President Truman waarschuwt Mc Arthur Prins Bernhard vandaag naar Santiago (Chili) Heden gedeeltelijke hervalling agrarische export naar Duitsland Amerikaanse dollarruil van 19 milliard in 1951 WEERBERICHT 90ste Jaargang DINSDAG 10 APRIL 1951 00 No.27273 LEIDSCH DAGBLAD Directeur: J W Henny Hoofdredactie: B VV Menkhorst en J. Brouwer DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN f5.15 per kwartaal f 0.40 per week Witte Singel 1, Leiden - Giro no. 57055 Telefoon Dir en Adm.: 25041; Red. 21507 Exportmogelijkheden blijven ondanks defi ensie Nederlands tekort teruggebracht tot 144 millioen dollar De Ver. Staten zullen in 1951 een dollarruil toestaan ter waarde van 19 milliard dollar. Hiervan zal een be drag van 11 milliard dollar worden besteed voor de import in Amerika, 3,5 milliard voor betaling van dien sten, 1,5 milliard voor particuliere giften en leningen en 3 milliard voor overheidsgiften en -leningen. Van de 19 milliard dollar, die op deze wijze beschikbaar komen, zal 12 mil liard door het buitenland worden be stemd voor aankopen van goederen in de Ver. Staten. Buitenlandse be- talingen voor diensten van de Ver. j Staten zullen 4 milliard bedragen. De overige 3 milliard zullen ter be schikking komen in de vorm van 1 goud- en dollarreserves. Deze mededelingen verstrekte de heer F Thomas R. Wilson, waarnemend direc- I t-eur van het Bureau voor Buitenland se handel van het Departement van Handel te Washington, tijdens een le- t zing te Utrecht. De export van de Ver. Staten aldus i spreker, was in 1950 meer in evenwicht met de import dan in enig jaar daar- I voor sinds 1940. Dit hing samen met een dalen van 15% van de waarde van de export en een stijging van de im- I portwaarde van 34%. Namen de expor- i ten tengevolge van een reductie van het hulp-programma, de devaluatie's, de toenemende importcontröle en de hogere productie in Europa af, de lm- f porten vertoonden het gehele jaar een voortdurende toeneming. Gedeeltelijk was dit het gevolg van betere omstan- j digheden in Amerika zelf, gedeeltelijk van stijging van de prijzen van de ar- tikelen. Hierdoor werd het tekort van Neder land teruggebracht van 224 millioen dollars in 1949, tot 144 millioen dol lar in 1950. Wat betreft de verwachtingen voor de toekomst deelde de heer Wilson me de, dat er vele redenen zijn om aan te nemen, dat de Ver. Staten voor hun I öefensieprogramma belangrijke hoe veelheden aan goederen zullen moeten blijven importeren. De overschakeling zal zelfs een additionele Import nood- zakelijk maken omdat een aantal on- dernemingen niet langer aan de civie le vraag zal kunnen voldoen. De markt I voor de artikelen uit Nederland zal me- j de daardoor beter kunnen worden. De- ze artikelen zullen zowel door de re- gering als door particulieren kunnen I worden gekocht, gelijk tijdens de twee de wereldoorlog. Velen zullen zich afvragen, of de landen tegelijkertijd hun verdediging kunnen versterken en naar Amerika kunnen exporteren. De uitbreiding van I de bewapening zal, aldus de heer Wil- son, echter nimmer het gehele natio nale productievermogen opeisen, Bo- I vendien is het een open vraag, of de productiecapaciteit van een land of Syrië doet opnieuw beroep op de Veiligheidsraad OP MATIGING AANGEDRONGEN De permanente gedelegeerde van Sy rië bii de V N. Paris bey-el-Choery heeft opnieuw de Veiligheidsraad gevraagd met spoed de Israëldsch-Syrische inci denten te behandelen. De V. St.. Engeland en Frankrijk heb ben door middel van de diplomatieke vertegenwoordigers te Tel Avlv en Da- masous Israël en Syrië geadviseerd zelf beheersing te tonen bij het grensgeschil tussen beide landen. Duizenden studenten van de Syrische universiteit en van religieuze instellin gen hebben te Damascus geprotesteerd tegen ,.de Israëlische schendingen van de wapenstilstand". Volgens gezaghebbende berichten te Damascus zullen vooraanstaande Arabi sche militaire functionnarissen oo een bijeenkomst te Amman ln Jordanië morgen besprekingen voeren. WEER EXPORT VAN APPELEN NAAR BELGIË. De Belgische contingenteringsmaatre- gelen Inzake de Invoer van appelen af komstig uit Nederland, zijn opgeheven. In bevoegde Belgische kringen schat men de voorraad apDelen, waarover Ne derland nog beschikt, op ongeveer 20 milhoen kilogram. Het zijn vooral ap pelen van de soort ..Belles de Boskoop" Opklaringen De Bilt verwacht tot morgenavond* i Nu en dan flinke opklaringen, maar I vooral aanvankelijk ook enkele buien. Krachtige tot matige wind hoofdzake lijk tussen Noord-West en Zuid-West. j In de nanacht voornamelijk op tegen de wind beschutte plaatsen lichte nachtvorst, morgen overdag iets min der koud dan vandaag. (Opgemaakt te 10 uur) 11 APRIL. Zon op: 5 55 uur; onder: 19 29 urn- Maan op: 7.29 ;uur: onder: 0.49 uur. Hoogwater te Katwijk te 6 05 en 18,25 u Dit nummer bestaat uit zes pagina's. van een aantal landen wel als een vas te eenheid kan worden gezien. 'Alle productiefactoren -in Europa en Amerika hebben in zich een moge lijkheid van uitbreiding, zodat de maatregelen op het gebied van de defensie niet noodzakelijkerwijze de beperking van de particuliere handel tot gevolg behoeven te hebben. Vele diensten en goederen kunnen immers zowel voor civiele, als militaire doel einden worden gebruikt, zoals büv. de scheepvaart, de banken enz. Wan neer men kan importeren of expor teren in vredestijd, dan weet men het ook te doen in een tijd van ver sterking van defensie, aldus spreker. Schumacher blijft in de oppositie De leider der Westduitse sociaal democraten Kurt Schumacher, heeft op een persconferentie verklaard, dat de ondertekening van het plan-Schu- man door de federale regering het be gin zou betekenen van een verval, dat zou leiden tot een Duitse capitulatie, „de tweede in zes jaar tijds". Na de ondertekening zou er niets zijn, dat Duitsland zou weerhouden het plan- Pleven voor een Europees leger te. on dertekenen. Dit plan hield een gTote minachting voor het Duitse volk in. Adenauer, zo vervolgde Schumacher, had moreel noch politiek het reoht het plan te ondertekenen. De socialistische partij zou haar uiterste best doen een pariementsdebat over de Saarkwestie en haar verband met het plan-Schuman te doen houden. Het plan-Schuman was bedoeld een unie te vormen van zes Europese landen, waarin religieuze par tijen de meerderheid hadden Dit waren tevens de landen, waar de werkloosheid het. grootst en loonschalen het laagst waren. Blijf buiten de politiek De Amerikaanse minister voor het leger. Frank Pace, die gisteren in Tokio is aangekomen, heeft volgens gewoonllijk betrouwbare kringen een boodschap van president Truman aan generaal Mac Arthur overgebracht, waarin hem wordt opgedragen zich verder te onthouden var. politieke uitspralten over Korea. Naar verluidt, heeft Truman Mac Arthur niet met terugroeping gedreigd. Hij heeft hem echter meegedeeld, dat zijn (Mac Arthurs) positie precair is geworden, als gevolg van zijn verklaring, waarin hij een volledige oorlog tegen China voorstelde als China niet tot een regeling inzake Korea wilde komen. meer dan een meter is gestegen, niet genoeg om de troepenbewegingen aan het centrale front te schaden. Werke lijke schade had kunnen worden toege bracht door de dam volledig op te blazen Waarschijnlijk zou het thans echter ook hiervoor te laat zijn om een voor de Noordelijken gunstig effect te bereiken. Het zag er naar uit, dat de Noorde lijken liet denkbeeld van een tegen aanval aan het centrale front hadden opgegeven. Zelfs al had het onder wa ter zetten voor de Noordelijken succes opgeleverd, dan zou een Noordelijke tegenaanval in het overstroomde ge bied niet mogelijk zijn geweest. Vliegeniers, die over het Kwatsjon- reservoir hebben gevlogen, verklaarden, dat de dijken van de Jangongnl aan de Zuid-West-kant sterk genoeg zijn om het water tegen te houden. Zij rappor teerden, dat de Chinezen waarschijnlijk alleen de sluizen hebben geopend en niet de dam hebben opgeblazen. Officieren zeide, dat de Chinese maatregel geen gevaar zal opleveren voor de bruggen over de rivier de Han in het gebied van Soel. Alle grote brug gen drijven op pontons. De anker plaatsen van de bruggen kunnen ge makkelijk ln overeenstemming ge bracht worden met een eventuele stij ging van een meter, aldus een officier van de genie De bruggen over de Han rijzen en dalen dagelijks nl. anderhalve meter naar gelang van het getij. Truman heeft Mac Arthur laten weten, dat hij hem niet kon blijven steunen als hij „internationaal stormcentrum" bleef in deze critieke tijd. Volgens wélingelichte bron heeft Tru man er op geweien, dat hy Mac Ar thur al meer dan eens had verzocht geen politieke verklaringen af te leg gen. Desondanks was hij daarmee voort gegaan. Truman kon deze houding niet langer door de vingers zien met het oog op de invloed er van op Amerika's bondgenoten. Naar in Washington verluidt, heeft president Truman besloten geen en kele disciplinare maatregel te nemen, die Mac Arthurs status als opperbe velhebber in het Verre Oosten zou kunnen schokken. WIJ VERKEREN IN GROOT GEVAAR! De voorzitter van het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden. Sam Rav- burn, heeft gisteren op een perscon ferentie gezegd, dat de Sovjet-unie „op vele plaatsen'' troepenconcentra ties opbouwt. Hü voegde hieraan toe: „Wij verkeren in groot gevaar". Over de troepenconcentraties zei Rayburn: .Waar deze troepen worden samengetrokken, kan ik niet precies vertellen. Ik heb mijn inliohtingen ech ter uit de beste bron". Rayburn heeft een bespreking met president Truman gehad. Hij heeft vo rige week het Huis van Afgevaardigden meegedeeld, dat niet alle troepen, die in Mandsjoerije worden samengetrokken, Ohinece troepen zijn. maar hij indênti- ficeerde de overige niet. CHINEZEN ZETTEN WEGEN ONDER WATER. Als verdedigingsmaatregel hiehben de Chinese troepen aan het centrale front in Korea de stuwen van het Kwatsjonreservoir geopend om de hoofdwegen naar het Noorden onder water te zetten. Officieren der V. N. verklaren, dat het rivierwater na 15 uur slechts iets „Slechte dag" te Parijs GROMVKO WEER AAN HET PROPAGEREN! De plaatsvervangers der ministers van Euitenlandse Zaken der grote vier te Parijs hebben gisteren hun agenda- besprekingen voortgezet. Een Westelijke woordvoerder verklaar de. dat de bijeenkomst onvruchtbaar was geweest, zelfs dat het „een slechte dag" was geweest. Geen der partijen diende nieuwe voorstellen in. De besprekingen concen treerden zich opnieuw op de kwestie der vermindering der bewapening. Gromyko, de Sovjet-afgevaardigde, verklaarde, dat men zich in het Westen volop aan het bewapenen is. „Neem een of ander Amerikaans blad over het zakenleven en u zult verklaringen vin den, dat het einde van de bewapenings wedloop ernstige economische moeilijk heden voor het Amerikaanse zakenleven zou scheppen". Davies, de Britse afgevaardigde, ver klaarde, dat hij gedwongen was h°t. grootste deel van Gromyko's rede te negeren, daar zij „voornamelijk propa ganda" iS. Parodi. de Franse afgevaardigde, zei, dat Gromyko al het mógelijke had ge daan om de breuk te vergroten en dat hij in zekere mate hierin was geslaagd. Charles Bohler. assist°nt van de Ame rikaanse gedelegeerde, Jessup, is onver wacht naar Washington vertrokken. GEEN VOLLEDIGE PUBLICATIE VAN FUCHS» BEKENTENIS. De tekst van de bekentenis van de atoomspion Klaus Fuchs, die aan een commissie van het Amerikaanse congres os voorgelezen, zal niet in haar geheel worden gepubliceerd Dit is meegedeeld in een rapport van de gecombineerde commissie voor de atoomenergie van Huis en Senaat. „Hoewel de technische gegevens over atoomenergie, zoals deze in de documenten voorkomen, onge twijfeld de Sovjet-unie hebben bereikt, is er geen positief bewijs, dat het in lichtingsmateriaal tot in alle onderde len ook inderdaad nauwkeurig aan de Sovjet-unie werd uitgeleverd Ook is er I nog een heel kleine mogelijkheid dat Fuch roet opzet meer heeft be kend dan hij werkelijk gedaan heeft in de hoop. dat geheimen, die hij in feite niet heeft verraden, door zijn verklarin gen via de dagbladen alsnog de Sovjet unie zouden bereiken". MAARSCHALK PETAIN IS ZIEK Maarschalk Pétain, gewezen hoofd van de regering van Vichy, lijdt thans aan loiig'cohgestie. De toestand ls de laatste 48 uur verergerd. Isorni, Pétains voornaamste verdediger, heeft te Parijs verklaard, dat de toestand in verband met Pétains 94-jarige leeftijd, ernstig is. Nederlaag van Britse regering De Britse regering heeft gisteravond met 237 tegen 219 stemmen in het La gerhuis een nederlaag geleden met be trekking tot een Van haar bepalingen aangaande vermindering van het kaas- rantsoen. Er is echter geen sprake van aftre den van de regering, daar het hier een punt van ondergeschikt belang betreft. Nurfige economische besprekingen De laatste ochtend van zijn bezoek aan Buenos Aires maakte Prins Bern hard een wandeling door de drukste winkelstraten van d? stad. Htf is thans geheel hersteld van zijn lichte aanval van bronchitis. Velen herkenden de Prins van de krantenfoto's. Ook tijdens zijn ongesteldheid heeft de Prins economische besprekingen ge voerd, die mogelijk voor ons land van nut zijn Onder meer bereikte hij de onmiddellijke verlening van belangrijke invoervergunningen, waarover reeds maandenlang vruchteloze besprekingen zijn gevoerd. Van Argentijnse zijde stel de men.veel belang in de onderzeeërs, die op Nederlandse werven 'ervaarcligd worden. Een order hiervoor moet tot de mogelijkheden gerekend worden. De Prins verklaarde voorts, dat als de voor tekenen niet bedriegen, het bezoek zal bijdragen tot het in evenwicht brengen van de Nederlandse handelsbalans met Argentinië. In dit verband mag als positief re sultaat worden gezien, dat de Prins er in geslaagd is de levering van spoor wegmateriaal van Werkspoor ter waarde van 200.000.000 gulden te be spoedigen. Een handelsverdrag had reeds in de levering voorzien doch er waren moei- Mevrouw Eva Pcron. de echtgenote van de Argentijnse president, onder hield zich in haar werkkamer op het Argentijnse ministerie van Openbare Werken met prins Bernhard. de eer ste gast van vorstelijke bloede, die Argentinië tijdens het bewind van generaal Pcron bezoekt. De presi dentsvrouw en haar Nederlandse gast zitten op een kostbare sofa in Spaanse stijl, het sieraad van de werkkamer. lijkheden gerezen bij de ondertekening van het desbexreffende decreet. Na een bespreking met president Peron had de laatste persoonlijk geïntervenieerd en het decreet zou gistermiddag getekend worden. Men verwacht nog dezer dagen de opening van een crediet. Met de le vering zal tegen het eincüe van dit jaar een begin worden gemaakt. De afle vering zal met zes rijtuigen per week geschieden. Een vertegenwoordiger van Werkspoor verklaarde, dat deze bespoediging van de gang van zaken inderdaad aan de persoonlijke bemoeiingen van de Prins te danken zijn. Vandaag is Prins Bernhard per vlieg tuig naar Santiago (Chili) vertrokken. Hoofdzakelijk groenten en uien De bemiddelingscommissie van de Organisatie voor de Europese Econo mise Samenwerking te Parijs, welke raad in verband met de betalings moeilijkheden van West-Duitsland is ingesteld, heeft besloten, een bedrag van 1 millioen dollar aan Nederland beschikbaar te stellen voor de uitvoer van aan bederf onderhevige voedings producten naar dit land. Deze uit voer zal dus hoofdzakelijk betrek king hebben op groenten en uien. De West-Duitse grens zal voor deze pro ducten geopend worden, zodra de douane uit Bonn dienaangaande in structies heeft ontvangen, hetgeen vanmorgen zou plaats vinden. Zoails bekend is voor April een bedrag van 30 millioen dollar beschikbaar ge komen voor import in Duitsland, het welk door de bemiddelingscommissie in overleg met belanghebbenden verdeeld zal worden ten behoeve van de daar voor in aanmerking komende landen. Het reeds genoemde bedrag van 1 millioen dollar is in anticiDatie aan Nederland beschikbaar gesteld. Over het resterende aan Nederland toeko mende aandeel in de fee verdelen 30 millioen dollar zal deze week nader worden onderhandeld. De vijandelijke aanvoerwegen ter zee naar Korea worden door de zee- en luchtstrijdkrachten onder voort durende controle gehouden. Marine- vliegboten maken verkenningstoch ten en rapporteren hun bevindingen onmiddellijk aan de oorlogsbodems, die dan in actie komen. De grootste zorg wordt daarom besteed aan het onderhoud van deze vliegboten, die onder alle weersomstandigheden de vluchten moeten uitvoeren. Het aanbrengen van een anti-vries middel op de beweegbare gedeelten van de roeren van een P.B.M./ ..Mariner" hoog boven een woelige zee is voor de man. die dit. al balan cerend op het smalle staartstuk moet doen, geen aangenaam karwei. Om de Perzische olie Gisteren zijn in Washington bespre kingen tussen de V S. en Engeland ge opend over de toestand in de Perzische olie-industrie. Deze besprekingen neb ben ten doel. volledige overeenstem ming tussen de beide regeringen te be reiken omtrent het besluit van het Per- eisohe parlement, om de olie-industrie te nationaliseren. Aan de besprekingen nemen deel de Britse ambassadeur ln de V. S.. Oliver Franks, George McGhee, de Amerikaanse onderminister voor za ken betreffende het nabije Oosten, en Britse en Amerikaanse functionarissen. Na afloop van een vergadering van drie uur werd een communiqué uitgegeven, waarin o.a. gezegd wordt dat de be sprekingen een informeel en informatief karakter droegen en handelden over aangelegenheden van wederzijds belang voor de Britse en Amerikaanse regering met betrekking tot Perzië. Eerst na afloop der besprekingen zal een nieuwe mededeling volgen. Onmiddellijk voor de aanvang der be sprekingen heeft de Perzische ambas sadeur, NasroHah Entezam, ren verkla ring afgelegd, waaruit enige wrevel blijkt over het feit. dat de V S. zich in de controverse hebben gemengd. Hij deelde verslaggevers, na een onderhoud met McGhee, mede, dat \Taagstukken voortspruitende uit de nationalisatie van de Perzische olie opgelost dienden te worden tussen zijn regering en de Anglo Iranian Oil Company. AMERIKAANSE HOOGGERECHTS HOF VERNIETIGT DOODVONNISSEN VAN TWEE NEGERS. Het Amerikaanse Hooggerechtshof heeft met algemene stemmen het over twee negers uit Florida uitgesproken doodvonnis wegens aanranding van een blanke vrouw in 1949 vernietigd. De be trokkenen zullen opnieuw terecht staan. Twee rechters verklaarden, dat de kwestie in het gebied de rassensenti- menten ln hevige beroering hadden ge bracht. waarvan men „ten volle profijt getrokken had." Rechter Jackson voegde ln zijn schrif telijke conclusie dit commentaar van het Hof in„Het wordt de vraag of met de huidige publlciteitsmethoden een I eerlijke berechting wel mogelijk ls." Richtsnoer voor Vacontiespreiding 1. Laat de drukke vacantieweken voor hen, die niet anders kunnen (door sluiting van het bedrijf, door schoolgaande kinderen). 2. Verminder de drukte voor U en voor hen. 3. Verhoog de ontspanning voor U en voor hen. 4. Bepaal dus Uw vacantie op vóór half Juli of na Augustus. 5. Ge hebt minder kans op regen, ge hebt meer zon. 6. Ge hebt een betere vacantie en ge draagt bij tot een op vrijwil ligheid berustende regeling in het belang van het land en van de bevolking. INSPECTIEREIS VAN EISENHOWER DOOR WEST DUITSLAND. Generaal Eisenhower, opperbevelheb ber in het kader van het Noordatlan- tisch pact is gisteren in Frankfort aan gekomen. Hij zal een inspectiereis ma ken langs de geallieerde strijdkrachten ln Duitsland. Eisenhower werd verwelkomd door de hoge commissaris der V.S. in Duitsland, John McCioy, de bevelhebber van de Amerikaanse troepen in Europa, gene raal Thomas Handy en andere Ameri kaanse functionnarissen. De generaal was vergezeld van zijn echtgeno'e en Britse. Franse en Belgi sche officieren, die aan zijn hoofdkwar tier verboden zijn Hij vertrok onmid dellijk naar Heidelberg, waar het hoofd kwartier van het Amerikaanse leger in Europa gevestigd is. AMERIKAANSE MILITAIRE AANKOPEN IN EUROPA. Het hoofdkwartier van het Ameri kaanse leger ln Europa maakt bekend, dat het Amerikaanse leger voor 12 mil lioen dollars aan gestandaardiseerde le- gergoederen van Europese fabrikanten zal kopen. Met deze aankopen, waarvoor in dollars zal worden betaald, zullen de leveranties van Amerikaanse firma's worden aangevuld. De Amerikaanse mi litaire autoriteiten hebben de productie mogelijkheden van 250 Europese firma's, incl. Westduitse ondernemingen, onder zocht en offertes gevraagd voor aanzien lijke hoeveelheden dekens, katoenen beddelakens en slopen, veren kussens katoenen matrassen en katoenen ma- trasovertrekken en opbouwbare stalen bedden. DE BELGISCHE LOON-POLITIEK Gisteren (heeft te Brussel een verga dering van vertegenwoordigers van de paritaire commissies voor de mijnen, de ij zernij verheid, de machinebouw, de non-ferro-metalen, en de chemische in dustrie pLaats gehad onder voorzitter schap van de minister van Arbeid en sociale voorzorg Van der Daele. De mi nister heeft belde partijen een voorstel gedaan, die daartoe onverwijld zullen bijeengeroepen worden. Dit voorstel strekt er toe de bestaande overeenkom sten zodanig aan te passen, dat de ver wijzing naar het rekenkundig gemid delde van de jongste drie maanden zou vervangen worden door die naar het re kenkundig gemiddelde van de jongste twee maanden. De loonaanpassingen zouden geschie den per tranche van 2,5%, wanneer het gemiddelde indexcijfer van de jongste twee maanden een wijziging van 10 punten heeft ondergaan. Als overgang tot het stelsel van de aldus aangepaste overeenkomst zou per 15 April een loonsverhoging van 5 worden toegekend, zodat het loonpeil zou beantwoorden aan het indexcijfer van 410. De minister adviseert aanvaar ding van dezelfde overeenkomst door die ter vergadering vertegenwoordigde industrieën, waar nog geen overeen stemming bestaat. MARSHALL-HULP AAN BELGIË OPGESCHORT. De assistent van de administrateur- van de E. C. A. Paul Porter, heeft be kend gemaakt, dat de Verenigde Staten aan België hebben medegedeeld, dat de Marshall-hulp aan dat land zal worden opgeschort en niet zal worden hervat, alvorens er een bevredigende regeling tot stand zal zijn gekomen met betrekking tot een gerechtelijke beslaglegging door een particuliere Belgische onderneming op een bedrag van 7 millioen dollars aan gelden, die bestemd waren voor het her stel van de Griekse spoorwegen. Porter noemde het optreden van de Belgische regering, die de gerechtelijke actie gesteund had, „onverontschuldig- baar". In bevoegde Belgische kringen zegt men dat de regering de Inbeslagneming door een Belgische particuliere onderne ming van de gelden der Griekse rege ring. schuldenares ten aanzien van deze onderneming, niet kon opheffen. Zodra het beslag was uitgesproken had de Belgische regering haar goede diens'en aangeboden om het geschil door bespre kingen te regelen. Gen. Maj. Diirst Britt. commandant le divisie (in oorlog) De bevelhebber van de 4e militaire afdelingen (Groningen. Friesland, Drente), de voormalige commandant van de 7-December divisie, gen. maj. H. J. J. W. Dllrst Britt, heeft in een dag order verklaard, dat hij ln tijd van oor log zal optreden als Commandant van de le divisie (7 December). Gen. maj Dürst Britt vaardigde deze dagorder uit ter gelegenheid van de op komst van het kader der le en 2e divi sies m het herhalingscentrum te Oir- schot.

Leidsch Dagblad | 1951 | | pagina 1