 9.15 uur; overige dagen: 2 30, 7 00 en 9 15 uur. Hedenavond gereserveerd voor K. en O. Lltlo „SchHteliand" (14 J Zondag: 2.30 4 45. 7 00 en 9 lo uur; overige dagen: 2.30. 7 00 en 9 15 uur. I.uxor De Gebroken Pijl" (14 Jr. Zondag: 2.30. 4 46 7.00 en 9.15 uur; overige dagen* 2 30, 7.00 en 9.15 uur. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken te Lelden wordt van Zaterdag 7 April 13 uur tot Zaterdag 14 April 3 uur waargenomen dnor Apotheek Kok Rapen burg 9, tel 24807 en Apothpek .Tot Hulp der MenschhPld" Hoolzracht 48. tel 21060. Te Oegstzeest door de Oegsteeester Apotheek, Wllhelmlnapark 8. tel. 26274.

Leidsch Dagblad | 1951 | | pagina 3